Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) Because válasza zoo8800 (#92850) üzenetére


Because
őstag

én látom, hogy ezek speckó 10 tonnára hitelesített kötözők :D

(#92852) flash- válasza Dottore (#92776) üzenetére


flash-
veterán

Koszi:)
Bikediscountrol hány nap lehet a szállítási idő kb.?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92853) Zsolt74 válasza Runner_fxr (#92821) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem az akkut kb ugyanannyi idő levenni , mint amennyi idő a Bosch levételéhez szűkséges.
Ugyanúgy csak a kulcsot kell elfordítani, majd az akkut felfelé leemelni, a vázról.

[link]

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#92854) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Pár napja írtam, hogy baj van az első fékemmel. Hétvégén szállítottam a biciklim, fektetve, kiszerelt első kerékkel, és mikor visszatettem a kereket, és visszaakasztottam a bowdent, akkor láttam, hogy valami nem stimmel, mert ugyan nem húztam a fékkart, de fogott az első fék. Próbáltam megjavítani, de nem ment. Azóta néztem youtube videókat, szétszedtem, összeraktam, de nem jó. Azt lehet rajta látni, hogy az egész fék balra el van csúszva. :O Miért lehet ez? Próbáltam mindenen állítani, de nem sikerült, és ez így eléggé elkeserítően néz ki. Mit lehet ezzel kezdeni, tudtok segíteni?
Kép1
Kép2

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92855) parkr válasza flash- (#92852) üzenetére


parkr
őstag

német csomagoknál, ha DHL postával jön (nem express), akkor feladástól számítva 3-4 munkanappal számolj

(#92856) pc360 válasza flash- (#92852) üzenetére


pc360
addikt

Régebben, amíg a kiválasztott futárszolgálat szállította ki, addig 3-4 nap volt. Most viszont már átadják a határon valamiért a szájbakúrt magyar postának, tök mindegy, hogy mit választasz, akik képtelenek az országon belül az árut belátható időn belül mozgatni, hiába van ott németországból 2 nap alatt, úgyhogy 1 hét+...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#92857) Because válasza kmarci25 (#92854) üzenetére


Because
őstag

ha minden más okés, elkezdhetsz játszani az alábbi csavarokkal:

a spirálrugók feszítésére szolgálnak, így pozicionálhatod a féked

(#92858) kmarci25 válasza Because (#92857) üzenetére


kmarci25
veterán

Jól van, én is hülye kapkodós vagyok. A ferdeséget sikerült megoldani, nem volt a helyén a kerék... :W :U Viszont a sok állítgatásban sikerült félrekalibrálni az egészet, úgyhogy elgurulok holnap a szervizbe és helyretetetem. Gondolom egy hozzáértőbbnek ez egy félkezes meló, de nem értek annyira hozzá, plusz helyem sincs rendes, ahol szerelhetném, meg állványom sem, így kitámasztva meg azért nem az igazi. Köszönöm a segítséget.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92859) Dottore válasza flash- (#92852) üzenetére


Dottore
addikt

Igen sajnos pont ahogy pc360 mondja.

Két nap alatt itt van a határon aztán mintha beszippantaná egy fekete lyuk (más néven Magyar Posta) és egyszer csak megkapod. :D

[ Szerkesztve ]

(#92860) Napfénysüti válasza bandus (#92840) üzenetére

Én nézem. Sőt a tegnapi meg a mai szakasz külön kedves volt nekem mert tavaly megmásztam a Galibiert meg az Izoardot is. :)

Més que un club!

(#92861) Because válasza kmarci25 (#92858) üzenetére


Because
őstag

nincs mit! előfordul az ilyen :)

nekem sincs állványom, de amennyit szerelek már ideje lenne nem a festékesdobozokon pihentetni a kerék nélküli bringákat :D

(#92862) trialboj válasza kmarci25 (#92854) üzenetére


trialboj
őstag

Ha van még kedved babrálni vele, akkor mielőtt bevinnéd, lent akár egy parkban kitámasztva a bringát és egy csillag kulcs +5ös imbusz társaságában nézz rá még 1x. Nem olyan nagy dolog megjavítani, a két kijelölt csavart kell tekergetni. Továbbá a fékeket ha már levetted, akkor úgy rakd vissza hogy mindkettőnél a tű a 3 lyuk közül a középsőbe kerüljön.

