Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91301) ivana válasza Gabor.Sz (#91300) üzenetére


ivana
Ármester

Azért az túlzás, de ha mondjuk egy hétig esőben mész akkor nem árt. :)

(#91302) zoli03 válasza yanesz (#91290) üzenetére


zoli03
őstag

A 44 a szélessége, nem a magssága, már itt bukik a számításod. Ráadásul a magasság (ha megadnák) függ a a felni szélességétől és a guminyomástól.

(#91303) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Kőbányai Lidl-ben van még egy darab 52/54 MTB nadrág, kb. másfél éve volt akcióban, nem tudom hogyan bukkant fel, de 2300 Ft-ért ingyen van. Én már vettem egyet régebben, kényelmes, praktikus. Talán egy kicsit lehetne szűkebb derékban.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#91304) pc360 válasza Tomi_Sci (#91303) üzenetére


pc360
addikt

A tartóssága is kb. annyit ér ezeknek.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91305) Tomi_Sci válasza pc360 (#91304) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Aha :C :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#91306) pc360 válasza Tomi_Sci (#91305) üzenetére


pc360
addikt

Mi nem világos? Nekem 2 hordás után kifoszlanak az ilyen lidle-ös szarságok. Egy felsőm van, ami bírja, de van rá esély, hogy az nem is onnan való, azért.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91307) Hasaggymeg válasza pc360 (#91306) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem vigyázol rájuk. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91308) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi kör

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91309) Tomi_Sci válasza pc360 (#91306) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem világos? Kicsit eltévedtél szerintem ;)

Több éve használok Lidl-s meg Aldis bringás ruhákat, és mindegyik jól bírja. Ez a nadrág meg főleg, de ezt csak tavaly óta használom terepen :DD Vannak Speci ruháim nagyobb mennyiségben, meg még pár nagyobb márka, de inkább ezt használom mert ezzel egy elesés 2.5k és nem 30k, és ugyan olyan kényelmes (a Lidl-s bib kényelmesebb mint a Speci mondjuk). De ha valaki elégedettebben teker ha jobban mutat az ár a blokkon, nekem aztán mindegy.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#91310) Hasaggymeg válasza Tomi_Sci (#91309) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lányom diplomadolgozata az árpozicionálásról szólt,azon belül pedig arról,hogy nem csak úgy érzed jobb ami drágább,hanem NEKED TÉNYLEG jobb is,mivel érzékszerveidet becsapja agyad. Vagyis HA TUDOD ÁRÁT tényleg jobbnak érzékeled az 5000 forintos bort mint az 500 forintost,mert mivel az érzékszerveid által küldött impulzusok agyadban konkretizálódnak ízlelésként,így ténylegesen jobbnak is érzed.Elgondolkodtató... :F (Ezt pedig EEG és egyéb modern képalkotási módszerekkel figyelték meg az agy ízlelésért felelős területein és örömközpontjaiban.)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91311) deny330 válasza jjeahh (#91308) üzenetére


deny330
aktív tag

Nagyon szép táj! Merre fele jártál? Illetve mivel fotóztál?

[ Szerkesztve ]

(#91312) zoli03 válasza pc360 (#91306) üzenetére


zoli03
őstag

Én meg már elég régóta használom a nadrágjukat és semmi jel nem utal az elhasználódásra. Most akkor szar vagy nem? Mert szerintem nem.

(#91313) Hasaggymeg válasza deny330 (#91311) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagy Magyarország ecsém! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91314) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ha valakit érdekel kerékpár gyors szerviz, megbeszélés alapján tudok vállalni hétvégente, szombat délután és vasárnap egész nap. XI. kerület, Október huszonharmadika u. 21.

