Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91351) Gravity1234


Gravity1234
tag

Hello!

Schwalbe Smart Sam, active, 44x622 (nem mondd nekem semmit, mi mit jelent :)) de masolom hogy aki ert hozza tudja :) szoval ez van a paripan, 3 hete probalgatom, tok jo. (kezzsibbadas topic meglatjuk valtozik e)
Szoval egyelore 95% aszfalt munka utan, hetvegenkent, nem gondolom hogy nagyon valtozni fog.

kondim olyan amilyen, es hat ugye a varosi bringazas miatt sok a megallas, elindulas, de a ket hoszabb 42 es 52Km-es etapot amit mentem azon egeszen pofasan ereztem magam.
Amit erzek most hogy olyan 26-27 Km/h korul van ami kenyelmes.

Mentunk par hosszabb szakaszon (4-5km) 31-32-es atlagot is, de azert az mar combos. A kerdes amiben dilemmazok es probalnek kezzelfoghato infot talalni ha erre feltennek vekonyabb gumit, az mennyit szamitana? Tudom veszitenek konfortot, meg akkor tenyleg ne nagyon menjek le mar vele az aszfaltrol.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91352) jilian válasza trialboj (#91350) üzenetére


jilian
addikt

Írnál egy picit többet arról az ugratóról?
Esetleg méreteket, magasságot, repülési utat, sebességet..., hogy jobban el tudjuk képzelni.
Ha legközelebb mész, képet is készíthetnél.

Mielőbb gyógyulást a spanodnak!
És fel a fejjel, ne hadja el magát.

(#91353) Dottore válasza trialboj (#91350) üzenetére


Dottore
addikt

Pont egy kidőlt fa miatt estem el. Előtte nap vihar volt és én hülye ezt nem vettem figyelembe. Utána kicsit ráparáztam ezekre a változókra és még ma is bennem van. :)

[ Szerkesztve ]

(#91354) Hasaggymeg válasza Ati007 (#91343) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szép,gratula!

5381...nem kell megfeszíteni,a rugó simán neki kell tudja fektetni a végálláscsavarnak.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91355) flash-


flash-
veterán

Az miert van hogy idokozonkent az első kerékagy kilazul,(ilyenkor kattog a teleszkop)
Mintha akkor tortenne amikor a teleszkop lockolva van es ugy megyek toredezett aszfalton.
Ettol hamar kilazul. Ez termeszetes? Kerék agy a hibas vagy a teleszkop?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91356) bunddog válasza flash- (#91355) üzenetére


bunddog
tag

Hogy érted hogy kilazul az agy? Van egy kis játéka a keréknek?

(#91357) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tárcsafékről olaj foltokat racsni tisztítás után sebbenzinnel jó ha lemosom? Vagy mi az amit még jó erre?

(#91358) CaNNa3IS válasza Vasinger! (#91357) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

tárcsáról igen de a betétről nem

flash-: Minek lockolod a telót. Az egy holt felesleges dolog. Terepen jobb ha max kinyitva mászol.
Egyetlen helyzet talána mikor nagyon hosszan sima aszfalton mászol de oda meg minek MTB ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91359) trialboj válasza jilian (#91352) üzenetére


trialboj
őstag

Méretet nem nagyon tudok, azt sem tudom hogy kellene lemérni. Elég magas, mivel völgyből érkezel, de a teteje sík, ha viszont nagyobbat ugrassz enyhén leejt. Normálisan elég felgurulni rajta, és a végén kicsit meghúzni az elejét.

Itt látszik, lentről, talán kicsit túlzó a mérete.

Ez pedig egy mellkasról készített felvétel a teljes pályáról, 1:05 nél van ez az ugrató.

Amúgy ha valaki közel lakik az ország keleti részéhez, vagy csak erre jár, az itt találja a pályát(kat). Nagyvárad/Betfia/Crater De szívesen segítek személyesen is megtalálni, ha felmutatja a fórum tagságit :))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91360) CaNNa3IS válasza trialboj (#91359) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez elég spéci. olyan mint egy negyedcső :)
Amilyen gyorsan mész neki olyan magasra repülsz.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91361) bunddog válasza CaNNa3IS (#91358) üzenetére


bunddog
tag

cross-al megy, feltételezem neki is rugós suntour villa van, az nekem is jobb volt lockolva :D

(#91362) CaNNa3IS válasza bunddog (#91361) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

de miért ?

olyan szar hogy jobb ha nem is mozog ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91363) bunddog válasza CaNNa3IS (#91362) üzenetére


bunddog
tag

a kérdés jó...mert csak papír nehezék :D nem amúgy a merevnél egy fokkal jobb azért, úgy értem komfortosabb.

valahogy úgy :D bár talán jobb ha keményre állítja és akkor mégis csak kényelmesebb mintha merev lenne viszont nem csattog meg koppan le.

[ Szerkesztve ]

(#91364) trialboj válasza Ati007 (#91343) üzenetére


trialboj
őstag

Zsivány vas, kevés szelet, sok leejtőt hozzá :D Hétvégén remélem sikerül kicsit bemocskolni, mert kimondottan sértésnek hat egy ilyen bringa, ennyire tisztán : ))

Amúgy ajánlom figyelmetekbe ezt a két kép megosztót, sokkal jobb és család barátabb mint amit te használtál.

