Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) bunddog válasza ShiTmano (#66650) üzenetére


bunddog
tag

Ja én is ezért nem vettem meg...amúgy elég gáz hogy nincs olcsóbban egy merev ami tárcsafékes (ami ma már tényleg alap), annyiért vegyek egyet amennyiért már rs paragon-t kapok akciósan? :D

(#66652) Normi™ válasza ShiTmano (#66650) üzenetére


Normi™
őstag

[link] ;]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66653) Acef


Acef
addikt

Hi!

8-as kazettára rakott 7-es sor esetén a spacert belülre vagy kívülre kell tenni? Mindkét helyen használható (vagy-vagy)?

[ Szerkesztve ]

(#66654) ShiTmano válasza Normi™ (#66652) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszi. :DDD Má' veszem is meg. Úgy látom a leírásában is szerepel hogy aszongya "kispénzűeknek gagyi, nehezék Suntour helyett" :) De lehet nem jó az angolom. :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66655) Normi™ válasza ShiTmano (#66654) üzenetére


Normi™
őstag

Szívesen,máskor segítek bármikor,kérned sem kell. :D

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66656) ivana válasza Acef (#66653) üzenetére


ivana
Ármester

Váltó és váz függő, de alapjáraton belülre szvsz.

(#66657) ShiTmano válasza bunddog (#66651) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Hát igen. Érthetetlen, hogy teleszkópot amiben láb, becsúszó, rúgó, elasztomer stb. van tudnak adni 8-10ezerért, addig a faék egyszerűségű merev villát kokain árban adják. :F :F :O
Túl sokszor javasolták itt a fórumon a merev villát, ezért a kereskedők felvitték az árát.....

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66658) ivana válasza ShiTmano (#66657) üzenetére


ivana
Ármester

Ebben a logikában ott a hiba, hogy van suntour teló is ami nagyon alja, egy merev meg lehet nagyon állat is.

(#66659) maximilian4 válasza ivana (#66658) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért ennyi pénzért mint a fentebb linkelt merev villa lehet kapni jó levegős villát.

Maxi

(#66660) Normi™ válasza ShiTmano (#66657) üzenetére


Normi™
őstag

Főleg ezt amit linkeltem,600gramm körüli súly ide-oda de akkor is.Ha beállítod kis hazánkat laza 30euro-val még több,ennyiért vázakat lehet venni.Nem vagyok egy proli,de sok dolgot borzasztóan túltolnak,ismerem a kapitalizmus alapszabályát,hogy minden annyit ér amennyit adnak érte és tisztában vagyok vele,hogy nem én vagyok a célközönség,de akkor is nevetséges.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66661) ShiTmano válasza ivana (#66658) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nincs a logikában hiba. Nem karbon merev villáról beszéltünk, hanem alap Suntour helyett alap merev. Ritcheyt nem én hoztam fel példának. A legalja merev drágább, mint a legalja teleszkóp, ami több mint bosszantó.

(#66660) Normi01 Egyetértek.

Nah, találtam egy ezzel foglalkozó topikot. Szabad ilyet amúgy linkelni? :U [link]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66662) Kleroo válasza Runner_fxr (#66647) üzenetére


Kleroo
veterán

Most nézem hogy van egy nagyon faja összefoglaló. :)

Azért monti van scope-ban, mert az néz ki faján/menőn. :)
A trekking annyira nem adja. (hiába... a hölgyeknek a látvány a fontos, és nem ezt a "kommerszes" trekking vonalat preferálja)

Lehet megjáratok egy magellánt, hátha kellmesen csalódok, egyre kevésbé tűnik megkerülhetőnek. :D

Érdekes hogy a wheeler még kevésbé elterjedt mint 10éve. Gáz vázakat csinálnak már? Vagy valamelyik divat-vonatra nem ültek fel? :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66663) ShiTmano válasza Because (#66648) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez a Mosso egész jónak tűnik. Kicsit több mint amire gondoltam, de pofás egy darab. Mosso

Még ezen a bringán is jól néz ki, csak a váz fura egy kicsit.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66664) maximilian4 válasza Kleroo (#66662) üzenetére


maximilian4
addikt

Régen sem voltak a nagyok között, most sincsenek. Én a te helyedben bikemag aprón néznék szét.

Maxi

(#66665) Acef válasza ShiTmano (#66661) üzenetére


Acef
addikt

merev :Y

#66656 ivana

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66666) Because válasza ShiTmano (#66663) üzenetére


Because
őstag

ki kell próbálni, jókat tekertem vele:

(#66667) ShiTmano válasza Acef (#66665) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez mit csinált? Harminccal belement egy falba?

