Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) parkr válasza 6030D (#92048) üzenetére


parkr
őstag

a Canyon még csak most (értsd: hónapokon belül) fog külön alkatrészeket árulni.

(#92052) smkb válasza parkr (#92051) üzenetére


smkb
őstag

Árul komponenseket.

(#92053) Dottore válasza 6030D (#92048) üzenetére


Dottore
addikt

Közben találtam még egy cikket. Alul vannak felsorolva, a Syntace szimpatikus, mondjuk cserébe 50 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#92054) smkb válasza einfuhlung (#92007) üzenetére


smkb
őstag

Rutlandcycling-en keress rá a Marin Fourcorners-re. A Sora szettes most úgy rémlik 599 font. Szerintem állat gép. Elöl hátul csogatartószemek, széles gumik, koskormány, cromo váz+villa, és most jól be is van akciózva. Az ezüst váz fekete villa kombóban nagyon jól néz ki. Ezzel simán lehet csapatni jóminőségű földuton, és túrázgatni is.
https://www.rutlandcycling.com/bikes/road-bikes/marin-four-corners-2017-steel-touring-road-bike-grey_375091

(#92055) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ne rakjátok le rossz helyen a szekeret :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92056) trialboj válasza -=RelakS=- (#92055) üzenetére


trialboj
őstag

Nem lehet, hogy övé a bringa meg az autó is, csak a bringát ott szokta tárolni estére? Csak mert onnan biztos ée nem piszkálja senki, ha nincs hozzá technikája egy kva hosszú létrája.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92057) -=RelakS=- válasza #27813376 (#91795) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most vettem ilyen szelet kipróbálni.
Vajon mivel tud többet, mint a Nestlé "musli" szeletei? Azon kívül, hogy háromszor annyiba kerül :DDD Legalábbis darabra, súlyra már csak másfélszer annyi :Y

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92058) Dottore


Dottore
addikt

Girl power... yyyyuuuuhhhhhuuuu... :)

[ Szerkesztve ]

(#92059) trialboj


trialboj
őstag

Óó te jó ég, isteni szerencse hogy nincs 90mm nél rövidebb, mert nem tudnám lebeszélni magam hogy rendeljek egy ilyet. Mondjuk miután hivatalos oldal helyett aliexpresst dobott elsőnek, már gyanakodtam, de akkor is egy remekmű ez a design, és az ötlet is marha egyedi.

Ha nem tekernék erdőben talán meg is kockáztatnám, de így félő hogy megharapom a nem létező stucnit.

edit:

Nem létezik hogy ennyivel jobb a design, a nevesebb gyártók direkt szívatnak a középkategóriáig, kb 0 grafikával?

.... még egy gagyikarbon üléscső is felejtős, ha a design a cél, és nem a súlycsökkentés? csak attól félek h eltörhet és megsérülök, nem nagyon érdekel h carbon v sem?!

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92060) parkr válasza smkb (#92052) üzenetére


parkr
őstag

kormányt, stucnit, nyeregcsövet? nem hinném
saját alkatrészekről volt szó, egyébként is..

[ Szerkesztve ]

(#92061) CaNNa3IS válasza Dottore (#92058) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

cooool

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#92062) #27813376 válasza -=RelakS=- (#92057) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nemtom, ez nem volt szempont mikor vettem.

(#92063) #27813376 válasza Terrorista (#92021) üzenetére


#27813376
törölt tag

Én egy viszonylag jó minőségú új cross-t vettem magamnak, de lecseréltem egy hardtail montira.

Ezekután meggyőződésem, hogy a monti minden tekintetben jobb választás. Aszfalton túlfújom és úgy megyek vele, de ma pl. 2 bar nyomáson vegyesen országút-erdőt nyomtam, olyan 50 kiométer, 22-es átlaggal. Mentem lefele aszfalton hatvannal most először a montival, stabil, semmi baja. Aszfalton volt mászás is benne jócskán, mégis jobban szeretek vele menni mint a cross-al. Ahol ma megyegettem az erdős részen komolyabb lefeléket, a cross vékonyka gumija nem lett volna ideális. Illetve geometriában is az aszfalton szintén nekem jobb a monti.

Azt mondom, kéne menned mindkettő féle bicajjal mielőtt megveszed a véglegest. Én már nem vennék crosst akkor sem ha aszfaltozni kéne. Nem jött be. Az is egy Giant volt, a Roam2-es. Jó volt minőségre, de nem szoktam meg.

Más. A hardtail helyett gondolkozom egy fullyban, Canyont nézegettem, de elég sokat megyek országúton, oda meg a fully nem való már. Vélemény? Lehet meghagyom a Radont országúti-erdős vegyesezésre, ha meg jobban belejövök a lejtőzésbe, beszerzem a fullyt.

