Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91901) jjeahh válasza fpeter07 (#91900) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ez már valami :Y . A bringa is érdekesnek tűnik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91902) Foose


Foose
addikt

Runner_fxr zoli03 Attól hogy városban használom,bármikor kimegyek rosszabb terepre vele,már amikor időm engedi. Szándékosan vettem teleszkópos bringát,ezelőtt sima villás bringám volt. Ebben a városban kell legalább egy első teló. Ezért akarom mindenképpen az első telót. Fék: Sokszor esőben járok vele,lássuk be,a V fékes bringa fékezhetetlen pl hídról lefelé,nem sokat ér olyankor a fék... Tehát több helyzetben használom-használnám,ezért terveztem a későbbiekben tárcsaféket. Örülök ha arra lesz majd pénzem,ahogy elnézem,mi minden kell tárcsafékre cseréléshez. Most valami használt telót akarok ehelyett,csak nem tudom,amiket pl FB csoportban hirdetnek 10000 körül,azokat megéri-e?! Sima,egyszerű (lockolható) [ez jól jön,ha nem terepen megyek vele,olyankor zárom a mozgást] SR Suntour teló pl....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91903) Runner_fxr válasza Foose (#91902) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ott van a gond, hogy az, hogy valami hasonlóan néz ki mint egy rendes teló még önmagában nem jelenti azt, hogy papírnehezéken kívül bármi másra is jó lehet. Konkrét terepezésre az a villa új korában is alkalmatlan volt. Amit használtan adnának 10 ezerért, azzal adsz a szarnak egy pofont. Ha olcsón akarod megúszni, és jót is akarsz, akkor valami retro marzocchi-t néznék, műszakilag megfelelő állapotban. Ezek nyílt olajfürdősek, fasza villák. A v-fék teljesen elég városban ha megfelelő minőségű és be is van állítva.

Danny Hart ismét szépet alakított. :D

[ Szerkesztve ]

(#91904) Because válasza Foose (#91895) üzenetére


Because
őstag

akkor ez egy egyöntetű maradjon ahogy van :)

(#91905) andrisbandi válasza Foose (#91902) üzenetére


andrisbandi
őstag

Tárcsa fék elött is lehetett esőben bringázni, és most is jó a vé fék. :)
Annyi, h a tárcsa jobb.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#91906) Foose válasza Runner_fxr (#91903) üzenetére


Foose
addikt

Most a tárcsaféktől eltekintve,(mert az másodlagos,a jól beállított fékem is csúszik a vizes felnin,ezért akarok később tárcsát,meg ugye mégiscsak jobb,modernebb.) akkor a szép állapotú pl RST telót sem érdemes megvennem,sz@rabb városi,terepesebb utakra? Ha kicsit rosszabb terepen akarok menni,kell az 50000-s teló? :F :Y

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91907) Runner_fxr válasza Foose (#91906) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Városba és jobb minőségű föld utakra elég egy alap teló, viszont ha konkrét terepre mész, tehát erdőbe és megbízhatóan működő, csillapított villát szeretnél, azt még használtan is nehéz lesz 40-50 alatt venni.
De egyébként vehetsz egy ilyet is: [link]
Ha nem ütöd vágod, egész sokáig bírja.
Használtan viszont csak jó minőségű villát szabad megvenni, olyat ami már újonnan is csak egy full alap, belépő, azt semmiképp.

Nyilván jobb a tárcsa, senki sem vitatja, de városi körülmények között nem létszükség.

Bár most nézem, amit linkeltem az csak tárcsás.
Itt van vfékes kivitelben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#91908) Foose válasza Runner_fxr (#91907) üzenetére


Foose
addikt

Akkor nincs mese,valami hasonlót kell néznem. Féket meg veszek valami komolyabbat,ami mostani szerintem 50 ft-os vacak.Köszi a segítséget!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91909) K Norbi válasza Runner_fxr (#91888) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez biztos jó drága szekér lehet. :D

(#91910) Runner_fxr válasza Foose (#91908) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja, kb ez a legalja szint ami még használható. De ha szerencséd van, és ráakadsz egy retro Marzocchi-ra vagy Mondjuk Egy Rock Shox psylo-ra, azt is meg lehet csípni 25-30 körül, és azok tudásban kb egy mai 120 ezres villának felelnek meg.
A fékkarod ha jól láttam LX, azok jó minőségűek, vfékből meg vegyél valami ilyesmit: Avid SD5

K Norbi:Igen, nem egy olcsó szekér, de kárpótol azzal amit nyújt. :)

