Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) ivana válasza HollyBoni (#66598) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem a campa áll kézre, általában akinek kicsi a keze mint nekem a campát, akinek nagy a shimanot preferálja akinek meg olyan normál annak mindegy. Illetve a campa fékváltók ezerszer megbízhatóbbak mint a shimano, mondjuk a xeon pont nem.

(#66602) szjoci válasza pc360 (#66600) üzenetére


szjoci
őstag

Na ja, lassan már itt járunk. Rosszul állítod be a határoló csavart és felváltasz a gumira :D

(#66590) hackeeeee: Itt egy hasznos kis webes alkalmazás, beállítod a setupot és a láncelhajlásnál (az is állítható) megmutatja hogy hova nem érdemes már váltani.

(#66603) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#66597) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként ez sajnos jellemző a magyarokra, hogy mindenféle tapasztalat nélkül okosabbnak hiszik magukat a tapasztaltabbnál. Ez visszaköszön a bringás témáknál is.

(#66604) hackeeeee válasza 6030D (#66596) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahh, pasztmek (sorry..) Az kemény.. :Y :)

Most próbálgattam melóba jövet, hogy maradt középen a 3 ("nagy") tányér, hátul pedig 4-5 (8as a fogas) körül. Az 5-ös jó, de amúgy így is látszik, hogy kicsit "csálé" a láncvezetés. 6-osnál már egyenes, viszont az szokványos "döcögésnél", ahogy beszéltük is korábban, nem épp kényelmes, főként fáradtan. :)
Viszont ez az áttétel felel meg nagyjából a "közép", hátul 6-os áttételnek, ami már annyira nem tetszik a váltónak, viszont Nekem ez az ami mondhatni kényelmes a városi tempóhoz.

Tothgera30: Na igen, csak emlékszem még rá, amikor 2010 körül mentem a boltba, és kértem, hogy akkor 7-es hátsó fogaskeréksor kéne, akkor pislogtak rám, hogy "miafenének".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66605) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ezt ma reggel lőttem a biciklitárolóban :Y (kép kicsit fejjel lefele lett, de a lényeg látszik... )

(#66606) hackeeeee válasza Cathfaern (#66605) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyenek még léteznek? :Y

Véleményem szubjektív...

(#66607) Runner_fxr válasza Cathfaern (#66605) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szakembör. :)

(#66608) Cathfaern válasza hackeeeee (#66606) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként mire jó ez keresztvas? :F Elsőre azt hittem a telót próbálja valahogy lockolni, de aztán rájöttem, hogy arra se jó...

Runner_fxr:
A vicces a dologban, hogy 2-3 ilyet is láttam már a biciklitárolóban (különböző bicikliken), csak most volt időm lekapni is.

[ Szerkesztve ]

(#66609) Runner_fxr válasza Cathfaern (#66608) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolom azt a takony vázat akarta merevíteni.

(#66611) 6030D válasza Cathfaern (#66608) üzenetére


6030D
Ármester

Ez nem valami vonóhorgos bicószállítónak a kiegészítője, amivel a női, meg ilyen ferde vázakat lehet rögzíteni?
Azért az nem egy egyszerű hegesztett, tákolt zártszelvény. Menetirány, állítható hossz, hátul csukló, gumis, dupla csavaros rögzítések. Szerintem levették a bicótartóról, és nem szedte le, csak berakta ebbe a tárolóba.
De lehet, hogy túl optimista vagyok. :DDD

hackeeeee, -=RelakS=-, pc360, szjoci: Ezért kell (mindegy, hogy ezt 1x11-re írja):
Az egytányéros (1×11) SRAM XX1/XX szetthez nincs sok hozzáfűznivaló, XC-versenyzésre tökéletesen alkalmas. Maratonozásra, hobbibringázásra viszont már nem annyira, a 34-es tányérral meghajtva a 650B kereket hiába van 10-es fog hátul, szükség lenne keményebbre. Más meg egy pörgősebb áttételt hiányolna, a 34-42 taposása azért igényel némi erőbefektetést hosszú, igazán meredek ösvényeken.
Személy szerint maratonozás közben undorodok a nagy áttétel-ugrásoktól, de XC versenyen ez nem jelent problémát, hiszen nem tempót-fordulatot vált az ember, hanem megérkezik a meredek emelkedőhöz a meredek lejtőről. Vagyis nem arra van szükség, hogy az ideális fordulat megtartásához csak egy kicsit könnyebb/nehezebb áttételt kéne kapcsolni, hanem arról, hogy egy mozdulattal hirtelen feltegyük 12-ről 32-re a láncot.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66612) hackeeeee válasza szjoci (#66602) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, szuper, köszi! :) :R

