Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) jjeahh válasza mert_csokis (#91790) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem túlspiláztad, hogy minden bringa nagy neked, egy nagyobb S-es vagy kisebb M-es lesz a te méreted, főleg kisebb kerékkel, csak szokni kell.
Csak, hogy megnyugtassalak én 168cm vagyok 77cm belső lábhosszal és 44cm M-es 29er montit használok, első 2 nap nekem is fura volt, de hamar megszoktam, most már könnyen átlépem, tökéletesen tudom kezelni, irányítani és nyújtózkodnom sem kell :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91802) 5381 válasza jjeahh (#91798) üzenetére


5381
aktív tag

Szűcsi tó és település, Ecséd irányából. Dimbes-dombos vidék, nagyon rossz utakkal.

(#91803) inifini válasza mert_csokis (#91797) üzenetére


inifini
tag

Az, hogyha az átlépési magasságot könyvvel szeretnéd megmérni, akkor mindenhol azt javasolják, hogy ütközésig told fel...

(#91804) Dottore válasza jjeahh (#91801) üzenetére


Dottore
addikt

Jó de abban megegyezhetünk, hogy neked az "M" nagy. Nem azért, hogy ezzel csesztesselek, csak a korrekt infó miatt. Valaki ha olvassa, ne gondolja, hogy ez a helyes méret ilyen adatokkal.

(#91805) deny330 válasza jjeahh (#91798) üzenetére


deny330
aktív tag

Én is vissza akarok szokni a bringázásra, de utóbbi időben futni el-el mentem heti szinten és kimaradt.

(#91806) K Norbi


K Norbi
addikt

Első hátsó váltót szoktátok olajozni? Fékbowden? Váltóbowdent? [link]
Mint ahogy itt a videón is van.

Vagy a váltót meg a bowdeneket fölösleges, teli megy porral és csak szarabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#91807) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Mennyire elvetemült, illetve idegen dolog fitnesz bringára időfutam könyöklőt szerelni? Outi kormányt nem tervezek, de sokkal kisebb a légellenállásom, ha a kormányra könyöklök. Csak nem elég stabil az irányítás.

(#91808) flash-


flash-
veterán

Korbeneztem a merida oldalan de sehol nem talaltam errol semmit..
Velemeny? Ez újonnan mennyit erhet? Jo vétel?
https://www.bringapiac.hu/hirdetes/85157/Merida_Big_Nine_Speed_29_Alu_MTB_Kerekpar.htm

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91809) ivana válasza K Norbi (#91806) üzenetére


ivana
Ármester

A bowdent ha jó fölöleges, ha már mem az igazi kaphat egy kevés olajat a cseréig. Váltó kaphat olajat vagy zsírt, ne sokat mert akkor tényleg gyűjti a koszt, de egyes helyeken lehet jó, meg a rozsdától is megvéd.

Pinkman: Nagyon, ott konkrétan nincsen féked, elég veszélyes. Illetve ultra hülyén néz ki (szerintem outin is). Ezek az utólagos könyöklők hülyeségek, nem időfutam gép az outi, a fitness meg főleg nem.

(#91810) J.Pinkman válasza ivana (#91809) üzenetére


J.Pinkman
tag

Köszi, közben máshol is a tieddel megegyező véleményeket találtam.
Téma ejtve. :D
Viszont holnap megfordítom a stucnit és lejjebb rakom a kormányt. Csak egy próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#91811) Runner_fxr válasza K Norbi (#91806) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, időnként a váltók forgáspontjait és görgőit érdemes befújni egy kis olajjal.
A bovdenházba érdemes olajat fújni, amikor pl újra cseréled. Ha már el kezd szorulni, én inkább a cserét javaslom, bovden + ház. Ha el akarod odázni a cserét, akkor is jobban jársz ha kihúzod a bovdent a házból és a házba fújod az olajat, pl egy láncspary-el. Bár ilyenkor nem egyszerű visszatuszkolni a már megtört bovdent.

Ha csak olajozol, nem fog telemenni porral, erre inkább a zsír hajlamos, azt nem is javaslom bovdenhez és váltóhoz.
Ami még fontos, hogy a sort és láncot sűrűn töröld át egy ronggyal, és vékonyan olajozd a láncot.
Ha sűrűn csinálod, akkor mindig csak egy kis koszt kell letörölni, és soha nem lesz nagyon koszos a hajtásod.

