Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Last Epoch

Hozzászólások

(#1) pruzsi


pruzsi
őstag

Last Epoch

Egy újabb ARPG kezdeti Kickstarter vonalon :)

[Steam]

[Gameplayby-Quin69]

[ Szerkesztve ]

(#2) reelc válasza pruzsi (#1) üzenetére


reelc
veterán

Végre ennek is van topikja!

Készülget a Last Epoch Tools, az Item Database része már működik.
Ez a database a játék fájlokból veszi az adatokat.
Dammit munkája, aki a Grim Dawnhoz készítette a Grimtools nevű igen hasznos weboldalt/segédletet. Ahhoz hasonlatos.

[ Szerkesztve ]

(#3) pruzsi


pruzsi
őstag

11 óranyi játékidő után így állok main és side questek készen vannak.

(#4) reelc válasza pruzsi (#3) üzenetére


reelc
veterán

Miben másabb, mint a többi ARPG?
Annyit tudok, hogy több idősík van benne.

(#5) pruzsi válasza reelc (#4) üzenetére


pruzsi
őstag

Időutazós téma gondolom a sortyban van szerepe,nem találtam hű ha, más - más ellenefelek ennyi, már most elég jól össze van rakva bugba nem futottam bele. Még 2-3 éve fejlesztés szükséges neki szerintem. Optimalizálás nem túl jó. Kevés hangok és zenék. Még nem testre szabható a karakter kinézete kozmetika nincs.

(#6) reelc válasza pruzsi (#5) üzenetére


reelc
veterán

Q4-ben akarják kiadni, de eltudom képzelni, hogy a koronavírus miatt késni fog.
A Steames adatlapon is látható adataik alapján a Phase II vége felé járnak a IV-ből.

(#7) savior


savior
őstag

A 0.7.7 nem tölthető még valahonnan?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8) reelc válasza savior (#7) üzenetére


reelc
veterán

"Valahonnan"?
Csak Steames változat van, nem?
Nézd meg a klienst, hogy mindig naprakész-e ennek a játéknak a frissítési beállítása?

[ Szerkesztve ]

(#9) shotika válasza pruzsi (#5) üzenetére


shotika
őstag

És maga a játékélmény milyen? Diablo 3-asan letisztult animációk mozgás és harc közben, vagy kissé sutábban (Grim Dawn - bocsi Reelc, nem tudom máshogy megfogalmazni :D ) , vagy ilyen akadozgatós, mint a Wolcen stb. ??

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#10) reelc válasza shotika (#9) üzenetére


reelc
veterán

Nincs miért bocsánatot kérned.
Nem én csináltam. :)

(#11) shotika válasza reelc (#10) üzenetére


shotika
őstag

Jó csak tudom, hogy a szíved csücske :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#12) reelc válasza shotika (#11) üzenetére


reelc
veterán

Attól még vannak hibái, mint mindennek.

(#13) reelc


reelc
veterán

A Last Epoch a Steamen -25%, 22,49€ 2 napig.
Beta 0.7.7c Release and Patch Notes, és 0.7.7b és a 0.7.7 is ott van alatta, mindez 28-a óta.

(#14) shotika válasza reelc (#13) üzenetére


shotika
őstag

Thx

Filózom rajta, de közben szembe jött egy ez is:

[link] "curse of the dead gods"

Erről hallottál már?

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#15) reelc válasza shotika (#14) üzenetére


reelc
veterán

Úgy rémlik nemrég linkelte valaki az egyik topikban.
A rougelite/rougelike játékokat nem szeretem, nem hiszem, hogy érdekelni fog.
De ha jól megcsinálják, sikeres lehet. Most nem is drága.
Van egy hangulata. Grafika alapján betalálhat a Torchlightokat kedvelőknél is.

Ajánlgat közben a Steam... ugyanezen okok miatt a Hades sem érdekel.
Stoneshard ennek is biztosan meglesz a piaca, sikeres lesz.
Mire elkészülnek, sok idő.
Így ránézésre ez a 3 játék egymás konkurenciái lesznek. 15-21 EUR mindegyik.