Amennyiben nem fogsz jobban aludni ha saját magadnak sikerül megoldani ezt a problémát, marad a szervíz, még ha sok a dolguk is, perc alatt megoldják.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92863) Vasy09


Vasy09
őstag

Köszi, mindenkinek a választ, akkor megnyugodtam! :D Pedig már kezdtem aggódni, hogy hiába fizettem, valami nem lett jó! :U

Abban tudtok nekem még segíteni, hogy ugye van a kis kar (kék) amit jobbra balra tudok forgatni, de afölött is van egy tekerentyű, amin vannak számok (1-2-3)! Azt is lehet állítani? Hogyan? Ja, és mire szolgál? Illetve ugye ebbe levegőt is lehet fújni! Azt érdemes állítgatnom, vagy jó úgy, ahogy most beállították?

Ja, és bocsi a sok 'hülye' kérdésért, de eddig még nem volt össztelós gépem! :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#92864) Dottore válasza Vasy09 (#92863) üzenetére


Dottore
addikt

A kék kar egyik állása a free a másik a lock ami valójában propedal (a tekerés ritmusának hatására dinamikusan felkeményedik) és felette az a 3 opció a proedal finomhangolására van.

A beülést (sag) így tudod beállítani, lényegében ez szabja meg mennyi levegőt fújsz a tagba, de a manuálban írnak megközelítő értéket a súlyra is.

[ Szerkesztve ]

(#92865) flash- válasza pc360 (#92856) üzenetére


flash-
veterán

értem..
akkor marad valami magyar shop..
Zefal Artica 75 kulacs szerintetek jó vétel?
[link]
ugyan 750ml-es,de hőszigetelt,duplafalú, kb 2300ft..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92866) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

14. Háromországos Pannon maratonra jön valaki innen? [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#92868) pc360 válasza flash- (#92865) üzenetére


pc360
addikt

Igazából én ezekből azt hiányolom, hogy nem lehet teljesen tudni, miféle műanyagban lögybölöd a vizet, vagy az akár savasabb üdítőket. Ki tudja, mennyire lesz szaga, és hogy egyáltalán mik oldódnak az italodba. Tudni lehet, hogy a sima PET palack is para közép-hosszú távon, illetve már akkor is, ha megsüti a nap. Én biztos nem innék műanyagból... De van olyan balfasz, aki műanyagot még a mikróba is bedoba, és úgy melegíti az életét, szóval nem jellemző, hogy az emberek nagyon törődnének ezekkel...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#92869) Dottore válasza flash- (#92865) üzenetére


Dottore
addikt

Lehet félreérthetőek voltunk illetve én. Semmi baj a kinti rendeléssel, egy hét alatt megjön a cucc, csak a postát nehéz lekövetni. Két nap alatt ér ide, aztán mivel mi a magunk módján vagyunk sikeresek, itt kicsit lassít mire megkapod. Szóval nem lebeszélni akartalak.

(#92870) CaNNa3IS válasza pc360 (#92868) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ha az életem nem is de ételt szoktam műanyagban melegíteni. Most már legalább tudom mekkora balfasz vagyok.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#92871) djsensore


djsensore
tag

Sziasztok!

KB 15 éve nem bicikliztem aktívan, most 30 vagyok.
Van egy új biciklim, aminek most nagyon élvezem a társaságát, ám két kérdésem felmerült a pár nap használat után:
1. Olajos tárcsafék van a biciklin, és a hátsót mikor húzom, a fékkaron érzem, hogy piciket egyenletesen visszalök, mint mikor ferde egy tárcsa és mindig körbeér. Szemre azonban nem látom a tárcsát ferdének, pedig megpörgettem a kereket. Olyan mintha visszalökne az olaj. Mi a helyzet?
2. Nagyon érdekes, hogy ugyanekkor viszont elöl - itt is tárcsafék van - pedig ha megpörgetem a kereket, pici súrlódást hasonló ütemben hallok, talán a tárcsa 5%-án. Ehhez nem kell a féket húzni. Ez a tárcsa se ferde. A kerék lehet ferde? Gyári beállításon van a gép.

+1: milyen applikációt használtok iOS-en ami a biciklizésemet méri? Bicikli útvonal tervező létezik?

Nagyon köszi a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

(#92872) Runner_fxr válasza Zsolt74 (#92853) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Viszont a mérete hatalmas, hátizsákba ez már bajosan fér be. Persze ez kevés embernél szempont, ezt aláírom.