Mondjuk izé, ebben 8-as pont nincs. - rájöttem, asszem. :D

Sőt, most nézem még, Nekem a középső leírás alapján 48-38-28-as, az sincs benne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66613) Cathfaern válasza 6030D (#66611) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tul optimista vagy, mert hetekkel ezelott lattam eloszor ugyanezt a biciklit :))

(#66614) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#66589) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A jobb első váltók tudják a 2.tányéron az 1-10-et hang nélkül.

(#66605) Cathfaern...csupa csúcs bringa

(#66596) 6030D ...csak a sor áráért már kerékpárt vásárolsz. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66615) 6030D válasza Hasaggymeg (#66614) üzenetére


6030D
Ármester

Azzal még gyorsabb nem leszel egy XCO kupán :)

Cathfaern: sokat szállítja autón, így feleslegesnek tartja fel-le szerelgetni :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66616) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy (szinte biztos) buta kérdés.. Ugye Bontrager AT-750 felni van, Bontrager LT2, 700x38c gumival. A kerékméret most 27,5 vagy 28"? Mert guglizva írják ezt is, írják azt is. A trek oldalán külön pedig a méret nincs feltüntetve, vagyis nem találtam.

Láncelhaljásból mennyi a megengedhető, elfogadható általában? Hány fok?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66617) ivana válasza hackeeeee (#66616) üzenetére


ivana
Ármester

700C=622 vagyis outik, trekkingek, 29-er mtb-k kerékmérete. Ez trekking gumi.

(#66618) hackeeeee válasza ivana (#66617) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugye trekking a bicó is. :K

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66619) hackeeeee válasza Cathfaern (#66605) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

B@szki, most, hogy jobban megnéztem, most vettem észre.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#66620) Acef válasza Hasaggymeg (#66614) üzenetére


Acef
addikt

Igen, csak a lánc kopása miatt ez ugye mégsem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#66621) Novics válasza ivana (#66559) üzenetére


Novics
senior tag

Én is úgy szoktam. :) Mert az a kényelmesebb. Bár most a Dancsán a dropban is nagyon kényelmes. De általában nem sietek sehová.

Más: tegnap elég gáz napom volt. Reggel egy vén fütty kanyarodott be előttem. Sejtettem, hogy az lesz, hogy megvárja, amíg közel érek, és akkor kezdi a manővert. :W Satufék. Baj nem lett, de ez nem rajta múlott. Amúgy kanyarodás közben még csak felém sem nézett, mintha ott sem lettem volna. Egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy utánamegyek, és elmagyarázom neki a dolgokat. De aztán nem tettem. :)
Délután meg kerülővel mentem haza. Kipróbáltam, hogy milyen az SS egy hosszabb emelkedőn. Egy élmény. :DDD A lejtőn egy kicsit nekiengedtem. Jó kis forgalmas főút. Oldalszél. Sietős teherautók. Nem kellett volna. Félelmetes, hogy mennyire instabil a váz, simán "behullámzott" az egész. Azon imádkoztam - miközben óvatosan húztak a féket -, hogy le ne repüljek róla. 30 körüli tempónál már nem volt gond, nem is mentem többet afölé.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#66622) HollyBoni válasza ivana (#66601) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze, nem mondtam hogy egyik jobb mint a másik, direkt azért írtam hogy nekem mi áll kézre. Ki kell próbálni. Igazából a lefele váltásnál az a kis gomb sem valami szimpatikus. Sram double tap-re vagyok kíváncsi, azt szívesen kipróbálnám.

(#66623) flash- válasza Konflikt (#66585) üzenetére


flash-
veterán

ez klassz!

