Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) Hasaggymeg válasza rétisün (#91236) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te olyan irdatlan mennyiségeket tekersz,hogy neked elnézzük. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91252) ivana válasza bunddog (#91250) üzenetére


ivana
Ármester

A defekttel úgy vagyok, hogy azt öcsém gyártja, én sose kapok, ő meg elviszi valamelyik gépet akkor 30%, hogy összeszed egyet. :DDD

440 és majd 900 grammos gumi között nagyon is érzed a különbséget Ez igaz, de a hajtogatós olyan 100g kb. max. Defektvédelem meg pont nehezebbé teszi a gumit.

30k-ból inkább veszek még egy bringát :P

(#91253) J.Pinkman válasza ivana (#91227) üzenetére


J.Pinkman
tag

Kenda gumi, mintája olyan, mint valami tanyabike bringáé. 6,5 bar-t nyomtam bele.

[ Szerkesztve ]

(#91254) bunddog válasza ivana (#91252) üzenetére


bunddog
tag

Mi a 100 gramm? És hova a 30k? az előbb még 10k-s gumiról volt szó.

(#91255) J.Pinkman válasza ivana (#91227) üzenetére


J.Pinkman
tag

Találtam egy képet is:

(#91256) ivana válasza bunddog (#91254) üzenetére


ivana
Ármester

Annyival könnyebb a hajtogatós kimaradt egy szó.

A Marathon supremere láttam ilyen 15k-s árat ebikeon...

Pinkman: ha kenda akkor érdemes lehet cserélni, a kenda elég gagyi. A CST compressort tudom ajánlani egész jól gurul, de nézhetsz szélesebbet is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#91257) bunddog válasza ivana (#91256) üzenetére


bunddog
tag

az +5k/db mint amennyibe került (német webshopból)

(#91258) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

2 hete bringazok ujra (kb. 20 ev utan) eddig 230km-nel tartok kb.
Ami zavar es erre keresnek valaszt is hogy mindket kezem zsibbad, maga bringazas utan nagyon de ami zavarobb hogy a kisujjam es gyurus ujjam 0-24-ben zsibbadt. az uj perceket ha csipkedem, nyomkodom olyan mint amikor le van zsibbadva kevesbe is erzem oket.
El fog ez mulni vagy valami nem stimmel?

Koszonom.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91259) ivana válasza Gravity1234 (#91258) üzenetére


ivana
Ármester

Sok dolog lehet...
- Egyenes kormány?
- Milyen markolatod van?
- Milyen nyerged?
- Pls csinálj egy fotót a jelenlegi beállításról hajtásoldalról abból látszik ha valami nagyon nem oké
Alapvetően két dolog lehet 1. Túlságosan ránehezedsz a kezedre mert hibás a beállítás 2. A markolat rossz esetleg 3. simán nem bírja a kezed ami megeshet de ritka és akkor is megoldás szokott lenni egy másik kormány markolat

(#91260) Gravity1234 válasza ivana (#91259) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Cube Nature 2017 gyari. 58-as meret.
En 186 korul mozgok. Ez meg let nezve vetelkor.

Fenykepet majd esetleg kesobb tudok csinalni. (ezt cask igy onmagaban mondjuk a falnak tamasztva vagy valakit megkerve rolam a gepen ulve?)

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91261) J.Pinkman válasza ivana (#91256) üzenetére


J.Pinkman
tag

Köszi a segítséget, berendeltem egy pár 25-os Compressort.

