Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) Because válasza Acef (#67950) üzenetére


Because
őstag

pont tegnap jött meg a csomi tőlük.

paypalt használok, ekkor a kupont a legvégén kell bejelölni, hogy felhasználod

(#67952) Acef válasza Because (#67951) üzenetére


Acef
addikt

Köszi!

erre valaki? tehát biztonságos a ROSE / kártyás fizetés?
- Ti is megadtátok a bankkártyátok adatait, nem volt visszaélés?
- jóvá kell hagynom a terhelést, vagy "csak úgy" levonják az összeget?

[ Szerkesztve ]

(#67953) rétisün válasza Acef (#67950) üzenetére


rétisün
veterán

"- Ti is megadtátok a bankkártyátok adatait, nem volt visszaélés?"

milyen visszaélésre gondolsz? a bankkártya adatait persze meg kell adni, különben hogyan fizetsz vele?

mondjuk az én vásárlásra használt kártyámon/számlámon általában csak annyi pénz van, amennyit éppen elvásárolok, azzal (talán) nem nagyon tudnak visszaélni.

"- jóvá kell hagynom a terhelést, vagy "csak úgy" levonják az összeget?"

ez sztem a számlától/bankkártyától/banktól is függ, nálam nincs semmi megerősítés, levonják aztán annyi. igaz, ez kifejezettem webes vásárlásokra szóló virtuális bankkártya, hozzátartozó számlával.

"- a kupon kódot mikor/hol kell megadni?"

mielőtt véglegesítenéd a vásárlást, felajánlja a kupon beváltását. ha jól emlékszem, az oldal tetején a fekete részben, ahol pl. az adataidat is meg tudod változtatni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67954) LordAxwell válasza Runner_fxr (#67928) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia!

Ilyen biciklis csapatos túrához lehet csatlakozni? :))

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#67955) Winne válasza dokee78 (#67949) üzenetére


Winne
nagyúr

170cm a lány, melyik lehet neki a jó méret?

Jobb ez, mint a Schwinn Csepel, vagy egy szint?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#67956) dokee78 válasza Winne (#67955) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudom,én a Nopeust venném,szerintem jobban néz ki.
Ez az én vélemyényem én sem vagyok szakértő,nekem egy Decathlonos Btwin RR340 van igazából elégedett vagyok,de mégis cserélgetek ezt-azt.

Nem tudom hol vennéd meg,ahogy látom elég messze vagy a linkelt bolthoz.
Nopeust hozzád legközelebb Csorna és Sopronban találhatsz.

Vázméret passzolom
Kalkulátor,bár a boltban is segítenek.

(#67957) fpeter07 válasza Winne (#67947) üzenetére


fpeter07
veterán

Az első benyomásnak nem szabad hinni. Szerelem nem létezik első látásra, időt kell szánni rá, hogy kiépüljön. Az új montim olyan volt, mint egy vad fekete ló. Először el kellett érnem, hogy ne dobjon le magáról, legyűrni a félelmet majd beidomítani. Mintha farkasbóllett volna hűséges kutya.

szerk:(#67938) TayRol: Érdekes nyereg van rajta. Kényelmes az ilyen? Nyáron szeretném a speci rivat lecserélni, mert hosszú távon kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#67958) TayRol válasza fpeter07 (#67957) üzenetére


TayRol
veterán

nem rég volt kivesézve, amúgy nekem kényelmes.:)

[ Szerkesztve ]

(#67959) Winne válasza fpeter07 (#67957) üzenetére


Winne
nagyúr

Én sem azt mondom, hogy így kell dönteni, de a nők ilyenek. :R

@(#67956) dokee78: rendben, eldönti majd akkor melyik tetszik neki, köszi a segítséget. Remélem mindkettőn vékony gumi van. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#67960) Acef válasza rétisün (#67953) üzenetére


Acef
addikt

Köszi!

OTP / mastercad, nem megy a 3D secure, így nem tudok vásárolni. :W

OTP Net Web kartyával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ezzel mar ki tudnám fizetni a ROSE rendelést?

[ Szerkesztve ]

(#67961) Pttypang válasza Acef (#67960) üzenetére


Pttypang
veterán

Paypalra csatlakoztatva se es azzal vasarolva?

Everybody lies.

(#67962) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#67957) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy író veszett el benned... :DDD Hasonlatoddal élve Schwinn Csepel pej paripám úgy ledobott 2013 telén,hogy 1 évig vasalt térddel toltam.Szerinted is fejbe kellene lövetnem? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67963) Laox válasza Acef (#67952) üzenetére


Laox
aktív tag

Fizess PayPal-lal, én mindenhol azzal fizetek, így a bankkártyád adatait senkinek sem adod meg. Szerintem ez a legjobb.

