Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91051) Hasaggymeg válasza pc360 (#91047) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Nekem montival a max. egy kockaautó mögött 72 km/h volt síkon, jó pár km-en keresztül."...annak azért van némi kockázata,főleg a magyar aszfalton! :Y

Más...hiába a "szép" fotók a kazettatest javításról,eddig tartott. :O Tegnap volt egy 110km-es laza menet (feleséggel,innen a lazaság :DDD ),és a kazettatest újra elkezdett nyikorogni.Itthon,szárazon is reprodukálni tudtam a dolgot,így ha lassan hajtom hátrafelé és figyelek egyes reteszelésekre,van olyan egy-egy reteszelés mely után terhelve kis előre-oldalra mozgást végez az egész hátsó sor,nyikorgó hangot adva ki.Olyan mintha időnként a 4 kalapácsból csak 2 egyoldali reteszelne,mely miatt terhelésnél az egész külső kazettatest erős oldalirányú feszülést kap és nyikorog.Mivel a korábbi szétszedéskor semmi számottevő elváltozást nem láttam,sem beázás,sem egyéb mechanikai hibát,így elég bizonyosan kijelenthetem,hogy ez nekem 2015 márciusa óta és ~20.000km után simán sz@rrákopott. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91052) pc360 válasza Hasaggymeg (#91051) üzenetére


pc360
addikt

Jaja, de jó út volt, én meg vakmerő. Rendesen dolgozott a teleszkóp... :) Amit azzal az első montimmal megcsinálgattam sokszor, azt ma már nem adnám be.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91053) bunddog válasza Hasaggymeg (#91051) üzenetére


bunddog
tag

Milyen is az, 785-ös? Arról elég rossz véleménnyel vannak kevesebb km-el mint amit te beletettél. Azt írják a jó öreg 756-oshoz képest sehol nincs tartósságban.

(#91054) Hasaggymeg válasza bunddog (#91053) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát nem vagy vicces! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91055) bunddog válasza Hasaggymeg (#91054) üzenetére


bunddog
tag

nem viccnek szántam, ez a szomorú valóság ezek szerint :D én hamar letettem a 785-ről a rose-os értékelések alapján amikor a 475 utódját kerestem, de szimpibb lett a piros elox novatec még a 756-nál is :K

(#91056) Hasaggymeg válasza bunddog (#91055) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Linket kérek szépen.

(#91041) -=RelakS=- ...itt van egy olyan,hogy tudja-e hátsó váltód a 42-es lánckereket,mert az enyém például (XT RD-M781-SGS) max 36-ot tud hátul.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91057) bunddog válasza Hasaggymeg (#91056) üzenetére


bunddog
tag

itt bár azóta sok 5 csillagos van...:D de azért ott van 2 akik hasonló cipőben járhattak. Valahol máshol is olvastam róla de már nem emlékszem merre írtak róla talán mtbr fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#91058) Tothgera30 válasza bunddog (#91053) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Höh, milyen igaz. Fater M756-osa majdhogynem zero karbantartással megy. Míg az M785 és M8000 agyak hullanak szét. Az új Novatec sem örök élet, hogy eloszlassam a bódogságot, Sram X9, DT Swiss 240, DT Swiss 350 agyak még nem okoztak nekem csalódást.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91059) Hasaggymeg válasza bunddog (#91057) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát azért ez alapján inkább venném mint kerülném. :U Amúgy azért írtam,mert meglehet 20e km éppen elég ahhoz,hogy ennyire megkopjon akármelyik ilyen kategóriás kazettatest. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91060) 6030D válasza Hasaggymeg (#91059) üzenetére


6030D
Ármester

Vagy 30e, ha nem tetőn szállítod. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#91061) Hasaggymeg válasza 6030D (#91060) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most rendelek hozzá egy új kazettát,majd szinte azonnal hazautaztatom Erdélybe (1100km oda-vissza),ott meg még vagy pár százat a tetőn...utána,ha úgy esik,írok egy panaszlevelet a japánoknak és belinkelem a dzsetvasos júhtúbvideókat. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91062) bunddog válasza Tothgera30 (#91058) üzenetére


bunddog
tag

oszlathatod de ez nem annyira új ;)

(#91063) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Specialized Diverge - Peter Sagan. Tetszetős kis CX hangulatvideó.

