Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) imyourfriend válasza Integrale (#67696) üzenetére


imyourfriend
őstag

Megy ami megy, síkon volt már jóval több is mint 50. ;)

(#67702) Integrale válasza imyourfriend (#67701) üzenetére


Integrale
veterán

Tobbet csak lejton lefele, multkor Papatapolca es Papa kozott van egy hosszabb lejto, ott sikerult elerni a 61-et, utana hamar jon egy iv aminek kavicsos a szele, ott mar esszel kell menni, meg lassitani is.

"Bad reklám is reklám too"

(#67703) bunddog válasza Integrale (#67696) üzenetére


bunddog
tag

32-15-el a 40? Az elég durván pörgetős még 28assal is

(#67704) Integrale válasza bunddog (#67703) üzenetére


Integrale
veterán

Az a kenyelmes fokozat, altalaban azon van ejjel nappal a lanc, errol az indulas is kenyelmes es a gyorsitas is.
Rovid ideig megy csak igy, a tudom hamar szuk keresztmetszet lesz, a porgos intenziv mozgasokat csak rovid ideig tamogatja. Sprintek mindig jol mentek, versenyeken is (futas) hosszabb tavon feszitett tempot sosem birtam.

"Bad reklám is reklám too"

(#67705) 6030D


6030D
Ármester

MTB-vel nem az menő, ha sok szintet megy, nem aszfalton az ember, majd olyan helyen le is jön? Fura ez a síkon f@sz méregetés... traktorral a drag pályára? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67706) -=RelakS=- válasza 6030D (#67705) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mert a traktor drag-el mi a gond? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67707) Integrale válasza 6030D (#67705) üzenetére


Integrale
veterán

El is kell jutni oda, ahol sok szint van, föld, homok és hepe-hupa.

"Bad reklám is reklám too"

(#67708) 6030D válasza Integrale (#67707) üzenetére


6030D
Ármester

50-nel? :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67709) maximilian4 válasza 6030D (#67705) üzenetére


maximilian4
addikt

Jogos, csak felhozták a témát és erre jöttek a válaszok.

Maxi

(#67710) 6030D válasza 6030D (#67708) üzenetére


6030D
Ármester

Kíváncsiságból megnéztem nekem mennyi az annyi. Gear calculator szerint:
40x11 fog, 27,5x2,2 gumi (72 cm kormány) 105-ös pedálfordulattal lépem át az 50-et.
Van egy Strava szegmens a közelben, 400 m high rpm a neve (Verőcei út eleje, aki ismeri), nem egy durva aszfaltos lejtő, de kónuszon kell megtekerni. Na ott tudtam elérni 52,2 km/h-t, és 51,5 km/h az átlag. Azt tudom, hogy gyenge vagyok, de hogy ezt síkon nem bírnám kitekerni, max egy pillanatra, az is tuti.

Amúgy ma is mutatott 78 km/h felettit a Strava, de ott összevesztek a műhódok. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67711) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok

sosem volt még bringás sisakom, de most már szükségét érzem országutihoz.
ma voltam decathlonban és a btwin 500as modell 8000ért szimpatikus volt + láttam mellette a 700as típust 10ezerért de nagyon kulonbseget nem vettem eszre kozottuk. (talán az olcsóbb modell állíthatósága egyszerűbb)

tudtok még ajánlani jó sisakokat hasonló kategòriában?
specialized align ami tetszene, mert a bringám is olyan márka de sajnos sehol a környéken nem kapni, látatlanban nem rendelném meg.

(#67712) Krisz79 válasza 6030D (#67710) üzenetére


Krisz79
őstag

Ott Én is kihajtom az 50 fölét...
De a fentebbi témába nem szeretnék belefolyni,mert Mtb-on az 50 elég tempós...
Pl: Velencei tó körön 2 helyen tudtam az 50 fölét. 1. Pákozdi emlékműtől lefelé az M7 felé... 2. Pákozd elött van 1 hosszú lejtő... (erdőbe)
De pl: Velence előtt van 1 fa kilátó,na azon a szakaszon tempósan ment a 32km/h.
Szóval az 50 nagyon sok szerintem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#67713) deicide


deicide
veterán

Tour de Zalakaroson volt innen valaki? Mármint rajtam kívül nyilván. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#67714) zoli03 válasza Integrale (#67704) üzenetére


zoli03
őstag

Az kb 150-es pedálfordulat nem? Az elég derék. Én múltkor fixivel lejtőn tekertem ennyit, de az már elég sok volt, síkon egyszer tudtam ennyit kipörgetni, pedig a fixi hozzászoktat a pörgetéshez.

