Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) Zyrius válasza Runner_fxr (#66940) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Köszi!
Ezt a térdkalács, pedál vízszintes állás dolgot ellenőriztem, és pont egy síkban van a térdem közepe és a medál, szóval ez is rendben. Sanszos, hogy itt inkább akkor arról lesz szó, hogy időre van szüksége a testemnek (izületek) míg felveszik a ritmust.
Azt is olvastam valahol, hogy a nyereg elejétől mérve, ha pont odaérinti az ember a könyökét, akkor pont el kell érnie a kormányt... nálam ez pár milliméter hiján megvan.

Kicsit megijedtem, hogy kicsi lesz a 17" és adhatom el, vehetek egy másik bicajt, de a válaszokból az jön le, hogy lehetett volna nagyobb is a total magasság alapján, de a testi adottság miatt talán ez jobban passzol és valszeg jól van beállítva, csak még fizikailag hozzá kell szoknia a testrészeknek a kerékpározáshoz, ahhoz, hogy ne legyen könyökfájdalmam. Ha meg néhány hét múlva nem változik, akkor a nyereggel és a stücnivel lehet még játszani. Egyébként is 2-2 cm mindkét irányba a különbség a 17" és a 19" között ez akkor kis játékkal áthidalható.

@ Because
@ Tothgera30
@ ivana
@ Runner_fxr

köszi a válaszokat! :R

Azért ha esetleg akad valaki a környéken (BP 9ker) akivel beszélgethetnék kicsit még a témában és van ideje/kedve tanácsokat adni jelezze bátran! :))

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#66952) Kleroo


Kleroo
veterán

A korábbi Meridát elhappolták pont. :(
Újból nézelődök:

Ez milyennek tűnik? (csak ár/tudásra lennék kíváncsi, illetve hogy van e túlságosan gebaszos eleme)

[link]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66953) mark!


mark!
őstag

Szeretnék nyárra egy triált venni, kezdőnek milyet ajánlanátok? Használtan venném, mert lehet pár hét múlva ráunok. Nézelődtem én is, talltam egy párat ami jónak tűnik, de nem annyira értek hozzá. Monty jó?

>

(#66954) Acef


Acef
addikt

Alföld, fitnesz bringa, lánc és sor (fogaskoszorú) kopása.
Korábban már szó volt róla, hogy a sor kopásának mérésére nincs lehetőség, ezt csak "szemre lehet mérni".

Szerintetek kopott ez a HG50 sor?
- a három nagyobbat és a kicsi 11-est nem igazán használtam, a legtöbbet a 13-15-17-19 volt használva.
- kb 4500-5000 km van benne
- 4/5-ét a gyári KMC Z50 lánccal használtam
- utolsó 1/5-ét pedig KMC X8-al, ami sajnos ez alatt a 800-1000 km alatt ugyanolyan mértékben elkopott, mint az olcsóbb (gyengébb?) sokkal többet futott KMC Z50

Mindkét lancot ugyanúgy, rendszeresen tisztítottam és olajoztam, a felhasználás körülményei sem vàltoztak.

Kopott a sor, ezért nyúlt meg ilyen hamar a második (minőségibb) lánc?
Nem túl korai még (~5000 km), hogy elkopjon a sor?

[ Szerkesztve ]

(#66955) rétisün válasza Acef (#66954) üzenetére


rétisün
veterán

így képen nem látszik kopottnak, de ha felteszel egy új láncot, és elugrik a leggyakrabban használt fokozatokon, akkor cserés a sor is.

5000 km nem túl sok egy fogsorral, ha időben cserélve van a lánc, 3-4 láncot is kiszolgál, ami 10-es rendszer 3-3,5 ezer km-es csereperiódusát figyelembe véve is legalább 10-12.000 km.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#66956) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Van valakinek ötlete, hogy mitől van az strava-ban hogy az első használatot kivéve az indulási pozíciót a tényleges helytől 700-800 méterre teszi mint a valóságban volt. A cél hely viszont már pontos.
Láttam, hogy van bent hely eltakarási lehetőség, de tudtommal ilyet nem állítottam be, illetve próbáltam másik várost kijelölni de a jelenség továbbra is marad.
Jelenleg ez látszik az adatlapomon, de továbbra sem jó: "You don't have any hidden locations."

(#66957) zoli03 válasza Acef (#66954) üzenetére


zoli03
őstag

Olcsóbb Shimanoktól ne várj sokat, ennyi km alatt simán elkophatott. Amúgy ha ráraksz egy új láncot, érezni lehet, hogy a kopottabb fokozatokban darál-e. Amúgy én az olcsó Shimano hajtásalkatrészeket olyan messzire elkerülöm, amennyire csak lehet (nem tartósak, de legalább még drágák is).

