Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91151) jjeahh válasza -=RelakS=- (#91145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy rövid kört mentem vele, úgy tűnik rendben van, később begurulok a városba és akkor kiderül.

ivana: Ha még vacakol akkor fogok, hanem már nem merek semmihez piszkálni :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91152) bandi0000 válasza Napfénysüti (#91149) üzenetére


bandi0000
nagyúr

persze kapásból erre akartam választ irni, de ugy látszik nem sikerült

Xbox One: bandymnc

(#91153) Napfénysüti válasza bandi0000 (#91152) üzenetére

Így a képet elnézve egy sima egyenes nyeregcső lehet segítene. Esetleg picit rövidebb stucni szintén.

Més que un club!

(#91154) trialboj válasza bandi0000 (#91152) üzenetére


trialboj
őstag

Én meg azt mondom többet dobhat a komfort érzeten, ha a stucnit cseréled. Nekem is hosszú kicsit 11cm, és viszonylag kényelmetlen óvatosan tekerni a városban, azért nem cseréltem még mert nem találok hasonlóan tökéletes színűt.

De feketéből biztos lehet találni minden méretben és árban, mérd le mekkora van most, és keress rövidebbet.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91155) jjeahh válasza bandi0000 (#91152) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó tudni, hogy másnak is van Ideal montija a topikban :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91156) bandi0000 válasza jjeahh (#91155) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm, a stucni alatt mit értetek? az a kormánynál van nem? az miben segítene? közelebb hozná a kormányt?

nah, és mennyire volt jó vétel 12k ért? :D

Xbox One: bandymnc

(#91157) Napfénysüti válasza bandi0000 (#91156) üzenetére

Igen, kormányszárnak is szokták nevezni. Ha rövidebbre cseréled közelebb kerül valóban a kormány.

Més que un club!

(#91158) ivana válasza bandi0000 (#91156) üzenetére


ivana
Ármester

Vigyázni kell vele, mert rövidebb stucnival "idegesebb" a kormányzás, magyarul kisebb mozdulatra nagyobbat fordul a kerék.

12k-ért ez elég jóféle :Y

(#91159) bandi0000


bandi0000
nagyúr

lehet akkor egyenlőre csak a nyeregcsövet cserélem ki, bár azok az állíthatós stucnik meg mindig is tetszettek :D

#91158) ivana: igazából ez a németből behozott cucc, szerencsére akitöl vettem nem értett hozzá, ennyit mondott én meg nem ellenkeztem :D hozzá tartozik h még ennyit rá költöttem, nyereg, kormánymarkolat, fékpofák, stb csere kellett

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#91160) Napfénysüti válasza bandi0000 (#91159) üzenetére

Na állíthatósra ne cseréld a stucnit. :N

Més que un club!

(#91161) ivana válasza bandi0000 (#91159) üzenetére


ivana
Ármester

bár azok az állíthatós stucnik meg mindig is tetszettek Azért a nemesebbik részeidre jár a korbács ;]

(#91162) jjeahh válasza bandi0000 (#91156) üzenetére


jjeahh
nagyúr

12k-ért? :Y Gurul meg minden? Akkor nagyon jó :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91163) Hasaggymeg válasza bandi0000 (#91159) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolom markolod azokat a kormányszárakat is,ami tovább nyújtja a bringádat.Egyenes nyeregszár és rövidebb stucni sokat rövidíthet,az ami most van elég hosszúnak tűnik.Azért szerintem 8-9cm alá ne nagyon menj.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91164) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nah mi a baj azokkal? :D

Hasaggymeg: rendben, köszönöm ,majd akkor rövidítek rajta

jjeahh: persze, a legnagyobb baja hogy van egy kis felületi rozsda a teleszkóp egyik szárán, de azzal nem akarok szarakodni, lekentem rozsdamaróval azt csók :D fura mód minden működik rajta, fogaskerekek sincsenek elkopva felnikbe se 8 as

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#91165) balintka válasza CaNNa3IS (#91105) üzenetére


balintka
addikt

Ezt víz mellett, vagy helyett fogyasztod?

(#91166) ivana válasza bandi0000 (#91164) üzenetére


ivana
Ármester

nah mi a baj azokkal? Nem elég merev, kopik és kotyog. Illetve változik az effektív stucnihoz ami elég gáz. :)

(#91167) Halkow. válasza Vadászmenyét (#91075) üzenetére


Halkow.
senior tag

Gyárilag 32-es szélességű gumiköpennyel adják, azzal simán jó túrázni.

