Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#195501) Stigma.HC válasza jano_77 (#195499) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Sima garázshely. Még kreditet lehet kiszedni belőle, el kell adni előtte.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#195502) peterson79 válasza Stauffenberg (#195500) üzenetére


peterson79
őstag

Igen, értem az analógiát, már Én is ezt írtam a végén, hogy lehet ennek többféle értelmezése is magyarul, végül is ráhúzhatjuk erre is. Mindegy, akinek nem inge nem veszi, szórakozásért mindig is kellett fizetni valamilyen úton-módon, ha már nem telik rá, akkor nyomom f2p-be, addig meg...

(#195503) dualface válasza Stauffenberg (#195500) üzenetére


dualface
tag

Az első értelmes hozzászólás a témában. A felhozott példa is nagyon jó.

Régen is pay to win volt a játék, csak a gold ammot a top klánok vették maguknak, más nem nagyon engedhette meg magának.
Én talán 2013 óta játszom, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Sosem vettem se goldot, se prémium fiókot. Egyedüli pénzkiadásom a játékban egy SU-122-44 volt valami 3000 forintért akciósan. (Dolgozó emberként amúgy én totálisan le voltam döbbenve, ahogy itt jó páran leírták mennyit költenek évente a játékra, röpködtek a 30-40-50 ezrek néha "csak" jelzővel. Emiatt le a kalappal WG előtt)

Az a helyzet, hogy amíg csak a tankok kihúzási idejét csökkented (prémium fiók, több xp, bónusz xp, pálya kizárás) addig nem beszélhetünk "pay to win"-ről, mert nem kapsz konkrét előnyt a játékban az ellenfeleiddel szemben.

Viszont a gold ammo tökéletesen kimeríti a P2W definícióját. Többet fizetsz egy olyan lőszerért, ami adott körülmények között többet fog sebezni, mint a nomál lőszer. És itt most fontos hogy ne egy adott szituációra gondolj, hanem több millió leadott lövésre a játékban. Átlag Pista a random E-100ban auto-aimmel golddal 10-ből 7szer sebez, normál lövedékkel meg csak 3szor.
Igen vehetsz creditért prémium lőszert. Bárki vehet, bármikor. És itt vissza is érünk az autós példára: a lehetőség adott, csak nem engedheted meg magadnak. Én már nagyon sok 10es tankot kihúztam, van is jó pár millió creditem, DE:
-tier 8 fölött csak akkor veszek tankot, ha akcióban van (15-30%)
-csak akkor adok el tankot, ha nem akciós (így a teljes ár 50%-át kapod vissza)
-fogyóeszközt csak akcióban veszem
-felszerelést szintén csak akcióban vettem
-a kapott prémium fogyóeszközök nagy részét amiket küldetésből kaptam eladom, amikor nem akciós
-prémium fogyóeszközt csak tier 10ben használok
-prémium lőszert nagyon keveset használok, igazából 10-nél több szinte egy járgányban sincs, de a jellemző, hogy 5-öt viszek, de a csaták nagy részében nem is lövök el egyet sem.
- tier 10ben kevés csatát, főleg mióta nincs időm aktívan klánozni.

Nem vagyok kifejezetten jó játékos, régebben amikor még aktívan játszottam kék, most már sajnos inkább csak zöld szintet hozok, de az átlag narancs játékos már tier 8ban is minuszos prémium nélkül. Na ha még ennek a tetejébe goldot lőnék orrba szájba gyorsan leapadna az a pár millió credit.

Tehát attól, mert meg tudsz venni valami creditért, még nem biztos hogy tényleg megengedheted magadnak hogy használd rendszeresen. Ki van ez számolva, méghozzá jól, mert rengetegen észre se veszik mennyit fizetnek a WG-nek azért hogy szórhassák a goldot.
Jól csinálják nagyon!

(#195504) 3


3
senior tag

Szerintem a realitást kell mértéknek tekinteni. Legyen három sztereotip emberünk: egy gettólakó, egy átlagalkalmazott és egy felsővezető. A gettólakó sosem fog annyit költeni a játékra, mint a másik kettő, és frusztrált is, mert gettóban lakik. Bemegy a csatába a nagy nehezen kihúzott IS-3-mal, és azt látja, hogy harminc tier 8-as tankból legalább tizenöt újhullámos prémium tank. Persze, elvben megszerezhette volna például a Progettót ingyen, gyakorlatban nem volt rá lehetősége. Természetesen kinyithatta volna ládából a Defendert, de csak egy tizenegyes ládára volt pénze, és nem volt szerencséje (Turánt nyitott, 3D stílusokat, meg prémium napot). Gettólakónk szeretne kikapcsolódni, és érthető, ha frusztrált, amikor a csaták kétharmadában elsősorban Defenderek és E75 TS-ek ellen kell küzdenie. Olyan tankok ellen, amelyek egy vele azonos tudású játékos kezében prémium fiókkal annyi kreditet hoznak, amivel állandóan a legjobb fogyócikkek tarthatók a járműveken, és néhány prémium lövedék ellövése sem probléma. Sokan ezt fordítva nézik. Úgy gondolják, hogy ha valami, ami pénzért megvehető, megszerezhető seggeléssel vagy tanulással, akkor nincs p2w. Nekik is a valóságból kellene kiindulni. A relatíve aktív játékosok hány százaléka szerzett - a gettólakó mértékével nézve - kis anyagi ráfordítással jól használható (jó játszani vele és jövedelmező is) prémium tankot? Szerintem maximum 0,1%. Azt is figyelembe kéne venni, mi a cél, vagyis mitől érdekes játék a WoT. Az emberek nagy többségének az eredményesség így vagy úgy, de fontos elem a játékban. Költés nélkül egy átlagos játékosnak nem sok sikerélménye lesz, mert nem csupán a fejlesztéssel nem tud haladni, hanem a csaták java része is élvezhetetlen számára. A debil és a megalkuvó játékosok érzik jól magukat fizetős vagy kreditigényes opciók nélkül, míg a tehetségesek azért tudnak meglenni költés nélkül, mert a képességeikkel kitermelik a kreditet, megszerzik a prémium tankokat. Illetve ott vannak azok is, akik nem debilek, nem megalkuvók, nem tehetségesek, csak olyan szinten tojnak mindenre, hogy számukra a tehetségüktől függetlenül élvezetes a játék. Szerintem ezek a hétköznapi zen mesterek a legirigylésreméltóbb játékosok. :) Konklúzió: lehet költés nélkül WoT-ozni, de egy átlagos játékos (átlagos képességekkel, átlagos mennyiségű (értsd korlátozott) játékra fordítható idővel stb.) számára az élvezetes csatározáshoz költeni kell. A sztereotip átlagalkalmazottunk úgy-ahogy tud költögetni a játékra, a felsővezetőnk pedig bármit megvehet. Ha győzelem alatt a saját játékbeli céljaink elérését értjük, akkor szerintem a legtöbbünk számára élvezhetetlen lenne a játék költés nélkül (függetlenül attól, hogy a jelenben költünk, vagy a múltbéli költésünk gyümölcsét élvezzük ma). Ha győzelem alatt azt érjük, hogy két hasonló képességű játékos közül ki állhat a dobogó magasabb fokára, akkor minden bizonnyal a fizető játékos lesz a győztes. Akárhogy is, ha a győzelmet nem egy-egy csata kimenetelére értjük, hanem hosszabb távú eredményességre, magasabb átlagos elégedettségi szintre, akkor a WoT p2w. Fizetsz vagy szenvedsz. Szenvedni pedig vereség, mert a WoT egy játék. Jó esetben. (Igazából pedig csupán egy üzleti vállalkozás. Legrosszabb esetben pedig drog, ami függővé teszi és elválasztja az embert a szeretteitől, a való életben való fejlődéstől, eredményességtől.)