(#91262) Napfénysüti válasza bunddog (#91257) üzenetére

Így van, onnan kell rendelni. Épp most nézem hogy a külső ami nekem van az ebike-on 17.600 FT/db áron megy ami horror én meg németből rendeltem anno 10.000 Ft-ért darabját. :U
Azért az már igen erős hogy kintről majdnem két darabot rendelek a hazai egy áráért. :(((

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#91263) VGYke válasza 6030D (#90999) üzenetére


VGYke
addikt

ivana, 6030D Köszönöm a bringaszállításra adott válaszaitokat!
Egy újabb kérdés: Csak szabadidős hobbi(y) biciklisek vagyunk. Eddig a rossz időt, esőt elkerültük.
Ha netalán agyonázik a kerékpár, mi baja lehet (ok, korrózió, de kell ettől félni?)
Agyonázás után milyen tisztítás, karbantartás javasolt? Gondolom én, a szemes láncot alapból illene olajozni... és még :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#91264) Hasaggymeg válasza Gravity1234 (#91258) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézz rá erre is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91265) rétisün válasza Hasaggymeg (#91251) üzenetére


rétisün
veterán

irdatlan? az az évi 10-12000 km? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91266) Hasaggymeg válasza rétisün (#91265) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Javítok.Fórumtársaidat megszégyenítően sokat.Így már jó?!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91267) belaazallat válasza Hasaggymeg (#91266) üzenetére


belaazallat
addikt

És jön a szokásos szöveg, hogy már nem is tekerek annyit, mint korábban, nem vagyok formában... ;] :P

Sokat tekerek a fórumtárssal(hozzám képest, nem hozzá), gyakran bepróbálkozik, a fent említett mondatokkal, de már nem dőlök be neki, csak harapom a kormányt és próbálok lépést tartani, a "kényelmes túratempóval" . :D ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#91268) Gravity1234 válasza Hasaggymeg (#91264) üzenetére


Gravity1234
tag

Pontosan ezek vannak lezsibbadva, foleg a kek vonal.
Kesztyuben pedig olyat vettem ami parnazott, de olyan mintha pont az is ellentetesen hatna mert pont azokon a reszeken ahol parnazott ott nyom jobban, es ott keletkezik ez a nyomas.
Szoval mit tudnek csinalni, mert hazudnek ha azt mondanam nem zavar hogy 0-24 ben zsibbadtak az ujjaim.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91269) ivana válasza Napfénysüti (#91262) üzenetére


ivana
Ármester

Outira érthető a drága külső trekkingre számomra nem annyira. Számomra a trekking jellegű bicikli közlekedésre valók, nem pedig arra, hogy szórjam rá a pénzt. Outin simán bejátszok olyat, hogy lecserélem a hajtást mert nem jön be, tanyabikeon nem max. ha tönkre megy. Pedig egy combosabb tanyabike még értékesebb is egy átlag trekkingnél és akad belőle néhány. Most pl. azon filózok, hogy 4500Ft-os vagy 2200Ft-os külsőt vegyek de szerintem az olcsóbb lesz valószínűleg. Mert inkább ledes dinamós lámpát veszek :)
Ezekkel a német webshopokkal az a bajom, hogy a városi bringás cuccok amikkel mostanában foglalkozom sokkal drágábbak náluk.

Gravity1234: jelenleg ez semmiképp nem jó, és nem szabad félválról venni az ilyeneket ha fáj akkor valami nem okés. Nyereg jó helyen van és vízszintes?

(#91270) Gravity1234 válasza ivana (#91269) üzenetére


Gravity1234
tag

Igen, es Runner Fx is allitotta mar a brinyot o nem eszlelt rajta semmi abnormalisat.
Engem is zavar hogy alladnoan zsibbadt. tekeres kozben meg azt mondom ok, mert lehet orakon at terhelve van kis feluleten zotykolodik stb, de hogy utana is masnap is allandoan az nem jo...

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91271) ivana válasza Gravity1234 (#91270) üzenetére


ivana
Ármester

Ha runner állította be akkor azzal tuti nincs gond. Esetleg egy markolat csere játszhat, vagy kormány rövidítés.

(#91272) Pttypang válasza Gravity1234 (#91270) üzenetére


Pttypang
veterán

Nezesd meg a kezedet orvossal, a csuklónál szoktak érdekes dolgok kialakulni kellemes számítógépes világunkban :(

Everybody lies.

(#91273) 5381 válasza Gravity1234 (#91258) üzenetére


5381
aktív tag

Ha 0-24-ben zsibbad, akkor nem biztos, hogy (csak) a bicikli miatt van. Lehet vitaminhiány, gyulladások, érproblémák....szerintem se vicceld el.

