Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) Krisz79 válasza Runner_fxr (#67032) üzenetére


Krisz79
őstag

Lehet átsiklottam felette,Te milyen ebike-ot használsz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67052) dokee78 válasza Pttypang (#67047) üzenetére


dokee78
félisten

A felső harmad tájékán állok fel a nyeregből akkor kapar el.

(#67053) Cathfaern válasza dokee78 (#67052) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kiállsz a nyeregből =
súlypont előrelendül, hátsó keréken kevesebb súly lesz, tehát kisebb tapadás, tehát könnyebben elpörög
+
hirtelen drasztikusan nagyobb nyomaték lesz, és minél nagyobb a nyomaték, annál könnyebben elpörög.

Szóval amit tehetsz:
a) nem állj ki a nyeregből
b) ha muszáj kiállni, akkor próbáld meg minél hátrébb tolni a hátsód ("nyereg fölött állj ki")

(#67054) dokee78 válasza Cathfaern (#67053) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,amint biciklire pattanhatok neki állok.

(#67055) Pttypang válasza Cathfaern (#67053) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezert is irtam, hogy ha mar kiall, akkor mas fokozatban kene mennie, amivel ki is hasznalhatja azt a nagyobb nyomatekot.

Ezzel pedig megint eljutottunk az eronleti es gumimintas problemaig :D

Everybody lies.

(#67056) Runner_fxr válasza Krisz79 (#67051) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez van jelenleg: [kép]
De le szeretném cserélni gy nagyobb rugóutasra.

dbala: Szerintem meredekebb. :) Pláne ami utána jön, egészen a Fogas végállomásig.

dokee78: Tubeless 1,8bar. :) Bár nem hiszem, hogy a RR 340 gyári kerekét át lehetne alakítani.

(#67057) dokee78 válasza Runner_fxr (#67056) üzenetére


dokee78
félisten

Tubeless 1,8bar
Mondjál még ilyeket. :U
Gyári gumit várom,hogy tönkre menjen és venni szeretnék valami terepre való,de lehetőleg reflex csíkos nem túl drága gumit.

Ez nagyon komoly gép!
Bár pénztárcámtól fényévekre állnak az E-bike gépek.
Nem tudom mennyire tudnám megszokni,hogy besegít.

Crytec210 Te milyen gumira cserélted a gyárit?

[ Szerkesztve ]

(#67058) Runner_fxr válasza dokee78 (#67057) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem olyan elérhetetlen a Tubeless manapság.
[link]
[link]
Tapadáshoz rengeteget ad hozzá. Párszor volt szerencsém hozzá. Gondolkozom, hogy átalakítom.

Nem csak az ebike, egy minőségi fully is drága. Szerintem megéri a Bosch cucc a felárat, ad hozzá annyit.
A jót könnyű megszokni. :) Annyira intelligens a rendszer, annyira precíz a nyomaték érzékelője, hogy pillanatok alatt meg lehet szokni. Ahhoz kell inkább idő, hogy megtanulj az aksival spórolni.

(#67059) Because


Because
őstag

szerintetek melyen gumit érdemes rakni egy 650b montira ha aszfalton gurulok többet? continental tour ride 42-es méretben?

(#67060) Hasaggymeg válasza Because (#67059) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem olyan van de nem mennék 47 alá.Kell egy annyi ballonosság/tapadás ha mégis földútra,murvára tévedsz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67061) balintka válasza Because (#67059) üzenetére


balintka
addikt

Pontosan azt, nekem is az volt rajta, most meg a 29-esen. A hátsó gumi 5-6 ezer km-t bír, aztán lekopik a mintája. De jó gumi ettől függetlenül. És tényleg kell a 47-es.

[ Szerkesztve ]

(#67062) bandus


bandus
veterán

Kineztem mara egy jo kis 110 km-es kort,mde nem tudom el merjek-e ndulni ebben a hulye idoben :F ti mentek tekerni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67063) rétisün válasza bandus (#67062) üzenetére


rétisün
veterán

nem hiszem...tegnap az első nagy (bár rövid) zuhét kibekkeltem egy buszmegállóban, aztán az onnan hazatekerés ~30 percének utolsó 2 percében még kaptam annyit a nyakamba, hogy ehhez ma már nincs kedvem :(

az már csak a hab a tortán, hogy a sárvédő sem volt a bicajon, persze úgy kell nekem, miért nem tettem vissza, mikor tudtam is, hogy bármikor elázhatok....