#iamspecialized

#91062 bunddog: Úgy értem, utóbbi 5-7 évben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91064) .: JuSzT :. válasza Foose (#90965) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha ez 60 volt, akkor amit én szeretnék 60 körül eladni, azért inkább 90et kérek :)

(#91065) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Üdv.

Kérdésem lenne egy ilyen kerékpártáskával kapcsolatban.
Amennyire a képekből kiveszem, nem tudom eldönteni a rögzítési pontok fém karjai mennyire flexibilisek. Mivel az én vázamnál ezek a rögzítési pontok keskenyebbek, mint a V-fék szélessége, félek hogy nem tudom feltenni a fékemtől. Szerintetek?

Ez a táska nagyjából 1 hétvégére kéne, mert akkor nem kell hátizsákoznom, amit amúgy sem szeretek annyira.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#91066) X2N


X2N
senior tag

Sziasztok!
Délelőtt szedtem ki egy rajzszeget az első kerekemből. Szerintetek vegyek új belsőt, foltozzam be, vagy tubeless-re alakítsam át? A hátsó is lassan cserés lesz. A kerékpár egy Haibike Edition 7.40. A külső egy Kenda 27.5X2.10-es. Tudtok ajánlani esetleg boltot ahol lehet tubeless külső gumit venni jó áron? Aszfalt/terep 50/50%-ost. Vastagabb külső is jó, 2.6, 2.8. Köszönöm a tippeket. :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#91067) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok!

Kerékpár vásárlás előtt állok. Amire használnám: Aszfalton munkába járás (napi 20 km), esetleg hétvégente túrázás aszfalton, minimális esetben terepen is használnám. Két bringát néztem ki. Merida Speeder 300 2017, vagy Merida Crossway 600 2017. Véleményetek szerint melyik volna a jobb választás nekem? Sík akadálymentes aszfalt úton a Crossway esetében elérhetek egy 30 km/h átlagsebességet úgy, hogy nem pusztulok meg? A sebesség visszaeséstől félek a Crossway esetében. A teleszkóp és a vastagabb gumi végett jelentősen lassabb mint a Speeder? A válaszokat előre is köszi.

Üdv.

(#91068) .: JuSzT :. válasza X2N (#91066) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Egy rendes foltozással gyakorlatilag bármeddig elmész. Egy barátom az új bringájával az 5. km után kapott defektet, ott az út szélén megfoltoztuk, azóta megy vele hónapok és több száz km óta. 2 tized bár nyomás tűnt el azóta, ami a normál használat mellett is elszáll. Ez ugye az 20 forintos tipp, a többire majd más :)

(#91069) cozmo válasza X2N (#91066) üzenetére


cozmo
őstag

A kilyukad a gumi, ki kell dobnod sajnos a bicót és újat kell venni. Nincs mese! ;]
Viccelek ragaszd meg. Vagy túklesz alakíttasd át szakemberrel. Bár oda nem lesz elég a túklessz köpeny, a felninek is kell támogatni a dolgot. Illetve tubeless kit megoldás lehet. De a legegyszerűbb ha veszel egy taknyos belsőt! Azzal kitekerhetsz a világból, cserébe kő nehéz :D