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#195505) Atti777


Atti777
senior tag

Azt hiszem páran félreértik a pay2win jelentését.
Nem arról van szó, hogy befizetsz némi lokál kreditet, és cserébe kapsz egy nagy piros "Győzni akarok" gombot, amit ha megnyomsz, akkor a játék legszarabb tankjával, 1hp-n is nyersz 15 Obj. 279 ellen.
Ez arról szól, hogy pénzért olyan előnyt szerzel a játékban, amit ingyen nem (vagy csak irreálisan nehezen) tudsz elérni.
A prémium előfizetés ezért itt nem is jön szóba, megkönnyíti az előrehaladást, de közvetlenül nem ad behozhatatlan előnyt.
A "gold ammo" név nem véletlenül alakult ki, a játék elején 1-2 évig csak goldért lehetett megvenni, amihez az átlag játékos csak pénzért jutott hozzá. Később az erősödő pay2win hangulat miatt változtatott ezen a WG.
Cserébe hozzák ki a túltolt prém tankokat. És még csak nem is annyira új a jelenség, jó példa a kchryss által linkelt Pz II J (nem véletlen, hogy csak 100 €-s csomagban lehetett megvenni, mert teljesen tönkretette volna a low tiert), de lehetne mondani a Defendert, vagy az új kétcsöves csodát is.
Egyik sem a Nagy Piros Gomb, de ha két egyforma tudású játékos szembe kerül, csak az egyik az OP prém tankban ül, a másik pedig a tech treeből kifejleszthetőben, akkor 10-ből 8-szor a fizetős fog győzni.
És ez a pay to win.
És ne keverjük ide azt, hogy ha 1,5-2 hétig minden nap 8-10 órát játszol, akkor te is kaphatsz egy prémium tankot ingyen, mert ez a játékosok 99%-nak nem opció.
Némileg kapcsolódik: QB: Playing for FREE is HARD in World of Tanks! [link]

szerk: na ilyen, ha 1,5 óráig írok egy hsz-t :D

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#195506) Stauffenberg válasza peterson79 (#195502) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"szórakozásért mindig is kellett fizetni valamilyen úton-módon"

Félreértés ne essék: Legális úton zenét hallható, videojátékokat megvásároló, moziba járó, streaming szolgáltatóknál pénzt költő ember vagyok. Fotósként én is értem azt, hogy a tartalomelőállításból hivatásszerűen élők joggal várják el a fizetséget. Én örömmel adok pénzt a szórakozásért, nem is ez a bajom.

Csak ez a jelenlegi rendszer az, ami kevésbé van ínyemre. Vannak ennél sokkal masszívabban pénzköltést kizsaroló játékok is, messze nem a WoT a legszörnyűbb ezen a téren. De jobb lenne a szájízem egy sokkal inkább fair rendszer esetén ami jutalmazza a belefektetett tudást (hogy megtanulod és meg is célzod a weak spotokat).

Hát képzeljük már el milyen lenne egy Counter-Strike ha a normál lőszer nem ütné át a golyóálló mellényt és az RNG-vel bolondított szórási rendszer a fejre leadott lövések csak kis százalékát küldené tényleg oda, de érkezne megoldásként a drága prémium lőszer, ami már átüti a mellényt is, csak ahhoz, hogy arra a lőszerre legyen elég zsetonod állandó szűkölködés és idegeskedés nélkül, kell egy prémium előfizetés, meg egy prémium AK-47. Mivel nem közvetlenül kérné el a Valve a prémium lőszerre a valódi euróidat, hanem közvetve, más feláras extrákon keresztül, ezért a CS topikban is ugyanezek a viták mennének le: A "CS nem is P2W, mert bárki megveheti a prémium lőszert".

[ Szerkesztve ]

(#195507) kicsicsuvi válasza Stauffenberg (#195500) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Nagyon ritkán látogatok ide, még ritkábban írok bármit, de azért egy fontos dolog: Mint jelent a "win" a pay-to-win-ben? CW win-t? Egy free to play játékos is simán össze tudja szedni rá a kreditet, hogy full golddal, kajával, direktívákkal toljon végig egy-egy kampányt minden gond nélkül, akár csak a prémium fiókos társa. SH Advance win-t? Tournament win-t? Ranked win-t? Mindegyikre igaz ugyanaz, mint a CW-re. Tier 10-ben nincsenek prémium tankok, goldért közvetlen előnyt nem tudsz venni egyetlen csatára sem. Legfeljebb 2-3 csata az ingyen szerzett prémium tier 8-assal, és meg is van a kredit a következő Rankedre. Ráadásul elég ritkán is vannak ezek az eventek ahhoz, hogy két event között kényelmesen összeszedj 10-15 millió kreditet, hogy ne kelljen ranked vagy cw közben randomozni. Free to play játékosként, - bár valóban többet kell kreditet grindolni - minden esélyed adott arra, hogy a prém fiókos, prém tankos ellenfelekkel pontosan egyenlő feltételekkel szállj harcba. Ez alapján a WoT egyáltalán nem pay-to-win, csak pay-to-grind-less.

