Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) Hasaggymeg válasza K Norbi (#91449) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én 1 belsőt szoktam vinni,1 multiszerszámot és olvasnivalót (GCN?) meg sót (tubus?) nem. :DDD Ételt sem szoktam,inkább innivalót és pénzet. :K

(#91450) Crytec210 ...papír ás törülköző minek? Levelet írni és zuhanyozni? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91452) pc360 válasza Hasaggymeg (#91445) üzenetére


pc360
addikt

Jó, úgy igen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91453) bringasisti válasza Hasaggymeg (#91451) üzenetére


bringasisti
őstag

Papir ha nincs lapulevél a bokor mellett

BENEFON DELTA--------N8

(#91454) trialboj válasza K Norbi (#91449) üzenetére


trialboj
őstag

Azt a piros ragasztható foltot használta már valaki?! Érdemes foglalkozni vele, vagy nem nyújt végleges megoldást?

Amúgy nem árt tisztázni kinek mi a hosszabb út. Nekem pl 60km felett már hosszabb túrának számít, és innentől legalább 1x muszáj harapjak valamit.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91455) Hasaggymeg válasza bringasisti (#91453) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor érthető a törülköző is. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91456) bringasisti válasza Hasaggymeg (#91455) üzenetére


bringasisti
őstag

Jogos, kettő közül valamelyik

BENEFON DELTA--------N8

(#91457) Hasaggymeg válasza bringasisti (#91456) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az én felszerelésem: nyeregtáskám tartalma: [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link],meg egy pumpa..

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91458) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#91457) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Folt gyanánt miért nem öntapadósat viszel?
Én pl Slime-ot használok, de ha jól láttam, a bringaboltban topeak-el foltoztak (legalábbis gondolom, hogy öntapadó folttal).
Meg még van valami otthon, csak elfelejtettem a nevét :D
Egyszerűbb használni a kenőcsös megoldásnál, mert nem kell összetrutyiznod a foltot/gumit, meg megvárni, míg megszárad. Tiszta gumit megsmirglized, foltot felragasztod, amíg összerakod a kereked, addig köt (már ha kell neki, nem írtak időt, hogy ki kellene várni), aztán mehetsz isten hírével.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91459) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Ha már a szükséges készlet...
Én nyeregtáska helyett ilyet használok: [link]

Belsőt, gumileszedőt, SV/AV adaptert, egy vékony kesztyűt teszek bele, valamint egy imbuszkulcs készletet és egy pumpát teszek bele. Ragasztgatni nem fogok, amit imbuszkulccsal nem tudok megoldani, ahhoz nem is értek.
Ja még egy ilyet is bedobtam a múltkor, mert a jó kis drága infini pikk pakk lemerült elől egyik este.
Viszont a pumpa ilyen: [link]
Ezt próbálgattam, de kizártnak tartom, hogy használható 6-7 bart kellő türelemmel és erővel tudnék a kerékbe nyomni szükség esetén. Létezik valami kis csoda mini pumpa, ami használható, és max olyan 20 cm?
Pl?: [link]

[ Szerkesztve ]

(#91460) Napfénysüti válasza K Norbi (#91449) üzenetére

100km-ig ezeket viszem: pótbelső, multiszerszám, 2 db gumileszedő, vázon meg egy minipumpa. Plusz persze 1 vagy 2 fél literes kulacs folyadékkal. A biztonság kedvéért szoktam zsebben cipelni 2 db energiazselét meg egy műzliszeletet de ezeket legtöbbször csak dísznek.

Idén a Bakony 200-ra ez volt a felszerelés még (206 km táv, 2200m szinttel):

Viszont több mint a fele megmaradt a végére. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#91461) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#91460) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól összestél a végére,miért nem etted meg a kaját? ;]

(#91458) -=RelakS=- ...azok megbízhatóak? Vagyis utána is,nem csak hazáig,olyan jók mint a ragasztottak?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91462) bringasisti válasza Hasaggymeg (#91457) üzenetére


bringasisti
őstag

Kb. nálam is ez a helyzet. Most hogy láncról volt szó megnéztem egy csap amit linkeltél 1 ezres. Ha azt vesszük hogy egy hatos rövid fényezett imbusz csavar 8. 8 minőségben 25 forint... )

BENEFON DELTA--------N8

(#91463) Runner_fxr válasza pc360 (#91444) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor lehet kicsit félreértettük egymást. :)
Én inkább a hsz. ezen részére reagáltam: "Azóta nem igazán tudom hova tenni ezt az egészet. Rettentően ijesztő, hogy egy olyan egyszerű pályán, ekkorát lehet esni, úgy hogy azért már nem kezdő szintről indultunk. Az enduro bringámra most akartam pénzt költeni, de ez az eset, ilyen közelről megélve nem túl biztató. Nagy királyság ott még óvatosan is menni, de ha 3 hónapot ki kellene hagynom nyáron, nem tudom hogy viselném."