A Last Epoch oldalán jelenleg az Ardent Gladiator Supporter akciós!
Nem tudom meddig, $26.25 ($35-ről).

Korábban írtam másik topikba: a FAQ alapján megjelenés után: "At release Last Epoch will cost $15" (EUR lesz számunkra, gondolom).
Szóval aki nem akar előre kockáztatni, vagy nem áll módjában a fejlesztőket támogatni, az a megjelenés után igen jó áron veheti meg.
A továbbiakat kozmetikai mikrotranzakciókból akarják fedezni a megjelenés után.

[ Szerkesztve ]

(#16) reelc


reelc
veterán

Vulkan egész sok videót készített erről a játékról is.
LAST EPOCH | Beginner's Guide | EVERYTHING You Need to Know About Specialization & Talents!
A lejátszási listán a part 2 követi.

(#17) shotika válasza reelc (#15) üzenetére


shotika
őstag

Amiket linkeltél, azokat én is láttam, de ez a Curse of the dead gods valamiért azonnal szimpi lett. Egyszerűen jó ránézni.

Közben nézegetem sorba a vidiket a LE-ról, egyelőre minden tetszik, csak a skillek tűnnek bénán kidolgozva. Legalábbis videókról nagyon úgy tűnik, mintha grafikailag ez a része 10 évvel ezelőtti lenne - de lehet csak a videók becsapósak.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#18) reelc válasza shotika (#17) üzenetére


reelc
veterán

Unity engines.

Kis érdekesség:
Kickstarter.
Grim Dawn: 2012. $280,000 volt a minimum, $537,515-et kalapoztak össze, 2016-ban jelent meg. Korábban nyilatkozta a csapat alapítója, hogy ebből a pénzből finanszírozva lett az aréna DLC és az első kieg is. A csapat élén olyan valaki van, aki tudta mit akar, és a Titan Questben is fontos pozíciót töltött be.
Nagyon a kommunikációjuk a Kickstarter óta a játékosokkal, és az alfa alatt is rendesen jöttek a patchek.

Wolcen (Umbra): 2015. $225,000 volt a minimum, $406,979-et kalapoztak össze, 2020-ban jelent meg.
Fejlesztés közben Irányt váltottak, partnerség a Tencenttel, nagy létszám, és hiányos funkciókkal, komoly bugokkal jelent meg. Tűzoltás folyik még hónapokig.
Főleg Trellon keresztül tudatták, hol tartanak, normális kommunikáció a megjelenés előtt kezdődött kb. 3 hónappal. Elég furán bántak a tartalmakkal, sokáig változatlan alfa és béta volt, hogy "meglepetés" legyen a játékban.

Last Epoch: 2018. $210,000 volt a minimum, $255,378-at kalapoztak össze, elvileg Q4 2020-ban várható (bár a vírus helyzet nyilván erre is hatással van).
Korábban olvastam valahol, hogy a Kickstarter nem valósult volna meg. Barátok, családtagok segítettek be a végén. De nagyon megakarták csinálni a játékot, kitaláltak volna más finanszírozást. Szóval itt is megvan az elhivatottság, ránézésre tudják mit akarnak.
A terv.
Rendesen jönnek a patchek, a kommunikációról nem tudok véleményt mondani, nem követem figyelemmel a fórumot.

Már pár éve is lehetett olvasni, hogy egyre bizalmatlanabbak az emberek az ilyen finanszírozás miatt, mert sok évig vannak utána a játékok Early Accessben, ha elkészülnek valaha. Az érem másik oldala, hogy sok idő egy játék összehozása. Egy nagy stúdió nem sokkal a megjelenés előtt promóz, addig nem is tudod, hogy létezik a játék, kevesebbet vársz. Az indie viszont a te pénzedből van. Szerintem ezt sokan nem vették figyelembe + új csapat, azért is sikerülhetett ilyen keveset összeszedniük.
Tetszik amit látok, jó játék lehet belőle, csak rakják normálisan össze, tanuljanak más hibájából. Drukkolok nekik!

