Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) 6030D válasza Napfénysüti (#66780) üzenetére


6030D
Ármester

De ez csak úgy menő, ha vesz hozzá olyan mezt, mint ami neked van. :)

Krisz79: A normál fehér/fekete/piros Focus kulacs kell ehhez a fehér/fekete/piros géphez! ;)
26" -> 27,5": én mentem 26-os Whitlerrel, szerintem egy évvel fiatalabb, mint a tiéd, meg V-fékes, de az lényegtelen. Most van egy 27,5-es Focus, ég és föld. Mondjuk felszereltségben nem egy kategória, de már csak a kerékméret, illetve a szélesebb kormány + újabb geo miatt is megvan a "mindenen átmész feeling".

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66802) bunddog válasza ShiTmano (#66796) üzenetére


bunddog
tag

Nem vészes szerintem, ha lesz megint akciós paragon akkor lehet az lesz a befutó, de a mostani lock-olt sf14nél biztos nem rázna jobban a merev villa.

(#66803) ShiTmano válasza rétisün (#66800) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

És terepezel is? Emlékeim szerint Neked outid van, meg talán ilyen csendőrbicikli forma keró. Mik vannak még?

(#66802) bunddog Hol, mennyiért volt akciós paragon?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66804) Krisz79 válasza 6030D (#66801) üzenetére


Krisz79
őstag

Félre értés elkerülése végett, írtam,hogy lehet váltanék 27,5" méretre,az meg nem biztos,hogy újabb Focus lesz, így nem szükséges a mez... 15e-ért.
Ha tud valaki olcsóbban, természetesen érdekel és marad ez a canga...

Egyenlőre körül se néztem az utód után,de ezt már megvették volna...
Szerintem használtat keresnék,hogy megússzam 150 környékén.

Apropó, ittTe hol látsz fekete/fehér/piros kulacsot?
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66805) Tendd


Tendd
tag

Ma nagyon szép idő volt, szélcsend, meghajtottam a gépet ahogy tudtam 32,5 átlag lett a vége 50km-en. Ennél többre jelenleg képtelen vagyok. A végén már kicsit görcsölt az egyik lábam is. A terv 35kmh lenne a nyár végére, ez megvalósítható, vagy több idő kell? Nagyjából hetente 3x járok.

(#66806) rétisün válasza ShiTmano (#66803) üzenetére


rétisün
veterán

"csendőrbicikli forma keró" azmiaz? amúgy outim van, cyclocross, fitness

jogos, nem terepezek, bár sokszor az aszfalt se sokkal jobb. és még csak nem is kátyúkra kell gondolni, elég ha amolyan jó magyar módra, balf***ul van megcsinálva.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#66807) HollyBoni válasza Vanir (#66799) üzenetére


HollyBoni
veterán

Alkonek + ronggyal próbálkozok de nagyon sok elbow grease kell.

(#66808) ShiTmano válasza rétisün (#66806) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

""csendőrbicikli forma keró" azmiaz?"

Más néven tanyabike csak az olyan degradálóan hangzik. De akkor benéztem, Neked nincs olyan.

"jogos, nem terepezek" Pont azt írtam hogy terepre nem való a merev. ;] Utcára Én is merevet szeretnék egy trekking vázba, vékony gumikkal. A mostani mtb Epiconnal, meg 2,25" Smart Sammel inkább erdőbe való.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66809) ivana válasza ShiTmano (#66808) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem van ilyenem, meg outim :))

(#66810) Acef


Acef
addikt

Hi!
A CN-HG71-es láncnak a képen/rajzon látható összekötő szemei vannak.
Használhatok ehhez a lánchoz pl KMC patentszemet, vagy csak az eredeti mődon,összekötő stiftekkel használható?

(#66811) atok666 válasza Tendd (#66805) üzenetére


atok666
őstag

Hat, az eleg nagy ugras... de mindent bele! :)

Atok

(#66812) flash- válasza mustang08 (#66791) üzenetére


flash-
veterán

megprobaltam betolteni a strava-val a merretekerjek által létrehozott útvonalat de hibát ír:

"Time information is missing from file"

ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66813) ShiTmano válasza ivana (#66809) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Akkor Veled kevertem össze. :B

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66814) 6030D válasza Krisz79 (#66804) üzenetére


6030D
Ármester

Napfénysütinek ment a válasz, neki van olyan meze. A fekete-fehér-piros kulacsot a Focus forgalmazó árulja. A méret miatt csak azért írtam, mert probáltam olyat, mint a tiéd, és a 27,5 teljesen más.

