Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) Krisz79 válasza rétisün (#67594) üzenetére


Krisz79
őstag

Ehhez is kazetta leszedő kell? Csak mert semmi olyan akasztást nem látok rajta,ahol meghúzható lenne.
Vagy ,hogy tudom ezt meghúzni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67602) Valkűr válasza Krisz79 (#67601) üzenetére


Valkűr
őstag

Persze, a kis fogsornál az a sokkörmös kell és egy lánckeréklefogo lánccal..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67603) t1


t1
addikt

Ezek milyenek lehetnek ?
[link]
A 2. szett érdekelne.

(#67604) HookR


HookR
addikt

A Schwalbe Marathon 28-622-esnek érezhetően kisebb a gördülési ellenállása 7,5 baron, mint a 32-622-esnek 6,5 baron? Illetve érezhetően rosszabb-e a tapadása nagy sebességű kanyarvételnél, illetve heves fékezésnél?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#67605) Pttypang válasza ivana (#67598) üzenetére


Pttypang
veterán

De ha nincs oka cserelni, akkor a gyari is jo 9 fokozat alatt, tehat mindketto felesleges.
A nullanal olcsobban pedig eleg nehezen adsz neki ajanlatot :D

(#67599) dokee78
Az remelem megvan, hogy a valto tonkremenetele kb azt jelenti, hogy eltort a rugo, vagy eltort a teste, szethajlott, egyebek, szoval jo esellyel egyik se fog megtortenni es csak a gorgoket kell x évente cserélned :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#67606) Krisz79 válasza Valkűr (#67602) üzenetére


Krisz79
őstag

Hónom alá veszem a kereket,elviszem 1 bringás boltba-szervizbe, Ők meghúzzák és mehet vissza?
Sajna nincs rá szerszámom,holnap bringával terveztem melóba menni.

#67608) Tigerteam

Nem tervezek szerszámot venni.
Feleslegesen vettem meg 1 küllő húzot is anno.
(volt 1 kajli bringa itthon (Praktikeres,már elhozatalkor 8as volt benne), mondom majd Én persze, nem olyan egyszerű ,mint gondoltam.)
Szerencsére eladtam ,bukó nélkül.
De,ha hallgat az ember Rátok... Tanultam belőlle.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67607) Valkűr válasza t1 (#67603) üzenetére


Valkűr
őstag

Háát nekem volt Rodi MTB felniben, nem voltam elájulva tőle. Nem tudom Outiban mennyire lehet más.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67608) Valkűr válasza Krisz79 (#67606) üzenetére


Valkűr
őstag

Persze , vagy veszel magadnak szerszámot..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67609) Because válasza Valkűr (#67607) üzenetére


Because
őstag

mi volt a baj vele? volt cc40-es kerékszettem, az én felhasználási stílusomban semmi hátrányát se éreztem, hogy Rodi, pedig merev villás 26"-os gépben használtam.

(#67610) ivana válasza Pttypang (#67605) üzenetére


ivana
Ármester

Ez igaz szerintem szimplán hülyeség ilyenekre költeni fenntartáson kívül, nálam a költés alja a túra csepel ami megbízhatóbb gép ezeknél sokkal :P

(#67611) Valkűr válasza Because (#67609) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem az Excalibur volt, egyik baja, h olyan nehéz volt mint a sós zsák..A másik baja a hitvány festés és matricázás.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67612) Pttypang válasza ivana (#67610) üzenetére


Pttypang
veterán

En a kinezetre megyek ra, meg, hogy eltekeregjek vele turheto minosegben, de a kattogas visszatert a "teleszkopomba", lassan nem uszom meg a cseret, most ha ilyenkor egy eletkepesebbre cserelem, az fenntartasi koltsegnek szamit? :DDD

Everybody lies.

(#67613) ivana válasza Pttypang (#67612) üzenetére


ivana
Ármester

Ha tönkre megy és veszel helyette jobbat azt ide sorolom, de ebben a kategóriában ésszerűen lecserélni valamit ami működik szerintem nagyon nem éri meg. Mondjuk ebből a szempontból a csepelre is így költök, de abból lehet jön még három mert mindenki imádja és olcsó :))

(#67614) Because válasza Valkűr (#67611) üzenetére


Because
őstag

a cc40 egész szép volt, passzolt is a vázhoz. súlyra fene tudja, nem figyeltem soha, de a mostaninál nehezebbre biztos felfigyelnék :)

(#67615) Pttypang válasza ivana (#67613) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja jelenleg en is igy uzemelek, hogy ami tonkremegy, azt cserelem, az elejen volt nagy lendulet a hajtokar, fekkarok, fekek kornyeken, de azota kb csak a kopoalkatreszek vannak cserelve, gumik, fekpofak, lanc, sor.