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#91070) CaNNa3IS válasza cozmo (#91069) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

túklesz az olyasmi mint a tubeless ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91071) jjeahh válasza CaNNa3IS (#91070) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ugyanaz, csak fórumnyelven :DDD .
Én sem tudom kiverni a fejemből amúgy a tubelesst még mindíg, picit engedtem a guminyomásból és sokkal kényelmesebb lett a terepen tekerés, gondolom tubelessel még lejjebb lehetne engedni...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91072) bunddog válasza Vadászmenyét (#91067) üzenetére


bunddog
tag

talán a crossway jobb amire neked kéne, a 30as átlagot meg attol függ milyen távon akarod, de itt sokan kerülnek balatont 2.0-ás terepgumikkal min. 30-as átlaggal szóval csak rajtad múlik nem a paripán ;]

(#91073) Hasaggymeg válasza bunddog (#91072) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy mint azok,ő is tudni fogja tartani a 30km/h átlagot. :U

(#91067) Vadászmenyét...a Speederrel nem sok keresnivaló van terepen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91074) cozmo válasza CaNNa3IS (#91070) üzenetére


cozmo
őstag

Pontosan az ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#91075) Vadászmenyét válasza Hasaggymeg (#91073) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

És a magyar utaknak megfelelő lenne a speeder?

(#91076) rétisün válasza Vadászmenyét (#91075) üzenetére


rétisün
veterán

én országútival járom a magyar környékbeli utakat (sőt, állítólag itt mefelénk egyébként is botrányosak az utak az ország nagy részéhez képest) ha úgy veszem, az se igazán megfelelő, de bírja (persze ésszel kell menni, nem bele minden lyukba ;] ) szóval a speeder a szélesebb gumikkal inkább megfelelő.

mod: amúgy a speeder kifejezetten aszfaltra való, arról már nem tehetnek a meridáék, hogy itt a balkán nyugati felén ilyenek az utak :(((

ja, és volt nekem is, szerettem, jó kis könnyű bringa volt, jól meg lehetett hajtani :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91077) .: JuSzT :. válasza rétisün (#91076) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A magyar utak (nem a bringautak), legtöbbször könnyű terep :)
A 28as trekkinggel is pattogok néha 4 bar feletti nyomással. Pedig a 90 kilóm, és az első teleszkóp + rugós üléscső is csillapít.

(#91078) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Ha valaki tyúkbelesítésen gondolkodik.
Én néhány hónapja hagytam el a belsőt, itt a fórumban leírtam az egész folyamatot. Hátul nem tubeless felnire tettem Schwalbe snakeskines tubeless easy gumit. Remekül tartja a nyomást, azóta csak egyszer pumpáltam rá. Az első viszont nagy csalódás. DT Swiss tubeless ready felnire tettem Continental X-king Protection 2.4 Tubeless ready gumit. Ez azóta sem tartja a nyomást, hetente egyszer-kétszer rá kell pumpálnom. Egyébként a Testbikeon is írták ezt a rossz tulajdonságát.
Szóval tyúkbelesítés esetén Contit messzire kerülni.

Amúgy az egész művelet pofon egyszerű, nem kell tőle félni. Strezinek nem tudom milyen gumija van, de neki is bevált.
Könnyíteni mondjuk másképp is lehet, latex belsővel. Tóthgera arra esküszik.

Még csak annyit, hogy van fóruma is, érdemes olvasgatni. Tubeless

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#91079) jilian


jilian
addikt

Használtok valamilyen port, pezsgő tablettát a kulacsotokba?

A hátizsákban, az ivózsáknak nektek is egy óra után olyan furcsa íze van a víznek?
Öblítgetem minden használat előtt -után de nem megy ki belőle ez a "gyári" íz....

(#91080) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#91056) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Shimano árul ilyen fogaskoszorúkat, gondolom akkor váltója is van hozzá. Aztán mivel az említett első váltó is Shimano, ezért gondolom a hátsó váltó láncfelszedő kapacitásába is belefér.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91081) Tothgera30 válasza ShiTmano (#91078) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha nem tubeless felnire tetted, érdemes egy kicsit meghajszolni, mert havernak esett már le normál felniről a külső verseny közben. Bár Tubi rendszerért nem vagyok oda, rohadt sok hátránya van, de a fő ok, hogy undorodom attól hogy szmötyi kerüljön a felnimbe, eleve kissé tisztaságmániás vagyok, nem szeretem a külsőm belsejét is kefével smirglizni, ha beleszárad a slime.

