Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Fura, hogy ennyivel jobbnak tartjátok a konkurens vízcsepp zsanérokat. Én még csak videón láttam, de inkább csak "másik rossznak" tűnik, hogy kisebb a völgy mélysége, viszont cserében sokkal szélesebb helyen terül el.

(#2) Dnalorr


Dnalorr
tag

Számomra továbbra is kicsit visszataszítóak ezek a telefonok...
Aláírom, biztos sok olyan helyzet van amikor praktikus lehet, de ezt is több szögből meg lehet közelíteni.... Praktikus, ha egy 16 mm vastag (+tok nyilván), 260 grammos telefont hurcolászol magaddal?

(#3) Foglalt név


Foglalt név
addikt

"mert nem vízálló a cucc. Nos, jártunk már így a 3,5 mm-es jack dugasszal, meg a kameralyukkal is"
Ezek ugye akkor lennének hihetőek, ha közben pl. a Sony nem tudná ezt azóta is megoldani :U

(#4) Wesiz válasza Dnalorr (#2) üzenetére


Wesiz
tag

az iphone 13 pro max 240 gramos úgyhogy átlag telók sokkal kisebb képátlóval is meg tudják közelíteni ezt a tömeget és aki arra vágyik hogy egy kvázi tabletet is zsebre vágjon az bizonyára tisztában van vele hogy nem lesz egy könnyű készülék. akinek mégis az kell annak ott a flip - ha mindenáron hajlítható telefont akar.
a 16 mili vastagság pedig csak a mai telók közt tűnik soknak, mégiscsak alig több mint másfél centiről beszélünk. a nadrágzsebet a telefon szélessége vagy magassága jobban "megviseli" mint a vastagsága, ráadásul széthajtva 6,3 mili vékony. nem hiszem hogy itt nagyobb vékonyodást el lehetne érni és kérdés hogy lenne e értelme az üzemidő vagy a melegedés rovására.

remélem lesz konkurenciája a samsungnak mert érződik hogy nagyon elkényelmesedtek a versenyben szinte egyedüli indulóként.
a zsanér problémát én nem látom ilyen kritikusnak, ugyan csak max 10 percet használtam samsung üzletben de már az alatt úgy hozzászokott a szemem a "gyűrődéshez" hogy pár perc után észre se vettem.
amikben szerintem javulhatna:
gyorsabb töltés - ezen az áron bele kéne férjen
ár - amíg nincs vetélytárs nem számítok árcsökkenésre pedig ráférne
üzemidő - bár örvendetes volt olvasni hogy ebben is fejlődött, ha már telefon mellett ez egy zsebrevágható tablet így sokkal komolyabb és üzemidőgyilkosabb tartalomfogyasztásra is meg kell feleljen és a 4400 mah-t kevésnek érzem

(#5) Dnalorr válasza Wesiz (#4) üzenetére


Dnalorr
tag

Természetesen nem igazán várható el, hogy ennél sokkal vékonyabb és könnyebb legyen, egyszerűen csak hordozhatóság szempontból nem túl praktikus az olyan emberek számára, akik szeretik a kompaktabb dolgokat. Akit nem zavar a bumszlisága, az bizonyára boldog a telefonnal :K Ugyanígy a kijelzőt átszelő "gödörrel". Számomra hidegrázós, hogy egy tökéletesen sík kijelzőfelületet megtör egy hosszanti gyűrődés, mert ha alig is észrevehető, de észrevehető, valakit pedig teljesen hidegen hagy. Megosztó mobilok ezek, az biztos :)

(#6) Timer


Timer
veterán

Az árán kívül nekem tetszik. Igazából jó, hogy egyáltalán bármi fejlődés van a mobilok terén, kezdett nagyon ellaposodni a piac, csak az árakban vannak kiugrások. Ez legalább egyéni, újszerű, modern elgondolás. Személy szerint ennek több értelmét látom, mint a Flipnek.

