Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) Runner_fxr válasza 6030D (#67200) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt már leshetem. :) Bár ha lenne most vevőm értelmes áron a bergamontra, lehet berendelném innen. [link]

(#67202) 6030D válasza Runner_fxr (#67201) üzenetére


6030D
Ármester

Még mindig jó a színe! :Y Ez ilyen német árnyalat lehet. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67203) 6030D


6030D
Ármester

Sram XX1 Eagle teszt

Vannak árak :Y

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67204) Solad


Solad
őstag

Basszatok meg bemegyek itt svajcban az aldiba es meg ott is ultegraval dobaljak az outikat 1000 frankert. Cseppet neztem ki a fejembol.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#67205) 6030D válasza Solad (#67204) üzenetére


6030D
Ármester

"bemegyek itt svajcban az aldiba"... aztán mi basszuk meg, mi? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67207) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Vannak drága gatyáim, de a decás Aerofit 700 betét emlékeim szerint az egyik legjobb volt. (már kifogytam régen volt rajtam)

Amúgy a szivacs valamiért még mindig sokkal népszerűbb mint a zselés, prémium top gatyák közt is.

[ Szerkesztve ]

(#67208) flash- válasza 6030D (#67159) üzenetére


flash-
veterán

én ezt vettem meg, ilyen árért ilyen felszerltséget nem kapsz másutt, jó kis bringa.(Deore hátsó váltó, olajos shimano tárcsafék, alu váz-kormány-kormányszár-nyeregcső-
link
ajánlom neked is.

178cm vagyok, nekem az M-es méret volt jó szerintem neked is az lesz

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#67209) bandus válasza JackFeryll (#67207) üzenetére


bandus
veterán

én pl majd 20k-ért vettem specialized nadrágot, amikor nem voltam még tisztában a dolgokkal. abban is szivacs van és annyira nem mondanám kényelmesnek hosszabb távon :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67210) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nincs véletlen valakinek elfekvőben hasonló 10-es Shimano kazettateste? Egész kazettatest, vagy csak maga a külső rész. Annyi lenne a lényeg hogy a csapágyak jól fussanak.
Ennek sajnos a csapágy futófelületeit megette a rozsda.

[link]

[link]

(#67211) ivana válasza HollyBoni (#67210) üzenetére


ivana
Ármester

Hol a rozsda? Amúgy elvileg ebike-on lehet kapni.

(#67212) HollyBoni válasza ivana (#67211) üzenetére


HollyBoni
veterán

Belül az összes csapágyfelületet megette a rozsda. Elég súlyosan beázott, mikor szétszedtem 0 zsír volt benne, csak rozsdás lé. Kitisztítottam, volt itthon egy nagyon jó szinte új állapotú felesleges donor agyam amiből átraktam a csapágy golyókat, azt részt amiben a kalapácsok mennek és két csapágy fut, meg azt az anyát ami összefogja az egészet és a harmadik nagyobb csapágy fut benne.
De még így is kotyog a kazettatest és nagyon hangos. A csapágy hangja nagyobb mint a kalapácsoké mikor szabadonfut a racsni...

Az agy másik oldala pedig érdekesen tökéletes volt. :D

Láttam én is hogy eBike-on van, de az összes piros kosaras, meg nincs róluk kép. Wiggle-ön is 6-7 ezertől kezdődnek. Gondoltam nem adnék ki ennyit rá ha esetleg van valakinek oké állapotú használtan elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

(#67213) szatocs válasza bandus (#67209) üzenetére


szatocs
őstag

És mit vennél helyette? Én most nézegetek nadrágokat, de nem tudtam még dönteni. Van Intersportos, nem cserélhető betétes 6k-ért, vagy van Endura Hummvee, amit még néztem.

Mondjátok meg, hogy milyet érdemes! :) Montira kell.

=== Szatocs ===

(#67214) Runner_fxr válasza szatocs (#67213) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az Endura elég jó cucc.