#91076 rétisün: "...mefelénk egyébként is botrányosak az utak az ország nagy részéhez képest..." - Erre van a Cyclocross, régóta pörgetem már, nem szívesen ülnék vissza outira.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91082) jjeahh válasza Tothgera30 (#91081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Montival tisztaságmániás? :D Én is szeretem sikálni, a láncot meg az összes fogaskereket főleg, ezeket minden héten kétszer megsikálom, de mindennapos csapatás mellett így is nyakig sár az egész szinte mindíg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91083) CaNNa3IS válasza jjeahh (#91082) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

A lényeg, hogy akkor legyen tiszta mikor elindulsz :-)

jilian : Kulacsba ezt szoktam: [link] Kicsit édes. Auchanban legutóbb ha jól emlékszem 1740.- volt

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91084) Pttypang


Pttypang
veterán

Egyszer akarom kipróbálni, milyen videót csinál a telefon hirtelen ötletből, erre majdnem elesek.. [link] :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#91085) Hasaggymeg válasza Pttypang (#91084) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még hogy nem jó a Decas bicó! ;]

(#91079) jilian...nekem 1/4 100% almalé,1/4 kóla,1/2 Balfi ásványvíz és egy pici só a kedvencem. :DDD

(#91080) -=RelakS=- ...azt én is tudom,hogy van,arra gondoltam,hogy ha átalakítasz hármasról akkor lehet a váltóval /váltókkal is számolni kell.

(#91081) Tothgera30...ezzel pont így vagyok én is,nem tudom mennyi defektet kellene javítsak ahhoz,hogy beletöltsem azt a taknyot a gumimba.Talán ha versenyeznék,ott már nagyobb a tét.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91086) ShiTmano válasza Tothgera30 (#91081) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem szoktam versenyezni, de a lefeléken azért megeresztem. Eddig még nem jött le, meg nem is szivárog(pedig merevfarú, pattogok is rendesen), szóval szerintem erős a kapcsolat, hozzáteszem ez fatfelni meg 4"-os fatgumi. Azért azt érezni, hogy az első felnire (tubeless) rápattan a gumi, leszedéskor is ki kell pattintani a nútból. Úgy kapaszkodnak egymásba mint a fogaskerekek fogai. Simán felfújtam pumpával, nem kellett kompresszor. Mégis az ereszt.(Hogy hasadna meg :D aki kifejlesztette.)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#91087) trialboj válasza Pttypang (#91084) üzenetére


trialboj
őstag

Általános amatőr szabály, hogy ha előkerül egy kamera, hogy levideózd mekkora király vagy, akkor a leg egyszerűbb manőver nehézségi szintje is, legalább 300%-al megnő, és jóval nagyobb az esélye hogy elesel, mert kicsit megpróbálsz erőn felül teljesíteni, hogy a legjobb formádat sikerüljön megörökíteni.

!Amúgy legközelebb horizontális legyen a telefon!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91088) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#91085) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Van egy ízlésed :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91089) Pttypang válasza trialboj (#91087) üzenetére


Pttypang
veterán

Úgy lett volna eredetileg, de az istennek se akart megállni úgy, mindig eldőlt, függőlegesen pedig elsőre beállt, úgyhogy nem igazán mozgatott, de majd holnap kimegyek bohóckodni, ha lesz lehetőségem és hátha nem töröm össze magam. :N

(#91085) Hasaggymeg
Nem éreznéd te se biztonságban magad, ha a pedálról tudnád, hogy kotyog.. :DDD

Everybody lies.

