Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) Konflikt válasza Krisz79 (#66546) üzenetére


Konflikt
addikt

kiraly. latom te is elmentel majdnem fehervarra Pakozd utan :D
nalunk igy fest a track:

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#66552) Krisz79 válasza Konflikt (#66551) üzenetére


Krisz79
őstag

Még időben lereagáltam, aztán go vissza... (ugye semmi jelzés nincs ,hogy merre mi van.)
Oldaltatyóban volt a tel. (Néha néztem csak rá.)
Ti tovább mentetek....
Én Kápolnásnyéknél is kirándultam kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66553) bunddog válasza bunddog (#66448) üzenetére


bunddog
tag

erre valaki? :)

(#66554) Napfénysüti válasza Konflikt (#66551) üzenetére

Látom ti végig a bringaúton mentetek. :)
Legközelebb javaslok egy Bence-hegyet is, fentről nagyon szép a kilátás. :K

Més que un club!

(#66555) Acef válasza bunddog (#66553) üzenetére


Acef
addikt

3×8-ad van?

Amennyiben elöl a középsőn van a lánc, akkor hátul a két legkisebb és a két legnagyobb lánckereket már nem javasolt használni. Egyebkent ezt hallani is lehet, mert zajosabban fut, valamint hátulról nézve látható is, hogy meddig jó (nem túl ferde) a láncvonal.

[ Szerkesztve ]

(#66556) Jester01 válasza Napfénysüti (#66554) üzenetére


Jester01
veterán

Illetve elkészült a Nadap-Sukoró kerékpárút is :K
Aki Bence hegyre megy, onnan a földúton (sárga jelzés) lehet átmenni Nadapra majd az új úton vissza Sukorón át a pákozdi emelkedő előtt becsatlakozni a tókörbe.
Egyébként Nadapra az országúton (Nadapi út, haha) lehet felmenni vagy pedig Kápolnásnyék-Csekés útvonalon (piros jelzés).

Figyelem, Nadapon a szintezési ősjegytől az erdőben a piros jelzés nem járható kerékpárral (csak elvetemülteknek). Hegyi kerékpárosok az új kerékpárútrol letérve piros majd piros kereszt jelzésen felmehetnek az Ingó kövekhez is.

Velence korzónál eléggé elrontották a bringautat, Gárdonyi út-Ország út irányban lehet kerülni akinek nem gond egy kis kitérő.

Gárdonyban és Agárdon nyári szezonban érdemes kihagyni a strandot, hacsak nem nézelődni akar az ember.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#66557) Napfénysüti válasza Jester01 (#66556) üzenetére

Már egy ideje tervezem hogy megnézem ezt a Sukoró-Nadap bringautat. Sokszor tekerek arra de mindig az autóúton szoktam menni.

Més que un club!

(#66558) Vanir


Vanir
veterán

Napi rettenet:
Győr, sétálóutca, mindenhol kitáblázva a kerékpározni tilos (én is néha áttekerek rajta, de csak extrém indokolt esetben, illetve éjjel, ha nincs forgalom). Úriember régi Pözsó oútival teker, a bal keze a koskormányon felső fogásban (fékezni esélytelen, hogy tudjon), a másik kezében pedig egy női bringa amit maga mellett irányítgatott. A fején egy fejhallgató. Nem füles, hanem rendes, zárt, fülkagylót becuppantó fejhallgató. Balesetveszély a köbön. Néha nagyon nem értem az embereket...

(#66559) ivana válasza Vanir (#66558) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a kedvencem amikor valaki topon outizik síkon, ami ugye mászásra van kb. Ilyeneket szoktam otthagyni a túra csepellel is outival még durvább.

(#66560) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok!
Tárcsafékes trekking merev villát szeretnék venni. Mit ajánlotok ésszerű árban. Max. 10-15eFt.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66561) bunddog válasza Acef (#66555) üzenetére


bunddog
tag

3x10, hát igen ha a két legkisebbet nem akkor a 11-34-el 17-ről csak a 15ösre rakhatom. Viszont 11-25-el lenne még a 15-14-13 is.

(#66562) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valakinek van tapasztalata Tiagra 4600 fékváltókarral? Folyamatosan zörög már nagyon picit rossz úton is mindkét fékváltókar, ez normális?