(#66666) Because Szép! mi lett vele? Csak nem lecserélted egy gagyi Suntourra. :DDD Tudom, eladtad a bringával és vettél egy 27,5-est.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66668) szjoci válasza ShiTmano (#66663) üzenetére


szjoci
őstag

Apám, ebből kifotosoppolták a nyeregvázcsővet :D

(#66669) Because válasza ShiTmano (#66667) üzenetére


Because
őstag

suntourból lett:

aztán igen eladtam, de eztán a cross bringát építettem, majd vettem a 27,5"-est és holnap érkezik a Neuzer Courier, végül is az mellett maradtam :)

[ Szerkesztve ]

(#66670) maximilian4 válasza Acef (#66665) üzenetére


maximilian4
addikt

A villa bírta az a lényeg. :D

Maxi

(#66671) Kleroo


Kleroo
veterán

Srácok!
Vélemény?
[link]
Ez atomkirálynak tűnik. Van gyengepontja? Ennyiért reális?

(Árban tudok följebb menni ha beszabehu jó kis bringát találok, kb 70ig. ERgo 40-50ből meg akarom úszni, de inkább kiadok 70ez egy bokalefosós "szívcsücske" bicóért, minthogy kidobjak 50et egy "oké-szép" paripáért)

Bár ez a geometria eléggé a "komolyabb MTB" irányba mutat, nem tudom mennyire zavaró. Bár azt is lehet mondani, hogy átmenet női és férfi váz között :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66672) ShiTmano válasza szjoci (#66668) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az nem fotoshop hanem egy Mrazek. [link] Vannak érdekes megoldások.......

(#66669) Because Szépen haladsz az outi felé.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66673) Pttypang válasza ivana (#66625) üzenetére


Pttypang
veterán

Rockrider 520-on az van gyarilag, x4 talan a hatso valto. :)

(#66624) Normi01
Miert nem nemitottad a sracot aztan kesz? :N Irhattal volna gondolom vmelyik adminnak, hogy zaklatnak, etc, biztos lett volna ezzel par kor, de nyilvan letiltani egyszerubb, szerintem en is azt tettem volna :D

(#66637) kacsyx
Igen, ez a "baj" vele, hogy egy idő után akkor is hajtod magad, ha nem kell, ha más nem, akkor a saját rekordjaidat megdönteni ;]

(#66657) ShiTmano
Kevesebb kokaint kene venned, akkor lenne penzed villara :DDD

Everybody lies.

(#66674) krisz4b70 válasza ShiTmano (#66672) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Szeretnék egy biciklit venni városba terepre egyaránt, hobby szinten használnám, suilba járni, hétvégente kis túrákra.
Nézegettem dechatlonba rockrider 340-et és az 520-at. Csak hát utóbbi 30-assal drágább, megéri a felárat?
Olvasgattam itt fórumon valaki szerint jó biciklik, valaki szerint viszont nagyon rosszak. Most akkor mi a helyzet? :D

Esetleg nézegessek kerékpár üzletekben, találok ott jobbat?

(#66675) Normi™ válasza Pttypang (#66673) üzenetére


Normi™
őstag

Nem volt kedvem ilyesmivel szórakozni,de nem is sokra rá megváltam a facebook nevű szörnytől is 1-2hónap használat után. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66676) ShiTmano válasza Pttypang (#66673) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Igen. Meg akkor talán nem törném el a Rockriderem váltókarját amikor downhillezek. :U :D

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66677) Pttypang válasza ShiTmano (#66676) üzenetére


Pttypang
veterán

Hetvegen voltam egy sportnapon vagy valami csaladi napon egy kalandparkban es en irattam ala az emberekkel a felelossegvallkalasi nyilatkozatot, hogy nem veszik igenybe a sportszereket alkohol, drogok, gyogyszerek befolyasa alatt. Meg szerencse, hogy nekem nem kellett alairnom :DDD

Megragasztottam, azóta is működik, a villa se kattog már, alig várom, hogy valami új hibajelenség bukkanjon fel ;]

Everybody lies.