és van oolyan androidos program amibe a merretekerjek.hu útvonalat bele lehet tenni, hogy azzal navigáljak?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66624) Normi™ válasza HollyBoni (#66598) üzenetére


Normi™
őstag

Én ott régebben hirdettem egy hidrós shimano féket,kerestem az igazit így cserélgettem elég sűrűn.Jelentkezett egy srác,hogy érdekelné a szomszéd városban van jelenleg,de csak négyig ér rá,volt fél négy,a táv 18km,hatalmas szél.Lenyomtam mint egy hülye a távot,megnézi,megkérdezi,hogy mennyi,mondtam,hogy tárcsával együtt 15ezer ft és ez fix mert ennél nem ér kevesebbet és nekem ennyi kellene az újhoz,ráadásul nem mindenáron eladó.Mondta,hogy ok,na ezután napi háromszor rám írt vagy két hétig,hogy akkor 10ezer?Mondtam,hogy 15ezer,egy idő után meguntam,mondtam neki,hogy mással szórakozzon és letiltottam,ezután kivágtak a topikból anélkül,hogy megvédhettem volna magam.. :(((

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66625) ivana válasza HollyBoni (#66622) üzenetére


ivana
Ármester

Sramot szerintem még nem is láttam, nem tudom, hogy egész Európában ilyen ritka vagy csak nálunk, de használtan egyáltalán nincs, újban se sok és azok is csak red vagyis felső kategóriából.

(#66626) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Hauser Grizzly 28-as túra kerékpár, racsnis hátsó aggyal, illetve dupla falu alufelnikkel. Eddig 26-os montival jártam, így most felmerült 1-2 kérdés bennem, főleg azért mert "kis" túlsúllyal küzdök. 110 kg vagyok és nem tudom, hogy ezek a vékonyabb kerekek, illetve hátsó agy bírják-e majd a terhelést. Napi kb. 20 km-et tekerek, illetve néha nagyobb 100-200 km-es túrák 15-20 km/h utazó sebességgel. Eddig nem volt semmi probléma, kb 3 hete használom, de azért jobb a biztonság. Továbbá olyan kérdés is felmerült bennem, hogy esetleg a gumi nyomással érdemes-e játszani? Nem tudom, mennyire szabad ezeket a kereket fújni ilyen súlyra. Van esetleg erről valami táblázat? Előre is köszi!

Peti

(#66627) HollyBoni válasza ivana (#66625) üzenetére


HollyBoni
veterán

Te Campa alkatrészekben otthon vagy? Életemben először szerelek Campát, ha csak simán a láncot át akarom mosni hogy kell megbontani? Akármelyik szemet megbonthatom és mehet vissza? Úgy néz ki, mintha az összes szem ugyanolyan lenne, nincs egyik szemben sem egy különböző "tengely" mint pl Shimano-nál.

(#66624) Normi01: Elég káosz az a csoport, de ott adtam el egy országútit 2 nap alatt nemrég. :D Nem is értem hogy találnak ott az emberek meg egy biciklit, mert ugye nem lehet leszűkíteni a kategóriákat és még az alkatrészeket is nyomatják fel 5 percenként...

(#66628) Because válasza HollyBoni (#66627) üzenetére


Because
őstag

megyek csatlakozok ahhoz a csoporthoz :D

(#66629) ivana válasza HollyBoni (#66627) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem csak a fékváltóm campa, mert össze lehet hekkelni 8-as shimanóval a 9-es campát. A lánc viszont egyszerű, az a fura szem a shimano izéje, mindenki másnál ott szeded szét ahol akarod.

(#66630) hackeeeee válasza Normi™ (#66624) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezek miatt nem lépek be egy ilyen adok-veszek FB csoportba sem... Mindenki pakol mindent, el is veszik, kavarodik a hirdetés elég gyorsan. Jó aki keres-talál.. De akkor is..

Utána meg jönnek ezek, amit Te is említesz. :(

Véleményem szubjektív...

(#66631) ígyvanferi válasza hackeeeee (#66630) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az országútis/vintage montis apróhirdetős csoport elég jól moderált szerintem. Másikat nem ismerek mondjuk.

(#66632) ivana válasza ígyvanferi (#66631) üzenetére


ivana
Ármester

Igen az elég színvonalas meg az ottani adminok értenek is hozzá.

(#66633) Tendd válasza hackeeeee (#66604) üzenetére


Tendd
tag

3/6-ban szépen kellene futnia, lehet nincs jól beállítva a hátsó váltód, ha jobban zörög, mint a kisebb fokozatokon, akkor állítsd kijjebb egy picit.
Ha nem akarod, hogy csavarodjon a lánc, akkor 1es lánctányérnál hanyagold a 6,7,8-at, 2-nél a 1,8-at, 3-nál 1,2,3-at.

(#66634) Mike Farrel válasza Runner_fxr (#65527) üzenetére


Mike Farrel
tag

Szia,

Bocs, hogy ilyen későn reagálok, de köszönöm a választ. Közben másik fórumban is rákérdeztem, ugyanezt a választ kaptam ott is, hogy nézzek XC gépeket.