(#66563) tomic


tomic
addikt

Tudnátok nekem erről a bringáról valami véleményt mondani? [link]
Mennyire éri meg egy egy ilyen beszerzése városi használatra? Kicsit átgondoltam a felhasználási területemet és inkább a mtb helyett valami városi,könnyen guruló bringát kell választanom.

(#66564) szebe válasza Jester01 (#66556) üzenetére


szebe
őstag

Ez a Sukoró-Nadap rendes aszfaltozott bringaút? Outival járható? Na nem mintha olyan nagy élmény lenne a tókör outival :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#66565) Hasaggymeg válasza bunddog (#66561) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy emléxem a Shimano oldalon is a technikai doksikban 2 utolsót szokták kifeketíteni,hogy kvázi azokra nem ajánlott váltani.

(#66563) tomic...hát én ezt nagyon drágának ítélem! :Y Ott azért vannak jobbak...szerintem!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66566) ivana válasza tomic (#66563) üzenetére


ivana
Ármester

Mocsok drága, felszereltségéből 60-70-re tippeltem. Főleg nexus 3-mal ami a legergyább agyváltó a piacon. A szöveg meg nettó bullshit.

A képet meg nem értem, ha állunk akkor nem ülünk a nyeregben, nem a nyergen ülve támaszkodunk oldalt, indulásnál tolod rá magad a nyeregre.

[ Szerkesztve ]

(#66567) Jester01 válasza szebe (#66564) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, vadi új aszfaltozott a külterületi részeken. Belterületen meglévő utcákban vezetve. Outi kompatibilis, jobb minőségű mint a nadapi országút de a Sukoró-Pákozd szakaszon a kavicsokkal a kanyarokban vigyázni!

forrás

[ Szerkesztve ]

Jester

(#66568) tomic válasza Hasaggymeg (#66565) üzenetére


tomic
addikt

Nem tudom a linkedből melyikre gondolsz? Amszterdammal mentem egyszer az nagyon bejött.Az előre tolt pedál nagyon kényelmes. de annyit sem adnék érte.

(#66569) bunddog válasza Hasaggymeg (#66565) üzenetére


bunddog
tag

rendben, köszi

(#66570) Napfénysüti válasza Jester01 (#66567) üzenetére

Egyszer már össze kéne futni egy közös tekerésre ha már ennyire közel laksz. :)

Més que un club!

(#66571) Jester01 válasza Napfénysüti (#66570) üzenetére


Jester01
veterán

De nekem csak egy ősrégi MTB-m van, azzal fele olyan gyorsan megyek mint te :O

Jester

(#66572) Krisz79 válasza Jester01 (#66571) üzenetére


Krisz79
őstag

Kedd-Szerda még Mi is itt leszünk...
Lehet ismét meghajtom a "vasam" tó körön....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66573) Napfénysüti válasza Jester01 (#66571) üzenetére

Majd a nadapi emelkedőt másszuk meg ott én se leszek gyors a 85 kilómmal. ;)

Krisz79: ha tűrhető idő lesz lehet szerda délelőtt én is megyek egy tókört.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#66574) Krisz79 válasza Napfénysüti (#66573) üzenetére


Krisz79
őstag

Időkép:
[link]

Készítheted a paripád... :)

(#66575) Jester01

Nem fényezem magam,de ismeretlen terepen jártam ma,90% csak a felfestésre hagyatkozva abszolút elégedett vagyok.
:R
Az átlagom rontotta,hogy 2km/h alatt volt csak stop a programba. Pl: Megálltam fent 1 hegyen ahol ásványviz,szusszanás és körbejártam az Aradi emlékmüvet,stb

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66575) Jester01 válasza Napfénysüti (#66573) üzenetére


Jester01
veterán

Haha, ma 8km/h-val másztam oda fel (a végén) az elején meg olyan 12-16 volt. A körátlag 24 lett, ez úgy nézem inkább Krisz79 kompatibilis.

Kedd délután érek rá, szerdán Pesten leszek.

Jester

(#66576) fpeter07 válasza Jester01 (#66556) üzenetére


fpeter07
veterán

Mit tud az a piros jelzes, hogy nem tul ajanlott?