Kulacs:

Van nagyban is, ha érdekel, privátban elküldöm.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66815) Krisz79 válasza 6030D (#66814) üzenetére


Krisz79
őstag

Van Vácon is üzletük,vajon mennyiért adhatják...
Elnézést, kicsit célzás értékünek tünt... ;)

A Decás jobban tetszik, diszkrétebb,majd összetekergetem a magamnak való szinkombót. :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66816) dokee78


dokee78
félisten

45 fokos földes emelkedőn nem tudok feltekerni.
Nem mondanám hosszúnak,de mégsem megy.
2/3-ig jutok ott le kell szállnom.
Elől legkisebb hátul legnagyobb fokozat.
Ki pörög a kerék,pedig All-terrain gumi.
Nagyobb lendületettel nem tudok nekimenni.
Valami ötlet?

(#66817) Pttypang válasza dokee78 (#66816) üzenetére


Pttypang
veterán

Leszallsz es feltolod.
Rendes gumit vettel mar ra?
1-1ben probalod, ha jol vettem ki, gondolmo vegig ulve, mert ha kiallsz, akkor instant el fog kaparni, valts nagyobb fokozatra es tekerd meg izombol, a csuszasokat ezzel lekuzdve, de tobb ero kell majd hozza, hogy igy felmenj.

Everybody lies.

(#66818) Krisz79 válasza dokee78 (#66816) üzenetére


Krisz79
őstag

:Y
Elég érdekes kérdést tettél fel.
Próbáld meg újra... Ha nem megy,told ki...
De még rajta vagy,szorítsd a kormányt...és fókuszálja célra ...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66819) ShiTmano válasza dokee78 (#66816) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

All-terrain gumi helyett bütykös terepgumi a megoldás szvsz.
Nekem ahol kipörgött a Landcruiser ott a Smart Sam betapad, pedig az sem kimondott hardcore terepes.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66820) dokee78 válasza Pttypang (#66817) üzenetére


dokee78
félisten

Még gumi a gyári.
Megfogadtam a tanácsotokat,akkor cserélek alkatrészeket,ha szükséges.
Igen felállok az ülésről a vége felé.

Nem feltolni szeretném,célom,hogy feljussak tekerve.
Lesz bütykös gumi is amint ennek kaput lesz.

Persze nem erre való ez az olcsó gép,de fel kellene jutni vele.

[ Szerkesztve ]

(#66821) zoli03 válasza ShiTmano (#66819) üzenetére


zoli03
őstag

45 fokos emelkedőn akkor se fog felmenni. Ott már gyalog is elég nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#66822) dokee78 válasza zoli03 (#66821) üzenetére


dokee78
félisten

Lehet csak 30 fok.
Nagyjából tippeltem.

(#66823) ShiTmano válasza zoli03 (#66821) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mondjuk az igaz, 45° az már elég durva.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66824) atok666 válasza dokee78 (#66816) üzenetére


atok666
őstag

Biztos 45fok? Az nagyon durva, meg %-ban is...

Atok

(#66825) -=RelakS=- válasza flash- (#66812) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

gondolom KML-t vagy KMZ-t konvertáltál GPX-be.

Rossz ötlet, mert a GPX-nél időrendet vár el a koordinátáknál, vagy valami ilyesmi

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66826) fpeter07 válasza flash- (#66812) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem nagyon lehet máshonnan származó fileoket csak úgy feltölteni. Utánanéztem anno a témának, bukott ügy. Csak a progival lehet felvenni az edzést. Vagy manual bejegyzésbe beírod, azt szoktam én is használni futásnál. (teló nehéz, és nem tudom hova rakni, versenyen láttam lányt, akinek olyan szuper nacija volt, hogy a fenekén zseb is volt, hát nekem ilyen nincs :D )

(#66827) Pttypang válasza flash- (#66812) üzenetére


Pttypang
veterán

Remélem tudod, hogy te egy sima útvonal állományt akarsz feltölteni, amihez nincs időkód mellékelve, lévén ez nem egy letekert táv, hanem egy generált útvonal, nincs ebben semmi meglepő, ha megpróbálod saját track-hez feltölteni és kiirja, hogy ez nem fog menni.. :N

