Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91851) jjeahh válasza Strezi (#91845) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem feltétlen hozzád mérem magam, hanem az egész topikhoz, ahogy elnézem itt gyakran osztanak meg ilyen 100km körüli tekeréseket :D . Amúgy meg nem is annyira méregetés ez, hanem szeretnék én is a környéken pár helyre elmenni lassan, amik kb. 40-50km-re vannak, szal nagyjából 100km jövet-menet, de 40-50km köröktől is kifáradok :DDD . Igaz ahány domb van kb mind próbálom megmászni és hát van nálunk elég... :D

Vasinger!: Na ettől félek, hogy nálam nem lesz elég hely. Szerintem barkácsolok egyet és ha beválik, akkor veszek egy normálisan kinéző cuccot.

Dottore: Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91852) skroy válasza 3shae (#91850) üzenetére


skroy
senior tag

Bizony, itt is lehet szép helyeket találni, vásárosnaményiként mondhatom. Csak a Tisza mentén tekerek a töltésen és a nemrég épült víztározón. Az igaz, hogy ettől síkabb terep nem nagyon van az országban. A legnagyobb emelkedő a Tisza-híd. :)

(#91853) K Norbi válasza 3shae (#91850) üzenetére


K Norbi
addikt

Áhh itt csak a kraszna van :D

(#91852) skroy Üdv Szalkáról! :DD

(#91854) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

135mm hátsó sarutávolságba esélytelen berakni a 130mm kereket. Jól gondolom? Azért a kérdés mert lenne egy Aksium szett (még nem vettem meg) és ezt kellene munkára bírni egy Kellys Phanatic vázban lehetőleg hidegalakításos módszer nélkül lévén alu váz.
Amennyiben jól gondolom tudnátok ajánlani nekem normális kerékszettet ezen a szinten? Felnifékes kivitel fontos lenne valamint 85kg vagyok. 622x37 gumival használnám.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#91855) ivana válasza Beladon (#91854) üzenetére


ivana
Ármester

Dehogy esélytelen, egy plusz hézagoló azt csá, illetve középre kell húzni. Ha rövid a tengely kell egy másik. Nem nagy kunszt.

(#91856) Zoli133


Zoli133
őstag

Mekkora bűn országúti bringára spd pedált tenni?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#91857) Dottore


Dottore
addikt

Úgy néz ki, hogy az ezotéria a monti világára is lecsapott.
AXS Sensor System. A cikk alján.

(#91858) Beladon válasza ivana (#91855) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszönöm a gyors választ :R

(#91859) 5381 válasza Zoli133 (#91856) üzenetére


5381
aktív tag

Sokan azzal nyomják. Nem néznek majd vérprofinak, de nem is szólja meg senki. :)

(#91860) szjoci válasza Dottore (#91857) üzenetére


szjoci
őstag

Érdekes... Nem hiszek az ilyenekben, de a cég aki kitalálta elég komolynak néz ki: [link]. Persze lehet a látszat (is) csal :U

[ Szerkesztve ]

(#91861) inifini válasza Zoli133 (#91856) üzenetére


inifini
tag

Én is most váltottam SPD-ről SPD SL-re, kb 10e km után. Nagyon praktikus volt a sima SPD, hogy lehet akár sétálni is benne, de időközben rájöttem, hogy már nem sétálok benne...Illetve van egy montim is, a téli időszakban azt használom, és jó volt, hogy ua cipőt tudom használni, de már azon is túlléptem. Igazából nem szólt nekem senki, de azért ezzel az igazi az outi.

(#91862) Dottore válasza szjoci (#91860) üzenetére


Dottore
addikt

Nagyjából értettem de annyira nem vágom a nyelvet, hogy ne biztosítottam volna be magam mielőtt linkeltem. Elküldtem egy fizikus barátomnak aki tökéletesen beszél angolul. Szóval ez egy ordas nagy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#91863) trialboj válasza jjeahh (#91843) üzenetére


trialboj
őstag

Szép képek. Az utolsó nagyon jó, szépek a színek, jó az élesség, érdekes a fotós a fotón, fotózás közben, rész. Egyedül a bal oldalról zavaró a hol kis foltja, úgyis megjárták a ps-t érdemes kijavítani az ilyen apróságokat.
A 2.nál ha te vagy a képen lövésem sincs hogy készült :))

