Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Nem volt még SPD cipőm és most ki szeretném próbálni. Ezt nézegetem, próbálta már esetleg valamelyikőtök?

Nyilván nem egy versenycipő, a talpa nem olyan merev, mint egy karbonosnak. Fűzőset érdemes cipőből venni vagy mindenképpen tépőzárasat kellene néznem?

Felhasználás: otthonról munkába városon keresztül, lazább amatőr MTB a Budai-hegységben. Esőben nem szoktam bringázni, csak ha elkap, sárban sem megyek ki erdőzni.

Szerk: 30k körül van a cipő, fél-SPD pedálom már van: Shimano 324

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#66202) atok666 válasza bunddog (#66197) üzenetére


atok666
őstag

Olvasd vissza meg egyszer. Azt kerdezted, hogy a kerekkel egyutt megallt-e 1 mihaly alatt. Erre valaszoltam, hogy, ha maga a bringa 1milio+- (a multkor irta a tulaja, hogy vhol ott volt az ara), akkor hogy lehetne a kerekkel egyutt - ami masik 250k+- az ara 6 jegyu.

Atok

@66201 - Siman vennek fuzoset, nem kell felni tole sztem.

[ Szerkesztve ]

(#66203) bunddog válasza atok666 (#66202) üzenetére


bunddog
tag

Lassan a téma összefoglalóba bele kéne írni a szövegértést :D

koncentrálj arra a hsz-re amire én kérdeztem rá, deicide maga mondta hogy "6 számjegyben megállt egyébként maga a bringa. ;]"

nem értem mit nem értesz :D aztán mondta hogy az eredeti ára 1m+, de utána le volta akciózva :) de az már nem az a hsz, amiből fakad az értetlenkedésed.

(#66204) atok666 válasza bunddog (#66203) üzenetére


atok666
őstag

Utolso a temaban - ugye lattad, hogy azt irtam milio plussz-minusz? (mert tudom, hogy ott volt vhol az ara, 6 jegyu, de szinte surolta a miliot...)
De ne ragozzuk tovabb :U

Atok

[ Szerkesztve ]

(#66205) Lavie


Lavie
tag

Köszönöm a topic segítségét, végre újra nyeregbe szálltam ma 20 év után! Rendszeresen olvaslak Titeket az utóbbi két hónapban és ezentúl is. Sok szempontot figyelembe véve az útitárs egy Cube Analog 29" 2016 lett, ami részben a Berguson érdeme. Jár nekik az 5*!

(#66206) Pttypang válasza Lavie (#66205) üzenetére


Pttypang
veterán

Szép bringa :C Sok balesetmentes km-t vele! :R

Everybody lies.

(#66207) Vanir válasza Lavie (#66205) üzenetére


Vanir
veterán

Szép gép. :) Hátszelet, és rengeteg balesetmentes kilométert kívánok hozzá!

(#66208) szatocs válasza atok666 (#66202) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi! Egyre jobban hajlok rá, nagyon rosszakat sem írnak róla.

=== Szatocs ===

(#66209) 6030D válasza szatocs (#66208) üzenetére


6030D
Ármester

Bikemagon volt egy összefoglaló most pár cipőről, érdemes átfutni. A bevezetőben ott vannak a linkek az általános körképhez (+ outi, trail), azt írják, hogy jó dolog a fűzős, ha nem szabvány lábfejed van. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66210) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szegediek(-környékről) közül valaki jön a Ligetbe hétvégén a Trek teszt napra? :)

Esetleg egy minitalira, ha másra nem is. :) Bár akinek lesz kedve, esetleg tesztelhet is. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66211) szatocs válasza 6030D (#66209) üzenetére


szatocs
őstag

Legyen az bármilyen is. :D

=== Szatocs ===

(#66212) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

A meglévő TransMisson 1000D-m mellé keresnék egy városi cross trekking bringát.
Mivel a márka szimpatikus, így első körben Merida-ból keresgéltem, de ekkor tűnt fel, h közel azonos XT felszereltséggel pl. ez a KTM 60k-val kedvezőbb.
Mit gondoltak? Vagy hol, milyen gyártónál érdemes még názelődni?
Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66213) hackeeeee válasza runner 125 (#66212) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Trek Dual Sport széria esetleg?

