Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#195901) galervin93 válasza kchryss (#195897) üzenetére


galervin93
őstag

18% WR lett a vége (3/17). Ez még jóindulattal sincs meg 50. :O ;] De az 1000wn8 is legalább annyira gyalázatos, amivel társult. :DDD No majd ma! Be positive! :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#195902) e-newsee válasza galervin93 (#195901) üzenetére


e-newsee
addikt

Mennyire máshogy értékelünk. :)
Nekem tegnap 5/7 win lett az eredményem 1050 e-pénisszel. Nekem ez egy jó nap volt, mindenben jobb lettem, mint az overall statom. (bár rosszabb, mint a recent)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195903) galervin93 válasza e-newsee (#195902) üzenetére


galervin93
őstag

Engem sem zavart volna, ha minden csatában összelövik nekem azt a pár ezer szpotsebzést, amennyi lehetett volna. Hiába villog előttük 4-6-8 ezer hp, egy lövést nem mernek elereszteni. Vagy olyan hátul állnak, hogy nem is tudnak. Csata végén persze én vagyok a balfasz, mert nem szpotoltam nekik.
Gyors bukó csatákban nem kifizetődő lighttal csapatni...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#195904) nomic válasza galervin93 (#195901) üzenetére


nomic
aktív tag

32% WR, 2470 WN8 volt hétfőn. Legalább nem velem van a gond:D

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#195905) palfitom válasza galervin93 (#195901) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt csak annyiból jó olvasni a magamfajta átlagjátékosnak, hogy láthatom, nem csak én tudok produkálni 1000-es (meg az alatti) WN8-at egy-egy rosszabb napon.
Tegnap jobb szériám volt, 8/5, 2007 WN8-cal, viszont a hétvége gyalázatosra sikeredett...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#195906) galervin93 válasza palfitom (#195905) üzenetére


galervin93
őstag

Most így picit ránézve az elmúlt időszakra már értem, mi az oka a rollernek. :Y :C

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#195907) palfitom válasza galervin93 (#195906) üzenetére


palfitom
félisten

Na igen... :)
Brutál statod van!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#195908) Macka


Macka
veterán

Én tegnap voltam balfasz, OBJ 705A-val, OBJ 140-nel, 268 V4-gyel olyan nullás kört nyomtam, hogy siralom. Mindháromban nyertünk 2 perc alatt 15/ 2-3 arányban, de mindig a rossz oldalra indultam, ahol senki nem volt, vagy ha volt is, nem ütöttem át semmit semmivel.

(#195909) Barret001 válasza galervin93 (#195901) üzenetére


Barret001
addikt

Én jól beelőztelek,41% WR tegnapi napomra :) 22 meccs... Ezek a 4-6 perces meccsek nagyon pörögnek :)

(#195910) po1son válasza nomic (#195904) üzenetére


po1son
addikt

Mondjuk ez sem igaz sajnos mindig (nem kotekedes, nem ismerlek, nem rád vonatkozik) hanem észrevétel, vannak játékosok akik a csata első 5 perceben semmit nem csinálnak csak várják a sült galambot pl egy taras mozgekony tankkal közben oda veszik a csapat 3/4 része. Utána a csata utolsó 2 perceben osszelovi bujkalva a xy lila wn8-at és veri a mellét, hogy hat igen agyhalottakkal volt, sz.r csapat, idióta wg stb... :DDD

Ollie: köszi a választ

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#195911) Rison77


Rison77
senior tag

Látom tegnap mindenkinek beadta a tutit, szerencsére én se maradtam ki. Úgy éreztem magam mintha most először játszottam volna a játékkal, semmit nem találtam el, bárhogy próbáltam, ha el is találtam csak critical hit, elképesztő volt az egész, persze engem meg a leglehetetlenebb helyzetekben is ammo rack, kigyulladás, lőszer rekesz... 21/7 után feladtam, 90%-ban szokásos 3-4 perces egyoldalú csata...
A végére egy tipikus gyöngyszem, amikor 30 mp után már tudod, hogy ez ennyi volt.. Konkrétan az a hadsereg 2-3 medet tartott fel defenzív játékkal, amíg az egész enemy team röhögve becappelt fél perc alatt :D Nem tudom ilyenkor értelmezési problémák vannak, és azt hiszik, hogy a fehér zászló a megadást jelenti?