Akkor fordul meg az egész, hogy ha a "win"-t máshogy definiáljátok. A world of tanks egy nagyon kazuár játék, a játékosbázis jelentős része egyáltalán nem játszik a kompetitív játékmódokban. Ráadásul elég későn is jöttek ezek a játékmódok, én 2013-ban kezdtem játszani, 3 évvel a megjelenése után, és akkor még se stronghold, se ranked, se csapat-csaták nem voltak, gyakorlatilag egyedül CW-zni (meg századozni, de hát az is elég ritka volt) lehetett a randomon kívül. Pont ezért máig az van, hogy ha egy játékos tudására vagy kíváncsi, a wn8-at fogod megnézni - az pedig nem cw-t, advance-t, rankedet néz, hanem csak és kizárólag randomot. Ha pedig maximalizálni akarod a wn8-ad, ahhoz bizony fizetni kell. Két pontosan azonos tudású játékos közül mindig annak lesz magasabb a wn8-a, aki fizet - free xp-ből megveszi a modulokat az új tankokra és nem kell stock-ként grindolnia, át tudja ugrani szintén free xp-ből a szar tankokat, mellé kajával és nagy javítóval, esetleg még direktívákkal megy minden meccsre. Megveheti a legjobb prémtankokat, és azzal grindolhat kreditet az ingyen elérhetők helyett, vagy vehet rögtön 5 skilles legénységet, és nem kell 75%-ossal szívnia. Mi ez, ha nem pay-to-win?

Az viszont teljesen abszurd, és talán a pvp mmo játékok közül egyedülálló, hogy itt a random csaták alapján ítéljük meg egy játékos tudásást. Javítsatok ki ha nincs igazam, de amennyire én tudom, minden más pvp játékban valamilyen ranked játékmód az alapértelmezett, nem pedig a random. Random mindenhol máshol csak a funolásra van, új feature-ok tesztelésére, esetleg grindolásra, de semmiképpen nem arra, hogy megmutasd, te vagy a Jani. Sehol senkit nem érdekel, hogy neked 60%-os winrate-ed van randomban, csak az számít, hogy rankeden hogy teljesítesz.

(#195508) Stauffenberg válasza kicsicsuvi (#195507) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt megint csak a jelzőkön ugrálást látom. Leírtam, hogy a "pay-to-win" egy szarkasztikus, gúnyos jelző, amit a legritkább esetben kell tényleg szó szerint venni és amíg mindenki azzal van elfoglalva, hogy a tökéletes jelzőt megtalálja, csak a lényeg sikkad el.

Aki több prémium fogyóeszközt, ellátmányt és lőszert tud a csatába vinni magával és ezekkel kevésbé kell fukarkodjon, az előnyben van, effektívebb a csatában és többet tesz hozzá a saját csapatához. Ennyi. Pont. Semmi többet nem mondtam ennél, legfeljebb csak azt, hogy a régi szórás rendszerben a weak spotokat kitanuló és célozni tudó játékost jutalmazta a rendszer, addig most a többet grindelőt és hát mit ad a WG-isten, pont a grindelést lehet megúszni/lerövidíteni ha fizetsz.

Felőlem nevezhetjük a rendszert "pay-to-grind-less" néven is, de amíg a kevesebb grindből több effektív "bónuszt" kihúzni képes fizető játékosnak előnye van egy csatában, addig szerintem ez csak nyelvtan zsonglőrködés az elnevezéseken.

Egy általam idealizált rendszerben mondjuk a lövegek pontosságát sokkal jobbá kéne tenni és ezzel együtt a prémium lőszer árát is emelni, így aki tud célozni és megtanulja a weak spotokat, az alap lőszerrel is érvényesülhet, míg aki mindenre csak a prémium lőszert locsolja, az még fizető játékosként is mehetne grindelni és nem csak 2 kört egy 8-as prémiummal.

(#195509) ollie válasza CirrMee (#195491) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De klánban kaphatsz aranyat is (nyilván nem árt jó játékosnak lenni hozzá), és abból már elég jó prémium tankokat lehet venni a fejlesztési fáról.

***

(#195510) ollie válasza Moleman (#195497) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem valószínű, mert most volt karácsonykor akció.

***

(#195511) wwenigma válasza ooloo (#195469) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A pótkaja mindenre dob 10%-ot vagy mennyit, látótáv, töltésidő, szórás, camo, mozgékonyság...nálam bevált csak néha elégek ha nincs poroltó. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#195512) MZsoltee válasza Stauffenberg (#195508) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ilyen alapon nagyon kevés olyan játék van, ami nem pay to win. Ha semmit nem kapsz a pénzedért, akkor nagyon nehezen adod oda önszántadból. :) Fizetni valamiért vagyunk hajlandók, de még így se szeretünk. ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#195513) e-newsee válasza Stauffenberg (#195508) üzenetére


e-newsee
addikt

Valamivel illik kompenzálni a fizetős bázist, mégpedig olyannal, aminek haszna is van. Ha az alap játék ingyenes, márpedig az, akkor csak skinekből és matricákból nem fog megélni a WG. Olyat kell adni a pénzért, ami valamilyen formában előnyt biztosít. Ha havidíjas lenne a játék, akkor meg a játékosok 80%-a eltűnne. Sőt, valószínűleg soha nem is létezett volna a WoT, mert réteg játék.

Szóval a kérdésem, hogy te mit adnál a játékosoknak, amivel rávennéd őket a költésre úgy, hogy közben nem élveznek semmilyen előnyt az ingyen játszókkal szemben?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195514) peterson79 válasza Stauffenberg (#195508) üzenetére


peterson79
őstag

Az a baj, hogy nincs előnye...de úgyse fogjuk meggyőzni egymást :)

(#195515) Stauffenberg válasza e-newsee (#195513) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Szóval a kérdésem, hogy te mit adnál a játékosoknak, amivel rávennéd őket a költésre úgy, hogy közben nem élveznek semmilyen előnyt az ingyen játszókkal szemben?"