(#7) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én is szívesen használnám, szerintem melóban és privátban is lenne helye, csak az ára még mindig brutál sajnos.

Valahogy el kellene indulni abba az irányba, hogy a szélesebb néprétegeknek is elérhető legyen. Mondjuk el tudnék képzelni egy Lite verziót S778-al, 6/128-al, normál+ultra kamerával, esetleg kisebb kijelzővel egy szolidabb hatszámjegyű összegért.

Ebben az árszegmensben amúgy lehetne azért prémiumabb a csomag kivitelezése, töltővel, ceruzával, tokkal. De persze minek strapálják magukat, ha a nép megveszi külön is, jó pénzért... :U

B.Cs.

(#8) Draun01


Draun01
tag

Erdekes hogy az uj Xiaomi vagy Oppo nincs megemlítve. Pedig eleg szepet huzott a Samura most a Xiaomi.

Pixel 6a

(#9) Plug Life


Plug Life
senior tag

Nagyon gagyi a gyűrődés a képernyőn...

(#10) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Eladták az embereknek ugyan azt idén mint tavaly.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) -Maci-


-Maci-
őstag

Nekem nagyon teszik. Öröm és izgalom látni a technika ilyen mértékű fejlődését (értem ezt minden technikai eszközre is). Sajnos viszont én nem használnám ki, úgyhogy az én felhasználói szokásaimhoz nagyon drága.(vagy az lenne sajnos, ha munka miatt kellene vennem egy ilyet, hogy a "hulladék" időben is dolgozzak:U)
Már a 3. szériánál meg fogadtam, hogy egyszer lesz összecsukható mobilom.
Tavaly nagyon rá mozdultam a Fold3-ra, de az ára és az igényeik miatt inkább egy Galaxy Tab S8Ultra lett belőle.:B Nagyon szeretem.:DD

Kíváncsian várom az első felhasználói élményeket.:B

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#12) zee36th


zee36th
csendes tag

2 hete használom a Fold4-et, S20+ról váltottam. Tartottam tőle, hogy nehezebb lesz, meg hogyan vágom zsebre, de nagyon pozitívan csalódtam. A súlya annyival nem több mint a korábbi telefonomnak, és már nem tűnik fel a difi egyáltalán. Zsebbe könnyebben belecsusszan mint az S20, mivel keskenyebb. Kinyitva a crease már abszolút nem tűnik fel.
Fold3-hoz képest pedig nem érdekel, hogy mi változott, mert nem az a benchmark, hanem az S20+, és ahhoz képest nagy az ugrás a felhasználói élményben (pl. levelezés talán a régi Blackberrymnél volt ilyen gördülékeny, azzal a különbséggel, hogy most a PDF, PPT, Exceleket összemérhetetlenül jobb olvasni, vagy pl. én már nagyon régóta a telefont használtam ebook olvasónak is, itt nem is kell mondani, hogy mekkora a különbség.)
Net-net a nagy kijelző nekem mindennél többet ér, főleg, mert sokszor otthon a gyerekek stoppolják a tabletet meg a PC-t..

[ Szerkesztve ]

(#13) doooo


doooo
veterán

Nagyot fogtok nézni, amikor a Xiaomi Fold 2-n meglátjátok az árkot a képernyő közepén (már ha valaha látni fogtok olyat élőben)... én nem tudom miért kell állandóan, szisztematikusan hazudni (csúnya szó, de... mit lehet mást mondani? "Ferdíteni" (ahhoz legalább fél igazságnak kellene lennie), "hamis állítást tenni" (ez meg csak szimpla szinonimája a "hazugságnak")) ezekben a cikkekben/tesztekben, de legyen. Sóvárogjon csak a nép olyasmiért (eleve hamis ígéretek nyomán), amit úgysem tud soha megvenni, hisz nem forgalmazzák sehol, csak Kínában.
Itt egy kép arról a "sima-képernyős" csodáról. Mindenki nézze meg bátran. És közben gondoljon arra is, hogy itt vízállóság sincs. És persze csak így, 180 fokra lehet kinyitni a készüléket, nincsenek köztes állapotok (ami a vízállóságnál is sokkal nagyobb érvágás).