6030D: A szín fasza, csak azzal a villával nem vagyok kibékülve. :)

[ Szerkesztve ]

(#67215) TayRol válasza 6030D (#67205) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#67216) bandus válasza szatocs (#67213) üzenetére


bandus
veterán

outival nyomulok, ezekhez a rövidgatyákhoz még ennyire sem értek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67217) Sleek válasza Runner_fxr (#67169) üzenetére


Sleek
senior tag

30 éves koromban derült ki ,hogy a bal kamrámban van elváltozás.
Non compact cmp.
Ez javulni nem fog vagy szinten marad vagy csökken a pumpa funkció.
Ebben az a vicc évente jártam szív uh ra.
Meg sportoltam is versenyszerűen.
Ez a betegség megvolt már születéskor , mert akkor nem forrt úgy össze a szívizom.
Mri azt írta van elváltozás de a diagnosztikus értéket csak egy helyen éri el.
A papírra azt írták verseny szerűen ne sportoljak már.
Kérdem én mi a verseny szerű .
Erre az orvos azt mondja ,hát nem tudja.
Egy Gödöllői orvos meg azt mondta ,hogy ilyen betegséggel van olyan betege aki maratonokat fut...
A sote szívklinikán volt olyan kardiológus aki még nem is hallott erről a betegségről...
Sőt ott ne is keressek kardiológust erre.
Pedig szfvárra kellene egy szakvélemény annak az orvosnak aki írta a beutalót.
..
Szóval ott vagyok ahol a part szakad ,hogy mennyit bringázhatok meg milyen orvosban bízzak.
Bár 190es pulzusnál még beszélgettem terheléses ekg nél a nővérrel .

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67218) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A Régi Fóti út M0-ás felüljárója után Fót felé történt balesetről tud valaki valamit? Feltűnően sok bringás, egy keresztbe állt rendőr, de sérültet/mentőt nem láttam

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67219) parkr válasza Runner_fxr (#67214) üzenetére


parkr
őstag

endura nadrágom van, 14k volt de eléggé meg vagyok vele elégedve (gél+szivacs betét kombós)

(#67220) Hasaggymeg válasza 6030D (#67203) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jópofa de nem meggyőző. Az áráról meg inkább ne beszéljünk... :U

(#67212) HollyBoni...amiért egyik fele vizet kap és sz@rrámegy,a másik tömített maradhat. :K

(#67207) JackFeryll...ez a szilikonzselés dolog túl van lihegve a bringa nyergektől,a kesztyűkön keresztül és nadrágbetétekig mindenhol. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67221) szatocs válasza parkr (#67219) üzenetére


szatocs
őstag

Melyik fajta van neked?

=== Szatocs ===

(#67222) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#67220) üzenetére


HollyBoni
veterán

A nem hajtás oldali része az agynak olyan mintha új lenne, szerintem egy csepp vizet nem látott még, ehhez képest a rozsdaleves jobb oldal nekem picit fura.

Kár hogy a Shimano még kónuszos kerekekkel szarakodik... Most kaptam szét egy tök alap Campa Khamsin kereket, kellett hozzá összesen két villáskulcs, nem kell kónuszt beállítani, és sokkal jobban van tömítve a csapágy. Na meg ha gond van nem kell komplett kazettatestekre vadászni, csak kicserélsz két csapágyat... Újonnan már nem is találok erre az R550 kerékre kazettatestet.

[ Szerkesztve ]

(#67223) parkr válasza szatocs (#67221) üzenetére


parkr
őstag

ilyen azt hiszem

(#67224) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#67222) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom miért van ez,de még a nagy igénybevételre gyártott Saint taposó pedáljaik is kónuszosak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67225) szatocs válasza parkr (#67223) üzenetére


szatocs
őstag

Ah, az ilyen nadrágot en nem merem bevallalni. :)

=== Szatocs ===

(#67226) TayRol


TayRol
veterán

Srácok, keresek össztelós vasat. Eddig csak új jöhetett szóba, a sokak által ajánlott Canyon 1500 ojró, ha minden igaz, újként ez az abszolút befutó.
Ám lehet, hogy csak olyan 400e lenne a keret (ez a B variáció), ekkor használtak (amik nagyon megkíméltek) is bejöhetnek a képbe. A kérésem az volna, hogy tudnátok ajanlani az aprós oldalakról bringákat (főleg aki szeretni az ilyeneket böngészni :) ). Azért, hogy tudjam nagyjából mik azok, amik jó ár/érték aránnyal bírnak. 190 magas vagyok.

:)

P.s.: vagy hülyeség ennyiért használtat venni?

(#67227) Cathfaern válasza JackFeryll (#67207) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tippre a szivacs átszellőzik, míg a zselés nem. Ez nem probléma egy 40km-es túrán 20-25 fokban, de nem mindegy egy 120km-en 30-35 fokban.

(#67228) DjKoxi válasza Hasaggymeg (#67224) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Láttam egy videót, amiben bemutatják az előnyeit a Shimano kónuszos agyaknak, de most nem találom.