Úgy látom két különböző géppel készültek, mindkettő a tied? Nekem GH2m volt, de többnyire csak videózásra használtam, fotózni annyira nem szerettem azzal a lencsével. Kicsit talán ezeknél is érződik hogy az alap obi van rajtuk.
2. kép közepén 2 óránál foltos az obi... de lehet az is h a szenzor, ijesztően hasonlít arra a foltra ami miatt pestig kellett utazzak, hogy tökéletesen le tudják takarítani egy régebbi sony a200ról.

Lehetne minden vasárnap ilyen akció, hogy mindenki megosztja ki merre járt a héten (képekkel). Én legalább is szeretem látni milyen király helyeken járkálnak mások, ha meg igényes a kép, vagy a bringa, akkor eleve jó ránézni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91864) deny330


deny330
aktív tag

Kicsit megint kérdezősködnék. Remélem nem probléma.. :B

Haver nézett bicót, egyetlen egy értelmes biciklit találtunk 80.000 forintig, ami helyileg is elérhető. Elios. Ötletem sincsen, hogy milyen lehet. Nem mertem ajánlani havernak, gondoltam előbb bekérdezek ide, hátha tud valaki valamit mondani.

(#91865) trialboj válasza deny330 (#91864) üzenetére


trialboj
őstag

Ha olvasod a topikot szerintem te is tudod mit felejtettél el...

Mire kell a gép? Gurulgatni a városban, melóba járni a városban, komolyabb távot megtenni, erdő, aszfalt, stb?

Amúgy a sok alap szintet épp hogy karcoló felszerelés közül a villa tűnik a leg furábbnak. Nekem is van low end suntour, de még ott sincs ilyen bóvli hegesztése a villanyak merevítésének, sőt az igazat megvallva, nem is emlékszem hogy láttam eddig olyat h ez a kettő ne lenne egybe öntve. A becsúszók gumigyűrűje is a legrosszabb minőség, szóval ezzel biztos nem kényelmes elhagyni az aszfaltot. Féktest hátoldalán sincs márkajelzés, ami megint fura, talán érdemes lenne még aludni rá egyet, Ennél még egy decás rockrider is jobb választás, szerintem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91866) deny330 válasza trialboj (#91865) üzenetére


deny330
aktív tag

Jahj, igaz is. Elnézést (és köszi, hogy jelezted)! :R

Aszfalt / terep harcos. Döngölt földút kavicsokkal elszórva meg erdős talaj. Weboldal alapján gondoltam, hogy nem lehet olyan rossz. Meghallgatom a többiek véleményét is ezzel kapcsolatban, de mindenképp figyelembe veszem a véleményed és nézegetünk mást még - sok olyan dolgot felsoroltál, amire én rá sem néztem. Köszi szépen! :R

(#91867) rétisün válasza Zoli133 (#91856) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem semekkora.....és nem azért, mert nekem is spd vanaz outin (mondjuk én nem nevezném magam outisnak (-; ) de amúgy se. ha az tartod jónak (mert pl. a többi bringádon is az van) akkor használj spd-t, ne foglalkozz vele, kinek tetszik, vagy nem tetszik.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91868) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Felniszalagra lenne szükségem, egy Altrix Warrior típusú kerékre, és érdekelne, hogy milyen lenne jó rá ?

Sajnos nem tudom ,hogy 22- 24 kellene esetleg más fajta.

Első sorban erről az oldalról szeretnék, rendelni . Nem gond ha máshonnan linkeltek ! :)

Külső : Schwalbe Hurricane 26X2.00
Belső : Schwalbe AV13 26x1.50-2.50

Van az oldalon Schwalbe szalagok, de nem tudom ,hogy most milyen felnire való .

Köszi mindenkinek!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#91869) Jester01 válasza Zoli133 (#91856) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem meg taposóm van. Meg egyenes kormányom a mutáns szarvval. Na bumm, beszólnak, nem érdekel :P
Mondjuk az egyik fele azt mondogatja, cseréljek pedált mert akkor majd gyorsabb leszek, a másik fele meg azt mondja nem leszek, csak elesek, de azért cseréljek :DDD

Jester

(#91870) pc360 válasza Jester01 (#91869) üzenetére


pc360
addikt

A második fél hülye. Miért esnél?