#66918 ivana: mikor először szétszedtem, simán összeraktam utána a többsebességest. Leginkább csak türelem kell hozzá.

#66952 Kleroo: azt írtad, párodnak kell a bicikli. Ez kb 19,5", egész nagy már, 180 cm alatti embernek nem nagyon venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#66958) Acef válasza rétisün (#66955) üzenetére


Acef
addikt

Ez 8-as sor

Nem ugrott, az új lanccal nagyon csendes volt, viszont 900 km alatt megnyúlt a lanc (+0.75%), és hangosan fut, csörög. /a váltó jól van beállítva/

Attól tartok, hogy hiába veszek új láncot, az is hamar elnyúlna, ha mostanit a sor koptatta el.
Tesztelni sem tudom, hiszen eleinte ez a ~900 km-t futott lánc is csendes volt, és most 1,5 hónap után úgy csörög mint valami lepusztult tesco bike.

rétisün, zoli03 köszi!
Sokan mondják, hogy "gagyi" az olcsó shimano, 8-as rendszere nem is nagyon van komolyabb.

A Sram elfogadható minőségű?
PG850-es sor és PC870-es lánc a terv.

[ Szerkesztve ]

(#66959) Because válasza zoli03 (#66957) üzenetére


Because
őstag

ezt jól megtekerted... olcsó, de legalább drága, de akkor ez már a drága kategória nem az olcsó :D

amúgy pedig csak rá kell nézni mennyire kopott. készíteni frissről egy képet és akkor van mihez hasonlítani

(#66958) Acef : pedig nem tűnik kopottnak a sorod...

[ Szerkesztve ]

(#66960) -=RelakS=- válasza zoli03 (#66957) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Legolcsóbb Shimano koszorú van fent, jelenleg jobban bírja, mint a korábbi drágább sor :)

Igaz, akkor elnyúlt rajta egy Shimano lánc, most meg többet cserélgetek a lassabb nyúlás érdekében. (mondjuk a kulcs lehet az, hogy Shimano helyett Sram a leggyakrabban használt láncom)

Acef
A sorod kopása ismerős az én soromról, de az komolyabban szétment. Rakjál fel egy új láncot, és nézd meg, hogy hogy viselkedik. Ha másképp, mint a régi lánc, akkor inkább rakd azt vissza, amíg nem veszel egy új sort.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66961) anorche1 válasza Acef (#66958) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem is gyárilag valami szutyok kmc láncom volt, amibe 1200km után kotyogott a láncnyúlásmérő 1 -es oldala.
Most pc 870 -em van új sorral (rosebike -on sajnos nem volt sram sor, csak shimano :( ), és pontosan nem tudom (még ősszel lemerült az elem az órámban, és nem nagyon iparkodtam újat venni, csak kb. 1 hónappal ezelőtt :D), de kb. 1500 lehet benne, és még messze van attól, hogy a 0.75 beessen.
Szóval jó lesz a lánc és az a sor :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#66962) Acef


Acef
addikt

Köszi mindenkinek! :R

A sor kopásának megítélésekor mit néztek?

1-2-3-4-es jelzést, vagy mindet?

szerk:
A két 5-ös jelzésűnek teljesen más az íve. Esetleg ez az, ami számít?

[ Szerkesztve ]

(#66963) zoli03 válasza Acef (#66958) üzenetére


zoli03
őstag

#66958 Acef: nekem is 8-as rendszerem van, először CS-HG41 sorom volt, az nagyon gyorsan kopott. Amikor vettem, akkor még normálisabb áron volt, de utána megdrágult (eredeti áron se érte meg igen tartósság mellett). Most Sunracet használok, de azzal még csak 1-200 km-t mentem, hosszútávú tapasztalatom nincs még vele.

#66959 Because: úgy értettem, hogy az olcsóbb kategóriás Shimano alkatrészek drágábbak, mint a konkurencia, de nemhogy többet, hanem inkább kevesebbet bírnak azoknál.

#66960 -=RelakS=-: akkor neked szerencséd van. Ahogy korábban írtam, a CS-HG41-ben csalódtam (8 sebességes Shimano láncot nem is próbáltam, mindenhol rosszat olvastam róla). Menetes Shimano fogaskoszorúval volt még tapasztalatom, de azokkal is csak rossz (mint ahogy olcsóbb láncokkal is).