(#66678) ShiTmano válasza Pttypang (#66677) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nekem RR 5.1-em volt. Asszem az a 340 elődje. Egy idő után a hátsó agy kezdett el ütemesen kattogni. -Igaz akkoriban 90 kiló voltam + a 20kilós lányomat is felültettem a csomagtartóra, úgy tekertem néha terepen is. :U -
Szóval várhatóan Neked is az lesz a következő, hacsak nem cserélted le kazettásra.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66679) func93


func93
senior tag

29" mtb-nál változik valamibe a váz méret? Eddig sima 26" xc montinál 19" váz kellett.
29-be egy 17" váz már kicsi volna?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#66680) Konflikt


Konflikt
addikt

Tour de Gyomro-re jon valaki? iden mennek eloszor.. milyenek az utak arra fele? mit erdemes tudni?:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#66681) ShiTmano válasza Kleroo (#66671) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Csak jelzem, hogy a fotón nem az van ami a leírásban. Tárcsafékes agyakat ír meg tárcsaféket. Ehelyett v-fék és sima agyak. A hajtómű is négyszögtengelyes. Szerintem nem egy nagy vétel ennyiért, de majd mások is szakértik.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66682) Pttypang válasza ShiTmano (#66678) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar par ezer km-el ezelott eltort a hatso agy, beszakadt a csapagypalya, az egesz kereket csereltem egy joytech agyas csepel duplafalu felnis szutyokra, azzal eddig egesz jol elvagyok, de szerintem korrodalodnak a kulloanyak...
Majd cserelem, ha eljutok odaig :D

Everybody lies.

(#66683) ShiTmano válasza func93 (#66679) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Vízszintes felsőcső hosszt nézzél. (Horizontal top tube) Az adja meg a bringa hosszát. A nyeregcsövet tudod állítani. És ha kétségeid vannak, inkább a kisebbet vegyed mint a nagyobbat. Azt könnyebb korrigálni. Páran már elkövettük azt a hibát hogy nagy vázat vettünk, hidd el borzasztó kényelmetlen.

(#66682) Crytec210 Az szép, addig nem jutottam el, hamarabb lecseréltem az egészet.

(#66684) Crytec210 Nem-nem, azt félreértetted. A kicsire vehetsz hosszabb stucnit, attól csak stabilabb lesz. A nagy a rövid stucnitól ideges lesz. Hidd el kipróbáltam mindenféle verziót, csak a vázcsere segített. De ezt többen is leírták.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#66684) Pttypang válasza ShiTmano (#66683) üzenetére


Pttypang
veterán

Eddig mindig azt irtak, hogy inkabb egy szammal nagyobbat, mert azt lehet korrigalni, a kisebbet viszont nem. O.O

Everybody lies.

(#66685) atok666 válasza deicide (#66154) üzenetére


atok666
őstag

Na, hogy szuperalnak az uj kerekek? Van vmi merheto kulonbseg?

Atok

(#66686) Petike168 válasza Mewryck (#66644) üzenetére


Petike168
aktív tag

Köszönöm! :R A terhelés remélhetőleg csökkenni fog majd, ezért is kezdtem el újra tekerni :)

(#66687) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#66667) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Leírás szerint csak megragadt a sárban és attól ment sz@rrá a váza! :Y ...mondjuk jó sok távtartó gyűrűje van a villanyakon és ő sem lehetett könnyű,de akkor is! :F

(#66671) Kleroo...gyanúsan nincs összhangban a kép a leírással. Hayes Stroker Ryde fékek sehol,tárcsafékes agyak sehol,na meg az integrált belső,amilyenről én még nem hallottam. :F

(#66674) krisz4b70...a mi Rockrider szakértőnk Crytec210 :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66688) Kleroo válasza ShiTmano (#66681) üzenetére


Kleroo
veterán

Á! köszi. Pont ilyen véleményre gondoltam.
A négyszögtengelyess hajtókar az mit takar? :) Olyan tipust ír, de nem az van rajta, vagy az van rajta és az elég ratyi dolog?

Eze tükrében, és a pár plusz extra elhagyaásával megpróbálok 60k-t. Annyiért akkor már tuti vétel lehet?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66689) Because válasza Kleroo (#66688) üzenetére


Because
őstag

szerintem csak valahonnan másolva lett ez a leírás, a típus több felszereltséggel jött és éppen a rosszat választották ki ..
annyira nem elrugaszkodott az ár még a képen látható felszereltséghez képest se, de persze alku nélkül nincs üzlet :)

[ Szerkesztve ]

(#66690) flash- válasza Kleroo (#66662) üzenetére


flash-
veterán

hát egyéni izlés, de szerintem egyáltalán nem néz ki kevésbé szépnek egy cross/trekking kerékpár mint egy MTB..

a ctm női bringák kifejezetten szépek, de van itt más szép női cross is szvsz..

link

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66691) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Egyik havernak keresek gumiköpenyt a bicójára jó ár érték arányban, de inkább értékben. Tudnátok ajánlani valami boltot, akciót, helyet ahol most van jó elérhető, jó áron?