Aztan most a teleszkop mar tenyleg kezd zavarni, a kormanyt meg a dh palyas esesnel szerintem megutottem es nekem ugy tunik, hogy el van hajolva egy kicsit, ezrt kene cserelni, de mindig meggyozom magam, hogy ugyan, nincs annak semmi baja ;]

Everybody lies.

(#67616) imyourfriend válasza Pttypang (#67615) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint én is így vagyok vele, egy nagytányért kellene cserélnem idővel de teszi a dolgát a gép.. takarítani kell néhanapján, egyszer ha össze lett rakva jól akkor meghálálja. :)

(#67617) belaazallat válasza t1 (#67603) üzenetére


belaazallat
addikt

akkor inkább ez: [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#67618) imyourfriend válasza Valkűr (#67602) üzenetére


imyourfriend
őstag

A másodikat könnyen lehet helyettesíteni egy lánccal valamint egy villáskulccsal, személy szerint mindig úgy szedem le a fogaskeréksort. Felcsavarom rá a régi országúti láncot egy körben, majd rákapatom ellenkező irányban is így könnyedén lejön a sor. :)

(#67619) ivana válasza imyourfriend (#67618) üzenetére


ivana
Ármester

Én sikattyúba szoktam befogni egy kör láncot láncoskulcs helyett. :)

(#67620) Runner_fxr válasza maximilian4 (#67588) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyugodtan hozzad, előtte dobj egy privátot, hogy mikor jönnél.

(#67621) TayRol válasza Hasaggymeg (#67569) üzenetére


TayRol
veterán

A legjobbak közt? Komolyan? Ez árban jó de nem oly acélos a felszereltsége.

[ Szerkesztve ]

(#67622) bunddog válasza anorche1 (#67527) üzenetére


bunddog
tag

köszi :R

(#67623) imyourfriend válasza ivana (#67619) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ma is tanultam valami új dolgot, ezt az eszközt eddig nem ismertem. :R

(#67624) Valkűr válasza imyourfriend (#67618) üzenetére


Valkűr
őstag

En is vettem valami olajszűrő leszedőt olcsón.

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67625) dokee78


dokee78
félisten

(#67626) Hasaggymeg válasza TayRol (#67621) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem azt mondtam,hogy ár-érték arányban jók,hanem mint márka.A linkelt darab szerintem drága annyiért.
Ezt vagy ezt mondanám jó ár-érték aránynak.

(#67595) HollyBoni...ha a teljes bovdenezésre gondolsz,akkor csak egy nullást hagytál le ami az időt illeti...és akkor is már profi gyorsasággal csinálod. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67627) Valkűr


Valkűr
őstag

Tudtok valahol olyan eladó bowdenvezetőt ami hármas? Nekem a váz cső aljába van csavaros, de nem is értem miért csak két sines, mikor minden esetben 3 bowden megy hátra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67628) Valkűr


Valkűr
őstag

Valami ilyesmire gondolok, de csak ezt egymagát nem szeretnék külföldről rendelni. Mondjuk ez épp négyes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67629) Runner_fxr válasza TayRol (#67621) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Minőségileg magas színvonalat képvisel, ár értékben kevésbé jó.

(#67630) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#67626) üzenetére


HollyBoni
veterán

1 bowdenre gondoltam.

Ha beleszámoljuk a váltó és fék beállítást is akkor a teljes talán van 50 perc, de ha megvannak a régi bowdenházak és nem kell méregetni akkor nagyon gyorsan megy. Én most bowdeneztem újra két bringát, nem mértem de elég hamar megvolt.
Legközelebb lemérem. :D

Szvsz ilyen egyszerű dolgokért felesleges szerelőkhöz hurcolászni a bringát.

[ Szerkesztve ]

(#67631) Sleek válasza Valkűr (#67624) üzenetére


Sleek
senior tag

Én laposvasból csináltam meg egy használt láncból

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67632) 6030D válasza maximilian4 (#67567) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem ne tegyél bele nagyobb gumit, mert ha nem is ér hozzá, de nem marad sárférőhelyed. Amit később írtál, milyen terepen használnád, ott pedig bőven fel tud venni anyagot, aztán piszkálhatod a sarat, hogy legalább elforduljon.

dokee78: inkább tekerj jó sokat, akkor hamarabb kopik a bringa, és lesz mit cserélni rajta. :) Addig szerintem felesleges rá költeni. A fehér kormány meg... :U

Szerelemes lettem. (csomagban benne van a telópumpa meg a nyomatékkulcs) Nem bánnám, ha L-es méretben benyomnák 1000 €-ra az outletbe, és mondjuk pont akkor járnék arra. Vagy majd írok a Jézuskának. :DDD
(A vegyek 5 éves full XT-st kommenteket mellőzzük. ;) )

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67633) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Specialized Turbo Levo
Komoly gép lehet.

(#67634) fukyu


fukyu
tag

Sziasztok!