(#66964) pc360 válasza Acef (#66962) üzenetére


pc360
addikt

Hogy ugrik-e rajta a lánc. Az, hogy szemre mennyire látható, az változó. A sajátomon kiszúrom, ha már nem 100-as.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66965) fpeter07 válasza hl225 (#66956) üzenetére


fpeter07
veterán

Teló fogja a gps-t? Van amikor 10-20 perc alatt jön létre kapcsolat. Pesten tavaly 1 órán át kereste, biztos a sok ház leárnyékolta a telót... No nem mintha csúcsmodell lenne.

(#66966) Runner_fxr válasza Zyrius (#66951) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az természetes, hogy érzed a fájdalmat, fáradstágot a karodban is. Ha nem vagy edzésben akkor a kerékpározás minden testrészednek terhelést jelent. Fokozatosság, rendszeresség a titka az egésznek, ez igaz minden sportra. Elmúlnak a kisebb fájdalmak ahogy erősödsz. Csak ne sürgesd!

Én is a IX.-ben laktam egy ideig, de most visszaköltöztem a XI.be. Közös tekerésben benne vagyok, aztán közben dumálhatunk. Gazdagrétről szoktam indulni fel a Normafára, János-hegy, HHH. Ilyesmi, ha gondolod csatlakozhatsz, vagy bárki más is.

(#66967) maximilian4 válasza Runner_fxr (#66966) üzenetére


maximilian4
addikt

Én július - augusztusban benne lennék többe is (feltéve ha nem kell németbe kimennem).

Maxi

(#66968) pc360 válasza Zyrius (#66951) üzenetére


pc360
addikt

Könyökfájdalomra 1-2 tipp a hozzászokáson kívül: nem tudom, a telód hogy van beállítva, de ha az finoman mozog és nem túl merev alattad, sokat segít (karbantartásként egy kis szilikonspray vagy célszer a lábak elindulását könnyíti). A másik, látom, a tenyértámaszos markolat megvan. Mindig elszórakozok azzal pár percet, hogy beforgassam őket a megfelelő pozícióba, ha netán le kell szedni valamiért. Sokat számít az a pár fok is, ahogy a fékkarok dőlésszögénél is.

Egyébként, ha erősödsz, egy idő után mindinkább a lábadra (és derekadra) fog helyeződni a testsúlyod, azokkal mozgatod magad, így a könyököd már nem annyira támaszt, hanem húz is sokszor.

Nekem egyébként az egyik könyökömön volt/van ínhüvely-gyulladásom egy országúti kormány alsó fogása miatt. Ott kapaszkodtam rendesen az életemért nagy tempók mellett. Elég szar dolog.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66969) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok. Probalt mar valaki 10-es hatso váltót használni 9 sebesseges valtokarral? Viszi rendesen vagy tenyleg igaz az hogy a 9 sebesseges rendszerhez nem jok a 10 sebességes váltók? Ezt olyan nehezen tudom elkepzelni, h mitől nem jó ha nem jó.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66970) dokee78


dokee78
félisten

A Downhill kormányokat miről ismerem fel egy adott webshopban?
Azon kívül,hogy hajlítottak?
Mert nem igazán szokták kiírni.
Szélesebbek,mint a többi,amik 600-640mm?

(#66971) 6030D válasza hl225 (#66956) üzenetére


6030D
Ármester

Ahogy előttem is írják, nem talál jelet a gps. Ha MTK-s telod van, szinte biztos. Keress rá, lehet probálkozni gps jelkeresés javítással, valakinek segített.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66972) Valkűr válasza dokee78 (#66970) üzenetére


Valkűr
őstag

Van 700-780 széles is, és van mikor szokták irni DH kormány...A befogó 31.8 minden esetben.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66973) dokee78 válasza Valkűr (#66972) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Ez DH kormányok?

XLC HB-M04 31,8mm 640mm emelt kormány

Mert ez biztos,de 28,6 a befogó.
Altrix Downhill HB3528

(#66974) Pttypang válasza Valkűr (#66972) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg nem dolgoztam fel, de mitol dh-s egy kormany?
Tudtommal le szoktak vagni aztan jonapot, attol, hogy az a neve? :D
[link]

Everybody lies.

(#66975) rétisün válasza Valkűr (#66969) üzenetére


rétisün
veterán

"Ezt olyan nehezen tudom elkepzelni, h mitől nem jó ha nem jó."