Véleményem szubjektív...

(#66214) Valkűr válasza hackeeeee (#66210) üzenetére


Valkűr
őstag

Sajna Szombaton épp dolgozom. Holnap es vasárnap meg Hétfőn vagyok szabados.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66215) parkr válasza Runner_fxr (#66188) üzenetére


parkr
őstag

itt a helyi bolt úgy csinálja hogy a weblapjukon kikeresi az eladó a terméket és "megveszi" amikor kiadja a vásárlónak. így mindig valós a kiírt készlet.

(#66216) hackeeeee válasza Valkűr (#66214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szombaton Én is melózom, várhatóan vasárnap nézek ki egy két ismerőssel. :)

Véleményem szubjektív...

(#66217) kovsol válasza 6030D (#66209) üzenetére


kovsol
titán

Nem gyenge árak vannak. Én jól elvagyok a Shimano MT43 cipővel meg a Shimano SLX PD-M530 pedállal.
Cipő és a pedál együtt volt 20e Ft.

May the Force be with you!

(#66218) Valkűr válasza hackeeeee (#66216) üzenetére


Valkűr
őstag

Mikor mentek? Összefuthatnánk akkor én is kinézek!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66219) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok. 27.2 *350 mm-es nyeregcső feleslegesen Vkinek?
Lehetőleg újszerű állapotban.
Köszönöm

-Galaxy S20 - The best-

(#66220) hackeeeee válasza Valkűr (#66218) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Előreláthatólag vasárnap valamikor du. szerintem ebéd után. Bár az is lehet, hogy kiugrunk délelőtt. Még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66221) Lavie válasza Pttypang (#66206) üzenetére


Lavie
tag

Köszönöm, másfél órát tekertem pròbaút jelleggel, nagyon jo volt!:-)

Vanir: köszönöm szépen!

(#66222) LordAxwell válasza Lavie (#66205) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia!
Grat a bicajhoz, szép. Hány cm vagy? milyen méretű a bicikli?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#66223) 6030D válasza szatocs (#66211) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem is alacsony a lábfejem, ezért a csatos+tépőzáras cipő oldala betörik kicsit, ha meghúzom.
Tettem bele egy 500 Ft-os vastag talpbetétet, és jó lett. Lehet, hogy fűzőssel alapból jó lenne. Csak azok nekem nem tetszenek, ezért nem is vettem volna. :D

kovsol: ezek nyilván csak irányárak, azokból a boltokból, akik adtak cipőt a tesztre. Neten biztosan találni olcsóbbat, de cipőt érdemes próbával venni, így az sem mindegy, hol van. És mint mindent, ezt is karácsonykor kell beszerezni, nem szezonkezdéskor, akkor pénztárcabarát. :) Én is szettben vettem, M089+M530.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66224) Runner_fxr válasza balintka (#66189) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kellys-t én annyira nem kedvelem. Sok egyéb gyártónál már jó pár éve átütősek a merev gépek. Viszont a legalsó kategóriába szerintem soha nem lesz, mert ott tényleg nem elvárás egy tapered nyak vagy átütő tengely. A többi alkatrésze sem a nagy terhelésre van tervezve.

Az, hogy miért haldoklik a Magyar kerékpáros piac, szerintem több tényezős. Egy részről ott vannak az olcsóbb külföldi webshop-ok, amit egyre többen választanak. Aztán az alacsony bérek, fiatalok külföldre költözése is megteszi a hatását. Meg aztán itt van a használt piac, ami Magyarországon rendkívül nyomott áron kínál alternatívát. Ha nem történik pozitív változás, egyre több kerékpármárka forgalmazása fog megszűnni Magyarországon. A gyártók, látva az alacsony eladásokat, simán megvonják a forgalmazói státuszt és nem szolgálnak ki magyar cégeket.

