Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#195551) e-newsee válasza kchryss (#195547) üzenetére


e-newsee
addikt

Épp most láttam face-en egy képet egy fejreállt T95-ről. Az egy dolog, hogy azt hogyan hozta össze, inkább az érdekel, hogy ha olyankor leláncolod, akkor megkapod vajon az assistot, miután kimúlt?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195552) nomic


nomic
aktív tag

Object 430 megéri teljes áron? (3,4millió) Jókat hallottam róla, de a motorja nem túl bíztató az 520 pacival.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#195553) KISDUCK válasza nomic (#195552) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ja, jó kis gép, de szeret leégni.

(#195554) e-newsee válasza nomic (#195552) üzenetére


e-newsee
addikt

Megéri. Nekem van rajta tűzoltó, ezért az égésről nem tudok nyilatkozni, de eddig egyedül tegnap jött volna jól pár tizednyi töltésidő, hogy 1v1-ből én jöjjek ki győztesen, de amúgy nem érzem, hogy jobban járnék a kajával a tűzoltó helyett.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195555) nomic válasza KISDUCK (#195553) üzenetére


nomic
aktív tag

Azt vettem észre, tegnap kétszer gyújtottam frontból T-44el egymás után. 😁

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#195556) BÁ Nutrition válasza kchryss (#195548) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#195557) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Mostani tankrewardos küldiknél ahogy elnézem nem lehet megcsinálni minden küldetést t10-el. Játszani kell a kisebbekkel is.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#195558) Stauffenberg válasza kchryss (#195547) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tegnap ráestem egy IS-3 tetejére, mindkettőnknek lefele pörgött a HP, de neki volt több. De így is belehúztam 900 sebzést. :D

(#195559) Macka


Macka
veterán

Vettem egy 11-es ládát... Hát felesleges pénzkidobás volt, egy darabig a havi prémiumon kívül nem költök erre, az fix. Volt benne
- 3200 arany
- 10 nap prém
- 3-as szintű ócskavas
- díszek.

Ahogy számolgattam, még a doboz ára sem jött vissza.

(#195560) inferno88 válasza Macka (#195559) üzenetére


inferno88
őstag

Tegnapelőtt én is vettem egy 11-es ládát, abban reménykedve, hogy a már meglévő prém tankok pörögnek ki. Kijött egy Bret Panther és az Obj 703 II, így végül kb 19k aranyat kaptam 6200-ért. Szóval ez a holiday ops 24-25 ezer forintba fájt, de kijött belőle minden kisebb prém, a 703(álomtankom) és az E75 TS és talán 25-30k arany. Ez volt a lehető legjobb eddigi befektetésem a játékba.

Semper fi!

(#195561) Macka válasza inferno88 (#195560) üzenetére


Macka
veterán

Akkor neked erősen plusszos lett, gratulálok. Végülis az arany, amit kaptam, előbb-utóbb elkopik, prém nap is jól jön, olyan eget verően nagy bukta nem lett rajta, csak többet vártam.

Közben elindult az M10 maraton is.

Warton: én Progettonak örültem volna nagyon, most húztam ki a Panthera-t, amiről nem is tudtam, hogy ennyire jó (legalábbis nekem nagyon fekszik, iszonyatosan élvezem vele a játékot, ráadásul wn8 booster).

[ Szerkesztve ]

(#195562) Warton válasza Macka (#195559) üzenetére


Warton
őstag

Dettó, nekem a kerekes francia csodajárgány jött. Kevesebb prém nap, picit több gold. Ez az év csalódás nekem ládákat tekintve. 3 db 11-es ládából egy szem Bret Panther jött, a kerekes csoda, meg a Sexton, ezeknek örülök, 8-as egy se ezt annyira nem bánom, mert nem tetszenek a mostani tankok, de egy Progetto kompenzációban reménykedtem egy kicsit. :(

(#195563) Stauffenberg válasza Macka (#195559) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én vettem egy 3-as csomagot és még 3-at giftelt egy haverom:

- 2000 Gold
- 7 nap prémium
- Nulla jármű
- Nulla skin
- Egy csomó karácsonyfadísz

Fogalmazhatunk úgy, hogy ez is mínuszos, mert ami ér ebből valamit, az kb összesítve 30 nap prémiummal egyenértékű, de bő 800 Ft ráfizetéssel. Ezért nem szeretem a lootboxot, egy teljesen retardált műfaj.

Van most így kb 3400 goldom, ha jönne megint trade-in akció eladnám az AMX CDC-t és befektetném egy új 8-as prémium járgányba. Inkább fizetek biztos dolgokért, mint szerencsejátékozzak.

(#195564) Macka válasza Stauffenberg (#195563) üzenetére


Macka
veterán

+1 :R

2018 karácsonyakor is vettem dobozt, akkor sem jártam szerencsével, de legalább most sem.