Amit eddig is: Megúszást egy csomó unalmas grinddel szemben. Ezzel a részével semmi baj, sokaknak vagy türelme vagy ideje nincs arra, hogy hosszasan grindeljenek, lehet felőlem akár a hozzájutásuk is könnyebb a prémium lőszerhez. Csak ne legyen az, hogy sokszor már rákényszerítsen a játék a prémium lőszer lövöldözésére, mert amúgy is határeset a penetration és még a szórás is kiszámíthatatlan.

De amúgy most tök őszintén: Akik ennyire védik ezt a rendszert, azok között hányan védik ezt free accounttal és hány fórumozónak van prémium előfizetése, meg prémium pénzfosó tankja?

(#195512) MZsoltee: Azért a játékpiac nagy részét még mindig a klasszikus értékesítési modell uralja, hogy meg kell venned a játékot ahhoz, hogy játszhass vele. Sőt egyre inkább megyünk a bérlés irányába, van egy Netflixhez hasonló előfizetésed (pl: EA Access, Xbox Game Pass, stb), fejlesztő pedig minden játékosa után fejpénzt kap, nem azon kell ügyeskednie, hogyan nehezítse a nem fizető és könnyítse a fizető játékos dolgát (ebben nagyon nehéz jó és konfliktusmentes arányt megtalálni).

(#195516) xAttilax válasza Stauffenberg (#195515) üzenetére


xAttilax
senior tag

én mindig arra vagyok kíváncsi hogy akik ennyire elégedetlennek hány vannak mondjuk 55% WR felett vagy hányan kék játékosok? és nem csak a gyenge teljesítmény miatti önigazolás?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#195517) Stauffenberg válasza xAttilax (#195516) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

52% winrate és 1200 WN8 (régen inkább 1800 körül, de már nagyon rég csak casual vagyok abban az értelemben, hogy sokszor kimaradtak 6-7 hónapok két login között, legutóbb 2,5 év, ami után a visszarázódás mindig lefelé rontja az átlagot, de most az ünnepek alatt több 24 órás periódust zártam 1600-1700 WN8 körül, ez sem egy kiplakátolni való érték, de talán nem vagyok lemming). Nem vagyok kiemelkedő játékos csak valamivel átlag felett, ezt vállalom, de nem is akarok ettől feltétlenül többet, csak néha jót szórakozni és nem a csapatom terhére lenni, de jó lenne ha az RNG nem dobálná a lövéseket szanaszéjjel, mert olyan kedve van. Pont ma néztem GoodBad videót amiben a Super Hellcatet tesztelte, első meccsen az első 5 lövéséből mind messze elrepült a célpontok mellett, hatodik is csak éppenhogy talált. Nálam mindenképpen jobb játékos, de nekem is sok ilyen köröm van.

Régen is volt prémium előfizetésem, meg prémium 8-as tankom. Most is van éppen még 3 nap hátra az előfizuból (hullott a dobozból), terveztem is befizetni még 30 napot, de most nem olyan a szájízem ettől a gondolattól, mint pár éve.

(#195518) kicsicsuvi válasza xAttilax (#195516) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Nekem az all-time winrate-em nem túl magas, de a recent-em 60%+, és lila vagyok, lásd. Ráadásul randomban azért sokat szórakozok, rankedben az első két szezonban az első 1000 játékos között voltam, aki elérte a 15-ös rangot.

És szerintem a jelenlegi rendszer rossz, és egyre rosszabb irányba megy. A prémium accal nincs különösebb bajom, én is használom, az az egyetlen, amire évek óta stabilan költök (ezt is úgy, hogy megveszem a karácsonyi csomagokat, hogy legyen elég goldom egész évre a prém accra).

A játék régen sem volt tökéletes, de a prémium tankok szempontjából nekem sokkal jobban tetszett. Anno ezeket a tankokat gyakorlatilag két csoportba lehetett sorolni: vagy tierlimites, a tech tree tankoknál egyértelműen rosszabb tankok (mint pl. IS-6, 112, Panther/M10, AT-15), vagy valamilyen különleges, nem rossz, de kompetitív játékra alkalmatlan tankok voltak (mint pl. Super Pershing, KV-5, Dicker Max, T-34-3, vagy az AMX CDC). Voltak akkor is kivételek (mint ugye a Type-59) , de azok tényleg kivételek voltak, és azért kompetitív játékmódokban azok sem voltak igazán jók (legalábbis amikor én kezdtem, '13-14-ben). E-25-re meg a lefh artyra emlékszem egyedül ami igazán OP volt, de tier 5 meg 7 sosem volt semmilyen kompetitív játékmódban, így azért az annyira nem zavart. Simán lehet hogy alább már keverek pár időpontot, úgy írom le ahogy emlékszem, de elég régen volt már, javítsatok ha valami nem stimmel!

Amikor bejöttek a strongholdok, tier 6-ban a Hellcat meg KV-1S, majd a nerfelésük után az O-I, T-37 és Cromwell, tier 8-ban az IS-3, AMX 50-100, T32, T-54 ltwt meg Ru-251 dominált. Prémium tankok nagyon ritkák voltak, T-37 helyett lehetett hozni Type 64-et (de emlékeim szerint a T-37 azért erősebb volt), tier 8-ban IS-6-tal meg Type 59-cel próbálkoztak páran, de ezek is egyértelműen gyengébbek voltak a tech-tree tankoknál.

Az egész akkor kezdett megváltozni, amikor jött a berlini trió, és köztük a Cromwell B. Hirtelen lett egy Cromwellel megegyező erejű prémium, rengetegen meg is vették Strongholdozni. És WG látta hogy ez neki jó, a kompetitív prémium tankot mindenki megveszi, és elkezdtek egyre nagyobb tierű, igazán erős tankok jönni. Az egész pedig akkor vált teljesen egyértelművé, amikor megjelent az AMX M4, T26E5, Skorpio, majd jött a könnyű tankok átdolgozása, amikor gyakorlatilag minden tech tree könnyű tankot nerfeltek. Azóta is a legjobb tier 6-os light a Type 64, tier 8-ban meg egymásnak adják a stafétát a különböző prémium lightok. Nem vagyok aktív klánban, így elég keveset strongholdozok, de néha azért ha a régi haverok hívnak, megyek pár kört. Ma már, ahogy látom, tech tree tankot senki nem használ se strongholdban, se CW-n tier 6-8-ban, maximum akkor, ha xp-t akar húzni rá. Gyakorlatilag tier 8-ig minden játékmódban csak a prémium tankok dominálnak.