[ Szerkesztve ]

(#91315) jjeahh válasza deny330 (#91311) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma kisebb kitérőkkel erre tekertem egyet, nem túl hosszú, de egyelőre én nem is szoktam több száz km-t lenyomni... mondjuk tervben van, hogy ide hamarosan elmegyünk drótszamárral is, ez már kb. 90km lenne és abból 20-25km erdei köves út, remélem kibírom :DDD .
Panasonic g6 fényképelő volt nálam most, tervezem, hogy leváltom, mert nagyon döglött képeket köpköd magából, rengeteg utómunkát igényelnek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91316) Napfénysüti válasza jjeahh (#91315) üzenetére

Szép hely. Én ma meló előtt a jövő csütörtöki Tour de Hongrie 2. szakaszának egy részét jártam be, de az nem volt ilyen látványos. :)

Més que un club!

(#91317) jjeahh válasza Napfénysüti (#91316) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az alapján amit a google dobott nem tűnik rossz helynek az sem.
Ja, Csík környékén elég szép a táj, bár én úgy megszoktam, hogy néha már nem tűnik fel, csak amikor a képek láttán a külföldi ismerősök vagy fórumosok felhívják a figyelmemet rá :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91318) Napfénysüti válasza jjeahh (#91317) üzenetére

Végülis nem rossz, vannak kisebb hegyek, emelkedők meg ugye a Velencei tó.
De azért amikor visszagondolok hogy tavaly itt is jártam bringával akkor az a táj baromira hiányzik. Ha tehetném minden évben visszamennék annyira gyönyörű. A legszebb hely ahol életemben jártam az tuti:



Més que un club!

(#91319) jjeahh válasza Napfénysüti (#91318) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez már azért :Y :)) . Felénk is vannak hasonlóan elképesztő helyek, csak az több napos-hetes túra lenne és én azt még nem biztos bírnám :D . Pl. Retyezát, Fogarasi út, Transzalpina, Bucsecs stb. Szal egyelőre csak irigykedek, ha valaki képes ekkorát tekerni... No meg ehhez nem ártana társaság sem.

ivana: Arra valszeg nagyobb az esély ha itthon ülök :DDD , tudtommal Hargita megyében a legtöbb a barnamaci.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#91320) ivana válasza jjeahh (#91319) üzenetére


ivana
Ármester

Meg valószínűleg megenne valami kutya, vagy medve a végére ;]

(#91321) Zyrius


Zyrius
aktív tag

tavaly 15 év után újra elkezdtem bringázni.
Nekem is a kisujjam és a gyűrűs ujjam zsibbadt mindkét kezemen. Kb 2-3 hét után múlt el. Cimbim szintén sok év után idén kezdett el bringázni újra (megfertőztem :P ) ugyanez volt nála is.

Nyereg, fékkar markolat beállításokkal kell játszani.
Ha egyszerre mentél 40+km távot akkor valszeg ott erőltetted meg, el fog múlni. Ha 2-3 hét után továbbra is ugyanolyan intenzitású a zsibbadás, mint most, akkor el kell menni orvoshoz.

Sajnos "újrakezdőknél" előfordul, nem kell megijedni, de nem is szabad túlterhelni.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#91322) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Most,hogy így mondjátok valahányszor bejön a főnököm az irodámba és nyakamba pakol újabb nyóc feladatot a meglévő huszonnyócra,ami ráadásul tegnapra kellene kész legyen,nekem is elkezd zsibbadni mind2 nagyujjam. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91323) Gravity1234 válasza Zyrius (#91321) üzenetére


Gravity1234
tag

Ma voltam RunnerFx kolleganal ujra, atnezte a paripat, allitott par dolgot azok alapjan is amiket itt tanacsoltatok, most a kovetkezo 1 het alatt kiderul van e hatasa. Ha nem akkor a kovetkezo egy puhabb markolat lesz.
3 het alatt 262Km-nel tartok, ebbe ketto hosszabb volt egy 42, meg egy 52Km-es etap. A tobbi az kb melo utani 15-20Km-es menetek.
Nem akarom elkiabalni de a sokkal lentebbre allitott fekkar es pluszban meg elorebb forgatott kormany most mintha ma kevesbe zsibbasztott volna el.
Mas is mondta hogy ez ilyen, pontosan amit te is irsz hogy majd hozzaszokik a kezem, ebben bizom azert en is, csak remiszto azert ez az allando zsibbadt, felig erzestelen ujperc.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#91324) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#91322) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nekem olyankor a középső szokott :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91325) fpeter07 válasza Gabor.Sz (#91300) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem olyan kényes az. :N

