Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) maximilian4 válasza ShiTmano (#67750) üzenetére


maximilian4
addikt

Van is amire fel tudod szerelni? :D
Amúgy máshonnan is be tudod ám szerezni. Meg am a mechát nem is feltétlen érdemes lecserélni hidrósra.

Maxi

(#67752) ivana válasza Laox (#67749) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egy outi, eddig gravel bikeról volt szó...

(#67753) deicide válasza bandus (#67731) üzenetére


deicide
veterán

A falu utánit is, egészen fel a hegytetőre. ;]

Neked nem csoda, hogy felugrott a pulzusod, azért ott volt a Vértes is út közben, amit át kellett szelni. :)
Ha fáradt az ember inkább fordítva van, nem tudja felvinni a pulzusát.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#67754) Because válasza flash- (#67745) üzenetére


Because
őstag

és akkor ugyan így az első kereket oda tudod majd láncolni valamihez olyan pici ez a lakat :D

(#67755) 6030D válasza Because (#67729) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt fordítottan arányosan el lehetne készíteni úgy is, hogy a távolságot a bringa és a padka között méri. "Ennek a bringásnak van jogsija... ennek nincs... ez sz@rik az autósokra". :)

Amúgy van olyan mez (vagy NW vagy kínai, most nem ugrik be), ahol nagy betűkkel van a hátadon, hogy tarts 1,5 m távolságot. De ott meg úgy lenne a kép, hogy ő tud angolul...ő nem..

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#67756) Because válasza 6030D (#67755) üzenetére


Because
őstag

persze, tudom én is hogy senki se szent :)

(#67757) rétisün válasza Laox (#67749) üzenetére


rétisün
veterán

hát még ha meg is lehetne venni. de a honlapon az áruházi készletinformáció (vagy mi) alapján sehol sincs.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67758) Byk01 válasza 6030D (#67755) üzenetére


Byk01
senior tag

"Ennek a bringásnak van jogsija... ennek nincs... ez sz@rik az autósokra"

Ez a bringás kezdő, ez szarik az autósokra, ez meg már Ausztriában teker, ahol jó minőségű az út széle is :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#67759) ivana válasza 6030D (#67755) üzenetére


ivana
Ármester

Múltkor kocsival mentem és két országútis versenyeset játszott a forgalmas és szűk Budapesti utcán alig tudtam kielőzni őket és így is 5 percet tötymörögtem mögöttük. Ok, hogy előzgetik egymást de azért észrevehetnék magukat és elengedhetnének...

(#67760) HEAHEA válasza Laox (#67734) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia ! Nekem tetszik a Mango . :) Maxilmilan4 jó tippet mondott, az Author nem lenne rossz választás, csak kifutó széria. A bringámon Tektro Spyre mech. tárcsafék van, teszi a dolgát. Amint látom a Mango-n az Avid BB7-es van, teszteken jókat olvastam róla, jobb fajta a kategóriájában. Amilyen fékkel szeretnéd nézd meg esetleg ezt: Votec VRX. Te tudod honnan akarsz rendelni és meddig mehetsz el összegben.
Anno én is néztem a Diverget, pont azt a típust amit linkeltél, csak az ára miatt letettem róla, meg itt a fórumon is sokallták. Kategórián belül maradva lett helyette GT, Tiagrás szettel nagyrészt.

[ Szerkesztve ]

(#67761) parkr válasza rétisün (#67757) üzenetére


parkr
őstag

de most őszintén, te vennél ennyiért egy btwin bringát? pl. itt ez a Ghost kicsit drágább ugyan és csak Sora, de az új elég jó, és úgy látom ingyen szállítják hozzánk.

(#67762) rétisün válasza parkr (#67761) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, mit vennék, ha vennék (bár momentán inkább eladás van folyamatban) de a b'twin valószínűleg eléggé a sor végén lenne.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#67763) TayRol


TayRol
veterán

Ez csak nekem gyanúsan olcsó?

(#67764) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Elég jó kis Keszthelyi túrán voltam vasárnap az alpinbike-al.
Nagyon élvezetes terep, volt néhány olyan szakasz, hogy alig tudtam megfogni a bringát.
Az előttem haladó kereke felkapott egy jókora fadarabot, az meg úgy lábfejen vágott, hogy a túra végeztével menni alig tudtam, de azért összességében elég jó volt. :)
Olyan brutál, köves emelkedők voltak, hogy még itt a Budai-hegységben sem sűrűn találkozni vele.
Pár kép:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Túravezetőnk gépe, elég betyár. :) [link]
[link]
[link]

(#67765) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#67764) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látom a végén a te első kerekedet felszereltétek a pótkocsinak. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67766) TayRol válasza Runner_fxr (#67764) üzenetére


TayRol
veterán

Akinek az a matt canyon nerve bringája volt egy-két infót mondhatna, pont olyanra pályázom.:)

(#67767) dokee78 válasza Runner_fxr (#67764) üzenetére


dokee78
félisten

Utolsó linken a fekete az milyen típus?