(#66225) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#66224) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Abból amit itt a dunakeszi Decanál látok arra következtetek,hogy nekik is közük lehet mások eladásainak csökkenéséhez.Onnan nagyon viszik sajátmárkás termékeiket,gyanítom ott nem is történt visszaesés,sőt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66226) Lavie válasza LordAxwell (#66222) üzenetére


Lavie
tag

Köszönöm!
186 cm magas vagyok, 21"-os a váz.

(#66227) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#66225) üzenetére

Felénk is rengeteg BTWIN bringát látni. Viszik mint a cukrot. :K

Més que un club!

(#66228) TayRol válasza Napfénysüti (#66227) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem azért az árért teljesen jó cangákat árulnak. akinek nincs különösebb igénye... gari van, bolt korrekt, nem fog eltűnni. csak ez számít sok embernek.

(#66229) hegyimorc válasza Runner_fxr (#66224) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Egy részről ott vannak az olcsóbb külföldi webshop-ok, amit egyre többen választanak. Aztán az alacsony bérek, fiatalok külföldre költözése is megteszi a hatását."

Én elsősorban azért választom a német vagy angol webáruházakat, mert amire azt írják, hogy raktáron van, azt ha megrendelem tényleg megkapom pár napon belül. Hazai boltoknál még az sem biztos, aminél azt olvasom, hogy "24h".

A megbízhatóság nem árak vagy bérek kérdése.

(Vasárnap kivételesen rászántam magam és rendeltem pár apróságot hazai boltból. Csupa "azonnal szállítható" cuccot. Kedden meg is jött a csomag, amiben 5-ből 3 tétel benne is volt, természetesen az 5 árán. Nem átbaszás, csak figyelmetlenség, másnap ismét jött a futár a hiányzó kettővel, de ezek után baromira meggondolom, mikor rendelek innen ismét.)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#66230) hackeeeee válasza Napfénysüti (#66227) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Errefelé is. Akárhányszor járok a Dechatlon-ban, 1-2 bicót mindig visznek. Oké, nem járok arra túl sűrűn. :)

Egyik ismerősöm is vett egyet, kíváncsiságból, Eddig pozitív véleménnyel van róla. Kapja városban, terepen.

Véleményem szubjektív...

(#66231) balintka válasza Runner_fxr (#66224) üzenetére


balintka
addikt

Én az ár/érték aránya és a jó minősége miatt vagyok Kellys párti. 2014-ben több mint 16 ezer km-t tekertem a Thorx 10-emmel bármilyen műszaki hiba nélkül. Jó, megbízható bicajok.

Az igaz lehet, h alsó kategóriába tényleg nem érnek le az új fejlesztések. De én írtam közép és felsőkategóriás példákat, ahol most sincs. Azért egy 800 ezres gépen nevetséges a gyorszár, ennyiért bele kell férnie az árba az átütősnek.

A háttérben tényleg ezek a dolgok állhatnak. Még a fejlesztés végén vagyok a TNT 20-ammal, de az utóbbi időben már én viszem az alkatrészeket a szervizbe, ahova járok (régen náluk rendeltem). Egyszerűen annyival olcsóbban meg lehet rendelni külföldről, h nem éri meg helyben pl. fékrendszert, váltót venni. A teleszkópot is kintről fogom rendelni, nem is kapható Reba a magyar nagykerben... Ha így megy, az év végi nagyszervizre is én fogom vinni a láncot, fogsort...

A kisebb márkák valószínűleg idővel el fognak tűnni, én életképesnek a CTM-et, Cube-ot, Focus-t, Kellys-t, KTM-et, Merida-t látom (az áruházas márkáktól függetlenül).

