Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) ivana válasza balintka (#66249) üzenetére


ivana
Ármester

Igen azért 2,4kg az brutál, a vázszettem (vagyis váz + villa) 2,7 kg.

(#66252) Integrale válasza balintka (#66249) üzenetére


Integrale
veterán

Egy kilot sporoltam azzal, hogy az RST helyere vettem egy Manitout, igy beesett a buvos 13 (12.6) kg ala a Magellan.

"Bad reklám is reklám too"

(#66253) Pttypang válasza Cathfaern (#66247) üzenetére


Pttypang
veterán

Szerintem ilyen síkterepes "túrákra" alkalmas gyári állapotában is a rr340, hegyen meg amennyivel óvatosabban mennek valószínűleg, még oda is elég a gyári szett, persze a gumikat már inkább cserélném hozzá.
[Épp azért linkeltem egy nagyobb kört, mert ebből látszik, hogy sok gond nem lenne vele, a gyári gumi talán még keskenyebb is az enyémnél.]

(#66249) balintka
Nekem kattogott, de szetszedtem, rendesen letakaritottam a rugot es adtam neki kenoanyagot normalisat normalis mennyisegben, azota csak a becsuszokon feltunt 1-1 fuggoleges serules miatt akarom cserelni, amik a villaszarban levo reszen vannak, meg a mukodes kvazi hianya talan a problema, hosszabb korokon mar faj a tenyerem, habar ennek a szutyok kesztyu is a segitoje...

(#66252) Integrale
Erre mindig furan nezek, mert 1-2 kulaccsal maris magadhoz veszed azt a sulyt, talan nincs is ra szukseged, olyan kozel vannak egymashoz vizveteli lehetosegek, de amikor egyesek par gramm sporolasert kiadnak rengeteg penzt, kozben vesznek egy nagyobb kulacsot es mindig tele van toltve.. :D
A tied legalabb ertelmes.

Nyereg és nyeregcső cserén gondolkodom, mert emlékeim szerint a gyári nyeregcső acél, az ülés meg szutyok, milyen nyeregcsöveket kéne neznem? Vagy a legtobb montis jo hozza? [nyilvan atmero megfelelo legyen, inkabb a dolesszogre gondolok itt]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#66254) Novics válasza ---Lasali--- (#66159) üzenetére


Novics
senior tag

Király! És szombaton is nyitva vagytok? Lehet, hogy egyszer elgurulok. Csak 50 km ide. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#66255) Normi™ válasza ---Lasali--- (#66159) üzenetére


Normi™
őstag

Egy embernek én mondtam(ha többen vannak ahhoz semmi közöm),elnézést,félreértettem valamit.Gondoltam küldök egy kis melót. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66256) Integrale válasza Pttypang (#66253) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, de kulacsot mindenkeppen viszek magammal, ha a villa marad a regi, akkor 1 kg, plusz meg a kulacs(ok).

Plusz az RST, baratnom Suntourjahoz (XCR) hasonloan kolbaszbol van, kottyan, nehez, hajlik.

En vettem 1500 Ft-ert egy szenszalas nyeregcsovet, 60 eves neni arulta Papan egy piacon. :D
Dolesszog alatt mit ertesz?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#66257) ivana válasza Integrale (#66256) üzenetére


ivana
Ármester

Az ilyen rugós izék borzalmasak kanyarodás közben olyan mint ha el akarna mászni kifelé.

Azért az ilyen nagyon random karbon cuccokkal vigyázz, nem vicces ha ketté törik a segged alatt.

[ Szerkesztve ]

(#66258) Integrale válasza ivana (#66257) üzenetére


Integrale
veterán

A rugozasa jobb volt mint az olajos, levegos, rugos Manitounak, viszon erdoben ha nagyobb volt a tempo, akkor hatalmasakat csattant, mert a visszaut nem caillapitott, plusz fekezes kozben erezhetoen es hallhatoan hajlott.

Pntosan ilyen a nyeregcso. [link]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#66259) ivana válasza Integrale (#66258) üzenetére


ivana
Ármester

Attól, hogy jobban mozog még rosszabb a csillapítása :N

Igen tárcsával azért bőven kijön ha valami kolbászból van :D

A nyeregcsőnél arra gondoltam, hogy érdemes végig nézni az egészet jó alaposan ha használt karbont veszel.

[ Szerkesztve ]

(#66260) balintka válasza Integrale (#66252) üzenetére


balintka
addikt

Nekem is ez lenne a végcél, kb. a 12,5-12,6 kg. Rebával és a Cobalt 1 szettel szerintem jó esélyem lesz rá.

ivana: Milyen vázad és telód van?