(#67768) imyourfriend válasza zoli03 (#67714) üzenetére


imyourfriend
őstag

150-es pedálfordulat? :Y Személy szerint már a 100-ast sem igazán kedvelem.. 175-ös hajtókarral hajtok és a 150-et rengetegnek gondolom, úgy vélem ez a 2,5fordulat/mp aszfaltos úton is eléggé nehezen kivitelezhető nem hogy még terepen, bár deicide-nek sikerülhet. :DDD

(#67769) parkr válasza dokee78 (#67767) üzenetére


parkr
őstag

szerintem Canyon Spectral AL 7.0 EX /már ha a második képen is láthatóra gondolsz/

(#67770) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#67765) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

29"-ek csak így fértek fel a tartóra. :)

TayRol: Az nem egy Nerve, hanem Spectral AL 7.0 EX Ez 140mm-t rugózik hátul és 150mm-es villa van benne. AM gép, ami már kicsit az Enduro felé is kacsingat. Kb 60% lefelé 40% fel.
Ha van egy jó combod, meg technikai tudás terepen, brutál helyeken fel lehet vele azért menni, a tulajdonosa úgy ment fel, hogy nem hittem a szememnek. Még az elektromossal is alig bírtam követni bizonyos részeken. Bár ehhez hozzájárult az is, hogy nekem egy taposó van rajta, abból se a legjobb és sokszor lecsúszott a lábam. Neki meg spd.

dokee78: Canyon Spectral AL

[ Szerkesztve ]

(#67771) TayRol válasza Runner_fxr (#67770) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor ez már nem az én kategóriám.:)

(#67772) zoli03 válasza TayRol (#67766) üzenetére


zoli03
őstag

Haveromnak is Nerve van, 2015-ös AL 7.9, de elvileg el fogja adni, merevre akar váltani, nemigen használja ki.

(#67773) TayRol válasza zoli03 (#67772) üzenetére


TayRol
veterán

Hm, esetleg érdekelhet.

(#67774) dokee78 válasza parkr (#67769) üzenetére


dokee78
félisten

Azaz,nagyon vagány.

(#67775) Tothgera30 válasza maximilian4 (#67742) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rossz gép, csak kb. 12kg-os súlyával kicsit sem versenyképes. Hasonló áron ki lehet fogni jobb vételeket is, napokban megyek én is egy Rival-os CaadX-élrt, és nem sokkal drágábban fogom elhozni, ez pedig 8kg körül mozog.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#67776) bandus válasza deicide (#67753) üzenetére


bandus
veterán

az biztos, hogy nyári edzésként beveszem azt, hogy elmegyek odáig kocsival, aztán megmászom egy 4-5ször azt a rohadt dombot :D ez jó felkészülés lesz a füredi gellára :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67777) dokee78


dokee78
félisten

Ez meg mekkora lánctányér vajon?

(#67778) bandus válasza dokee78 (#67777) üzenetére


bandus
veterán

mármint azon kívül, hogy krvanagy? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67779) ígyvanferi válasza Tothgera30 (#67775) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó, de ez "csak" cyclocross, az meg ilyen modern kori túracsepel. Már amennyire én meg tudom ítélni, azon ugye vannak sárvédő- meg csomagtartó-felfogatási pontok. Meg acél, ez a Cube meg alu. Nekem a leírás alapján a Ronin sokkal inkább passzolna, hosszútávon pont ilyesmit keresek. És még a váza is bejön.
A 12 kg kicsit sok, az biztos.
A Roninhoz hasonlókat tudtok még mutatni? Mire keressek rá, gravel bike? Adventure? Az idevágó randonneur kifejezést ismerem, de azok régi bringák.

(#67780) Hasaggymeg válasza dokee78 (#67777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem a tányér az egyetlen furcsaság rajta,az a roubaix-os tám-villa függesztés sem mindennapi. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67781) -=RelakS=- válasza dokee78 (#67777) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az első váltónak biztosan szép hangja van, miután a kis lánckerékre átdobja a láncot :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67782) szjoci válasza Hasaggymeg (#67780) üzenetére


szjoci
őstag

Na meg az első átdobó csak díszként funkcionál a kis lánckerékkel egyetemben. Érdekes paripa :)

Szerk.: áhh, megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

(#67783) Tothgera30 válasza ígyvanferi (#67779) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gravel bike a te bringád.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#67784) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jó, tudom, spéci hardver, de azért itt is van baj :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#67785) maximilian4 válasza Tothgera30 (#67775) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem értem miért kell az új árakat meg a használt árakat megint keverni. Újonnan is annyiba vannak ezek mint a ronin vagy használtan nem sokkal drágább mint a ronin új ára? A tesztben egyébként le van írva hogy nem gramm mániásoknak készült, ellenben meg van enne is az előnye az általad említett bicajokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#67786) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#67784) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na ilyen az a 190km/h körüli menet is...amúgy ennek már nincs sok köze a bringázáshoz. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#67787) ivana válasza ígyvanferi (#67779) üzenetére


ivana
Ármester

Cyclocross == túra csepel :Y Szerintem te a cross trekkingre gondolsz az egy az egybe olyan, csak rosszabb a kormánya, meg kevésbé strapabíró.