(#14) adamklark válasza zee36th (#12) üzenetére


adamklark
senior tag

engem az érdekelne hogy mennyire fárad/fáj a kezed ha kinyitva tartod hosszabb ideig?

(#15) prolad


prolad
őstag

Tervben volt egy Fold 2 csere idén, de ennél több kellett volna. Talán majd jövőre.

(#16) zee36th válasza adamklark (#14) üzenetére


zee36th
csendes tag

Egy kézzel fárasztóbb valamivel mint egy hagyományos telefon, mivel mások az arányok, két kézzel semmi gond. De megy az egykezes mód is ha csak bambulós üzemmódban vagyok (one hand operation+ appot már korábban is használtam, itt kimondottan jól jön) Az is sokat segített, hogy megjött rá a tok, stabilabb a fogás.

(#17) HGab777 válasza doooo (#13) üzenetére


HGab777
csendes tag

A Vivo fold-nál (baloldali) és az Oppo-nál (jobboldali) is van gyűrődés, ráadásul elég széles, de legalább sekély.
Vízállóság meg azért is fontos, mert ha bejut a por, akkor végső megoldásként (elég bátorság kell hozzá) ki tudod mosni a port a zsanérból (Fold 3 fórumon olvastam hogy páran így csinálják).

[ Szerkesztve ]

(#18) victory92hun


victory92hun
csendes újonc

Motorolán sincs gyűrődés, mivel a kijelző alul bemegy a műanyag alá, kinyitva meg kifeszíti

(#19) UnA válasza Timer (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem pont a Flip tetszik jobban, mint koncepció, mert ott felezni tudod a már egyébként is túl nagyra nőtt mobilodat.

(#20) HGab777


HGab777
csendes tag

Érdemes Fold-hoz használni a KeyCafe nevű Good Lock alkalmazást (Play Store-ban Fine Lock néven), van több is (nagyon jók: Multistar, Navstar, Lockstar, Home up), de ezzel a billentyűzetet lehet testre szabni.
Külön a külső és külön a belső billentyűzetet is testre lehet szabni (egy pár dolog kivétel), pl.: a belősre ki lehet tenni pluszba teljes kijelölés, másolás, beillesztés, vágólap, kurzor, és meg sok minden mást. Továbbá minden karakterre beállíthatunk négy irányba csúsztatást minden billentyűhöz pl.: ékezetes karaktereket, számokat, írásjeleket, stb.

A külsőt pedig ki lehet ’’szélesíteni’’ úgy, hogy a ’’q’’ –t letesszük az alsó sorba (mivel ritkán van rá szükség), a többi billentyűzetet pedig egyforma méretűre állítjuk faltól-falig (így kb.: Galaxy s20 gyári billentyűzet méretét lehet elérni). Ez Fold 3 –nál nagyon jól bevált, gondolom
Fold 4 –nél mégjobban. Az alábbi képeken látszik mire gondolok (mindkettőnél a billentyűzet mérete a legmagasabbra van állítva). Ezeket a sémákat külön el lehet menteni, és a speciális karakterek oldalt is testre lehet szabni.

Home up-al a gyári launchert lehet testre szabni.
Multistar-ban be lehet állítani a dex teljes felbontását, ki lehet tenni a legutoljára használt alkalmazásokat a navigációs sávra, foldhoz is van többféle beállítás és sok minden más.
Lockstar-al külön-külön állítható a zárképernyő kívül belül.
Navstar-al a navigációs sávot lehet testre szabni beleértve a gesztusokat is.
Mindegyik egy kapcsolóval simán ki és be kapcsolható így vissza tudunk térni mindenféle mókolás nélkül az eredeti állapothoz (KeyCafe-nél is).