[ Szerkesztve ]

(#91911) Foose válasza Runner_fxr (#91910) üzenetére


Foose
addikt

Igen az. Jah,én is valami hasonló fékre gondoltam. És akkor még ott van a fúrt felnim :W :((( Hjajj.de sokba lesz ez így megint...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91912) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy olcsó aluvázra épített elég nehéz trekking bringának árthat, ha a felső csőnél van felakasztva a bringa?
Valahogy így: [link]

Attól tartok, hogy elfáradhat a váz. Vagy ez alaptalan félelem?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#91913) CaNNa3IS válasza Bici (#91912) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

max a falnak árthat

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91914) pc360 válasza Bici (#91912) üzenetére


pc360
addikt

Nem, dehogyis. Hisz ha egy kézzel megemeled a felsőcsövet, akkor se roppan össze. :D Durva lenne, ha ettől fáradna az alu.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91915) Bici válasza pc360 (#91914) üzenetére


Bici
félisten

Okés, értem. Azért merült fel, mert az év 90%-át mégiscsak ott tölti a bringa. Kézzel nem emelgetem ilyen sokat.
Gondolom, a bowdeneknek azért nem tesz jót (v-fék, váltó).

(#91913) CaNNa3IS: A fal fehér, van tartalék festék, bármikor lecsiszolom, és festem, ha kell.

Köszi a válaszokat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#91916) Vasinger! válasza Foose (#91911) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A fúrt felni egyáltalán nem ördögtől való dolog. Ha szingó belsőt autósra akarod cserélni akkor ez egy bevett szokás. Az már más kérdés, hogy az anyagkezelést, sorja leszedés az szükséges utána, hogy ne kapj defektet. Csiszoló papírral vagy reszelővel simán megoldható szerintem :)

(#91917) Foose válasza Vasinger! (#91916) üzenetére


Foose
addikt

Persze,folyamatban van a megoldás. csak rohadt bosszantó. Sajnálnám kidobni,egész jó szegecselt felni. Csak hát,centírozás után is kicsit jár a hátsó. Én nem tudom mit csináltak ezelőtt ezzel a bringával,de biztos nem élvezte.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91918) andrisbandi válasza Foose (#91917) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kicsi nyolcas lehet a külsőben is.
Ha biztosra akarsz menni, gumi nélkül kell megpörgeti a kereket.

Én úgy szoktam feltenni a külsőt, h csak kicsit fújom fel, majd földhöz ütögetem a kereket.
Majd felnyomom 3 bárra, és úgy megpörgetem.
Ha nem tetszik, leengedem és újra kezdem az ütögetős fújóst.

Új kerékre új gumit is csak egyszer sikerült tökéletesen felrakni.... általában kis nyolcas mindíg marad. De montin amúgy nem lehet észrevenni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#91919) Zοltta válasza Zοltta (#91868) üzenetére


Zοltta
senior tag

Senki nem tud segíteni ebben ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#91920) skroy válasza K Norbi (#91853) üzenetére


skroy
senior tag

Üdv földi. :)

Onnan a Tisza sincs olyan messze. 20-25 km. Nem rossz az bemelegítésnek. Csak le ne szedjenek az Ópályi orkok a bicóról Szalka és Namény közt. :D

(#91921) Dottore válasza Zοltta (#91919) üzenetére


Dottore
addikt

Mérd meg a felnid szélességét, de nyugodtan vehetsz bele keskenyebbet is, ha nem tubeless akkor nem kell pontosak lennie.

(#91922) ivana válasza Zοltta (#91919) üzenetére


ivana
Ármester

A legtöbb felniben van csatorna a szalagnak ha nem outi felni, annak a szélességét mérd le.

(#91923) Foose válasza andrisbandi (#91918) üzenetére


Foose
addikt

Ugye használtan vettem,már akkor volt egy kis 8as a hátsóban. Bringaszervízbe vittem,több mindent kellett rajta csinálni,külső-belső gumi csere is,így nem én raktam rá a külsőt. Centírozás előtt meg lett pörgetve a hátsó,csavarhúzó műanyag vége lett érintve a felnihez,és bizony egy ponton súrolt. Azóta ezt nem próbáltam még,de ha megyek vele és lenézek,látom hogy jár a hátsó kicsit. Működik,csakhát...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#91924) Napfénysüti

Tegnap volt valaki ExtremeMan113 Kaposvár triatlon versenyen?

Més que un club!

(#91925) Zοltta válasza Dottore (#91921) üzenetére


Zοltta
senior tag

20 mm - 2 centis.