(#67788) zoli03 válasza Tothgera30 (#67775) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt nem is postázzák Magyarországra. Ha rá is lehet beszélni, amit kétlek, az jól megdobná az árát. Úgyhogy ez nem jó összehasonlítás. Arról nem is beszélve, hogy az Author nagyságrendekkel sokoldalúbb.

(#67789) Tothgera30 válasza maximilian4 (#67785) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem kell érteni, ha újat mutatok (Merida 500 Cyclocross), akkor sem lesz érvágó különbség a kettő között. Még korábban olvastam a tesztet. Logikus hogy egy cro-mo vázastól nem azt várja az ember, de azért 12kg-tól még egy Kona Unit is könnyebb. Azért itt tetten érhető a dolog hogy még acélból is könnyebb cyclocross kihozható, persze a gyártó megoldotta egy egyszerű Adventure Bike kifejezéssel (amihez kevés), akkor viszont még mindig egy Dawes 3IMA mellét tenném oda, és ezekkel egy lapon nem említhető. De biztos megvan az előnye az általam említett bicajokkal szemben, csak én nem veszem észre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#67790) Cathfaern válasza Tothgera30 (#67789) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Dawes 3IMA-hoz képest az az előnye, hogy pont 2/3-ába kerül. Ez neked lehet hogy nem szempont (és nincs is semmi baj azzal, ha így van), de van akinek ez az egyik legfőbb szempont.

(#67791) Roni2011 válasza pc360 (#67312) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Köszi így látatlanban és ismeretlenül is hogy hülyének nézel! :) Igen sokszor hülyén fogalmazza meg az ember a kérdést de ez nem jelenti azt hogy hülye is! Ezen felbuzdulva meg is csináltam a villa karbantartást! Került is vagy 2 ezer Ft-ba az anyagköltség hozzá. Az hogy a ROCK SHOX TORA SL solo air egy szar nehéz és szarul mozgó villa azzal meg nem értek veled egyet! Biztos jobb egy Reba vagy egy Recon de amire pl én használom arra tökéletesen megfelel.Bár ha már a 80-100 ezres telók is szarok akkor elég nagy a baj,mikor itt sokszor arról megy a téma hogy 40-50 ezerért vagy kevesebbért milyen komplett bringát vegyen az illető.

(#67792) pardeee válasza deicide (#67713) üzenetére


pardeee
csendes tag

Én voltam, de csak a 60km távon mert nemrég megsérült a térdem és csak ezt mertem bevállalni, a specialized balaton maratonra (105) már remélem jobb lesz a helyzet =)

„ride hard & earn the downhill”

(#67793) bandus válasza pardeee (#67792) üzenetére


bandus
veterán

oda én is tervezek menni, ha nem felejteném el folyamatosan a nevezést :D bár egy cseppet szintesnek tűnik, de hát így edződik csak meg az ember :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#67794) Jester01


Jester01
veterán

Gárdonyban megint össze-vissza fúj a szél, merre induljak?
Mennyivel egyszerűbb lenne ha csak egyfelé lehetne... :U

Jester

(#67795) ígyvanferi válasza ivana (#67787) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, én az Author Roninra gondoltam, azt hasonlítottam - nyilván viccesen túlozva - a túracsepelhez.

(#67796) Napfénysüti válasza Jester01 (#67794) üzenetére

Akármerre mész kapsz szembeszelet. Elég sokszor körbetekertem már a tavat hogy ezt kitapasztaljam. :DDD

Hétvégén voltál a környéken tekerni?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#67797) Jester01 válasza Napfénysüti (#67796) üzenetére


Jester01
veterán

Nyilván kapok, de lehetőség szerint az agárdi sima bicikliutat meg a pákozdi összekötőt szeretem hátszélben venni, a többi az védettebb és amúgy is lassabb szakasz.

Igen, szombaton meg vasárnap is körbementem. Így pár száz tókör után megnéztem végre a pákozdi emlékműnél hogy lehet menni :U Kimentem a Szúnyog szigetre, de az persze zsákutca. Valahol pedig el lehet menni ott a parton is. Mindenesetre nem kellett volna annyit csavarogni mert a végén elkapott az eső.

Jester

(#67798) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok bringások!

A lanc lecserélésén töröm a fejem, egy hét sebességes hátsó fogaskoszorúval (MF-TZ31 ) szerelt Kelly's bringám van. Egy connex 808 láncot néztem ki. Ez megfelelő lenne a biciklimhez?
Előre is köszi a választ.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#67799) Runner_fxr válasza KillBorn (#67798) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia!
Megfelelő lenne, de felesleges kétszer annyit költeni láncra. Egy Shimano hg40-es lánc is bőven elég arra a hajtásra.
Egyébként mennyire van megnyúlva a lánc? Ha nagyon megnyúlt akkor a tz31-et is cserélned kell, különben táncolni fog az új lánc.

(#67800) Cathfaern válasza KillBorn (#67798) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kicsit máshogy megfogalmazva amit Runner_fxr írt: a drágább lánc sem fog tovább tartani (legalábbis semmiképp sem annyival, mint amennyivel drágább).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.