Azért egy ilyen betét elég kényelmes, sokat emel a komfortérzeten.

[ Szerkesztve ]

(#67229) eddie1978 válasza szatocs (#67213) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ilyen Endura Hummvee nadrágom van. Nagyon jó. Én 25C felett megsülük benne. Már ez is necces. Emiatt gondolkodom a Lite verziójában.

(#67230) Sleek válasza DjKoxi (#67228) üzenetére


Sleek
senior tag

Decathlon os bringás gatyám ilyen betétes. A rogelli betétes rövid bringás nadrágom elbújhat a sor végére de nagyon a decáshoz képest. A decás volt 9ezer ft a rogelli meg 15-16ezer akcióban

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67231) DjKoxi válasza Sleek (#67230) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ez is olyan, Btwin FDJ. A nadrág is nagyon jó, minimum 4 féle anyagból van, a betét meg igazi remekmű:)

(#67232) szatocs válasza eddie1978 (#67229) üzenetére


szatocs
őstag

Megnézem szerintem ezt a kettőt. Aztán lehet mindkettőt megveszem. :) Ezek alá "szabad" pamut boxert venni vagy úgy nem hatékony?

=== Szatocs ===

(#67233) Cathfaern válasza szatocs (#67232) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Úgy a hatékony ha semmit se veszel alá :)

(#67234) Runner_fxr válasza Sleek (#67217) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elég kellemetlen helyzet, az biztos. Nagyon magasra nem vinném a pulzust amíg pontos információkat nem kapsz. Mindig mérd a pulzust amikor bringázol.

Nekem a térdszalagjaimmal volt gond egy síbaleset után. Évekkel később okozott problémát, akkor is össze vissza beszéltek a dokik, volt aki artrózist diagnosztizál, míg a másik hátsó keresztszalag sérülést. Volt aki műtötte volna, míg a másik azt mondja semmikép ne nyúljanak hozzá. Aztán végül a sportkórházba találtam egy jó dokit aki javasolt egy normális terápiát, ami panaszmentessé tette. De ha hallgatok egy másik dokira, szét furkálják a térdem, és az is lehet sokkal rosszabb lenne.

parkr: Nekem Endura kesztyűm van, nagyon jól bírja. Nem olcsó cuccok, de tényleg jók. Az Alpinbike-os csapatnak is az Endura gyártotta a mezt.

TayRol: Nem hülyeség ennyiért használtat venni, csak nem mindegy mit. 26"-ost biztos nem vennék ennyiért. Milyen kerékmérettel és mekkora rugóúttal szeretnél?

(#67235) Hasaggymeg válasza DjKoxi (#67228) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy ebben a Saint pedálban nem az a hagyományos megoldás van,picit bonyolultabb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67236) TayRol válasza Runner_fxr (#67234) üzenetére


TayRol
veterán

Össztelósból 27,5-es kellene, max 120-as rugóúttal.

(#67237) Because válasza szatocs (#67232) üzenetére


Because
őstag

boxert nem, de fecskét veszek a cicanaci alá, hasonló esetek elkerülése érdekében :D :[link]

(#67238) ivana válasza Because (#67237) üzenetére


ivana
Ármester

Azért annak, hogy kiszakad a gatyád kicsi az esélye, a pamutba meg beizzadsz mint az állat... Az tuti, hogy boxert semmiképp, de szvsz mást se.

(#67239) DjKoxi válasza Hasaggymeg (#67235) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Hasonló az 520-as spd pedál is. Jó sok pici golyó van benne:))

(#67240) Because válasza ivana (#67238) üzenetére


Because
őstag

erdőben, ágas bogas résznél, esetleg egy borulás után egy pici lyuk is elég... nem kockáztatom meg azt a kis lehetőséget se, hogy a fél város a hófehér farpofám bámulja :D

[ Szerkesztve ]

(#67241) ivana válasza Because (#67240) üzenetére


ivana
Ármester

Jó mondjuk én nem megyek erdőben :)) Viszont azt utálom amikor beizzadok.

(#67242) fpeter07 válasza Jester01 (#67184) üzenetére


fpeter07
veterán

Én a drágábbat használom. Még bejáratás alatt van, de holnap kiderül mit is tud valójában. Az olcsóbb nadrágoknak nagyon vékonyka a betétjük.