(#67964) Runner_fxr válasza LordAxwell (#67954) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze. Az alpinbike oldalán tudsz jelentkezni a túrákra.

(#67965) dokee78


dokee78
félisten

Strucni és kormány cserét merjem bevállalni amatőrként?
Vagy bízzam a boltra/szervizre?
Ekkor már garancia ugrik,mert nem a Decatlonban csinaltatnám?

(#67966) 6030D válasza dokee78 (#67965) üzenetére


6030D
Ármester

Stucni (nem madár! :) ) csere az 4-6 csavar be-, ki hajtása, nem egy nagy dolog. A kormányról lepakolni mindent, majd az újra fel sem nagy valami, ha van hozzá érzéked.
A garit esélyes, hogy bukod, mert megbontottad a bringát. Max a vázgari marad, szerintem.

Miért kell cserélni amúgy ezeket?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67967) LordAxwell válasza Runner_fxr (#67964) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Hú ez nagyon jó, Árpád kilátó jövő hét szombat, megyek! :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#67968) dokee78 válasza 6030D (#67966) üzenetére


dokee78
félisten

Kormányt akartam cserélni,de a gyári befogó kisebb.
Igaz lenne belevaló,de inkább cserélem azt is minőségibbre.

(#67969) Pttypang válasza 6030D (#67966) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem majd azert kell cserelnem, mert a dh palyas latogatasomkor kicsit elferdult a kormany is, neki szerintem csak a kinezet es a suly lehet fontos.

Everybody lies.

(#67970) rétisün válasza Acef (#67960) üzenetére


rétisün
veterán

nekem virtuális mastercardom van, külön számlával (OTP) direkt az ilyen vásárlásokhoz. legutóbb múlt hét elején rendeltem vele rosebike-ról, hétfőn meg is jött, semmiféle +D secure nem volt, vagy csak észre se vettem :DDD

(#67968) dokee78: nem egy nagy ördöngősség, simán otthon elvégezhető a csere, de ha nincs nyomatékkulcsod, inkább bízd szakemberre (remélhetőleg neki van :D ) ugyanis ált. 5 Nm-rel szabad csak meghúzni a stucni csavarjait, majdnem mindig rá is írják a csavar mellé.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67971) zoli03 válasza 6030D (#67966) üzenetére


zoli03
őstag

Azért nem árt, ha nyomatékra húzod a csavart (főleg drágább alkatrészeket féltenék), valamint figyelni kell, hogy a stucni eleje ne ferdén álljon (ilyet már gyárilag összerakott biciklin is láttam).

(#67972) dokee78 válasza rétisün (#67970) üzenetére


dokee78
félisten

Hopp,akkor ezt rájuk bízom inkább.

Crytec210 Igen kinézet inkább.
Ez a gyári egy ótvar csúnya. :U

(#67973) rétisün válasza dokee78 (#67972) üzenetére


rétisün
veterán

hosszútávon szerintem érdemes apránként összeszedegetni a a spéci szerszámokat bringaszereléshez, mint pl. a nyomatékkulcs, kazettaleszedő, láncnyúlásmérő, egy garnitúra normális imbuszkulcs. ha van egy kis érzéked a szereléshez (és azért a bringaszerelés nem egy agysebészet (nem a szervizeseket akarom leszólni :N )) akkor idővel megtérül, nem csak pénzben, hanem időben is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67974) 6030D válasza zoli03 (#67971) üzenetére


6030D
Ármester

Alu alkatrésznél szerintem nagyon elrontani nem tudod.
Mondjuk egy fórumon olvastam, hogy pl ha a kicsi imbuszkulcs (10-12 cm) végét két ujjal fogva húzod meg, akkor az nagyjából jó lesz. De én nem hiszem, hogy a szervizesek is nyomatékkal húzzák a stucnit, maximum ha olyan bringáról/alkatrészről van szó.

rétisün: ez szerintem függ attól is, ki mennyit használja a bringát, illetve mekkora értékűt. Ha megveszed az alap dolgokat, akkor már az is 20e Ft körül mozog. És még nem tanulta meg az illető, mit, hogyan kell csinálni. Minél bonyolultabb egy bringa, annál több szerszám kell hozzá (egyértelmű), és úgy már gyorsan röpködnek a tízezresek.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67975) Hasaggymeg válasza dokee78 (#67972) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem sem kell túllihegni.Érzéssel meghúzod,majd 1-2 nap múlva újra megnézed nem-e laza és kész.Hacsak nem nulla a műszaki érzéked nem fogod sem elszakítani a menetet,sem lazán hagyni a csavart.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67976) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv mielőtt megvenném rockrider520-at benéztem kerékpárüzletekbe is, hogy ott mi a választék.
Ezekről a kerékpárokról vélemény:
[link]
[link]
[link]
[link]

Kicsit drágábbak mint a rockrider, de ha tartósabbak hajlandó vagyok kicsit többet fizetni, a malin kívűl még az árra jön 10% kedvezmény.
A Mali lenne a befutó szerintem csak abból már nem igazán van jó méret.