érdekes, a számítógép óráján 11:45 van, a hsz ideje meg 11:48 :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67064) balintka válasza bandus (#67062) üzenetére


balintka
addikt

Ma szerintem nem érdemes. Én 70-es körre mennék, de a környéken (Veszprém) még mindig mutat esőt. Lehet neki indulok valamennyinek ennek ellenére.

Tegnap fél Balatont nyomtam, 10-kor indultam, 3 utánra értem haza, aztán kb. 4 után elkezdett esni. Szerencsém volt.

(#67065) Because válasza Hasaggymeg (#67060) üzenetére


Because
őstag

köszi a képet! jah gondoltam én is, hogy nem kellene ennyire vékonyat, ebike kínálatát bogarászom

(#67066) Krisz79 válasza Runner_fxr (#67056) üzenetére


Krisz79
őstag

uhh, 4400 yuró? :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67067) Hasaggymeg válasza bandus (#67062) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én elkezdem nézni a Dauphinét majd egyszer csak ránézek a radarképre és eldöntöm kockáztatom-e összesározni tegnapelőtt Salamon töke-szerűre vixolt bringámat egy 50-es kör erejéig D.keszi-János Kórház-D.keszi. távon...legalábbis egyelőre ez a terv.

(#67063) rétisün ...esőt pont lesz@rnám,ha nyomom úgysem fázok és esőkabát is van,de az a szutyok sárpermet amit a bringa kap még a legvalószínűtlenebb helyekre is,tisztításkor megkeseríti életemet! :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67068) Runner_fxr válasza Krisz79 (#67066) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

4700, mert az enyém a Nyon GPS-es kijelzős.
Mivel a forgalmazónál dolgozom, közvetlenül a gyárból rendeltük, jelentősen kedvezőbb áron, de azért még úgy is elég húzós az ár.
Egyébként ennek ellenére elektromos montik fogynak el leggyorsabban a gyártónál. Ezt is alig tudtuk beszerezni. Cube 2 hete küldte a szabad készletet a 2016-os bringákról, egy db ebike nem volt már köztük, én is lecsúsztam róla. Külföldön hihetetlen népszerű kategória. Gyakorlatilag a gyártás nem tudja követni a keresletet.

(#67069) bandus válasza Hasaggymeg (#67067) üzenetére


bandus
veterán

én egy tatabánya-esztergom-zsámbék-bicske-tatabnya kört néztem ki mára, gyorsan megnézve kb. 1000 m szint és 120 km.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67070) Because válasza balintka (#67061) üzenetére


Because
őstag

köszi neked is!

rose-tól lerendeltem valami kenda kahn külsőt és egy 38-as narrow wide tányért, elég lesz nekem ez "száguldozni" a montival :)

(#67071) TayRol válasza Runner_fxr (#67068) üzenetére


TayRol
veterán

nálatok csak az az M-es bergamont contrail 6.0 van? az nekem kicsi, ugye?

(#67072) Runner_fxr válasza TayRol (#67071) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, most csak az van össztelósból. Hány centi magas vagy?

(#67073) TayRol válasza Runner_fxr (#67072) üzenetére


TayRol
veterán

190. anno amit nálatok néztem ultegrás outi (beragadt darab volt) az tökéletes méretű volt.

(#67074) Pttypang válasza dokee78 (#67057) üzenetére


Pttypang
veterán

Eloszor egy 1,75-os kendara, ami foleg varosi cirkalos, tavaly ev vege fele pedig azt csereltem 6 ezer km utan a mostani conti xkingekre, amik ket colosak, 7638 km-nel jartam cserenel nagyjabol, most pedig 12 ezer kornyeken, nemreg csereltem meg az elsot a hatsoval, foleg aszfalton kozlekedek vele, de terepen, hoban, vizben se volt vele gond.

Everybody lies.