én azt is nehezen tudtam elképzelni, hogy egy 10 sebességes 105-ös hátsó váltó nem működik egy 10 sebességes tiagra váltókarral, aztán pedig nem működik. legalábis nem olyan pontosan, mint egy azonos szériába tartozó váltókar/váltó páros.

ki kell próbálni, elképzelhető, hogy mégis jó lesz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#66976) Valkűr válasza Pttypang (#66974) üzenetére


Valkűr
őstag

Nincs ekkora űr azért a DH és nem DH közt. Nyilvan DH-ra erősebb kormany kell és szélesebb az átlagtól hogy meg tudd fogni ha kell. Azért nem írják mert nincs kőbe vésett szabály. Attol mert nem irja még bőven alkalmas lehet egy kormany DH-ra is.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66977) Laox válasza dokee78 (#66973) üzenetére


Laox
aktív tag

750-800 mm körül vannak a DH-s kormányok, mindenképpen alumíniumot vegyél, abból is jobb minőségűt, ne ilyen olcsót. Mondjuk ez attól is függ, hogy tényleg DH-zol, vagy csak legurulsz a hegyen, amit egy Tescos biciklivel is lehet. :)

(#66978) Pttypang válasza Valkűr (#66976) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor leirom ujra, tovabbra se ertem, miert ne lenne alkalmas barmelyik dh-ra?

Vagy eppen kiszurni kene a "dh kormanyokat"?
Miert epp a kormany? :DDD Teleszkopot vegyen, akkor majd megtudja, mennyire olcso ;]

Everybody lies.

(#66979) Valkűr válasza Pttypang (#66978) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát próbálj ki egy vékony egyenes es rovid kormanyt DH-ra és megtudod miért nem alkalmas bármelyik. 😁

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66980) Pttypang válasza Valkűr (#66979) üzenetére


Pttypang
veterán

Tudom, miert nem alkalmas, de en azt kerdeztem, hogy a szelessegen es az anyagon kivul milyen tenyezo van meg, ami alapjan besorolnad ezeket?
Hasznalhatnek "dh kormanyt" a pereputty montimon is, ha levagnam megfelelo szelessegure, akkor nem lenne vele semmi gondom.
Ezert kerdeztem, hogy most "dh kormanyokat" keres, vagy "dh kormanyokat" szeretne elkerulni?

Everybody lies.

(#66981) Laox válasza Pttypang (#66980) üzenetére


Laox
aktív tag

A DH-s kormányok jóval szélesebbek a pereputty montisnál, emellett a pereputtyra ha ugratás után nagyobb erő hat, akkor el is hajlik, vagy rosszabb esetben törik. Jóval nagyobb igénybevételnek vannak kitéve.

(#66982) dokee78 válasza Laox (#66977) üzenetére


dokee78
félisten

Nem DH-zom,ez a canga szét is hullana.
Csak tetszenek ezek a kormányok,jobban néz ki mint a gyári.

Crytec210
Igazából a lényeg az lenne:
-hajlított
-aluminium
-legyen rajta firka :D
-fehér (ez persze nem muszáj)
-5.000 alatt

[ Szerkesztve ]

(#66983) Pttypang válasza Laox (#66981) üzenetére


Pttypang
veterán

Tudom, miert nem alkalmas, de en azt kerdeztem, hogy a szelessegen es az anyagon kivul milyen tenyezo van meg, ami alapjan besorolnad ezeket?
Igen, de ha pereputty montin hasznalnam a pereputty monti pereputty felhasznalasaval, akkor teljesen alkalmas lenne ugyanugy a pereputtyozasra, vagyis boltbajaras, cirkalas, random kis erdei turak.
A kerdes az volt, hogy egyeb tenyezo van-e még?
Vehetek "dh kormanyt" a pereputty montira nyugodtan, csak penzkidobas kb.

(#66982) dokee78
Erre gondoltam ,hogy csak a kinezet miatt kell, ezert is kerdeztem, hogy milyen tenyezoket vennel meg figyelembe, nem csak a "dh kormanyok" neznek ki igy, sok festett, diszitett kormany van azert :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#66984) dokee78 válasza Pttypang (#66983) üzenetére


dokee78
félisten

Egyébként az RR340 strucnijába belemegy a 31,8mm kormány?
Vagy azt is cserélni kell,mert mondjuk elég alap kinézete van.

(#66985) Runner_fxr válasza dokee78 (#66984) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem az 25,4-es.

(#66986) hl225 válasza 6030D (#66971) üzenetére


hl225
tag

Megnézem, de nem MTK-s a teló (Snapdragon)

(#66987) dokee78 válasza Runner_fxr (#66985) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem 31 lesz,mert bár vékony a kormány,de középen a strucninál vastagabb jóval.

