Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) hegyimorc válasza Kleroo (#67299) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ennyi pénzért ez szerintem rendben van.

Az alkuban olyasmire gondoltam, mint pl az, hogy mikor megnézed kiderül, hogy más gumi van rajta mint a képeken és sokkal kopottabb, vagy a bringa olyan részén van egy csúnya kopás, festékleverődés ami a képeken nem látszik, valami kotyog-lötyög ... és hasonlók. Na, ilyenek jó alapot adnak az alkudozásra, de ezek csak megtekintéskor, kipróbáláskor derülnek ki.

Ha 63-ért hirdeti, akkor valószínűleg azt a +3 ezret az alkudozásra szánta, úgyhogy szerintem a 60-as ár valószínű.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#67302) TayRol


TayRol
veterán

A Radonnál is van most egy tetszetős canga.

(#67303) 6030D válasza hegyimorc (#67295) üzenetére


6030D
Ármester

Ott is rosszul szerepel. Ha megnézed, a kis képek jobb oldalon ugyanazon a helyen készültek, és régebbi, 2012-es bicók vannak ott.
2015-ben nem volt ilyen Black Forest.

Kleroo: ha nem tudja mit árul, akkor mond, hogy 50e-t ér, legyen boldog annyival. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67304) hegyimorc válasza 6030D (#67303) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akkor érdemes kép alapján keresni.

Így nekem ezt dobta:

[link]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#67305) Acef válasza Kleroo (#67299) üzenetére


Acef
addikt

Képen szép a bringa (sérülések!), de ezt csak élőben tudod megítélni.
A 60000 O.K., ha full rendben van.

Néhány dologra mindenképp figyelj.

Amennyiben cserés a két külső / min. 6000
Amennyiben a lánc / min. 3000
Sor / 4000
Esetleges centír, beállítások, olajozas, zsír, ... ez mind költség. Ne te fizesd, ha nem ennek tükrében alakítottátok ki a vételárat.

Alkudni meg kell!
Ha még az érveid ellenére sem akar engedni, akkor eldöntöd, hogy kell vagy sem, de vevőként nyilván nem az eladó érdekeit kell nézni.
Főleg, hogy a használtra előbb utóbb (de inkább előbb, legalább némi szerelés) biztosan költeni kell, ez nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#67306) 6030D válasza hegyimorc (#67304) üzenetére


6030D
Ármester

Ön nyert! :) Akkor 2013-as.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67307) ivana válasza Acef (#67305) üzenetére


ivana
Ármester

Használt bringánál egy kormány, illetve kerék csapágy zsírzás + golyó csere alap, ami nem iparis azt meg kell nézni egybe van-e. 8-asos kerékkel ha nem tudsz fűzni ne vegyél semmit, vagy nagyon nyomott áron.

(#67308) Acef válasza ivana (#67307) üzenetére


Acef
addikt

Igen, ez mind + költség. Tehát alkudni kell, mert ha 60e-ért veszi meg, akkor sem 60-ba fog kerülni, hiszen 100%, hogy valamennyit költeni kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#67309) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszi srácok! Erre voltam kíváncsi, hogy ez a setup (váltók,agyak,komrány,váz,gumi,felni) reális-e a 60-ért.
A többi már magától értetődő, hogy alku/vagy sem. ;)

bandus A legrosszabb amit tehetek, hogy vakon megveszek valamit amire 2hét múlva rámondja egy szaki hogy 40et alig ér. A legjobb pedig hogy hozzáértőkkel előre beáraztatom saccra. ;)

Acef Köszönöm az árakat.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#67310) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Egy gyors kérdés. rock shox tora teleszkópokat milyen időközönként kell szervizelni?[link] pl fél évenként olajcserét ír. Kivitelezhető itthon ez az olajcsere vagy minden esetben szervizbe kell vinni a villát?

(#67311) Krisz79 válasza 6030D (#67306) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszönöm , jól kigubancoltátok a korát... :P
Különben vélemény róla?
Normál használatra nézelődöm 27,5 méretben keresek. A fehér szin , számomra megnyerő...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67312) pc360 válasza Roni2011 (#67310) üzenetére


pc360
addikt

Kivitelezhető, de a kérdésed alapján szerintem szervizbe vidd, nagyjából 12-15 ezerért vállalnak ilyet. Az, hogy mennyire sűrűn kell, leginkább a felhasználási szokásaidtól függ, kilométereket nem tudok írni. Ha sárban tekersz vele és kapja rendesen az áldást, már aznap illik tisztítani. Ha nem kap annyi mocskot, és lazábban tekergélsz vele, simán jó az 1 év is, hogy olajat kelljen benne cserélni - addig elég elszilikonozgatni a becsúszót. Másfél évnél tovább viszont egyik villánál sem érdemes húzni a dolgot.