(#195912) Warton


Warton
őstag

Sikerült!!! :DD

(#195913) Macka válasza Warton (#195912) üzenetére


Macka
veterán

:C :C

(#195914) Jadro válasza po1son (#195910) üzenetére


Jadro
veterán

Ennek a másik oldala, hogy a fürge tankkal felderíted az ellenség felét és zéró spotsebzéssel illetve pár skulóval a hátsódban visszasunnyogsz bújkálni. :DDD A te példádban legalább lila lesz a statom és a végén úgyis beledöglök abba a körbe is.

Mármint nem az én statom, nem az a játékos vagyok, általános példa volt. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#195915) Barret001 válasza Jadro (#195914) üzenetére


Barret001
addikt

Minden meccset spotolással indítok.Néha még spotsebzést is kapok érte :) Ha már sebzésem alig lesz,legalább valamivel több xp jöjjön ugye? Persze van sok pálya,ahol nehezen találom meg a helyemet...

(#195916) e-newsee válasza Warton (#195912) üzenetére


e-newsee
addikt

Ugyanezt T95-tel is tudod? ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195917) Warton válasza e-newsee (#195916) üzenetére


Warton
őstag

Nincs kifejlesztve.

(#195918) notika77 válasza Warton (#195917) üzenetére


notika77
senior tag

Akkor a kihívás él! ;]

(#195919) Stauffenberg válasza po1son (#195910) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én azért megosztanék egy pillanatot, amiben amúgy én húztam a rövidebbet, de olyan szinten elképesztően bajtársias volt, hogy egyszerűen felállva tapsoltam az ellenfélnek (randomban nem sűrűn találkozni ilyesmivel).

Szituáció: Jött egy 2v2 szituáció, éppen akkor értem oda a T-44-el és a szikla egyik oldalán egy baráti T-10 volt, túloldalon meg egy ellenséges IS-7 és egy E-75. Az IS-7 leláncolva, stunolva, háttal nekem állt, tornyát sem tudta volna időben rám fordítani, alig volt már 200 HP-ja, míg az E-75 a szikla másik felén a T-10-el volt elfoglalva. Ugye mi ilyenkor egy med dolga, meglátni a lehetőséget, kimenni az IS-7-re és leszedni, simaliba lett volna, de az E-75 azonnal kapcsolt, amint megmozdultam és beállt közém meg a saját IS-7 közé felfogni a lövésem, hogy védje a bajtársát, neki volt még bőven HP, könnyen bevállalta, nekem viszont már nem kellett sok a garázsmenethez, így az E-75 leszedett, időközben az IS-7-ről lejött a stun, visszament a lánc és ez rögtön átrendezte az erőviszonyokat. Ez a szituáció annyira szívmelengetően bajtársias volt, hogy rögtön arra gondoltam biztosan platoon társak, de kiderült, hogy nem, egyszerűen csak tudta kell neki az IS-7 az oldalán.

(#195920) Eugene Roe válasza Stauffenberg (#195919) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ez nem bajtársias :D hanem racionális. Bajtársias akkor lett volna, ha az E75 egy rozoga Tiger II-t mentett volna meg ;] pláne, hogy T44-et gold ammo nélkül még esélyesen pattint is.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#195921) jano_77 válasza e-newsee (#195893) üzenetére


jano_77
nagyúr

Azzal nem tudom tisztában vagy-e - én is nem olyan régóta tudtam meg -, hogy artyval a minimapon jobb klikkel lehet azonnal célpontot váltani és nem kell 4x kattintgatni. Ennek ellenére sokszor én még mindig ez utóbbit csinálom. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#195922) Stauffenberg válasza Eugene Roe (#195920) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teljesen mindegy minek nevezzük, a játékos felfogta, hogy amíg az IS-7 életben van, addig tűzerőt képvisel, amit érdemes játékban tartania, akár annak árán is, hogy benyelt tőlem és a T-10-től is egy-egy találatot, mire az IS-7 rendbe szedte magát.

