Hirdetés

2022. május 29., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) whited

whited
addikt

Sziasztok!
Ez a topik, a Prohardver!-es Peugeot tulajdonosok baráti topikja.
Itt lehet információkat, tapasztalatokat cserélni az autókkal kapcsolatban és megosztani a véleményeket.
Szívesen látunk mindenkit, akinek Peugeotja van és azt is akinek nem, vagy még nem.
Képeket is szívesen várunk.
Mivel én is rendelkezem egyel, én is rakok fel róla képet csak még nincs kész :)
peugeot 406 2.0Hdi :)

Ha valakinek nem írok vissza, kérem keressen újra vagy emailben, mert mostanában nem jön meg sokszor a PM-k

(#2) Joe fiú

Joe fiú
senior tag

Up a topiknak :) és egy hatalmas Up a Peugeot-oknak. :DDD

(#3) whited válasza Joe fiú (#2) üzenetére

whited
addikt

:R
Senkinek nincs pözsója vagy mi?? :F :( :))

Ha valakinek nem írok vissza, kérem keressen újra vagy emailben, mert mostanában nem jön meg sokszor a PM-k

(#4) LuckyL válasza whited (#1) üzenetére

LuckyL
őstag

csak nem javítás alatt?
tipikus peugeot :DD

Cryptot vennék kp-ért, részletekért PM

(#5) neduddki

neduddki
nagyúr

HI!

na beszallok en is az idogepbe , mert en 93-99kozot nyuztam egy feehr 405srdturbot, imadtam, ha megtalalom a Autopiac-ot amiben benne voltuk bescennelem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) whited válasza LuckyL (#4) üzenetére

whited
addikt

javítás igen, mivel vettem egy töröttet (citroen szervizesek vagyunk :DDD )

(#7) Kurutomi

Kurutomi
csendes tag

Up a topiknak!
Nekem 206 1.4 HDI-m van.Szerethető kis autó.
Csak mindig van valami nyűgje.
Most speciel az adagoló felől iszonyatos ciripelés hallatszik :(( és füstöl is egy kicsit.
ötlet?

whited
Autószerelő vagy?

(#8) whited válasza Kurutomi (#7) üzenetére

whited
addikt

ha lehet tuningoljuk a topikot képekkel is :)
Sajnos nem mert még elég fiatal vagyok hozzá minimálisan értek hozzá de van szerelő a szervízben.
Mi a gond?

(#9) giigz

giigz
veterán

Én most állok vétel előtt, a kiszemelt egy 206 (kedvenc autóm).

(#10) whited válasza giigz (#9) üzenetére

whited
addikt

helyes :)
Link? :)

(#11) whited

whited
addikt

kép a mostani állapotról: :)
[link]

(#12) giigz válasza whited (#10) üzenetére

giigz
veterán

Konkrét kiszemelt egyelőre nincs. :D Valami 2002 utáni, valószínűleg 1.4-es benzines kellene, a 16V-s 90LE-s :D

[ Szerkesztve ]

(#13) whited válasza giigz (#12) üzenetére

whited
addikt

ha találtál konkrétat akkor linkelj

(#14) vikvuk válasza whited (#11) üzenetére

vikvuk
aktív tag

:Y

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#15) whited válasza vikvuk (#14) üzenetére

whited
addikt

durva?:)
nőtöl vettem aki 2 héttel előttem vette és így összetörte :D

(#16) vikvuk válasza whited (#15) üzenetére

vikvuk
aktív tag

meg lehet csinálni, de lehangoló ilyen állapotban

(#17) whited válasza vikvuk (#16) üzenetére

whited
addikt

a héten kész is lesz :)

(#18) dízelracer válasza vikvuk (#16) üzenetére

dízelracer
senior tag

Ez nem is vészes. Pikk pakk össze lehet dobni. :K

(#19) whited válasza dízelracer (#18) üzenetére

whited
addikt

kis lakatos meló, festék és kész is meg kicserélni amit kell nem nagy meló :)
rajtam kívül senkinek nincs itt pözsója? :D

[ Szerkesztve ]

(#20) neduddki válasza whited (#19) üzenetére

neduddki
nagyúr

HI!

megvilagosodtunk es azota japozunk:- )))

udv

neduddki

p.s. bocs

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) IreN!CuS

IreN!CuS
őstag

Beszállok a klubba egy 207 -2009es modell- 1.4 sport.Motorral nincs gond,váltó nemtettszik lükverc nagyon gázos néha csak félig veszi be,meg eléggé akadozós.
Sajnos belefutottam egy ajtóhatároló,vízpumpa cserébe még olyan 45 ezer km-nél.
De összességében egy jó autónak tartom :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#22) giigz

giigz
veterán

Erről pl. mi a véleményetek? Vagy a kereskedőket egyből felejtsem el?

