Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#128201) Emu


Emu
őstag

Egyébként tényleg undorító ez az rng. pár napja esett meg velem, 2 kör kb. fél óra eltéréssel:

1: M44-ben ültem, Tier VII csata, védés: Puszta közepén kint állnak a vérvörös HT-k, T29, O-I, ONI, meg egy T28HTC meg sem mozdulnak csak lőnek. 8 lövésből lett 2 láncolásom 50 alatti sebzéssel, illetve egy találatom 200 alatti sebzéssel...az összes lövés teljesen beszűkült célkereszt mellett ment el, miközben egyre közelebb mentem hozzájuk, mert másik oldalról kerítettek be minket.

2. T30: Toptier lettem (rajtam csak egy T54 volt még IX-es nálunk) a saját heavy oldalunk volt gyengébb oda mentem támogatni. Conquerorból csak a sarka látszik ki, ellövöm magam találat, SP-ből is ennyi látszik ki találat. ONI-ra célzás nélkül lövöm el magam, találat. IS3-ből csak a tornya teteje látszik ki, találat. Ez az összes lövés 300m távolságból volt kb. Ezután már nekiálltam "szórakozni" St.Emil spotoloódott kb. látóhatárról, csak rárántom a célkeresztet, lövés találat, leég. Itt azért elmondanám, hogy aki már játszott T30-al az tudja, hogy jó ágyú van rajta de semmiképp sem nevezném lézerágyúnak. IS3-t elviszem egy lövésváltásból, majd 400m-ről kiszedem az artyt, úgy hogy csak a tornyából alig látszik ki valami. SP valahonnan távolról oldalba lő, nem spotolódik, visszalövök abba az irányba ahonnan jött a lövés, meghal. LeoPTA menekül előlünk kacsázik össze vissza, szűkülés nélkül csak az irányába lövök lánc+találat...és itt lett vége a csatának. Úgy lőttem össze 5k+ sebzést, hogy semmi skill vagy tudás nem volt benne.

Az a baj, hogy ezt nem csak velem csinálja meg az rng hanem Vérvörös Pistikével is, akinek köze nincs a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#128202) Stanislav84 válasza Emu (#128201) üzenetére


Stanislav84
tag

Emu, M44-el használj HEAT-et nehezebb tankok ellen... biztosabb átütés és valamennyire fix sebzés (átlag 700). Én így tettem és majdnem mindig szépen be tudtam találni. (persze 100%-os legények kellenek, meg full beszűkülés)

HE-t kizárólag medek, open TD-k, lightok és artyk ellen használtam.

Csak próbáld ki egyszer. Arra figyelj, hogy japán heavyket szemből elég ritkán lehet beütni HEAT-el, illetve hogy a lánc sajna egészben elnyeli, így arra is kell figyelni. Úgy mondom ezt, hogy többször egymás után mentem 3K-s köröket az M44-el (2-3 Gore medált szerezve).

[ Szerkesztve ]

(#128203) Emu válasza Stanislav84 (#128202) üzenetére


Emu
őstag

Tudom, és szoktam is használni (már volt 4k környéki köröm vele T8-ban). Jelen esetben is az első 3 lövés HEAT volt, de nem vagyok hajlandó Mutz-al 2 kört menni, hogy mehessek egy heat-es kört M44-el ami full random. Egyébként csak a küldik miatt van, kellene a legénység franszia light vonalra.

(#128204) jr1994


jr1994
addikt

Én több mint két évig használtam xvm-et, most egy ideje kikapcsoltam. Furcsa érzés, próbáljátok ki! Mikor nem a színkavalkádot nézem, hanem a tankokat próbálom elhelyezni a térképen, és úgy döntöm el hova megyek, meg ilyenek. Nem olyan rossz ám. Semmi értelme az xvm-nek, mert ha nyerni akarsz, mindig mindenki ellen a legjobb tudásod szerint kell játszanod. Mikor látom hogy az ellenfél átlag 300 wn8-cal jobb játékosokból áll, az nem segít semmit, csak elveszi a kedvem. Épp elég, ha végignézem a játékosok listáját, hogy vannak-e szakaszok ismert, jó klánokból, azokra érdemes figyelni. De úgyis az összeállítás a lényeg, mert a legtöbb pályán amelyik csapatban több TD van, az veszít. Tegnap is az egy szem vesztes csatánkban (13 meccs, két fős szakaszban), min ment el a meccs? Top tier T30 arctic regionon a bázison kempel. Két ellenfél maradt életben, szoros meccs volt. Rajta volt a nagy cső, ő tudta volna megállítani a Type 4 Heavyt, ha odamegy a kanyarba. De sajnos a legtöbb TD játékos nem képes gondolkodni, hogy esetleg neki is mennie kéne előre, némelyik még 13:8-nál sem indul meg. Randomban meg nincs annyi csapatjáték, hogy akkor a többiek hagyják közelebb jönni az ellent, hátha a TD-k eltalálnak valamit.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128205) Stanislav84 válasza Emu (#128203) üzenetére


Stanislav84
tag

Érthető és megértem. Én is csak a küldetések miatt kezdtem el a HEAt-et használni vele.

(#128206) stork13 válasza mcwolf79 (#128189) üzenetére


stork13
aktív tag

"csak annyit tud ,hogy a lilákat és zöldeket kell lőni, és arty-val egy rakás heavy közt pl. azokat keresik."

Őket nagyon ritkán találod a rakás heavy közt. Nem véletlenül ül a többsége medben vagy light-ban, ugye (az a fránya e-pénisz).

