Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#194201) e-newsee válasza Jadro (#194198) üzenetére


e-newsee
addikt

Az e-penisről meg ne is beszéljünk ilyen hidegben! ;] :P

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#194202) e-newsee válasza kchryss (#194195) üzenetére


e-newsee
addikt

Erre jutottam én is, mert egy időben volt 64bites launcher, én akkor azt használtam, és hiba nélkül futott is nálam. Aztán az 1.7-tel talán (vagy előtte egy mikropöccsel, nem tudom) kivették a 64bites launcher exe-jét, azóta én is ezen filóztam, hogy az az egy szem launcher vajon melyiket indítja. De akkor ezek szerint a 32-eset. Bár hozzáteszem, próbáltam párszor indítani közvetlen a 64 bites wotot, és azzal sem volt gondom, csak aztán feladtam.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#194203) Bobyjack válasza peterson79 (#194197) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A 62% az találati arány. Ennek egy részhalmaza az átütések aránya.

Egyébként a 62%-al a szerver jobbjai között vagy:

Amíg meg nem néztem nem tudtam, hogy a 73.5%-om ennyivel odébb van a szerver átlagtól:

Érdekes lenne látni valamilyen statisztikai módszerrel, hogy milyen szoros az összefüggés a találati arány, WN8 és WR között. Eddig azt gondoltam volna, hogy nem különösebben nagy, de Skill 76%-ából és Emilia 77,7%-ából ítélve jóval magasabbnak tűnik mint elsőre gondolná az ember.

(#194204) galervin93 válasza Bobyjack (#194203) üzenetére


galervin93
őstag

Pedig tök egyértelmű, több bevitt lövés, több átütő lövés = több sebzés.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#194205) Bobyjack válasza galervin93 (#194204) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nem feltétlenül, mert hiába találsz arányaiban sokszor, ha korán halsz és kevésszer sütöd el az ágyúd. Ezért gondoltam, hogy nem egyértelmű az összefüggés.

(#194206) peterson79: Oda nem felemelnek, hanem te tudod magadat felemelni. És sok befeketetett idővel és gyakorlással meg lehet csinálni. Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#194206) peterson79 válasza galervin93 (#194200) üzenetére


peterson79
őstag

Már többször leírtam, hogy személy szerint a saját HP lesebzése motivál egy -egy meccs során. Persze a győzelem is fontos és mindent megteszek érte, a saját képességeim szerint.
Ezen túl csak a küldetések teljesítése és a jutalom tankok birtoklása a legvégső cél, az egy olyan valami ami Felhővárosban van és oda csak a legjobbak juthatnak el:)
De talán egyszer engem is felemelnek oda :D

(#194207) peterson79 válasza Bobyjack (#194205) üzenetére


peterson79
őstag

Ez jó gondolatmenet, annyira nem egyszerű a képlet.

(#194208) adamgreen


adamgreen
senior tag

Goldot kreditet bekésziteni holnaptól indul a leárazás egy hétig.plusz 25 én black market :DDD
[link]

(#194209) e-newsee válasza Bobyjack (#194205) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez igaz, de itt is, mint a statisztikában általában, a szélsőséges esetekből (pl a te példádból) van kevés számú. A teljes állományra vetítve legalábbis. A játék nagy átlagát tekintve teljesen helytálló az, hogy több találat->több sebzés->nagyobb WR és WN8. Mivel a WR-hez a legfontosabb a sebzés (összes ellenfél kilövése, így dől el a legtöbb csata), a sebzéshez meg találat kell.
Annyi, hogy ez ugye nem lesz normál eloszlás, mert a maximum sebzés egy csatában 45k lehet (ha egyedül lősz ki 15 Maust), így ahogy nő az átlag sebzés, egy szint után drasztikusan csökken az azt elérők száma. Mert ahhoz ugye magas tier kell, és ott is jónak kell lenni. Ezért a sebzés nem jó adat egy játékos megítélésére önmagában, mert t5-ig az átlag 6-700 sebzés bőven jó, míg t8-ban az még csak bot szint. Az átütő találatok száma egy fokkal jobb, de ott is beleszól az RNG, amit egy jobb játékos a pontosabb célzással tud kompenzálni, de nem akármilyen mértékben.
Tehát összességében a találati arány nagyon is párban jár a jó teljesítménnyel, és a WR-tel, mert minél jobban célzol, annál kevesebb teret engedsz az RNG-nek, ergo annál jobban befolyással vagy a csatára.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#194210) Massmurderer válasza e-newsee (#194209) üzenetére


Massmurderer
őstag

Volt úgy hogy 11:3 volt az állás,és bukó volt mert elörerohantak,nem mertek foglalni,sirtak az artynak hogy ide-oda löjön,azt light,med berobogott a bázisunkra,és mivel mindenki a tuloldalon volt,röhögve foglalt az ellen.Sokan úgy kezdik hogy már ellen bázist mutogatják,jelölik az elsö 10mpbe.Light általába kirohan ész nélkül foglalni,de fél pályánál kilövik.