A már egy másik kérdés, hogy én egy Torára sokat nem költenék. Az egy elég egyszerű, nehéz (acél becsúszók), darabos villa (legalábbis a régebbi évjáratokat ilyennek tapasztaltam). Az a lényeg, hogy mozogjon, aztán majd jöhet egy rendes utód (a Recon vagy Reba már szépen járnak és normális visszaút-csillapításuk van).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67313) 6030D válasza Krisz79 (#67311) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem a legegyszerűbb, ha elmész a váci boltba, és megkérdezed, mi van raktáron korábbi évjáratokból. Black Forest tuti nem lesz ennyiért, de egy Whistler vagy esetleg Univega még lehet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67314) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#67298) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem arról volt szó,hogy alapfelszereltség,hanem,hogy fél milláért kevés ami rajta van.(teló,hajtómű stb.)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67315) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#67314) üzenetére


maximilian4
addikt

460k. Új kerékpár, összteleszkópos, ráadásul pont a mainstream kategória (650b). Az alapfelszereltséget előttem írták, amitől távol van azért. Ha már fél millát írsz, akkor azért a plusz 40-ért simán belefér pl egy jobb hajtómű. Csak vicces hogy itt egyesek jönnek a használt árakkal. Új árakat új árakhoz viszonyítsuk már, a használtakat pedig a használt árakhoz. Ez sztem úgy fair.

Maxi

(#67316) Laox válasza maximilian4 (#67315) üzenetére


Laox
aktív tag

Hát ha ennyire bánt, hogy nem egyezik a véleményünk, akkor nyugodtan vedd meg. Nem lesz jó vétel, de legalább új biciklid lesz. Minden annyit ér, amennyiért megveszik, ha neked az jó, akkor megéri.

(#67317) Runner_fxr válasza maximilian4 (#67315) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a baj, hogy a magyar használt piac kerékpár téren iszonyat nyomott. Sokszor kerülnek fel kétes származású gépek, szinte újonnan, az eredeti ár töredékéért. Tuti, hogy valami simli van benne, külföldről durrantott bicajok. A magyar ember amúgy is megszokta, hogy a mennyit engedsz a feléből elv van érvényben, látva a használt piac nyomott árait, még inkább így gondolkodik. Külföldön sokkal jobb ára van az újszerű gépeknek. Drágább bicajok szinte eladhatatlanok idehaza, vagy csak röhejes áron. De azt valóban nem érdemes elfelejteni, hogy a használt egy csomó buktatót tartogat, pláne a komolyabb fully gépek.

(#67318) parkr


parkr
őstag

straván hogy lehet egy 150 méteres szinte sík útszakas 4-es szintű emelkedő?

(#67319) Jester01 válasza parkr (#67318) üzenetére


Jester01
veterán

E.T. ? :DDD

Jester

(#67320) Krisz79 válasza 6030D (#67313) üzenetére


Krisz79
őstag

Igen, ott a pont... Ma szerettem volna meccs előtt,de nem fért bele. :)
Te jártál már Náluk,milyen a kinálat? Tartozékok,minden van?
Bár újba nem tervezek bringát venni, vagyis kitudja...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67321) Sleek válasza Runner_fxr (#67252) üzenetére


Sleek
senior tag

Szia Te milyen pulzus mérőt ajánlanál ami kódolt ?
A polár m 400 hrm et néztem ki.
Az alatt alternatívában lenne vmi kódolt cucc ?

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67322) Laox válasza Sleek (#67321) üzenetére


Laox
aktív tag

Az alatt ne nézz, ha beleszólhatok. Nekem volt M400, a középkategóriában magasan az a legjobb. Az az igazság, hogy most egy 115ezres Garmin 235-öm van, ezelőtt volt egy 125ezres Garmin 920XT, de már bánom, hogy lecseréltem ezekre az M400-at, az tud mindent és nagyon jó minőségben.

(#67323) HEAHEA válasza TayRol (#67277) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Innen találsz magadnak valamilyen érdekes össztelósat? Oldal: ide kattints!