Ez pont rímel arra, amit po1son is írt, hogy sokan elfelejtik, hogy ez egy csapatjáték. Nyilván egy mezei random csatában valamilyen szinten önzőnek kell lenni, de ha semmit nem teszel azért, hogy a többieket is segítsd játékban maradni, akkor jön az, hogy szép lassan beáll az átlag alatti winrate.

(#195923) e-newsee válasza jano_77 (#195921) üzenetére


e-newsee
addikt

Rémlik valami ilyesmi, de nem használtam még. Meg azt hiszem, az is xvm-es trükk, mint a halál utáni tankokra ugrás a minimapon ugyanezzel a módszerrel. Azért köszi, kipróbálom, mennyire jól működik. :R
Ettől függetlenül néha pásztázni kell a célkereszttel, és akkor a lassú egeret sokszor kell odébb pakolni, ha kicsi a hely az asztalon. Meg artyval úgysem céloz az ember ficánkoló tankok gyenge pontjaira bezoomolva, szóval oda nem kell olyan finom egérmozdulat. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195924) Atti777 válasza e-newsee (#195893) üzenetére


Atti777
senior tag

Én a sniper nézetet tettem az egyik oldalgombra, a másik meg nem esik kézre, így azt nem használom.
Az arty-minimap-jobbklikk kapcsolatot pedig Janó már leírta :)

Путин, иди нахуй!

(#195925) egyedülülő válasza Warton (#195912) üzenetére


egyedülülő
őstag

Én 3 napja borultam fel a Maus-al hills-en. :DDD Ami vicces volt, hogy elég sokan lőttek és kibírta addig amíg elfoglaltuk a bázist. Egy-két találatot is sikerült kiosztani amikor elém álltak.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#195926) po1son válasza Stauffenberg (#195919) üzenetére


po1son
addikt

Pech, néha nehéz mérlegelni, hogy jól sakkozzál a saját HP-val, tudsz-e számottevően segíteni vagy nem-e jön egy nevető harmadik.
Párszor verem a fejemet a falba, hogy mekkora barom voltam, de pont ez a jó a wotban, rafkósnak kell lenni...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#195927) palfitom válasza Stauffenberg (#195919) üzenetére


palfitom
félisten

Ez szerintem a ritka kivételek közé sorolható ebben a játékban...
Jó olvasni, hogy van ilyen is!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#195928) galervin93


galervin93
őstag

Na belevágtam a játékba a f... brit light ágba, mert szeretem az ilyen perverz dolgokat, és azt kell mondjam, nekem egyelőre bejövős! A 7-est átugrottam, rögtön a 8-assal kezdtem. Ritka hogy lightra csigaszemet teszek, de erre szerintem ez való. Felpimpelve 530+ a látótáv, T8-ban ez igen baráti, pedig a legénység még em túl erős benne. Ez egy baromi pici, mozgékony, apró TD, úgy is kell használni. Az ágyú tipikus brit, picit szúr, de 'hegyes'. Pontos, lehet vele láncolgatni, jó az átütés, lövedék sebessége szintén.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#195929) Stauffenberg válasza po1son (#195926) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont azért mentem ki az IS-7-re, mert ebben a játékban az ilyen lefingott, utolsókat rúgó társakat már szokás magukra hagyni és a levadászása bármikor máskor bejött volna.

(#195927) palfitom: Igen és annyira jó volt ezt látni, hogy komolyan nem bántam azt, hogy elpukkant a saját tankom a manőverben.