Ez pedig rohadt nagy probléma, tier 10 alatt egyértelműen pay to win a játék. Nem azért mert a free to play játékos nem veheti meg a kaját meg gold lőszert, hanem azért, mert jóval kisebb szerepet kaphat cw-n vagy sh-ban ha nincs pénze rá, hogy megvegye a defendert, lorr 40t-t, skorpit, vagy lt-432-t. Az egyetlen szerencse, hogy tier 10 még nem pay to win - az meg más kérdés, hogy mennyire jó ötlet, hogy a legjobb játékosoknak van csak lehetősége megszerezni a legjobb tankokat is, és ott sem a tech tree tankok dominálnak.

(#195519) Flash Gordon válasza Stauffenberg (#195508) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Még szép hogy a a "pay-to-win"-t nem kell komolyan venni, mivel nem laboratóriumi körülmények között megy 1vs1 ellen a küzdelem, két féle tankkal, amiből az egyik tele van pótkajával és goldammoval, míg a másik nem. Egyszerüen túl sok a változó ahhoz, hogy az ilyen különbség legyen meghatározó és mert mondjuk többet számít, hogy 2tieres különbséggel dobálja be a járgányokat a csatába...Most akkor elemezzük azt is, hogy mekkora előnye van annak aki mondjuk tier 10 essel lövöldöz tier 8 ra? Vagy azt, hogy pont szar csapatot fogsz ki és hiába vagy op megraknak, mert pont úgy alakult, hogy arra jött a fél ellenséges csapat, stb.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#195520) peterson79 válasza Stauffenberg (#195517) üzenetére


peterson79
őstag

Éppen erre utaltam neked. Hiába van premium előfizu és lila stat, attól még a célzókör baromi nagy és baromira szór az az ágyú...RNG-ről nem is beszélve, ha el is találod sem biztos, hogy átüti, még a gold sem..persze, az esély nagyobb..köszi.
Én nem azt mondom, hogy ez jó így ahogy van, csak feleslegesnek tartom ráfogni arra, hogy fizetünk érte és ez azért van. Legyen bojkott, ja, majd beszéld ezt meg az egymilló ruszkival :D

(#195521) kchryss válasza kicsicsuvi (#195518) üzenetére


kchryss
addikt

Emlékeim szerint amikor a stronghold bejött akkor az OI, T-54ltwt és a Ru-251 még nem létezett, de a hosszú évek lehet az én memóriám is megkoptatták. Régen volt már.

A klános élet aranykora a berlini trio érkezése körül volt. Akkoriban volt alternatíva, hogy prém tankokkal minimálisan gyengébb eredménnyel jó sok kreditet farmolj vagy nem prém tankokkal kompetitív legyél. CW-re prém/reward tank nem fért be akkoriban sok. 8-asban 1 sem, 10-esben a 907, de az is ki volt egyensúlyozva azzal, hogy minden lövésre ammo rack-et kapott.

A defender teljesen szétcseszte a 8-as sh-t, az egyre kevesebb skillt igénylő 10-es power creep tankok pedig a 10-es sh-t és a cw-t.
Mára eljutottunk oda, hogy a legerősebb összeállítás 8-as és 10-es szinten is csupa prém/reward tank és ez szerintem sincs jól így.
Érdekes lenne ha kitiltanák a prém/reward tankokat bizonyos játékmódokból. Szerintem jót tenne az adott játékmódnak, viszont nem lenne igazságos azokkal szemben akik pont azért vették meg az adott tankot, hogy ott használják.

[ Szerkesztve ]

(#195522) Stauffenberg válasza peterson79 (#195520) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nézd én sem azt mondom, hogy ez a világ vége, mert még nem tartunk ott, hogy tényleg, szó szerint is pay-to-win legyen a játék, csak vannak olyan folyamatok, amik lassan és fokozatosan elkezdték ebbe az irányba sodorni.

Valaki írta itt a napokban, hogy a botok miatt kellett a szórás nerfet bevezetni. Én értem azt, hogy valami PR-os gyakornok ezt a mesét találta ki, de legalább egymás között beszélgetve ne marketing nyelven kommunikáljunk. Marha sok logika van abban, hogy a botok miatt mindenki szívjon. A változtatások előtt hány játékost kérdeztek meg arról, hogy szeretne-e nagyobb szórást és csökkenő találati arányt, mert nem képesek mit tenni a botok ellen?

De ha jön prémium fogyóeszközként valami fejlesztett szuper kóla/szusi/csoki, amitől a lövegkezelő még pontosabb lesz és a régi rendszer szerinti középre súlyozott szórásképet adja majd, akkor legalább már mindenkinek egyértelmű lesz, hogy merre tart ez az egész.