(#92873) Hasaggymeg válasza pc360 (#92841) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pár évvel ezelőttig,bár tekertem rendesen,én is unalmasnak véltem.Aztán a sógorom (volt versenyző) nézte nálunk,és kénytelen-kelletlen nekem is nézni kellett.Azóta rendszeresen követem,nem rosszabb mint a forma egy vagy moto GP,meg lehet szokni,főleg ha ismerni kezded a játékosokat. :K

(#92843) Ironizer ...a teljesítmény fokozás már minden élsportnak része lett.Sajnos.

(#92870) CaNNa3IS ... :C

TdF...érdekes volt a tegnapi szakasz,úgy tűnik Froomtól már nem nagyon lehet elvenni a győzelmet.Contadort sajnálom,mert bár még mindig jó,már rendesen a leszállóágban van.Barguil viszont ígéretes fiatal.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92874) pc360 válasza CaNNa3IS (#92870) üzenetére


pc360
addikt

Akkor igencsak. A dobozok alján jelzik háromszögben a típust - jobb esetben. Ezt érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#92875) Hasaggymeg válasza pc360 (#92874) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A "Megrendelés" füllel kezdődő oldalak aligha tekinthetők referenciának. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92876) szjoci válasza pc360 (#92874) üzenetére


szjoci
őstag

[trollmode]Ennyi erővel a mikrohullámot is kerülni kell. Csapkodja a szerencsétlen molekulákat, atomokat, elektronokat, protonokat, innen kiszakad egy szénatom, hozzáverődik egy vízmolekulához oszt' a melegítendő szecsuáni csirkéből mire kiveszed pacal pörkölt lesz. Vigyázat, megtörtént eset! Igaz eléggé illuminált állapotban voltam, de szent meggyőződésem hogy a mikrohullám volt az oka! ;] [/trollmode]

(#92877) Zsolt74 válasza Runner_fxr (#92872) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az igaz ,hogy ha szeretnél plusz egy akku-t vinni magaddal akkor az már bajosan férne bele egy hátizsákba.
Neked egy ilyen dupla akkus Riese und Müller e-bike kéne.
Vagy csak azt kéne megoldani hogy a pót akkut is fel tudd szerelni a vázra.
Vagy kéne csinálni egy dupla kapacitású akku-t, csak az nem minden bicajon férne el.
[link]

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#92878) Hasaggymeg válasza szjoci (#92876) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Garmadával keringenek mindenféle un. városi legendák,melyaknek noha gyakran van valóságalapjuk,jobban utánanézve hülyeségnek bizonyulnak.A kép általában sokkal árnyaltabb,mintsem egyik jó,az meg rossz.
Műanyagokról.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92879) Dottore


Dottore
addikt

Talán az igazság rendszerint valahol félúton van.
URBAN LEGENDS Mit jelentenek a számok a PET palackok alján?

(#92880) Hasaggymeg válasza Dottore (#92879) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rendszerint.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92881) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Gyere velem haza... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92882) 6030D válasza Tothgera30 (#92881) üzenetére


6030D
Ármester

Az a festés nagyon szép! Bringa lesz belőle (a Fox-szal), vagy így megy tova?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92883) Tothgera30 válasza 6030D (#92882) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megkapja a KTM-ről a komplett szettet és marad a Sid-es Cube mellett. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92884) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy jó minőségű, időálló csapos fékbetétet 70mm-es? Mert ami van elélg olcsó volt és teljesen kikopott a fémes részig.

[ Szerkesztve ]

(#92885) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#92883) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan holtversenyben leszel Strezivel. ;]

(#92854) kmarci25...nekem is volt olyan fékem,sőt Deore,de sosem volt pontosan középen.Ha rendesen működik ne bajlódj azzal,aszimmetrikus felépítése miatt (egyik karnak kell a bovdenházat is mozgatnia,mely hossza,íve stb. függvényében pont kismillió módon ellenállhat) nem biztos be lehet állítani,hogy pontosan középen legyen a 2 kar mértani közepe is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92886) ZolkoW


ZolkoW
őstag

most mindenféle szerteágazó témában jövök kérdésekkel...