(#91326) Hasaggymeg válasza CaNNa3IS (#91324) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Arra gondoltam! :O :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91327) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#91326) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Éreztem, hogy nem thumb up -ra gondolsz :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91328) truefx


truefx
aktív tag

Cross Spria-rol tud valaki jot mondani? (egy kollegam keres munkabajaros kerekpart maganak)

(#91329) Strezi válasza Napfénysüti (#91318) üzenetére


Strezi
őstag

Akkor már legyen egy kis Bakony:

.. és Pireneusok is:

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91330) trialboj


trialboj
őstag

Tegnap megismerkedtünk egy DH-s arccal, aki régóta hanyagolta a bringázást, mert h nem volt kivel. Kimentünk a helyi pályákra, hogy tanuljunk kicsit tőle, néztünk h megy a problémásabb szakaszokon, aztán ő is megnézte mi mit csinálunk rosszul, már egy komolyabb ugratót is sikerült tisztán megugrani, szóval nagy volt az öröm.

Aztán eljutottunk egy olyan szakaszhoz ahol döntött kanyarok voltak, itt már nem igazán sikerült tartani a tempóját, ha az ő sebességével mentem minden kanyart elhibáztam, mert nem tudtam úgy bedőlni ahogy kellene.

Végül pedig összefűztünk egy rövidebb pályát, ahol mindenféle akadály volt. Most is ő ment elöl, a döntött kanyaroknál lehagyott, de láttam hogy csapatja neki tovább, mentem én is. Jött egy kb 80fokban függőlegesen felíveló ugrató, amit sokkal gyorsabban vettem, mint azelőtt(egyedül), de a levegőben annyira magasan voltam h megijedtem, és nem húztam tovább felfele a bringát, viszont így kb kitoltam magam alól, a lábaim eltávolodtak a pedáltól, és úgy zuhantam rá a bringára hogy a combom épp hogy rajta volt a nyereg orrán. Óriási szerencsével sikerült, lefékezni, semmi bajom nem lett.

Köv próbálkozásnál összegeztük miért voltam balfasz, és ekkor a haverom aki hasonlóan alap szinten áll az ugrálással, ment a srác után. Hagytam elég helyet közöttünk, és mikor a haver megugrotta az durva ugratót,
nem jött elő a kivezető íven, láttam a DH-s srácot hogy fut a pálya közepére. Épp csak felgurultam, és akkor látom hogy a haver földön fekszik, majd felugrott és szorítja a karját. Állítólag több mint 1,5m magasról esett orra, azaz pontosabban vállra.
Az elején nem kapott levegőt pár mpig, mikor ez elmúlt, kérdeztem hogy tudja-e mozgatni a karját, van-e komolyabb fájdalom. Minden irányba mozgott, csak zúzódások voltak. Mikor indultunk volna vissza, mondja hogy kiáll valami a vállánál. A bal válla kiugrott, lefele?!...

...A sürgősségiről éjszaka hoztam el, és még most sem hiszem amit állít. Azt mondták neki hogy durván eltört a kulcscsontja, és azért nem is gipszelték be, mert hétfőn műteni kell, csavarokkal fogják helyrerakni :( 3 hónapos lábadozást jósolnak így elsőre. (azt hittem ha eltürik egy csontod az úgy fáj h legalább az elején ordítasz egy keveset, de ő olyan jókedvvel sétált le 300 métert a hegyről mintha túráról térnénk haza)

Azóta nem igazán tudom hova tenni ezt az egészet. Rettentően ijesztő, hogy egy olyan egyszerű pályán, ekkorát lehet esni, úgy hogy azért már nem kezdő szintről indultunk. Az enduro bringámra most akartam pénzt költeni, de ez az eset, ilyen közelről megélve nem túl biztató. Nagy királyság ott még óvatosan is menni, de ha 3 hónapot ki kellene hagynom nyáron, nem tudom hogy viselném.