(#195565) kicsicsuvi válasza kchryss (#195536) üzenetére


kicsicsuvi
tag

"Persze a legjobb megoldás az ha nem lenne op tank. :)"

Ilyeneket én már nem is álmodok...

Egyébként a random most szerintem elég jó, mindenképpen az egyik legjobb meta tier 9-10-ben, mióta játszom. Kevés és gyenge az arty, nincs wt-e100, nagyon kevés a nagy kaliberű HE meg HESH ágyú, nincs se túl sok, se túl kevés td meg light. Nincs igazán domináns tank, nagyon jól lehet érvényesülni a tankok jó részével.

(#195566) Warton válasza Stauffenberg (#195563) üzenetére


Warton
őstag

A trade-in akció is bukás. Az abban kapható tankok közül nem igazán tudnék mondani olyat, amit érdemes megvenni. A 8-asok közül szerintem a Progetto, a Caer AX, ISA3 és a Patriot éri meg. Esetleg a Skorpió meg az S1, de ezekről nem tudok nyilatkozni. Az S1 kivételével ezek nem igen vannak benne a trade-in akcióban. Viszont a Patriotot bondért is meg lehet venni.

(#195567) jr1994 válasza Stauffenberg (#195563) üzenetére


jr1994
addikt

Az a baj, hogy a CDC elég olcsó, és ha becseréled, csak a gold ár felét számítja be, így lehet hogy egy értelmes tankhoz többet kell rádobnod.

Én a WZ heavyt cseréltem be anno, ami azért jó mert alapból asszem 12000 gold a játékbeli ára.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#195568) ooloo


ooloo
őstag

Ládákat rögtön a piacra dobását követően érdemes venni . Egyrészt , mert nagyobb eséllyel tartalmazza az értékesebb járgányokat . Másrészről a díszek is hamarabb megvannak , ami magasabb kreditszorzóval jár már az event legelejétől . Én 2x75-ös pakkot vettem . Majd minden tank kigurult legalább 2x . Némelyik 3x . Az egyenleg is kedvező volt . Kb 90000 arany , kb. 10000000 kredit , cca. 100 nap prémiumnap . Az más kérdés , hogy a kreditszorzót nem tudtam igazán kihasználni , mert javarészt bukó csatáim vannak az event kezdete óta . Amolyan kaptam is meg nem is ..... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195569) #21346560


#21346560
törölt tag

Asszem ezt mi hoztuk le.... :U

(#195570) Pug válasza ooloo (#195568) üzenetére


Pug
veterán

Minden lada nyitasanal ugyan az a random eselyed van, fuggetlenul, hogy mikor veszed....

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#195571) Stigma.HC válasza Pug (#195570) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Valami 0,2% esély van 8-as tank nyitásra minden egyes alkalommal. Wotinfon írtak róla ha jól emlékszem, talán valami link is volt róla. Lehet valami hozzászólásban volt már.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#195572) xAttilax válasza Stigma.HC (#195571) üzenetére


xAttilax
őstag

0.2? szerintem sokkal több, kb akit ismerek és vett 30-40 ládát majdnem mindenkinek volt valami 8-as tank. én inkább 5-8% saccolnék de nyilván a WG tudná megmondani, hogy szól a formula.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#195573) ooloo válasza Pug (#195570) üzenetére


ooloo
őstag

A hivatalos verzió valóban ez , de manapság nem garancia , hogy úgy is van . A marketingesek sok ocsmány dologra képesek a nagyobb bevétel reményében ... :K

Bárhogy is .. azt elfelejtettem odaírni , hogy szerintem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195574) ivey


ivey
csendes tag

Olasz ágon a 7-es is akkora trash mint a 6-os? Szenvedek vele nagyon.
Gondolkodom, hogy free xp-vel kiváltom őket.

(#195575) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Olyan oldal nincs ahol látni mi az aktuális ászhatár vagy osztály sorrend a tankoknak?!
Vagyis hogy mennyi xp kell az adott időszakban egy tankászhoz pl.

WoT:jimmbo

(#195576) jano_77 válasza Stigma.HC (#195557) üzenetére


jano_77
nagyúr

szívás....pont ezt akartam megkérdezni, de akkor nem teszem. :U ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#195577) Bobyjack válasza jimmy74 (#195575) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Hivatalos nincs. Wotreplays.eu-n ha rászűrsz a tank ászos csatákra, akkor elég jól lehet következtetni az elvárt értékekre.

(#195572) xAttilax: Redditen egy lootboxos adatgyűjtés szerint 3.5% körül volt az idei esély T8-as tank esésére. Kb 25 doboz kellett egy T8-ashoz, de ez csak átlag. Valakinek 75-ből se dobott, mert lutri az egész.