(#92064) hzsolee válasza -=RelakS=- (#92055) üzenetére


hzsolee
őstag

Az oroszoknál nincs lacaf@sza... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#92065) inifini


inifini
tag

Pár hete éreztem, hogy nem tudom igazán beállítani a hátsó váltót az outimon (ultagra 2x11), valahol mindig belekerregett a lánc. Mai tekerésem előtt is próbáltam hangolni, de nem volt az igazi, gondoltam el kéne vinni szervizbe rövidesen...Tekerek fel a panorámán a 7-esen, el kezd a pedál akadozni, aztán putty, megáll...még jó, hogy gyorsan kitudtam pattintani a lábam az spd-sl-ből, és nem dőltem el, mint a zsák. Jöttek értem, hazahoztam a bicajt, lekaptam a hátsó kereket, és a hátsó koszorú le volt lazulva, tehát a csavart levettem, mintha csak egy alátét lett volna... persze ehhez való szerszámom nincs, hogy meghúzzam, illetve mindenképpen szeretném szervizben megnézetni, hogy negatív hatással volt-e másra, gondolom egy ideje így használom... Probike-ról van esetleg vélemény? Megbízható, gyors szerviz? Holnap este leviszem oda, jó lenne, ha péntek estére meglenne, mert hétvégére kellene a bringa.

(#92066) 6030D válasza Dottore (#92058) üzenetére


6030D
Ármester

Egy kis hazait? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92067) ivana válasza inifini (#92065) üzenetére


ivana
Ármester

Ez elég fura, a záró anyára ilyen erő biztos nem hat, sőt úgy van tervezve, hogy ha szabadon fut a kazetta test még húzó erőt fejt ki.

(#92068) Dottore válasza #27813376 (#92063) üzenetére


Dottore
addikt

Egyáltalán nem való. A tökéletes megoldás ha megtartod a Radont és veszel mellé egy fullyt.

6030D
Nekem eddig egyik barátnőmmel sem sikerült megszerettetnem a kerékpárt. Egyszer kíváncsi lennék egy olyan kapcsolatra, ahol terepen lenyom, de előbb utóbb haza is kell mennem vele :D

[ Szerkesztve ]

(#92069) Runner_fxr válasza fpeter07 (#91950) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És az a durva, hogy ez csak a 3. helyre volt elég Danny Hart-nak, itt a győztes belső nézetből: Troy Brosnan

(#92070) inifini válasza ivana (#92067) üzenetére


inifini
tag

Én is csodálkoztam, amíg bent volt a kerék, már akkor éreztem, hogy lötyögnek a fogaskerekek...

(#92071) 6030D válasza Dottore (#92068) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem a hétre van betervezve az "zasszonybringa" nézés. Szerencsére nem nagyok az elvárások, csak a kinézet meg a bütykös gumi a lényeg. :DDD Mondjuk azt nem bánom, hogy nem kell két bringáról sarat vakarnom. Na jó, azért egy kicsit bánom... :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92072) #27813376 válasza Dottore (#92068) üzenetére


#27813376
törölt tag

Hát ez lesz azt hiszem. Végülis a Radont csak elkótyavetyélni tudnám, arra meg sajnálom, hogy más jól járjon vele.

(#92073) Dottore válasza #27813376 (#92072) üzenetére


Dottore
addikt

Pár barátommal és rengeteg szerencsétlenkedéssel, arra jutottunk, hogy minimum két bringa kell. Egy fully és egy könnyű hardtrail, ami egy keskenyebb külsővel a súly miatt országútra is jó, ez meg már így majdnem három. Melóba ott a merev és néha jó azzal is elmenni, vagy télen, sárban esőben nem féltem annyira. A másik pedig a móka, kacagás, baleseti. ;)

6030D
Sok szerencsét akkor a vásárláshoz!

(#92074) Strezi válasza Dottore (#92073) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem most öt montim/túrabringám van :B
... és kell egy országuti hamarosan :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#92075) flash- válasza Terrorista (#92021) üzenetére


flash-
veterán

ez igencsak jó ár nézd meg ezt is...
[link]

integrált hajtás, hollowtech...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92076) rétisün válasza Strezi (#92074) üzenetére


rétisün
veterán

tudok eladót, bár sztem nem használtban gondolkodsz..... :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#92077) #27813376 válasza Dottore (#92073) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ugyanez van itt is. Öttől köszi helyen lakom, a Mátra lábánál és akármelyik földútra kimegyek a legelsőnél is kellene az össztelós már. Viszont pont emiatt az aszfaltos részek is nagyon szépek és jól tekerhetők. Átmegyek az egyik hegyen, hazafelé meg ha már nagyon kidöglök akkor aszfalton jövök. Illetve a gyerekekkel is aszfalton megyünk.