(#67324) TayRol válasza HEAHEA (#67323) üzenetére


TayRol
veterán

talán a Cube Stereo 120, 1600 ojró. de az a plafon nálam árban, sőt. :)

(#67325) Sleek válasza Laox (#67322) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen.
A túrázásra meg úgy is is vennék túra gps t.
Olyat tudna ez az óra ,hogy éjjel rajtam van és a pulzust méri, amit reggel pl látok grafikonon ?

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67326) HEAHEA válasza TayRol (#67324) üzenetére


HEAHEA
tag

Szép kis bringa az tuti,nem tudom más boltok milyen áron adják. Tavaly innen redeltem a bringám , nálam minden rendben volt a szállítással. A többiek is szép bringákat linkeltek ,nem lesz könnyű választanod.

(#67327) 6030D válasza Krisz79 (#67320) üzenetére


6030D
Ármester

Jártam igen. A pesti boltjukban vettem át a bringát, de elég (volt) Vácra vinni, ha valamit gariztatni kell(ett).
Vácon van kb 10-12 bringa kirakva, ruházat, kiegészítők, alkatrészek. Saját márkás és egyéb is.
De van még két nagyobb boltjuk Bp-en, onnan is tudnak hozni, ha valami érdekel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67328) koxkids


koxkids
őstag

Nyeregcsőre rögzíthető csomagtartók közül milyet ajánlotok? :) Teherbírásban 10kg kell kb, és fontos hogy stabilan tartson, ne forogjon el. Fontos továbbá hozzá a kerékvédő. :)
BBB, Topeak, XLC?

Köszi!

(#67329) ivana válasza koxkids (#67328) üzenetére


ivana
Ármester

Igazság szerint semmit, össztelós a gép? Mert ha nem akkor ott a kontra gyűrű, vagy p clip (ugyan az a cucc)

(#67330) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Beköszönök egy sovány 30-as karikával. :R

(#67331) koxkids válasza ivana (#67329) üzenetére


koxkids
őstag

Nem, UMF Hardy 1 Team (2007) váz.
Bármilyen megoldás jó, csak nincsen a vázon rögzítőpont, emiatt gondoltam erre.

(#67332) 6030D válasza TayRol (#67324) üzenetére


6030D
Ármester

Bár méretek nincsenek, de nézd át, hátha valami bejön, elég jó árak.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67333) TayRol válasza 6030D (#67332) üzenetére


TayRol
veterán

köszi a linket, de sajna egyik sem nyert. :)

(#67334) zoli03 válasza koxkids (#67331) üzenetére


zoli03
őstag

Pl.: Ostand CD-28S. Vagy Kínában is vannak egész jók, ha nem annyira sürgős.

(#67335) Laox válasza Sleek (#67325) üzenetére


Laox
aktív tag

Szerk.: a pulzust nem nézi alvás közben, csak a csuklód alapján a mozgást, amivel Te nem sokat tudsz kezdeni. Ami nekem most van, a Garmin 235, ennek beépített pulzusmérője van, ez nézi. Viszont ez drágább. Mondjuk eladhatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#67336) Sleek válasza Laox (#67335) üzenetére


Sleek
senior tag

Akkor mégsem jó :( Éjjeli is jó lett volna azt abból már lehet látni mennyire lassúl stb.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67337) koxkids válasza zoli03 (#67334) üzenetére


koxkids
őstag

Hirtelen jött, egy héten belül kéne :U

(#67338) szjoci válasza pc360 (#67312) üzenetére


szjoci
őstag

Hol vannak ilyen árak? :Y
3e-ért szokta a srác akihez hordom szétszedni, olajat cserélni, átnézni az rs recon silver tk telómat.

[ Szerkesztve ]

(#67339) Runner_fxr válasza Sleek (#67321) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én Sigma és VDO órákat használtam, ezekben van pulzusmérő funkció. Konkrétan a Sigma Rox 6.0 és VDO M6-ot használtam. Mellkaspánttal, ezek kódoltak is tudtommal. Egy Polar vagy Garmin biztos jobb, de amire nekem szükségem volt arra ezek is tökéletesek voltak.

