Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91951) razzorr


razzorr
őstag

Üdv mindenkinek,rég jártam erre,mert állandóan csak tekerek :)

Gyors kérdés: vennék egy új spd országúti cipőt,olyan 20-25k között.
Mindegy hogy Shimano vagy NW, a lényeg hogy jól fogja a lábat és aránylag legyen strapa, ne legyen két tekerés után karcos,ütött-kopott. Az, hogy tépőzár,csat,damil...mindegy,ebben az árban szvsz úgyis csak tépőzárasok vannak.
Meg nem lenne baj hogy ha fehér. Az űrtechnológiát meghagyom másnak. Mi most a best buy? És ha jól tudom 1mérettel nem baj ha nagyobb. Köszi, körhátszelet mindenkinek :)

(#91952) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Tanácstalan vagyok,ezért fordulok hozzátok :R
20 éves vagyok,175cm magas,és jelenleg kb. 90kg,aminek hálistennek' nagy része izom,szóval viszonylag jó kondiban vagyok.
A közeljövőben szeretnék elindulni egy hosszabb (150-160km-s) túrára,ezt a távolságot mindenképpen 1 nap alatt szeretném megtenni,kisebb pihenőkkel tűzdelve kb. 1-2 óránként,és egy nagyobb pihenővel kb. az indulás után 4 órával.
A kérdésem csak az lenne,hogy milyen bringát ajánlanátok az adott túrára?
Kezdő vagyok még bringás témában,eddig egy női ( :U :B ) kb 10éves bringával edzettem,amivel a maximális megtett távom kb. 80-90 km volt 4óra alatt.
De egyre jobban tetszik ez a sport,ezért szeretnék venni egy új/használt számomra megfelelő bringát.
Mit tudnátok ajánlani?
Általában kb. 50km-s túrákra megyek,heti 2x-er ,és mondjuk innentől havonta egyszer tervezek 1 nagyobbat,és ehhez keresném a megfelelő "társam" :)

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#91953) 6030D válasza promagus00 (#91952) üzenetére


6030D
Ármester

Ha aszfalt és erdei út, akkor cross. Ha ugyan ez, de kell a csomitartó a táskának, sárvédő, dinamós lámpa, akkor trekking. Ha mennél erdei ösvényeken is, sok emelkedővel, akkor mtb. Esetleg aszfaltra, síkra vannak merev villás, gyors gépek is.
Mennyi a rászánt összeg? Ha valami tetszik, akkor linkeld be, és valaki megszakérti.

Ha az eddigi távokat gond nélkül tekerted az említett bringával, akkor bármelyik suhanni fog ezután.

(Off: A haverom is ilyen magas, nem bringázik. Viszont télen/tavasszal 90+ kg, a nyári versenyszezonban meg 75 kg körül. Mindig lehet szálkásítani. ;) )

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91954) promagus00 válasza 6030D (#91953) üzenetére


promagus00
tag

Tudom hogy lehet még szalkasitani, most is éppen azon vagyok, low carb etrend+bringazas lenne a terv, csak napi 10ora melo+3utazas mellé nehéz beszervezni :(

Visszaterve a bringákra, teljesen ismeretlen az út számomra, mivel eddig csak autopalyan mentem Abol Bbe, ezért nem tudom kozuton mi várhat rám :)
Valószínűleg aszfalt+kátyúk+-egy kis foldut.
A raszant összeget még nem álmodtam meg, egyenlőre abban reménykedek hogy segitetek találni valami olyat ami megfelelő számomra és nem is egy autó ára :D
(Egy kisebb taskaval mennek csak 1 csajhoz, amibe a 2 napi elelmen(oda-vissza ut) kívül egy boxer és egy zokni lenne, szóval az simán elfer a hátamon anélkül, hogy megterhelne :D)

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#91955) Because válasza promagus00 (#91954) üzenetére


Because
őstag

azért ha csak a leányzó nincs oda a beizzadt férfi szagért egy váltásruhát is pakolj :))

(#91956) promagus00 válasza Because (#91955) üzenetére


promagus00
tag

Azt hagytam nála legutóbb ;]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#91957) K Norbi


K Norbi
addikt

Kérdés! Minden agydinamós bringa ilyen nehezen forog? [link]

Az ismerősömnek is ilyen. Azért kérdezem hogy ez rossznak számít ami a videón is van, vagy teljesen normális.