(#91168) CaNNa3IS válasza balintka (#91165) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

egy flakon után inkább vizet kívánok
tekerés alatt is néha vegyesen iszom

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91169) trialboj


trialboj
őstag

Nincs valakinek RS Rebája? hiányzik a márkajelzés a merevítő tetejéről, és nyomtatnék egy újat, le tudná mérni valaki, pontosan mekkora a szélesség, hosszúság. Illetve, csak annyi szokott ott lenni hogy REBA, nincs olyan h RL, v RLT ?!

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91170) deny330 válasza CaNNa3IS (#91134) üzenetére


deny330
aktív tag

Wow, ennyire nyomott áron mennek? Körülnézek holnap, kíváncsi leszek mik vannak fent.

(#91171) rétisün


rétisün
veterán

kellemesen meglepett, hogy mire hazaérteem megjött a múlt szerdai ribble.co.uk-s rendelésem :)) azt hiszem ilyen gyorsan még nem jött meg külföldről (ráadásul angliából) csomag.....(persze repülővel könnyű ;] )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91172) CaNNa3IS válasza deny330 (#91170) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

[link]

Ez volt az

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91173) deny330 válasza CaNNa3IS (#91172) üzenetére


deny330
aktív tag

Ez igen.. :Y

(#91174) Deion Branch


Deion Branch
tag

Ultimate laikus kérdés:

Van-e különbség a 2-3-4 stb ezer forintokért kapható alsókategóriás bandázsok, és a 2-3$-ért alin vásárolhatóak között? :DDD (nem lenne napi 400kilómétert hajtva, nem szempont a minőség)

(#91175) balintka válasza trialboj (#91169) üzenetére


balintka
addikt

De van, 29-es. Írjál PÜ-t, holnap megnézem neked. Csak Reba van a tetején.

(#91176) cozmo válasza jjeahh (#91106) üzenetére


cozmo
őstag

"ha elöl-hátul a legkisebb fogaskerékre váltok, nagyon lötyög a lánc, konkrétan súrolja a láncvillát"
Hogy mit csinálsz? :Y
Keresztbe nem váltunk normál esetben. az ideális Lánchosszt nem így mérjük. :)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#91177) parkr válasza Deion Branch (#91174) üzenetére


parkr
őstag

próbáld ki az olcsót, nem nagy kiadás ugye, aztán eldöntöd hogy jó-e neked

(#91178) Hasaggymeg válasza rétisün (#91171) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és mi volt benne? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91179) -=RelakS=- válasza cozmo (#91176) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, elég fura kombináció, én sem használnám, de hogy lehet-e, azt szerintem bringája válogatja. Nálam pl a hajtómű úgy helyezkedik el a fogaskoszorúhoz képest, hogy szerintem nincs jobban kihajolva a lánc a legkisebb, mint a legnagyobb lánckeréken, ha elöl a nagyikereket használom. Egyszer le is kéne mérni, mert ez amolyan szemmérték :D Az viszont tuti, hogy a hajtóművem közepe nem a fogaskoszorú közepével van egy vonalban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91180) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#91179) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig ha jó a láncvonalad,annak ott kellene lenni. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91181) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#91180) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor ezexerint nem jó :D De egy méricskélés tényleg nem ártana.
Amúgy meg Octalink hajtómű helyzetén lehet állítani? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91182) szjoci válasza -=RelakS=- (#91181) üzenetére


szjoci
őstag

Lehet, középrész cserével: [link]

(#91183) -=RelakS=- válasza szjoci (#91182) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Éééérdekesh...

Majd rá kell akkor néznem, köszi!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91184) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#91181) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak ahogy a kolléga írja.A tökéletes működés érdekében a hajtómű,középrész és az első váltó is azonos láncvonalat kell(ene) tudnia. Amúgy megméred hátul a papucstávolságok közepét,és máris tudni fogod a láncvonalat.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91185) jjeahh válasza cozmo (#91176) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"az ideális Lánchosszt nem így mérjük"
Nem is gondoltam :D
"Keresztbe nem váltunk normál esetben"
Ja nem is szoktam, de gondolom ettől még nem kéne ráfeküdjön a láncvillára ilyenkor. Amúgy már megoldódott a dolog azóta, gyanús volt, hogy hosszú a lánc több okból is, pl. nagyon lötyögött, zörgött is többek között, szal kiszedtem két szemet és most tökéletesnek tűnik, nem túl feszes, nem túl laza, szépen lehet váltani keresztbe-kasul, össze-vissza és legkisebb-legnagyobb kerékre váltva pont így néz ki, mint ezen a képen.
bringasisti-nek meg köszi mégegyszer :R