(#91274) Gravity1234 válasza 5381 (#91273) üzenetére


Gravity1234
tag

Miert viccelnem el? Azert irok, mert ezt tapasztalom es nem hiszem hogy normalis.
De mit csinaljak?
Hiaba megyek be az ugyeletre es mondom el, szerintem mindenki tudja hogy kb semmit nem csinalnanak vele.
Csereljek fogantyut?
vitaminhiany lehetseges, bar tavaly December ota total atformaltuk az eletunk, tudatosan etkezunk, kikerult a cukor es a feher liszt az eletunkbol, napi 5x etkezunk, szenhidratot 160g-on tartva, magne B6-ot folyamatosan szedek. heti 2 konditerem, plusz a brinyo megvetele ota kb heti 100-110km tekeres, 6 honap -20 Kg.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91275) Hasaggymeg válasza Gravity1234 (#91274) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet az életmódváltozás miatt zsibbad;] ...viccet félretéve,próbáld a képen látható pontokban nem nyomni.Amúgy ha terhelésmentesen is zsibbad,okozhatja a nyakad is,nevezetesen egy kiegyenesedett nyaki lordózis,számítógép előtt ülés,rossz testtartás stb.miatt.Én jó idje szinte hanyattfeküdve gépezek irodai székemben,meg van álló notebook tartóm,hogy időnként felállhassak.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91276) Tothgera30 válasza jjeahh (#91082) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fura a képlet, de nehezen tűröm ha redves, persze most forszírozott használat esetén eltekintek attól hogy poros/saras, és amint tehetem, lemosom.

#91085 Hasaggymeg: Elhiheted, hosszabb versenyeken nem ez dönti el a kimenetelt. Gart. a kerekedhez, mondtam én hogy PLH-nál kopogtass. Amúgy a 29-es sztori már bőven több mint 20 éves, nem új keletű fejlesztés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91277) Gravity1234 válasza Hasaggymeg (#91275) üzenetére


Gravity1234
tag

Bringazas elott sosem zsibbadt. 2 hete hogy megvettem es elkezdtem tekerni jott elo. egyertelmuen a bringa, marmint hogy maga a bringazas es a terheles a tenyeremen. Azok a pontok pontosan ahol a kiparnazas is van a kesztyukon, es ahogy jelenleg markolom a kormanyt pont nyomja ha akarom ha nem.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91278) cyanide válasza Gravity1234 (#91274) üzenetére

Ha a sürgősségi ügyeletet érted ügyelet alatt, onnan tényleg elhajtanak mindennel, ami nem a normál rendelési idő után történt aznap. Háziorvos, aztán szakrendelés vagy sportorvos. Lehet kapsz egy időpontot 4 hónap múlva, ahol azt mondják pihentesd. Mindenesetre meg kéne próbálni orvosnak is megmutatni, mert a fórumon nem fogjuk tudni meggyógyítani.

Eszembe jutott 2 zsibbadásos történet:
Van egy ismerősöm, elesett és beütötte a könyökét, valami ideg sérült a karjában és neki is is kéz és ujj zsibbadása volt. Valahogy megszerelték neki.

Az egyenesnek mondott kormányomban is van egy kis hajlítás, nekem akkor zsibbadt a tenyerem, amikor a hajlítás miatt úgy állt a kormány, hogy a tenyerem külső élét jobban nyomata. Lecseréltem ergonomikusra a markolatot és addig forgattam a kormányt, amíg ki nem egyelítettem a nyomást a tenyeremen.

Még a hajlított csuklóval tekerés lehet gond. KÉP

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#91279) 3shae válasza Gravity1234 (#91277) üzenetére


3shae
aktív tag

Szia!

Ezt
a hozzászólást is olvasd át!

