Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MarciKING24


MarciKING24
tag

Nem voltatok lassúak. Köszönjük, respekt!

Straight outta Compton

(#2) Antosz


Antosz
tag

Hát na. TITÁN tudjátok mire lesz jó. :DD

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#3) syIex


syIex
veterán

Köszi a tesztet. :C
Sok év után először nem kaptam day1 telefont viszont remélem lassan csak lesz, de megfogdosva és tesztek alapján nagyon bejön. Bár a strapabíróság az annyira nem meggyőző. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Egyre jobban be kell látnom Sima 15 jobban sikerült mint a Pro vagy Pro Man.

(#5) pamesz válasza Albert.Tamas (#4) üzenetére


pamesz
tag

Én azért várok egy Pro Max-ra, majd utána eldől megérte-e cserélni a 13-as szériát. Csak reméljük idén lesz belőle készlet. :))Nekem most a sok negatív dolog még jobban meghozta a kedvem a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#6) mepet


mepet
addikt

Hahaha, ez most hazavagta a samsungekat rendesen. Masfelszer jobb geekbench eredmeny, mint a samu flagshipjen!!!

Majdnem egy evtizede az a mantra, hogy a flagship androidos vackok sokkal erosebb hardverrel vannak szerelve, csak az androidnal sokkal jobban optimalizalt iOS miatt tunik megis gyorsabbnak az iPhone. Erre most jol odatett nekik az Apple. Masfelszer erosebb hardver es megmaradt a konkurencianal jobb OS. Innentol aztan lehet mellebeszelni, mert az aron kivul mar nincs mas ok, amiert ne iPhonet vegyen az igenyes user.

(#7) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

„bonyolultabb nagy mennyiségű helyi zenét és videót iTunesszal PC-ről átmozgatni”

Az iTunes mellőzhető :) , mert a 3uTools Windows program segítségével mindez könnyen és gyorsan kivitelezhető.

 iPhone 15

(#8) markknight


markknight
veterán

Idén a Pro Maxot választottam, tetszik is rendesen ez a méret. A fogása, a súlya, nagyon egyben van. Mondjuk a tegnapi update-tel meg pont hideg lett a telefon, valami melegítős update jöhet majd novemberben :P

(#9) syIex válasza markknight (#8) üzenetére


syIex
veterán

Pont most jött az e-mail a Yetteltől, hogy összekészítés alatt van szóval elvileg holnap hozzám is ide ér végre. :C
Tegnap voltam bent megint megnézegetni és hát nagyon bejön továbbra is. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#10) alkatraz3000 válasza mepet (#6) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

gyakorlatilag évek óta megerőszakolja az Apple soc a konkurenseket. Nem csak most.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) Legendd válasza Albert.Tamas (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Ma este megy ki a videóm a 15 vs. 14 Pro összehasonlításról. És érdekes, mert a főkamera nekem jobb a 15-nél, és ott az USB-C is. Szóval ha valaki elviseli a 60 Hz-es kijelzőt, akkor majdnem többet kap tőle, bár ettől nekem még mindig a Pro kellene.

Az iPhone 15 Próról: Vettem is magamnak 15 Prót, én nem mertem bevállalni a 15 Pro Maxot, túl nagy, hiába kényelmesebb. Sosem volt melegedési problémám, mondjuk az üzemidőtől sem esek hasra, a nap vége éppen-éppen. Ettől még hiába, egyszerűen bármilyen más androidos telefont használok, az alapvetőnek számító appok közötti váltás sem tud annyira gördülékenyen futni. Egyszerűen nem vagyok Apple fanatikus, de hogy a mindennapokban jobban használható, az tuti. Normális használat mellett semmi melegedés nincs (eddig sem volt, nemhogy a 17.0.3 óta).