(#67340) pc360 válasza szjoci (#67338) üzenetére


pc360
addikt

Jó, de az a standard, ahogy eddig láttam.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67341) #00137984


#00137984
törölt tag

Kerékpárt néztem 150-200ezer forint között. Lehetőleg Trekking-et vagy legalább 28" felni méretben nézelődtem. Itt Fehérváron három nagyobb bringás bolt is van, meg egy-két sportárúházban található még minőségibb kinálat. Tudom ez itt belépőszintnek is nevezhető, de nem kerül ennél nagyobb pénzmag bringára. KTM Tour One lett volna az egyik választásom [link], de nem akart nagyon becsúszni jóideje 200ezer alá. Ezért szintén KTM márkából a Fun Line 28" lett megvéve 120ezerből [link]. Viszont a vázméretből itt sokan nagyobbat ajánlottak volna, de nekem az 51-es vázméret volt ideális. A nagyobbikról leengedett nyeregnél sem ért le jól a lábam. Egy-pár láma kérdésem lenne csak. :B Csomagtartóval és a túrára felkészitve rosszabb választás, mint a Tour One vagy ebben a kategóriában mindegy. Amúgy elégedett vagyok eddig, de használat közben majd kiderül mennyire megbizható alkatrészek vannak rajta ennyi pénzért. :)

[ Szerkesztve ]

(#67342) Laox válasza #00137984 (#67341) üzenetére


Laox
aktív tag

Alapvetően nem rosszabb, trekkingnél szerintem az agydinamó egy kötelező darab. Mivel országúton mész, fontos a világítás, nagyon erős lámpákat lehet kapni, amivel már messziről látszol, mint egy motor. És nem merül le a hosszú tekerések alatt sem. Amúgy tök mindegy, mert nincs kitéve nagy terhelésnek a bicikli.

Amit én vennék rá:
- láncvédő
- agydinamó
- dinamós lámpák
- sárhányók
- csomagtartó
- jobb pedálok

Aztán így már majdnem ott vagy, ahol lettél volna a másikkal. Igazából Gepidát néztem volna, ők elég jó áron adják a normális felszereltségű bicajaikat is, pl. az Alboin 300-at.

[ Szerkesztve ]

(#67343) #00137984 válasza Laox (#67342) üzenetére


#00137984
törölt tag

Csomagtartó már maholnap meglesz és új védősisak is megvan (a régi filléres volt). Gyári KTM csomagtartó van kiszemelve és fémbetétes pedálok cseréjén is erősen agyalok (kicsit használatos műanyag pedált törtem már, de szerencsére magamat még nem annyira). Most igy használom, és visszarázodom fizikálisan és technikai tudásban, mert néhány évet kihagytam. Gepida 700-at láttam egy bringa üzletben jó drágán. Itt sok a Kellys meg a Caprine, és ezek közül néhány jó lett volna nekem, de azok gondolom a felszereltség miatt kikerültek az érdeklődési körömből. Kalkhoff trekkingen még egy kicsit agyaltam, de nem tetszett néhány felszereltsége... mert hát a kinézetre is adni kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#67344) szatocs válasza szjoci (#67338) üzenetére


szatocs
őstag

Inkább az a kérdés most már, hogy te hova. ;]

=== Szatocs ===

(#67345) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Sagan megint hozta a formáját. :D

(#67342) Laox...érdekes,mert a Gepida is kezd egyre kevésbé jó lenni ár-érték arányban. :( Talán Radon és Canyon melyek még tartják magukat,esetleg a beragadt Cube-ok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67346) szjoci válasza szatocs (#67344) üzenetére


szjoci
őstag

Nem nagyvárosi vagyok, hanem faluhelyen lakom egy nagyfalu mellett (Eger). Ott találtam egy kerékpárboltot és szervizt, ahol jó áron minőségi munkát végez a tulaj. Ha esetleg valaki eme helységben szorulna segítségre, bátran ajánlom őt.

(#67347) 6030D válasza Hasaggymeg (#67345) üzenetére


6030D
Ármester

Ez most nem a Sagan volt, csak az ő hátsó kerekén pattant meg Poppel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67348) Hasaggymeg válasza 6030D (#67347) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:B ...nem voltam figyelmes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67349) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Az országúti kormányomon elől hátul van hely ahol lehet vezetni a bowdent, de csak a fékbowden fut a kormány alatt, váltóbowden kívül. Ha így felteszem a kormányszalagot elég vékonyka a kormány, és hátul lehet érezni hogy nem teljesen kerek, mert ugye ott a mélyedésben nem megy semmi bowden.
Azon gondolkoztam hogy ide berakok simán csak egy bowdenházat hogy kitöltse a helyet, és így tekerem rá a kormányszalagot.

Hülye ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#67350) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#67349) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem nem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.