Nos találtam is párat, a kérdésem pedig az lenne, hogy melyiket érné meg megnézni így első körben.

Jamis Dakar XLT

Univega RAM ES-930

Focus

A focus ára, már nagyon határeset. Az Univega egyik jó ismerősöm gépe, viszont nem találtam erről a típusról semmi véleményt, mintha itthon nem is létezett volna, viszont ez volt az a gép ami legelsőre megfogott.

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#66635) hackeeeee válasza Tendd (#66633) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szépen fut, 5-ben is, csak ott látszik, hogy kicsit nincs egyenesben. 6-osban úgy nézett ki, hogy mondhatni egyenes. csak Ahogy említettem, ott már kicsit nehezebb, az indulás helyből. Plusz ahogy korábban is beszéltük, hogy a városi 20-25-ös tempónál nem nagyon jó a 3/6-os áttétel.

2/6-ban hallom, hogy zörög a váltó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66636) Runner_fxr válasza Mike Farrel (#66634) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mivel 189 centi vagy, a Jamis és a Focus ki is esik, kicsi lenne neked. Az Univega jónak tűnik méretben. Neked 20" körüli mtb váz kell. Ezeket a régi fully vázakat alaposan át kell nézni. Szerintem egy jó minőségű merev vázas is megfelelne az említett felhasználási területhez. Egyébként nincs baj az Univegával mint gyártóval. Régi motoros.

[ Szerkesztve ]

(#66637) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Most próbáltam ki először a Stravát, nem is rossz!
Hétvégén barátnőm szerint nagyon gyorsan sikerült leérnem Harkányba, de nem néztem pontos időt előtte. Mondjuk furcsa is volt, hogy az outisok csak távolból követtek. Aztán most kipróbáltam egy nyugisabb útvonalon, hogy mit tudok és annak ellenére, hogy sosem jártam arra, meg az utcaseprőkre 3-szor kellett rácsengetnem, hogy lehúzódjanak, egész jó időt mentem a tanyabájkkal. 1 másodperccel maradtam le a 3. helyről. Szerintem megvan a nyári szabadidős programom :)

(#66638) Mike Farrel válasza Runner_fxr (#66636) üzenetére


Mike Farrel
tag

Értem, köszönöm, akkor nézelődök tovább és lehet leugrom egy látogatásra az ismerőshöz.

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#66639) HollyBoni válasza ivana (#66629) üzenetére


HollyBoni
veterán

Shimano hollow pin láncokra gondoltam, ott adnak egy külön "tengelyt". Ott kell összerakni meg szétszedni mivel az az nem üreges.

(#66640) Kleroo


Kleroo
veterán

Hali!
Páromnak vadásznék egy jó kis bringát használtba.

Kb 7-8éveel ezelőttig voltam aktív bringás (minden márka,tipus, etc napi szinten "megvolt") és hát most azért volt fenékre ülés, hogy ami 2005-2006 környékén 90-100ezer környéki szint volt, az most legalább 150ezer környékén elérhető. Ez probléma. :)
használtan kéne egy szettet kihozni. Cél: MTB váz, totál átlag felhasználásra. Váz minél jobb (Én Wheeler párti vagyok, az lenne a prio, vagy jöhetnek az ismertebbek is. Egyedül a magellánt nem csípem)
A lényeg hogy modern szép designja legyen, hisz hölgynek lesz ajándék. nem csajos idióta vacakság, hanem valami vagány szép szín-kombincáió(a mostani hervisek KTM, és kilimanjaro felhozatal lenne a mérce kb)...ezzel behatárolom magam hogy igencsak új fejlesztésűnek kell lennie. A cuccok kb mindegy, legyen márkás, és jó, de totál belépőszint. Altus váltók, acera váltókar, alap agyak, alap -mittomén tektro fék.

A lényeg a friss design, frankó váz és maku állapot lenne. Szerintetek reális? bikemag.hu-n jofogáson, testbike-on nézegettem, szép kínálat van, de jó lenne még máshol is nézni. Tipp esetleg? (megtaláltam a saját 2900as wheeleremet 50k-ért ami remek lenne, de nem akarok ugyanolyat. :) )

Néhány bicónak elég horror ára van 60-70 között olyan bringák aminek a mai megfelelőik 110körül megkaphatóak, hát kicsit meredek

Szóval. reális 50körül egy alap márkás, modern és szép használt szett?
hol érdemes még keresni?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66641) Kleroo válasza Kleroo (#66640) üzenetére


Kleroo
veterán

Ahh, Magellant sose tartottam egy jó márkának, akárhányat próbáltam, nem adta..
De már van 3 találat is ami tök jó lehetEz pl szimpi
Mennyivel nehézkesebbek ezek mint egy korabeli wheeler/mongoose/mali?