Zoli133: ?? Tök alap. Ha tehetném, én meg Time-ot raknék.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91871) balintka


balintka
addikt

Nyomatékkulcs készletet honnan érdemes venni olcsón?

(#91872) bringasisti válasza balintka (#91871) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#91873) jjeahh válasza trialboj (#91863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Másodikon nem én vagyok :D Ja különböző géppel lőttem ezeket, G3, GH2 és G6-om van, váltogatom őket, ha egyikre ráunok viszem a másikat :DDD . GH2-őt mondjuk én is inkább videóra használom, hekkelve máig brutális videót tud. A foltot nem vettem észre, kösz, mindjárt kiszedem, szerintem dzsuvás a frontlencse.
Én is szeretem nézegetni más merre teker és ugyan az én bringám nem egy carbon fully, de ha más a menő gépjét mutogatja azt is szívesen nézem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91874) #27813376 válasza balintka (#91871) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nekem ez van, tökéletes.

(#91875) ivana válasza Jester01 (#91869) üzenetére


ivana
Ármester

Az SPD ezerszer biztonságosabb aszfalton mint a a taposó, egy lecsúszó láb kiállva elég nagy perecet tud okozni.

(#91876) Zoli133


Zoli133
őstag

Köszi mindenkinek :R , akkor marad az spd. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#91877) balintka válasza #27813376 (#91874) üzenetére


balintka
addikt

Hm, szerintem rendelek én is ilyet. Köszi a segítséget!

(#91878) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Féktárcsa tisztítót milyet tudnátok ajánlani? Gondolom közönséges autóhoz való is jó bringára.

rétisün:

Kiderült, hogy elfogyott a hirdetési keretem. A keret 3-ra vonatkozik és csak 1 hirdetésem van fent... :F
Írtam a supportnak, hátha olvassa valaki...

(#91879) varsam válasza varsam (#91705) üzenetére


varsam
őstag

Ebben tudtok segíteni kérlek?

Kérdés

(#91880) Runner_fxr válasza jjeahh (#91843) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Van érzéked a fotózáshoz, nekem sajnos nem sok :)

Voltam én is gurulni egyet, pár ismerőssel, itt a Budai-hegységben.
Kipróbáltam, hogy fejjel lefelé rögzítettem a kamerát a mellpántra, érezhetően simább lett a felvétel.
Viszont azt elrontottam, hogy túl hosszú mount-ra rögzítettem a kamerát, így eléggé belengett föl-le, de ha rövidebb a mount, szerintem egész használható lesz ez az öregecske Hero 3. :)
[link]

Pár kép:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#91881) jjeahh válasza Runner_fxr (#91880) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom senki nem születik úgy, hogy a vérében vannak a kompozíciós trükkök meg a lightroom kezelése, de szerencsére viszonylag könnyen tanulható a dolog :D .
A géped eddig azt hittem valami állat vaskos traktor, de alattad viszonylag kecses kis jószágnak tűnik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91882) Runner_fxr válasza jjeahh (#91881) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én annak is örülök, hogy a sony vegas alap funkcióival elboldogulok. :D

Talán azért tűnik kecsesnek, mert jók az arányok. Össztelós montiknál, pláne pedelec gépeken ha elrontják a geo-t és az arányokat, elég fura kecskék tudnak születni. :)
Egyébként elég vaskos csövekből készült a váz, kb egy atomtámadást is túlél. :)
A fejcsőnél is elég brutális a falvastagság, nem spóroltak az anyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#91883) bringasisti válasza #27813376 (#91874) üzenetére


bringasisti
őstag

A fogsorhoz nem kicsi?