(#195523) malystryx


malystryx
senior tag

Üdv az Uraknak! Én 7 éve nem játszottam már ezzel a játékkal, csak 1-2 csatára néha beléptem. Most karácsony óta játszom minden nap és le kell írnom pár gondolatot. Én ismerem ezeket régről, a béta óta ez nem játék hanem valami tákolmány. Rengeteg screenshotom van arról hogy milyen jó eredményeket lehetett elérni pl. KV-1, PZIV és társaival, prém nélkül összehoztunk 70-80k kredites köröket. A WG rájött, elvette a jó ágyúkat, alaposan lerontott mindent. Ezt még el is fogadtuk, mert jó volt klánban ökörködni esténként a barátokkal. Aztán egyre több érdekes dolog jött, ez a célzol a tankra, de a lövedék a tank előtt a földbe csapódik, automatikusan leesik az ágyúcső, holott célra tartasz, meg a rejtélyes 15-1, és 15-0-ás csaták. De a legjobb hogy volt amikor elkezdtük a játékot és egy laza 0/16-os winrate-el kiléptünk a játékból. Ezért is hagytam abba anno, de a mai este ismét rávilágított a szomorú igazságra. Semmi sem változott!
Leo PTA-val mentem, és a csata úgy alakult, hogy persze veszítettünk, de ezt elég érdekesen számolta ki a játék. Top xp szerző és sebzést okozó lettem a végére, az ellenfélnél 2-en lőttek nálam többet 30-40 ponttal többet talán. Nem nagy sebzés, kb 3000. Nos, 4 kilőtt tank, volt assziszt is, és kemény 489 xp járt érte. Most jönne a kérdésem, az ellenfél csapatából 2-en nem csináltak semmit, 2-en lőttek, és 2-300-as sebzéssel ugyanezt az xp-t megkapták. a többiek meg hadd ne mondjam mennyit... Majdnem végig mozgásban voltam, világítottam az ellent, hajszál híján a legtöbb sebzés mind a 30 játékos közül, 4 kilőtt tank és gyakorlatilag a nyertes csapat seggvakarója is majdnem több xp-t zsebelt be a semmittevésért. Ne haragudjatok, de én úgy gondolom hogy van baj.... Nem kicsi. Én tudom hogy vannak elhivatott játékosok, de én nem vagyok vak, és tisztában vagyok az RNG hatásaival is, de vannak túlzások.
Véleményem szerint nem lenne ez rossz játék, ha egy dolgot beletennének, amit már 8 éve kértünk tőlük, de valami irdatlan nagy hülyeséget válaszoltak vissza, HA lehetne a csaták előtt pályaválasztó!! Ezzel kilóra megvennének engem és vigyorogva mennék vissza játszani. De az volt anno a válasz hogy nem lenne elég játékos. :N Az ostobái, mégis azt kamuzzák hogy százezrek meg milliók játszanak.. Akkor ki a hülye? Gondolom én :R

(#195524) Warton


Warton
őstag

Szerintetek melyik a löveg a jobb? Tudom, hogy a legnagyobb, de azt még ki kell grájndolni. :(

(#195525) kicsicsuvi válasza kchryss (#195521) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Emlékeim szerint amikor a stronghold bejött akkor az OI, T-54ltwt és a Ru-251 még nem létezett, de a hosszú évek lehet az én memóriám is megkoptatták. Régen volt már.

Valószínűleg így van, nekem sem tiszta már :)

A klános élet aranykora a berlini trio érkezése körül volt. Akkoriban volt alternatíva, hogy prém tankokkal minimálisan gyengébb eredménnyel jó sok kreditet farmolj vagy nem prém tankokkal kompetitív legyél. CW-re prém/reward tank nem fért be akkoriban sok. 8-asban 1 sem, 10-esben a 907, de az is ki volt egyensúlyozva azzal, hogy minden lövésre ammo rack-et kapott.

Jaja, és ez így volt jól. Illetve a 907 csak reward tank volt, így azért azt nem nevezném pay to win-nek.

Érdekes lenne ha kitiltanák a prém/reward tankokat bizonyos játékmódokból. Szerintem jót tenne az adott játékmódnak, viszont nem lenne igazságos azokkal szemben akik pont azért vették meg az adott tankot, hogy ott használják.

Rankedet szerintem mindenképpen így kellene tolni. Nekem már nincs időm klánozni, nem is nagyon vannak 10-es cw reward tankjaim, és amennyit játszom, a 279e sem lesz még meg legalább 1-2 évig. Szerintem egyáltalán nem fair, hogy egy tök más játékmódban szerzett, nekem elérhetetlen tankok ellen kell küzdenem a gyengébb tech tree tankokkal. Az előző szezont skippeltem, de előtte a 3. szezonban division 1 közepéig jutottam a második hét végére, ott lett elegem abból, hogy az ellenfél tankjainak legalább háromnegyede T95/Chieftain vagy Obj 279e, néha megspékelve egy kis Obj 907-tel. Nem is az a bajom velük hogy lényegesen erősebbek lennének, hanem az, hogy (legalábbis a T95/Chieftain és az Obj 907) számomra teljesen elérhetetlenek. Még ha legalább a bond shopban ott lennének...

(#195526) jano_77


jano_77
nagyúr

King Tiger Captured meddig lesz a garázsban, miután lejárt a 7 napom?
Amúgy tök X akta ez az amazon és Twitch Prime-os regisztráció, mert végig néztem az összes regemet és csak az egyiken volt élő "előfizu", de az 30 napos. A King Tigernél viszont 7 nap után azonnal azt írta, hogy NEM ELÉRHETŐ!? 7 napos "előfizum (próbaidőm)" viszont nincs egyik regemen sem!? Hogy lehet ez? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#195527) e-newsee válasza Stauffenberg (#195522) üzenetére


e-newsee
addikt

Ezt félreértetted. Nem a botok ellen lett a szórásnerf, mert nem tudnak mit kezdeni velük, hanem pont a botok miatt, hogy nekik is legyen sikerélményük. Ha már célozni nem tudnak, az rng néha odahúzza a skulót a weak spotra.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#195528) ollie válasza malystryx (#195523) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A KV1-et meg Pz4-et muszáj volt nerfelni, mert iszonyatosan OP tankok voltak akkoriban. Furcsa, hogy valaki pont az OP tankok mellett emeli fel a hangját. De még a nerf után is a KV1 jelenleg is az egyik legjobb tier 5-ös heavy, a Pz4 meg az egyik legjobb tier 5-ös med tank.
A pályaválasztó bevezetése meg a legnagyobb hiba lenne, mert az összes heavy játékos csak városi pályát, az arty, TD és light játékosok meg csak Malinovkát és Prohorovkát választanák, és ez tényleg óriási gondot okozna, és nem csak azzal, hogy nagyon megnőne a várakozási idő.

[ Szerkesztve ]

***

(#195529) ollie válasza Warton (#195524) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem a 100mm-es tűnik jobbnak.

***

(#195530) ollie válasza jano_77 (#195526) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Végig a garázsban marad a tank, de csak akkor játszhatsz vele, ha van élő Twitch Prime-od.

***

(#195531) kchryss válasza kicsicsuvi (#195525) üzenetére


kchryss
addikt

"Nem is az a bajom velük hogy lényegesen erősebbek lennének, hanem az, hogy (legalábbis a T95/Chieftain és az Obj 907) számomra teljesen elérhetetlenek. Még ha legalább a bond shopban ott lennének..."