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#91280) Gravity1234 válasza cyanide (#91278) üzenetére


Gravity1234
tag

Na ez a kep is sokat segit, mert teljesen az elso kepen levo a jelenlegi pozicio, soot talan meginkabb derekszogu.
Akkor ezzel a kettovel kezdem, lentebbre allitani a fekkarokat. (gondolom a keztartas csak ennek fuggvenye) es esetleg megprobalni egy puhabb markolatot.
Koszonom.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91281) pc360 válasza cyanide (#91278) üzenetére


pc360
addikt

Egyik ismerősömnek a kis- és gyűrűsujja gyakorlatilag lebénult több hónapnyi zsibbadás után (nem bringa, hanem előjött, talán elfekvés után - már nem emlékszem), azt is helyrerakták 100%-osan. Amúgy gerincdoki csontkovács volt, aki ezt megtette. Ilyesmit érdemes keresni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91282) 5381 válasza Gravity1234 (#91280) üzenetére


5381
aktív tag

Ez a fékkar beállítás nekem is gondot okozott, mikor elkezdtem hosszabb utakat menni. Bár nem zsibbadás volt, inkább csukló és kézfej fájdalom. Jellemzően, tekerés közben nem éreztem, de utána pár napig nagyon fájt.

[ Szerkesztve ]

(#91283) Hasaggymeg válasza Gravity1234 (#91280) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kezeid túlterhelését is megvizsgálhatod,melyet túl magasra emelt,vagy előre billentett nyereg okozhat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91284) bringasisti válasza Gravity1234 (#91258) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem volt ilyen a gerinced okozza ha érdekel pontosan leírom mit kell csinálni

BENEFON DELTA--------N8

(#91285) Gravity1234 válasza bringasisti (#91284) üzenetére


Gravity1234
tag

Hogyne erdekelne. Varom az infokat! koszonom.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91286) Gravity1234 válasza Hasaggymeg (#91283) üzenetére


Gravity1234
tag

Elmeletileg jol van beallitva, soot en meg kerdeztem is Runnert hogy eleg magas e a nyereg, mert nekem ugy tunik tekeres kozben hogy "meg mindig" tulsagosan be van hajlitva a labam. Ugyanakkor ha megneztuk allo helyzetben 6-orahoz allitott hajtokarnal a pedalra teve a sarkam, szinte nyujtva van a labam es eppen labujjhegyel erem el a talajt.

Az ulest is elvileg beallitottuk, nekem szemre nem tunik elore doltnek, de lehet ezt is el kellene allitani legalabb proba erejeig.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91287) Hasaggymeg válasza Gravity1234 (#91286) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt éreznek kell,hogy nagyon nyomod tenyered tekerés közben.Nekem attól zsibbadt hüvelyk és mutató ujjam,hogy fejem nagyon hátracsapva tekertem.Kormányszarvat fogtam és a szemüvegem miatt tovább is hátra kellett tekernem nyakam,hogy előre lássak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91288) Gravity1234 válasza Hasaggymeg (#91287) üzenetére


Gravity1234
tag

Szerintem az a baj nincs viszonyitasi alapom, leven 20 eve tekertem utoljara.
Nyilvan nyomja, hiszen azert zsibbad. Mar 20-30 perc utan kezd kenyelmetlen lenni. Marmint olyan ertelemben hogy erzem a tenyerem es az ujjaim hogy kezdenek bizseregni. Maga a bringa, vagy a rajta valo ules abszolut kenyelmes.
Tovabbra is az a kerdes mit es hogyan kene valtoztatni.

Fekkart lentebbre tenni, ok, megnezzuk.
Puhabb markolat, ok megnezzuk
Nyereg szemre picit feljebb allitasa ok megnezzuk

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91289) bringasisti válasza Gravity1234 (#91285) üzenetére


bringasisti
őstag


Egy balesetben szétugrott a nyakcsigolyám. Mikor 50 évesen ismét elkezdtem tekerni zsibbadni kezdett az ujjam vége végül az egész kezem a vállamig, és mikor a jobbkezes utcába rántottam a fejem vezetés közben kótyagos lett a fejem mintha egy rövidet ittam volna és káprázott a szemem. Első nekifutásra mondták hogy ismét használjak sanz gallért, szedjek idegpálya kipárnázó vitamint, járjak gyógytornára. Ugyanis a gond hogy ahol az ideg kilép a gerincből sérülés, meszesedés miatt nyomja a csigolya és ez feszes izomtónust idéz elő és emiatt nem tökéletes a vérkeringés. Mindent kipróbáltam, semmi nem segített, majd szereztem egy beutalót " nappali kórházba" az ortopéd rendelésen és ott súlyfürdő , gyógytorna, izomlazító szuri, hisztamin kezelés oldotta meg a problémát.