(#91958) -=RelakS=- válasza K Norbi (#91957) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nehezebben forog, mint a normál aggyal, de ez kicsit talán túlzás. Lehet, ha pakol rá gumit, később áll meg a kerék.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91959) 6030D válasza promagus00 (#91954) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor legyen cross. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91960) Hasaggymeg válasza promagus00 (#91954) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan fennállhat,hogy gyorsan kell menekülni árkon-bokron át mert hazajött a férj?...mert akkor lehet egy all mountain kerékpár kellene. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91961) ivana válasza K Norbi (#91957) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nincs rajta terhelés akkor szinte alig van veszteség. Ez a nehéz forgás attól van, hogy a levegőben lévő kerék perdülete nem elég nagy, hogy körbe forgassa a forgórészt így nem lendül át a holtponton ahol keletkező mágneses tér már gyorsítaná a mozgást.

(#91962) zoli03 válasza K Norbi (#91957) üzenetére


zoli03
őstag

Be van ez az agy állítva?

(#91963) promagus00 válasza 6030D (#91959) üzenetére


promagus00
tag

Akkor legyen az (cross),az ajánlott márkák közül,mi a legolcsóbb,még használható modell? :D

#91960 Hasaggymeg Férj? Tudtommal nincs,de ha van is,lustább vagyok én annál,hogy futkorásszak előle... :DD

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#91964) 6030D válasza promagus00 (#91963) üzenetére


6030D
Ármester

Bármelyik Cube jó lehet.
Hova valósi vagy? Érdemes benézni pár kerékpárboltba, mert ott vannak a jó (akciós, készleten lévő) vételek, meg ki is tudod próbálni.

(#91962) zoli03: szerintem nincs. A csatlakozónál látszik mennyire rág.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91965) promagus00 válasza 6030D (#91964) üzenetére


promagus00
tag

Vácon lakom, de Pestre járok melózni :)

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#91966) 6030D válasza promagus00 (#91965) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor ezt akár egy sör mellett is megbeszélhettük volna, én is váci vagyok. :DD
Menj le a Focus outletbe, ott minden problémád megoldódik. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91967) promagus00 válasza 6030D (#91966) üzenetére


promagus00
tag

Itt csak új bringák vannak,vagy vannak használtak is? :)
Őszintén szólva 50-60 ezernél többet nem nagyon akarok kiadni egy bringára.. :(

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#91968) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#91947) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

próbáltad sisakra rakni a kamerát ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91969) 6030D válasza promagus00 (#91967) üzenetére


6030D
Ármester

Ezért volt az első kérdésem, hogy mennyit szánsz rá. Azzal az "nem is egy autó ára" mondattal meg végképp a 6 számjegy felé terelted. :) Ott szerintem csak új van, de lehet, hogy bizományiban van használt is.
60e Ft-ért ilyet kell érdemes venni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91970) pc360


pc360
addikt

Vágatlan, vagy brutál hosszú nyakú acél villát keresek az országútimba a Speci karbon villa helyett.

Szerintetek merre érdemes kutakodnom?

Azért akarom cserélni, mert iszonyat gumis, nem tartja rendesen a kereket, kanyarban be tud szitálni. Instabil az egész.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91971) K Norbi válasza -=RelakS=- (#91958) üzenetére


K Norbi
addikt

Volt rajta gumi, ugyanez a jelenség.

(#91961) ivana Akkor ha mozgásba van, elvileg jobb?

[ Szerkesztve ]

(#91972) Segal


Segal
veterán

Reggel tekertem a melohelyemre a Szentendrei uton. Bogdani uti feluljaronal eleg brutalisan elutottek a kerekparost:( Volt mento, rendor meg ver...
Vigyazzatok magatokra!

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#91973) ivana válasza K Norbi (#91971) üzenetére


ivana
Ármester

Persze még egy sima dinamó vesztesége se vészes, nemhogy egy agydinamójé, főleg ha lámpa sincs bekapcsolva...

