Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) ivana válasza HollyBoni (#67349) üzenetére


ivana
Ármester

Simán :)

(#67352) rétisün válasza HollyBoni (#67349) üzenetére


rétisün
veterán

ha nagyon vékonynak érzed, még vastagabb bendázzsal is, vegyél rá ilyen Fizik 'gélt', külön is lehet kapni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67353) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok.
Egy kis útmutatást kérek. Építtettem másfél éve egy fix hajtásos gépet, de nem is tetszett, nem is ment annyira, ezért átfordíttattam a hátsó kereket és egysebességesen használtam. Azt szeretném kérdezni, hogy most át tudom-e alakíttatni horror összeg nélkül pár alkatrész vásárlásával, hogy hátul legyenek fokozataim.
Single speeddel kb 30 km/h-val tudok menni, kicsit nagyobb sebességet szeretnék, de teljesen új gépet építeni nincs lóvém.
KÉP
KÉP
Mennyiből állhat átalakítani, ebben segítsetek ki.
Előre is köszi

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#67354) maximilian4


maximilian4
addikt

Ha egy fullyt választhatnék... Igazi ipari műremek.

Maxi

(#67355) ghost364 válasza tutuhawer (#67353) üzenetére


ghost364
senior tag

Szerintem nem fog menni, nincs váltófül. Szerintem add el, úgy is népszerűek mostanában ezek a gépek. (azt a stucnit cseréld le valami országútisra, ilyen colos meneteset kapsz 1000-1500 körül. Ha fék nélküli fixiként használod, akkor pedig kell pedálkötés is, különben életveszély... ) Illetve nem tudom mekkora áttétel van most rajta, azzal még lehetne variálni.

[ Szerkesztve ]

(#67356) rétisün


rétisün
veterán

valami hihetetlen érzékkel tudom kiválasztani, mikor legyek szabadságon :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67357) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#67354) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes ez a márkahűség mi? Először gyakran véletlen vesszük meg pont azt a márkát a sok közül,utána majd mégis mind az körül keresgélünk. :F

(#67356) rétisün...marad az úszás? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67358) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Vicc bazdmeg. Most nézem első full lapos. Tegnap még mentem vele. Nem semmi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#67359) dokee78


dokee78
félisten

Melyikkel járnék jobban?

Btwin MTB 540
Btwin 700
Bikefun Vision

(#67360) tutuhawer válasza ghost364 (#67355) üzenetére


tutuhawer
őstag

épp kormányt akarok cserélni, az be van számítva, A kép régi, nem fixiként megy most van rajta bandázs, de az is lejön, meg mondom, a kormány is cserés, és akkor gondoltam, lehetne rá váltót tenni, a kérdés csak az, hogy műszakilag megoldható-e, hogy a teljes hajtást ne kelljen cserélni.

Mindenképp javíttatnom kell a gépet (nagyot estem) ,és azért gondoltam, most úgyis új kormány+kötés,esetleg váltó egyben felmehetne, és ne kelljen később lebontani az egész kötést róla.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#67361) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok!

Első váltót szeretnék feladni, Bp-ről Keszthelyre utánvéttel. Kb. 400 gramm csomagolva. A posta 2000 Ft-ot kér száll ktg-nek. A vevő 1000-1200-ig menne el. Ti hogyan szoktátok megoldani? (Még sosem adtam fel csomagot) :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#67362) Because válasza ShiTmano (#67361) üzenetére


Because
őstag

vaterafutár, MLP csomagautomata 500ft előre utalás esetén: [link]

[ Szerkesztve ]

(#67363) rétisün válasza Hasaggymeg (#67357) üzenetére


rétisün
veterán

úszás? szombaton akkora zuhét kaptam a nyakamba, hogy majdnem úszva mentem haza :Y szóval köszönöm, úszás nem opció :N

(#67361) ShiTmano: ajánlott levélként is fel lehet adni ekkora cuccot, az jóval olcsóbb, mint csomagként.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67364) ShiTmano válasza rétisün (#67363) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ajánlott levélnél is lehet utánvétet kérni? (A vevő ragaszkodik hozzá)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#67365) 6030D válasza maximilian4 (#67354) üzenetére


6030D
Ármester

Szép bringa! Megveszi még bele a dropper nyerget, eltűnik a lyuk a váz oldaláról és tökéletes lesz (nem tudom ekkora értékű bringát miért nem lehet eleve így adni).
A pedál meg remélem csak grátiszban van a csomagban, hogy a gyerek is kapjon valami. :)

rétisün: bringát takarítani, karbantartani esőben is lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67366) szjoci válasza ShiTmano (#67361) üzenetére


szjoci
őstag

Webox csomagautomata 499Ft, és utánvéttel is kérheted. Vagy vaterafutár utánvéttel 1255Ft.