Elég akkor a 18-as ?

Continental 18-559

Vagy pont akkora legyen ?

Continental 20-559

Az a baj a nem pontossággal ,hogy a régi noname szalagomat, hiába raktam be egyenesre szépen, így nézet ki pár hónap múlva :D


ivana
(PH! addikt)

Sima MTB felni :) ilyen

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#91926) ivana válasza Zοltta (#91925) üzenetére


ivana
Ármester

Ha megnézed látszik, hogy van egy csatorna a felni belsejében ami nem olyan széles mint a felni belső szélessége, hanem legalább 2+2mm-el keskenyebb, na a felni szalag abba megy bele és olyan széles kell legyen mint az.
A jelenlegi szalagod túl széles.

[ Szerkesztve ]

(#91927) hegyimorc válasza Runner_fxr (#91880) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Voltam én is gurulni egyet, pár ismerőssel, itt a Budai-hegységben."

Tracket nem töltött fel valamelyikőtök?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#91928) Because


Because
őstag

a korábban felvetett problémámat sikerült megoldani, azaz, hogy nem húz elég bowdent 2x állásban a váltókarom! külföldi fórumokat bújva a legegyszerűbb megoldás maradt, hogy 3x állásban kell hagyni és az alsó kétharmadot használni, ahol többet húz, tehát kicsiről közepes tányérra, mert 2x-ben a közepes és nagy tányér útját használja csak.

szóval megvolt az első próbakör is a helyi euros boltba, kiváló eredménnyel vizsgázva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91929) Dottore válasza Because (#91928) üzenetére


Dottore
addikt

Jé ez de szép kis geometria!

Ja igen, nálam dettó ez volt, vissza is tettem 3x állásba.
Mondjuk az új projekt az teljesen szembe fog menni mindennel amit eddig gondoltam illetve mondtam. Ki fogom próbálni milyen az 1x10. :)

(#91930) Because válasza Dottore (#91929) üzenetére


Because
őstag

a másik két merev villás gép után egy hintó volt :D

vágtam a kormányból is, a mostani 700mm nagyon kényelmes és városban végre nem kell a középső és a nagy tányéron váltogatni, csak simán a 38-ason hagyom és a hátsót pöcögtetem

[ Szerkesztve ]

(#91931) CaNNa3IS válasza Dottore (#91929) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Én is 1x10-et használok most de hosszú emelkedőn hamar elfogy a 32-36 nálam. 1x11 lesz ebből 11-46 sorral hátul.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91932) Dottore válasza CaNNa3IS (#91931) üzenetére


Dottore
addikt

Elég gyík vagyok, sejtettem, hogy nem lesz jó, mert én is 32-36-ot terveztem. Vagy SunRace 11-42 hátsóban is gondolkodtam de lehet akkor megpróbálom a 1x11-et. Köszi!

(#91933) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Shimano M520 SPD pedalt szerintetek konyebb varosban hasznalni mint egy R540 SPD SL-t? Utobbit megvettem hetvegen, indulassal vannak meg gondok, plusz a reggelt is egy borulassal inditottam.. Vagy ez olyan hogy majd megszokom..?
Egy shimano sh-r171em van hozza szoval adapterrel kellene hasznalnom az SPD-t..

(#91934) 6030D válasza Because (#91930) üzenetére


6030D
Ármester

Mi van fenn? 26-38/11-32?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91935) Zoli133 válasza Tufa_ (#91933) üzenetére


Zoli133
őstag

Megszokod, gyakorold egyhelyben valamennyit a ki/becsatolást az segít, de borulás az elején természetes, szinte mindenkivel előfordult nem feltétlen csak kezdeti időben. :D

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#91936) Because válasza 6030D (#91934) üzenetére


Because
őstag

igen 26-38, de 11-36-os sorral

(#91937) ivana válasza Tufa_ (#91933) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem nem sokkal, betonon ugyan úgy szar benne menni, oldani kicsit könnyebb a sima SPD-t. De alapból nem célszerű eszköze a városi közlekedésnek egy outi :)

(#91938) Tufa_ válasza ivana (#91937) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Hybridem van, csak a cipo orszaguti :) Ami miatt gondolkozom az spd-n, az a ket oldali becsattolas, csak gyakorlatban nem tudom hogy mekkora elony. 22km odavissza Londonban varoson keresztul meg ha atcsusszanok is a lampak felen, akkor is vagy 100 helyen kell megalni es ujra becsattolni.. :D

(#91939) K Norbi


K Norbi
addikt

Ez a külső, nem kell hozzá belső. Meg valami fura ragasztóvak kitömíti ha kilyukad. [link]

(#91940) Zoli133 válasza ivana (#91937) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezzel rövid tapasztalat alapján nem értek egyet, most cseréltem le egy olcsó outi-ra a városiasított (keskeny, félslick gumi) 26"-os MTB-met, szerintem sokkal jobb, már csak az spd pedált kell átraknom, csak kéne elég nagy erőkarral rendlekező 15ös kulcs....
1hete a taposó van az outi-n és nem tudom megszokni, városba se tetszik.