[ Szerkesztve ]

(#66232) dokee78


dokee78
félisten

Kis help kormány ügyben. :U

A kormányok között van valami rendszer,hogy milyen felhasználásra veszem?
Úgy értem például városba jobb az egyenes,míg erdei utakra a hajlított?
Vagy vegyem amelyik éppen tetszik,mert mindegyik fajta jó városba,erdőbe egyaránt?
Dolgozni járok (oda-vissza 13 km,aszfalt only) és kis erdei és föld utas túrák is.
Ezeket néztem:
XLC HB-M04 Ez tetszik legjobban külsőre,ez a forma!
Spyral Country
Acor AHB 2401
Ritchey Logic

(#66233) balintka válasza dokee78 (#66232) üzenetére


balintka
addikt

Szerintem a hajlítottnak kényelmi szempontja van (majd kijavít, aki jobban tudja), így közelebb tudod hozni picit a nyereg irányába pl., vagy felfelé is 1-2 cm-t lehet nyerni. Nekem is ez az XLC tetszik a legjobban, de a Ritchey is jó.

(#66234) -=RelakS=- válasza balintka (#66231) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

" 2014-ben több mint 16 ezer km-t tekertem a Thorx 10-emmel "

omg... én lehet, hogy kocsival nem mentem ennyit :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66235) Cathfaern válasza Hasaggymeg (#66225) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+1
Elég sokan dolgoznak ahol én is, és nagyon sokan biciklivel járnak. Ami nem több éves biciklit látni, az szinte kizárólag decathlon / hervis / intersport saját márkás bicikli (ami nyilván többtényezős, és nem utolsó az se, hogy a legtöbb bicikli bolt a környéken bezár 4 óra, fél 5-kor, hétvégén is max délig van nyitva, szóval nagyon sokaknak szinte esélye sincs bemenni bicikli boltba biciklit venni. Plusz a legolcsóbb verziók még alatta vannak az átlagember ingerküszöbén is, míg bicikli boltban 100-150k alatt nem nagyon találni semmit).

[ Szerkesztve ]

(#66236) skroy


skroy
senior tag

Courier DT-ből mekkora méret illene a 175 centimhez?

(#66237) Because válasza skroy (#66236) üzenetére


Because
őstag

nekem 54-es mondtak boltban ~174cm, 82-es átlépő

(#66238) balintka válasza -=RelakS=- (#66234) üzenetére


balintka
addikt

Ez nem egyedi, előző évben 13.500-at mentem, előtte 8.600-at. Tavaly visszaestem, csak 6.000-et mentem :).

Cathfaern: Munkába járni jók ezek a bicajok is bőven, amire használják őket, azt a célt teljesen jól kiszolgálják. Ár/értékben nagyon jók. Lehet azért 100 ezer alatt és kicsit felette is találni bicajt szakboltban is, bár felszereltségben rosszabbak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#66239) Hasaggymeg válasza balintka (#66238) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó nagy szórás! :Y ő

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66240) ivana válasza Runner_fxr (#66224) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon elszálltak az új árak mostanában, mind bringa, mind például számítógép vonalon. Egész egyszerűen nem éri meg újat venni, még a decathlon az ahol van amit talán érdemes megvenni. De még az amit 180-ért ott kapsz az is erősen fostalicska ahhoz képest amit 100-ért használtan, és 80-ba csak belefér új sor, lánc, akár tányérok, csapágyak etc. még szervízben is...

Amit ma 100-ért lehet kapni és nem egyszebi az szót se érdemel... :O

[ Szerkesztve ]

(#66241) Pttypang válasza balintka (#66238) üzenetére


Pttypang
veterán

Na igen, 100k-ért menetes kormányszár, szutyok alkatrészek, vannak érdekes eladó "kerékpárok" a direkt kerékpárboltokban..

Everybody lies.

(#66242) ivana válasza Pttypang (#66241) üzenetére


ivana
Ármester

A menetes sor, suntour levélnehezék teló, meg a libafogas hajtás se ritka... Amúgy a colos stucnival túl sok baj nincs, abból létezik jó csapi, meg jó stucni. A menetes sorokból a jókat viszont már ezer éve kuka pozitívra hajtották...

Montit konkrétan még nem láttam valamire valót menetes sorral, már a legkorábbiak is 7-es kazit használtak amik értelmesek.