[ Szerkesztve ]

(#19) reelc válasza reelc (#18) üzenetére


reelc
veterán

"Nagyon a kommunikációjuk" a jó kimaradt, a szerk. idő meg lejárt.

Szóval úgy gondolom az eddigiekből kiindulva a Last Epochban is megvan a potenciál, és a megjelenés utáni igen baráti ára miatt (is) elég sok játékosra számíthat.
Még úgy is, hogy sokan óvatosabbak lesznek a Wolcen startja miatt.

(#20) shotika válasza reelc (#18) üzenetére


shotika
őstag

Hm, érdekes statisztika.

Ebből azért az is kitűnik, hogy egyre kevesebb pénzt tudtak gyűjteni a csapatok :( Persze becsapós, mert a 2012-es GD idejében még tombolt a Diablo 3, ami eléggé megosztotta a játékosokat, főként a karakterkészítés leegyszerűsödése miatt (is), a GD pedig erre (is) ugrott rá.

Na mindegy, mindenesetre most arra jutottam, hogy nem fizetek be erre, mert az hogy most belenézzek egy órára, kipróbálgassam, az nem ér meg nekem 22 eurót.
Talán a Wolcen hibája is ez, de valóban nem bízom most egy early access ARPG-ben, és mindehhez hozzátartozik, hogy a Diablo 4-es gameplay-ek óta sokkal magasabbra raktam a lécet, pedig az még annyira sincs kész szerintem, mint egy Last Epoch.
(tudom, hogy a D4 más liga, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#21) reelc válasza shotika (#20) üzenetére


reelc
veterán

2012-ben még csak pár éves volt a Kickstarter.
Nem nagyon voltak még bedőlt projektek, és mindenki alternatívának tartotta a nagy kiadók játékai, játéksorozatai mellett. Jó lehetőség a tehetséges embereknek, csapatoknak.
Nagyon jó indie játékok születtek.
A GD sikerességéhez jelentősen hozzájárult az, hogy a Titan Questesek jelentős része bizalmat szavazott neki. Én is. A hasonló rendszer, a csapat alapítója miatt, stb. Nagyon elhivatott volt, az álma volt ez a játék.

A te döntésed.
Remélem sokaknak intő jel lesz a Wolcen: a grafika nem minden, fontos milyen játékot adnak ki a kezük közül. :) Ez nem konkrétan neked szól, hanem mindenkinek.
Én a megjelenés után megfogom venni.

(#22) shotika válasza reelc (#21) üzenetére


shotika
őstag

Tudom, hogy az én döntésem :D

A grafika nem minden, ez evidens, én mindig az összehatást nézem - és ha van olyan elem, ami szembetűnően kilóg a sorból, , akkor bármennyire is van a többi része összerakva, csak nagyon nehezen vagyok képes elvonatkoztatni.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#23) Ellia


Ellia
addikt

Alakul ez, az új patch-el érezhetően sokat fejlődött a játék + szebb is lett. Csak a sentinelem ne úgy futna mintha be akarna szarni. :D

Amúgy kis csapat csinálja, nagyrészt redditen kommunikálnak (nem csak héna-hóba), ott szoktam követni leginkább a dolgokat. Ja és hallgatnak a kritikákra/véleményekre. Egyik legjobban eltalált aspektusa a crafting (nincs annyira túlbonyolítva mint a PoE-ban bár néha itt is soknak érzem a random faktort de még ugye messze nem végleges).

Én bizalmat szavaztam nekik, egyelőre itt nem bántam meg (a Wolcennél rezeg a léc, megvárjuk, hogy mivé lesz fél év múlva, addig hozzá se nyúlok...).

(#24) shotika válasza Ellia (#23) üzenetére


shotika
őstag

Én is bizalmat szavazhatnék nekik, ha kipróbálhatnám pár órára anélkül, hogy meg kéne vennem :D Ha bejön, megveszem.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#25) Ellia válasza shotika (#24) üzenetére


Ellia
addikt

Mondanám, hogy vedd meg menj vele 1 óra 59 percet és, ha nem tetszik refund :D

De ennyi idő alatt nem jutnál sokáig tapasztalatlanul.