[ Szerkesztve ]

(#21) -Maci- válasza HGab777 (#20) üzenetére


-Maci-
őstag

+1 One Hand Operation
+1 Nice Lock
:K:K

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#22) HGab777 válasza -Maci- (#21) üzenetére


HGab777
csendes tag

Hu tényleg az one hand operation is nagyon jó, legfőképp a képernyő lehúzása tetszik. Így egy mozdulattal félig lehúzható a teljes képernyő, és érintésre visszaugrik. Ezen kívül rengeteg dolgot be lehet állítani gesztusokra.

(#23) syIex


syIex
veterán

Fold3 után egyből cseréltem bejelentés után másnap. Leírás alapján nem nagyon tűnnek érezhetőnek a változások viszont amint kézbe veszed egyből az. Külső kijelzőn az a pici növekedés számomra annyira használhatóvá tette, hogy öröm volt gépelni rajta és jóval ritkábban ütöttem félre, mint az előzőnél. Kamerát szerintem felesleges részletezni az magáért beszél, S22+ szint. A crease kicsit halványabb lett az új mechaniknak köszönhetően és a belső kamera pedig szinte teljesen láthatatlan bár minőség ami kijön belőle az egy kalap …. továbbra is. Nem nagy változások, de pont elegendőek és olyanokat csiszoltak ami a legtöbb embert érintett.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#24) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Ha úgy gondolnám, hogy egy VGA áráért akarnék telefont venni akkor ebben még túl sok hozzá a kompromisszum. Szerencsére már nincs meg bennem a telefonbuziság mint anno, csak olvasgatok róluk. De az eddigiek alapján idén is az Asus tette le a legkevesebb kompromisszummal járó flagshipet számomra. De még az sem 16:9-es ami fájó pont nekem.

Azt hittem négy generáció elég lesz bőven, hogy a vásárló ne csak egy fizetős béta tesztelő legyen.

Tévedtem.

(#25) bear_


bear_
aktív tag

Ez a hajtogatós telefon szerintem halott koncepció.
az LG-nek vagy az Oppo-nak volt olyan prototípusa, aminek az oldalai nyúltak meg úgy nôtt a képátló. Azt valahogy sokkal életképesebbnek tekintem, nem is értem miért nincs még gyártásban.

(#26) Bog válasza doooo (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tök szeretünk hazudni és ezzel kiborítani márkavallású hívőket, szerintem ez lehet az oka, nem pedig az, hogy volt a kezemben Find N és Honor Magic V is.

Ja, a következő vádaskodó hisztinél kiraklak, ezt csak úgy mondom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Bog válasza bear_ (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert drága és sérülékeny (egyelőre).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tizenvalahány napja használom a 4-et, volt Fold 3, ahhoz képest a kamera és az akkuidő jobb lett. A crease nem zavar - sose zavart. Ha van bmi tartalom, akkor nem tűnik fel... Persze ha kikapcsolt kijelzőnél nézed, akkor látható. De miért nézed kikapcsolt kijelzőnél? Na mindegy.
A külső kijelző szélessége nem sokat dobott a használhatóságon, mint ahogy a belső arányának megváltozása se érezhető, így is sokszor kell elfordítani...
Másban az elődhöz viszonyítva nagy eltérés nincs.
Ami nekem fáj, az hogy a toll külön van, tok kell hozzá... Talán egy 22U toll méretűt bele tudtak volna szuszakolni, ha nagyon akartak vóna... :)