(#195578) kicsicsuvi válasza xAttilax (#195572) üzenetére


kicsicsuvi
tag

0,2% nekem túl alacsonynak tűnik, 5-8% viszont egyértelműen túl sok. Ha 0,2% az esély, akkor 50 láda kinyitásakor is csak ~10% esélyed lenne találni legalább 1 tier 8-ast, 5% esélynél viszont már 10 láda nyitásából is 40% esélyed van egy tier 8-asra, 50 ládából már ~92%-od van rá. Valahol a kettő között lehet az igazság, de hogy hol, azt azért nem merném megtippelni :)

@Bobyjack: Na az már simán lehet reális, 3,5%-os eséllyel 10 dobozból ~30%-od van rá, 25-ből ~60%, 50-ből ~83%.

[ Szerkesztve ]

(#195579) KISDUCK válasza ivey (#195574) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem korrekt gép, de én előbb fejlesztettem rá motort mint löveget, mert alapból nagyon lassú. A lövege nagyon pontatlan és nagyon érezni azt a 0,4-es szórást, de összességében használható.

(#195580) Pug válasza kicsicsuvi (#195578) üzenetére


Pug
veterán

Uhh, szerintem akik mar hallottak valoszinuseg szamitasrol, azok forognak a sirjukban.. :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#195581) Stigma.HC válasza kicsicsuvi (#195578) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Nem az össze doboz számra vonatkozott a 0,2 a leírás szerint. Hanem minden egyes doboznál mint ha újra dobnál a kockán. Hogy mennyi az annyi valójában és hogy állítgatják nem tudni és nem is fogjuk soha megtudni.
Valós statisztika érdekes lenne ha látnánk szerintem :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#195582) hmb válasza Macka (#195559) üzenetére


hmb
aktív tag

akkor rohadt makos vagyok,3 lada utana meg 11. a duplacsovu,meg az e75 is begurult 2 honap prem meg meg 40 ezer gold....meg skinek, noi legenyseg.tavaly is bevurult az e25 meg a type...igaz akkor vettem vagy 3x 11 ladat

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#195583) nanus válasza xAttilax (#195572) üzenetére


nanus
senior tag

Statisztikusoknak:
11x :4000 arany
500.000 kredit
11 nap prém
Progetto +gar
OB 703 +gar

3x: 750 arany
1 nap prém
V. PZ +gar
SU 130 PM +gar

3x: 1250 arany
100.000 kredit
1 nap prém

3x: 1000 arany
100.000 kredit
Júlia (leg.tag) :D

(#195584) kicsicsuvi válasza Pug (#195580) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Foglalkoztam eleget valószínűségszámítással egyetemen és azon kívül is, nem mintha itt bármi szükség lenne rá. Ha dobozonként 0,2% esélyed van egy tier 8-as nyitására, akkor 50 dobozból 1-(0,998^50) az esély arra, hogy legalább egyet nyitsz. De kérlek oktass ki Professzor, ha már ilyen kommenteket be tudsz dobni!

(#195585) e-newsee válasza ooloo (#195568) üzenetére


e-newsee
addikt

Miért lenne értelme később lecsavarni az esélyeket? Azért, hogy kevesebb ládát vegyenek? Pont az a logikus, ha hagyják ugyanolyan eséllyel az egészet, hogy ha valaki később vesz, és mégis nyer, akkor elmegy a híre, így esetleg még pár vásárlót elcsábít. Pláne azokat, akik addig nem nyitottak semmi nagyobb nyereményt.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195586) xAttilax válasza Bobyjack (#195577) üzenetére


xAttilax
őstag

3.5% se tűnik nekem soknak, de nyilván az én mintavételi arányom igazából kb 0 a baráti körömmel... Viszont akkor sok szerencsés ember volt köztük :D
persze, hogy lutri és nincs garancia semmire de én azt láttam, hogy az emberek nagy százalékának bőven "megérte".

[ Szerkesztve ]

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#195587) kicsicsuvi válasza xAttilax (#195586) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Nem is adtam össze. Tényleg nem tudom, hogy hogy írjam le ennél érthetőbben: ha 0,2% esélyed van arra, hogy esik egy tier 8-as tank egy dobozból, akkor 99,8% esélyed van rá, hogy nem esik ki. Arra, hogy két egymást követő dobozból szintén ne essen ki, 0,998*0,998 esélyed van, tehát 99,6004%. Arra, hogy 3 dobozból egyszer se essen, 0,998*0,998*0,998, azaz 0,998^3, vagy 99,4011992% az esély. Arra, hogy 50 dobozból egy se essen, 0,998^50, azaz ~90,4747% az esély. Tehát arra, hogy 50 dobozból legalább 1 essen, 1-0,998^50, azaz ~9,5253% az esély.