Más: Ma lemértem, a 60kg súlyom alatt 90mm-t mozog a Rockshox Tora TK, ami egy rugós belépő (?) telótól jól sejtem, hogy nem rossz? :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91186) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...ééés megérkezett közelembe nejem új hátsó kereke a Paul Lange Hungarytú! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91187) Dottore válasza Hasaggymeg (#91186) üzenetére


Dottore
addikt

Elkényezteted. :D

(#91188) 313313


313313
addikt

Kérhetnék egy kis segítséget "beárazásra"? Lehet megválnék montimtól, lecserélem egy 27,5-29-re.
Egy 26"-os Kona Blast Delux egyedi építés. Monitou Axel (alap 100-as rugóút) teleszkóp, duplafalu alufelnik, Deore agyak, DT küllők. Fékkar Shimano Lx, fék Avid BB5 tárcsa. Váltókarok Shimano Alivio 3*8-as. Első váltó Shimano Alivio, hátsó Shimano Lx. Hajtókar Truvativ Firex (integrált). Sor/lánc valami alap 8-as, van már benne kb 1000km.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#91189) andrisbandi válasza 313313 (#91188) üzenetére


andrisbandi
őstag

Engem eléggé lelomboztak amikor rákérdeztem mennyiért lehetne eladni a full XT-s, véfékes 26-os montit. (Merida Matts team edition se) 90-110-et tippelt a szaki.
- Mondom neki csak a gumikért, és a dropper postért fizettem a pár hete majdnem 100 ropit... a kereketet télen fűzettem át SUN felnivel és DT küllőkkel, új 15 ropis Selle ülés, új halálfejes markolatok :D , stb...

Azt mondta ezeket senki nem fogja megfizetni. 26-os montit meg be sem vesznek bizományba, nem keresik.

Most meg vagyok szeppenve egy kicsit. Gondoltam, h nagy bukta lesz 26-osra költeni, de azért jobbra számítottam. Valószínűleg vissza fogom állítani majdnem gyári állapotba, a leszerelt alaktrészekből talán még ki tudok venni valamennyi pénzt.
A 29-es bringába csak a droper postot tudom felhasználni.

Eddig csak néhányat tekertem a 29-es össztelós géppel, de annyi már kiderült, h sose fogok 26-osra vissza ülni. Terepen a nagy kerék és a full teló verhetetlennek tűnik még így hétvégi bringásként is.

Szóval 26-ost eladni "nem éri meg".
Csak ár alatt lehet elpasszolni. Óriási a kínálat, kereslet meg szinte nincs drágább keróra.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#91190) Hasaggymeg válasza Dottore (#91187) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát bele is tellett 40-50 percembe megfogalmazni a garanciális igényt tartalmazó levelet. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91191) Dottore válasza andrisbandi (#91189) üzenetére


Dottore
addikt

Igen ez ilyen. Nekem is van Giant XTC Team (2004) full XT, Thomson, etc. El sem merem mondani mennyit költöttem rá, de talán ha 130 ezret kapnék érte. Szóval eszemben sincs eladni gombokért.

Hasaggymeg :D

(#91192) 313313 válasza andrisbandi (#91189) üzenetére


313313
addikt

Igazából ez egy 15 éve dédelgetett jószág, váz a legújabb rajta, olyan 3 éves lesz, alig használtam.
Amikor még javában tekertem, túrázgattam (aszfalton) vele sokat, oda is jobb lehet a nagyobb kerék.
Menet közben lett egy országutim, azt használgatom. Arra viszont nem nagyon szeretném felrakni a gyerekülést hátra :D Most akartam rajta külső gumit cserélni, de amilyen árak vannak 26-ban... bár Maxxisból találtam (még) olyat ami tetszik meg jó is lenne...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#91193) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok,