(#66261) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#66225) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A dekás bicók mindig fogytak, ez régebben is így volt. A visszaesésnek szerintem nem ez az oka. Az a réteg aki minőséget szeretne, most is megvan, és ők biztos nem a decathlonban vásárolnak, de sajnos nem is a hazai kiskerekben.

TayRol: 100k-ig szerintem is vállalható egy btwin, ezen az árszinten nagy csodák nincsenek, felette már azért érdemes jobban körülnézni.

hegyimorc: Én a saját nevemben tudok nyilatkozni, nálunk a webshop naprakész, és ha valamit rendelnek az néhány napon belül ott van. Nyilván nem működik mindenhol így.

balintka: Nem is arról van szó, hogy megbízhatatlan egy kellys, a mai gyártástechnológia mellett ritkán reped egy váz, még a kevésbé márkás cuccok között is. Még egy btwinre is élettartam gari jár.
Az alkatrészeket meg mindenki ugyan onnan szerzi be. Nem a kellys gyártja magának. A vázgeometriák és az egész váz kinézete nem jött be nekem, kicsit furcsa. Van egy két szép kellys, de valahogy sosem fogott meg igazán egyik bringájuk sem.

ivana: Az árak mindenhol elszálltak, magyar bérekhez mérten. Az egész gazdaság egy nagy kalap sz@r. Ebből semmi jó nem tud így kisülni.

(#66262) ivana válasza balintka (#66260) üzenetére


ivana
Ármester

Ööö... Ez egy 70-es évek beli csúcskategóriás acél outi váz :DDD Csak így meglepett, hogy majdnem olyan nehéz a teló mint a vázam villával ;)

(#66261) Runner_fxr Igen ez a baj, hogy hiába kozmetikázzák rohadt nagy infláció van bőven, csak éppen nem azon amivel számolják (kenyér meg ilyesmik)

(#66263) balintka válasza Runner_fxr (#66261) üzenetére


balintka
addikt

Sok Kellys valóban nem szépségdíjas, de a jobb bringáik nekem nagyon bejönnek külsőleg. Leginkább a Stage 70, de tetszik a Stage 90, Gate 50, Hacker széria. Nem figyeltem annyira, hogy más márkánál is így volt-e, de a tavalyi bringáik nagyon csiricsáré színűek voltak. Idén valamivel konzervatívabbra vették szerencsére.

ivana: Pedig a Reba az 1664 grammjával még a kisebb súlyú telók közé tartozik.

(#66264) maximilian4 válasza Runner_fxr (#66261) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem sem igazán jöttek be a Kellys bicajok. Ha lenne 900ezer-1 millió forintom nagy valószínűséggel sohasem jutna eszembe h kellys-t vegyek. Én valamelyik nagy olasz gyártótól vennék cangát, vagy esetleg németet. (Nálam a favorit márkák: Cube, BMC, Bianchi, Canyon, De Rosa, Wilier, Specialized, Giant.) Valamint volt alkalmam még angliában betérni egy boltba ami tele volt Vitus márkájú bicajokkal. Szemlátomást nagyon minőségi bicajok voltak és iszonyat menőn néztek ki. Nem tudom mennyire ismeritek.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#66265) lugosi válasza Expendable (#66248) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hasonló véleményen vagyok. Én próbálom időnként erőltetni, akár irracionálisan is, hogy hazai boltból vásároljak, de ha nem megy akkor nem megy. A múltkor beléptem egy boltba, és mikor éppen mentem be, az eladó köszönés előtt éppen a padlóra köpött!!! Kb fél percig úgy csináltam mint aki udvariasan érdeklődik és aztán gyorsan eljöttem.
Vagy amikor multiszerszám-készletet vettem, hívom a boltot, kérdezem a típusokat, halvány fogalma nem volt róla az illetőnek, de ezt nem mondta meg, hablatyolt, "vetített", és nem tűnt fel neki hogy a vevő jobban tudja mint ő. 15 ezerrel olcsóbban megvettem az amazonon, ugyanúgy el kellett mennem érte a postára mintha ezektől rendeltem volna, és enyhén szólva jobban bízok bennük, mint egy hazai pistajózsi boltban (már elnézést a kereskedőktől), de akik nem tudják hogy mit árulnak, és amikor ez kiderül, akkor ahelyett hogy utánanéznének, elkezdenek fölényeskedni.

(#66266) balintka válasza maximilian4 (#66264) üzenetére


balintka
addikt

Én ennyiért szerintem Focust vagy Giant-et, Trek-et vennék.