(#66988) Valkűr válasza Pttypang (#66980) üzenetére


Valkűr
őstag

Nincs ilyen tényező, mivel mind felsoroltad ami alkalmassá tesz egy kormányt DH-ra. :) Minek tenne bárki utcai bringára DH-ra gyártott nehéz széles kormányt, mikor van olcsóbban könnyebb, keskenyebb, olcsóbb ami megfelel az általános használat során? Azért az ár rendszerint tükrözi az anyag és a felhasználási területet általában egy alu kormány esetében.

Ezt nem tenném DH-ra. : [link]

De ezt már inkább: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66989) Integrale válasza Valkűr (#66969) üzenetére


Integrale
veterán

En ezzel szivtam par hete, vettem egy 10-es valtot, es nem mukodott megfeleloen, Hasaggymeg forumtarsnak meg igen. A kutya a Dyna-Sys feliratban van elasva, mas a huzas merteke, ha talalsz olyat ami nem Dyna-Sys, van ilyen nem is egy, akkor jo lesz 10-es valto 9-es vagy akar 8-as sorhoz, valtokarhoz is.

"Bad reklám is reklám too"

(#66990) Valkűr válasza Integrale (#66989) üzenetére


Valkűr
őstag

NA akkor még egyszer a kérdés. Van egy régebbi LX váltokarom 9 sebességes rendszerhez, 9-es fogsorral. Ehhez akartam egy újabb hátsó váltót amik már 10 sebességesek. A huzás arány az a váltokarban rejlik nem magában a hátsó váltóban, vagy rosszul tudom? A hátsó váltó nem más mint egy rugóval ellátott szerkezet ami oda vált ahova a kar húzza, elvileg. Vagy ezt is rosszul gondolom?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66991) flash-


flash-
veterán

mi értelme a mini kerékpár kormány szarvnak?(kb épp meg tudom fogni kézzel de a végén talán néha picit ki is lóg a kézfejem ha úgy fogom)(pedig egyáltalán nincsen nagy tenyerem, inkább épphogy átlagos felnőtt férfi méretű)

egyáltalán nem kényelmes a fogása(nem a tapintásra gondolok, hanem hogy így tekerni)
gyárilag rajta volt..vagy van valami titka hogy hogy állítsam be(pl milyen szögbe)
esetleg hogy fogjam?..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66992) dokee78 válasza dokee78 (#66816) üzenetére


dokee78
félisten

Na volt ez a problémám!
Itt a fotó,bár lehet nem adja vissza a valóságot:

(#66993) Runner_fxr válasza dokee78 (#66987) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mindegyik kormány megvastagszik a befogónál. 25,4-es lesz az, kizártnak tartom a 31,8-at.

(#66994) Integrale válasza Valkűr (#66990) üzenetére


Integrale
veterán

Dyna-Sys hátsó váltó, csak Dyna-Sys váltókarral és koszorúval lesz jó. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#66995) maximilian4 válasza Valkűr (#66990) üzenetére


maximilian4
addikt

De ha 9 sebességes a váltókarod és 9 sebességes a koszorúd, akkor minek akarsz 10 sebességes hátsó váltót? Dögivel vannak kíváló 9 sebességes hátsó váltók (pl. egy sram x9-től kezdve xtr-ig).

Maxi

(#66996) Laox válasza dokee78 (#66992) üzenetére


Laox
aktív tag

Ezt szerintem bírja bármelyik nem kínai kormány, ez egy szép sima felületű út.

(#66997) dokee78 válasza Runner_fxr (#66993) üzenetére


dokee78
félisten

Igazad van,mert 22 cm köröli ez a gyári kormány,de befogóhoz gondolom beférnek a 25,4mm-esek.
XLC HB-M04 25,4mm Gondolom ez kényelmesebb a nagyobb emelés miatt?

XLC HB-C09 Comp 25,4mm 600mm 15 fok

Nem tudom kényelmetlen lenne-e az egyenes a hajlított után?

Laox Az emelkedős kérdésem nem a kormány dologhoz kapcsolódik,hanem ahhoz amire válaszoltam.
Feljutási gondom van ott.

[ Szerkesztve ]

(#66998) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#66966) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én megyek,ha vihetem az aksidat. ;]

acef...az a sor még teljesen jó.A neten ráguglizhatsz lásd milyen is egy kopott sor. Pl.worn chainring cassette képtalálatok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66999) Hasaggymeg válasza Kleroo (#66952) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyent meg ne vegyél! Nem kezdőknek való a fotó nélküli 50 € monti,melynek hírdetése úgy kezdődik,hogy felújításra szorul. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67000) Pttypang válasza Valkűr (#66988) üzenetére


Pttypang
veterán

Az indok, "mert jol nez ki".
A tomeg annyira nem tenyezo, vagni pedig lehet belole :D

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.