(#92078) Pttypang válasza jjeahh (#92004) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is összejött valami, habár én maradtam az árnyékos erdős ösvényeken végig, már lillafüredtől fel tudok jutni aszfaltmentesen. ;]
Ez elvileg 4 ösvény kereszteződése..

Visszanézve, miután átszenvedtem magam
, utána már csak pár helyen voltak kis fák rádőlve az útra, semmi vészes

[linkek]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#92079) jjeahh válasza Pttypang (#92078) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó kis tekerés lehetett, kihasználod a Btwint rendesen. Milyen az a Raidon, elégedett vagy vele?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92080) trialboj


trialboj
őstag

Nem tudom hogy ez szabályba ütköző-e, de tudna valaki privátban dobni pár külföldi oldal linket ahonnan lehetne kormányt, és ami fontosabb pipát/stucnit vásárolni?
Fehér kellene, piros grafikával, 6-8 cm között, de olyan ritka mintha nem is létezni, csak a kínai piacon :(

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92081) Dottore válasza Strezi (#92074) üzenetére


Dottore
addikt

Volt több, ezeket tudtam kettőre redukálni. Valahogy nálam nem működött. Emlékszem a tökölésekre túrák előtt, hogy melyikkel menjek.

Azt hiszem én nem szeretek választani. :D

[ Szerkesztve ]

(#92082) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki tudna mondani pár nem túl extrém útvonalat a Budai-hegyekben amit merev farú bringával is lehet teljesíteni pár óra alatt?

Egyáltalán melyik részénél érdemes nézelődni?

(#92083) Pttypang válasza jjeahh (#92079) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, a végén, mikor 40-50-el jöttem le a lusta völgyben, már egészen vicces volt, hogy átugráltam a gödröket.. ;]
A teleszkóp többször mentette meg az életemet, mint gondolnám, van egy ilyen sanda gyanúm.

Everybody lies.

(#92084) varsam válasza Vasinger! (#92082) üzenetére


varsam
őstag

Szia,

itt van pl kettő amiket szeretek.
Normafa - Hármashatárhegy: [link]

Normafa - Budaörsi hegyek: [link]

Mindkettőt tekertük már párommal, semmi extrém nincs bennük.
Na jó, HHH kicsit meredek felfelé, de max tolod pár helyen. Ha nem akarsz felmenni, akkor zöld vonal jelzésen meg tudod kerülni.

Itt is nemrég voltunk, Hűvösvölgyből Nagy Kopasz hegy:[link]

Mi innen még áttekertünk Nagykovácsi fölé egy kicsit, majd megvacsoráztunk és úgy haza, szuper volt.
Megtaláltam a Strava útat is: [link]

(#92085) Vasinger! válasza varsam (#92084) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, ebből nekem az első a Normafa-Háramashatárhegy, 428 méter szintkülönbséggel tetszik a legjobban, mert utána valahogy haza is kellene jutni, amiben az első lépés a Nyugati pu. lenne, így az még viszonylag nem visz be olyan mélyen Budai hegyek belsejébe :D

A merreterkjek.hu-s útvonalakat nem lehet valahogy Stravába vagy Spotstrackerben importálni, vagy bármilyen mobilos applikációba?

(#92086) varsam válasza Vasinger! (#92085) üzenetére


varsam
őstag

HHH tetejéről akkor már hazáig gurulsz, csak győzz fékezni, bőven kipihened magad, no para.

Az útvonal gpx fájlját le lehet tölteni, bal oldalt a tervezőnél van egy kis lefelé mutató szürke nyíl. Sajna Stravába nem lehet importálni, anno Runkeeperbe vagy Runtasticba (annyi ilyen szar van...) azt hiszem viszont tudtam.
Én most OsmAnd-ot használok térképnek, az tudja kezelni a GPX-et is.

[ Szerkesztve ]

(#92087) #27813376 válasza #27813376 (#92077) üzenetére


#27813376
törölt tag

Miket írtam, nem is néztem 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️😂

(#92088) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tegnap esti tekerencs, Delnei kőbánya:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92089) Dottore válasza #27813376 (#92087) üzenetére


Dottore
addikt

Mi a baj vele? :)

jjeahh
Ez nagyon jó kis helynek tűnik.
Szinte könyörög, hogy ugratókat építsenek rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#92090) Strezi válasza Pttypang (#92078) üzenetére


Strezi
őstag

Az szép!
Meg tudod mondani, melyik lehet az a csúcs szilvás felett, ahova elvileg nem szabad bicóval felmenni, de nagyon szép a panpráma? Rég volt hogy arra jártam ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#92091) varsam válasza jjeahh (#92088) üzenetére


varsam
őstag

Csodás hely.
Szeretem a képeid, jó nézni őket, jöhetnek :)

(#92092) Pttypang válasza Strezi (#92090) üzenetére


Pttypang
veterán

Most hirtelen nem tudom, melyik csúcsra gondolsz, de van a millenium kilátó, amihez vezet gyalogösvény, ami lefelé hihetetlen nagy buli biciklivel, csak le van tiltva róla, de oda vezet aszfaltos út is, csak az nem olyan élmény.

