Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91751) aicon válasza trialboj (#91750) üzenetére


aicon
senior tag

Köszönöm, valami hasonló érzésem volt nekem is.
Inkább passzolom és nézegetem tovább mi a kínálat.
Inkább KTM felé indulnék el... de lehet ezek meg túl vannak árazva.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#91752) Hasaggymeg válasza Dottore (#91748) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha így pánikolsz ki ne próbálj egy 29"-ost,mert már a 27,5 is para lesz utána. ;] ...a nagy különbség ott van igazán.

aicon...ne márkát keress hanem típust és márkákat,így többes számban. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91753) Dottore válasza Hasaggymeg (#91752) üzenetére


Dottore
addikt

Ez a veszély nem fenyeget. Egyenlőre marad ez ami van. Szeretem. :)

(#91754) K Norbi válasza aicon (#91747) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha most vennék biciklit Cross kategóriába talán ez [link] [link]

Tavaly matt fekete jobban bejött.
Kellys szóba se jöhetne, ocsmányak.

Nekem a külső az első szempont, a többi cserélhető. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91755) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok!

KLS Draft 622x19 felni van a bringámon. Érdekelne, hogy minimum mekkora gumit rakhatnék rá? Jelenleg 38-as van rajta. Lehet ennél vékonyabbat is rárakni?

(#91756) CaNNa3IS válasza K Norbi (#91754) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szerinted a váz nem cserélhető ? Főleg egy ilyen olcsó merevnél. :)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91757) K Norbi válasza CaNNa3IS (#91756) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha veszel egy ilyen biciklit, szerintem olcsóbb pl hajtóművet cserélni, mint vázat. :D

(#91758) rétisün válasza Vadászmenyét (#91755) üzenetére


rétisün
veterán

ez alapján akár 28-as is mehet rá, de 32-es mindenképpen. mármint ha a 19 a belsó szélesség, de általában a méretnél azt szokták megadni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91759) aicon válasza K Norbi (#91754) üzenetére


aicon
senior tag

Köszönöm, megnézem.
Most ezt nézegetem: KTM LIFE TRACK
Bringaúton letekerni a napi kardio-fitnesszt gondolom jó lesz.

A használt Specialized felejtős, rákérdeztem de semmi konkrétumot nem tudott az eladó mondani, csak hogy nagyon megkímélt, pedig bringákkal üzletel... trialboj fórumtársnak nagyon igaza van, nem csak a hirdetés nem korrekt...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#91760) Vadászmenyét válasza rétisün (#91758) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Remek, köszönöm.

(#91761) K Norbi válasza aicon (#91759) üzenetére


K Norbi
addikt

Persze, még kisebb terepre is jó [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#91762) ivana válasza rétisün (#91758) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a táblázat ma már erősen túlhaladott, 13-asra simán mehet 32-es pl. 19-esre kb. bármit fel lehet rakni 23-tól 50-ig.

(#91763) K Norbi válasza aicon (#91759) üzenetére


K Norbi
addikt

Mindenképp fehéret akarsz?
Kék se rossz [link]

Mindenkinek fehér van, én csak ezért se vennék.

(#91764) aicon válasza K Norbi (#91763) üzenetére


aicon
senior tag

dehogy, szín annyira nem izgat, inkább a felszereltség

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#91765) rétisün válasza ivana (#91762) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, de ez van az összefoglalóban, onnan volt a legegyszerűbb linkelni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91766) Dottore


Dottore
addikt

Nem egészen egészen értem én ezt a cross, trekking, fitness dolgot.

Miért nem jobb akkor már egy 29 colos sokkal jobban felszerelt hardtail, amibe ha kell tesztek keskeny slick gumit és akkor ott a trekking, ha meg szélesebbet, akkor egy MTB. Tökéletes erdőbe, betonra, mintha két bringátok lenne.

[ Szerkesztve ]

(#91767) rétisün válasza Dottore (#91766) üzenetére


rétisün
veterán

ha nem akar erdőbe menni, és/vagy kevesli a monti hajtást, miért venne 29-est?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91768) Runner_fxr válasza Dottore (#91766) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez mondjuk nem rossz ár.
Viszont ha azonos a felszereltsége mondjuk egy cross trekking-nek és egy 29"-es hardtail montinak, akkor azért a cross biztos, hogy kicsit könnyebb lesz mint a monti. És érezhetően jobban halad, hiába van a vékonyabb külső a montin is.