(#26) shotika válasza Ellia (#25) üzenetére


shotika
őstag

Még meg is tenném, de a Steam nem utalja vissza a pénzt, hanem berakja egy Steam pénztárcába, és ezt nem fogadom el.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#27) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.Az arénához a kulcsot hol találom,melyik pályán?

(#28) reelc


reelc
veterán

Az elmúlt hetekben többször adtak infót a Patch 0.7.8 változásairól.

(#29) Ellia válasza reelc (#28) üzenetére


Ellia
addikt

Jaja, sok minden jön. Új elenfelek, új pályák, skill animációk átdolgozva + 1 fejezet, apróságok amivel próbálják életre kelteni a világot (állatkák pl.), lépéshangok...stb.

Szépen alakul és nem mellesleg példába illő a kommunikációjuk redditen és a fórumon.

(#30) Ellia válasza GICA666 (#27) üzenetére


Ellia
addikt

Szia! Monolit runnnál van esélye, hogy essen arany ládából.

(#31) reelc válasza Ellia (#29) üzenetére


reelc
veterán

Érdekesnek tűnik ez a Stash tab megoldás. Jó, hogy majd lehet venni játékbeli goldért, és elnevezni... gondolom nekünk kell válogatni mindent, aszerint, mikor milyen kategóriájú cucc esett.
A keresés plussz pont.

A Vikings - Wolves of Midgard megoldása tetszett eddig a legjobban ami a ládát illeti.
Kategóriánként volt szűrő. Az egész egy ládahely, csak nézetet tudtál váltani attól függően, mi érdekelt.

A normális kommunikáció nekem sokat számít.
A Grim Dawnosokét tartom kiemelkedőnek.
Patch után majd jobban rajta tartom a szemem a Last Epochosokon.

[ Szerkesztve ]

(#32) Ellia válasza reelc (#31) üzenetére


Ellia
addikt

Ilyen stasht mint a Vikingsben lévőt akkor csinálnak amikor a fejlesztés fő iránya a konzol illetve nem akarnak sokat vesződni a rajzolással. Szerintem ez nem jó irány egy ilyen játéknál, hiába egyszerű.

(#33) reelc válasza Ellia (#32) üzenetére


reelc
veterán

Nekem tetszett az a megoldás.
Talán azért, mert csak az elmúlt 1-2 évben eszméltek fel fejlesztők, hogy milyen praktikus a keresés funkció.
A GD-be, és a Diablo 3-ba is be lett építve utólag. De előtte rengeteg idő elment enélkül.
A D3 még hagyján is a smart loot miatt.

(#35) Ellia válasza reelc (#34) üzenetére


Ellia
addikt

Jaja, alakul ez szépen :)

(#36) reelc válasza reelc (#2) üzenetére


reelc
veterán

Kíváncsiságból ránéztem, tartalmazza az utolsó patch tárgy változásait.
Buildelős része még nincs, de a tárgy adatbázis rendben van.
Grim Dawnos tapasztalatokból kiindulva, valószínűleg patch után 1-3 nappal frissül ez is.

[ Szerkesztve ]

(#37) Ellia válasza reelc (#36) üzenetére


Ellia
addikt

Tudomásom szerint már készül, de jelen pillanatban annyira nincs létjogosultsága még. Zömével aki játszik maga csinálja a buildjeit, vagy redditen kinézz egyet.

Amúgy a játék fejlesztése szépen halad (jobban, mint a wolcené valaha fog ;]), kis csapat, viszont kommunikálnak rendesen és figyelnek a reakciókra.

Én már beletettem jó pár órát, többet, mint a wolcenbe (szegény, hogy mindig csak ekézzük :D).