szóval felmerült, hogy cserélnék villát, tehát választhatok QR9-es és QR15-ös közül. Most QR9-es tengelyű kerekem van, értelemszerűen agycserével is járna a művelet, de megéri ez nekem? a sima gyorszárat nem érzem egy hű de frankó dolognak, ez főleg akkor jön elő, mikor kereket szerelek, és visszarakom, majd a féktárcsa nem pont oda kerül, ahol volt. Ilyenkor jön, hogy kiveszem, és újra, meg hogy fejreállítom, hogy biztos vízszintesen fogassam be, stb.
Ilyen téren javít a QR15? Tudom, inkább a merevség miatt szokták erőltetni, de nálam az másodlagos.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#92887) Tothgera30 válasza ZolkoW (#92886) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Észre fogod venni a különbséget, szerelésben egyszerűbb, mivel csak benyomod a kereket, betekered a tengelyt, rázárod, és a helyén van, nem kell igazítani, állítgatni. Merevségben ég és föld, én már hátul is csak átütőset használnék, elől meg főleg, nem tekeredik az orra, szépen lehet vezetni. Bár itt sem mindegy hogy 100x15 vagy 110x15-ös van tervben, mert ugye utóbbi Boost rendszerű (ez még nem győzött meg).

#92885 Hasaggymeg: Dehogyis... :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92888) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#92886) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem ha mindig csontra benyomod a papucsba,és nyomva a helyén kábé ugyanannyira szorítod a gyors-szárral,ugyanoda is fog kerülni. Merevség passz,nem versenyzem,így a 9mm-es kevésbé merevségét sem tapasztaltam (eddig).

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92889) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Amúgy ha már QR9 ha köves meg erdei úton csapatom ezek eltörhetnek vagy valami? Ugratni nem szoktam, de elég vékonynak tűnik, picit tartok tőle.

Más: tegnapelőtt este szokás szerint montiztam egyet és és most veszem észre, hogy a jobb lábamon hátul a hajlatban van egy nagy duzzanat, dudor, úgy 3cm lehet. Többször belegázoltam brutál nagy fűbe meg növényzetbe, sőt egy sziklás részen üldögéltem is úgy egy órát, meg estem is egyet, szal csípés (csípéstől ekkora?), ütés, bármi lehet... szerintetek mi a franc? Rosszul is lettem tőle :DDD . Amúgy a legfurább az, hogy egyáltalán nem fáj és csak akkor látszik ha kinyújtom a lábamat. Szerintem valami izomcsomó lehet, nektek volt hasonló? Házilag helyre lehet valahogy hozni? Mert nem szívesen mennék dokihoz.

Más 2: féltem a ragasztó nélküli folttól, de úgy tűnik bevált, ajánlom mindenkinek. Múltkor defektet kaptam, gyorsan kivettem a belsőt, picit megreszeltem, foltot rá és ment vissza a külsőbe. Felpumpáltam és azóta is tart, semmi gond nincs vele, nem kellett várnom, hogy a ragasztó megszáradjon és könnyebb mint egy belsőt cipelni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92890) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tekerés a bányában?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92891) Vasy09 válasza Dottore (#92864) üzenetére


Vasy09
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R

Most már világos minden! :C

Gamertag: Vasy09

(#92892) K Norbi válasza -=RelakS=- (#92890) üzenetére


K Norbi
addikt

Félelmetes :U

(#92893) truefx


truefx
aktív tag

Kompressziós ruhákkal van valakinek tapasztalata? Pl. [link] Sima munkábajárásra is jó ez? Vagy szigorúan csak sportolni?

(#92894) hegyimorc válasza jjeahh (#92889) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"és könnyebb mint egy belsőt cipelni."

ha pedig a szelepnél szakad ki a belső, akkor legfeljebb sétálsz egy kicsit :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#92895) jjeahh válasza hegyimorc (#92894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz :D. Annak nagy az esélye?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92896) Hasaggymeg válasza jjeahh (#92895) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sógorommal Korond környékén tekertünk és kapott egy olyan felütéses defektet 40km/h körül,hogy mire megállt még 3 helyen lyukadt ki a belsője.4 foltot kellett feltennünk,ennyi is volt összesen. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92897) Vasy09 válasza Hasaggymeg (#92896) üzenetére


Vasy09
őstag

Cimbora ezért szokott mindig vinni magával minimum egy tartalék belsőt is! :DDD

Mondjuk egyszer már engem is kimentett eggyel! :C

Gamertag: Vasy09

(#92898) jjeahh válasza Hasaggymeg (#92896) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért gondolom hozzátok képest én nagytatáson tekerek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92899) -=RelakS=- válasza jjeahh (#92889) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Öntapadós foltot én is szeressem.
Más kérdés, hogy egy videón az összegyűrődött slime foltot úgy kapta le a csávó a belsőről, mintha csak csokipapír ragadt volna rá :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92900) jjeahh válasza -=RelakS=- (#92899) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az enyém is könnyen lejön, fura is hogy mégis ennyire tart :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.