(#91812) Jester01 válasza J.Pinkman (#91810) üzenetére


Jester01
veterán

Én két kis kormányszarvat tettem fel. Ok, a féket onnan megintcsak nem érem el, de koskormányon is át kell fogni annyit szerintem.

Jester

(#91813) parkr válasza mert_csokis (#91796) üzenetére


parkr
őstag

továbbra sem értem miért kell az átlépésivel egyáltalán foglalkozni hacsak nem tökéletesen egyenes a felsőcső.. :F
ha ezt az adatot nézed minden egyes alkalommal mm-re pontosan ugyanott kellene állnod hogy a méret érvényes legyen.
ha egy cm-el hátrébb állsz, máris kisebb az átlépési, ugyanígy ha előrébb, nagyobb lesz.

szerk.: látom Dottore már írt ezügyben..

[ Szerkesztve ]

(#91814) jjeahh válasza 5381 (#91802) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elég szép helynek tűnik :K

Dottore: Ha jól emlékszek mikor megvettem itt páran azt írták jó lesz a méret és végül jónak is érzem, meg a haverok és kerékpár szervizes srácok szerint sem nagy nekem. Hogy bonyolítsam a dolgot többször próbáltam szintén M-es 29er Kellys-t is és az valóban nagy, mitöbb hatalmas, aztán próbáltam S-es 27,5-ös Kellys-t, az meg nagyon picinek tűnt, úgy tekertem rajta mint egy majom, az én gépemet meg ha a kettő közé teszem jól látszik, hogy az M-es Kellys-nél kisebb, az S-esnél nagyobb. Szal ennyit a korrekt infóról, lehet, hogy úgy általánosan nagy nekem az M-es méret, de ez a monti szerintem jó, ergo a legjobb ha ki tudod próbálni a gépet, mielőtt megveszed :) . Valszeg az én magasságommal valahol az S és M között vagyok, ezért nehéz eltalálnom a számomra megfelelő méretet, mindkettő jó lehet, de az is lehetséges, hogy egyik sem jó, itt már gondolom a felsőcső hosszán meg geometrián múlik a dolog, vagy fogalmam sincs :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91815) jjeahh válasza Dottore (#91804) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No bocs a dupláért, kifutottam a szerk. időből, itt egy kép, szerinted nagynak tűnik alattam?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91816) Dottore válasza jjeahh (#91815) üzenetére


Dottore
addikt

Egyáltalán nem és ha jól érzed magad rajta, akkor ne is figyelj arra amit mondtam. Az a lényeg, hogy Neked jó legyen. Elhiszem, hogy a kisebb vizuálisan furcsa volt, sok mindentől függ ki milyen méreten érzi jól magát.

(#91817) ivana válasza Jester01 (#91812) üzenetére


ivana
Ármester

A koskormányon nem kell átfogni, ha normálisan csinálod akkor ott max. mászás közben fogod topon, amúgy hood vagy drop ahol fékezni és váltani is lehet.

(#91818) hzsolee válasza jjeahh (#91815) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem, de ez a vázon fel is van tüntetve...:)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#91819) K Norbi válasza ivana (#91809) üzenetére


K Norbi
addikt

(#91811) Runner_fxr Értem, köszönöm. :)

(#91820) jjeahh válasza Dottore (#91816) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Figyelek én és egyet is értek, hogy sok esetben talán nagy lehet az M-es váz ekkora embernek, viszont tényleg sok mindentől függ a dolog, nem ilyen egyszerű.

hzsolee: :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91821) Pttypang válasza Runner_fxr (#91811) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is majd a forgaspontokat kell megtakaritanom a valton, mert 4->5 valtas nagyon gondolkodos lett egy ideje..

Sram x4 hatso valto gorgojet kicserelhetem simara, vagy csak a gyarit rendelhetem hozza sokezerert? (Uj valto aranal is tobbert)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#91822) trialboj válasza Pttypang (#91821) üzenetére


trialboj
őstag

Megkérdezhetem hogy milyen váltókarod van, illetve mennyire vagy megelégedve az x4 el? Volt-e komolyabb váltód amihez hasonlíthatod?

Gyorsaság, precizitás, lánc feszesség, váltókar ha sram tud-e dupla le/fel váltást.