Szerintem akkor van értelme annak, hogy a monti legyen a mindenes, ha valóban mennénk vele erdőbe is, rendes terepre. Máskülönben nem sok hasznát fogjuk látni annak, hogy a montit választottuk. És arról se feledkezzünk meg, hogy ha túrázni mennénk, ahova kell mondjuk csomagtartó, túratáska, akkor ott a montival megint gondba lehetünk, mert valószínűleg csak a nyeregcsőre rögzíthető csomagtartó fog rá felmenni, ami akkora súlyt nem bír mint a rendes, felcsavarozható csomagtartó. Azt már meg sem említem, hogy mi van ha sárvédőt és csomagtartót egyszerre szeretnénk. :)

(#91769) Dottore válasza rétisün (#91767) üzenetére


Dottore
addikt

De néha akar, mert írja. Nem a saját elméletemre keresek érveket, csak elgondolkodtam, hogy a legtöbb nem speciális esetben ez ésszerűbb döntés lenne.

Runner_fxr
A súlyt nem adom meg, mert az vagy kevesebb vagy nem, de a sárvédő, csomagtartószem jogos, erről megfelejtkeztem.

[ Szerkesztve ]

(#91770) Runner_fxr válasza Dottore (#91769) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Általában könnyebb a cross, de nyilván lehetnek kivételek. Montiban azért vaskosabbak a csövek, több benne az anyag. Használtam már ugyan olyan felszereltségű Cross-t és 29"-es montit is, a Cross érezhetően fürgébb az aszfalton mint a monti. De ha szeretne menni erdőbe is, akkor én is a monti felé terelném.

(#91771) deny330 válasza trialboj (#91746) üzenetére


deny330
aktív tag

Azt hiszem hogy ezt már egyszer megbeszéltem Runnerrel, hogy a jövőre nézve felejtsem el a 26'-os bicókat hogyha normális áron akarok túladni rajtuk később. Ezek alapján szerintem lemondok erről a kerékméretről, 200k alatt úgyse lesz az igényeimnek megfelelő bicó. :DDD Köszi a választ!

(#91748) Dottore: Őszintén szólva én is jobbnak tartom a nagyobb kerékméretet. Nem mentem még annyit ilyen kerék mérettel, hogy azt mondjam stabilabbnak érzem, biztonságosabbnak, de mintha minimálisan jobban tartaná a sebességet. Igen, 185cm vagyok (amit küldtél egyik nap Giant, még mindig meg van, csak sajnos egy százas hiányzik a kasszából). :) Hogy a nagyobb kerékméret miken megy át jobban, azt nem tudom.
Havert sikerült lebeszélni (vagyis én megírtam neki, hogy számolja össze mennyibe lenne, a végösszeg meg lebeszélte).

Kösz srácok! :))

(#91772) Dottore válasza deny330 (#91771) üzenetére


Dottore
addikt

Igaz az árat amennyivel kevesebbért tudod eladni én figyelembe sem vettem. Mondjuk ez talán benyelhető mert el tudom fogadni ha valakit ez nem érdekel. Viszont sokkal stabilabb lefelé a nagyobb kerék, ez nem hozzáállás kérdése.

Nem próbáltál meg alkudni a sráccal? Talán megér egy próbát.

(#91773) Hasaggymeg válasza Dottore (#91772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig nagyon szép az a Lapierre,damn you 29er! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91774) CaNNa3IS válasza deny330 (#91771) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ezt a bicajt bármikor eladod ennyiért. Magyarországon azért ban még piaca. Ha másként nem alkatrészenként. Ezt a minőséget és felszereltséget 600k körül fogod megtalálni 27.5-ben

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91775) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Esős karika napocskás vége...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91776) deny330 válasza CaNNa3IS (#91774) üzenetére


deny330
aktív tag

Hát gondolkodtam azon, hogy később csak átépíteni egy 27,5-ös vázba illetve venni egy kerékszettet és első telót, az alkatrészek pedig maradhatnának. Mindenesetre várok vele, hátha valaki felrak valamit. :)

(#91772) Dottore: Hát végső soron nem eladni akarom, szerintem hosszú éveket kiszolgálna mellettem, de egyenlőre tényleg várok. :) (Csak nehogy elvigyék.)