Így biztos, hogy nem szabad határokat feszegetni és komolyabb pályákon, nagyobb sebességgel csapatni, mert szinte biztos, hogy esés lesz belőle.
Tehát leginkább arra céloztam, hogy ha félünk, és kételyek vannak bennünk, akkor könnyebben bekövetkezik a baj, mert nem tudunk úgy koncentrálni.

trialboj: Akkor az úgy jó, ha már a bringán ülve nincs aggodalom, csak a koncentráció.
Egyébként az is meg tudja bosszulni magát amikor az ember túlzottan elbízza magát.
Ebbe a hibába könnyen bele lehet esni, amikor egy már ismert pályán jól mész és minden kiadja úgy ahogy kell. :) Aztán elmész egy ismeretlen pályára és esetleg jön a meglepi valahol. Múltkor majdnem így szakítottam el az egyik térdszalagom, egy váratlan pillanatban megdobta a bringa seggét valami egy meredek szakaszon, és letámasztottam a bal lábammal. A térdem meg megbicsaklott, éreztem, hogy nem a jó irányba. 2 hétig fájt, de szerencsére nem lett komolyabb baja.
Nekem amúgy is vigyáznom kell a térdemre, mert a hátsó keresztszalagjaim szarok.
De nem aggódhatok ezen, mert akkor könnyebben elesek.

Az esésekre visszatérve, igen, az valóban egy jó koncepció amikor nem megfogni akarod az esést hanem tovább gördülsz. Tavaly például így menekültem meg egy kéztöréstől, amikor beestem a kis patakba. :) Esés pillanatában láttam, hogy ha ezt most meg akarom fogni egy kitámasztott karral akkor vagy a könyököm vagy az alkarom fog eltörni. Inkább hagytam, hogy összeroggyon és zúzódásokkal megúsztam.
Az is fontos, hogy amikor esel egy nagyobbat, a bringát lökd el magadtól, ne akard menteni. Ha összegabalyodsz vele, könnyebben sérülsz. Persze ezekhez kellenek az esések, hogy begyakorold, szóval az nem feltétlenül baj ha elesel, és kicsit megzúzod magad. Viszont ehhez évek kellenek, és már ha tapasztaltabb vagy akkor is lehet olyan, hogy szarul csinálod, vagy valami elkerülhetetlen és komolyabban megsérülsz. A lényeg az, hogy ezen nem kell aggódni, hanem élvezni az egészet mint ahogy már írtad, és felmérni a képességeinket és a bringáét is.

[ Szerkesztve ]

(#91464) rétisün válasza ro_bert17 (#91459) üzenetére


rétisün
veterán

ilyen blackburnom van, eddig egyszer kellett csak szerencsére használnom (aztán kigyógyultam a grammániából, és 'normál' pumpát viszek ;] ) akkor 5 bárig pumpáltam fel vele, mint itthon kiderült, ott az út szélén elég keménynek tűnt :) ha lett volna türelmem, lehetett volna keményebb is a gumi, de mivel 5 km-re voltam otthonról (már hazafelé, hál' isten) nem nagyon erőltettem a dolgot.....

amit linkeltél, az már egy komolyabb verziója az enyémnek, gondolom tényleg tud 8-10 bart (elvileg az enyém is :U ), csak türelem kérdése :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91465) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#91461) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még nem tudom, de ezen a videón pl pont a slime tapaszt használják.

Az mondjuk annyira nem tetszik, ahogy ezen a videón a figura lekapja a gumiról :D
Viszont bízhat benne eléggé, ha ugyanolyan tapaszt tesz vissza.

Eddig 10km-t tekertem vele, szóval kicsit később fog kiderülni, mit bír :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91466) Tufa_ válasza K Norbi (#91449) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ennyi cucc van legalabb nalam csak a minden napos (napi 22km) munkabajarasra..
Ket belso nelkul el sem indulok, plusz van egy co2 pumpa ha esetleg reggel jonne be a varatlan..