(#23) Atlantis válasza IreN!CuS (#21) üzenetére

Atlantis
veterán

Mi kéne még ahhoz, hogy ne tartsd jónak? :)

Bátyámnak volt egy 3-4 éves 2.0 Hdi Peugeot Expertje. Tavaly télen öngyulladás végzett vele, sosem tudtuk meg, mitől kapott lángra. Ha nem lett volna éppen hó, leégett volna a háza is. Ettől fogva a család kissé szkeptikusabb lett az átlagosnál is, ha francia autó kerül szóba.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) whited válasza giigz (#22) üzenetére

whited
addikt

km eléggé kérdéses de amúgy jónak tűnik bár látni kéne
neduddki: erre meg csak annyit, hogy egyszer kelljen hozzányúlni és akkor lesz ne mulass :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) God Vazzeg

God Vazzeg
veterán

Haller

Én egy 206-os 2.0 HDi-t nyúzok 2 éve, sose volt vele semmi gond ;) Most cseréltem műszakira egy csomó dolgot benne, főleg futómű ugye, mert a magyar utak szétbaxxák :( amúgy egy nagyon szerethető autó, üzembiztos, és keveset is fogyaszt, ez mellett elég szépen megy :K

(#26) Kurutomi válasza whited (#8) üzenetére

Kurutomi
csendes tag

Üdv!
Az adagoló felől furcsa cicegö hang és füst jön. Lehet valami tömítés elfáradt?
A héten mindenféleképpen megy szerelőhöz mert ez így nem pálya.

giigz

Így nem tűnik rossznak de ha meg akarod venni mindenféleképp vidd el egy átvizsgálásra az a biztos.

God Vazzeg

Mennyit fogyaszt ?

(#27) God Vazzeg válasza Kurutomi (#26) üzenetére

God Vazzeg
veterán

5L vegyesben :K

(#28) giigz válasza Kurutomi (#26) üzenetére

giigz
veterán

Olyat lehet, hogy vétel előtt kap egy fullos átvizsgálást? :)

(#29) neduddki válasza whited (#24) üzenetére

neduddki
nagyúr

HI!

11ev carina e, 2 ev civic 7gen, utan aszem van nemi tapasztalatom az ugyben

udv

neduddki

(#30) Kurutomi válasza giigz (#28) üzenetére

Kurutomi
csendes tag

Ha a kereskedő normális biztos belemegy.

God Vazzeg

Nekem is :D

(#31) God Vazzeg válasza Kurutomi (#30) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Az enyém még a 90LE-s, de bőven elég is. Gondoltam már tuningboxxon, de nem látom értelmét, így is nyomatékos a picikém, pont annyira megy amennyire nekem elég :K És a fogyasztás magáért beszél, nem gondolkodok rajta hogy menjek-e valahova vagy ne :D

(#32) whited válasza neduddki (#29) üzenetére

whited
addikt

látom végre felpörgött a topik
jólvan, nem vagyunk egyformák na :D :)
giigz: naná hogy lehet sőt, kérj műszakit amit ők csinálnak mivel ha vissza van tekerve akkor ezzel tudsz védekezni mert akkor lekell fényképezniük a km órát is :)

[ Szerkesztve ]

(#33) neduddki

neduddki
nagyúr

HI!

meglett a feher otopiacos cikke, aszontak mingya kapom:- )
na akkor szmejjes pozsok mar az uj evezredbol:
kedvenc docensemnek volt egy 98as 206os 1.4ese meg a rettentes 75loval, de 2004ig elmet vagy ~160Mm-et /legtavolabb Valencia volt 4 emberrel/, elektronikai balheja volt /neha 28fok folott nem volt aljarat/ garb csereltekezt azt, de soha nem jottek ra
egyik kedves ismerosom papaja cserelte par hete az /aszem/ 2004es 206 kombi dizlet i30 dizel kombira /eredetileg fabia kombi volt a cel, de belekeveredett a kezem:- )/, volt benne ~140Mm az utobbi fel evig egeszen elvolt, de elszallt az eletronika, es nem igazn bisztattak, debrecenbe a hyundai szalonba szamoltak be, de 1 het utan mar el is ment

udv

neduddki

mod: egy ranfelvarott 406ot xud11 tiyot szivesen bevallanek most is /ne ezkre az utakra:- (/, kar hogy abban mar nem volt /hajol emlexem:- )/

[ Szerkesztve ]

(#34) whited

whited
addikt

Gyerekek ez A gép :) :D
404 :Y

(#35) giigz

giigz
veterán

A 75 LE mennyire elég? Vagy érdemesebb a 16V-s 90 LE-s verziót néznem?

(#36) God Vazzeg válasza giigz (#35) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Nagyobb motorral vedd, a fogyi különbség decikben mérhető ;)

(#37) whited válasza giigz (#35) üzenetére

whited
addikt

szintén a nagyobb motort ajánlom, esetleg D-ben nem gondolkodtál? :)

(#38) vikvuk válasza whited (#34) üzenetére

vikvuk
aktív tag

Falk bácsinak is ilyesmije volt a filmben.