Fogalmam sincs, pontosan melyikre gondolsz. Itt szerintem nagyjából minden magaslati pont jelezve van.

Everybody lies.

(#92093) jjeahh válasza Dottore (#92089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, elmegy és közel van, 20km oda-vissza.

varsam: Kösz, azért van hova fejlődni technikában, tudásban egyaránt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92094) trialboj válasza jjeahh (#92088) üzenetére


trialboj
őstag

Nagyon szép helyeken jársz, lehet hogy a fényképező, még színez rajta egy kicsit, de akkor is király lehet arra tekerni.

Most is ott a bal felső sarokban az a függőleges kis vonal, azt hittem egy másik képeden hogy az a hold elfuserált torzított alakja, de most már kétlem. Meg lett ütve a obi? :(

(#92092) Crytec210
Mikor arra jártam én is feltekertem a kilátóig(mondjuk onnan nem sokat lehet bámészkodni, ahhoz lehet fel kell menni egész a toronyhoz), ettől balra volt egy ösvény hosszan kerestem a biciklis tiltó táblát, de nem találtam, szóval lecsorogtam rajta, tényleg érdekes volt, de mikor találkoztam túrázókkal nem nagyon örültek, illetve végig érződött hogy ez nem kétkerekűeknek kialakított rész, viszont mire ez tudatosult bennem már eleget ereszkedtem ahhoz hogy fel se merüljön, hogy itt visszaforduljak és felkínlódjak, majd az unalmas aszfalton ereszkedjek le. Kicsit bűnöztem, de talán ez még belefér.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92095) Strezi válasza Pttypang (#92092) üzenetére


Strezi
őstag

OK, én csak párszor voltam arra, nekem egyedi élmény volt, csak régen :DDD

Azt hiszem az Istállóskő volt, mert valami barlang előtt tuti eltekertem. Az meg, ahogy nézem, útba esik a térkép szerint is.

Köszi a térképet, mindig elfelejtem hogy nem feltétlen a Strava térkép a legjobb ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#92096) Pttypang válasza trialboj (#92094) üzenetére


Pttypang
veterán

Én is akkor láttam a táblát, mikor visszafelé indultam Szilvásváradról és a sárga vonal úton jöttem, az ugye ott jön mellette, van kint tábla, hogy tiltott.
Én élveztem, egész jó tempóval végigcsorogtam, sokkal jobb volt, mint az aszfalt, az biztos.
Találkoztam valakivel most, ő említette, hogy az Őserdő felé is le lehet jönni, az nem aszfaltos és gyönyörű a táj.

Az egyetlen probléma, hogy Szilvásváradon az építkezések miatt nem megy egyik kút se, aki arra jár, erre legyen felkészülve, tudtommal Jávorkút az utols pont, ahol vizet lehet vételezni, Bánkúton is le volt kapcsolva a forrás, a többi pedig kiszáradt vagy rádőltek a fák.

(#92095) Strezi
Én örülnék neki, ha a strava ennyire részletes lenne :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#92097) jjeahh válasza trialboj (#92094) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, nem panaszkodom, amíg van akivel. A pana inkább ront a színeken mint javít :DDD . És ja, az a hold ott a sarokban :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92098) bringasisti válasza inifini (#92070) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyomatékkulcs segítségével kell meghúzni

BENEFON DELTA--------N8

(#92099) Runner_fxr válasza CaNNa3IS (#91968) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Próbáltam már, de nekem a mellkaspánt tetszik a legjobban.

Vasinger!: Gyere velünk vasárnap! Mutatok pár jó útvonalat. :)

(#92100) Szakbarbár válasza aicon (#92038) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Én is pont ettől tartok, hogy elviszi a biciklit, aztán futhatok a pénzem vagy a bicikli után ha valamit reklamál.
Ebben az esetben kötelező lenne neki visszaszállítani a bringát vagy oldjam meg ahogy tudom?

(#92031) atok666,
Akkor jól sejtettem, hogy nem szabad belemenni az ilyen ügyletbe.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.