(#91773) Hasaggymeg: Örülök, hogy nem csak nekem tetszik! :B

[ Szerkesztve ]

(#91777) Dottore válasza deny330 (#91776) üzenetére


Dottore
addikt

Figyelj, ha nem játszik az eladás és nem gond a 26, akkor nem rossz vétel.

Ebben a szituban én elmennék megnézni, főleg ha a közelben van és ott eldőlne a dolog. Ennyiért el fogják vinni szerintem, sokáig nem lesz meg.

[ Szerkesztve ]

(#91778) deny330 válasza Dottore (#91777) üzenetére


deny330
aktív tag

Messze alapvetően nincsen (40km). De fuvarost szerezni poén lesz szerintem, mert én elhozni nem fogom tudni autó hiányában (esetleg a vonat játszhat). Megpróbálom összehozni, más nem csak megnézem. Köszönöm! :) Ha meglenne, képekkel úgyis jelentkezek.

(#91779) Dottore válasza deny330 (#91778) üzenetére


Dottore
addikt

Rendben, sok sikert!

(#91780) CaNNa3IS válasza deny330 (#91778) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Minek hozatnád el? 40km-t haza tudsz tekerni.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91781) deny330 válasza Dottore (#91779) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszi! :)

(#91780) CaNNa3IS Amúgy nem mondasz hülyeséget.. :DD

(#91782) 5381


5381
aktív tag

Én ezzel járom a vidéket :D

(#91783) ivana válasza 5381 (#91782) üzenetére


ivana
Ármester

Útminőségből ítélve ide előnyösebb lenne egy monti vagy egy CX :))

(#91784) 5381 válasza ivana (#91783) üzenetére


5381
aktív tag

Jogos :P Nem is sűrűn fogok erre járni :D

(#91785) trialboj válasza 5381 (#91782) üzenetére


trialboj
őstag

Nem kevés felszerelést cipelsz magaddal. A kilátás amúgy nagyon szép, csak úgy mint a bringa.

2 éve még komolyabb felszerelés, pótbelső stb nélkül ugrottunk neki egy 60+km es túrának, amiből 12 erdő volt. Így utólag felelőtlenség, de óriási buli volt mikor lemerült a telefon, eltévedtünk pia elfogyott kaja nem is volt, és már annak is örültünk, hogy szántóföldet találtunk, mert onnan már biztos lesz egy falu a közelben.

Azóta sokkal felkészültebb vagyok, viszont esély sincs ilyen kalandra, mert szinte mindenre van megoldás.
És persze most is el lehet indulni zsebre dugott kézzel, csak ha beüt valami, akkor már nem kalandnak fognám fel, akkoriban meg sem fordult a fejemben, hogy legalább egy pótbelső és néhány kulcs alap dolog kellene legyen.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91786) 3shae


3shae
aktív tag

Ma megvolt az első defektem. Bekövetkezett a rémálmom, út mellett szerelni. Mindegy, sikerült. De milyen jó hogy a váztáskában ott volt a pótbelső, a pumpa meg a vázon..

Azért a víz kivert amikor azt éreztem hogy lapul a kerék. :Y

Egészen szép idő lett a reggelihez képest.Azt hottem ma nem lesz semmi tekerés, de most is megvolt majd' 50 kilométer.

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#91787) 5381 válasza trialboj (#91785) üzenetére


5381
aktív tag

Én soha nem hordtam semmilyen szerszámot magamnál évekig. Úgy gondoltam, egy monti nem kap defektet sosem. Nem is kaptam.
Aztán megvettem ezt a drótszamarat és ezzel már pótbelsővel, foltokkal gumileszedővel, pumpával, pár szerszámmal vágok neki az útnak. Már kellett is belsőt cserélnem az út szélén és azóta már a montival is szereztem 3 tüskét egy út alatt, de azzal sikerült hazatekerni.
Igazából nem sok cuccot viszek, de zsebben nekem semmi nincs, mert zavar, így a telefon, pénztárca, lakáskulcs, kis kaja a váztáskába kerül.
Én nyugodtabb vagyok, ha ezek nálam vannak, bár a váztáska nagyon nem tetszik a gépen...
Én is kinőttem már abból a korból, hogy kalandnak tekintsem, hogy étlen-szomjan maradjak valahol.

