Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) TayRol válasza maximilian4 (#66300) üzenetére


TayRol
veterán

Ez tuti?

(#66302) maximilian4 válasza TayRol (#66301) üzenetére


maximilian4
addikt

Makkos cipőbe spd-s több százezres bringákkal. Amúgy van nekem roma barátom, de ezekre csak rá kell nézni. Szar retek tolvajok. Magyar ember tisztességes munkával évekig spórol egy ilyen gépre, ezek pár perc alatt ellopják, rosszabb esetben elrabolják.

(#66303) r.levente75
Gondolom.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#66303) r.levente75 válasza maximilian4 (#66300) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez lopta el aki fogja???

(#66304) -=RelakS=- válasza r.levente75 (#66303) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem kb mindegy, mert ha meg nem a tolvaj, akkor orgazda.
Még ha egy gép lenne nála, akkor talán fel sem tűnne annyira...

Vagy a másik bringa a sárga pólós figuráé? XD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66305) maximilian4 válasza -=RelakS=- (#66304) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezek ketten együtt vannak. A sárga pólós tolja a focust...

Maxi

(#66306) -=RelakS=- válasza maximilian4 (#66305) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valahogy volt egy ilyen érzésem :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66307) Because


Because
őstag

végül berendeltem a scott atacamát, nem találtam jobb alternatívát ami elérhető lenne értelmes áron, paintben már játszottam is:

(#66308) 6030D válasza maximilian4 (#66298) üzenetére


6030D
Ármester

Bikemag fórumon van egy Ellopták fórum, oda fel kellene rakni. Nekem sajnos nincs reg.em, mert valamit elutasítottak, de valaki felrakhatná! Előítélet, de bőven 1-1,5 millát nem így szokás szállítani...
Respect a képért! :R

truefx: keress rá a Várgesztes Maraton 2016-ra, elég jó útvonal volt. Ha erdei, köves utat keresel.

malnabokor: ha csak hétvégi, városi tekerésekre kell, bármelyik Bikefun fém pedált megveheted, max a csavarokra figylej, hogy ne tekeredjen ki, ha igen, akkor kis menetrögzítő kell neki. Vagy ha szerencséd van, akkor egy nevesebb platformot is találsz apróban.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66309) maximilian4 válasza 6030D (#66308) üzenetére


maximilian4
addikt

Közben a bikemag egyik szerkesztője írt h a cannondale eredeti tulaja meg is van...Tehát tényleg lopott bringák.

Maxi

(#66310) 6030D válasza maximilian4 (#66309) üzenetére


6030D
Ármester

Azta mocskos.... :O :O :((( :W :W

Ha esetleg kapsz később infót, lett-e belőle valami, akkor feldobhatnád ide, hogy áll a helyzet jelenleg kis hazánkban...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66311) Normi™ válasza maximilian4 (#66309) üzenetére


Normi™
őstag

Nyugtass meg,hogy a sárga pólós pofáját is lefényképezted!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66312) parkr válasza maximilian4 (#66298) üzenetére


parkr
őstag

a helyedben követtem volna őket :D

(#66313) 6030D válasza Normi™ (#66311) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem felejtős sajnos bármelyik... fejről kell valakinek beköpnie, utána meg meg kell náluk találni a tárgyat. Különben: "Én csak utaztam az ajtóban, és támaszkodtam." :(( Áhh, ilyen világban élünk.. legyenek meg, kívánom a tulajnak. Nem egy libakergető, amit 5000-ért továbbad, mert kell kajára... baszki. :(((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66314) inifini válasza maximilian4 (#66309) üzenetére


inifini
tag

Ez annyira dühítő... Ilyenkor lenne jó a régi módszer, levágni a karját.

(#66315) kovsol válasza inifini (#66314) üzenetére


kovsol
titán

Ne viccelj manapság már ott tartunk, hogy lehet az elkövetőnek több joga van, mint az áldozatnak.

May the Force be with you!