Van esetleg tippetek kerékpáros lopásvédelemre? Azon kívül persze, hogy ne hagyjam ott sehol, illetve lakatoljam le, stb.

Ilyesmikre gondolok:

Kerékpár riasztó
DataDotDNA mikropontos jelölési technológia

Érnek ezek valamit?

Illetve egy ilyen biztosításon gondolkodok még. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#67635) ivana válasza fukyu (#67634) üzenetére


ivana
Ármester

(#67636) fukyu válasza ivana (#67635) üzenetére


fukyu
tag

Én meg ezt megvenni. :P

(#67637) ivana válasza fukyu (#67636) üzenetére


ivana
Ármester

Rohadt jó bírja a strapát, megy stb. A legjobb amikor kielőzök vele egy beöltözött outist az meg néz rám, hogy ez meg mégis mi :DD 4-5km fölött nem ezt használom, de az már úgyis sport inkább :) Közlekedni rohadt jó, amúgy meg jobban megy aszfalton mint a legtöbb monti :P

(#67638) imyourfriend válasza Valkűr (#67624) üzenetére


imyourfriend
őstag

500 pénzért simán, a legolcsóbb kerékpárlánc drágábba kerül mint ez az eszköz. :D

(#67635) ivana: Igazi remekmű, oszt szalajt a gép? ;] :DDD

(#67639) ivana válasza imyourfriend (#67638) üzenetére


ivana
Ármester

Nem szalajt rendbe van ez :) Szalajtani olyan 4-5 ezer kilóméter után kezd, és sima görgő csere megoldja 400Ft kb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67640) Jester01 válasza ivana (#67635) üzenetére


Jester01
veterán

Az nem egy lakat rajta? :P

Jester

(#67641) maximilian4 válasza HollyBoni (#67630) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezt írod olyannak, aki soha életében nem bowdenezett, a másik meg hogy a vázban van elvezetve, a harmadik meg, hogy döntsem már el hogy én mibe vágok bele és mibe nem. Számomra is vannak egyszerű dolgok amik lehet neked elég nagy nehézségeket okoznának. Ne felejtsük már el hogy nem vagyunk egyformák... Örülök neki hogy neked pikk pakk mennek ezek a dolgok, de fullra nem érdekel. Ismerem magam és inkább megcsináltatom. Akár milyen szégyen ilyennel vinni a szerelőhöz...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#67642) dokee78 válasza 6030D (#67632) üzenetére


dokee78
félisten

Könnyen lebeszéltél a fehérről! :DDD

(#67643) Hasaggymeg válasza 6030D (#67632) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A következő egy alumínium Canyon ami mégis drágább 300 ajaróval! :Y Amúgy szépek...de karbont 1000 alatt? :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67644) HollyBoni válasza maximilian4 (#67641) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem mondtam hogy égő, nem erőszakoskodok, csak ajánlottam. :)
Viszont ha vázban van elvezetve az tényleg időigényesebb, de amúgy nagyon egyszerű dolog. 10 perc youtube/google és mindent megtudsz.
Nekem nagyon sok rossz tapasztalatom van szervizekkel, és tudom hogy a saját bringámra én vigyázok a legjobban. Személy szerint én ezért szeretem inkább saját magam megtanulni és elvégezni a dolgokat a bringáimon.

[ Szerkesztve ]

(#67645) szebe


szebe
őstag

Sukoro-Nadap bringaut:
Epp most kaptam egy akkora felutesest a hidnal (Sukorot elhagyva) hogy azthittem szetesik alattam a bringa. Visszasetalva fogalmam sincs hogy mi meg hogy, egyaltalan nem tunik veszesnek...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#67646) Jester01 válasza szebe (#67645) üzenetére


Jester01
veterán

Felfelé? :F
Lefelé mondjuk ott 50-el szoktam száguldani de eddig nem volt gond.
Most indulok Gárdony felé a szélirány miatt, de nem mászok fel Nadapra, kis kör lesz. A meccsre haza kell érni.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#67647) szebe válasza Jester01 (#67646) üzenetére


szebe
őstag

Ahogy Sukoron keveregsz ossze-vissza a bringauton, a falu vegen elindulsz lefele a susnyasba, van egy hid. Na ott.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#67648) Jester01 válasza szebe (#67647) üzenetére


Jester01
veterán

Ez?

Agárdnál beálltam egy outis mögé, nyomtuk 36-al. Neki mondjuk volt még 4 fokozata... Szerencsére elkanyarodott Fehérvár felé mert én majd meghaltam már :DDD
Nem csoda, hogy végül idei rekord lett.

Jester

(#67649) atok666 válasza Jester01 (#67648) üzenetére


atok666
őstag

Ha moge alltal, akkor inkabb csak o nyomta :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#67650) atok666 válasza TayRol (#67621) üzenetére


atok666
őstag

Sztem vedd meg a Canyont, mert a vegen meg arrol is lecsuszol :)

Atok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.