De persze simán lehet, hogy én vagyok ütődött. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#91941) bogabi válasza Because (#91928) üzenetére


bogabi
senior tag

Tesók:

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#91942) CaNNa3IS válasza Dottore (#91932) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ha teheted xt sort vegyél.
Mondjuk ennyiért lehet érdemes kipróbálni ezt a sunrace-t

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91943) Dottore válasza CaNNa3IS (#91942) üzenetére


Dottore
addikt

Már csak azért is mert akkor nem kell váltókart vennem. Még alszom rá.

(#91944) ivana válasza Zoli133 (#91940) üzenetére


ivana
Ármester

Félre érthető voltam. Az outira kell SPD, de stoplis cipőben szar aszfalton gyalogolni. A városba meg ilyenek tök feleslegesek, majdnem ugyan azt az átlagot hozom a lámpák között Pesten tanyabikeal mint outival, és ez kb. ezerszer biztonságosabb, és kényelmesebb városba. Persze az outinak is megvan a helye (van az is...).

(#91945) Strezi válasza Dottore (#91929) üzenetére


Strezi
őstag

Erm....

Gondold meg az 1x11-et! Engem most a hétvégi (túlélő)túra némi alázatra tanított áttétel tekintetében :U

Ugye, ha az ember hosszú távot megy, akkor nem lehet maxra kitekerni az emelkedőket mert tartalékolni kell. Persze az sem könnyítette meg, hogy nagyrészt ismeretlen terepen mentem. Lényeg a lényeg, hogy a tervezett tekerések jellegétől is függ, hogy oda jó lesz-e az 1x rendszer.

Ha követted, amiket írtam ill. tekertem, az eddigi kb. ötvenes terepes tekeréseimnél nem éreztem limitnek az 1x11-et (32 / 1-46, 29 kerék). Persze lehet még tovább erősödni hogy ezek a tekerések is beleférjenek, de terpen egyszerűen akkora a változatosság, hogy nem lehet tudni hogy 60-80%-on fel tudsz -e egyáltalán tekerni valahol.

Csináltam egy szegmenst(Nagy Gete - végig a kéken), hogy más is megismerhesse a szenedés fokát :D Szerintem 80% még fitten és kipihenten sem tekerhető, nekem majd egy óra(egy FKV csokiszünettel) volt míg felcipeltem rajta a bringát. Nem esett jól majd hat óra tekerés után :(((

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91946) Jester01 válasza pc360 (#91870) üzenetére


Jester01
veterán

Miért esnél?

#91933: "a reggelt is egy borulassal inditottam"

#91935: "borulás az elején természetes, szinte mindenkivel előfordult nem feltétlen csak kezdeti időben"

Még kérdés? :P

Jester

(#91947) Runner_fxr válasza hegyimorc (#91927) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rögzítettem: [link]

(#91948) Dottore válasza Strezi (#91945) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi, minden információ jól jön. Ritkán, de én is megyek viszonylag nagyobb távot, erősödni viszont nem akarok. Szóval ha az esetek nagy részében elég is lenne az 1X, azon nagyon felhúznám magam, hogy ki kell köpni a tüdőmet, ahelyett, hogy élvezném. Jobb kondiban vagy mint én. Ezt figyelembe véve meg, hogy a Bakonyban vagyok, azt hiszem jegelem egyenlőre a dolgot.

(#91949) hegyimorc válasza Runner_fxr (#91947) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Köszi! Így érdekesebb a video is, ha térképen is megvan az út. A Homokhegyet még felismertem track nélkül is, de utána nem nagyon.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#91950) fpeter07 válasza jjeahh (#91901) üzenetére


fpeter07
veterán

Majd igyekszem fényképezőgéppel is fotókat készíteni. [link] Ennél van egy elég jó folyóparti kép.

(#91903) Runner_fxr: 50-el megnőtt a pulzusom, amikor ezt a menetet láttam. :Y Szorítottam, hogy ne essen el a srác.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.