Ja, "SIM-et (egy darabot, kétkártyás működés eSIM-mel oldható meg)" részt javítani kellene. 2 kártya megy bele és úgy is működik "kétkártyásan", meg az említett e-sim + SIM1 kombóval is. Meg azért annyira nem rossz teló ez, hogy ne kapjon plecsnit. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Kár hogy még most sem sikerült megoldania a samsungnak a gyűrődést 4.-re sem, legalább úgy mint mondjuk az oppo-nak elsőre. Legalább a rést eltüntették volna, hogy ne tudjon olyan könnyen bemenni a por. Viszont a snapdragon proci nagy pozitívum számomra. Kamera örvendetes hogy jobb lett, ebben az sd-s proci is biztos sokat segít.
Az a sok okosság amit tud, abban viszont a konkurencia előtt jár, ha valaki ezeket ki is tudja használni, akkor végső soron csak ez marad a legjobb. Viszont ha jól tudom, ezeket a 3-as is megkapja, nekik nagy hülyeség lenne cserélni szerintem.

Köszi a tesztet, jó volt olvasni. Ééésss Végreee a képeknél megvan jelölve, hogy melyik kamerával készültek. :R

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#30) doooo válasza Bog (#26) üzenetére


doooo
veterán

Jó, akkor részemről vádaskodás meg részedről fenyegetőzés nélkül, kulturáltan, őszintén (duplán offba is rakom, hogy a lehető legkevésbé zavarjon bele a topicba, az előző kommentet meg nyugodtan töröljétek, ha még nem tettétek meg): mit gondolsz a #13-as kommentben látható képről? Én azt, hogy komoly gyűrődés látható mindkettőn. Egymástól is különböznek a gyűrődéseik, meg az összes Foldétól is, de tagadhatatlanul ott vannak (az egyik legalább a képernyő negyedét betölti).
Egyébként valahol jogos, megkövetem magam, amit velem egyetemben a legtöbben elfelejtettek (te sem említetted), de valaki szerencsére ezt is leírta fentebb, hogy a Razr tényleg képes sima képernyőre (más hátulütőkkel, de akkor is). A baj csak az (annak, akinek ez életbevágó), hogy se az Oppo, se a Vivo, se a Honor/Huawei, se a Xiaomi, se a Samsung nem csinálta még meg ugyanezt, ugyanígy. Tehát mi értelme az egyiknek felróni állandóan, de tényleg állandóan, míg a többinek soha?

(#31) Hallosz


Hallosz
senior tag

A teszt felépítése és stílusa jobban tetszik mint a teszt alanya ;)
Bár utóbbi technológiai remekmű, nem nagyon tudok vele mit kezdeni. Bizonyára fura lehet, de leginkább telefonálok, Messenger, Viber, és navigáció. A navit pedig kirakja az autó kijelzőre. Összecsukva kényelmes ráfogni, a gyűrődés függőlegesen gyakorlatilag észrevehetetlen, vízszintesen már zavaró. Legalábbis nekem. :R
Ettől függetlenül, ha néhány hónap múlva dömping áron adja a Samu, lehet, hogy benevezek egyre.

Mert lakni, muszáj.

(#32) Bog válasza gilfoyle (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Annyira tudtam, hogy elfelejtem javítani publikálás előtt... de most megtettem, köszi, hogy szóltál.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) Bog válasza doooo (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Semmit nem gondolok arról a képről, nem is értem, hogy miért lett linkelve. A tesztben NULLA alkalommal szerepel a Mix Fold 2. Ha a #17-es kommentben látott képet kérdezed inkább, akkor arról sem gondolok semmit, mert speciel az Oppo Find N volt a kezemben három hétig, szóval nem kell gondolnom semmit a képről, mert TUDOM, hogy a gyűrődés azon a telefonon alig látható és érezhető, hatvankét lépcsővel jobb, mint a Samsung megoldása.
Nem mellesleg Fold3 a jelenlegi saját telefonom, arról meg tudom, hogy már hónapok óta nem nyílik ki 180 fokra, mert valami bement a zsanér mögé és az összes trükk ellenére nem javult meg. Úgyhogy talán nem bűn, ha tapasztalati okok és más termékek kipróbálása után kritizálom, hogy negyedik nekifutásra sem sokat változott a zsanér és a mechanika.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) Timer válasza Bog (#33) üzenetére


Timer
veterán

Az ilyen nem számít garanciális problémának egyébként?