(#39) God Vazzeg válasza whited (#37) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Jaja, a peug HDi motorjai nagyon jól sikerültek, én is inkább dieselben gondolkodnék :K

(#40) Atlantis válasza vikvuk (#38) üzenetére

Atlantis
veterán

Az 403-as volt.

God vazzeg: jól? Hm, igaz néha kicsit meggyulladnak maguktól, de ez belefér. :) Fordnál is legtöbbször a PSA-féle dízelekkel van baj, én pl.: soha nem vennék olyat. Persze népszerűsége tagadhatatlan( különösen az 1.6 110 LE DPF), mert adták mindenkinek úton-útfélen. Ha megy, kedvező fogyasztás, jó ár/érték, vállalható menetteljesítmény, ez tény, de ha nem megy. végtelen hibakeresés, végtelen szervizköltségek (ez mondjuk a többi dízelre is igaz).

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) whited válasza God Vazzeg (#39) üzenetére

whited
addikt

a legjobb választás szerintem a 2.0hdi 110le, a 2,2 már nem sikerült jól azzal sok a baj de ha tutira akarsz menni akkor 1.9d :)

(#42) neduddki válasza giigz (#35) üzenetére

neduddki
nagyúr

HI!

mint bofogtem megjartak fulligpakolva vele Valenciajig , de csak alapszinten, szoval jobb valasz a kicsit vaskosabb
es az abszolut bistos a xud9 /belerekava a xud7 porlaszocsucsai ha vastagitani akarod:- )/

udv

neduddki

mod: mongyuk nem tom, hogy a juro3as xud9be mit trukkoltek a juro2hoz kepst

[ Szerkesztve ]

(#43) God Vazzeg válasza Atlantis (#40) üzenetére

God Vazzeg
veterán

A gyulladós az nem ez. A 2.0HDi az kifejezetten jó lett, főleg az enyém csak 90LE így nincs annyira kihegyezve a teljesítményre. Az újabb 1.6-ost már nem szívesen venném, sokkal nagyobb a teljesítménye, jobban fel van töltve, így hamarabb tönkre is megy. Én a nagyobb motor híve vagyok, azok nehezebben mennek szét :K

Az 1.4-es az meg részemről teljesen hanyagolandó, nagyon kevés a teljesítménye, vezettem már párat, de nem voltam elájulva, fogyasztásban meg pár deci a különbség, akkor hát szedje a talpát! :D

(#44) God Vazzeg válasza whited (#41) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Nem tudom mi lehet a különbség a 110LE-s és az én 90LE-söm közt... Ha valaki tudja megírhatja! Lehet csak töltő nyomás, mert tuning boxxal az enyém is tud 120LE körül :K

(#45) neduddki válasza God Vazzeg (#44) üzenetére

neduddki
nagyúr

HI!

emlekeim szerint az interkuler

udv

neduddki

(#46) Atlantis válasza God Vazzeg (#43) üzenetére

Atlantis
veterán

Az 1.4-est sokat vezettem Fiestában, én kedveltem. Zajos volt, rázta az autót rendesen, de egész jól mozgott és 3.6-os fogyasztással eljárkáltam vele, zömmel országúton.
Amúgy egyetértünk, nagyobb motorokat én is jobban kedvelem. Dízelben 6 henger alattit nem vennék. Azok már jobban ki vannak egyensúlyozva, szép a hangjuk és annyira nem is kell csúcsra járatni őket, hogy menjenek.

(#47) God Vazzeg válasza neduddki (#45) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Na ez lehet :K

(#48) God Vazzeg válasza Atlantis (#46) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Fiestában is a magasnyomású volt? Nem szokott velük gond lenni, az enyémnek elég szép a járása is, nem rázza a műszerfalat, csak halkan ketyeg. És halkan szuszog mikor feltölt a turbó, (süvít halkan, máshogy nem tudom leírni) imádom a hangját :D

(#49) Atlantis válasza God Vazzeg (#48) üzenetére

Atlantis
veterán

68LE-s volt, de hogy magasnyomású avagy sem...jó kérdés. Egyébként a zajokat tekintve biztos a fapad Fiesta hangszigetelésének gyengesége is közrejátszott. Tény, hogy a menet közbeni beszélgetés eléggé nehézkes volt útközben (autópálya-tempónál).

Egyébként még mindig működik, cégautóként szolgál szegény, lehet benne vagy 250-300 ezer kilométer. S biza a cégautók sorsa is veri: nem kímélik.

(#50) God Vazzeg válasza Atlantis (#49) üzenetére

God Vazzeg
veterán

Fiestához nem értek :N

Hirdetés

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.