(#195930) galervin93 válasza Stauffenberg (#195929) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem van egy olyan rossz szokásom, hogy az ilyen pár tíz-száz hp-s tankokra már nem pazarlom a lőszert, majd kiszedi valaki tőlünk, és inkább megyek a többi sebzésért, na én meg erre szoktam ráfázni, amikor a balfasz csapat nem tudja legyűrni egyedül azt az egy szerencsétlen low-hp tankot, és mondjuk emiatt kikapunk. Tegnap is volt ilyen meccsem, azt hittem agyam eldobom.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#195931) Stauffenberg válasza galervin93 (#195930) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ez az, alacsony HP ide vagy oda, amíg lőni tud, addig fog is. Én nem szoktam az ilyet otthagyni, pont ezért. A csapattárs meg nem csak hülye lehet ha nem bír el vele, szívathatja az RNG is.

(#195932) kchryss válasza po1son (#195898) üzenetére


kchryss
addikt

Ne éld bele magad. Addig nem jön a következő zsákmány amíg az előző le nem jár. Márpedig a mostani prime zsákmányt jan. 30-ig lehet behúzni.

Care Package Lima: 2019.12.23. - 2020.01.30.
Care Package Kilo: 11.26. - 12.23.
Care Package Juliett: 10.29. - 11.26.
Care Package India: 09.26. - 10.29.
Care Package Hotel: 08.27. - 09.26.
Care Package Golf: 07.29. - 08.27.
Care Package Foxtrot: 07.01. - 07.29.

Így utólag nézve lehet érdemes lett volna kis időt szánni rá, hogy valami kiskaput keressek a havi ingyenes aktiválásra. Egész sok mindent be lehetett húzni a prime-mal. Mindegyikhez járt egy sok skilles parancsnok és egy csomó küldetéses jutalom (töredékek, szorzók). Ezek ruszki szerveren kezdő acc-hoz nagyon jól jöttek volna nekem.

(#195911) Rison77
Nálam ezért van beállítva, hogy ütközet módra ne rakjon be. Az 1 perces befoglalós csaták 99%-a ütközet módban van és ott elég gyakori. Nem értem, hogy ha egy bázis van akkor mi értelme elmenni lemingezni a másik oldalra. Úgy látszik ez a játékmód túl bonyolult az átlag játékosnak. :)

(#195933) jano_77 válasza kchryss (#195932) üzenetére


jano_77
nagyúr

De legalább a 12-13 agyatlan tudná befoglalni azt az egyetlen bázist, de mikor még arra sem képes miközben Te 1, max 2 társaddal próbálsz föltartani egy oldalt vagy akár kettőt, na az mindennek a teteje. Tegnap is volt ilyen csatám sajnos. Nem hittem el, hogy ez létezhet, és mégis. :Y :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#195934) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

WOT csatába lépés után kidobott, azóta el se lehet indítani, game center frissítve újrarakva és ugyanaz, játék indít nem történik semmi, 1db legális mod van fent. Game leellnőrizve a centeren keresztül, nincs hiba. Valakinél van még ilyen hibajelenség?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#195935) po1son válasza kchryss (#195932) üzenetére


po1son
addikt

Köszi, akkor beérem evvel. :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#195936) egyedülülő válasza palfitom (#195927) üzenetére


egyedülülő
őstag

Superpershingel mentettem múltkor egy type 59-et. Oldalára fordult egy sarkon. Eléálltam visszatoltam, felfordítottam. Erre belerohant az ellenséges tankok vonalába első lendülettel és meghalt. Kb 20 másodpercel később, hogy megint talpra állt hulla volt. :(

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#195937) Dr.Én


Dr.Én
veterán




Hali!

Mai napra elég is játékból...csúcson kell befejezni :D
:R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#195938) ooloo válasza jim bcs (#195934) üzenetére


ooloo
őstag

Nekem egyszer csinálta ezt . Én újra pakoltam a játékot ... ez segített . Van még a fájlok ellenőrzése opció , de az rajtam nem segített .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195939) jim bcs válasza ooloo (#195938) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most pont itt tartok, letöröltem mindent ami a játékkal kapcsolatos, a centert meg a wotot is, most telepítem újra. Veszettül nem értem mi van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#195940) ooloo válasza Barret001 (#195909) üzenetére


ooloo
őstag

A Decembert végig sírtam , mert stabilan 25-30%-on állt a WR . A tököm kivót má ....