Nekem amúgy x7 van, első sram rendszerem, és nagyon bejön.
Gyors a dupla felváltás, könnyű nyomkodni (ellenben az xtvel)
Sajnos nincs dupla leváltás, de egymás után 2x nyomva hasonlóan zökkenőmentes. Precízebbnek érzem a leváltás kart mint az xtnél, rövidebb és határozottabb az útja.
Láncfeszesség is kiváló, habár rázós részen csörög, de ez az első váltó miatt van.
Talán a legnagyobb hátrány, hogy nincs rajta kijelző, és pl km óra nélkül nehezebb pontosan belőni mikor hol a lánc. Ez már az xtnél is zavart.

Elméletileg csak az x5 van közöttük, de érdekel, hogy te tapasztaltál-e bármi gyenge pontot az x4en.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91823) Strezi


Strezi
őstag

Tegnapi kéktúra kör 88 kilométerre sikeredett, a Nagy Gete megmászása Tokod felett kiütött a végére :DDD
Öreg kő Mogyorósbánya felett

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91824) Hasaggymeg válasza Strezi (#91823) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen jó idő volt,meg sem áztál?! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91825) jjeahh válasza Strezi (#91823) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jaj de szép vas :)) .
Nekem is vannak tekerős képek, de mostanában annyit tekerek, hogy a fotók feldolgozására nem jut idő :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91826) hegyimorc válasza Strezi (#91823) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Felénk is szép idő volt:

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#91827) rétisün válasza jjeahh (#91825) üzenetére


rétisün
veterán

"Jaj de szép vas"

műanyag. ha jól emlékszem......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91828) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Csak hogy ki ne lógjak, errefelé is jó idő volt tegnap:

Mondjuk az erdőben nem kis sár volt :D (rákattintva elfordul..)

Ilyenkor jól tud jönni az a Mud Guard előre, mert akár nézhetett volna úgy is ki a becsúszóm, mint haverom biciklijén: kép

rétisün:

Szerintem csak a Canyon a carbon, a Speci még nem.

[ Szerkesztve ]

(#91829) rétisün válasza Vasinger! (#91828) üzenetére


rétisün
veterán

azt hittem, a canyon, nem néztem nagyban, a színe meg eléggé hasonló.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91830) skroy válasza ivana (#91762) üzenetére


skroy
senior tag

Ez igaz? 13-asra nem mertem 28-tól nagyobbat tenni, pedig inkább 30-32-est szeretnék. Akkor nyugodtan megtehetem?

(#91831) K Norbi válasza skroy (#91830) üzenetére


K Norbi
addikt

(#91832) Pttypang válasza Vasinger! (#91828) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem meg tavaly osszel volt talan, hogy a sar egyszeruen letepte a sarvedot elol. Nektek nem volt meg ilyen? :D

Everybody lies.

(#91833) smkb válasza K Norbi (#91831) üzenetére


smkb
őstag

Érdekes táblázat. 19mm es belső szélességgel 47mme s gumi max? Már csak azért mert a gyártók szerint az XC felnik már 19mm belső szélességűek es a gyártók is ezekre szerelik gyárilag a 2.1" (54mm) ill. 2.25"(57mm) gumikat. Sőt a 21mm től felfele már enduro és am felnikategóriáknak tartják a felnigyártók, 2.35 és feletti gumikhoz. A táblázat szerint meg 25mm belső szélességű felni kellene még egy 54mm es gumihoz is...

(#91834) aicon


aicon
senior tag

Sajnos nem találtam beárazós topikot, így itt kérdezném meg a hozzáértőket, hogy erre a bringára ez reális/jó ár?
2015-ben külföldön vásárolt az eladó elmondása szerint.
Köszönöm.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#91835) belaazallat válasza aicon (#91834) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Nem, túl van árazva. 120-130 körül talán.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#91836) aicon válasza belaazallat (#91835) üzenetére


aicon
senior tag

Köszönöm szépen.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#91837) CaNNa3IS válasza belaazallat (#91835) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

+1

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91838) Dottore


Dottore
addikt

Ritka nyájától elkóborolt példány legel természetes környezetében. :)

(#91839) jjeahh válasza Vasinger! (#91828) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A mudguard alá nem gyűri be a sarat, ezzel blokkolva a gumit?