(#35) doooo válasza Bog (#33) üzenetére


doooo
veterán

Bocs, igen, a #17-es kommentet akartam írni, amin a Vivo-Oppo van.
És kösz a választ is. Így már világos, hogy bár
az emberi érzékelés szempontjából jelentősen javult a helyzet, sajnos még mindig nem sikerült teljesen eltüntetni ezeknél sem a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#36) Bog válasza Timer (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, a termék nem porálló. Én meg pontosan tudom mostanra már, hogy ha zsindelytetőt raksz fel, akkor a Fold ne legyen a zsebedben :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) bostone


bostone
addikt

Sok évvel ezelőtt, amikor a 7-es tabletek népszerűek voltak, lehetett találkozni felhasználókkal, akik mobiltelefon helyett használták az eszközt.
Ahogy múlik az idő, lehet én is kihasználnám a nagy kijelző előnyeit.
Fold negyedik kiadás ide vagy oda, mintha kísérleti fázisban ragadt volna az elgondolás.
Az előnyök mellett még rengeteg a megoldásra váró hiányosság.
Az rendben, hogy a Samsung vezeti a piacot ebben a szegmensben, de a jövőt tekintve, koránt sem tűnik időt álló koncepciónak.
Szóval nekem fura. Ettől függetlenül, nyilván lesz Fold5 és lesz is rá kereslet, bár nem látom tisztán az arányokat, mennyire tud a versenytársakkal szemben pozíciót fogni.

(#38) zee36th


zee36th
csendes tag

Csak személyes vélemény, de én 2 hét használat után nem érzem, hogy béta vagy kísérleti verzió lenne a Fold4 bármilyen szemszögből.

(#39) syIex válasza zee36th (#38) üzenetére


syIex
veterán

Már a 3 sem volt az. Általában ezt a véleményt az írja aki legjobb esetben Média Marktban megtapintott egy demót, de legtöbbször videókra hivatkozva fejtenek ki ilyen megfontolt és okos véleményt. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#40) Timer válasza Bog (#36) üzenetére


Timer
veterán

Értem, hát ez kellemetlen.

(#41) Mercel válasza Bog (#27) üzenetére


Mercel
senior tag

Jó cuccz, jó teszt, szokás szerint, Köszönjük: )
Az árát már le se mertétetek írni, csak utalni a horrorra, vagy nem állt még rendelkezésre?
És ühm, a specifikációs lapon a vezetékmentes töltésre 11W. került, a cikkben viszont 15 watt szerepel.

Még mindig nem érzem hibátlannak a cucczot, de szerintem a még meglévő hibáival együtt is ez a jövő és a továbblépés iránya az okostelefonok frontján. Elképesztő többletet ad ha valaki munkára (értsd bármilyen produktív tevékenységre) használja a mobilját.
Örülök, hogy a Samsung felvállalta ezt a témát és, hogy rá is feküdtek rendesen.
Örülnék neki ha az Apple is látna ebben fantáziát , kicsit élesedne a verseny és talán az árazást is szolidabbá tenné egy cseppet.
Bár ezt Európa legfényesebben hasító gazdaságában nem tudom mennyire éreznénk meg, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#42) hegedus001 válasza Mercel (#41) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Egy Mobilon milyen produktív tevékenységet lehet végezni? Ne számítsuk most ide a DeX-et, csak és ki9zárólag azt, amit mobilon végzel.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#43) Mercel válasza hegedus001 (#42) üzenetére