(#194211) Moleman válasza adamgreen (#194208) üzenetére


Moleman
addikt

Hát ez nagyon sovány. :D
Még jó, hogy egy 10-est meg három 8-ast akarok venni, de így a többi 9 kiszemelt szomorkodhat tovább a polcon.

(#194212) e-newsee válasza Massmurderer (#194210) üzenetére


e-newsee
addikt

Oookkééé, de ez hol kapcsolódik az én kommentemhez? Úgy önmagában rendben van, mint hozzászólás, csak az összefüggést nem értem. :F

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#194213) po1son válasza adamgreen (#194208) üzenetére


po1son
addikt

Hát ez a 15% nem valami sok, igazán adhatak volna 30%-ot is karácsonykor. 4x tier 10-es 3x tier 9-et terveztem venni, ami így is ~30m kredit lesz. :(((

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#194214) adrian360 válasza Massmurderer (#194210) üzenetére


adrian360
őstag

egyszer azért sírsz, hogy soha nem mennek előre az emberek, most meg azért sirsz mert előre mennek. neked mindennel is bajod van.

(#194215) Dr.Én válasza po1son (#194213) üzenetére


Dr.Én
veterán

sajnos tavaly is csak ennyit engedtek ilyenkor :U :(((
nekem is lenne mit megvenni, de így kivárok, gyűjtök és várom hogy mi lesz a fekete piacon inkább

WOT: kissio

(#194216) Jadro válasza Dr.Én (#194215) üzenetére


Jadro
veterán

Dettó. A X-es tankok megvárnak. Egyelőre 21 millám van csak, de dől a lé legalább. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#194217) Massmurderer válasza adrian360 (#194214) üzenetére


Massmurderer
őstag

Irtam,sirni nem szoktam,max te.Ha itt valaki ir,azt te sirásnak veszed,akkor te is sirsz.

(#194218) jimmy74 válasza adamgreen (#194208) üzenetére


jimmy74
őstag

még jó hogy vettem négy tier 10-est tegnapelőtt ;]

WoT:jimmbo

(#194219) po1son válasza Dr.Én (#194215) üzenetére


po1son
addikt

Hmmm igazad van, lehet érdemes lenne várni. Black market múltkor hogyan működött? Szerver újraindításnal hajnalban kezdődött egy deal és limitált darab szám? Kihagytam ~2 évet és nekem aránylag meg új dolog számomra. :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#194220) Argh! válasza po1son (#194219) üzenetére


Argh!
aktív tag

Itt ni [link] :K

(#194221) Massmurderer válasza po1son (#194219) üzenetére


Massmurderer
őstag

Drágák nagyon,meg hamar elkapkodják. Waffenträger auf E 100 arany szinbe állitólag bent lesz,50 millió kredit vagy 50.000 arany .Wotinfon legalábbis ezt irják.

(#194222) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Üdv, újra, nem tudom hanyadjára. ;]

Néztem twitch-en live-okat, kedvet kaptam a játékhoz megint. ;]
Egy dolog égette ki a szemem, egy két csoda tankfestés, amitől ledobtam a láncot, ezeket, ki tudom kapcsolni valami módon?