(#91974) razzorr válasza razzorr (#91951) üzenetére


razzorr
őstag

Erre valaki?

(#91975) badd


badd
tag

Sziasztok!

Zárat szeretnék venni a bringámra, és ebben szeretném kérni a segítségeteket.

Maximum 20ezer forintra gondoltam, szerintem ennyiért mert eléggé erős/biztos lakatot lehet venni, de ha tévedek, akkor javítsatok ki, és átgondolom, hogy emeljek-e a kereten.

Alapvetően láncban gondolkoznék, mert a spirál ugye felejtős (az előző bringámat hülyén még azzal lakatoltam, és terveztem komolyabbat venni, de addigra már ellopták), az U-lakattal az a problémám, hogy redukálja a kikötési lehetőségeket, a kinyitogatóssal pedig, hogy nem érzem, hogy az tényleg annyira erős lenne.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#91976) pc360 válasza badd (#91975) üzenetére


pc360
addikt

Milyen bringához? Országútihoz elég a mini vagy normál méretű U-lakat, montihoz jól jöhet valami hosszított.

Ha Kryptonite, akkor az Evolution 4 szériánál nem adnám lejjebb. Abból a normál verziót az STD, a hosszítottat az LS jelöli. Ilyet lehetett kapni sodrony-hurokkal párban, ami jó az első kerék rögzítésére, de külön is elérhető. KryptoFlex a neve, és több hosszban kapható.

20-asba pont belefér + a kábel. Van Evolution lánc széria is, de ugyanazt a biztonságot láncban nagyobb súlyban kapod meg. 8-as Kryptonite biztonsági szint alá nem érdemes menni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91977) badd válasza pc360 (#91976) üzenetére


badd
tag

Egyelőre montihoz lesz. Köszi az ajánlásokat.

Ha maradnék mégis a láncnál, akkor a Kryptonite Evolution series 4 1090 jól gondolom, hogy egy szinten van az általad javasolt LS-es U-lakothoz képest? Mert a biztonsági index szerint igen, a különbség súlyban +1 kg, amit eltudnék amúgy viselni, árban pedig ugyanannyi.

Abus-nál amúgy mennyi az a biztonsági szint amelyiknél nem érdemesebb alább adni?

(#91978) skroy


skroy
senior tag

Tudnátok olyan cipőt mutatni, amihez nem kell spéci pedál? Nem kell semmi extra, csak sport, hosszabb túra felhasználásra fitnesz bringán. Eddig mindig sima sport cipőben tekertem, jelenleg teremcipőben, de már nem kényelmes, rendszeresen zsibbad a talpam, túl puha a talp, érzem a pedált. Sok energia is kárba vész. Sok helyen néztem már, de annyiféle fajta van, hogy teljesen eltévedtem. És milyen árakon. :Y Valami irány jó lenne, hogy mégis milyen típus, milyen néven keressek. Decathlonban néztem 10k körüli cipőket, ez az ár még elfogadható, de előbb meghallgatnám a szakikat. :)

[ Szerkesztve ]

(#91979) hegyimorc válasza skroy (#91978) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Bármilyen montis cipő használható spéci pedál nélkül is.

Nem teszel bele stoplit - amit amúgy sem a cipőhöz, hanem a pedálhoz adnak - és használod úgy mint amit most.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#91980) trialboj


trialboj
őstag

Remek idő volt ma errefelé, pont 20 fok körül, ahol nem ölnek meg a szúnyogok/muslicák és egyéb szárnyas bogarak ha 12kmph alá lassulsz az erdőben, de nem is fázol. Kihagytam kb 1 hetet, és sikerült rossz felszerelést csomagolni, 29"es belső, de a pompa a másikon maradt, illetve a kesztyűt és sisakot is elfelejtettem.

Át is mentem tatába, mikor lefele kellett engedni, amiben mondjuk kicsit az is benne volt hogy a helyi hivatalos fox szerviz több mint 1,5 hete húzza az árajánlatot a villám javításával, és próbáltam kicsit óvni.
Komolyan annyira komplikált egy Fox 32 Talas FIT RLC 2012ből, hogy nem lehet alkatrészt szerezni hozzá az egész országban.