(#66316) Normi™ válasza 6030D (#66313) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem megtalálják őket,az más kérdés,hogy az égvilágon semmi gondjuk nem lesz belőle.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66317) Because válasza kovsol (#66315) üzenetére


Because
őstag

majd jól beperli maximiliant, hogy itt mutogatja engedély nélkül az arcát és mindenféle vádaskodás indult ellene

[ Szerkesztve ]

(#66318) Runner_fxr válasza balintka (#66263) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Stage sorozat tényleg pofás, engem inkább az össztelósok hoznak lázba. Azon belül is az AM és Enduro kategória. Ott van pl a Tyke sorozat, borzasztó bután néz ki. Az Eraser karbon Enduro gépük is nagyon meredek villaszöggel rendelkezik és a tengelytávja is rövidnek tűnik egy Enduro bicajhoz mérten. 1,2-ért olyan Cube stereot veszek (Enduro World Series győztes), hogy beszarás. A Noid DH gépük hozza a már unalomig ismert formákat, semmi extra. A legjobbnak tűnő fully gépük a Swag. Kellemes lapos villaszöggel.

Crytec210: 140-ért én már biztos nem vennék btwin-t. Inkább legyen 20-al vagy 30-al több, de valami minőségibb gyártó vázával. A 27,5"-öt sem igazán értem merev vázban. 5 ezer ft körül van egy 0km-es beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#66319) inifini válasza kovsol (#66315) üzenetére


inifini
tag

Az a gáz, hogy megveszel egy nagy értékű tárgyat (autó, kerékpár...), és az első gondolataid egyike, hogy hogyan védd meg, mit tudsz tenni, hogy ne lopják el az olyan semmirekellők, mint ezek...

(#66320) 6030D válasza Because (#66317) üzenetére


6030D
Ármester

Ha ez történik, küldjön egy privátot, intézem az ügyvédet...

Normi01: azért ekkora értéknél már csak lesz ejnye-bejnye.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66321) kovsol válasza inifini (#66319) üzenetére


kovsol
titán

Sajnos ez így van. Az én bicajom kb 200e Ft-ban van csak, de ha eltűnne nagyon rosszul érintene. És már ez a kategória is simán tolvaj mágnes.

May the Force be with you!

(#66322) 6030D válasza kovsol (#66321) üzenetére


6030D
Ármester

Ezeknek teljesen mindegy... ismerős kertjéből (ott tárolták) 5 triatlonos 10-14 éves lánynak az outi bicaját vitték el. Mivel volt egy valaki, aki ismerte a FEJET, ezért meglettek a bicók... "ja, nem tudtuk, hogy ilyen fontos helyről jött...". Na? Haverkodni kell mindenkivel, az a legjobb nyomkereső...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66323) Runner_fxr válasza 6030D (#66322) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Komoly bicókat eleve fűtött helyen érdemes tartani, nem pedig kertben. Sokszor csodálkozva nézem a több száz ezres gépeket lelakatolva, magára hagyva. Én 100k feletti gépet már nem lakatolnék ki sehova. Sajnos ez egy ilyen ország. Bár amióta ömlenek befelé a migránsok, már Németország sem az ami pár éve még volt...

(#66324) Normi™ válasza 6030D (#66320) üzenetére


Normi™
őstag

Irigylem az optimizmusodat,de szerintem nem lesz semmi sem belőle,majd még a tulajnak kell bebizonyítania,hogy az övé és ha azt sikerül akkor mennyi a valódi értékes stb...persze ha egyáltalán meglesz a bringa is a tolvajokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66325) ivana válasza Normi™ (#66324) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor szerencsés ha felrakja valami oldalra egybe, 20-an oda menni, nem fog vissza pofázni.