(#67367) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#67357) üzenetére


maximilian4
addikt

Így van. Ez ilyen. Szerintem már maradok a bianchinál. Ha lesz utód az is bianchi lesz. Ilyen ez a márkahűség. :)
Egyébként ezt tök véletlen találtam most ezen az oldalon, szoktam itt teszteket olvasgatni. De továbbra is ez az egy lenne a választásom (ha választhatnék).

(#67365) 6030D
Igen ez nekem is fura volt. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#67368) ShiTmano válasza szjoci (#67366) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszönöm! :R Megnézem.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#67369) rétisün válasza ShiTmano (#67364) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, már nem emlékszem amikor én adtam fel utánvéttel, az mekkora csomag volt, elment-e ajánlott levélként, vagy csomagként tudtam-e feladni... utánvétnél biztos több a postaköltség.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67370) fpeter07 válasza Jester01 (#67184) üzenetére


fpeter07
veterán

A 6k változat egész jó. Borzasztóan fájt, ezt sztem betétes nadrág nélkül nem lehet megcsinálni. [link]

(#67371) Roni2011 válasza szjoci (#67338) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Szia! Meg szabad kérdezni hogy hova hordod? Pest környékén van ez a srác esetleg?

(#67372) 6030D válasza fpeter07 (#67370) üzenetére


6030D
Ármester

Tavaly a haverom eljött rövidnadrágban :D a végén már szinte állva tekert, pedig napi szinten bringázik.
Mondjuk az a plusz 35 km még biztos nagyon hiányzott a körhöz. :) Az a titka, hogy gyorsan kell menni, akkor hamarabb vége van :DDD (Nekünk netto 9:04 / brutto 11:07 lett)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67373) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A DS-sel és a Bagaboo táskákkal elindult valami.. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#67374) ghost364 válasza tutuhawer (#67360) üzenetére


ghost364
senior tag

Még mindig nincs rajt váltófül, nem lehet rá feltenni magát a váltót. Esetleg agyváltót lehetne rá rakni, csak azok drágák, meg nem nézne ki jól. Én csak a kormányszárat mondtam, hogy nem nem az igazi.

(#67375) Laox


Laox
aktív tag

A betétes nadrágról jut eszembe, nekem van egy M-es MTB betétes nadrágom, egyszer sem használtam, mert kicsi, szóval ha valakinek kell, 4000-ért odaadom, egész korrekt minőség. :)

(#67376) Kleroo


Kleroo
veterán

Na megvettem a kis KTM-et. Mechanikailag patent, kb 500-1000km körül futhatott nagyon max, és naptól óvott helyen állt.A felszereltsége egy korrekt közepes, minden ami kérdéses volt hogy pontosan mi, a komolyabb cucc volt, még a pedál is fém :D Optikailag kevésbé jó. karcok-foltok itt-ott; olyan közepes... tipikus tárolás béli nyomok.

Bírom a nőciket, kb képtelenség alkudni náluk, érzik hogy mi a stájsz :D (meg kb sorban álltak a bringáért amit nem csodálok, hisz többről lecsúztam már pár órával a hirdetés felkerülése után amik kevésbé szimpatikusak voltak)

Köszi a helpet.

Beugrottam decathlonba derékvédő(melegítő) övet venni(ami nem volt :( ).és ha már ott jártam megnéztem a bringákat is. Még mindig nehéz megemészteni ezeket az árakat..........hogy egy sajátmárkás B-twin random váz full alap Altus cuccokkal de legalább dögös és igényes kinézettel 130-140között mozog. :O

Van esetleg jó tipp km/h óra és megtett km-ek számlálására alkalmas eszközre?
Kici-ócó kínai kéne ebayről, ami korrektül számol.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#67377) tutuhawer válasza ghost364 (#67374) üzenetére


tutuhawer
őstag

Értem, mérlegelem a lehetőségeket, szervizbe is megyek holnap. Az eladás szarul esne, a szívemhez nőtt a gép azért...
Kösz az infót :R

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#67378) maximilian4 válasza Laox (#67375) üzenetére


maximilian4
addikt

Hasonló bejegyzésért másik topikban múltkor kaptam a figyelmeztetést, just sayin'.

Maxi

(#67379) 6030D válasza Kleroo (#67376) üzenetére


6030D
Ármester

Sok vidám km-t vele! :)

Km óra helyett mobilapp? Olcsó, telefon meg úgyis van mindenkinél. Ha nem, akkor a decás, hosszúkásra mondják, hogy olcsó és jó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67380) ivana válasza Kleroo (#67376) üzenetére


ivana
Ármester

Outiban még rosszabb (jó mondjuk 120-ért tényleg nem veszünk outit, ahogy lada grantát se veszünk...), de még ami 180-ért van az is egy vicc és a deca még olcsó.

(#67381) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#67370) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megcsináltam nejemmel 3x...betét nélkül.(Bár neki lehet volt egy szárnyas,nem tudom. :F )

(#67367) maximilian4...ha te úgy,én így! ;]

(#67359) dokee78...én ezt venném.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67382) Pttypang válasza dokee78 (#67359) üzenetére


Pttypang
veterán

Felprobaltad oket?