(#66267) Valkűr válasza balintka (#66249) üzenetére


Valkűr
őstag

Ahhoz képest, h az egy olcsó darab szerintem a 2.4 kila nem a világ vége. A Rock Shox Recon Silver Air 26 MTB teleszkóp is 2070 kg és egy 70 ezres darabról beszélünk. Durván 30-40 deka a difi :)

A Raidonom 2 kila asszem pontosan 2100. Én elégedett vagyok vele, bár nyilván függ a felhasználási területtől.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66268) balintka válasza Valkűr (#66267) üzenetére


balintka
addikt

Hát azért nem is kevés az a 2,4 kg. Nálam a Recon Gold az első, amit már el tudok súlyban fogadni (1840 g), de árban alig van különbség a turnkey-es Reba és a PushLoc-os Recon Gold között. Én nem ragaszkodok a kormányról zárható telóhoz. Nincs is értelme ez alatti szintre cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#66269) Valkűr válasza balintka (#66268) üzenetére


Valkűr
őstag

Persze, de az egy 120 ezres teló. Ár értéket figyelembe véve pld 20 dekával könnyebb mint a Raidonom amit ujan 35 ezer körül meglehetett venni. De mint emlitettem felhasználási területtől függ ki mit vesz és mit érdemes. Sokan észre sem veszik a plusz minusz 2-3 kiló különbséget a bringán. Dekamániások az más kérdés :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66270) Expendable válasza lugosi (#66265) üzenetére


Expendable
aktív tag

Én se szeretnék senkit sem megsérteni és általánosítani, csak a tapasztalataimat írtam le.
A felniszalaghoz még némi adalék infó. Mikor mondta, hogy milyen méret van nála, akkor mondtuk, hogy a keskenyebb nem biztos, hogy jó lesz, mert G3-as a fűzése a felninek és máshogy vannak a lyukak. Az volt a köv kérdés, hogy minek az?
Hát bakker azért, mert ez tetszik és had vegyem már meg azt, ami tetszik. (ez már csak magamban volt a válasz)
na mindegy, végül elhoztuk a 15-öst és szerencsére jó volt az is, csak azért kerestünk 16-ost, mert az volt benne.

(#66271) balintka válasza Valkűr (#66269) üzenetére


balintka
addikt

Ár/értékben persze jobb a Raidon. A Reba viszont egy más világ, nyilván ennyiért legyen is az. :)
Én nem gondolom magam súlymániásnak, de most észrevehetően könnyebb lett a bringám a Cobalt 1 szettel, a gyári Kellys után. Valószínűleg a kerékagyak súlyában lehet nagyobb különbség.

(#66272) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni platform pedál választás ügyében, ugyanis a régi eltört, és a kisvárosi kerékpárszerbizesben nem igazán bízok meg, én magam pedig jóval kevesebb tapasztalattal és tudással rendelkezek, mint a jelen levő fórumtársak. :)
Tudom, hogy itt a legtöbben SPD-t használnak, de ha van valakinek emléke még egy megbíható típusról, bármilyen tanácsot szívesen látok.

(Előre is köszönöm szépen :R , ha pedig bármilyen infóra szükség van a választáshoz, szívesen rendelkezésre állok)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#66273) func93


func93
senior tag

Ma megvettem az első spd + cipő kombót, a szomszéd úgy röhögött... :DDD bénázok még rendesen.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#66274) szjoci válasza malnabokor (#66272) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Ilyen BBB pedálba beletekertem már pár ezer km-t, és semmi gondom nem volt vele eddig. Jó nagy, nem csúszik, aránylag olcsó.

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#66275) 6030D válasza malnabokor (#66272) üzenetére


6030D
Ármester

Shimano Saint ;)

Egy rászánt összeget írj szerintem, akkor egyszerűbb ajánlani.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66276) ivana válasza func93 (#66273) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom nekem elég gyorsan ment az SPD-re váltás... Egyedül az esett meg néha, hogy kidőltem jobbra mert elfelejtettem kicsatolni :B Aki kossal megy annak mindenképp ajánlott az SPD, ott könnyű lecsúszni taposóról és felnyalni a földet.
(Két hete estem egy rohadt nagyot a városi bringával így még mindig nem százas a vállam, egy swinget nem tudok rendesen megcsinálni mert a tetején érzem a vállam, mondjuk most már egész jó)

[ Szerkesztve ]

(#66277) ghost364 válasza ivana (#66276) üzenetére


ghost364
senior tag

Klipsz se egy rossz megoldás, ha az ember nem akar váltócipőt hordani magánál :) Egyszer mondjuk borultam vele, úgy mint te, csak rózsabokorba :C Múlthéten mondjuk lassítás közbeen (fixin) egyszer csak elszakadt a p*csába a szíj, de lassan egy éve ez volt első alkalom (30 éves cuccról beszélünk)