[link]

[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91365) ivana válasza trialboj (#91364) üzenetére


ivana
Ármester

Onedrive, gdrive, dropbox... Az ilyen reklámokkal teli borzalmakat jó lenne már elfelejteni. :U

(#91366) -=RelakS=- válasza trialboj (#91364) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Postimage, csak hogy bővüljön a család? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91367) parkr válasza ivana (#91365) üzenetére


parkr
őstag

a onedrive egy lassú szar

(#91368) zoo8800 válasza ivana (#91365) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha csak reklámokat nyitna... olyan poreszt nyitott meg, amit nem szívesen mutatnék meg senkinek

rip and tear, until it is done

(#91369) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Külső/belső kérdésem lenne.
Megvettem a pár 25-ös CST Compressort, de nem vettem hozzá belsőt, gondolván majd csak jó lesz az ami eddig benne volt. Na ami benne volt az 28/32c. Bele rakhatom ezt a 25-ös külsőbe amíg eltekerek a 20 km-re levő városba, ott veszek megfelelő méretűt, majd haza hajtok?

(#91370) Pttypang válasza ivana (#91365) üzenetére


Pttypang
veterán

Imgur lenne talan a legegyszerubb

Everybody lies.

(#91371) parkr válasza J.Pinkman (#91369) üzenetére


parkr
őstag

szerintem nyugodtan mehetsz vele annyit. csak arra figyelj hogy a nagyobb méret miatt a felniről "lelógó" rész ne hajtódjon vissza önmagára.

(#91372) ivana válasza J.Pinkman (#91369) üzenetére


ivana
Ármester

Jó lesz bele, csak vastagabb és kicsit nehezebb, de nem sokkal ezért ne cserélj belsőt.

(#91373) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Még mindig hihetetlen számomra ez a srác, és amit csinál. :Y

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91374) flash-


flash-
veterán

Cross trekkingre keresek köpenyt,
70-80% aszfalt, 20% terep(erdei, homokos, foldut, sziklas terep nem)
Velemeny?
https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon-cross.html
Vagy
Ez? :
https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon-mondial.html
Utobbi lassabb aszfalton? Mondjum a road grip ugyanannyi, nemtom az szamit e vagy a rolling.. De elvileg defektallobb..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91375) bogabi válasza zoo8800 (#91368) üzenetére


bogabi
senior tag

Helyedben megnézném azt a gépet alaposan, mert 100%, hogy nem ezek nyitottak poresz oldalt.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#91376) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Cool as ice : [link]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91377) zoo8800 válasza bogabi (#91375) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyrészt, van egy érdekes banner a kis kép felett, másrészt a bringára kattintva megnyílik egy új ablak is. Tegnap poresz nyílt meg, most pl. üres oldal.
Érdekes módon soha egyetlen más oldal se csinál ilyet, de biztos adware van a gépemen :U

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#91378) jjeahh válasza zoo8800 (#91377) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam még rondább dolgokat mutatott, pedig valamennyire szűröm a reklámokat módosított host file-al. De amúgy ha már nem szimpik a felhő szolgáltatások, akkor miért nem jó a PH! képfeltöltője?

Ati007: Amúgy a gép nagyon tetszik, szép vas :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91379) Vasinger! válasza Tothgera30 (#91373) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A kérdés csak az, hogy te hogy a fenébe találsz rá egy 50 feliratkozós csatornára? :D

Egyébként a csávó valami tudatmódosító szer alatt áll szerintem, nem tiszta a beszéde.

[ Szerkesztve ]

(#91380) J.Pinkman válasza ivana (#91372) üzenetére


J.Pinkman
tag

Köszi (parkr-nek is), közben már megvettem az új belsőket. :D
Semmi gond nem volt út közben, sőt megdőlt egy pár PR is! Akkor hagyom benne a régi belsőket, így legalább megvannak a tartalékok is.

(#91381) Tothgera30 válasza Vasinger! (#91379) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez még kérdés miután kis kerékpárgyártó olasz manufaktúrákra is rákeresek, és esetleg célzottan keresem termékeiket? :D Nem egyszerű srác az tuti, de a neve alapján keress rá nyugodtan, szénszálas vázakat "javít", egyszerűen csodálatos taknyolásokkal. :B Mikor célzottan, és kevés költségvetésű projektként odab@sz két kiló szövetet az 1050g-os váznak, és 1400-1500g körül megáll a mű, de merevebb lesz mint valaha volt, az esztétika meg másodlagos, a többit meg a gyanta összefogja, az egyfajta olyan kelet európai igénytelenséget ad a dolognak, és könnyet csal a szemem sarkába. :R

Bár nekem a Dr. Carbon még mindig etalon, olyan szinten gyártják újra a vázat hogy egy tapasztalt, óvodában is szénszálas kötésekkel játszó nebuló sem tudja megállapítani hogy a kezében lévő váz volt-e már javítva, vagy sem. :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91382) ígyvanferi válasza Tothgera30 (#91381) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Most akkor sz.r amit csinál vagy nem?