(#67075) Hasaggymeg válasza bandus (#67069) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szóval akkor én csak hallgassak a nyamvadt 50 km-emmel,mi?! :DDD

(#67073) TayRol...te azt veszel ami éppen van? Ha nincs outi,jöhet egy össztelós villanybringa? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67076) Pttypang válasza Runner_fxr (#67058) üzenetére


Pttypang
veterán

A szett arabol kijon ket szett gumim, ami kb evekben merheto ideig huzza, a hobbi, foldutakon meg gyalogosvenyeken bohockodoshoz szerintem ez tulzas, vedd figyelembe, hogy az egesz kerekpar aranak a fele kb ez a szett :D

Everybody lies.

(#67077) TayRol válasza Hasaggymeg (#67075) üzenetére


TayRol
veterán

nem, anno outit akartam venni - náluk is néztem egyet, de - egy scott-ra esett a választás. most elköltöztünk (Gödöllői-dombság déli csücske, utolsó ház az utcában, kezdődik a "vidék", ...) és stílusváltás lesz (a scott megy a háztól. a szívem vérzik de 4 bringa nem lehet itthon - plusz a gyereknek is 2 futóbiciklije van). bár a feleségem bringáját is náluk vettem.:) szóval tudatos a vásárlás, csak előtte tapogatózom.

[ Szerkesztve ]

(#67078) Krisz79 válasza Runner_fxr (#67068) üzenetére


Krisz79
őstag

Ezt a videót néztem meg, a Tiéd egészen más.
Erről a fajta technológiáról mi a véleményed?
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67079) Hasaggymeg válasza TayRol (#67077) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A gyerek 2 futóbringája nagyon felduzzasztotta az istállót,mi? Pár év és gyanítom nála is stílusváltás lesz. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67080) func93


func93
senior tag

Elkezdődött a DH vb: [link]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#67081) TayRol válasza Hasaggymeg (#67079) üzenetére


TayRol
veterán

ő az oka mindennek.:D 3,5 éves, de nagyon ügyesen bringázik. minden nap használja. remélem szeretni fogja ezt a mozgásformát, én meg igyekszem a legjobb gépeket alá tenni.:D

(#67082) dokee78 válasza func93 (#67080) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Ezek a gépek 29-esek?
Az komoly,mekkorákat ugratnak.
Most látok először ilyet.
Kár,hogy TV nem adja ezeket.

Crytec210 :R
Valami gazdaságosabb gumit akarok.
Max 5k darab áron.

(#67083) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

A mai 30km-s erdei etap alatt megadta magát a Fox RP23-as hátsó tagom. :(
Lehet a 90kg-om sok neki, de alig pár ezer km van benne.. Ahogy néztem eltörhetett a szimeringje, szivárog belőle némi olaj is.

01, 02

Felújítható, ugye?
Kihez érdemes fordulnom? Tudtok megbízható, korrekt áras usert aki tud segíteni?

Ha kell kiszerelem és postázom.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67084) atok666 válasza Hasaggymeg (#67067) üzenetére


atok666
őstag

En hazaertem egy 75-os karikarol, becsuktam az ajtot es eleredt az eso. Like a boss :DDD

Atok

[ Szerkesztve ]

(#67085) Vanir válasza atok666 (#67084) üzenetére


Vanir
veterán

Tegnapelott velem is ugyanez volt, csak idei elso turabol kifolyolag joval rovidebb tavval. :)

(#67086) Runner_fxr válasza TayRol (#67073) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

185 centiig még azt mondanám egy próbát megérne az M-es 29" fully, de 190-hez biztos kicsi. Ha gondolod utána tudok kérdezni egy L-es méretnek, de az valószínű már csak a 2016-os ból lesz.

Crytec210: Nyilván én se raknám egy RR 340-be, de azért nem egy olyan vészesen drága cucc és rengeteget dob a tapadáson. Jó neked, hogy annyit bírnak a külsőid. :) Nekem egy nyár alatt kuka egy hátsó a montin.

Krisz79: Az első kerékbe épített agymotor a létező leghülyébb megoldás. Aszfaltra még okés, bár inkább hátsó kerékbe. Terepre viszont agyrém mind a kettő. Pattogós, instabil lesz az irányítás, teljesen felborul a kerékpár súlyelosztása. Illetve ezek az átalakító szettek elég gyenge akkuval érkeznek, kicsi a hatótáv. Inkább a használt piacot javasolnám ha monti kell "olcsóbban". Egyébként az agymotor defekt szerelés miatt is macerásabb, tárcsafék rögzítésnél ha beleszakad egy csavar menet, nagyon nagy tré van. Annyi előnye van, hogy olcsó, és semmi hangja nincs.

dokee78: DH-ba 27,5"-öt használnak manapság, régebben 26"-ot. 29"-es maximum Enduro kategóriáig elérhető, bár ott sem annyira népszerű mint a kisebb kerék.