(#66278) Valkűr válasza func93 (#66273) üzenetére


Valkűr
őstag

Vegyél rá taposot és a városon kivül szoktasd hozzá magad. Ott nem kell annyit fékezni, megállni ..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66279) Valkűr válasza ghost364 (#66277) üzenetére


Valkűr
őstag

Klipszes pedállal már estem anno sokat, SPD-vel soha..A klipszből tuti nem veszed ki a lábad, a jól beálitott spd pedig kiold ha kell. :) Az valami elvetemült dolog volt abban az időben :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66280) truefx


truefx
aktív tag

Vargesztes kozeleben tud vki mondani bevalt turakat?

(#66281) ivana válasza ghost364 (#66277) üzenetére


ivana
Ármester

Klipszel a bajaim:
- Kevésbé merev
- Nehezebb oldani
- Nagy esés esetén se old le
- Szét szedi a cipőt

(#66282) malnabokor válasza 6030D (#66275) üzenetére


malnabokor
senior tag

6000ft körüli összeget szántam rá.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#66283) ghost364 válasza Valkűr (#66279) üzenetére


ghost364
senior tag

Csak városban járok vele, országúton csak a Look :) Nekem simán kijön belőle a lábam, nincs arra meghúzva (csak a bal, azzal a lábbal húzom a pedált skidnél) Letenni meg nem szoktam a lábam, kereszteződésben/pirosnál trackstandelek. [link] Ez se lehet rossz, csak erre a pedálra nem tudnám rárakni. De sokat szánnék rá, akkor vennék egy ilyen cipőt, meg egy pedált.
(#66281) ivana: A cipőmet viszont tényleg szétszedte (piros hasított bőr nájk, a bal lassan fehér :D )

(#66284) hackeeeee válasza Expendable (#66270) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát az ilyen, az inkább hallgasson, és nyeljen kettő nagyot, inkább ne szóljon hozzá.

Szakmából adódóan néha Én is visszaszoktam kérdezni, főként akkor, ha megkérdőjelezik azt, amit Én mondok, és tény, hogy van, aki okosat mond, szal ezzel nincs is probléma.. De azért nem kéne túlzásba esni..

A bringával is hasonló volt.. Bementem egy helyre, elmondtam nagyjából mit szeretnék.. Kaptam egy használt MTB ajánlatot, hogy az nagyon jó. Erre, bementem utána a Maniac-es srácokhoz, ugyan azzal a mondókával, erre a reakció az volt, hogy van egy teszt bicó, azt vihetem a hétvégére, próbáljam ki, de várj, itt van egy új Trekking bicó, DualSport 8.3 2015, vigyem el egy körre, próbáljam ki, nézzem meg a méretet, stb..

Véleményem szubjektív...

(#66285) maximilian4 válasza hackeeeee (#66284) üzenetére


maximilian4
addikt

Ilyen szempontból jó a Maniac. Amikor bent voltam épp egy baddog tesztbringát hoztak vissza, outit. Meg elég jó bringák is megfordulnak az üzletben, csak kár hogy szar minőségű anyagokból bowdenezték újra a bringám és 1 hét alatt tönkrement. :D

(#66286) Tigerteam
Nem vagyok egy szívbajos srác, én is visszavittem volna, ha azóta már nem másik városban használnám a bicót. De Szolnokról lejutni Szegedre bicajjal szörnyű. Szégyen ez a MÁV. Egy bicikli szállító kocsit nem tudnak felcsatolni a Nyugati- SZeged ic/gyors-ra, amire cegléden átszállok. Ceglédig simán felviszem kerékpárszállító kocsiban, sőt mindenhova máshova kb., csak éppen ezen a vonalon felejtik el állandóan.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#66286) Valkűr válasza maximilian4 (#66285) üzenetére


Valkűr
őstag

Én visszavittem volna, mert egy hét alatt nincs az a bovden ami tönkremegy...Ott valami más, esetleg gyári hiba lehetett amit gariban javitható. Andrisékat nem úgy ismerem mint aki xart ad..Mondjuk én javarész prólógba járok, ha olyan szerviz kell amihez nincs szerszámom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66287) Normi™ válasza maximilian4 (#66285) üzenetére


Normi™
őstag

Azt ők csinálták?Fasza,akkor én nem szólok semmit sem az 1cm-es mély karccal amit valószínűleg ők csináltak,persze csak otthon vettem észre :(((

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66288) maximilian4 válasza Normi™ (#66287) üzenetére


maximilian4
addikt

Ők bizony! Az korrekt. Ennyire vigyáznak más bicajára.