[ Szerkesztve ]

(#91788) CaNNa3IS válasza trialboj (#91785) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ha kalandot akarsz telót hagy otthon. Térkép,iránytű. :)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91789) K Norbi válasza Tothgera30 (#91775) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezzel döngetsz aszfalton? :)

(#91786) 3shae Rémálom a defekt. :( Főleg az út szélén.

[ Szerkesztve ]

(#91790) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Estét!

Nem olyan régen már kértem tőletek tanácsot bicaj vásárlással kapcsolatban, azóta még mindig nem sikerült dönteni.
Volt egy melléfogásom is. Berendeltem EZT a bicajt M-es méretben, hogy ez majd jó lesz a nagyjából 175-ös magasságomhoz.
És hiába a 26-os kerék, a szobában összerakva a vasat, már ránézésre látszott, hogy óriási.
Az ülés teljesen leeresztve is borzasztó magas volt, lazán rá sem tudtam ülni, csak "trükközve".
Persze visszaküldtem, a Speed Bike-os srácok nagyon korrektek voltak, egy forintot nem kellett fizetnem a visszaküldésért.
Sajnos S-es méret már nem volt, így nem tudtam cserélni, pedig a bringa nagyon tetszett. Nekem a 26-os kerék is elég lett volna, nem érdekelt a "mennyire jövőképes" faktor sem.
Azóta próbáltam már élőben 2016-os Cube Analog-ot is.
A vázat elfelejtettem megnézni, de valszeg a 16 colos változat volt 27,5-es kerékkel, mert elég kicsinek tűnt az egész bringa. És az átlépési magasság még ott is határon volt. Lehetséges ez? Mások ilyen magassággal simán vesznek M-es bicajokat.
Közben rájöttem, hogy igazából csak az átlépési magasság számít. A váz geometriák különbözőek, a 27,5-es kerék is emeli a bringát a 26-oshoz képest.
A láb közé könyvet módszerrel lemértem az átlépési magasságom, ami nagyjából 75cm mezítláb.
Persze, a könyv nem ért hozzá a csomaghoz, hagytam egy kis helyet. Plusz a cipő is ad még egy-két centit.
Mostanában a Canyon bringákat nézegetem, ők a többi gyártóval ellentétben megadják az átlépési magasságot is, így lehet kalkulálni.
Ezek szerint még az S-esnek kinevezett méret is nagy lenne a maga bő 78cm-es átlépési magasságával. Hihetetlen.
Az XS-nek 75cm ugyanez az érték, szerintem nekem ez lenne a tökéletes.
Ti hogy vagytok ezzel? Kinek mennyire fontos az átlépési magasság kérdése?
Ha maradnék a Canyon-nál, ez az XS méret nem lesz túl kicsi, vagy idétlen?
Nekem fontos, hogy a bicaj normálisan uralható legyen. Ne legyen az embernek diszkomfort érzete.

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#91791) rétisün válasza mert_csokis (#91790) üzenetére


rétisün
veterán

a canyon oldalán van segítség megfelelő vázméret kiválasztásához. angol, de mindenhez van rajz is, mit kell mérni, ez talán segít a döntésben.

nincs olyan bicaj (akár valamelyik havernak, ismerősnek) ami jó lenne méretre? az alpján is el tudnál indulni, mekkora is kell, vagy boltban ráülni egy-két bringára, melyiket érzed jónak.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91792) zoli03 válasza mert_csokis (#91790) üzenetére


zoli03
őstag

Mi az, hogy hagytál helyet? Így teljesen rosszul méred. Annyira fel kell tolni, amennyire lehet, a nyeregnél se marad semennyi hely, ha ráülsz.