(#66577) Normi™ válasza hackeeeee (#66547) üzenetére


Normi™
őstag

Pontosan sajnos nem tudom,hogy egy láncolatban ki fizeti a jövedéki adót kőolajszármazékok esetében,de a lényegen nem változtat,valaki kifizeti és ezáltal drágább lesz mint mondjuk ausztriában,de ezt egy szakember jobban eltudná magyarázni.Bürokrácia van,nem is kicsi,igaz a külföldön,főleg neolatin országokban élő ismerőseim szerint ez egy álom ahhoz képest ami ott van,főleg olaszban meg spanyolban.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66578) Tendd válasza Vanir (#66558) üzenetére


Tendd
tag

Ma én is majdnem megjártam. Kerékpárúton, aszfaltozott töltésen, hátszélben tudtam jönni (35-40kmh), három bringás simán elfér egymás mellett. Két idősebb hölgy megy előttem az út jobb szélen kb 10-el, gondoltam értelemszerűen balról kerülöm őket, ekkor megszólal egyiknek a telefonja és aki középen ment megáll keresztbe úgy hogy esélytelen legyen kikerülni, satufékkel éppen megálltam mögöttük, de a hátsó kerék már levegőben volt... Remélem a holnapi tekerésnél elkerülnek a váratlan helyzetek :D

(#66579) Jester01 válasza fpeter07 (#66576) üzenetére


Jester01
veterán

Félreértések elkerülése végett, csak a nadapi szakasz a szintezési ősjegy és az új kerékpárút között. Jelenleg nagyon be van nőve. Egy nyomvonalon járható de oldalról és felülről növényzet van (fejet lehúzni), és itt-ott gonosz kövek, gyökerek, miazmás amit a szűk hely miatt nem nagyon lehet kikerülni. Múlt pénteken átküzdöttem magam de egy szakaszon inkább toltam. Az egész nyirkos, csúszós is volt (ez nyilván időjárás függő).

A nadapi emelkedőt akartam elkerülni, de nem jó üzlet csak annak aki eleve erre készül :B

Jester

(#66580) Jester01 válasza Krisz79 (#66552) üzenetére


Jester01
veterán

Konflikt elment a kerékpárútig, ami egyébként ki is van táblázva (google maps). Viszont néha víz alatt van és ezért le van zárva. Pákozd felől ez lutri.

Te viszont előtte visszafordultál és az országúton mentél át Dinnyésre. Félúton a csatornánál láthattad is a kerékpárút hol csatlakozik be: google maps. Szóval egy kicsit még tovább kellett volna menned.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#66581) Konflikt válasza Napfénysüti (#66554) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi, jo otlet. kicsit raneztem merre is van ez a kilato, legkozelebb beiktatjuk :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#66582) Krisz79 válasza Jester01 (#66580) üzenetére


Krisz79
őstag

Igen láttam félúton,vissza is fordultam,ki volt irva (Székesfehérvár) kistrakesz épp vágta a füvet...
Úgy volt ahogy irtad, Dinnyés felé mentem...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66583) hackeeeee válasza Acef (#66555) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem már hátul 6-ban is van egy kis hangja.. Viszont valamiért mégis ez az egyik legkényelmesebb számomra.

De ezért álltam át mostanság 3/5-6-7-rs hajtásra, amikor amelyik kényelmesebb

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66584) flash-


flash-
veterán

üdv
egy kis segítsége kellene
széchenyi hegyről(fogaskerekű végállomás)
milyen útvonalon érdemes solymárra menni?

lehet benne erdei út de ne túl bulya(cross bringa 37-622-es gumival bírja), és durva emelkedő se legyen..
ötlet?

a google ezt hozta ki bár ez gyalogos, egyéb ötletet is elfogadok..
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66585) Konflikt válasza flash- (#66584) üzenetére


Konflikt
addikt

javaslom a merretekerjek.hu -t tervezeshez:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#66586) Hasaggymeg válasza tomic (#66568) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ehhez mit szólsz? Közelről.

(#66583) hackeeeee...jön az 1/10-es rendszer ahol a keresztbeváltás majd egyenesen ajánlott lesz. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66587) zoli03 válasza ShiTmano (#66560) üzenetére


zoli03
őstag

Sok lehetőség nincs, 1-2 hete nézelődtem, neked talán ez lenne megfelelő, de ez alu, úgyhogy nálam alapból kiesne. Gyakorlatilag nem kapni merev trekking villát normális áron, ami emelt beépítésű magasságú,

(#66588) Jester01 válasza Hasaggymeg (#66586) üzenetére


Jester01
veterán

keresztbeváltás majd egyenesen ajánlott

:))

Jester

(#66589) maximilian4 válasza Jester01 (#66588) üzenetére


maximilian4
addikt

Én nekem ugye tönkrement az első váltóbowdenem és elől csak kistányéron használom a láncot. Hátul mind a 10 sebességgel tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#66590) hackeeeee válasza Hasaggymeg (#66586) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1/10? Atyaég..