(#195588) Bobyjack válasza xAttilax (#195586) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Itt van RagingRaptor videója az idei bontásról. 2012 doboz nyitásából gyűjtötte az infót, valós eredményekből, nem bemondásból. 3.28% esély jött ki a fenti mintából T8 tank nyitására.

(#195589) xAttilax válasza kicsicsuvi (#195587) üzenetére


xAttilax
őstag

igen értem, faszát írtál. sorry bro :R

Bobyjack: én elhiszem, tényleg az érzetem mást de annak semmi alapja nincs.

[ Szerkesztve ]

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#195590) MZsoltee


MZsoltee
veterán

2020-as frontline-ről tudtok valamit, lehet valamit tudni már?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#195591) kicsicsuvi válasza xAttilax (#195589) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Np, csak felcseszem magam, ha kapásból lehülyéznek, ahelyett hogy megkérdeznék, miért ennyi.

(#195592) ooloo válasza e-newsee (#195585) üzenetére


ooloo
őstag

Hogy mi miért és hogyan működik a marketingben , ahhoz nem értek . Az viszont szinte biztos , hogy a kemény mag az első napokban vette meg a ládákat , és ekkor fogyott el durván az idei event alatt eladott ládáknak több mint a fele .

kicsicsuvi : Ha sűrűbben fogsz ide járni , akkor megszokod és lepereg rólad . Avagy megszöksz . ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195593) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Eddig én nem tartoztam azok közé, akik állandóan szidják a WG-t, de most csatlakozom a csapathoz. A Tankrewards-on akadtam ki. Az előző sorozatban úgy szólt a kiírás, hogy az egyes tokenekhez a minimum tier volt meghatározva. Azaz, T10-ben lenyomtad a 10 győztes csatát, akkor meg is volt a napi adag. Most viszont nem minimum tier van megadva, hanem konkrét tier. Vagyis minden tierben játszani kellene egy győztes csatát, ahol benne vagy a top10 XP szerzőben. Na. Ez T5 alatt szinte lehetetlen. Olyan szinten gyenge csapatok vannak, hogy lehetetlen nyerni. Hiába vagyok első a csapatban, ha veszítünk... Tudom, ha mi mindig veszítünk, akkor van, aki nyer, de az alacsony tierben eléggé fájó dolog akkor is...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#195594) malystryx válasza #21346560 (#195569) üzenetére


malystryx
senior tag

Na itt egy élő példa amiről tegnap írtam, szegény ellenfél 50 B-je 3700-at sebzett, és kevesebb xp-t kapott mint a nálatok lévő utolsó aki gyakorlatilag ágyútöltelék volt. Ezt 7 éve megígérték hogy kompenzálják. Jó lett! :C Problem solved. :DD

(#195595) KISDUCK válasza lacibacsi (#195593) üzenetére


KISDUCK
addikt

Előző rewards programban csak játszani kellett, nem volt kötelező győzni. Ha 8,9,10 tierben teljesíted a küldetéseket akkor 19 nap alatt elérheted a tankot.

(#195596) ollie válasza Stigma.HC (#195571) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1% körüli az esély az új, tier 8-as tankokra (tankonként), legalábbis a statisztikák szerint, amit páran gyűjtöttek.

[ Szerkesztve ]

***

(#195597) Bobyjack válasza xAttilax (#195589) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ezek a számok tükrözik a valóságot. Sokan kevés ládából (3-11) is kiejtettek nagy tankokat, megint másoknak meg 50-75 darabból sem esett egy sem. Az további tény, hogy a kifizetődés idén gyengébb volt tavalyhoz képest.

(#195590) MZsoltee: Én annyi infót szedtem fel, hogy összességében kevesebb nap Frontline lesz jövőre, mint idén, mert 2019-ben kicsit túltolták.

(#195598) lacibacsi válasza KISDUCK (#195595) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igaz! Még győzni sem kellett. 10 db tier 10 csata, oszt jónapot... Most sokkal szigorúbbak a feltételek...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#195599) ollie válasza lacibacsi (#195593) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyáltalán nem nehéz, mert 23 napig tart, van olyan küldi (bármilyen tankkal, és nem kell nyerni!), ami napi 100 pontot ad, és összesen 30 pontot kell gyűjteni. Tehát ez eleve 2300 pont, és még minden nap játszol párat tier 8+-szal, mert azok 20 pontot adnak, és meg is lesz a 3000 pont a végére.

***

(#195600) jimmy74


jimmy74
őstag

ha töredékből kinyitok pl egy 10-es gépet(a nyolcas kinyitva de nincs megvéve)attól nem tudom megvenni a 10-est gondolom mert a 9-est is ki kell nyitnom akkor?!
vagyis nem tudom átugrani a9-est igy amit szerettem volna :) csak ha rádobok xpt vagy töredéket.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.