De egy kis érdekesség teljes terhelés alatt (3D Mark Wildlife Stress test). Egymás mellett:

13 Pro - 14 Pro - 15 Pro

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#12) Albert.Tamas válasza Legendd (#11) üzenetére


Albert.Tamas
tag

Előlapi kamerája ugyan az 15 és 15 Pro-nak? :R

(#13) Bilux válasza Legendd (#11) üzenetére


Bilux
veterán

Hol lehet megnézni? Kiváncsi vagyok rá :C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#14) Bilux válasza syIex (#9) üzenetére


Bilux
veterán

Na, végül milyen lesz? :C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#15) Legendd válasza Bilux (#13) üzenetére


Legendd
senior tag

Este 18.30-ra van időzítve :D
YouTube: [link]

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#16) Bilux válasza Albert.Tamas (#12) üzenetére


Bilux
veterán

Úgy tudom igen

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#17) Legendd


Legendd
senior tag

Amúgy még egy dolog, ami szerintem fontos lehet vásárlás esetén.

A legmelegebb a 15 Pro volt, de stabilitásban messze túlmutatott a 13/14 Pro pároson. Viszont ez merült a legtöbbet, 15%-ot, a 13 Pro a 86%-os akkuval merült ennyit, a 14 Pro pedig 10%-ot.

Alea iacta est!

(#18) Bilux válasza Legendd (#15) üzenetére


Bilux
veterán

Bakker, folyamatosan nézem a tesztjeidet fel is vagyok iratkozva :D :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#19) Bilux válasza Legendd (#17) üzenetére


Bilux
veterán

Nem csoda, ugyanaz a hardver kisebb házban! Várható volt, hogy melegebb lesz. :)

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#20) szkaroly válasza mepet (#6) üzenetére


szkaroly
senior tag

Kiválasztottál egy szintetikus tesztet a sok közül és vered a melled. Gratulálok! :U Az hogy melyik a jobb OS pedig egyéni preferencia kérdése. Nem mindenkinek jön be az iOS kötöttsége.

Poco X3 Pro

(#21) Wesiz


Wesiz
tag

", mert a mindig látható zárképernyő 20-25%-kal megrövidíti az üzemidőt. "

még szerencse hogy az apple azért vár sok, androidon már ismert feature bevezetésével mert ők tökéletesre csinálják meg, hát mi lett volna ha nem csinálják hibátlanra? vagy félreértettem valamit vagy valóban 20-25%-ot merít az AOD, ez csak engem sokkolt le?

(#22) Bilux válasza Wesiz (#21) üzenetére


Bilux
veterán

Azon meglepődnék de mondjuk szerintem az se mindegy hogy háttérképes AOD vagy csak a puritánabb fekete AOD :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#23) markknight válasza Wesiz (#21) üzenetére


markknight
veterán

Amúgy is egy értelmetlen funkció. Még jó, hogy alváskor a villanyt nem hagyjuk standby módba vagy a vizet nem húzzuk takarékra a csapnál ha már nem használjuk. Eddig is csak annak volt ez thing aki ki akarta nyírni a telefonját.

[ Szerkesztve ]

(#24) Alaaf Pi válasza mepet (#6) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Egy indok pl. az iOS.Köszönöm, soha.

(#25) syIex válasza Bilux (#14) üzenetére


syIex
veterán

Sikerült egy Natúr Pro Maxot berendelni tőlük szóval nagy az öröm, hogy ki szórhatok végre fil miskát.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#26) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Köszi a tesztet.. :R

Az hogy teszteken tud melegedni nem nagyon izgat, az említett xperia 1-4 sem melegedett úgy mint híresztelik a minden napokban.
A kamera 24mp-es módja eléggé adja, végre valami előrelépés ezer év után, nagyon kíváncsi vagyok egy jobb kamerás telefon ellen mit tud majd ez az új mód.. :K
USB-C végre, nem kell külön kábellel szórakozni és bárhol tudom használni bárki töltőjét.. :DDD
A lekerekített forma is örvendetes és a könnyebb ház is, mert a 14 pro max-al embert lehetett nyiffantani.
Szerintem jól sikerültek a pro-k, de a sima modellek 60hz-el vállalhatatlanok szvsz
Az ios 17 gondolom továbbra sem tudja azt, hogy jobb oldalról visszalépni csak baloldalról..?
Mert az eléggé kapufa a gesztusvezérlésben. :F
Valamikor ha sikerül jó áron szerezni, tuti kipróbálom.. :K

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#27) Raysen623 válasza pamesz (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Eddig minden tesztvideóban azt mondják 13-asról nem éri meg cserélni.