BENEFON DELTA--------N8

(#91290) yanesz


yanesz
tag

Adott egy Schwalbe Smart Sam, active, 44x622 külső.
Egy km órát akarok pontosan beállítani.
Pontos ez a számítás?:
2*44+622
710*3,14=2229

Jó ez így?

(#91291) Gravity1234 válasza bringasisti (#91289) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszi, nem hangzik jol, de nekem semmi ilyen panszom nem volt 2 hettel ezelottig amig nem kezdtem el tekerni.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91292) bringasisti válasza yanesz (#91290) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor a szelep a földig ér húzol egy vonalat, tolod a bringát míg ismét a földig ér, ismét vonal és leméred hány centi a két vonal

BENEFON DELTA--------N8

(#91293) bringasisti válasza Gravity1234 (#91291) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem se volt gondom a balesetem után 10 évig de ahogy a fejed megfeszül előjön a probléma, mert a csigolyák kanyarba dolgoznak mikor tekered a gépet.

BENEFON DELTA--------N8

(#91294) Strezi válasza Gravity1234 (#91288) üzenetére


Strezi
őstag

Fékar(ok) állítása helyett, mellett azt is próbálhatd hogy a kormányszár felsö csavarjait meglazítod és az agész kormányt fordítod kicsit elöre. Ha nem szög egyenes, akkor talán ennek van a legnagyobb szerepe a tenyered felfekvésében.
Nomeg, nem kell az újjakat a fékkaron tartani folyamatosan, fogd a kormányt marokra amannyit csak lehet. Ha fékezni kell az a fogásváltás segít áymozgatni a tenyered, ahelyett hogy statikus póz lenne.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91295) flash- válasza Dottore (#91213) üzenetére


flash-
veterán

köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91296) flash- válasza smkb (#91237) üzenetére


flash-
veterán

nincs gondom, csak már kopik(balaton felvidéken el kellett koptatni :B ) és keresem az utódot...

kölönben meg ez volt még csak ebből tudok kiindulni hogy vajon más gumik mennyivel jobbak egyátalán jobbak e...

nekem jól gurul és 2000km alatt egyszer volt defekt...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91297) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#91233) üzenetére


fpeter07
veterán

Na ná, hisz az ember a legjobbat akarja. Személy szerint egyből vettem volna egy UST kerékszettet magamnak, csak a pénztárcám nem állt szóba velem.

(#91298) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok,

Kerestem a topikban, de nem találtam.

Most javítottam fel a bringát, gyakorlatilag minden Deore rajta, szóval a karbantartásra is nagyobb hangsúlyt kell fektetnem.
A kérdés: milyen gyakran kell a csapágyakat újrazsírozni? Illetve a láncot, fogaskoszorút tisztítani?
A bicó 95%-ban aszfalton gurul...

Köszönöm a segítséget!

(#91299) ivana válasza Gabor.Sz (#91298) üzenetére


ivana
Ármester

Attól függ ha megázol mint a franc akkor érdemes, ha meg száraz jó úton mész akkor sokáig elmegy.

(#91300) Gabor.Sz válasza ivana (#91299) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

Szóval, ha megázok, mint a rongy, akkor az egészet szét kell kapni? (Kormánycsapágy, középcsapágy) mondjuk a hajtás az integrált (pláne figyelek rá), de azt hittem fél évet elmegy egy zsírzással... 😯
Jó hogy rákérdeztem...

Köszi a választ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.