(#194223) po1son válasza Argh! (#194220) üzenetére


po1son
addikt

Köszi, ahogy olvasgatom a kommenteket wotinfon reggel 6-kor és este 6-kor volt új ajánlat limitált darab számba... Viszont annyira érdekes tankok nem voltak az előzőbe, ami engem érdekelne, maximum a foch 155-nek csábulnék el... :B

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#194224) Argh! válasza grizlisandor (#194222) üzenetére


Argh!
aktív tag

De miért nem akarod látni a Piros nyalókás kárácsonyi T34-em? :C
Beállitásokba van a történelmileg nem hiteles elemek elrejtése. :K

(#194225) grizlisandor válasza Argh! (#194224) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, akkor töltöm is le a játékot. :B

(#194226) e-newsee válasza Argh! (#194224) üzenetére


e-newsee
addikt

Haverom felrakta a G.W.E100-ra a karácsonyi csomagolásos festés. Azt mondja azért, mert így olyan, mint egy nagy ajándékdoboz, ami csak úgy ontja magából a szeretetet. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#194227) jano_77 válasza adamgreen (#194208) üzenetére


jano_77
nagyúr

15%!? Elég sovány Karácsonyi akció. :((( No de legalább van vmi. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#194228) Dr.Én válasza Jadro (#194216) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nekem 38 milla van, most nagyon lehet termelni a zsetont...
most leginkább a pattintos küldik miatta VK Bélát (VK 45.02 (P) Ausf. B )akarom megvenni ...rakok bele nőciket és hadd fájjon a fejem miattuk :DDD

WOT: kissio

(#194229) notika77 válasza notika77 (#194098) üzenetére


notika77
senior tag

12 days of Tankmas 20-i (8.) kód: 4LL1W4NTI5G0L9

(#194230) jano_77 válasza notika77 (#194229) üzenetére


jano_77
nagyúr

:R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#194231) notika77


notika77
senior tag

Még két kód Skill Twitch közvetítéséből:
VERYMERRYMIKAS
50KFOLLOWERSONIG

szerk.: Ezek nem tudom mit adnak. Működnek, de még nem érkezett semmi a garázsba.
szerk.: Twitchen meg is volt a sorsolás, valószínűleg ezekkel lehetett nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#194232) KisApám


KisApám
addikt

Van valakinek Caernarvon Action X?
Tapasztalat? Megéri?
Gyorsabban tölt mint a másik 2 prém (Centurion Mk. 5/1 RAAC és az FV 4202 megvan).

A 2018-as albumok megmaradnak jövőre a skinekkel?
Vagy azokat a skineket váltsam ki most főleg ,a töredékekkel?

A VERYMERRYMIKAS nálam not valid...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#194233) Dr.Én válasza KisApám (#194232) üzenetére


Dr.Én
veterán

4,87 mp alatt tölt BIA-s legénységgel...
de ez ugye heavy tank, míg a másik kettő amit mondasz a pedig med

WOT: kissio

(#194234) Warton válasza KisApám (#194232) üzenetére


Warton
őstag

Ha megvan a Centurion szerintem felesleges. Egyébként megéri, az egyik kedvencem a Progetto és az IS3-A után.

(#194235) KisApám válasza Warton (#194234) üzenetére


KisApám
addikt

EZ alapján a DPM egész jó a másik 2 db TIER VIII-as prémtankhoz képest.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#194236) Emu


Emu
őstag

Kifejlesztettem AMX 13 105-t, és T100LT-t is. Szerintetek fogok még játszani a kilences kistesókkal, vagy eladhatom őket? (Játékélményben űberelik elődeiket?)

(#194237) kchryss válasza Bobyjack (#194203) üzenetére


kchryss
addikt

Találati arány csak akkor lenne releváns statisztikai adat ha szűrve lenne a lövés oka, ami nem lehetséges és akkor is csak tankonként nézve.
A jó játékosok jellemzően többször lőnek vakon ami csökkenti a találati arányukat. Skillnek például átlagban szerintem csatánként 3 vak lövése biztos van amiből mondjuk minden 6. talál csak.
Az se mindegy milyen tankkal játszik valaki zömében, pontos tank jobb találtai arány, pontatlan tank rosszabb arány. A játékstílus sem mindegy, van aki csak a biztos szitukban lő és nagyon sokan lőnek akkor is ha 1% esély van a találatra, hátha beadja alapon.
És akkor még nem is beszéltünk az olyan tényezőkről, hogy valaki szokott-e csak úgy fun-ból puffogtatni. Én például néha unalmamban lövöldözöm a léghajókat, néha durrogtatom az autókat és hordókat és nézem a robbanási effektet. De Skill is szokott a cap-en táncolva feltartott csővel az égbe lövöldözni.
De ha még ez mind ki is lenne szűrve akkor sem lehetne tudni, hogy ha alacsony a találati arány az a tudás hiánya miatt, játékstílus miatt, rossz internet, gyenge fps, touchpad miatt van-e.