(#91383) Dottore válasza Tothgera30 (#91381) üzenetére


Dottore
addikt

Amikor arról beszélt, hogy milyen erőhatások érik a vázat, ott hagytam abba. :)

(#91384) Lami66


Lami66
őstag

Üdv! Érdeklődnék.
Adott egy Triban500 fittnesz bringa, amibe országúti hátsó kereket vennék. A probléma ott van, hogy a bringán a villasaru távolság 135 mm, az országúti kerekek meg ugyebár 130 mm-esek. Van valami megoldás (pl. egy csavartoldalék) a differencia áthidalására? Vagy a gyorszár tud annyit szorítani, hogy az 5 mm-t a villák összenyomásával eltünteti?

[ Szerkesztve ]

(#91385) Tothgera30 válasza ígyvanferi (#91382) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt hogy szavaiddal élve sz@r-e amit csinál, sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. Ahhoz évekig kellene tesztelnem a munkáját, de ezt egyrészt nem kívánom, másrészt lehetőségem nincs rá. Tehát ezt a kérdést nem számomra, hanem az alkotónak kellene feltenned.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91386) Sleek


Sleek
senior tag

Nézegettem ma a Wilier honlapját. Egész jó árban lesznek a 2018 as Montegrappák
Tiagra 4700 szettel 250ezer ft

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#91387) 5381 válasza Sleek (#91386) üzenetére


5381
aktív tag

Ráadásul a tiagras változat már karbon villás. Ezek idén 300 körül voltak a többi gyártónál. Jövőre lehet azok is csökkentenek. :)

(#91388) parkr válasza Lami66 (#91384) üzenetére


parkr
őstag

van 135-ös gyorszár is, meg szerintem van valami alátét is ilyen esetre

[ Szerkesztve ]

(#91389) Slownz válasza Sleek (#91386) üzenetére


Slownz
senior tag

Vajh kishazánkban mikortól lehet kapni?

(#91390) parkr válasza parkr (#91388) üzenetére


parkr
őstag

illetve gondolom most is olyanod van, valami 5mm-es távtartót kell keresned a hajtással ellentétes oldalra, a gyorszár nem fog annyit hajlítani, meg ne is akarj ilyet vele.

[ Szerkesztve ]

(#91391) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mikor kapjak defektet az erdő közepén, ha nem verseny közben? :O

Persze, a kereket nem tudtam felfújni, mert a defektjavító úgy begyógyította a szelepet, hogy fogóval alig bírtam kitekerni :(

De legalább tette a dolgát, mert mikor fel tudtam fújni, szépen kitartott velem a kerék. Viszont kell másik hordozható pumpa, mert a BBB az szar :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91392) Lami66 válasza parkr (#91388) üzenetére


Lami66
őstag

Köszi!
A gyorszár nem probléma, mert a mostani kerék 135-ös, szóval annak a zárja átérné.
Csak attól tartok, hogy az 5mm minusz miatt az országúti kerék tengelye éppen nem fekszik fel a papucsokra.

(#91393) trialboj válasza -=RelakS=- (#91391) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt most tubeless rendszer?! Volt nálad fogó a verseny közben?
Ilyenkor kapkodósan próbálod megjavítani, vagy innentől mind1 a helyezés, és normális tempóban szervizelsz?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91394) -=RelakS=- válasza trialboj (#91393) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Volt nálad fogó a verseny közben?"
Itt volt a hiba, hogy nem volt.
Amúgy belsős rendszer, még szét fogom szedni a kerék, hogy lássam, mi történt.
A helyezés amúgy is mindegy volt, mert amit a profik 1 óra alatt letekertek, múlt héten annak a felét én másfél alatt teljesítettem, bár bolt benne tanácstalankodás, meg eltévedés :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91395) Sleek válasza Slownz (#91389) üzenetére


Sleek
senior tag

Eddig előrendelést vettek csak fel.
Attól függ mennyien rendelnek.
Tavaly nekem azért lett Merida mert a Montegrappára kellett volna várni 3-4 hónapot.
Pedig nagyon tetszett a 2017 es Montegrappa

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#91396) Slownz válasza Sleek (#91395) üzenetére


Slownz
senior tag

Én is a Merida és ez között vacilálnék, de biztos nem várnék rá hónapokat.

(#91397) bogabi válasza zoo8800 (#91377) üzenetére


bogabi
senior tag

elbeszéltünk egymás mellett... én a onedrive ás társaira értettem, hogy nem nyitnak meg más oldalakat csak úgy, de félreértettem ivana posztját, és utána a tiédet is :)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#91398) 6030D


6030D
Ármester

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91399) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Láncon az összekötő stiftet honnan érdemes berakni? [link] [link]

Aztán újra kipréselni honnan jobb?

(#91400) pc360 válasza K Norbi (#91399) üzenetére


pc360
addikt

A linkelt videóban megtalálható a megoldás (7:38), ezért nem teljesen értem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.