(#67715) rétisün válasza deicide (#67713) üzenetére


rétisün
veterán

gondolkodtam rajta, hogy elkarikázok arrafelé (így mondjuk legfeljebb a középtávot tekertem volna le) de péntek reggel a szomszéd utcában egy nyanya meg a kutyája elintézte, hogy szombat reggel mehessek kötéscserére, szóval buktam a dolgot. délután azért tekertem egy százast, szerencsére a kötés a kezemen volt, nem a lábamon :D

remélem felmentél a gelsei 20%-os emelkedőn? már ha megint beletették a hosszú körbe.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67716) ghost364 válasza deicide (#67713) üzenetére


ghost364
senior tag

Fent én is kérdeztem pont :DD
De látom most már Straván, te is a hatvanas körön mentél. A bukást sikerült kikerülnöd?
rétisün: Börzönce is nagyon kemény (ha nem keményebb)

[ Szerkesztve ]

(#67717) Valkűr válasza vatafakk (#67711) üzenetére


Valkűr
őstag

Vannak Rudy-nak is jó sisakjai olcsóbb árfekvésben, vagy a Giro

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#67718) deicide válasza ghost364 (#67716) üzenetére


deicide
veterán

Na, azt nem figyeltem, kicsit még szétszórt vagyok.
Szerencsére a bukás átellenes oldalán voltam, hogy a motoros mit bénázott, nem tudom, de kemény volt.

rétisün: én már csak ilyen bébitávokat vállalok be. :) Ellenben ott azért letettem a névjegyem, megrostáltam a mezőnyt 500-600W-al a dombokon. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#67719) rétisün válasza ghost364 (#67716) üzenetére


rétisün
veterán

börzöncét többször megjártam oda-vissza, azzal bírtam még eddig. a gelsei petőfi utca ha jól tudom a 20%-os. na azt nem bírtam kitekerni 42/28-al :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67720) ghost364 válasza deicide (#67718) üzenetére


ghost364
senior tag

Akkor a te 600 wattod miatt szakadtam le :DD Én majdnem pont mögötte voltam, fel kellett ugratnom a járdára. Motorost én a harmadik dombon már nem láttam :D
(#67719) rétisün: Nekem felment 34/26-tal, mondjuk nem volt kellemes. Karosban egyébként van egy 23%-os kis fal is, azon mondjuk még 32/28-cal mentem fel.

[ Szerkesztve ]

(#67721) deicide válasza ghost364 (#67720) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, akkor te premier plánban kaptad, kemény...
Na igen, azt a 600W-t összesen 12-en bírták el. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#67722) bandus válasza 6030D (#67710) üzenetére


bandus
veterán

Ez a kifejezes mit takar, hogy konuszon kell megtekerni? :) annak mindjart utanafuglizok,mhogy mi az a konusz :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67723) deicide válasza bandus (#67722) üzenetére


deicide
veterán

Kónusz = legkeményebb áttétel. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#67724) mustang08 válasza deicide (#67713) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én éppen a Kis-Balaton Zalavári oldalán tekertem, amikor megláttam, hogy itt valami verseny folyhat. Megkérdeztem az egyik útbaigazítót, hogy mi van itt, aztán túratempóban én is elindultam. Zalakomár környékén az egyik bringázótól azért megkérdeztem, hogy most végül is merre megyünk. :) Karoson megfordultam, és a másik oldalon visszatekertem. Lehet hogy egy-ketten közületek is láthattatok, ahogy a mezőnnyel ellentétes irányba mentem.

(#67725) rétisün válasza deicide (#67723) üzenetére


rétisün
veterán

na, azt hiszem én olyant még nem csináltam :N legfeljebb csak olyankor, amikor végigváltogattam az összes fokozatot, hogy jól van-e beállítva a váltó :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67726) Integrale válasza zoli03 (#67714) üzenetére


Integrale
veterán

Olvasd el, hogy mire válaszoltam.

"Bad reklám is reklám too"

(#67727) fpeter07 válasza deicide (#67723) üzenetére


fpeter07
veterán

Bevallom én a kiskónuszt gyakrabban használom, mint a nagyot. Pedig kicsi a nagytányérom is.

(#67728) zoli03 válasza Integrale (#67726) üzenetére


zoli03
őstag

Elolvastam már azelőtt, hogy írtam volna rá. Azt írtad, hogy 32/15-ben 40-el tudsz menni, ami kb 150-es pedálfordulat, ami igen sok (90-es pedálfordulatot szoktak ajánlani, sok embernek már ennyit se tud tartósan tartani).

(#67729) Because


Because
őstag

pofa képet találtam, ha szép nagy széles hátam lenne még nyomtatnák is egy polót :D

(#67730) Hasaggymeg válasza pc360 (#67679) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jármű mögött talán 190km/h a világcsúcs.De a 120 különös bringa és kiszáradt sóstó nélkül is mehet.