Köszi előre is a segítséget! :)

(#67977) zoli03 válasza 6030D (#67974) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig pont, hogy alumíniumnál kell jobban figyelni. Láttam már olyan stucnit, amiben meg volt szakítva a menet (persze meg lehet csinálni, az a stucni is jó lett). De mindenkinek a saját dolga, hogy mivel húzza meg, én nyomatékkulccsal húzom meg mindig.

Hasaggymeg: "Érzéssel meghúzod,majd 1-2 nap múlva újra megnézed nem-e laza és kész."
Ha te nyugodtan biciklizel kilazult stucnicsavarral, akkor igen bátor vagy, ilyet azért nem ajánlanék egy fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#67978) 6030D válasza zoli03 (#67977) üzenetére


6030D
Ármester

Én alu vs karbonra gondoltam. Mindegy, mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67979) dokee78 válasza rétisün (#67973) üzenetére


dokee78
félisten

Apránként össze szedegetek mindent.
De ezt egyenlőre a boltra bízom most,bár akár egy szervízes is elcseszheti gondolom.

(#67980) Acef válasza rétisün (#67970) üzenetére


Acef
addikt

Crytec210, Laox, rétisün :R

most kifizettetem ismerősön keresztül paypal-al.

rétisün
Ez jó hír, mert megrendeltem az otp/mastercard/virtuális kártyát, ezek szerint legközelebb már könnyebb dolgom lesz.

(#67981) Hasaggymeg válasza zoli03 (#67977) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár kétlem,hogy rajtad kívűl lenne még valaki aki így értelmez,azért kérem ne bringázzon senki kilazult stucnival! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67982) 6030D válasza Hasaggymeg (#67981) üzenetére


6030D
Ármester

Honnan tudom, hogy laza-e a stucnim? Ha lábbal/kézzel nem tudom eltekerni, akkor később lehet bajom?
Ha veszek nyomatékkulcsot, azt mennyi időnként kell kalibráltatni, és hol, és mennyi pénzért? :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67983) Laox válasza Acef (#67980) üzenetére


Laox
aktív tag

Paypal-ra amúgy kb. 2 perc regisztrálnod, megadod a bankkártya adataidat ott, levonnak asszem 1 eurót tesztként, amit utána visszaadnak és már kész is. Szerintem megéri regisztrálnod, mert utána bármikor tudod használni.

(#67984) trialboj


trialboj
őstag

Régebben megkérdeztem hogy gond-e ha nem speckó canga olajat használok a láncra, hanem azt amiből sok van (láncfúrész lánc olaj, 2000ft 2lityó)

Azt mondták igen, elmentem a boltba megkérdeztem mit ajánl azt mondta van valami shimano száraz körülményekre ő ezt használja és remek, megvettem 2000ft 100ml.
Agyonmostam a láncot hogy a előző olaj még hírből se maradjon rajta, felpattintottam, aztán elkezdtem tekerni vele. Azóta már sokszor használtam de a helyzet az hogy nem érzem a különbséget.

Az előző olajjal az volt a gond, hogy ha 20+km tekertem vele erdőben ahol sok a por, hazafelé már az aszfalton is csörgött. Na a mostani pont ugyan ezt csinálja, abszolút semmi különbség nincs, akár 30km aszfalton és ott is csörög már rendesen. 50 km mentem hétvégén, és zenét hallgatva két csendesebb szám átfedésénél már volt hogy hallottam :(
A másik dolog ami nem tiszta, hogy hiába törlöm le róla a felesleget, 4kmt tekertem szuper óvatosan a városban most reggel, és így nézett ki... Ez most akkor hogy van? A lánc direkt kiköpi az olajat ? Így nem is csoda hogy szívja magába a port... ha viszek magammal rongyot 2-3 áttörlés után már kezd hangos lenni. Nagyon tele van a hócipőm ezzel a hajtás mizériával.