(#91467) Hasaggymeg válasza Tufa_ (#91466) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Munkába járás nem játék,ott egy defekt az állásodba kerülhet. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91468) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

[link]
Pumpa helyett vettem egy ilyet + 3db patront. Nem szeretek táskát, hátizsákot vinni rövidebb (20km) utakra.
Meg talán a szelepnek is jobb ha nem egy ilyen kézi szarral rángatom szét.
Úgy tervezem, hogy a vázra rögzítek 2db patront,1 belsőt és a gumi leszedőt.
Hol lehet ilyesmit kapni ? [link]
Vagy szigetelőszalaggal tekerjem rá ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91469) pc360 válasza Runner_fxr (#91463) üzenetére


pc360
addikt

Igen, én ettől függetlenül írtam e véleményem, hiszen az említett kör fogalmazásvilágával éltél. De azért gondoltam, hogy nem misztériumokra utaltál.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91470) Hasaggymeg válasza CaNNa3IS (#91468) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én vásárolnék tépőzárat,vagy valami hasonló rögzítő gumit,mert ha nem jó szalaggal operálsz akkor kínlódhatsz majd leszedni maradványait a vázról.Nekem sajnos a montinál nem játszik a patron,kevés az oda,ami a leszedőt illeti pedig legalább 2 kell.Amúgy azt a patront sütheti a nap? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91471) 5381 válasza CaNNa3IS (#91468) üzenetére


5381
aktív tag

Én nem tudom elképzelni, hogy az a rögzítés ott tartja a dolgokat majd a vázon. Ez a szett egyébként pont egy nyeregtáskányi cucc.

(#91472) Hasaggymeg válasza 5381 (#91471) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondasz valamit,ez már kicsit olyan,hogy mindegy csak éppen nyeregtáska ne legyen,akár karácsonyfát is csinálhatunk a kerékpárból teleragasztgatva mindenfélével. :U A kulacsos megoldás még tetszik,de nem tudom hogyan lehet abba úgy pakolni ne zörögjön egész úton. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91473) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#91470) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

2 bar kevés ?
Nap ??? Montiról beszélünk az erdőbe való :DDD Aszfalton max 10%-ot megyek de ha lehet annyit se.
Ahogy írtam rövidebb erdei túrákra kell.

5381: Amit linkeltem az biztos, hogy ott tartja.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91474) rétisün válasza CaNNa3IS (#91468) üzenetére


rétisün
veterán

vagy egy ilyen, kulcstartóba pont belepasszol:

(L:/dl/upc/2017-06/26/41724_ghugkscwtls68cin_product-bags-bottle-cage-bags-cagepack-cagepack-ye.jpg)(/L)

majdnem jó lett a kép linknek :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91475) CaNNa3IS válasza rétisün (#91474) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

egy kulacstartó van rajta

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91476) -=RelakS=- válasza rétisün (#91474) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

KULCStartóba? :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91477) 6030D


6030D
Ármester

Topeak Ninja. Pumpa, multi, tartó. Most erre vagyok ráizgulva, még jó, hogy olyan olcsó, hogy nem kell egyből megvennem. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91478) parkr


parkr
őstag

én ilyet vettem most.
abszolút minimál. kisebb nem is nagyon van.
egy patron+fej még melléfér, meg szelepátalakító.

(#91479) CaNNa3IS válasza 6030D (#91477) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

[link]

Ez az ?
Tetszik.

parkr : Ezt hol ? Vázra is tudom rakni ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91480) 6030D válasza CaNNa3IS (#91479) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, csak én sem CO-zok, ezért ezt és ezt néztem. Ez meg magyar, és olcsóbb is.
A belső eddig a mezzsebben volt, viszont a jövőben minél kevesebb cuccot akarok oda rakni, így lehet, hogy nekem is a kulacsos megoldás marad.

Hasaggymeg: nem zörög, nekem inkább az a gondom vele, hogy a széles belső hogy fér bele. Olyan kell, amiben nincs a szűkítés. Belerakod a leszedőt, gumit, multit, kulcsokat, és a tetéjre benyomsz valami kesztyűt vagy zsepit, annyit, hogy leszorítsa.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91481) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hm, nekem ilyen olcsójános dekás van montihoz, eddig bevált, mondjuk még sosem kellett nulláról felpumpálnom a belsőt vele... nem olyan pici mint a linkelt Topeak, de a Vanguard hátsó zsebében eltűnik és könnyű. Azért majd egy olyan Topeak féle pici cucc nekem is lesz az tuti, tetszik nagyon :K . No de a lényeg, most, hogy mini pumpákról van szó vettem észre, hogy ezt írja alatta: "a tömítést belül megfordítva Shrader és Presta szelepekkel is kompatibilis". Eddig átalakítóval használtam, szal néha ha nem kérdezek, csak olvaslak titeket is hasznos tud lenni a topik :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91482) K Norbi válasza Napfénysüti (#91460) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez nem semmi szerkó! A szemüveget hol vetted? Most akarok venni.
Mert a szemem telemegy állandóan bogárral.