Maxi

(#66289) hackeeeee válasza maximilian4 (#66285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, meg is lepődtem, amikor azzal indítottak a srácok, hogy akkor "ezt oda tudjuk adni egy hétvégére, vagy, várj csak, ott van a dualsport, próbáld ki, hogy mit szólsz hozzá."

Ők csinálták? Esetleg lehet mondhatnád Nekik, hogy hát izé..

Ma hívtak, hogy a régi bicóm felújítása elkészült, festés, új bowdenek, új monoblokk, szédszedéssel, összerakással, centirrel, mindennel ~25.000 Ft. Unokaöcsémnek jó lesz még pár évig. :)

@Normi: Ejj. :( Én átnyálaztam a vázat amennyire tudtam, amikor elhoztam. Mondjuk, megszokásból.. Néha még a táv után is át szoktam nézni, ha úgy jön össze.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66290) Expendable válasza hackeeeee (#66284) üzenetére


Expendable
aktív tag

na igen, van különbség a két hozzáállás között.

(#66291) truefx válasza hackeeeee (#66289) üzenetére


truefx
aktív tag

Lehetne mar egy DS talalkozot tartani vhol. MOndjuk nem tudom mikor jarok legkozelebb Szegeden :) De jo otlet nem? :D

(#66292) hackeeeee válasza Expendable (#66290) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kevés.. És, szó nélkül megkaptam a zsír új bringát, hogy akkor vigyem el, hogy mit szólok hozzá.. Megszólalni nem tudtam, hogy most mégis mit, hogy miért, hogyan kell..

Lehet, hogy ez sok helyen alap, de ez számomra meglepő volt.

@truefx: Én benne vagyok. :) Ezért is említettem, hogy esetleg most vasárnap is, ha valaki ráér, jöjjön ki a ligetbe a trek teszt napra, legalább találkozunk ott, és esetleg aki akar, elmegy tesztre. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66293) Valkűr válasza hackeeeee (#66292) üzenetére


Valkűr
őstag

És hogy ismerjük meg egymást? Prohardveres zászlót lengetünk? :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66294) hackeeeee válasza Valkűr (#66293) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Részemről a PH-s póló megoldható! ;]

A zöld DS könnyen felismerhető. :) Bagaboo hátizsák skoda logóval, plusz egy bagaboo övtáska, trek logóval. :)

Véleményem szubjektív...

(#66295) parkr válasza maximilian4 (#66264) üzenetére


parkr
őstag

ráadásul a németek ennyiért már full ultegra di2-val szerelt kimondottan könnyű bringákat kínálnak, míg ahol a márkáért is fizetni kell (pl.specialized) a bringa drágább de legább a váltókon kívül minden olcsóbb alkatrészre van cserélve rajta...

(#66296) atok666 válasza parkr (#66295) üzenetére


atok666
őstag

Naja, a brandet mindehol meg kell fizetni...

Atok

(#66297) Pttypang válasza Valkűr (#66269) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt is nezd meg, hogy minel feljebb mesz, annal konnyebb, megis fura modon egyre nagyobb terhelest birnak ki, ez elegge nem elhanyagolhato dolog, ha arra a terhelesre csinalnak, amire a 2,5 kilos szutykok valoak, akkor nem is merek belegondolni, milyen konnyuek lennenek ;]

(#66274) szjoci
Nekem is ugyanez van kb, random markanevvel, 6 k volt talan egy eve, ha nem tobb, szinten par ezer km benne van mar, nincs vele gondom, a cipom talpa viszont mutatja, hogy mennyire tart, nagyon jo volt lecserelni az elotte levo szutykot erre :D

(#66261) Runner_fxr
Ezen most elgondolkodnék, ha vennék új bicót, csak kérdés, hogy mennyibe fajna nekem, hogy szervizeljek null km-esen, mert nem tudom, mennyire troger modon kapnam meg.
De azt hiszem 134k a szemét nélküli verzió magában, a villa viszont gyanús, hogy nem lenne a szívem csücske. A stucni is eleg furán néz ki. :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#66298) maximilian4


maximilian4
addikt

Budapestiek, valakinek nem ismerős ez a 2 gép???

Maxi

(#66299) TayRol válasza maximilian4 (#66298) üzenetére


TayRol
veterán

Combinon bicikli? Nem semmi. A múltkor az asszony mellé egy motoros(!) szállt fel a villamosra. Talán még a neten is volt róla kép. :)

(#66300) maximilian4 válasza TayRol (#66299) üzenetére


maximilian4
addikt

A legnagyobb probléma az az, hogy ezek a férgek lopták.

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.