Azért ez elég önző szempont. :)
Ha egy tank sokkal jobb a többinél az igenis nagy probléma és ezt csak súlyosbítaná ha elérhetővé tesszük mindenki számára. Nekem nem tetszik a bond shop. Reward tankokat olyan erősre kéne csinálni mint az azonos szerepkört betöltő kifejleszthető társai és nem szabadna alternatív megszerzési lehetőséget adni hozzájuk. Így nem sírnának akiknek nincs és nem sírnának akik megszerezték sok heti seggeléssel és komoly teljesítménnyel, hogy aztán osztogatják a jutalmukat mindenkinek. Az M60, E6, 121B miatt nem sírt soha senki, mert azok normálisan voltak balanszolva.
A 907 op volt, de ma már nem olyan mint régen. A 430u simán van olyan jó, sőt a ranked metában jobban érvényesül és mindenki számára elérhető. Én alig láttam rangsoroltban 907-eket.
A chieftain egyértelműen túl lett tolva és káros a metára. Ha bent lenne a bond shopban ugyanilyen káros lenne és még egyhangúbb lenne a rangsorolt. 5-6 km/h-val csökkenteni kéne a végsebességét kicsit lecsípni a motor lóerőből, a nagy alfa miatt egy kicsit még csökkenteni az újratöltési időn és akkor teljesen rendben lenne. Maradna jó tank, de nem borítaná meg a metát.
Az obj279e totál agymenés. Az a tank érdekes meta szempontból. Rankeden nem zavar sok vizet, jó tank, de azért a 10-esek prém lőszerrel könnyen el tudják intézni. Olyan hülyén lett megtervezve, hogy alap lőszerrel nem tudod belőni, erős prém lőszerrel meg elég könnyű. Randomban ha 8-asokkal kerül össze akkor jogosan sírnak miatta, mert azok semmit nem tudnak csinálni ellene.

Rankedről és WG tornákról én is tiltanám a prém/reward tankokat. A CW és kampány már érdekesebb terep. Elég hülyén nézne ki ha nem játszhatnál ebben a módban azzal a tankkal ami a jutalom is egyben, ugyanakkor az meg nem igazságos, hogy akinek még nincs meg az hátrányban van a megszerzését illetően.

(#195526) jano_77
Már írtam neked múltkor, örökre a garázsodban marad. Ezt a tankot végleg megkapod. Viszont csak akkor tudod használni ha épp aktív a prime. ;]

(#195532) Gubu0101 válasza kicsicsuvi (#195525) üzenetére


Gubu0101
veterán

Véletlenül van a garázsban :D :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#195533) kicsicsuvi válasza kchryss (#195531) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Azért ez elég önző szempont. :)

Egyrészt igen, másrészt viszont azzal könnyebben együtt tudok élni, hogy van egy OP tank ami mindenkinek elérhető, mint azzal, ha az csak a legjobb játékosok egy csoportjának elérhető.

(#195534) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ha már tegnap elcseverésztünk arról, hogy idén várható némi E-100 buff, ilyesmi nincs tervben a nem reward prémium tankokra?

Tudom nem kéne, de megint kivittem az AMX CDC-t a garázsból, régen imádtam, de most egy rakás fos. 11 találatom volt, ebből 10 volt sebzés nélküli kritikus találat valamilyen modulra (jó az én hibám volt bizonyára, nem töltöttem prémium lőszert, régen ez sem kellett neki). Amúgy ha lenne rendes camo-ja, mint egy TD-nek, akkor simán lehetne vele boldogulni, de így tényleg semmit nem ér. Felvillan a lámpa és már az összes arty rám vadászik a sokkal értékesebb célpontok helyett. Meg nem csak ők, mindenki pofozózsákként, potya fragként kezeli.

(#195535) Argh! válasza Stauffenberg (#195534) üzenetére


Argh!
aktív tag

Minek a régi prémiumokat buffolni mikor jönnek az újak amiket meg lehet venni jó pénzért... :DD
T34-esem 2867 csata után már csak a garázsba rozsdásodik. Renegade-el jobban tudok érvényesülni.

(#195536) kchryss válasza kicsicsuvi (#195533) üzenetére


kchryss
addikt

Ebben a témában nagy különbség van, hogy a random vagy a ranked csata szemszögéből nézzük a problémát.

Rangsoroltban, ha felmászol egy szintre nem tudod elkerülni a chieftain-eket. Csoportosan jönnek szembe. Ott sokkal nagyobb negatív hatásuk van a metára. Éppen ezért onnan kivenném őket. Vagy ami még érdekes megoldás lenne, hogy mindenkinek elérhetővé tenni exkluzívan csak rangsorolt csatákhoz. Például lehetne bármelyik 10-es tankot bérelni 1 hétig 2 millió kreditért és csak rangsorolt csatában használhatnád. Így senki sem lenne hátrányban, kreditet vonnának ki a játékból (de lehetne bérelni kötvényért vagy aranyért is) és kipróbálhatná az átlag felhasználó azt a tankot ami még nincs meg neki, de kíváncsi rá. Sokan egyébként meglepődnének, hogy mennyire magasan van a skill cap a chieftain-nél, nem könnyű vele jól játszani, az átlag játékosok nagy részének rosszabbul menne vele, mint egy super conq-kal.

Randomban viszont nem akkora probléma a chieftain. Kb 10 csatánként találkozol 1-gyel, azt is lehet, hogy egy paradicsom vezeti aki bevásárolta magát kampányra és amúgy is semmit sem ér ha 14 hülyét rak mellé az mm. Random esetében sokkal rosszabb hatása lenne ha elérhetővé tennénk még több játékosnak, hiszen akkor gyakrabban találkoznál vele.

Persze a legjobb megoldás az ha nem lenne op tank. :)

(#195534) Stauffenberg
Egy rakás régi prém tankot felújítottak már. Löwe, super pöri kifejezetten jó tank jelenleg és még lehetne sorolni. A CDC valahogy mindig kimaradt ezekből a ráncfelvarrásokból. Egyébként hiába nem tartozik a jó tankok közé azért annyira nem rossz mint beállítod. Kredit farmolásra jó ma is.

[ Szerkesztve ]

(#195537) Warton válasza Stauffenberg (#195534) üzenetére


Warton
őstag

Mi az hogy értékesebb célpont? Nálam a prioritás így néz ki:
1. az egy lövéssel kiszedhető célpontot lövöm először
2. a puhább célpontot másodjára.