#7Coleman.B: Én nem értem mitől bonyolultabb, mivel nekem mindegy hogy iTunes-on keresztül vagy explorerből rakom át. Utóbbi annyival volt bonyolultabb androidos telón, hogy nekem kellett megkeresnem az arra hívatott mappát is. Szóval az ilyen érvelést soha nem értettem. Viszont találtam olyan programot, ami elvégezte nekem azt androidon, amit az iTunes iOS-en. Ez kellemes csalódás volt akkor.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) Atomgeszi válasza mepet (#6) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:DDD

(#30) Navaren válasza syIex (#25) üzenetére


Navaren
aktív tag

Téged ismerve, ha nem erre, akkor előbb-utóbb "kidobtad" volna másikra :DDD .
Két-háromszor meggondolod Magad a mérettel kapcslatban is, csereberéled, a tavaszi 'frissítés' alatt megjelent új iPhone Pro szín is gyanítom, hogy tiszteletét teszi Nálad megint :) (fotót kérek majd a pirosról, ha tényleg az jön!)

És akkor még itt van az is, hogy legkorábban márciusban jön majd Hozzád is az S24U :DDD :D

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#31) syIex válasza Navaren (#30) üzenetére


syIex
veterán

Nem is értem miről beszélsz....... ;] :P :DDD
Teljesen jogos az összegzés, de most megpróbálok végre leülni hátha összejön.. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#32) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Srácok nem értem lesz külön 15 Pro teszt is? Mert tök jó hogy megvan említve mennyivel jobb a zoom a Max-ban mint a sima Pro-ban de semmi kép nincs csatolva hogy lássuk is a különbséget.

(#33) rizso válasza Elit3Zotya (#26) üzenetére


rizso
addikt

"Az ios 17 gondolom továbbra sem tudja azt, hogy jobb oldalról visszalépni csak baloldalról..?"

Megnyugodtam, hogy ez nem csak nekem akadt be ;] Többnyire jobb kézzel fogom a telót, kijelző jobb alsó-középső részéről indítom a 'vissza' gesztust, egy 6,7-6,8" kijelzőt át sem érek egy kézzel, hogy balról jobbra húzás legyen a vissza funkció :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#34) Navaren válasza ricsi0307 (#32) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem hiszem, nem szokott lenni (mondjuk 2020-ban, amikor legutóbb különbözött egymástól a Pro és a Pro Max, akkor volt, de akkor asszem később is mutatták be a nagyobbat).
Ahogy 15 Plus sem.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#35) Bone123 válasza ricsi0307 (#32) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Az zoomkamera ugyanaz, mint az iPhone 14 Pro Maxban, és tulajdonképpen belinkelhetem viszonyításképpen.

(#36) Zsolt,72 válasza Raysen623 (#27) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Párszor használtam idáig az iTunes-t, de nem adatmozgatás céljából, mert arról még az ide való migrációs előtt lebeszéltek (életben is és a fórumon is). Egyből a 3uTools-szal indult az iOS karrierem, viszont annyiszor jön szembe ez „az iTunes bonyolult” frázis, hogy csak lehet benne valami. Ám tény, hogy nem próbáltam, ezért köszönet a kiegészítésért.

iOS frissítésre, iPhone újraélesztésre alkalmaztam eddig, azok végrehajtása nem bonyolult az iTunes által.

 iPhone 15

(#37) Navaren válasza syIex (#31) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ha nem sikerülne ülve maradni, akkor ne feledd a tavaszi színt! ;] :DDD (én annyira szeretem a zöld kütyüket, hogy mikor 13 Pro-ból tavasszal kijött a zöld, a hajamat téptem. Nem volt rossz a Sierra blue sem, de nem voltak egy ligában. A Midnight Green 11 Pro pedig azóta is etalon.)
Egyébként ha jól sikerül az S24 széria, jövőre én is veszek egy Ultrát is, ha csak Exynos-os lesz és nem lesz (elég) jó, akkor pedig Pixel 8 Pro-t.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#38) ricsi0307 válasza Bone123 (#35) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Értem hogy ugyan az mint a tavalyi Max, csak ha megvan említve a kisebb készülék, akkor a különbség demonstrálása miatt szerintem elfértek volna azok az összehasonlító képek.