[ Szerkesztve ]

(#194238) peterson79 válasza Emu (#194236) üzenetére


peterson79
őstag

T100lt egyik legjobb light, ott szerintem csak azzal érdemes menni, de majd kitapasztalod pár kör után, a másik nincs meg még. Várok a leárazásra.

(#194239) kchryss válasza notika77 (#194231) üzenetére


kchryss
addikt

Utolsó nap ki fogják sorsolni egy szerencsés nyertesnek az összes prémium tankot és ez nem vicc. :D
Remélem azzal még nem lőttem el a puskaport, hogy tegnap engem is kisorsoltak. Én a 360 prém napra vagy a csodalaptopra pályázok. ;]

(#194240) notika77 válasza kchryss (#194239) üzenetére


notika77
senior tag

Jobban szurkolok neked, mint magamnak :).

(#194241) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Eu1 seron 8-9-10 tierbe játszik valaki??Már a 7ik alkalom hogy 1000-2000csatásokkal tesz össze,akkor tutti a bukás.7-800csatás is7el meg e100al futkározik.

(#194242) jr1994 válasza Emu (#194236) üzenetére


jr1994
addikt

A 13 105-öt nemrég próbáltam ki, nekem is most lett meg. Elsőre kicsit csalódás, de sokat kihagytam, és tier 10-ben nem nagyon mentem még azóta, úgyhogy simán lehet hogy user error. De az 1400 hp az nagyon kevés szerintem. A 13 90-et a rebalance óta nagyon szeretem, azt lehet hogy megtartom. A T-100-ra kíváncsi leszek, lehet azt is megveszem. Illetve akár átugorhatnám a 9-es kerekest, csak az a gond, hogy még a kisebbekkel sem tudok játszani :D

A tier 8 viszont meglepően jól megy most*, és vérgre nekiállhattam a Chimera küldiknek isdd, úgyhogy dől a kredit :D

* Egy kivétellel, megvettem az LT432-t a kalendárból, de azt még nem érzem. De ez teljes mértékben user error :))

Olvastam, hogy mostanában hiányoljátok a fogyócikk leárazást, lehet hogy most sem lesz?

Egy nagy dísz hiányzik a gyűjteményemből, érdemes legyártani 5000-ért? Eddig egyet craftoltam (még 500-ért), aztán kettőt kinyitottam.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#194243) ollie válasza Emu (#194236) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a 13 90 jobb a tierjében, mint a 13 105.

***

(#194244) jano_77


jano_77
nagyúr

Tudom, hogy gyűlölet tárgya az arty, de azért megkérdezem, hátha kapok a velük játszóktól értelmes választ:
Érdemes az Obj.261 megvenni, jobb mint a 212A? Ez utóbbi kellemes csalódás volt számomra, ez volt az az arty, aminél azt éreztem, hogy legtöbbször oda is lő, ahová célzom vele. :K
Amiatt kérdezem, mert most adom el a már kihúzott tankokat, hogy holnap ne olcsóbban kelljen. Ha esetleg van még másnak is eladásra szánt tankja, még ma tegye meg! ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#194245) h1mpi válasza jano_77 (#194244) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én eladtam, tier x-ben alig sebzett Nekem. 9-ben sokkal jobb a 212A

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#194246) ooloo válasza peterson79 (#194206) üzenetére


ooloo
őstag

Nekem a gunmark % növelése a motiváció , de azt , hogy mennyire sikeres , azt nem firtatnám . :B A másik , amibe kapaszkodok , az a kredit harácsolás ... ebben klasszisokkal jobb vagyok . :DDD
Nekem pár napja - mióta meglibbentették a hírt - a Waffenträger Auf E 100 a végső cél . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#194247) KisApám


KisApám
addikt

A HELYES kód:

VERYMERRYMIKASA

(és nem VERYMERRYMIKAS)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#194248) lacibacsi válasza KisApám (#194247) üzenetére


lacibacsi
addikt

:C

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#194249) Moleman válasza KisApám (#194247) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, ezt már megette.
Lehet tudni, hogy mit adnak? Én nem láttam semmit.

(#194231) notika77
Neked is nagyon köszi, mint a napi kódokat is. :)

(#194250) jano_77 válasza h1mpi (#194245) üzenetére


jano_77
nagyúr

vagyis akkor szerinted nem éri meg a X-est megvenni!?
Kb mint az amcsi arty ágnál!? Ott is legtöbben megtartják a 9-est.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.