Azaz, ha van egy CDC meg egy Defender. Nyilván a Defender a nagyobb veszély (értékesebb célpont), de mégis a CDC-t lövöm, mert nem kell céloznom, nagy valószínűséggel meg lesz a sebzés. Kivéve persze, ha a Defendert ki lehet szedni egy lövéssel, mert akkor inkább azt lövöm, ha mutatja a hasát.

(#195538) Warton


Warton
őstag

Óóó, World Of Tanks, de szeretlek:


;] :W

(#195539) jr1994 válasza Warton (#195538) üzenetére


jr1994
addikt

Pont erre való az antiduplikátor, nem?

Én még a két évvel ezelőtti kollekciónál szívtam a randommal, nyilván duplikációt dob alapesetben.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#195540) ChristianID


ChristianID
tag

Nekem ezzel van a legnagyobb problémám, hogy XP szempontjából nagyon büntetve van a vesztes csapat... miért nem lehet a ranked mintájára itt is bevezetni, hogy a vesztes első 3 is normális xp-t kapjon...
Itt a győztes csapat két 0 sebzője is többet kapott, mint én a vesztes csapatban elöl...

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#195541) Stauffenberg válasza Warton (#195537) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Értékesebb célpont alatt olyasmit értek, hogy a saját heavy tankjaink ott vannak egy aránylag nyílt részen egy csokorban, készülnek áttörni, az ő védőiknek nagyon kéne már a segítség, de én kicsit odébb a CDC-vel felvillanok és mindhárom arty engem kezd kergetni.

(#195536) kchryss: Van nagyjából 12 millió kreditem (ebből kb 11 milliót 3 éve farmoltam össze még mielőtt akkor leraktam a játékot), szóval pillanatnyilag nem szorulok rá. De igen, a CDC még most is jól hoz a konyhára és különösebben jól sem kell mennie a körnek, de szerintem ez nem jó irány. Mármint annyit beszéltünk már itt arról, hogy mivel kéne a WG-nek befizetésre csábítania a játékosokat, ha már nem "pay-to-win" előnyökkel. Hát például az nem baj, ha egy több ezer forintos prémium tankkal szórakoztató a játék. Nem kell OP-nak lennie, csak szórakoztasson. Jelenlegi formájában a CDC nem szórakoztató tank és ezen a véleményen nem csak én vagyok.

(#195542) kchryss válasza Stauffenberg (#195541) üzenetére


kchryss
addikt

Jelenleg a jobb prém tankok sem túl szórakoztatóak. :)
Vannak az artyk és vannak a kerekes szarok ezekkel lehet szórakozni, az összes többi tank játékát meg tönkreteszi az előző kettő. ;]

(#195543) galervin93


galervin93
őstag

Van valami ferde hajlamom, de nekem bejön ez a kínai light vonal. Függetlenül attól, hogy a kilencessel kemény 36% a wr-em lassan 50 csatával...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#195544) Stauffenberg válasza kchryss (#195542) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó hát én már megyek az Obj.430U felé, mert most azon pörög mindenki, hogy ebben van a funky.

Most tudtam le a T-43-at, amit karácsony óta húztam (kb 60-70 csata volt benne, látszik milyen sok időm van játszani, szabadság ide vagy oda). El is adom a fenébe, már nincs rá szükségem, nem lettünk jó barátok. Nem tudom azt sem mondani, hogy rossz tank, egyszerűen csak mehhh, nem érzem úgy, hogy valaha megint akarok vele menni, nem egy ikonikus cucc, mint a Hellcat vagy a Tiger, amit örömmel megtart az ember.

A T-44-ről sokat nem tudok elmondani... a Tier 6-os T-34-85 lövege van rajta, élmény lesz vele kihúzni a modulokat, már a T-43 alatt is sokszor kevés volt ha feljebb dobott magasabb Tierbe. Mentem vele 5 kört és szopóágon vagyok, csak most a jobbik felén, de ez sem jó, a gyorsabb, jobb löveges tankok mindent lelopkodnak. :D

(#195545) ooloo válasza kchryss (#195542) üzenetére


ooloo
őstag

Naaaa.... azért vannak még örömködős tankok . Az ELC EVEN 90 pont egy ilyen tankocska . Valami eszméletlen álcája van . És az a motorhang .... mint egy rajzfilmben ;]

Itt ragadnám meg az alkalmat , hogy megkérdezzem tőled .. ha felborítok egy tankot , annak nem kapom meg a HP-ját ? Gyanítom , hogy nem , mert a hátára fordítottan egy konkurens ELC EVEN 90-et , de nem számolta el az elpárolgott HP-ját . Ez egy kicsit igazságtalan , ha így van . Szerintem.

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#195546) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#195544) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még két kör győzelem:

15:1
15:0

Ha átlagolnom kéne a bevitt sebzést az elmúlt 7 csatában, nem érné el a 700-at. A kerekeken futók és a rendesen kifejlesztett med kollégák mindent lekapkodnak mire odaérek.

(#195547) kchryss válasza ooloo (#195545) üzenetére


kchryss
addikt

Van amikor megkapod a hp-t van amikor nem. Nem tudom pontosan mitől függ.
Vízbefojtásnál és mélybe lökésnél szintén nem tudom mikor adja meg és mikor nem.

(#195548) kchryss


kchryss
addikt

OP-342 ász:

[Replay]

(#195549) peterson79 válasza kchryss (#195548) üzenetére


peterson79
őstag

Jó reggelt.

Látom valaki nem tud aludni:)

Szép kör. Azért az is sokat elmond, hogy egy light-nak másfélszer annyi sebzése van, mint a második top sebző TD-nek.
Bár van olyan, hogy nem tudsz jól helyezkedni...
Szép kör, grat.

(#195550) e-newsee válasza ChristianID (#195540) üzenetére


e-newsee
addikt

Ezen szerintem is kellene változtatni. Régebben le is írtam, hogy hogyan képzelném el.
Tegnap pl 3 csatát mentem az Obj. 430-cal, és nem sikerült győznöm. Mindhárom csatában top3 XP-s lettem, és mindhárom csatában kevesebbet kaptam, mint a győztes csapat utolsó helyezetje, aki semmit nem tett hozzá a győzelemhez. 3 lövés, 1 találat, 0 átütés az nem segítség a csapatnak. Tök mindegy, hogy esetleg balszerencsés volt, akkor sem tett semmit.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.