(#66326) 6030D válasza Runner_fxr (#66323) üzenetére


6030D
Ármester

10-14 éves kezdőknek szerinted milyen komoly bicóik voltak? :) Egy koskormányos Csepelért fülig ér a szájuk, a jobbak között volt egy 3 éves B'twin is... kezdők, amatőrök, lényegtelen, a vázméreten látja a hülye is, hogy gyerek bicikli. Elvitte, azt se tudta mit visz, csak legyen mit eladni (azt, hogy miért vitte, most hagyjuk, mindenre lehet pozitívumot mondani).

Normi01: én nagyon pesszimista/realista ember vagyok, de szerintem nem lesz meg egyik sem, de ha mégis, és bármi gondja lenne ebből maximilian4-nek, én arra írtam, hogy szóljon, mert ilyet bármikor támogatok. De szerintem (remélem), ha ide kiírom, hogy 200 Ft-t támogatást várunk bárkitől, akkor is bejön a perköltség. És visszakapjuk. :)

ivana: jófogás...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66327) Runner_fxr válasza 6030D (#66326) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Triatlon és outi miatt írtam, ott azért a gyerekeknek is viszonylag komolyabb gépük van. Ettől függetlenül semmilyen bringát nem tanácsos a szabad ég alatt tartani.

Egy ismerősömhöz úgy törtek be éjszaka, hogy otthon aludtak. Egy kisablak vol nyitva, később kiderült, mert elkapták a csapatot, hogy cigók voltak és az volt a trükk, hogy beadták az ablakon a gyereket, az meg szépen összepakolt.

[ Szerkesztve ]

(#66328) 6030D válasza Runner_fxr (#66327) üzenetére


6030D
Ármester

Kezdők szegények, örültek, hogy nem a panel közös tárolóban kell tartani...

Tudnék mesélni... garázsból, a kocsiból, a magnót elvitték... 1 éves gyereket fürdetik, előszoba+nappaliból nagy értékű kp + ékszer, óra ... festjük az 1,5 m magas kerítést, szerelem be a zárat a kapuba, jön a "kiöltözött, holland, 3 nyelven beszélő cserediák". Mit csinálsz?...Festünk, berakom a zárat... Minek, ezt bármikor átmászom?... 10 éves volt kb... Ezek egy helyen voltak. Elköltöztek a cserediákok, azóta semmi. De nincs előítélet....

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66329) Pttypang válasza Runner_fxr (#66318) üzenetére


Pttypang
veterán

A hidros fekek gyari allapotaban ketelkedek foleg, meg a teleszkopeban se vagyok biztos, ezert tobbre tippelnek, mint 5k. :N

Persze, en se ezt venem, csak megtekintos kategoria, valoszinuleg inkabb kulfoldi webshopbol rendelgetnek, csak hogy bealljak a sorba :)

(#66328) 6030D
Voltam mostanaban par alkalommal egy kis elelmiszerboltban dolgozni, arufeltoltes kategoria, de a bolt elott kellett hagynom a kerekpart, amilyen vasarlok megfordultak a boltban, szunetben mindig kisetaltam megnezni, hogy megvan-e meg szerencsetlen kerekparom..
Ma feldobta az egyik dolgozo, hogy miert nem hozom be, erre en meg mondtam ,hogy ez mar elso alkalommal megfordult a fejemben...
Majd legkozelebb mar tenyleg beviszem a raktarba, nem akarok buslakodva hazagyalogolni egy szerencsetlen napon.. :(

Everybody lies.

(#66330) concret_hp válasza Runner_fxr (#66224) üzenetére


concret_hp
addikt

most rendeltem sort, sima 10 seb 105ös 5700as sor. wigglen 22.17 font volt, ami <9000 huf (ééés a wiggle ráadásul magyar áfát számol rá, ha Mo-ra rendeled, tehát ebben sincs különbség) és nagyjából minden nagyobb webshopban 30€ körül van, mondjuk azt nagyvonalúan, hogy 9500 ft.
google-ben rákeresel 105 fogaskoszorú shimano, ilyen árakat dob ki:
13 832, 13 990, 16 490, 11 990, 14 720, 16 000, 17 990

