Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#195401) kchryss válasza Atti777 (#195400) üzenetére


kchryss
addikt

Szerintem jelenleg a kettő között van. Még nem pay2win, de már "pay2winmore" és az irány nem jó.
A reward tankokat nem tudom hova vesszük, mert ugye elméletben nem lehet megvásárolni, de a gyakorlatban mégis a többség így szerzi őket és egyre több az op ezek között is.

Az LT432 nagyon kilóg felfelé, így az a lightoknál valóban pay2win. A chieftain, obj279e, defender picit vannak túltolva, borítják az esélyeket, de azért nem olyan mértékben mint az LT.
Ezeket leszámítva viszont minden szinten, minden tankosztálynál van olyan nem prém tank ami felveszi a versenyt a legjobb prémekkel: obj430u, super conq, wz1115a, caernarvon, is3, mióta buffolták nagyon jó lett a leopárd1, stb1, az összes 9-es med nagyon jó a wz kivételével és még lehetne sorolni.

Még mindig van olyan ismerősöm aki sosem költött a játékra, nem játszott 1 prém tankkal sem és unikum statja van 60% feletti wr-tel. Szóval azért még simán lehet kompetitívnek lenni free2play is.
Azért örülnék ha a nagy balansz patch jönne már és tényleg kiegyenlítettebb lenne a mezőny a jelenleginél. (Szerintem nem lesz az sajnos, sőt elmegy még kezdő barátabb irányba a játék.)

(#195402) Barret001 válasza kchryss (#195401) üzenetére


Barret001
addikt

A WG piszkálja a tankokat.Aki folyamatosan a kedvenc tankjaival játszik,az észre veszi!

(#195403) e-newsee válasza Atti777 (#195400) üzenetére


e-newsee
addikt

Nagyjából egyetértünk, igen.:)
Még abban is, hogy nem jó az irány. De nekem nem is igazán az a bajom, hogy van ópé tank, mert oké, legyen. Kell a játékoscsalogató finomság is. Még az arányuk is megfelelne nekem, mert kb 1 jobb prémium tankra jut 2-3 normál prémium tank. A bajom az, hogy egyrészt a finomságok megmaradhatnának jutalomtanknak, másrészt lehetnének ritkábbak. De úgy összességében az új prémium tankok.
Elég lenne egy CW, egy ranked, egy frontline reward tank, meg lenne 2 értelmes maraton egy évben, aztán ennyi. Max 1-2-t bedobni a shopba, ha éppen van új ág. Nem havonta 1, néha több prémium tank.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195404) joergie válasza kchryss (#195365) üzenetére


joergie
őstag

Twitch-en felfelé ível a nézettség, múltkor meg is lepődtem milyen elől volt a nézettségi listán a WoT.

Ez jelentheti azt is, hogy jobb nézni a játékot, mint "csinálni". :DDD
Amikor tele volt a tököm a játékkal, és már féltem bemenni csatába, mert szar a gépem, grafika pocsék, laggolok, és szívok emiatt...akkor inkább nézek kajálás közben skill4ltu-t, meg másodlagos képernyőre kirakom böngészés közben a twitchet és röhögök a kiejtésén, minthogy a játékban szívjak.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#195405) Macka válasza e-newsee (#195403) üzenetére


Macka
veterán

Azért ahhoz, hogy egy prémium tank p2w legyen, kell egy jó, de minimum átlagos játékos is. Egy piros wn8-as player az OP prémium tankkal sem tud mit kezdeni.

Abból viszont nekem is elegem van, hogy egy évben kijön kb 8-10 új prémium tank, az ágakban lévőkre, esetleg új tankok, ágak beemelésére meg basznak nagyot. Simán csinálhatnának akár magyar ágat is, a játék úgysincs már köszönőviszonyban a valóságban is létező tankokkal.

[ Szerkesztve ]

(#195406) e-newsee


e-newsee
addikt

Boldog Új Évet minden topiklakónak!
És soha ne hagyjon el benneteket a remény!:DDD

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195407) Barret001 válasza e-newsee (#195406) üzenetére


Barret001
addikt

Buék! :)

[ Szerkesztve ]

(#195408) Argh!