(#66826) fpeter07
Megszerkesztheti a gpx fájlt gond nelkul, nem olyan komplex cucc, en is egyesitettem mar random ketteszakadt koroket, aztan feltoltottem ujra es nem volt vele gond, csak akkor huly adatokat fog kiirni hozza, ha egy track segmentbe rakja az egeszet es mindenhova lehetetlen idopontokat tuzdel :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#66828) bunddog válasza ShiTmano (#66803) üzenetére


bunddog
tag

bike discount-on volt 129 eur decemberben

(#66829) -=RelakS=- válasza fpeter07 (#66826) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elvileg (nem próbáltam), ha a másik program TCX, FIT vagy GPX fájlt ment, azt feltöltheted, de kb ennyi.

Works for multiple .tcx, .fit or .gpx files 25MB or smaller. Choose up to 25 files.

Ciki akkor van, ha nagyobb a méret, mint 25MB :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66830) dokee78 válasza atok666 (#66824) üzenetére


dokee78
félisten

Á nincs az 45 fok kissé túlzás volt.
Feltennék egy képet,de szemből van és nem látszik rajta.
Bár lehet korábban feltettem már ide.

(#66831) Hasaggymeg válasza dokee78 (#66830) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kússz teljesen előre a nyerged csücskére és hajolj rá a kormányra.Így marad súly a meghajtott kereken is,hogy ne kaparjon és az eleje sem emelkedik fel.A sebesség megválasztása is fontos,ha túl nagy akkor elkapar,ha meg kicsi és nem pörgeted eléggé,eldőlsz,leállsz és elindulni már nem lehet.Amúgy meg van az a lejtő melyen nem lehet kitekerni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66832) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Volt már, hogy kinek milyen masinái voltak eddig? :)

HA volt, akkor sorry, de ha nem, akkor hajrá! Kíváncsi vagyok a gépszörnyekre! :)

Még egy országúti kellene.. :)

[ Szerkesztve ]

(#66833) 6030D válasza dokee78 (#66830) üzenetére


6030D
Ármester

Elkeztdél Strava-zni, ha jól tudom. Ha mentél azon a részen, akkor meg tudod nézni, hogy mekkora emelkedő van ott (nyílván mobillal mérve nem lesz pontos, de a 45 fokról ki fog derülni, hogy 12-15%, kábé). Az sem mindegy, hogy egy rövid, meredek, vagy egy hosszú emelkedőt nem tudsz megmászni. Az elsőhöz lendület kell, a másodikhoz erő, esetleg technika, bár gondolom nem sziklás ösvényt akartál mászni.
Szerintem az erőhiánnyal lesz gond. Jelöld be Strava-n a climbing challange-t a következő 3 hónapban, és teljesítsd. Utána menni fog az emelkedő. ;) Gyakorolni kell, nem gumit cserélni (idő előtt).

+SoulRiever-: ennyi szép paripa mellé hogy jött ötletnek egy cruiser?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66834) SoulReaver válasza 6030D (#66833) üzenetére


SoulReaver
veterán

Inkább utód. A többi már nincs meg. Ezeket mind fiatalabb koromban építgettem, de most már harmincon túl, kicsit nyugodtabb természetű lettem, ezért lett a cruiser :)

(#66835) Pttypang válasza 6030D (#66833) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha a gyari gumit hasznalja, akkor de, cserelje inkabb, mielott elszall alatta :D

Everybody lies.

(#66836) trialboj


trialboj
őstag

Havernak van 2 RShox Reaconja, nem levegős sima rugós. Elég régi, talán 2008-2010 körüli. Nincs rajta semmilyen tekerentyű, de az a helyzet hogy elég kemény, és többnyire erdei utakon használja, amit a traktorok szétbarmoltak, és az szárazon ráz mint a fene. (másnak is elkezd viszketni az alkarja ha nagyon rázós úton gyorsan megy?)

A kérdés az lenne, hogy lehet ezen puhítani? Még a felét sem mozogja ki a telo, pedig van pár igazán mély völgy-domb rész.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#66837) Hasaggymeg válasza SoulReaver (#66834) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elég korán és erőteljesen lenyugodtál,de...ami késik az jön! ;) A midlöéjdzskrájszisz még ezután fogja nálad is felkavarni az állóvizet... ;]

(#66836) trialboj...egy rendes szervizelés?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66838) szjoci válasza Acef (#66810) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nyugodtan összerakhatod patentszemmel. Arra kell ügyelni hogy a láncvastagsághoz (...8-9-10... sebességes) megfelelőt vegyél, bár ez egyértelmű. Én sram powerlink patentszemet használtam eddig minden lánchoz gond nélkül, volt már shimano is köztük.