- 26"
- 1,75 szélesség
- 80%-aszfaltra 20% földútra, de lehet csak aszfaltra is ha abból van jóáron)
- Reflex csík, de ha nincs, az se vész

AZ olcsóságot itt most 4-5000Ft/pár-ra értem. :U

MÁS!

Év elején vettem egy CUBE AMS 130 vázat, benne egy FOX Float RP23 rugóstaggal.
Összeszereltem (ez sem volt egyszerű), majd menet közben arra lettem figyelmes, hogy a rugóstag bármennyire is keményítem, nem lesz merev, mindenképpen rugózik, ami aszfalton való tekeréskor roppant zavaró, elnyel sok erőt. Hiába tekerem hármas fokozatra a ProPedalt, az akkor is mozog valamennyit.
Szétszedtem, kitakarítottam, bezsíroztam a szimeringeket (igaz nem a FOX zsírjával, hanem Motorex 5W-ssel), ugyan az a jelenség. Az első és hármas fokozatok közt van minimális keménységi eltérés, de kifejezetten merev, 0 rugózású sosem lesz. :( Testvéremnek is van egy ilyen rugóstagja, csak az nem pont ez a típus (már meg nem mondom melyik), azt be lehet keményíteni masszívra, ezt nem.

Kezdjek aggódni? A probléma a belső mechanikával meg hidralikával lesz vagy a Nitrogénnel?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66692) deicide válasza atok666 (#66685) üzenetére


deicide
veterán

Érzékelhető, igen, tegnap szembeszélben vittem a sort 42-es tempóval és csak a 12km vége felé akartam meghalni. Eddig 40 alatt is simán elvéreztem pofaszélben.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#66693) dbala


dbala
tag

Sziasztok!

Szerintetek jó lehet a 188 cm magasságomhoz (92 cm belső lábhossz) egy 56,5 cm-es nyeregcsővel és 56 cm-es felsőcsővel rendelkező CX bringa?
A jelenlegi tulaj 179 cm, de ahogy nézem a képet eléggé le van engedve neki a nyereg és ő is mondta, hogy neki kicsit nagy a kerékpár.
Tudom, ki kell próbálni, erre is sor fog kerülni, de addig is érdeklődnék.

Más téma. MTB-nál akinek nem tubless rendszere van használ valami defektgátló folyadékot? Érdemes?

(#66694) Cathfaern válasza ShiTmano (#66657) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Már akkor se lehetett értelmes áron merev villát kapni, amikor 3-4 éve a fórumon még nem ajánlgatta senki, csak én keresgéltem a trekkingembe :) Vicces az, hogy tárcsafékhez meg 26-os kerékhez még csak-csak lehetett kapni, de 28-ashoz és v-fékhez egyszerűen nem, és ez azóta se változott :( (főleg hogy azóta már öregedett annyit a bicikli, hogy egy 15k-s villát se legyen értelme belerakni, mert ér az egész bicikli max. 50k-t összesen)

(#66695) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Vázban valakinél ment már ki a menet kulacstartó szemből? Tudnak bele újat rakni egy bringaszervízben vagy valami vázjavító szakihoz kell ezt vinni?

(#66696) Kleroo válasza flash- (#66690) üzenetére


Kleroo
veterán

Ezek szépek, tetszenek.
Csak általában a régebbi trekking bícók nem ennyire megnyerőek, de természetesen nem zárkózom el. Mindegy maga a kategória, a kinézet a "fontos". :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66697) #48525824 válasza Konflikt (#66680) üzenetére


#48525824
törölt tag

Gyömrő-Péteri-Monor szakaszon szoktam járni... az útminőség elég rossz települések között.

(#66698) ivana válasza HollyBoni (#66695) üzenetére


ivana
Ármester

Eggyel nagyobb menetfúró és eggyel nagyobb csavar?

Kleroo: Szerintem az acél trekkingek kifejezetten jól néznek ki, meg azoknak a geojuk is jobb, a váz meg örök élet.

(#66699) HollyBoni válasza ivana (#66698) üzenetére


HollyBoni
veterán

De biztos, úgy vettem a bringát hogy bele volt ütve egy ilyen falcsavar és műanyag... Azt szeretném olyan legyen mint a gyári. Menetfúróm amúgy sajnos nincs és maga az szem forog a vázban.

(#66700) ivana válasza HollyBoni (#66699) üzenetére


ivana
Ármester

A szem forog a vázban? Elég fura, milyen vázanyag? Alapjáraton ilyet javítani úgy szokás az ilyet, hogy felfúrod és akkor abba vágsz menetet, vagy perselyezed és abba. Ezt a facsavar műanyag dolgot nem értem. Talán súlyosságtól függően blue vagy red loctite.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.