BENEFON DELTA--------N8

(#91884) Runner_fxr válasza jjeahh (#91881) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként amikor átülök a cross trekkingről a montira, kb olyan érzés, mintha egy játékszerről ülnék át valami szörnyetegre. :)

(#91885) Dottore válasza Runner_fxr (#91882) üzenetére


Dottore
addikt

Mondjuk a festésen sok múlik, az megtudja változtatni az arányokat, de ez a Bergamont kifejezetten jól sikerült darab.

jjeahh
Kicsit születni kell szerintem. Meg lehet tanulni egy bizonyos szintig, a technikát és a szabályokat, de ahhoz kell érzék, hogy el tudd kapni a pillanatot.

varsam
Ha 44mm akkor igen, átalakítóval bele fog menni, de, hogy pont ennek a típusnak mekkora, azt csak egy Csepel Woodlands Pro 29 tulaj fogja tudni, vagy egyszerűen írsz a cégnek és megkérdezed.

(#91886) jjeahh válasza Runner_fxr (#91884) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem már a belépő merevvel is ez az érzésem, de nagyvonalakban el tudom képzelni a tiéd milyen masszív lehet, ilyent már többször láttam közelről és erről sem gondoltam volna hogy élőben ennyire brutális, képekről valahogy annyira nem jön át.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91887) varsam válasza Dottore (#91885) üzenetére


varsam
őstag

Nekem ilyen van, azért is kérdezem, csak nincs kedvem szétszedni. De írtam nekik!

köszi!

(#91888) Runner_fxr válasza jjeahh (#91886) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja persze, élőben egész másak ezek a gépek, pláne amikor mész vele és összehasonlítod mondjuk egy sima merev XC-vel. Sok múlik azon is, hogy milyen szögből van fotózva:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Egy mai modern AM gép már elég brutális lejtőző képességekkel rendelkezik, messze messze az átlag felhasználó tudása felett van a gép tudása.
Az is érdekes egyébként, hogy sokan felhozzák negatívumnak egy pedelec gép plusz tömegét, hogy az hátrányosan befolyásolja az irányíthatóságot. Elég sok bringával mentem már, most is kipróbáltam egy ismerősöm Giant Trance gépét, zsír új, 2017-es modell. Persze fasza gép, szó se róla, de valahogy nem érzem azt a stabilitást mint az enyémen. Én pont azt érzem, hogy az a tőkesúly (motor + akku) ott középen, irdatlan módon megnöveli a stabilitást egy hagyományos 13-14kg-os AM géphez képest. Egyszerűen sokkal brutálisabb lefelé a 21-22 kilós masina.

[ Szerkesztve ]

(#91889) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Nemrégiben vettem kéztől egy bringát,ezt írtam is.... Hozzá nem értésem miatt nem figyeltem,hogy a telón nem tiszta a becsúszó. Most bringaszervízbe elvittem,hogy lehet-e vele valamit csinálni,azt mondták kuka,belül biztos hogy rozsdás,(mutattak is pár elrettentő telót ugyanilyen problémával szétszedve) mivel elég régifajta is,nincs értelme javítani. Ő az.... Amikor vettem,65000ért hirdették,megvettem,végül kiderült hogy még költeni kellett rá 18000 ft-ot,de még mindig nincs cserélve a kormánycsapágy,csak ideiglenesen van megoldva..... Fúrt felnik,régi tipusú belső szelepe miatt fúrták meg,ez sem épp egészséges. Ezt is cserélnem kellesz.... Mérges vagyok hogy így átvertek,hogy így jártam. Nagyon nem volt tervben hogy ennyibe kerül még pluszba,szóval nemigazán van 50-60000 ft-om új telóra.... Jelenleg V fékes a bringa,de szeretnék majd tárcsaféket,ergo olyan teló kellene,ami mindkettőt fogadja. ( a mostani teló és váz képes erre) Mit javasoltok?? 26-os bringa.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91890) pc360 válasza Foose (#91889) üzenetére


pc360
addikt

Jah, ezt a teleszkópot hagyd a francba, valóban kuka. Felújítani sem érdemes azt a szutykot. Ez a bringa ránézésre 40 ezret ér összesen, de a képen kivehető állapotban inkább csak 30-at (barátoknak annyiért sem ajánlanám).

Igen, a vázon és a telón is látni a tárcsafékhez szükséges konzolokat, viszont tárcsafékes agyak nélkül ugye nem tudnád felszerelni, de én ehhez a telóhoz sem pakolnék ilyesmit. Csakis új kerékszett és teleszkóp beszerzése után! Viszont erre a bringára olyat szerintem nem érdemes már szerezni szeirntem...