és nagyjából a belső az egyetlen ellenpélda, ami itthon kb. ugyanannyiba kerül.
évente egy lánc, sor, külső gumi pár, 2 pár félbetét, 1 bandázs és hasonló apróságokon simán összejön 20K különbség. én tök szívesen otthagynék egy adag pénzt a sarki bringás boltban, ahol a szervíz pl egészen jónak mondható, de ez túlzás :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#66331) balintka válasza Runner_fxr (#66318) üzenetére


balintka
addikt

Egyetértek. A Stage a legszebb, más márkákkal szemben is vállalható külsővel. De a fully-k nem szépek. Talán még a Reyon úgy-ahogy elmegy nálam.

Nekem a bringa védelmébe az a taktikám, hogy csak olyan helyen hagyom, ahol látom. Szemkontakton kívülre le se teszem.

concret_hp: Én is nekiálltam magam hordani a szervízbe az alkatrészt. Év végén már a láncot és fogaskoszorút is vinni fogom, azon is több ezer Ft árkülönbség van még 9 eurós postával is.

[ Szerkesztve ]

(#66332) pc360 válasza Pttypang (#66329) üzenetére


pc360
addikt

Olyan boltba én vásárolni nem megyek be, ahova nem tudom bevinni magammal a bringát, nemhogy órákig akárhol is ott hagyjam. Hülye ötlet.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66333) Because válasza pc360 (#66332) üzenetére


Because
őstag

ezt nem igazán értem, de szerintem a legtöbb nagyáruházból, plázából páros lábbal rúgnak ki a kerékpárral együtt teljesen jogosan

(#66334) ivana


ivana
Ármester

A csepelem nyugodt szívvel othagyom bárhol, kutyának nem kell :DDD

(#66335) Integrale válasza 6030D (#66328) üzenetére


Integrale
veterán

Ne is mondd, 2-3 éve feltörték az autót, elvittek belülről mindent ami mozdítható, forgalmi, rádió előlapja!!, rágó, zsebkendő és a belső tükröt is leszedték. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#66336) hackeeeee válasza maximilian4 (#66309) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép... :Y

Véleményem szubjektív...

(#66337) hackeeeee válasza Runner_fxr (#66323) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezzel nem az a baj, sokszor elég olyan helyen letenned, hogy bemész valahová, és hiába zárod le, már megvan a baj, mert ha valaki el akarja vinni, úgyis elviszi.. :(

Nem lakatolnád le sehová, de ha olyan helyre mész mégis, ahová nem viheted be, akkor muszáj..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66338) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Akadt némi gondom a bicómmal, csatolom a képeket. Olyan mintha a stucni alatt nem illeszkedne egymásra.
Szétszedtem, próbáltam, de sehogy. Mi erre a megoldás?

Hiba:

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#66339) hegyimorc válasza hackeeeee (#66337) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Nem lakatolnád le sehová, de ha olyan helyre mész mégis, ahová nem viheted be, akkor muszáj.."

Gondolom nem megy olyan helyre, legalább is nem bringával. Mint ahogy én sem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#66340) Pttypang válasza hegyimorc (#66339) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem viszont mennem kell, mert ez egy kozlekedesi eszkoz is szamomra. Epp ezert akarok majd venni egy hajtogathato abus lakatot, zarat, hivjuk akarminek :)
De olyan hosszu listam van erre a "majd" tortenetre, addig meg probalok vigyazni ra, amennyire tudok.

Everybody lies.

(#66341) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nincs valami jó módszer amivel célszerszám nélkül meg lehet nézni hogy nyíl egyenes e a váltópapucs?

(#66342) Pttypang válasza HollyBoni (#66341) üzenetére


Pttypang
veterán

Vonalzo? :D
Kis derekszog?

Everybody lies.