(#91793) ivana válasza mert_csokis (#91790) üzenetére


ivana
Ármester

Fájdalom küszöbig kell feltolni és mezitláb. :U

(#91794) Dottore válasza mert_csokis (#91790) üzenetére


Dottore
addikt

Itt valami nagyon nincs rendben. A te magasságodhoz az "S" méret nem lehet kicsi. Mérd már le a belső lábhosszt is legyél olyan kedves.

(#91795) #27813376


#27813376
törölt tag

A ki mit visz témához a sajátom:

Ha itthoni hegyekben tekergek, ez van mostanság, minden nap 2 óra kb, zömmel felfelék, szinte semmi sincs nálam. Maximum 10km-re vagyok otthonról, az itteni hegyeket ismerem, eltévedni kizárt. Otthon közlöm, mikor merre indulok, mert ha elesek úgy, hogy komolyabb a gond, azért tudják már hol keressenek. Ide semmit sem viszek, csak a slime-ot a belsőkben. Egyszer volt defektem mikor még a takony nem volt bent, kezdetben volt nálam belső, co pumpa, így gond nélkül hazamentem. Ha valami van, akkor is pár óra alatt max hazatolom. Kaland. Ja, félliteres normál kulacs meg isostar-os víz van mindig velem, azért az kell. Indulás előtt egy energiazselét benyomok, mert elég sokat megyek erdőben hegyre fel, sokszor nem az úton, kell ez a plusz.

Amikor messzebb megyek akkor a nagy egyliteres kulacsom van szintén porral. Nyeregtáskát felrakom, abban van az SKS co pumpa plusz 2 patron, egy belső, fly paper foltok, topeak láncbontós gumileszedős mindenes szerszám, kiegészítve két patentszemmel, egy nagy zabszelet, feltéve az első ledes lámpa, hátsó villogó, meg neonzöld felső, plusz a telefonom is belefér.

Mindkét esetben a Rudy sötétedős szemüveg és sima edzőkesztyű ami állandó.

(#91796) mert_csokis válasza rétisün (#91791) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Köszi, ezen már túlvagyok.
A kalkulátoruk S-es méretet ajánlott, de az S-es méretű bringa 78,5 centis átlépési magassága szerintem nagy nekem. Ezért a dilemma...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#91797) mert_csokis válasza zoli03 (#91792) üzenetére


mert_csokis
senior tag

A nyeregben való ülésnek mi köze van az átlépési magassághoz?
Ha kiállok a nyeregből, normálisan teli talppal a földön állva, a "csomag" és a felső vázcső között kell lennie néhány centi szabad helynek.
Így biztonságos, és kész. Ezzel szerintem mindenki egyetért.
Az S-es méretnél ez nem teljesülne. Ott már súrolná a váz a zacsit.
Szerintem a nagyátlagtól rövidebbek talán a lábaim.

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#91798) jjeahh válasza deny330 (#91781) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mostanában én napi szinten tekerek 40-50km-t montival, erdőben, terepen stb, szal ha nem esik szét nem nagy ügy 40km aszfalton :)

5381: Ez hol van?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91799) Dottore válasza mert_csokis (#91797) üzenetére


Dottore
addikt

Neked ez az átlépési magasság kicsit beakadt. Régen valóban fontos adat volt, ma már nem. Az én magasságom 170 cm, belső lábhossz 78 cm. Két bringám van, mindkettő "S" méret.

Most pedig kimászok az ágyból és lemérem neked az átlépési magasságot.
Az enduro 81 cm, az XC 77 cm.

(#91800) Dottore válasza Dottore (#91799) üzenetére


Dottore
addikt

Közben azt hiszem rájöttem mi okozza nálad az anomáliát.

Az átlépési magasság a régi szinte vízszintes vagy alig meredek felső csöveknél valóban számított. Ma jóval döntöttebbek és ha a közepétől méred ott valóban elérheti a féltett kincseidet, de ez semmit nem jelent mivel az üléscsőnél már jóval alacsonyabb. Szóval ahonnan te nézed a problémát, az átlépési magasság az égvilágon nem jelent semmit és igen ha akarsz tudsz venni magadnak olyat ami felett állva nem fagyasztja le a hideg cső télen a heréidet, de az a váz marha kicsi lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.