Ez kb cipo, nyereg, sisak tema, fel kell probalni, hogy milyen a fejformadhoz.

Everybody lies.

(#67383) Laox válasza dokee78 (#67359) üzenetére


Laox
aktív tag

Attól is függ, hogy milyen terepen használod. Városban más kell, mint terepen, más behatások ellen kell védenie. Mondjuk így ránézésre ez a MTB sisak egy sütő, azt biztosan nem venném, inkább egy másik gyártó MTB sisakját, ha terepre kell. A másik két modell városi használatra van.

(#67384) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#67381) üzenetére


maximilian4
addikt

Fain. Ez melyik típus?

Maxi

(#67385) dokee78 válasza Laox (#67383) üzenetére


dokee78
félisten

BTwin 700 lesz a nyerő,ha jó lesz a fejemre,mert felpattintható rá a napellenző rész.
Főleg sík úton haladok,ritkán hétvégente kis erdei tekerés.

Crytec210 Felpróbálom,majd a kiszemelteket,hátha jó lesz.

(#67386) Laox válasza dokee78 (#67385) üzenetére


Laox
aktív tag

Igen, a három közül nekem is az tűnik a legeltaláltabbnak.

(#67387) ivana válasza dokee78 (#67385) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem a 700 régebbi verziója van. Az jó észre se veszem, hogy rajtam van. A napellenző nem tudom mire jó, úgyis ott a napszemcsi.

(#67388) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#67350) üzenetére


HollyBoni
veterán

És tényleg! Tök jó lett. :K Mondjuk közben rájöttem hogy van itthon régi szalag, azzal teszteltem először.

(#67352) rétisün : Nem csak a vékonyság volt a gond, hanem hogy "szögletes" volt ott a kormány.

Ez most nem saját bringára ment, de tesztnapon próbáltam Specialized bringán Roubaix vastag géles kormányszalagot. Alig próbáltam még kormányszalagokat, de az annyira perfektnek érződött hogy tuti olyat veszek a saját bringámra. Na meg majd nézek valami picit vastagabb kormányt is, az jön be nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#67389) dokee78 válasza ivana (#67387) üzenetére


dokee78
félisten

Napellenző része elvileg erdei csapatásnál a gallyak ellen is véd.

(#67390) 6030D válasza dokee78 (#67389) üzenetére


6030D
Ármester

Hát, ha beleakad a gally, akkor az inkább visszaránt, minthogy segítene.
Szerintem inkább ténylegesen nap ellen jó, pl ha olyan erdei részen mész, ahol az erdőben elég egy átlátszó szemüveg, de ha kiérsz, akkor meg mégse süssön a szemedbe. Persze ez is csak akkor jó, ha magas a nap állása.

Amúgy szerintem ha azt egyszer levette valaki, soha vissza nem teszi. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67391) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv! Merida big seven 300-ról vélemény?

Eredetileg egy rockrider 520-at akartam venni, Crytec210 megerősített abban, hogy számomra még az is tökéletes lenne.
Jövő héten vennék biciklit, és közbe nézegetem használt piacot is, és rátaláltam erre a meridára nem sokkal drágábban mint a rockrider, annyi hogy ez használt. Véleményetek szerint jobban megérné? :)

(#67392) Integrale válasza maximilian4 (#67367) üzenetére


Integrale
veterán

Éjjel1-2 óra körül néztem Bianchikat, kettő tetszik kvára, a Methanol és az Ethanol, amit linkeltél is. A Bringaexpón is volt egy Methanol, nagyon tekintélyes, a fejcsőbe, a rajta levő "címerrel" egyből bele is szerettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#67393) krisz4b70 válasza krisz4b70 (#67391) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Tárgytalan, már elvitték :/

(#67394) Pttypang válasza dokee78 (#67389) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem nem jott ossze eddig egybe se beleakadni, akkor szerintem neked egeszen biztosan nem fog :DDD

(#67391) krisz4b70
Felszereltség? Ha használt, akkor bármi eltérhet, így látatlanban mit mondjunk rá :P

Everybody lies.

(#67395) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#67384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nemtom,csak úgy rákerestem trollkodásból... :DDD

ivana...ha valaha sisakot tennék fejemre,olyan lenne.A legolcsóbb ami már néz is ki valahogy.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67396) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#67384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Asszemezaz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67397) Sleek válasza Runner_fxr (#67339) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67398) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok...Tudtok idehaza valahol olyan kulacsot tartóval ami nem a hagyományos hengeres alakú , hanem Aeros formája van? Én az egész neten 2 darabot találtam, mind a kettő horror áron volt :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67399) ivana válasza Valkűr (#67398) üzenetére


ivana
Ármester

Minek neked aero kulacs? Tiszta '80-as évek :) Rég nem divat ;) Ha valami super record vagy ax600 gépre kell, akkor meg korabelit keress :))

(#67400) Valkűr válasza ivana (#67399) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem nagyon érdekel, h divat -e vagy sem...Nekem tetszik :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.