Ha ezeket használtan sikerül lőnöd, akkor még talán, de jobban jársz, ha veszel egy normálisabb használt bringát, ami már a kívánt alkatrészekkel és állapotban leledzik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91891) zoo8800 válasza pc360 (#91890) üzenetére


zoo8800
veterán

A "szutyok" kicsit erős azért.

rip and tear, until it is done

(#91892) Because válasza Foose (#91889) üzenetére


Because
őstag

megkérdezném mire használod/nád?

bevásárolni, városba döcögni egy fityinget se költenék rá, jó ez így ahogy van :)

(#91893) pc360 válasza zoo8800 (#91891) üzenetére


pc360
addikt

Nem a bringára értettem (bár arra is bőven lehet), hanem a teleszkópra. Hisz látszik rajta, hogy még a becsúszó is rozsdás! Egyértelműen kuka.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91894) Runner_fxr válasza Foose (#91889) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos ez a hátulütője a használt bringának, ha nem értünk hozzá, könnyen csinálhatunk rossz üzletet. Ritka az amikor olcsón, de nagy szerviz után adnak el egy bringát. Ezért a szerviz költségeket érdemes belekalkulálni vásárlás előtt.
A villa miatt annyira nem aggódnék, vigasztaljon az, hogy ez már újkorában is egy szar volt. Legalább is mtb felhasználást figyelembe véve. 60 ezerért ennél sokkal jobb villát veszel.
A kérdés inkább az, hogy érdemes e? Új teló, tárcsafék, stb. Lehet megfontolnám az eladását és inkább vennék egy újabbat, normálisabb villával és tárcsafékkel.

[ Szerkesztve ]

(#91895) Foose válasza Because (#91892) üzenetére


Foose
addikt

Városban használom,főképp aszfalton,(nem mindenhol kifejezetten sík,sőt...!)de vannak néha vacakabb terepek is. Ma pl pont rosszabb úton mentem vele,persze nem DH-ra gondolok... :D Gödrös,nagy szegélyes utak,stb. A cél ez lenne.

Runner_fxr
Ha el akarom adni,rengeteget bukok rajta,albérlet mellett nem tudok megint plusz beruházni rá. Jó ha tényleg kapnék érte 40-et,és nekem már 80ban van. Ebből akarok kihozni valami használhatót. Meg ugye,eladni sem biztos tudnám,sokan drágábbat keresnek,vagy még ebből is alkudni akarnának. Ha tárcsaféket akarok rögtön,akkor tényleg zsebbe kellene nyúlnom. Nem megy. Havi 150-160 fizu és közel 50000-es albérlet mellett meg is kell élnem,nem tudok megint plusz költeni.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91896) pc360 válasza Foose (#91895) üzenetére


pc360
addikt

A megoldás szerintem is az, amit Runner_fxr ír. Errre ne költs! :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91897) fpeter07 válasza Dottore (#91857) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó reklámértéke van az ilyennek.

(#91898) Runner_fxr válasza Foose (#91895) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mivel alapvetően városi bicajnak szánod, nincs itt nagy baj, még a villa miatt se aggódj, akár az is opció lehet, hogy veszel bele egy merev villát. A lényeg az, hogy műszakilag legyen megbízható állapotban, gondolok itt a hajtásra és a csapágyakra. Jó teló meg tárcsafék nem létszükség erre a felhasználásra.

(#91899) zoli03 válasza Foose (#91895) üzenetére


zoli03
őstag

Ha városba használod, akkor minek akarsz rá tárcsaféket? Használd addig, amíg teljesen tönkre megy valamelyik alkatrésze, aztán akkor azt cseréld. Ha hobbiszinten használnád, akkor megértem, hogy fejleszteni akarod, de városba tök mindegy milyen, ha van rajta két normális fék, akkor már jó.

(#91900) fpeter07 válasza trialboj (#91863) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez egy szombati napon volt: [link]. Hiányozni fog ez a város. Másfél óra kemény mászás vezetett a csúcsra, lefelé meg 20 perc a gumik határán...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.