Dottore: Ez sem ronda, ti mind ilyen gépekkel nyomjátok? :O

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91840) Zsohi válasza Pttypang (#91832) üzenetére


Zsohi
őstag

Saját magam téptem le. :DDD [link]

Sajnáltam rá azt az összeget amit elkérnek egy ilyen vacakért és úgy gondoltam majd megoldom én... Fillérekből vettem egy vastag műanyag irattartót amiből kivágtam a megfelelő formát, teljesen jónak tűnt, majd élesben minden ugartó után összeakadt a kerékkel, sziklakert szintén és az a hang amit ilyenkor adott ki: [link]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#91841) Dottore válasza jjeahh (#91839) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi szépen. Cserébe már rég nem vagyok olyan tökös, hogy ki tudjam használni.
Ez akkor kellett volna mikor 20 éves voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#91842) Strezi válasza Hasaggymeg (#91824) üzenetére


Strezi
őstag

Hibátlan volt az idő! Kb. A legjobb amit így nyár közepén ki lehet fogni.
Hajnalban esett, ezért csak tíz körül indultam. Volt előttem pár nyom, amin látszott hogy ők még megküzdöttek a sárral pár órával korábban. Nekem csak néhány toccsanós sárfolt maradt.
Erre mentem.

Azért megvan a hangulta egy ilyen túrának ahogy egész nap folyamán váltakozik a táj meg a napszakaok...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91843) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hozok én is pár képet az elmúlt pár napról:

Ezek mind ilyen max 30-40km tekerések, szal Strezi féle 88.2km-hez képest semmi extra, meg sajnos specink sincs, csak merev belépők :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91844) K Norbi


K Norbi
addikt

Mi jó helyeken jártok! Itt Mátészalkán sajnos erre nincs lehetőség. :O

(#91845) Strezi válasza jjeahh (#91843) üzenetére


Strezi
őstag

Szép képek, de miért érzed úgy hogy hozzám vagy a bicómhoz kellene mérned magad? :F
Lényeg hogy jót tekerj, aztán oszdmeg, hátha másnak is tetszik, netán ösztönzi hogy ő is kimenjen tekerni!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91846) Vasinger! válasza jjeahh (#91839) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem egyáltalán nem blokkolta. A gumi szépen letakarítja belülről, ha kicsit sok lenne ott, viszonylag gyorsan tisztult. Mondjuk arra is kell figyelni, hogy legyen elég tér a gumi és a madguard között. :K

MÁS:

Valaki tudja mi van a Bikemag apróval?
Hirdetés feladáskor folyton ezt kapom:

[ Szerkesztve ]

(#91847) Hasaggymeg válasza Strezi (#91842) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én éppen utaztam kelet felé az esővel,így az volt az érzésem,hogy egész nap esik....arra meg csak büszke lennék ha hozzám és bringámhoz hasonlítgatnák magukat fórumtársaim. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91848) Dottore válasza jjeahh (#91843) üzenetére


Dottore
addikt

A második nagyon tetszik. Szép képek, gratulálok!

Hasaggymeg
Az összehasonlításnak semmi értelme nincs szerintem. Ezek csak bringák, amiket bárki megtud venni pénzért. Mellette nekem meg mondjuk egy csomó mindenem nincs ami másnak meg igen. Például lehet, hogy nincsenek tartalmas emberi kapcsolataim, ami fontosabb mindennél. Vagy mondhatnék bármit.

[ Szerkesztve ]

(#91849) rétisün válasza Vasinger! (#91846) üzenetére


rétisün
veterán

nekem most 3 hirdetésem van fenn, szóval úgy tűnt, kicsit helyrepofozták, de ezek szerint még mindig nem tökéletes.
ezt írja egy hirdetés feladásakor is? lehet, nem törlődött a rendszerükből valami régebbi hirdetésed (esetleg pont ebben a kategóriában) azért nem enged feltenni újabbat. nem tudom, mennyire segítene az adminoknak írni, a felhasználó felfüggesztésében jók, talán a hibamegoldásban is tesznek valamit.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91850) 3shae válasza K Norbi (#91844) üzenetére


3shae
aktív tag

Hát igen, amerre te vagy az valóban sík vidék. Pedig te is gyönyorű helyen laksz, ott a Tisza, Túr, Szamos, rengeteg erdő stb.. Bátyám Nagyarban lakik, valamikor régen több hónapot laktam ott, de az valami csoda volt. Annyi szép helyet azóta is csak ritkán láttam :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.