(#67687) Integrale...szóval a kutyád végsebessége 46. Milyen csapásszámon? :DDD

(#67729) Because... :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67731) bandus válasza deicide (#67723) üzenetére


bandus
veterán

áh, good to know :)

amúgy amikor nadapon nyomod azalatt a falu előtti emelkedőt (ugye amikor velence felől érkezel) vagy a falu utánit is beleérted? hát tegnap elég kegyetlen volt. valami bajom is lehetett, ez tisztán látszik a pulzusból, hogy gyakorlatilag indulás után egyből 170 felett volt és nemis igen ment lejjebb. lehetséges, hogy nem sikerült megfelelően regenerálódnom :/ [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67732) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Őt tessék lenyomni, köszviszlát :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67733) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#67732) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elég manipuláltnak látszik a felvétel,valószínűtlenül gyors.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67734) Laox


Laox
aktív tag

Országútihoz értőktől szeretnék segítséget kérni. Szeretnék egy "gravel bike"-ot, ezt néztem ki, pont ilyen felszereltségben és extrákkal, ahogy a link alatt kidobja. Szerintetek ez ezen az áron jó vétel? (Főleg úgy, hogy ÁFA nélkül meg tudom venni.)

Mango Point AR 105.

Azt tudom, hogy a mechanikus tárcsafék szar, de azt majd kicserélem egy hidraulikusra, úgyis van olyan "madár", aki a mechanikusat is megveszi, szóval az 30-40-ből kijönne. De a full 105 és a vázgeometria szerintem jó ezen az áron.

[ Szerkesztve ]

(#67735) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#67733) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondoltam erre, de akkor meg a figura valószínűtlenül lassan egyenesedne ki

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67736) ivana válasza Laox (#67734) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom azért a négyszöges hajtás eléggé vicc ezen. A hidrós tárcsához meg ugye új fékváltó kellene ami tipikusan mocsok drága. Szerintem nézz valami alapabb szettel, de legyen rajta integrált hajtás, ma már a sora is integrált.

(#67737) JackFeryll válasza -=RelakS=- (#67732) üzenetére


JackFeryll
őstag

Aki nem pályás és 150 RPM-nél nem pattog mint egy bolha az előtt emelem kalapom. :)

(#67733) Hasaggymeg A Keirin az ilyen. Fix áttétellel valahogy be kell sprintelni a végén. Arra pedig edzeni kell mert gyorsabban forog a lábuk mint az outisoknak.

[ Szerkesztve ]

(#67738) Laox válasza ivana (#67736) üzenetére


Laox
aktív tag

Ezesetben erről mi a vélemény? Specialized

(#67739) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#67735) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom,nem értek a filmes trükkökhöz,nekem csak túl gyorsnak tűnik...de csak kábé annyira mint a recés gumival az ötven. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67740) ivana válasza Laox (#67738) üzenetére


ivana
Ármester

Jónak tűnik, az áráról nem tudok nyilatkozni, de ha sima outi lenne akkor sorával ez már a mocsok drága kategória lenne...

(#67741) Laox válasza ivana (#67740) üzenetére


Laox
aktív tag

Ha esetleg van tanácsod, hogy egy kényelmes vázgeometriával rendelkező terepre is alkalmas outiból mit vegyek, akkor szívesen veszem. :)

(#67742) maximilian4 válasza Laox (#67741) üzenetére


maximilian4
addikt

Általad keresett kategóriában sztem az author ronin the best, nem mellesleg ár/érték arányban is ott van, a felszereltség is jó, nem mellékesen baromi jól néz ki sztem. Olvasd el a bikemag-on a tesztet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#67743) maximilian4 válasza maximilian4 (#67742) üzenetére


maximilian4
addikt

[link]

Maxi

(#67744) Laox válasza maximilian4 (#67742) üzenetére


Laox
aktív tag

Tetszik, de már ki is fogytak a készletből, 2 hónapja készült a cikk... Nem semmi.

(#67745) flash- válasza fukyu (#67634) üzenetére


flash-
veterán

nagyban függ hol akarod otthagyni és mennyi időre..

nappal boltba beszaladni, esetleg 1-2 órára, szerintem ez tökéletesen megteszi, elég jó áron van:

ABUS U40 mini

de szerintem a bringa árától is függ, mert ha 1 milliós bringát akarsz ezzel lelakatolni, azt még fényes nappal is bevállalják hogy leflexezik, de egy 150 ezres bringánál nem tartom valószinűnek.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#67746) ShiTmano válasza Laox (#67734) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Én leszek az a "madár", és azonnal megveszem azt a féket, ha ésszerű árban adod. :K

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#67747) Pttypang válasza JackFeryll (#67737) üzenetére


Pttypang
veterán

Ossze kell raknom egy maszek pedalfordulatmerot :D

Everybody lies.

(#67748) ivana válasza Pttypang (#67747) üzenetére


ivana
Ármester

Be lehet lőni km órát is annak :D http://www.instructables.com/id/Very-Easy-Cadence-Meter-For-Your-Bike-12/step8/Computer-Set-Up/

(#67749) Laox


Laox
aktív tag

És a Btwin Triban 540? Normálisnak tűnik ezért az árért.

(#67750) ShiTmano válasza Laox (#67749) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez nem tárcsás. Inkább maradj a Mangonál, kell a fék. :)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.