(#38) reelc válasza Ellia (#37) üzenetére


reelc
veterán

Tudod jól te is, hogy kapott tőlem is a Wolcen eleget. Mert megérdemli. ;]
De elismerem azt is, ha valamit nem adnak fel, és próbálják menteni abból amilyen félresikerült volt pl.: Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr.
Mert ha nem teljesen katasztrófa a produktum (khm. Chaosbane), sokat lehet csiszolni rajta.
Szóval megvan véve a Wolcen jó ideje, bizonyítsanak.

(#39) pruzsi


pruzsi
őstag

Bő 2 hónap után gondoltam ránézek a játékra jött 1-2 patch, belépve sajnos a lvl50-es karim elveszett és a stash tab is üresen fogadott :))
Wolcen is eljátszotta egyszer ezt és utána már csak a véglegessel játszottam...

(#40) Ellia válasza pruzsi (#39) üzenetére


Ellia
addikt

Az LE abszolút béta, de még így is jobb állapotban van, mint ahogy a Wolcen megjelent ;] Amúgy, ha megjelenik akkor teljes wipe lesz, meg amennyit változott két hónap alatt sokat nem vesztettél :)

(#41) reelc válasza Ellia (#40) üzenetére


reelc
veterán

Igazából arra, hogy béta és wipe lesz, szoktak figyelmeztetni, és ez úgymond bevett szokás a sok változtatás miatt.
Megjelenésig béta teszter a játékos, nem játékos. Mondjuk van olyan játék, amiben megjelenés után is az maradsz. Khm. Wolcen, Vikings, stb. ;]

Mondjuk a Grim Dawnnál nem volt wipe a megjelenéskor.

(#42) Ellia válasza reelc (#41) üzenetére


Ellia
addikt

Honlapon FAQ-ban benne van. Redditen is meg dev pontokban is volt már róla szó.

(#43) reelc válasza Ellia (#42) üzenetére


reelc
veterán

Így van, rendes csapat, korrekt a tájékoztatás.

(#44) reelc


reelc
veterán

Steam Summer Sale!

Last Epoch 22,49€

(#45) triluan


triluan
tag

üdv!

Megéri megvenni?

(#46) reelc válasza triluan (#45) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

Megvenni annak függvényében szabad, hogy tudod: Early Access. Elvileg Q4-ben fejezik be.

Én többet nem veszek Early Accesst, így bevárom a megjelenést.
Ígéretes darab!

(#47) Ellia válasza triluan (#45) üzenetére


Ellia
addikt

Nézz pár videót, olvasd el mit írnak reddit-en és döntsd el. Nehéz látatlanba megmondani, hogy neked tetszeni fog-e :) Az biztos, hogy fejlesztik, haladnak vele, és figyelnek a közösség/javaslatokra.

Amúgy szerintem igen, érdemes megvenni, viszont EA még a játék.

[ Szerkesztve ]

(#48) ollie


ollie
MODERÁTOR

Megvettem sale alatt, és jobban tetszik, mint a Wolcen, jobban is leköt. Amolyan Diablo 2 feelingje van. Találkoztam 1-2 kisebb hibával, de semmi komoly nem volt.

Viszont 1 dolog nagyon nem tetszik, az egyik egérgombbal mozogsz, a másikkal harcolsz. Elvileg egyben is mehetne, de nekem nem sikerült működésre bírni (lehet, hogy bug).

[ Szerkesztve ]

***

(#49) Xalderon


Xalderon
tag

A bal egergombra van 3 allithato opcio, az egyik pont az, hogy a jobb egergombra bealitott skill-t hasznalja tamadasra, ha eppen egy ellenfel felett allt az egered, amikor kattintottal. Ha pedig a foldre, akkor meg siman csak odamegy a karakter.

(#50) Xalderon


Xalderon
tag

Egyebkent en is Steam nyari sale ideje alatt vettem meg es en azota iszonyatosan rafuggtem, magam sem tudom miert. Mar vagy 70 oram benne van, a masodik karakterem szintezem, lassan elerem vele ujra a story veget, de ez vegre jol haladosra sikerult. :C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Last Epoch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.