Más:
Találtam a sufniban egy váltót, ami már a modernebb felfogatással rendelkezik, és van 1 boltba járós biciklim amire nem szeretnék költeni, de felpattintanám rá. A gond viszont az hogy az a váz csak a régi váltót támogatja, nincs kis lyuk az új típusúhoz... lehet valamit tenni, vagy így jártam?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#67985) rétisün válasza 6030D (#67974) üzenetére


rétisün
veterán

ez is igaz, mert én pl. vagy 5 bringát raktam össze, meg variáltam az alkatrészeket, ahhoz már megérte beruházni szerszámokba, nem minden aprósággal futni a szervizbe. vagy pl. amikor a szombati tekerés után estefelé észrevettem, hogy lötyög a hajtókarban a pedál (és nem kilazulva volt!) igen csak jól jött, hogy van itthon szerszám, át tudom tenni a hajtóművet a másik bicajból.

de aki tényleg csak melóba, boltba jár bicajjal, hajt egy évben 500 km-t, annak tényleg fölösleges egy szerviznyi szerszámot összevenni....

(#67984) trialboj: talán ilyennel.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67986) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Ha már láncos téma.
Arra gondoltam, hogy teszek egy patentszemet a láncra és akkor könnyen le tudnám szedni takarítani. 10-s a rendszer, ki is néztem hozzá a megfelelőt: Sram PowerLock
Viszont ezt írja a leírás: Ez a patentszem a kialakításából adódóan egyszer használható, természetesen szerszám nélkül.
Hogy is van akkor? A patentszem lényege nem az, hogy a láncbontás okozta esetleges gyengítés nélkül bármikor szét lehessen szedni a láncot, aztán összerakni?

(#67987) -=RelakS=- válasza kacsyx (#67986) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, hogy nekem milyen patentjeim vannak (a márkák tekintetében KMC és SRAM, 9-es rendszer), de én szemrebbenés nélkül szedem szét és rakom össze őket többször is.
Egy tartalék szem nem árthat, hogy ha mégis megfáradna, és eltörne, legyen mit a helyébe rakni.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67988) kacsyx válasza -=RelakS=- (#67987) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Akkor talán arra érthették a leírást, hogy a láncra szerelésnél lehet csak egyszer felhasználni a patentszemet.
Jött már szét tekerésnél, vagy volt velük bármilyen gondod?

(#67989) Cathfaern válasza trialboj (#67984) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A másik dolog ami nem tiszta, hogy hiába törlöm le róla a felesleget, 4kmt tekertem szuper óvatosan a városban most reggel, és így nézett ki... Ez most akkor hogy van? A lánc direkt kiköpi az olajat ?"
Tehát kezdésnek áttörlöd / letisztítod a láncot. Majd minden láncszemre cseppentesz egy apró cseppet. Ezt követően nekiállsz tekerni a pedált, közben végigváltod az összes fokozatot, mindegyiken pörög egy picit. Utána ronggyal / papírtörlővel ráfogsz a láncra, és így tekered a pedált egy darabig. Ezt követően még köpi a láncod az olajat? (képet munkahelyről nem tudom megnézni)
Hasonló kategóriás olajam van, de olyan 300-500 km után kell csak újrakenni száraz időben (ha elázok, akkor valamivel hamarabb, de akkor se rögtön).

(#67990) -=RelakS=- válasza kacsyx (#67988) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem sosem volt gondom velük, de nem tekerek túl sokat. Mondjuk azért a 117kg elég megterhelést jelenthet neki :D
Mástól olvastam, hogy többször elpattant, de itt olyat is láttunk, hogy a SRAM lánc egy rendes szeme tört ketté :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67991) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Bike-Discounttól fog valaki rendelni mostanában? Budapest-Gödöllő viszonylatban érdekes :)
Kellene 10 euró értékben cucc, amit kifelejtettem a legutóbbi alkalommal, de büdös több, mint 7 euró postaköltséget fizetni érte :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67992) kacsyx válasza -=RelakS=- (#67990) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Értem, köszi! :)

(#67993) 6030D válasza kacsyx (#67988) üzenetére


6030D
Ármester

Én is tettem már vissza, azóta vígan fut, hegyen völgyön.
Mivel gyakorlatilag úgy működik, hogy fém a fémen "húzod át", ezért az ugye kophat, ami függ attól, mennyire van "kenve", amikor bekapcsolod. Így biztos ami biztos alapon odaírják, hogy ne legyen gond, ha valaki perel, de azért újra használható.