(#91090) Hasaggymeg válasza CaNNa3IS (#91088) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az elején 40% almalé és 60% ásványvíz volt,de 1x hozzátöltöttem a maradékhoz a kólát és nagyon megtetszett.(Tegnap a hozzátöltött kóla út közben úgy lelőtte a tavalyi ájronmenen szerzett kulacsom fedelét,hogy nejem azt mondta durrdefektem van. :DDD )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91091) balintka válasza CaNNa3IS (#91083) üzenetére


balintka
addikt

Ezt milyen arányban kell higítani? Íze jó?

(#91092) ivana válasza Hasaggymeg (#91085) üzenetére


ivana
Ármester

"nekem 1/4 100% almalé,1/4 kóla,1/2 Balfi ásványvíz és egy pici só a kedvencem. :DDD" Ez így elég furának hangzik :Y Én maradok a víznél vagy esetleg a sörnél ;]

(#91093) andrisbandi


andrisbandi
őstag

"bike24.com
Ship by DHL"

- Ők is átpasszolják a Magyar Postának belföldre érve?
Jó lenne előre tudnom, mert a melóhelyre rendeltem, a portásnak le kell adnom a drótot ki hozza a cuccot.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#91094) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#91085) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nana, ezeket az áttételeket úgy számoltam, hogy először is egy 19"-os gépsárkányt kéne szereznem :D

Szóval a következő 3-4 évben tuti nem fogom meglépni, viszont ha a következő fogaskoszorút is elkoptatom (pár éve már megvettem, mert azt hittem, hogy a mostani is 800 körüli km-t fog kibírni), akkor majd elgondolkozom rajta. Kiváltképp az akkori ajánlatokat figyelembe véve.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91095) -=RelakS=- válasza ShiTmano (#91086) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

de a lefeléken azért megeresztem.

Hát én ma találkoztam 1-2 lefelével, ahol jobbnak láttam kiszállni a nyeregből, és a bringa mellett tipegni, nehogy megcsússzak :Y
Nem vicces, mikor a lefeléket szigorúan alábecsülő Sigma Rox -17%-ot ír :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#91096) Zsohi válasza andrisbandi (#91093) üzenetére


Zsohi
őstag

Nálam eddig minden alkalommal átadták a helyi postának a csomagot, gondolom Magyarországon is hasonló a helyzet.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#91097) rétisün válasza -=RelakS=- (#91094) üzenetére


rétisün
veterán

"(pár éve már megvettem, mert azt hittem, hogy a mostani is 800 körüli km-t fog kibírni" :Y

mennyit? nekem volt olyan fogaskszorúm, amit 20.000 km után kellett lcserélnem, mert akkor ugrott el rajta az új (hatodik) lánc. igaz, az outi, annyira nem koszolódik, de azért akkor is...800 km? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91098) Strezi válasza jilian (#91079) üzenetére


Strezi
őstag

Kulacsba multivitamin tablettát szoktam tenni, 2decinként egy darabot. Ezt csak induláskor, ha tudok tölteni már csak tiszta vizet viszek később.
Ivózsákba isostar tablettát tettem, avval nem volt gond egész napos tekergések során sem. Camelbacknak nem volt rossz íze, amíg egyszer benne nem hagytam ezt a lötyit egy hétre :/ Most pár öblítés után ismét használható, de gyanús hogy a ta lettától buggyantmegbenne a víz.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91099) jilian


jilian
addikt

CaNNa3IS :R

Hasaggymeg

Szerintem a turmixod miatt nekem nagyon sok kulapapírt kéne magammal vinnem.... ;] :DD

Strezi

Átmosni is szoktad? Vagy elég a vizes öblítés?

(#91100) 6030D válasza Strezi (#91098) üzenetére


6030D
Ármester

Meg a kólát ne felejtsd. A Börzsönyben is mindenhol azt kerested. :D ;)

Részemről Biotech Multihipno van a kulacsban, de inkább csak az íze miatt, meg olcsó.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.