Argh!
aktív tag

Langy esőben, tömör ködben, holt részegen mély gödörben,
Szilveszternek nehéz napján, négykézláb az árokpartján átölelem a Világot.
Boldog új évet kívánok! :D

(#195409) xAttilax válasza Stauffenberg (#195388) üzenetére


xAttilax
őstag

Full használhatatlan ágyú, én 1 év alatt mentem vagy 40 csatát vele... Köze nincs egy is3 hoz

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#195410) h1mpi válasza xAttilax (#195409) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egyetértek, nagy csalódás. Kellene javítani az ágyú pontosságán egy hangyányit

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#195411) egyedülülő


egyedülülő
őstag

BUÉK mindenkinek!

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#195412) HellGreg válasza ollie (#195396) üzenetére


HellGreg
őstag

Én az alap xp-t nézem mindig, ami itt 606 volt. Az a győztes csapatban a 9. helyre lett volna elég.

(#195413) notika77 válasza HellGreg (#195412) üzenetére


notika77
senior tag

636 lehetett az alap XP-d (nem 606), de a csataösszesítőnek ez az oldala nem tartalmazza a hősies ellenállásért kapott +50%-ot (ami annyi, mintha győzött volna a csapatod) és a prém fiókért kapott másik 50%-ot. Ha ezeket összeszorzod (636*1,5*1,5) pont kijön a képen látható 1431XP.

[ Szerkesztve ]

(#195414) jano_77


jano_77
nagyúr

BÚÉK Mindenkinek Srácok, Csajok! ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#195415) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Remélem ahogy zárult 2019, ugy folytatódik 2020 is. ;]

BUÉK!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#195416) BÁ Nutrition válasza wwenigma (#195415) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minimum 2020 wn8at mindenkinek :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#195417) h1mpi válasza BÁ Nutrition (#195416) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor mindenki hátul kempelne várva a másikra, hogy menjen ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#195418) Barret001


Barret001
addikt

BUÉK Minden Parancsnoknak! :)

(#195419) BÁ Nutrition válasza h1mpi (#195417) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem beadta most a streamer rng-t
6 meccs a centi 7/1el 3653 weennyoc 100%win 82000 xp :D
kicsit kozelebb jott az AX. mondjuk eleg xp igenyes a fejlesztes es stock tankkent szerintem 2 bant is kapok, de igy kifejlodve marmar op koroket lehet vele menni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#195420) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Bocs a noob kérdésért, de mi ez a "Bajnokság küldetések"? Speciális csata módban teljesíthető, de arra nem tudok rámenni? Még a wotinfo-n sem látok leírást róla... Vagy ott van minden, csak ezt teszi a másnap...?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#195421) adrian360 válasza lacibacsi (#195420) üzenetére


adrian360
őstag

(#195422) lacibacsi válasza adrian360 (#195421) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#195423) ooloo


ooloo
őstag

Boldog Új Esztendőt Minden Kedves Fórumtársnak !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195424) Shooter020


Shooter020
csendes tag

Először is Boldog új évet mindenkinek!

Másodszor, nem tudom jó helyre teszem-e fel a kérdésem, de egy olyan gondom volna a WOT-al, hogy valamiért nem hajlandó elmenteni a beállításaimat. Más játékoknál is előfordult ez, de azoknál vagy maguktól, vagy egy újratelepítést követően megjavult. Próbáltam csak a játékot újratelepíteni, utána a game centerrel együtti újratelepítést, aztán az AppData mappában megkerestem a rejtett fájljait, arról levettem az írásvédettséget, beléptem beállítottam kiléptem de úgy sem hajlandó elmenteni. Már nincs több ötletem. Van valakinek valami ötlete hogy mivel tudnám rávenni arra, hogy végre hajlandó legyen elmenteni mindent és ne kelljen mindig beállítgatni? Mert ez nagyon idegölő. Egyébként modokból egyedül XVM-et használok (Ami jelenleg nem működik, mert valami nincs engedélyezve de arra sem jöttem rá, hogy azt még hol kell, de ez nem is annyira lényeg.), meg napi statisztikát szoktam néha.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#195425) Argh! válasza Shooter020 (#195424) üzenetére


Argh!
aktív tag

Próbáld úgy hogy parancsikonnál a tulajdonságokba/kompatibilitás beállitod a futtatás rendszergazdaként.