Megejelnés/festés szempontjábal ilyesmi mintázat lenne a tuti[link]

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66642) Tothgera30 válasza Kleroo (#66640) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Te sem gondolod komolyan hogy 150k-s design/setup-os bringát akarsz harmad áron megvenni!? Azt mondanám hogy 100k körül már kapsz épkézlába MTB-t, használtan, de ez így viccnek is rossz, vagy bemész a Decába, és veszel egy alap B'Twin hegyikerékpárt.

#66603 Runner_fxr: Sajnos az átlag magyar, hülye. De az a gond hogy a tudatlanságával még büszkélkedik is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66643) fpeter07 válasza Kleroo (#66640) üzenetére


fpeter07
veterán

2013ban 50k volt a belepo kategoria, most 70-75k. Ujonnan draga dolog kerekpart venni.

(#66644) Mewryck válasza Petike168 (#66626) üzenetére


Mewryck
tag

hali

azok a duplafalu kerekek ~ 120kg-ig jók, határon vagy, ezeknél az agyaknál előfordulhat(nem jellemző) tengelyferdülés / tengelytörés
guminyomás: elsősorban a gyárilag rajta levő külső gumi nyomás értékeivel próbálkozz,a súllyodat figyelembe véve inkább az ajánlott érték felső határa közelébe lödd be

üdv

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#66645) Kleroo válasza Tothgera30 (#66642) üzenetére


Kleroo
veterán

Azt viszont te nem gondolhattad komolyan hogy 1:1ben idei design kell. Csak irányként írtam.
És én reálisank tartok egy faja kinézetű 2008 körüli használt vázat 50 körül. Kérdés hogy tényleg így van-e.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66646) ShiTmano válasza ShiTmano (#66560) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Erre valaki? Régebben többen is írták, hogy teleszkópról áttérnének merev villára. Senki nem lépte meg? Meg gagyi teleszkóp helyett is mindig merev villát ajánlotok, akkor csak van valami tippetek.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66647) Runner_fxr válasza Kleroo (#66645) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

50k-ért valószínűleg nem fogja minden elvárásod teljesíteni. Megkérdezhetem, hogy miért szeretnél mtb-ot? Hegyre mennétek vele, erdőbe? Mert ha nem akkor lehet inkább trekking vonalon kéne nézelődni. A magellán egyébként egy nagyon jó kis márka volt, a kilimanjaro-nál mindenképpen igényesebb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#66648) Because válasza ShiTmano (#66646) üzenetére


Because
őstag

talán a tácsafék és 15k miatt nehéz találni.... volt Mosso merev villám szerettem, kényelmes volt 26"-os montihoz, Merida S-presso villája kaka volt viszont trekkingben nekem, de próbáld ki, ne vágj belőle és ha mégse jön be továbbadod. ha nem kellene tárcsafék rosebike-nál van acél 1-1/8-os is

[ Szerkesztve ]

(#66649) Jester01


Jester01
veterán

Öcsémmel gurultunk egy ilyet.
Sajnos az autópálya melletti kb 300m-es szakaszt nem csinálták meg, murvás-kátyús így outival nem ajánlott. A többi része rendben van. Majd megnézzük még Pázmánd felől is, onnan elvileg teljesen járható (Nadapig nyilván, nem fel az Ingó kövekhez :N )

[ Szerkesztve ]

Jester

(#66650) ShiTmano válasza Because (#66648) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Hát ez az hogy "gagyi" tehát 15k alatt, és "teleszkóp" tehát tárcsafékes, mert szerintem már a gagyi teleszkópok 99,9999999% is tárcsafékes. Vagy a 10000 forintos Suntour helyett gondoltátok a 40000-es merev villát. :F :U Manapság már a tárcsafék amúgy is alap, villa miatt nem veszek V-t.
De asszem most találtam egyet. Merev villa Ha talál valaki jobb áron -akár külföldi oldalon- írjon. Mosso-t megnézem. (Köszi a tippet. :R ) S-presso villája törik. :( S-presso recall

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.