Szerintetek hol érdemes venni szemüveget? Meg milyet?

[ Szerkesztve ]

(#91483) pc360 válasza K Norbi (#91482) üzenetére


pc360
addikt

5-10 ezer forintért bringás szemüveget, bringaboltból. Ugyanezeket ebayről is össze lehet vadászni harmadennyiért, vagy munkavédelmis boltban. Többet nem érdemes áldozni rá, mert 1-2 év alatt úgyis leamortizálódnak, a hiperszuper 50 ezres Rudy Projectek is (igen, volt, ismerem őket, nem bírnak többet - csak mielőtt valamelyik nagyokos besértődik a kijelentésre).

Olyat érdemes, aminek cserélhető lencséi vannak, mert estére nagyon jóa narancs / átlátszó, nappalra meg a sötétített. Szemüveg nélkül rizikós bringázni pont a bogarak miatt. Mondhatni nagy hülyeség, úgyhogy hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91484) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#91472) üzenetére

Nyeregtáskával mi a baj? Pont tegnap vettem egy újat mert a régi Scottom már kissé csúnyán nézett ki meg amúgyis egy picit tágasabbat kerestem.

K Norbi: egy helyi optikában vettem akik foglalkoznak Rudy Projecttel (Székesfehérváron). Viszont ez egy 60.000-es darab, ennél olcsóbban is megoldható a szemüveg téma ahogy már előttem is írták.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#91485) WP14 válasza K Norbi (#91482) üzenetére


WP14
őstag

Én ilyet használok bringázáshoz és még autóvezetéshez is, olcsó, jó, UV védelem van és 2 évet simán kibír :) Van víztiszta és sárga lencsés is belőle.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#91486) pc360 válasza WP14 (#91485) üzenetére


pc360
addikt

Pontosabban K Norbi:

Nekem most CTM-em van, azok még viszonylag elérhető árban vannak. Olyan boltot kell keresni, ahol ki van rakva jópár típus belőlük (nekem csak egy volt jó a fejemre közülük). Ugyanaz a hulladék, mint a Bianchi vagy az összes többi (fél év után ragasztani kell az orrnyereg-tartó bigyuszt, hogy ne hagyd el róla), ezt leszámítva jól működnek. 2 év után meg kuka, mert a lencséi addigra lekarcolódnak annyira. Lehet ennél biztos jobban is vigyázni rá, de esetemben szétizzadom és állandóan törölgetni kell.

A Rudy meg iszonyat jó képet ad, egy más világ, főleg a poláros verziók, de titán pálca így, ütésállóság úgy, izzadással és törölgetéssel ugyanazt tudják, mint az 500 forintos variánsok (vagyis kevesebbet, mert a sav a speckó rétegeket még jobban szétmarja), a cserelencse meg majdnem ugyanannyiba kerül, mint kerettel együtt az egész (pedig filléres megoldás lehet legyártani), úgyhogy eléggé lehúzás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91487) fpeter07 válasza K Norbi (#91449) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy vastag bankkártya kell csak. :P

(#91488) fpeter07 válasza Napfénysüti (#91460) üzenetére


fpeter07
veterán

Anyám, jól lefogytál a végére. :C

(#91461) Hasaggymeg: Látom egyrugóra jár az agyunk.

(#91482) K Norbi: Munkavédelmis boltban. 1,5-3k forint. (színtelen, ill. sötétített) A szemüveg fogyóeszköz sajnos, nem érdemes drágábbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#91489) Tothgera30 válasza K Norbi (#91449) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyi cuccot egy hétre nem viszek magammal.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91490) K Norbi


K Norbi
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) 3M es szemüvegből fogok venni.

(#91491) Napfénysüti válasza fpeter07 (#91488) üzenetére

Ti egyébként mit csináltok hogy fogyóeszköz a szemüveg? Nekem 1 éve van meg a Rudy de még csak minimális esély se volt rá hogy baja legyen. Előtte egy olcsó Decathlonost használtam annak se volt semmi gondja csak jobbra akartam váltani. :)

Més que un club!