Picit elvesztem ebben a bicajos világban, úgyhogy bele is nyúltam a tutiba. Alvázszám nélkül, innen onnan összekendácsolt valami. Amúgy tetszeni nagyon tetszik, egyik barátom le is szervizelte nekem, megy mint a rakéta. Egy gondom van vele: 8-as szett van hátul, de a váltó 10-es. Ezért pár fokozatot átugrik. Arra gondoltam megoldásként, hogy újrafűzetném a hátulját olyan aggyal, ami fogadja a 10-es szettet. Azt honnan tudom megállapítani, hogy a 3-as hajtómű elbírja-e a 10-es láncot? Illetve hátul Deore váltóm van, előre is jó lenne azt tenni. Meg ha már fűzetem, akkor előre is raknék új agyat, hogy egységes legyen. Most elöl Scott van, hátul meg Shimano. Bajuk nincs, csak zavar. Ha valakinek van új, vagy nagyon újszerű V fékes legalább Deore agyszettje 32 küllős, meg Deore, vagy magasabb kategóriás első váltója, akkor írjon nyugodtan. A bicaj egyébként 13,5 kg. Hétvégén tekertem már vele egy jót, úgy megy mint állat. Csak félek, hogy nyaraláson lekapja a határőrség, pedig nagyon akarom vinni. Előre megvettem már az autós tartót is hozzá, de csak itthon láttam, hogy ki van savazva az alvzászám :W

Köszi,
Dávid



https://barbieripnk.hu/

(#91194) Hasaggymeg válasza Dottore (#91191) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon odavágtak ezzel a 27,5/29" mizériával a 26-nak.Aki 2010 után vásárolt 26"-ost az nagyon lépre futott.Indokolt is mondjuk,főleg a 29",mert nagy az akadályvételi különbség,de ekkora húzása nem egyhamar lesz a kerékpáriparnak.Ott a kúpos fejcső,a vázban vezetett bovdenezés,a 11,meg 12 sebesség,a hidraulikus fék,átütő tengelyek,most meg a szélesebb agyat is fogadó boost váz,de egyik sem akkora húzás mint ez a kerékméret.Tanítani fogják gazdaságtanból,hogyan kell felpezsdíteni a piacot. :U

(#91193) Toobee...savazvaa?? :Y Készíts arról is egy fotót,kíváncsi vagyok,mert ez a bringa bár nem rossz,de nem egy olyan kategória melyet "savazni" szoktak. :F Amúgy az,hogy a tízes váltó tudja-e a nyolcat a pöcögtetőn múlik,nem magán a váltón.(Nekem legalábbis hibátlanul ment a 10-es SLX váltóm a nyolcas sor+nyolcas Alivio pöcögtetővel) Hajtómű kompatibilitás meg itt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91195) Toobee válasza Hasaggymeg (#91194) üzenetére


Toobee
veterán

Ha esetleg tudsz javasolni valamit, amivel a legolcsóbban úszok meg, azt megköszönöm :) Nekem elég a 8-as szett. Leszervizeltük, csak ez az egy nyűgje van. Majd télire kap komolyabb babázást, akkor telók stb. is sorra kerül.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#91196) Dottore válasza Hasaggymeg (#91194) üzenetére


Dottore
addikt

Mondjuk nem volt választásuk, kezdett beállni a piac és pezsgés meg kell. Amúgy mindez főleg annak a fényében érdekes, hogy valójában semmi újat nem "találtak" fel, hiszen mindez már volt régen is. Belső elvezetés, pl. Klein, Gary Fisher 29er és még folytathatnánk.

Egyszerűen hoztak egy döntést közösen és szintet léptek.
A következő a Pinion lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#91197) ivana válasza Hasaggymeg (#91194) üzenetére


ivana
Ármester

Tudtommal MTB shimano 10-es váltóból több féle van, van olyan is ami nem 1.7-es. Ha viszont 1.7-es akkor bármilyen régebbi shimano rendszerrel megy

(#91198) Toobee válasza ivana (#91197) üzenetére


Toobee
veterán

Van most nem túl vészes áron 3x10 SLX váltókar. Ilyen. Az jó lehet nekem?

https://barbieripnk.hu/

(#91199) Toobee válasza Toobee (#91198) üzenetére


Toobee
veterán

Bocsi a sok hszért :) Vagy esetleg még ez lehetne jó megoldás, akkor letudom az egészet egyben. Ez szintben passzol a bicajomhoz?

https://barbieripnk.hu/

(#91200) CaNNa3IS válasza Toobee (#91193) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Akkor ez lopott bicaj ? :F

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.