Tanulság:
Ha technikásabb pályán, egy tapasztaltabb bringást követsz, sokkal jobban fel kel mérni mekkora köztetek a tapasztalat beli különbség. Főleg akkor ha ég benned a versenyszellem, és esetleg még gyorsabb is akarsz lenni. Szerintem én, és a haver is azért ugrottunk ott olyan szerencsétlenül, mert a saját tempóknál jóval gyorsabban akartuk teljesíteni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91331) pc360 válasza trialboj (#91330) üzenetére


pc360
addikt

A csonttörés az egész tűrhető, sok esetben még a kisebb ín- vagy izomsérülésekhez képest is. Akár egy izomgörcs rosszabb tud lenni. Persze a komplikált kulcccsonttörést simán lehet, hogy egy egész életen át viselni fogja, minden front alatt fájdalmasan sziszegve.

Amúgy még ha fel is méritek a köztetek lévő különbséget, ezek a srácok sok év alatt, milliméterenként haladva ugranak nagyobbat és nagyobbat, közben megtanulva a megfelelő esési technikákat, és az ugráshoz szükséges sebességeket. Már a hsz elején lehetett sejteni, hogy para lesz ennek hiányában...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#91332) Hasaggymeg válasza trialboj (#91330) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A déhás arc lehet tud menni,de tanítani nem igazán.Ha nektek nem,legalább neki tudni (emlékezni) kellett volna,hogy nem 2 óra alatt tanult meg ő sem ugrálni. :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91333) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Defekt védő szalagot szeretnék vásárolni.
Kevlart, vagy van jobb? Esetleg tapasztalatotok?

(#91334) szjoci válasza trialboj (#91330) üzenetére


szjoci
őstag

Kiengedték ilyen töréssel? Jobbulást a cimbidnek.
Én sarokcsonttöréssel akartam "hazamenni" a sürgősségiről, de nem engedtek :DDD Lassan így 10 hét után el is kezdhetem terhelni a lábam... :(

(#91335) zoli03 válasza Strezi (#91329) üzenetére


zoli03
őstag

A Bakonyról nincs Strava tracked?

(#91336) Strezi válasza zoli03 (#91335) üzenetére


Strezi
őstag

Tessék, szép út volt a piroson: https://www.strava.com/activities/1041411837

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#91337) rétisün válasza szjoci (#91334) üzenetére


rétisün
veterán

aznap este engem is hazaküldtek (igaz, vasárnap volt) hogy majd hétfőn menjek vissza, aztán befekszek a műtéthez.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91338) 5381


5381
aktív tag

Sziasztok! Első váltónál, ha 3 lánckerék van elől, akkor a váltóbovden feszességét a kis lánckerék állásnál kell állítani? Ott csak húzzam feszesre és annyi? Vagy inkább a középső lánckeréknél állítsam feszesre, mert lefele úgy is lehúzza a váltó rugója?

(#91330) trialboj Legtöbb sérülés amit a DH-soknál hallok, az a váll kiugrás és a kulcscsont sérülése. Sajnos az pont egy olyan sport, amiben benne van a sérülés lehetősége. Jobbulást a havernak, a többiek pedig tanuljanak az esetből:)

(#91339) Hasaggymeg válasza 5381 (#91338) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kicsin,nyugalmi állapotban,az alsó korlátozó csavarra ráfeküdve kell beállítani a bovden feszességét.A középsőn amúgy nem is menne,hisz amíg az húzza mint állat,nem tudod kézből megtartani.A finomállítót tedd középállásba,hogy tudj engedni is húzni is ha kell,és becsípésnél ne feszítsd meg csak éppén egy picit a bovdent,továbbá ne bikázd meg a bovdencsípő csavart csak a végleges helyén,mert szétbarmolod a bovdent és ha engedni kell sérült bovdened kerül a húzott részre.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91340) ivana válasza Hasaggymeg (#91339) üzenetére


ivana
Ármester

Én féket és váltót is úgy állítok, hogy betekerem teljesen az állítót, annyira nem húzom meg amikor rögzítem a bowdent utána meg növelem a húzást ameddig kell.