(#66343) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#66341) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha fent a váltó és lánc,az azért látszik.

maximilian4...gratula,ha sokan volnának/volnánk hasonlóak talán lopás is kevesebb lenne! :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66344) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#66343) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most volt nálam egy bringa amin el volt hajolva a váltópapucs, próbaképp megpróbáltam visszahajlítani. Szemre egyenesnek tűnt, mégsem lehetett beállítani a hátsó váltót úgy hogy minden fokozaton jó legyen. Kicseréltem a papucsot és minden oké lett.
Sajna az én vázamnál ezt nem tudom megtenni mert 35 éves muffolt acél, csak gondok vannak a váltással és próbálom kiszűrni mi lehet a gond. De lehet eltekerek inkább valami szervízbe megnézetni, helyileg nincs semmi.

(#66342) Crytec210: Az a baj hogy szinte semmihez nem tudok viszonyítani.

(#66345) Because válasza HollyBoni (#66344) üzenetére


Because
őstag

megpróbálnék berakni egy 10-es szárat a hátsókerék helyére, az lesz a vízszintes és ehhez derékszögbe belőni a váltófület

(#66346) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#66344) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudom elég macerás,mert 2 síkban is lehet benne görbülés,egyik a függőlegestől ki vagy befele,de meg is csavarodhat a vízszintes tengely mentén és akkor a lánc nem hagyja el egyenesen a görgőket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66347) TomiJordi


TomiJordi
tag

sziasztok vettem használtan egy biciklit cube és shimano BR-M445 tárcsa fék van rajta.ez az elso ilyen biciklim amin tárcsafékvan nincs vele tapasztalatom egyenlore.
Az a problémám hogy az elso fek fog,hozá ér az egyik fékpofa a tárcsához mitegyek?

a hátso fék jol mukodik de ha behúzom akor nyikorog(ha gyorsaban megyek akor hosszan nyikorog)elégé zavaró mit tudnék vele csinálni?

és még egy kérdés ha kiveszem a fékpofákat hogy megnézem nincseneke megkopva akor nem kel léktelenítenem a féket utána?
a válaszokat elore is koszonom.

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#66348) HollyBoni válasza Because (#66345) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, ez jó ötlet volt! Ha a váltópapucsba is beteszek egy tengelyt úgy nagyon jól látszik mindkét irányban egyenes e. Néztem vonalzóval is, úgy tűnik minden ok.

(#66349) Hasaggymeg válasza TomiJordi (#66347) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ hogyan ér hozzá.Ha folyamatosan,akkor lehet a féktestet kellene állítani,ha meg csak egy ponton,meglehet a tárcsa görbe egy kicsit.Betéteket elvileg kivétel nélkül is meglehet nézni van-e még anyag rajtuk. Ha mégis kiveszed,nem kell utána légteleníteni,csak arra vigyázz meg ne húzd a fékkart miközben nincs benne betét,mert kilökheted a fék munka hengert és akkor bizony olaj is elmegy és feltölteni/légteleníteni kell.Első körben alkohollal tisztítanám a tárcsákat majd megpróbálnék állítani a féktesten,vagy esetleg a kereken,ha nem pont középen van.Itt majdnem mindenre találsz kis videót.Teljesen tökéletességre nem kell törekedni,a felső kategóriában is bele-bele ér a tárcsa valamelyik fékpofába picit féloldalt terhelt teló,enyhén görbült tárcsa vagy éppen lustább henger miatt,lényeg,hogy ne fékezze láthatóan a kereket és fogjon rendesen.

(#66348) HollyBoni...nekem az újonnan vásárolt kockám váltófüle volt picit görbe és el is csavarodva,de mivel nem befolyásolta a váltást így később,vagy 1000km után vettem észre egyszer mikor belenéztem fentről.Egy állíthatós villáskulccsal óvatosan helyregörbítettem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66350) hackeeeee válasza hegyimorc (#66339) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem.

Én mondjuk nem tömegközlekedek a nyári szezonban, csak ha nagyon muszáj, így Én mindenhová bringával járok.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.