[ Szerkesztve ]

(#195426) Cooper911


Cooper911
senior tag

BUÉK!

Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok miért van az, hogy nem jelenik meg a karácsonyi ajándék tank a garázsomban? Itt azt írja, hogy lépj be a játékba, teljesíts egy csatát és megkapod a tankot. Hát még nem adta meg, már több csatát is mentem és győzelem is volt.
Mi lehet a gond?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#195427) Barret001 válasza Shooter020 (#195424) üzenetére


Barret001
addikt

Elvileg itt van a config file.Nézd meg hogy felülíródik-e,beállítások okézása után.
C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Wargaming.net\WorldOfTanks

(#195428) adrian360 válasza Cooper911 (#195426) üzenetére


adrian360
őstag

konzolos játék, nem a PC-s verzió

(#195429) Stauffenberg válasza e-newsee (#195394) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én tök máshonnan közelíteném meg a kérdést, hogy Pay-To-Win játék-e a WoT. Szerintem a szórás nerf miatt mindenképpen ebbe az irányba ment el.

Vegyünk alapul egy táblajátékot, mondjuk legyen ez a sakk. Mindannyian ismerjük. A bábuk mozgásának vannak kötött szabályai, ezekkel te tisztában vagy és ennek megfelelően igyekszed kijátszani őket.

Na most akkor nézzük meg azt az elméleti példát, hogy jön valaki és azt mondja ad ingyen egy sakk készletet neked, hogy játssz vele, de bevezet pár új szabályt. A bábuk megjátszásának van egy költsége (1 pont), de ha leütsz vele egy másikat, kapsz is érte (ezért 2 pontot), de dobókockával kell dobnod a lépések előtt. Ha 1-3 közötti érték jön ki, akkor oda lép a bábud, ahova akartad, ha pedig 4-6 között dobsz, akkor tök máshova és ha áll is azon a mezőn bármi, akkor automatikusan buktad a bábud. Igen ám, de ha 5 pontot költve játszod meg a bábud, akkor már abban az esetben is leüti az ellenséges bábut a tiéd, ha nem oda lépsz, ahova eredetileg szeretted volna. Jön a kérdés: Miért ne lépj minden esetben 5 pontot felhasználva? Hát mert ennyi pontod nem lesz, hacsak nem vagy kiemelkedően átlag feletti játékos, de szerencsére valódi pénzért vásárolhatsz olyan prémium bábut, ami olyan mint a többi, de ha leüti az ellenséges bábut, akkor 10 pontot termel neked, sőt vásárolhatsz a bankkártyáddal eleve egy nagy zsák pontot is, sőt ha prémium sakk előfizetést kötsz, akkor eleve minden leütésedet emelt pont jutalommal számolja el.

Nincs elzárva a lehetőség az ingyen játszó előtt sem, hogy megverjen, de ő mondjuk egy körben csak a lépései 15%-át tudja 5 pontos "prémium" lépéssel dobókockára feltenni, te viszont ennek többszörösét, vagy akár az összes lépést. Vedd ki a képletből a dobókockát, végre hatásod van a bábuid mozgására és onnantól már csak a saját képességeid határozzák meg, hogy van-e előnyöd a küzdelemben, nem pedig a szerencse vagy a balszerencse hatását csökkentő pénzköltés.

Persze a párhuzam nem tökéletes, hiszen a sakk és a WoT szabályai sokban eltérnek és megvan a helye a pénzért vásárolt előnyöknek is. De talán érthető miért probléma ha egy agytornát igénylő játékban szerencsejátékos elemek és azok negatív hatását valódi pénzért csökkentő mechanizmusok működnek.