Persze most ...

Egyre jobban kezd untatni ez az egyszer fent , egyszer lent . Nem lehetne ezen finomítani ? Ne kelljen már 150-200 csatán keresztül szívatni a játékost , hogy aztán 150-200 csatán keresztül vigasztalják . Ez egy mókuskerék , amiben önként és dalolva szívatjuk magunkat . :DDD

jim bcs : Most jó lesz .... és ha nem ? Lesz egy nyugodt estéd . ;)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195941) kchryss válasza jim bcs (#195939) üzenetére


kchryss
addikt

Tegnap nálam is kilépett aztán nem indította a center. Felesleges a játékot újratelepíteni, az nem fogja megoldani. Valami ilyenkor szerintem beakad a memóriába ami miatt a center úgy látja nem fut a játék, de a játék egyes komponensei mégis futnak még ami miatt nem tudja újra elindítani.
Szerintem egy egyszerű pc restart megoldja.

Illetve tegnap én úgy oldottam meg, hogy nem a game centerrel indítottam hanem a játék könyvtárában a win32 mappában lévő WorldOfTanks.exe-vel.

[ Szerkesztve ]

(#195942) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.Consolon játszom és elértem az orosz ágon az elsö 10 es TD ig.Kérdésem az lenne hogy az Object 263 vagy az Object 268 mod 4 et ajánljátok.Pro és kontra is érdekelne mind a 2 tankrol.És igen,konzolon a 263 as 10 es szintü még.:)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#195943) jim bcs válasza ooloo (#195940) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

+ (#195941) kchryss

Jó lett, full törlés és újra install segített.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#195944) ooloo válasza jim bcs (#195943) üzenetére


ooloo
őstag

Oda a nyugalom... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195945) Stauffenberg válasza Steelheart2 (#195942) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem itt nem nagyon játszik konzolon senki, én is tettem vele próbát, de kis túlzással a játék egy kávéfőzőn is elfut, nem csoda ha sokan konzol tulajként is maradnak a PC verzió mellett (lásd: Én). Xbox topikban is kérdezted?

(#195946) Steelheart2 válasza Stauffenberg (#195945) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Szia.Még nem proballtam az Xbox topikban,mert gondolltam elöbb itt.Pcn is tolltam anno,de néha jatszom csak igy nem veszek pct csak ezért.Az Xbox One X megfelel nekem arra a pár ora játékra.:) 3 év alatt 3K csatám van.Ez is tükrözi,hogy nem vagyok "függö".:)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#195947) Stauffenberg válasza jano_77 (#195933) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én ezért kapcsoltam be, hogy a random csak normál csatába tegyen be. Lehet kicsit többet kell várni az MM-re, de van így is elég baj, nem kell még ezzel is fokozni. :D

(#195948) kchryss


kchryss
addikt

Update 1.7.1 Preview

1.7.1-es patch-csel jön a dupla csöves ág.
A csata végi Reward for Merit -ben pedig lehet majd kapni "lecserélő egységet" amivel le lehet szerelni a komplex felszereléseket anélkül, hogy a 10 aranyat fizetnél érte.

(#195949) peterson79 válasza kchryss (#195948) üzenetére


peterson79
őstag

Ilyenkor mennyi idő múlva lehet menni a Test Server-re?

(#195950) kchryss válasza peterson79 (#195949) üzenetére


kchryss
addikt

Ezt nem lehet pontosan előre megmondani. Attól függ hogy haladnak az első körös belsős tesztek.
Szerintem 2 héten belül jön a teszt szerver ami kb 1 hetes lesz, szóval én arra számítok, hogy 3 hét múlva már élesben jönnek a dupla csövesek. De ez csak találgatás a részemről, hivatalos dátum nincs még kitűzve.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.