(#66839) zoli03 válasza trialboj (#66836) üzenetére


zoli03
őstag

Biztos, hogy nincs rajta rugóelőfeszítés állítás? Amúgy szerviz, rugócsere (bár ez nem biztos, hogy megéri).

(#66840) trialboj válasza zoli03 (#66839) üzenetére


trialboj
őstag

Pár hete v max 1 hónapja vitte teljes körű szervizre.... Azt mondták minden okés vele... Szóval nem lehet csak simán eltekergetni valamit a rebound melletti nyakon? vagy lentről?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#66841) zoli03 válasza trialboj (#66840) üzenetére


zoli03
őstag

A rugóelőfeszítést felül lehet állítani, a csillapítást lehet alul. Így szokott kinézni.

(#66842) Hasaggymeg válasza trialboj (#66840) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és valahogy így a visszaút csillapítás gomb az aljában.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66843) Hasaggymeg válasza SoulReaver (#66832) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor első bringámat gyötörtem (~1980) még filmes fényképezőgépünk sem volt.A másodiknál (1989) már volt egy filmes Varta,de ha lefotózom sem lett volna kivel papír alapon megosszam.A harmadik megvásárlása után is (2001-ben) még mindig két év kellett,hogy digitálist fényképezőgépet vásároljak,és további 5,hogy internetkapcsolatom is legyen.Így csak a 2 utolsóról van képem. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66844) trialboj


trialboj
őstag

Ezt a videót találtam.... tehát akkor csak rugócsere tudná puhítani? Jelenleg 75kg körül van, mikor vette 85 volt kb, az lenne a legolcsóbb ha visszahízna :)))

https://www.youtube.com/watch?v=aa-bFJZmcko[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#66845) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok. E-Type rendszerű 9 sebesseges Shimano első váltót keresek. Nem tudja valaki, h beszerezhető e még valahol?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66846) Krisz79 válasza 6030D (#66814) üzenetére


Krisz79
őstag

Értelek,nem nem Velence tó környéki vagyok,hanem váci...
Szabadságunkat töltöttük ott.
Mivel mindig is elgondolkodom a Balaton körön,igy el kell kezdeni valahol...
Jöhet a Kis-Balaton kör. ;)
Különben a Dunakanyar is csodálatos,de ez már többször volt itt téma. (sajnos a kerékpárút időnként borzasztó.)

27,5" Nekem is szimpatikus méret, na de milyet? 250e fölé fixen nem mennék.
Felhasználási területem a murvától nem szokott durvább lenni. (trekking-be sem gondolkodom!.)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66847) Acef válasza szjoci (#66838) üzenetére


Acef
addikt

szjoci köszi!

Srácok!
Mit ajánlott vennem2×8 seb. fitnesz bringára, mi lenne jobb választás?
A jelenlegi HG 50-es soron két KMC lánc kopott el ~5000 km alatt, és már a sor is "gyanús", valsz cserélni kell.

Tehát az alábbiak közül mit javasoltok?
sor:
- Shimano HG 50
- Sram PG 830
- Sram PG 850 (ez megéri a + $-t?)
lánc:
- Sram PC 850
- Sram PC 870 (ez megéri a + $-t?)

A lancra jó a korábban -Lasali- által javasolt [weldtite-tf2-teflonos olaj?]

[ Szerkesztve ]

(#66848) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mitől lehet,hogy 3-4 havonta belsőt kell cserélni? Holott alig van használva a gép.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#66849) Vanir válasza FIREBLADE78 (#66848) üzenetére


Vanir
veterán

Érdemes átnézni a felnit, hátha van benne valami sorja ami kiböki a belsőt, illetve a külsőt is nézd át.

(#66850) ShiTmano válasza FIREBLADE78 (#66848) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Miért kell cserélni? Kilyukad pontszerűen, kikopik, kiszakad belőle a szelep stb.? Márkás belső vagy noname? Berakáskor használsz hintőport? Nem használod túl alacsony nyomáson, megfelelő méretű?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.