[ Szerkesztve ]

(#67087) Runner_fxr válasza runner 125 (#67083) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Javítható persze, Dr.Bike-ba juttasd el.

(#67088) TayRol válasza Runner_fxr (#67086) üzenetére


TayRol
veterán

Á, úgy nem kell megkérdeznéd.:) Ez is mar csak nagyon szűkösen fért volna bele, 500k a plafonom. Az új meg jóval drágább.

(#67089) szebe válasza Jester01 (#67031) üzenetére


szebe
őstag

Szerintem csak endo-s ismerősöknek elérhető a térkép.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#67090) Runner_fxr válasza TayRol (#67088) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért rákérdezek egy régebbi modellre, hátha. Elvileg nekem is jön egy Trailster, együtt el is tudnánk hozni a kettőt. Jövő héten kiderítem.

(#67091) Jester01


Jester01
veterán

Úgy tűnt Fehérvár felől eső jön ezért nem mertem tókörre csak egy kis Pázmándira. Persze az eső végül elmaradt. :U

Jester

(#67092) Tothgera30 válasza runner 125 (#67083) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szia. Ha gondolod Bringakirályban megcsináltatom neked. Nagyon korrekt srác, jó munkát végez, én is oda hordom a cangáimat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#67093) Pttypang válasza dokee78 (#67082) üzenetére


Pttypang
veterán

(#67086) Runner_fxr
Ez egy nyarat jelent kb, tavaly lett felrakva, mikor munka miatt alig tekertem, egy evet szerintem nem huz ki nalam, ha csak nem a munka miatt megint kevesebb jon ossze nyaron.
En nem szoktam olyan gyakran satuzgatni, farolgatni, szoval igyekszem kimelni, mert szamomra ez nem olyan vicces kiadas, szeretem tervezhetove tenni az ilyeneket, addig ki kell birnia es kesz :DDD

Nekem nincs szuksegem a tubeless altal nyujtott extrakra, megoldom az olcsojanos gumikkal es biciklivel is, az elvezhetoseget pedig hagyjuk, megszoktam, hogy szenvedek :N

(#67082) dokee78
Ha netrol rendeled olcsobb, de en helyi kerekparboltban vettem, mert hirtelen kellett.
Ami a kepen legelso, azt hasznaltam 1,75-os meretben a gyariak utan, alapbol hasznaltan kaptam, a hatezren kivul meg par ezret beletett az elozo tulaj.

(#67089) szebe
Beallitas kerdese, el is lehet teljesen rejteni vagy publicra is kiteheted.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#67094) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Agy kónusz beállításhoz két kónuszkulcs kell, vagy elég egy vékony és egy sima?

(#67095) TayRol válasza Runner_fxr (#67090) üzenetére


TayRol
veterán

Danke!

(#67096) ivana válasza HollyBoni (#67094) üzenetére


ivana
Ármester

Legtöbbször elég egy kónusz kulcs, meg egy sima.

(#67097) lugosi válasza Runner_fxr (#67032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, aszfaltra, semmi különös terep. Csak amolyan hatótávnövelőnek gondoltam.

(#67098) Because


Because
őstag

hát ez hatalmas, kommentálni azt hiszem nem kell :DDD :))

[link]

(#67099) Jester01 válasza Pttypang (#67093) üzenetére


Jester01
veterán

Pont most vettem ilyet (előtte is ilyen volt) de nem tudtam, hogy van belőle színes pedig vicces lett volna.

Jester

(#67100) Igric


Igric
tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem. Van egy régi túra bringám, ékes hajtóművel. Cserélni szeretném, kérdésem az lenne, hogy milyen monoblokkot vegyek (négyszögtengelyest). Csapágyház 68 mm-es a tengely hossz ~138-139mm. Hátul 5-ös fogaskoszorú van, elöl 1 lánckerék. Tengelyhossz miatt kérdezem...

Előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.