(#195430) Cooper911 válasza adrian360 (#195428) üzenetére


Cooper911
senior tag

Ja értem. és PC-n már nincs is karácsonyi ajándék tank?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#195431) Shooter020 válasza Barret001 (#195427) üzenetére


Shooter020
csendes tag

A config megvan, csak nem config a neve, viszont mióta rendszergazdára állítottam az indítást nem hajlandó elindulni a játék. Vagy elindul, kinyújtja a képet és ennyi. Visszaállítottam nem rendszergazdára de így sem csinál semmit. Ebből szerintem megint újratelepítés lesz :D Csak kitörlöm az egész appdata mappáját hátha akkor a beállítások is eltűnnek, mert telepítés után is megvoltak a beállítások.

(#195432) ollie válasza Cooper911 (#195430) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kaptunk egy tier 2-es MKA Tank-ot, ehhez csak be kellett lépni a játékba.

***

(#195433) Barret001 válasza ollie (#195432) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem adott T-50-2 tankot is. Az feltűnt,hogy eddig nem volt a garázsban :D

(#195434) Stauffenberg válasza Barret001 (#195433) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a régi szolgálatért jár a játékban töltött évek után (ha elég régóta játszol prémium Super Hellcat is hullott).

(#195432) ollie: Megnéztem miért nincs a garázsomban MKA, mert azt nem most, hanem az azelőtti karácsonyra adta a WG. Idén a karácsonyi tank az AMR 35 volt.

(#195435) ollie válasza Stauffenberg (#195434) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja tényleg, köszi!

(#195433) Barret001: A T-50-2 nem karácsonyi, hanem évfordulós ajándék, mert sok éve játszod a játékot (asszem legalább 5 éves account kell hozzá), és nem igazi prémium tank.

[ Szerkesztve ]

***

(#195436) Barret001 válasza ollie (#195435) üzenetére


Barret001
addikt

Értem! MKA meg már megvolt. Az nem tűnt fel,hogy jött :)

(#195437) Shooter020 válasza adrian360 (#195428) üzenetére


Shooter020
csendes tag

Na, sikerült megoldani a problémát! Töröltem mindent az AppDatából a WOT-al kapcsolatban, újratelepítettem és most elmentette a dolgokat. :D

(#195438) Kiss_R


Kiss_R
tag

Üdv!
Először is BÚÉK!
Volna egy kérdésem is. Régi-új játékos vagyok, pár éve játszottam rendszeresen, most visszatértem a WoT-hoz. Ez az új álcafestés mechanika hogy működik? Amikre korábban vettem örök festést, azok most ilyen 3 részesek lettek, amiket a jármű 3 (vagy 2, torony nélküli TD esetében) "elemére" lehet feltenni. Láttam, hogy le lehet venni, viszont nem tudom, abban az esetben a depóba kerül a "festék töredék", és felrakhatom másik tankra, vagy bukom örökre?

(#195439) ooloo válasza Kiss_R (#195438) üzenetére


ooloo
őstag

Depóba kerül és felrakhatod másra... B.Ú.É.K!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195440) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tervrajz töredékekből elvileg át tudom ugrani a Tiger II-t, amit valahogy elég gyengének érzek (de sokan panaszkodnak rá, hogy ez 2019-ben már csak ócskavas). Érdemes egyáltalán folytatni ezt a német ágat? Az E-75 már jobb, felveszi a versenyt a mai Tier társakkal?

Még azért az Tiger II top löveget azon kéne kifarmolni, szívás lenne az E-75 nélküle.

(#195441) Kiss_R válasza ooloo (#195439) üzenetére


Kiss_R
tag

Köszönöm!

(#195442) ChristianID válasza Stauffenberg (#195440) üzenetére


ChristianID
tag

Szerintem a töredékeket 10-es (max. 9-es) gépekre érdemes elhasználni, mivel fajlagosan azoknál váltasz ki legtöbb XP-t... (nem mindegy, hogy egy 100k XP-s 8-as vagy egy 300k XP-s 10-es tankot váltasz ki közel ugyanannyi töredékkel)...

B.Ú.É.K.!!!