Az egyszerűbb használat szerintem abból adódik, hogy megfelelő fogóval összenyomod, szétszeded, aztán széthúzod, ha kész. A lánccsap kinyomásánál azért lehet küzdeni, ha nem teljesen nyomtad ki, vagy túlnyomtad, vagy nem indul meg és eltöröd a láncbontót.

Amúgy német oldalakon 1 € alatt lehet kapni őket, úgy azért cserélném én is minden leszedéskor, de az 1000 Ft-os szemekkel nem.

Akkor ehhez egy kérdés: ha van egy 0,5-ös lánc, amit levesz az illető takarításra, majd visszarakja egy új patentszemmel (ami nincs megnyúlva), akkor az okozhat bármi gondot? Vagy ha a sor/hajtás még jó, akkor nem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67994) Hasaggymeg válasza trialboj (#67984) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azzal semmi baj,szép tiszta a lánc.Ami a hangját illeti,szerintem az is relatív.Van akit zavar,van aki azt a finom,olajozott kerregést meg sem hallja. El kell dönteni mit is akarsz valóban,hosszú életű hajtást vagy inkább síri csendet,mert a kettő nem mindig ugyanaz.Meggyőződésem,hogy a vastagabb olajok csendessé teszik a láncot,de mivel több homokot ejtenek fogságba csendbe eszik meg a hajtást.

(#67986) kacsyx...igen az lehet,egy láncra egyszer feltenni,aztán annyi.Nyitogatni meg ahányszor tetszik.

(#67982) 6030D ...aki már kiadott érte egy rakat pénzt természetes,hogy nélkülözhetetlennek kiálltja ki.Ha nem lennének annyira drágák én is vennék egyet,de immár 30 éve elvagyok nélküle és nem hullott szét sem a bringa alattam és menetet sem szakítottam meg mostanában...utoljára talán 1980 körül az ékes hajtókarom ékjén.De akkor még azt sem tudtam mi a nyomaték...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67995) trialboj válasza Hasaggymeg (#67994) üzenetére


trialboj
őstag

(#67989) Cathfaern : nem értem miért kellene végigváltsak, és összeolajozzam az összes tányért, 1 fokozatban hagyom, és végig visszafele pörgetem a láncot, a többi stim.

Nem tudom hogy te megnyitottad-e a képet, de elég távoli a tiszta láncról alkotott véleményünk, mindemellett elhiszem hogy te jobban értesz hozzá. Viszont a netes videókon mikor bemutatják hogyan is kell láncot tisztítani (a profibbak), kb olyan tiszta a koszos láncuk is mint nekem beolajozva és áttörölve.

Egy visszafogott csörgéssel én meglennék, viszont számomra ez azt mondja hogy nincs elég kenés és súrlódnak az alkatrészek, tévednék?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#67996) Normi™ válasza Acef (#67950) üzenetére


Normi™
őstag

Rendszeresen vásárolok tőlük,egyszer egy félreértésből adódóan 10ezret újból levontak,vissza is utalták amint jeleztem.Az égvilágon semmi gond nincs velük,abszolút német hozzáállással dolgoznak ami egy magyarnak sokszor szokatlan.Ezerszer vennék náluk valamit mint itthon egyszer.Ha meg egy külső adatlopás történik az történhet bárhol a világban nem országfüggő.A legnagyobb eséllyel a felhasználó gépén van malware,ha arra figyelsz akkor nincs gáz ilyesminél.Ha extra paranoidban tolod akkor szedj le egy virtuális billentyűzetet(mint a kaspersky billentyűzete) amivel beírod a jelszavaidat.

Egyébként: Rose Bikes Adatvédelem

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#67997) Acef válasza Normi™ (#67996) üzenetére


Acef
addikt

Köszönöm az infót!

(#67998) kacsyx válasza Acef (#67950) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha már Rose véleményezés van: rendeltem nemrég tőlük kulacsot ami nagyon büdös műanyag szagú volt, még kulacsok között is. Megírtam a termékhez korrektül, másnap felkeresett emailben magyar nyelven egy munkatársuk, felajánlotta, hogy visszakapom a kulacs árát ha szeretném. Másnap át is utalták a pénzt. Szóval abszolút korrektek, nem kell tőlük tartani.

(#67999) bandus válasza kacsyx (#67998) üzenetére


bandus
veterán

és mit csináltál a kulaccsal?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68000) Laox válasza kacsyx (#67998) üzenetére


Laox
aktív tag

És képes voltál visszakérni egy kulacs árát annak ellenére, hogy ők korrektül hibátlanul leküldték? 1-2 napig vizet kell tárolni benne, utána meg szárítani és pár nap alatt elmegy a műanyag szag...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.