[ Szerkesztve ]

(#66243) runner 125 válasza hackeeeee (#66213) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt nem ismerem, de rákeresek, köszi.

A linkelt KTM és Merida közül egyébként melyik jobb vétel? Ránéznétek a felszereltségükre? Melyiknek jobb az ár/érték aránya, vagy tényleg ugyanaz mindkettő?

Geometriát tekintve azért a Merida jobban tetszik, illetve itt megtaláltam 320-ért, így viszont 10k-val már olcsóbb a Merida.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66244) skroy válasza Because (#66237) üzenetére


skroy
senior tag

Köszi, hasonlóra gondoltam én is. Akkor asszem' meg is van a nyertes. Már csak a bolt kérdéses. :)

(#66245) hackeeeee válasza runner 125 (#66243) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ebből van, Én nagyon szeretem. :) [link]

Véleményem szubjektív...

(#66246) pc360


pc360
addikt

Üdv! BikeLine-osok (nagyker) telszámát át tudná nekem valaki dobni PM-ben? Vagy bármelyikét a trióból. Mindig elhagyom ezt a tetves névjegyet... Egy Infini lámpám már jó ideje garizzák, és nem hívtak még, külön meg nem akarok egy kérdésért odagurulni. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66247) Cathfaern válasza balintka (#66238) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze munkábajárni tökéletesek, meg hogy tavasz első meleg hétvégéjén meg nyár utolsó meleg hétvégéjén elmennek "túrázni" családdal (max 20 km aszfalton). Csak ez is hozzájárul ahhoz, hogy a bicikliboltok forgalma csökken.

(#66248) Expendable válasza hegyimorc (#66229) üzenetére


Expendable
aktív tag

Detto.
Hazai bolt, Wilierekkel foglalkozik.Honlapon nagy betűkkel Gipiemme akció, raktárról. Így utólag az igaz, hogy nem volt odaírva, hogy melyik ország raktárából. Na mindegy.
Szóval megrendelem a kerékszettet telefonon. Ekkor már 2 hetet mondtak és természetesen drágábban, mint a honlapon feltüntetett ár. (Igaz csak kb 3e Ft, de akkor is) Mondom legyen, annyira nem sürgős. 2 hét múlva nekem kellett telefonálnom, hogy mi a helyzet. Ekkor azt a tájékoztatást kaptam, hogy elnézést, hogy nem hívtak, de az olaszoknál sincs raktáron, így le kell gyártani a kerékszettet és kb 1 hónap még, hogy nálam lesz. Mondom akkor köszönöm, nem kérem. Azóta is várnám, ha nem telefonálok...
Ennyi és pár kisebb negatív tapasztalat elég is volt, hogy a hazai kerékpárboltokból kiábránduljak.
Azóta kb a belső gumikon kívül nem vettem itthon semmit és az ilyen hozzáállás miatt nem is fogok, pláne, hogy külföldről mindent megveszek olcsóbban. Szerencsére a szervizelést meg tudom oldani, így azért sem kell odamennem. Ennek némileg ellent mondva 2 napja szerettem volna 16-os felniszalagot venni, mert a mostaniak elfáradtak. 2 boltban voltam, ahol természetesen nem kaptam, viszont olyan szakszerű tanácsokat igen, hogy vegyem meg a 18-ast, majd tapétavágóval vágjak le belőle. Megköszöntem, eljöttem.

(#66249) balintka válasza ivana (#66242) üzenetére


balintka
addikt

Én is rajta vagyok, hogy szabaduljak a 2,4 kg-os Suntour XCR rugós telótól, Reba lesz helyette, mínusz 800 g súly meg sokkal jobb minőség. Alig 1 éves a bringa, aszfalton használom, aztán nézi a szervizesem, h kezd lötyögni vmi a telóban. Felejthető az SR Suntour, bárki bármit is mond, kukába való.

A bicikliboltok meg tényleg a kiegészítőkből és a szervizelésből élnek meg.

[ Szerkesztve ]

(#66250) pc360 válasza pc360 (#66246) üzenetére


pc360
addikt

Ah, közben megleltem...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.