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#195443) phoenix1989


phoenix1989
őstag

mert ilyen távolságból észreveszik ezt a td-t xD vicces.[link]

[ Szerkesztve ]

(#195444) Stauffenberg válasza ChristianID (#195442) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, az E-75 pont egy IX-es tank, ha a Tiger II-t ki is fejlesztem teljesen, még csak ezután kell összefarmolni vele 154k XP-t.

De a kérdés nem is ez, hanem megéri-e az E-75 (és majd utána az E-100) vagy tegyem el másra a tervrajz töredékeket. Egyébként nem teljesen egyértelmű nekem a rendszer.

Az E-100-ra értelemszerűen azt írja nem tudok tervrajz töredékeket beváltani, mert az azt megelőző tank (E-75) nincs kifejlesztve. Az E-75-re már látszólag engedi beváltani, de közben fent egy információs üzenet írja, hogy csak akkor válthatók be a töredékek, ha az előző tank és annak moduljai ki vannak fejlesztve. Nekem a Tiger II még nincs kimaxolva. Mégis látszólag engedné a z E-75-öt töredékekből kifejleszteni.

(#195445) Cooper911 válasza ollie (#195432) üzenetére


Cooper911
senior tag

És tényleg. Köszi.
Lett egy T116-om is valahonnan. Meg megkaptam a super hellcatot is (ezt írta is belépéskor hogy miért) .
Szeretem ezeket a kis T2 szutykokat :D Az AM 39 Gendron-Somua is jópofa, kár, hogy csak ilyen ládanyitogatós marhasággal lehet megszerezni.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#195446) ChristianID válasza Stauffenberg (#195444) üzenetére


ChristianID
tag

Nem pontosan így van... Bármelyik tankot kifejlesztheted - akár egy 10-est is, ami előtt nincs kifejlesztve 9-es, 8-as, stb - azaz felhasználhatod akár az összes tervrajztöredék kiváltáshoz is... annyi a különbség, hogy nem engedi a "0 xp-ért kifejlesztést" a végén mindaddig, amíg meg nem lesz az előtte lévő tank kifejlesztése... :)

Az E-75-öt nem tudom, hogy milyen, mivel én is a TigerP-nél tartok... de azt hallottam, gogy kapott némmi buff-t, és egész használható a tier-jében is... de az itt lévők biztosan elmondják, hogy megéri-e v. sem...

[ Szerkesztve ]

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#195447) ooloo válasza kchryss (#195165) üzenetére


ooloo
őstag

Felvettem az általad vázolt taktikát a repertoáromba ... igaz , ez csak akkor működik , ha az arty és a kellő takarásban , jó helyen lévő TD-k ki is használják a helyzetet . Amúgy , ezen a pályán el vagyok átkozva , ha könnyű tankkal vagyok . Max ketten megyünk fel a bányába . Az ellen viszont jelentős erőket mozgósít oda . De tényleg ... mindig ez van . Ha északról kezdek ugyan ez van . Hogy a francba lehetek ennyire peched !

Még szerencse , ha minden kötél szakad , hogy középről le lehet csusszanni nyaktörés nélkül. ... Most is az történt , hogy ketten mentünk a bányába . Persze , hogy buktuk.

Sikerült proxy-ból felvillantanom mindenkit , akiket aztán ki is lőttek a csapattársak egy kivétellel . De szerintem az a játékos nem sok vizet zavart .
Mi buktuk , de elég jó taktika cirkálni a szikla tövében . Persze a tapasztaltabb játékosok csak egyszer engedik magukat felspotolni ... többet nem néznek ki .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195448) Met


Met
nagyúr

25-ös ládát miért nem lehet küldeni gift-nek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#195449) ChristianID válasza Met (#195448) üzenetére


ChristianID
tag

Most próbáltam... lehet...

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#195450) ollie válasza Stauffenberg (#195440) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az E75 egész jó még a tierjében, de az E100 nem, vagyis ha szeretnél E75-tel játszani, azt érdemes kifejlesztened és megvenned, de az E100-at már hagyd ki amíg nem buffolják, mert az egyik leggyengébb tier 10-es tank jelenleg. Bár talán érdemes kifejleszteni azt is, mert idén várható a rebalance, és legfeljebb csak akkor veszed majd meg.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.