Amúgy, van erre valami tényleg "szabály", hogy jelenlegi "rendszereket, hogy "ajánlott" használni? Ezek szerint, ha jól sejtem, akkor van. - Bocsi, ha ez tök egyételmű kérdés, bár közben rájöttem, hogy van. :) :R

@Jester01: Bocsi, de Te a HOC-s Jester lennél? Ha nem akkor sorry. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66591) Jester01 válasza hackeeeee (#66590) üzenetére


Jester01
veterán

Nem :N

Jester

(#66592) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Hahó!
Vannak itt Pécs környékiek, akikkel lehetne néha együtt bringázni? Pl. Pécs-Siklós útvonal, Orfű, Zselic, stb.

(#66593) Tothgera30 válasza hackeeeee (#66590) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mi a baj az 1x10-el?

Ui.:

Sokat gondolkoztam hogy közzétegyem ezt, de azt hiszem, megér egy mosolyt:

Rövid történet. Hirdető feltesz egy kerékpárt. A bringa csúcskategóriás felszereltséggel van, de a legtöbb hozzászóló csak kritizálja, néhol a túl minőségi, versenyszintű setup-ot (fék/agy, stb.). Továbbiak a képen:

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66594) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Outit szeretnék venni, sajnos most csak az olcsóbb kategóriát tudom nézni, de kezdésre kellene csak.

Erről mi a véleményetek?
Blubike Vega

Mindenhol Shimano-t látok szinte, Campagnolo mennyire kompatibilis, lehet hozzá alkatrészeket kapni itthon?
Rengeteg alu váza outit látok, akinek a gyártójától még az életben nem hallottam (lehet a tudatlanságom miatt van :) ), vag igazából nem lényeg, mert a lényeg úgyis a felszereltség?

sza.sa

(#66595) hackeeeee válasza Tothgera30 (#66593) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi semmi, nem úgy értettem, hogy baj, csak, hogy hol tartunk már..

Mondjuk így olvasgatva, figyelve a topic-ot, mindig kicsit elképedek, hogy hol tart már a bringás technológia.. :)

@Jester01: Okaj, akkor sorry, csak a nick volt ismerős. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66596) 6030D válasza hackeeeee (#66595) üzenetére


6030D
Ármester

Jelenleg 1x12-nél tartunk. Illetve mi nem, csak aki megteheti. :) Sram Eagle, keress rá. (bocsi, mobilról vagyok)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66597) Tothgera30 válasza hackeeeee (#66595) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért nem olyan gyors a fejlődés, 10-es szettek már 2011 környékén voltak, azóta eltelt egy fél évtized. Bár 11-es rendszert használok két bringámnál, egynél 10-est, de már apám trekkingje is 9-es LX/XT szettes, szóval nincs min megrökönyödni.

#66598 HollyBoni: Az a baj hogy az ilyen "Facebookos megmondóemberek" általában sivár életüket kompenzálják ilyesmivel. Röhej amit csinálnak néhányan (bizonyos márka FB csoportjában is), mert kissé sarkosítva kenyérre nincs pénz, de ők mindig megmondják a tutit, és van pár birka aki béget hozzá. Csak röhej hogy aktuális esetben egy jó ismerős hirdetése alatt tették mindezt.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66598) HollyBoni válasza Tothgera30 (#66593) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez a "Kerékpár (&) Alkatrész /Adok-Veszek/" facebook csoport? Érdekes hely. Nagyon pörög, de kb. minden második poszt alatt megy a kötekedés... :W

(#66594) sza.sa: Nem lehetetlen hozzá alkatrészt találni de ritkább, és a legtöbb dolog drágább is, főleg itthon. Na meg szerintem a fékváltókar kialakítását, működését is vedd figyelembe, nekem a Shimano sokkal jobban kézráll pl.

[ Szerkesztve ]

(#66599) -=RelakS=- válasza 6030D (#66596) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, az elég vicces elvtárs.

Szűkebb áttétel tartománnyal, és 2-3 sebességes első váltóval gyakorlatilag miniden igényt ki tudna elégíteni a drágább alkatrészek és a nagyobb súly áráért.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66600) pc360 válasza 6030D (#66596) üzenetére


pc360
addikt

Eheheh:

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.