Mercel
senior tag

A Blackberry korszak óta dolgozom is mobiljaimmal , azon volt először több ablakos multitask , a Note sorozatot pedig az isten is munkára teremtette nem csak toll és a hatalmas kijelző miatt, de a szintén nagyon jó multitask , a rendszer felépítése és a rátelepített célszoftverek miatt is. Az Spen, csak hab a tortán. Bár célszoftverek esetén finom hab.
Illetve ezeket a mobilokat elsősorban melóra tervezték és ez az egész rendszer illetve a rendszerhez csatlakozó szisztéma is ezt segíti.
nehéz konkrétizálni, de mikor belépsz egy távoli gépre és távmenedzseled a gépet az produktív?: )
Vagy alaprajzokat, 3D modelleket kreálni módosítani azért belefér a melóba?
Üzleti levelezés ?
Vagy az ipari lézer bejövő bluetooth-on kereszetül fogadott adatainak kezelése és feldolgozása?

Maradjunk annyiban hogy ha dolgozol és ebben a mobilod , a rá épített / telepített környezet , szoftverek akár részben ki tudják váltani azt, hogy elő kelljen venned a laptopod akkor szerintem beszélhetünk arról, hogy munkára vagy produktív tevékenységre IS használhatod.

Amúgy a Note-om használtam DEX-el másfél héten keresztül számítógép Helyett mikor megkotlott a laptopom és nem állítom, hogy mindenben is helyettesítette, de életképes alternatíva volt és messze nem akkora szívás mint gondoltam. Amúgy a DEX a Samsung ökoszisztéma része és mivel a mobilról fut én nem venném ki a produktív eszközök közül . Azért nagy fless volt összedugni a cucczost és rácsodálkozni, hogy a távoli gépet egy az egyben úgy tudom használni mint korábban gépről : )

Marcel

(#44) zee36th válasza hegedus001 (#42) üzenetére


zee36th
csendes tag

A teljesség igénye nélkül: folyamatos email (attachment-ek feldolgozása összemérhetetlen, ha nincs nálam laptop), hozzáférés a naptárhoz (ha láttál már heavy munkanaptárt, akkor az enyém az, átláthatóság megfizethetetlen), Zoom, Teams (ismét csak heavy user, és a Teams nekünk a fő working/collabo space, szóval nemcsak chat/video call), hozzáférek HR/people modulhoz, Concur, egyéb jóváhagyások.
Don't get me wrong, ezeket ugyanúgy használtam korábban is telefonról, de a képernyő durván most 2x-es...

(#45) Wesiz válasza hegedus001 (#42) üzenetére


Wesiz
tag

nem kell extrém dolgokra gondolni hogy videókat renderelsz meg programozol hanem szimplán olyan hétköznapi dolgok amikre egy átlag mobilt a mérete miatt eszedbe se jut elővenni legyen az akármekkora ultra-max modell, lehet ez egy egyszerű cikk megírása is. könyvet továbbra se fog ezen senki írni de egy negyed-fél oldalas cikket/bejegyzést/emailt már eszembe nem jutna telefonon megírni ezzel szemben tableten már simán.
egyetemen én többször tanultam útközben telefonról és a szöveges részt nyilván tudtam is olvasni de amikor grafikonok jöttek (ami gyakori volt mert műszaki karra jártam) már nem tudtam használni a telefont mert bele kellett zoomoljak hogy lássak is valamit akkor meg nem láttam át egyben és csak a szememet fárasztottam ki vele, egy foldon már ez is használható lenne. most tanulást írtam de melóban ugyanúgy előfordulhatnak grafikonok vagy olyan ábrák amiket átlag telefon méreten értelmezni se tudsz ezen meg akár szerkeszteni is. műszaki rajzokra gyakran rá kell néznem melóban, céges telót eszembe se jut elővenni inkább hurcolom a laptopot magammal, egy fold nagyon jól jönne - de nem számítok rá hogy válság közepén foldot vennének céges telónak :D

(#46) bostone válasza syIex (#39) üzenetére


bostone
addikt

Volt szó a zsanérról, amely hosszú távú használat után nem képes teljes egészében kinyílni, mert por kerülhet a szerkezetbe.
Ezt talán fel lehet sorolni a negatívumok között, nem?