(#91341) fpeter07 válasza trialboj (#91330) üzenetére


fpeter07
veterán

Jobbulást neki! Sajnos mindennek meg van a maga kockázata. A terepkerékpár különösen veszélyes sport. Minden egyes ugratót célszerű külön-külön begyakorolni. Én jóval szívesebben ugrok letöréseket, mert ugrásnál a levegőben az ember könnyen elveszítheti az egyensúlyát és csúnyán érkezhet földre. Nem feltétlen biztonságosabb szerintem enduro bringával sem dh-zni. Egy rosszul sikerült ugrás után nem biztos, hogy fel kel az ember.

Más: RAAM: 8 nap, 5000 km, 25-ös átlag. [link] :Y

(#91342) Hasaggymeg válasza ivana (#91340) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha van tapasztalat jó,de ha nem és éppen engedni kell,akkor már.nincs hova.Én is amúgy éppen kivsavarom egy picit,mert utólag valóban inkább húzni kell utána mint engedni.
Namegyektekerni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#91343) Ati007


Ati007
őstag

Megérkezett a Jeffsy 29 Cf Comp 2 , képek : [link][link][link][link]

(#91344) 5381 válasza Hasaggymeg (#91339) üzenetére


5381
aktív tag

Köszi a választ. A kicsiről nem tudtam felváltani a középsőre, csak a nagyra, mert túl laza volt a bovden. Aztán most úgy megfeszítettem, hogy alig tudok a nagyra felváltani :D A kicsi végállásában feszítettem, csak úgy látszik túlzottan. Majd még finomítok rajta.

(#91345) Dottore válasza trialboj (#91330) üzenetére


Dottore
addikt

Tanulságos történet, de én is azt mondom, hogy ezt ennél óvatosabban kell elkezdeni. Ugratást gyakorolni pl. remekül lehet nyáron egy vacakabb bringával egy tóba ugrálva, vagy házilag készíteni kisebb eldobókat és azon próbálgatni.

A balesetnél maradva én is pár éve törtem el a kezem és a bordám, addig így visszagondolva elég felelőtlen voltam. A képességeimhez mérten rendszeresen túlvállaltam magam, csoda, hogy eddig nem volt komolyabb balesetem. Plusz egy bizonyos kor után már nem olyan bevállalós az ember. Egy hosszabb pihenő anyagilag is be tud tenni nem csak a lábadozás van. Azóta sokkal óvatosabb vagyok, ott is fékezek ahol eddig nem.

(#91346) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Esetleg a Defektvédő szalag kérdésemmel kapcsolatba?

(#91347) ivana válasza cooi11 (#91346) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!
Inkább cserélj gumit defektvédősre szerintem.

(#91348) cooi11 válasza ivana (#91347) üzenetére


cooi11
senior tag

Most jutottam oda a fórumok olvasása közben.

(#91349) CaNNa3IS válasza Ati007 (#91343) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Gyönyörű. Jó tekerés hozzá.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#91350) trialboj válasza Dottore (#91345) üzenetére


trialboj
őstag

Annyit azért hozzátennék, hogy mi sem most voltunk ott először. Már kezdett egész jól menni a kisebb ugratók letörések átugrása. Viszont ezek minimális levegőben töltött időt jelentettek.

Ő egyébként nálam óvatosabban szokott menni, de most nem engem követett, és túltolta a sebességet. Elég szemét húzás ez a sorstól, hogy annak ellenére hogy 10/9x óvatosan engedi pont akkor szívja meg mikor egyszer megpróbál fejlődni.

Innentől viszont számomra is tanulságos, hogy talán okosabb dolog kicsit óvatosabban menni pl le nem tisztított erdei ösvényeken is, ahol bármikor kiugorhat a bringa alólam egy nagyobb faág v elrejtett lyuk miatt.

Csak azért írtam le, hátha másnak is segít kicsit elgondolkozni és visszább venni főleg ha csak hobbiból teker.
Ezt viszont itt le is zárhatjuk, és térjünk vissza kevésbé demoralizáló gondolatainkhoz :D

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.