Kicsit azért megálltam fotózni is:

[link] [link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91981) pc360 válasza badd (#91977) üzenetére


pc360
addikt

A lánc 10 mm-es fém cucc, az U-lakat 14. Bár ugyanaz a biztonsági szint, de szerintem az U-lakattal nehezebb elbánni. Illetve a lánc 90 centije nem sokkal többre elég, ellenben a kilókat azért megérzed. Próbáld ki, ha teheted! Az oszlopokat egyik sem fogja átérni. A 130-as láncról tudom, hogy sokmindenre elég, azt vállon is át lehet vetni, de az még 1-2 kiló.

Az ABUS-t nem ismerem, de érdemes a millimétereket nézni, és úgy hasonlítgatni a két márka cuccait.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91982) skroy válasza hegyimorc (#91979) üzenetére


skroy
senior tag

Értem, köszönöm.
Keresek valami olcsót, de elég nehéz olyat találni ami nem fekete. :)

(#91983) 6030D


6030D
Ármester

Valakinek olcsó 29" DT?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91984) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma csináltam egy 53km-es kört.
Kicsit szürreális élmény volt, hogy a vége felé a durva emelkedőkön nagy nehezen felkecmeregtem, de egyáltalán nem lihegtem, pedig egy kutya elbújhat mögöttem általában.
Kimerülés jele?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91985) rétisün válasza -=RelakS=- (#91984) üzenetére


rétisün
veterán

mondjuk én örülnék, ha nem lihegnék az emelkedőkön..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91986) -=RelakS=- válasza rétisün (#91985) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én most annyira nem örülök :D Inkább lihegjek, de most a lábaimat nem tudom úgy elhelyezni, hogy ne fájjanak :S
Majd ha random emelkedőn felfelé csak fáradok, de nem lihegek, akkor természetesen én is vigyorogni fogok, mint a lagzis kutya :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91987) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Tour de France: Sagant kizárták

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#91988) Pttypang válasza -=RelakS=- (#91984) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem inkabb az jelentkezik, hofgy felmegyek, nem is faradok el, aztan kiderul, hogy harmad olyan sebesseggel, mint normalisan.. :D

Everybody lies.

(#91989) ivana válasza skroy (#91978) üzenetére


ivana
Ármester

Vegyél decathlonos deszkás cipőt, én napközben is olyat hordok mostanában 9 ezer körül van és jó kemény a talpa kellemes benne tekerni, vagy túra cipő. Bringás cipőt nem vennék ha nem SPD-vel nyomod, mert annak keményebb a talpa és fura taposóval.

(#91990) nubreed válasza ShiTmano (#91987) üzenetére


nubreed
veterán

Nehéz elképzelni, hogy nem szándékos volt, pedig Sagan azt állítja. [link] Mindegy, megérdemelte, hogy kizárják, ez volt a helyes döntés.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#91991) trialboj


trialboj
őstag

Sokszor ajánlottam már én is hogy ha kopik nagyon a hátsó abroncs cseréljék meg az elsővel. Viszont én eddig mivel minden bringám 26os volt, ilyenkor egy régebbire raktam és újat vettem.

Most viszont nincs szükség újra, de a 29esen, megcseréltem a két gumit. Erre fel olyan ovál, 8as és minden amit el lehet képzelni alakult ki elöl hátul hogy ilyet még esés után sem szokott produkálni egy kerék.

Most figyeltem csak hogy a hátsóban van 2 igen nagy 8as, ez került előre ahol nem mutat valami jól. De az első ami kb tökéletes volt, hátul olyan össze vissza mozog, mintha nem lenne helyén a tengely és ugrálna a kerék.
Lehet valami köze annak, hogy kis kézi decás pompával fújtam fel?