(#91492) belaazallat válasza K Norbi (#91449) üzenetére


belaazallat
addikt

Én a mostani Balcsi körre nem vittem ennyit.

Nyeregtáskában pót belső, imbusz kulcsok 4db, pici csavarhúzó, gumi leszedő, küllő kulcs, tip-top folt készlet, adapter nini pumpához.
Bringán 2 kulacs, minipumpa, zsebbe 3 banán 3 sport szelet, iratok.

(#91491) Napfénysüti

Bukás, kavics felverődés, sár, gondatlan tárolás. Nekem pl már többször esett le, mert nem raktam le gondosan. Csak a tükröződő réteg jött le, pár apró helyen.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#91493) fpeter07 válasza Napfénysüti (#91491) üzenetére


fpeter07
veterán

Két szemüveg kiesett a hátsó zsebemből, egyre ráléptem, egyet majdnem elhagytam... szerk: Ja igen, az egyik szemüvegemet meg le akarom cserélni, mert valami kavics, vagy bogár nekiment és nem lehet rajta tökéletesen kilátni.

[ Szerkesztve ]

(#91494) Napfénysüti válasza belaazallat (#91492) üzenetére

Bukást megértem az kivédhetetlen de ott eleve inkább a szemüveg menjen tropára mint a szem. Kavicsot meg egyebet már én is kaptam de az meg nem okozott kárt. Amúgy meg nagyon vigyázok a szemüvegre, tokban tartom itthon, tisztogatom tekerésnél meg ritkán veszem le (max ha megállok). Mondjuk én alapból olyan vagyok hogy minden cuccomra nagyon figyelek főleg ami több pénzbe kerül. :B

Més que un club!

(#91495) parkr válasza CaNNa3IS (#91479) üzenetére


parkr
őstag

[link] innen vettem de máshol is kapható.
elvileg vázra is rakhatod tépőzáras pántja van (az MTB verzió úgy látom csatos).

[ Szerkesztve ]

(#91496) trialboj válasza trialboj (#91431) üzenetére


trialboj
őstag

Pattogó/recsegő zaj valahonnan elölről:

Lemostam a bringát, és szétkaptam ismét a headsetet, sajnos most sem láttam semmi nyomát különösebb kopásnak vagy lötyögő alkatrésznek, sőt, minden be van gyógyulva a helyére.

Látszik valami kopás a villanyak gyűrűjén, ez okozhat ilyesmit?

[kép]

[kép]
Ezek a csapágyak ki kellene jöjjenek különösebb szerszámok nélkül is? csak mert én nem bírtam velük

edit:

Átjött két haver és 3/2 es arányban megszavazták hogy telóból jön és én csak halucinálok :)) Holnap ismét meglátogatom a szervizt.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91497) belaazallat válasza Napfénysüti (#91494) üzenetére


belaazallat
addikt

Megállok kútnál arcot mosni, akkor leveszem. Nekem egy kavics megsértette a tükröződő bevonatot a lencsét, maga a lencse nem sérült, csak lejött a tükröződő bevonat egy pöttyön. Egy másik meg leesés miatt.

A másik meg elfelejtem, hogy rajtam van, és mikor törölném álló helyzetben a szemem leverem. :D Kényelmes, keret nincs útban.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#91498) Pttypang válasza Hasaggymeg (#91451) üzenetére


Pttypang
veterán

Vannak fura szokásaim, például forrásoknál arcot mosni, mert zavar, ha az arcomon összeáll a por meg az izzadtság.

Meg szerelés után, mint most is, ha defektet kapsz, nem rossz, ha van hova törölni a kezed, a vizes törülközőhöz képest a zsepi elbújhat. :D
140 huf a teszkóban egy ilyen kis törülköző egyébként.

Everybody lies.

(#91499) jjeahh válasza Napfénysüti (#91491) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha normálisabb minőségű szemüveg, akkor szerintem sem kéne ilyen hamar szétkarcolódjon, persze a kínai olcsó gyöszökről elhiszem. Nekem nincs bringás szemüvegem, egy normál Komono Clement-et használok, nekem montizni megfelel, mert nem csapatom annyira mint az outisok és a bogarakat kivédi ez is. A lényeg, hogy 3 éve megvan és semmi baja, pedig naponta kétszer is megtörlöm. Persze nem a pólómmal, hanem egy tisztességes mikroszálas kendővel.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91500) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

problem solved


Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.