(#67243) rétisün válasza ivana (#67241) üzenetére


rétisün
veterán

"Jó mondjuk én nem megyek erdőben"

én se, csak sörözni :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67244) Sleek válasza Runner_fxr (#67234) üzenetére


Sleek
senior tag

Az a gond ez már 3 éve húzódik. A sote elküldött egy orvoshoz aki azt mondta nem foglalkozik vele mert nem ritmuszavar.
Kerestem egy másik orvost ő mondta tegyem le a gyógyszert amit az előző doki írt. Erre két év után ő is közölte jó lenne vki szakvélemény egy másik nagyobb kardiológiai helyről.
Nah akkor az idei szív mr után soten kérdezem kihez tudnék menni.
Ott senkihez mert szívizom betegséggel nem foglalkoznak. Majd akkor tudnak segíteni ha már szív elégtelenséget mutat az mr.
Vagy max egy orvost tudnak aki esetleg lehetne de Ő sem biztos.
Lehet a honvéd kórháznál érdeklődök ott mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67245) Runner_fxr válasza Sleek (#67244) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A honvédkórházból jó visszajelzések vannak, amit hallottam róla az nem rossz. És Te konkrétan érzel valami rendellenességet magadon, van panasz? Nem lehet, hogy nem annyira súlyos csak ráparázol? Ha komolyabb gond lenne a szíveddel biztos kaptál volna már egyértelmű választ, azért ahol eddig is voltál ott vannak jó dokik.

(#67246) Sleek válasza Runner_fxr (#67245) üzenetére


Sleek
senior tag

Nem érzem ,hogy gond lenne . Vagyis sokat fáj a mellkas. Ez lehet ugye pszichés is.
Persze kicsit para tény , főleg azóta amikor az egyik orvos a szemembe mondta vizsgálat nélkül, csak a papírt nézte, hogy nem garantálom nem áll meg a szíve mostanában...
Az fel tette a pontot rendesen a dolgokra.
Valamint tény ,hogy ritka ez a betegség.
Talán 5-6 ember van az országban akinek ilyen van. Vagyis akiről tudnak.
Többfajta szívizom elfajulás van( vékonyabb a szív izom vagy vastagabb stb..). Ami nekünk van az legritkább. ,hogy ilyen pókháló szerű nem egybefüggő.
De igazad van van benne pszichés is nagyon. Ez miatt járok is pszichológushoz .
Viszont azóta tényleg kicsit félek elmenni egyedül bringázni az erdőbe 50-60km ket.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#67247) 6030D válasza flash- (#67208) üzenetére


6030D
Ármester

Tehát még egyszer: nem nekem kell, és a nagyon teteje a 100e Ft, így használtat keresünk.

Runner_fxr: ebben az árkategóriában ezt a belépő levegőst adják. A fék rosszabb rajta, mint a villa. :)

Cathfaern: az a baj, hogy a szivacs beszívja a vizet, a gél nem. Tehát igazából a gél lenne jobb, de a szivacs meg könnyebben idomul a testhez. Szerintem egy géles betétnél pl ugyanúgy fontos a szélesség, mint egy nyeregnél. Gatyánál viszont nem tüntetik fel sehol.

Alsógatya téma: Lehet kapni sport alsót (vagy kínaiban/multikban olyat, ami nem pamut), teljesen jó alá. Izzadtságot átvezeti (a gatya meg jobb esetben el-), és nem látszik alatta, mint egy normál boxer. Én teremben edzeni is olyat veszek fel, mert nem szívja a nedvességet, mint a pamut.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67248) HollyBoni válasza DjKoxi (#67239) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az viszont bírja. Hozzám került egy ami bele volt rohadva a hajtókarba, és annyit használták hogy a műanyag body cover a pedál tetején ketté van törve, és a műanyag stopli az aluminiumot végig kikoptatta. Csapágy mégis még tökéletes.

(#67249) ivana válasza 6030D (#67247) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyet sport alsóneműt tudsz linkelni? Edzőterembe pamutot használok igaz a rövidgatyám jó anyag de király lenne valami alsó ami nem szívja a nedvességet. Bringán engem nem zavar simán mint mondottam volt. :)

(#67243) rétisün Én sörözni tök normál utcai ruhában megyek túra csepellel :P Városba jobb az ;)

[ Szerkesztve ]

(#67250) bandus válasza ivana (#67249) üzenetére


bandus
veterán

decathlonosok elég jók, nézd meg a honlapon. drágábban pedig a nike pro combat cuccokat ajánlom, én imádom őket :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.