Leeresztettem felfújtam, de csak ugyan olyan rossz. Ha muszáj visszacserélem, de jobb lenne megoldást találni rá, mert nagyon idegesít h 2 órát szarakodtam vele hogy letisztogassam stb, aztán kiderül hogy jobb lett volna hozzá sem nyúlni : ( továbbá van rá egy csöpp esély h kilyukasztottam a hátsót, furán puhának éreztem 1 óra után.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91992) Strezi válasza trialboj (#91991) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, lehet a pumpa az oka. Kis pumpával nehéz akkora nyomást illetve nem lehet olyan légmennyiséget produkálni ami helyrepattintja a gumi peremét a felniben.
Egy megoldás, hogy még félig felfújt állapotban izomból át kel gyůrni a külsőt majd aztán felfújni véglegesen.

Vagy rendes nagy pumpával vagy kompresszorral (akár benzinkúton) megküldeni négy bárra és onnan visszaereszteni. Érdekes, hogy belsőnélküli szerelésnél nincs ilyen gond, ha ott egyszer felpattan, ami muszály, ugye, akkor az biztosan egyenesen fog futni is.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91993) Ati007 válasza nubreed (#91990) üzenetére


Ati007
őstag

azért [ezt] megnézve nem biztos :U

[ Szerkesztve ]

(#91994) trialboj válasza Ati007 (#91993) üzenetére


trialboj
őstag

Ez mondjuk tényleg érdekes, én csak YTon lassítottam be .025re és ott is az jött le hogy meglökték, így teljesen megállítva van rá esély h még azelőtt elesett hogy oldalba könyökölték volna.
Viszont attól még falra lett kenve, ha nem is direkten. Nem követem a szóval nem ismerem a szabályzatot, de biztos nem megengedett ennyire durván leszorítani valakit.

Saját bajom:

Találtam egy oldalt, ahol okos tippet mutatnak hogy tudod házilag megoldani hogy az autószelepes pompával lehessen prestás szelepet fújni: [link]
Holnap kipróbálom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91995) flash-


flash-
veterán

lehet hogy hülye kérdés de van olyan 29er amin elől a nagy tányér 48-as?
(hogy a lehetőségekhez képest haladósabb legyen aszfalton:)),nem aszfaltra kell de ha túrázni megy az ember és na..értitek.:)

ahogy látom 40-44-el vannak inkább..
találtam ilyet, de sehol nem látok új 29ert ilyennel árulni..
[link]

vagy nagyon rossz irány amin most agyalok és tök értelmetlen és nem is lehet meghajtani 48 - 13 áttétellel aszfalton egy 29ert?:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91996) zoli03 válasza flash- (#91995) üzenetére


zoli03
őstag

MTB-t terepre tervezik, oda meg nem jó a 48-as tányér. Ha nagy tányér kell, akkor vegyél trekkinget vagy cross biciklit (vagy országútit). Amúgy meg miért nem elég aszfaltra a 36-11? Csak nem tekersz 40 felett, hogy kevés legyen ez az áttétel. Még lejtőn is bele lehet tekerni 60-70-ig vele.

(#91997) flash- válasza zoli03 (#91996) üzenetére


flash-
veterán

van cross trekking, és most nézem mi legyen a következő és ennyi:) érdekelt a dolog:)
44-es nagytányérral viszont már látok 29er bringákat, talán az is elég haladós már 44-11el mondjuk biztos:)

trekkinggel egyébként 48-13áttétellel 27-28km/h átlagot tartom pár óráig ebből indultam ki

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#91998) Jester01 válasza zoli03 (#91996) üzenetére


Jester01
veterán

Még lejtőn is bele lehet tekerni 60-70-ig vele.

Ha superman vagy :DD Oda már 130+ pedálfordulat kell.

Jester

(#91999) balintka válasza flash- (#91995) üzenetére


balintka
addikt

Nekem 44 van van 29er-en, nem szeretem, még lejtőnek, aszfalton is sok a 44x11. Cserélem hamarosan 2x10-re, 38/24 vagy 40/28-ra a rendszer. 29er MTB-re felesleges 40-nél nagyobb nagytányér.

(#92000) jjeahh válasza Jester01 (#91998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

44-11-el 29er montival már többször hajtottam én is 60-al, nekem nem kellett durva pedálfordulat, sőt, pont elég volt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.