Árban még mindig takarékosabban járok el, ha mobil mellé veszek egy iPad minit.

Én értem a koncepciót, a jelenlétének értelmét sem vitatom. Még azt is elhiszem, hogy a jelenlegi tulajdonosok elégedettek.

(#47) hegedus001 válasza Wesiz (#45) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Ezzel nem lettel közelebb. Tanulósnak eszméletlen brutál drága, nem hiszem, hogy bármilyen diák ezt meg tudná fizetni. (Én is műszakira jártam) Melóban, ha irodai akkor azért nem látom értelmét ha a munkaterületel vagy, akkor meg azért nem, révén nem bírja a port a drága :)) nameg az a fránya üzemidő, nem túl combos a folyamatos munkaterületi használatra azért.
Rohangáló utazgató menager szerepkörben tudom értelmezni, esetleg valami IT-s embernek még, de ennyi, nálam ez kifullad ennyiben. Annak ellenére, hogy magára a technikára nekem is porcosodik rendesen :DD

A telefon+ tablet szeinttem is sokkal életképesebb. Mind az üzemidő, strapabíróság, és tényleges használhatóság szempontjából. Munkába meg ott a laptop. 13-16" már szinte bármire elég (a legdurvább nőknek is ;] )

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#48) syIex válasza bostone (#46) üzenetére


syIex
veterán

Azért az a a nem teljesen ki nyílás maximum egy pici V alak és nem több. Nálam nem fordult elő 3 esetén és ennyi idő után a négynél főleg nem. :N
Igazából akkor is ker készüléked lesz és csak akkor tudod használni az iPad Minit, ha viszed magaddal azt is. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#49) Mercel válasza hegedus001 (#47) üzenetére


Mercel
senior tag

Eddig nekem is ez a páros volt .
Egy jó mobil és tablet (egyelőre) számomra is használhatóbb páros ha másért nem akkor azért mert már a Tab S6 is 10 col ami azért ábrázolásnál, rajzolásnál nagyon is több mint két képernyőnyi mobil.

Ezzel együtt azt gondolom, hogy a szétnyitható mobiloknak nagy jövője lesz.
Nyilván még ki kell forrnia magát a technológiának , de az irány biztató.
(Szerintem)

Marcel

(#50) Wesiz válasza hegedus001 (#47) üzenetére


Wesiz
tag

a tanulást csak egy példának írtam, ne abba kapaszkodj bele, egyébként a kérdésed is az volt hogy milyen produktív tevékenységet lehet rajta végezni, én erre írtam példákat. az hogy drága (valóban az) és kevesen tudják megfizetni már más kérdés.
nem csak poros munkaterület van ám :) elfogadom és megértem hogy neked nem kéne és nem tudnád kihasználni, nálam a határ telefonra a 200ezer forint (bár lehet lassan ezt kénytelen leszek feltornászni kicsit...) úgyhogy még csak nem is látom azt a távoli jövőt ahol én egy ilyen készüléket veszek de az biztos hogy tudnám mire használni mind melóban mind saját célra.

az ilyen érvvel viszont nem tudok mit kezdeni hogy helyette telefon+tablet jobb lenne. pont az a koncepció lényege, hogy itt - nagyjából - egyben kapod meg a kettőt. ugyanez a helyzet amikor valaki azt mondja hogy egy 50ezres telefonnal és 300ezres fényképezőgéppel 350ezret költött és van telefonja és egy fényképezőgépe ami jobb képeket csinál mint a félmilliós s22 ultra/ip13 pm. igen ez igaz, de a telefon előnye épp az hogy nem kell külön készüléket magaddal cipelned hanem a telefon ami amúgy is nálad van még egy tök jó fényképezőgép is.
sok dologban tényleg jobb lenne egy tablet+telefon de próbáld meg a tabletet zsebre vágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.