(#39) xhege válasza syIex (#31) üzenetére


xhege
addikt

"Teljesen jogos az összegzés, de most megpróbálok végre leülni hátha összejön.."

Nehéz lejönni a szerről... Én tudom :( :DDD

Bár most a magam részéről érzem az elköteleződést az alma irányába és meglepő módon az új Pixel megjelenése sem zökkentett ki (eddig minden évben megvettem a Pixelt és a Samu Ultrákat is kipróbálni). Szóval van remény. :)

(#40) ÉvyBaba válasza mepet (#6) üzenetére


ÉvyBaba
csendes tag

Gratulálok! Összehasonlítottad a 7 hónappal idősebb telefonnal! Amikor majd kijön a s24 majd akkor írj egy újabb kommentet ezzel kapcsolatban……

(#41) zsoltyyy válasza ricsi0307 (#38) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Az már biztos nem fért bele az időbe...

(#42) Elit3Zotya válasza rizso (#33) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Az valami szörnyű szerintem, nem is értem mire gondoltak..
Miért nem a másik oldalon van, nem értem, ez minden csak nem ergonomikus.. :(

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#43) mepet válasza szkaroly (#20) üzenetére


mepet
addikt

Koszi a gratulaciot, bar nem volt nehez dolgom. A tobbirol ugyanis meg nem is hallottam. :B
Ritkan tevedek a mobilarenara, alapvetoen PC fan vagyok, nem nagyon erdekelnek az uj mobilok, tokeletesen elegedett vagyok az osregi, elavult, korszerutlen iPhone 11 Pro Max-ommal is. Most idetevedtem, meglattam a szamokat es szerettem volna az oszinte oromomet megosztani veletek. :R

(#44) Cecevok


Cecevok
tag

Nem értem azt a Kontra-ban, hogy "még mindig hatalmas"...
A kijelző 6.7 colos. Milyen legyen ha nem nagy? Ez tény és nem negatívum szerintem. Akinek meg nagy, annak ott a 15 Pro...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#45) dnelb válasza mepet (#6) üzenetére


dnelb
veterán

ez a másfélszer erősebb hardver itt van velünk a szobában? [link]
konkrétan ha nem dupla swipeal lépne ki a gamekből az s23 akkor nem tudná megverni a 7 hónapos hardvert..

[ Szerkesztve ]

(#46) syIex válasza xhege (#39) üzenetére


syIex
veterán

+#37
Pixelek eddig nem nagyon mozgattak engem bár lehet azért, mert nem lehet rendesen kapni itthon. Én is most eléggé vissza almásodtam, de majd ezzel kiderül mennyire. Ha az S24U Exynost kap akkor úgyse fogom még ki próbálni sem. De hátha meg se fog mozgatni... :DDD Talán a Fold6 ami majd közbe szólhat, de egyelőre tényleg meg akarok nyugodni, feleségem eléggé unja már.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#47) mepet válasza ÉvyBaba (#40) üzenetére


mepet
addikt

Nem fogok, igerem. Nem jarok androidos topicokba fikazni. Pedig utalom az androidot, most tervezem lemondani a teve elofizetesemet is, mert egy szar androidos boxot adtak melle, ami logikatlan, szuper nehez kezelni, elkepesztoen lassu, idonkent lefagy, neha ujrainditast igenyel, stb...

Egyebkent koszonom az eszreveteled, nem tudtam, hogy mar ilyen oreg a csucs samsung.

(#48) Zsolt,72 válasza Cecevok (#44) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Yep, ez nekem is furcsa volt, hogy egy dedikáltan nagy eszköz esetén, mely a nevében is viseli a MAX jelzőt, miért hátrány a nagy méret? Pont ez a lényege.

 iPhone 15

(#49) LaPedite001 válasza mepet (#6) üzenetére


LaPedite001
csendes tag

Érdekes mégis szinte mindenben a Samsung a gyorsabb, applikációk futtatásában és játékokban is...

https://youtu.be/NnYQkFpn2Xk?feature=shared

(#50) jbcs


jbcs
tag

Mindent kivettek már a dobozból, de ami maradt benne, a kábel, az sem alkalmas a telefon teljes képességének kihasználására, a gyors adatátvitelre. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.