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128207) jozefgucci1 válasza Stanislav84 (#128205) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Én meg mert szeretem , mikor a T8 ht forgatja a tornyát , hogy lement a fél HP egy lövéstől :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#128208) jr1994 válasza stork13 (#128206) üzenetére


jr1994
addikt

Szerinted minden unikum statpadder? Nem lehet hogy némelyik csak nyerni akar, és azért játszik olyan tankkal amivel csatát lehet lehozni? Meg amúgy E5, 113, 50B, FV heavy ezekkel is gyakran játszanak jó játékosok.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128209) stork13 válasza jr1994 (#128208) üzenetére


stork13
aktív tag

Valószínűleg lehet összefüggés a nyerni akar, csatalehozó tank, wn8 növelés és e-pénisz között, nem?
Na jó, talán ezen játékosállomány nagy részénél csak. :D

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128210) rlazol válasza stork13 (#128209) üzenetére


rlazol
addikt

A nagy részénél semmiképp. A nagy résznek gőze sincs az egészről.
A játékos másik jelentős hányada tisztában van azzal, hogy egyik-másik tankkal OP statokat tudna produkálni, de inkább játszik sokféle tankkal, grindel akár stock-val, mert ez több kihívást és élvezetet nyújt, vagy egyszerűen csak nem a STAT a célja, hanem egyes tankok elérése, kifejlesztése.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#128211) stork13 válasza rlazol (#128210) üzenetére


stork13
aktív tag

Akinek kedve van mazsolázzon. Játékosnév, noobmeter és szépen látható a diagramon, hogy mennyi med/heavy/egyébb csata és ugyanez tierenként.
Ahol túlnyomórésze T10 med van, az biztos a grind miatt csinálja.
Most kék/liláról beszélünk.
Lehet csak a "munka gyümölcsét" élvezik. :)

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128212) emre válasza stork13 (#128211) üzenetére


emre
veterán

Piszkosul képben vagy. Megtennéd hogy kielemzed hogy én mit miért csinálok? (Igaz több mint egy hónapja nem játszottam, de az eddigi csataszámokból is meg tudod csinálni).
Wot nick : PsychoTrooper

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#128213) zodo


zodo
nagyúr

Ahogy korábban megtudtuk lacibacsi-tól akarom mondani a szépséges Lengyel hölgytől, itt a hétvégi akció.

(#128214) kchryss


kchryss
addikt

Ez a 7e ft-os akció az amelyik azoknak van akiknek megvan a sima is6 és kedvezményt kapnak a feketére? Nekem nincs meg az is6, de van egy is6 a garázsomban amihez az van írva hogy lejárt a kölcsönzése. Gondolom valami küldetéssel lehetett kölcsön kapni pár napra. Szerintem emiatt ajánlja fel nekem is. Lehet ki kéne használnom és féláron megvennem. :U

(#128215) jano_77 válasza kchryss (#128214) üzenetére


jano_77
nagyúr

elvileg igen, azoknak van, mert míg nem voltam bejelentkezve, ez az opció nem jelent meg nekem, viszont belépést követően rögtön ezzel bővült a kínálat. :K

(#128213) zodo: garázshelyből annyi van, hogy ha lehetne, még adnék is el belőle, felszerelésekből, mindből van, ami fontosabb és ami a minden győztes csata után járó x2-t illeti csak annyi, hogy ilyenkor nem lehet nyerni általában egész hétvégén. :(

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#128216) lacibacsi válasza kchryss (#128214) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szerintem BIZTOSAN ki kellene használnod a lehetőséget. (Amíg rá nem jönnek, hogy ez így nem kerek a WG bankszámlájának...)

zodo: :DDD

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#128217) BÁ Nutrition válasza rlazol (#128210) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en szivesen jatszok olyan tankokkal amikkel van eredmeny is, ezt hivjak bot-padder uzemmodnak, mikor a botok huzzak a voros wéennyolcat
pl [link]
szeretek vele jatszani csak lehetne picit szebb tank, de evvan :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#128218) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ez akkora köcsögség volt...

Nagy nehezen lehoznám a csatát, aránylag szépen, nyugodtan, erre az utolsó lövés ÁTMENT a JT-n...

ITT
a replay is. Nézzétek meg, de tuti, hogy ez bug... és emiatt lett döntetlen... :W

(#128219) ballington


ballington
addikt

Ezeknek a karácsonyi díszeknek van valami értelmük, miután kimaxolt X-es a díszités?

Más: t-62-A szerintetek kevésbé modulérzékeny, mint az Obj140?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#128220) kchryss válasza SoulReaver (#128218) üzenetére


kchryss
addikt

Előbb járt le az óra, mint lőttél. Visszanéztem lassítva is és úgy látom nem is jött ki a lövedéked a tankból csak az elsütési effekt volt meg. Kár érte, mert nagyon szép kör volt. A skorpiót tanárian láncoltad 2x.

(#128221) DVlad válasza SoulReaver (#128218) üzenetére


DVlad
őstag

Ez bitang! :D

(#128222) stork13 válasza emre (#128212) üzenetére


stork13
aktív tag

Mit kell ezzel képben lenni?
Simán látszik a tier elosztásból, hogy szépen grindelsz és T8-ban pénz keresel. Bár a SU-85/704 kicsit beteg csataszámú, de ha jól rémlik régebbről, imádtad a 704-et (mindegyikőnknek megvan a saját kedvence). Sajna a mostani játék nem kedvez nekik.
Az, hogy mit és miért csinálsz nem érdekel, miért is érdekelne?

Ez már nem (csak) neked:

Amire gondolok...
T10-ben mindig top vagy. Ha a targetdamage-en megnézed egy T10 med a saját hp+30-40% sebzéssel lila (és van -2 tierrel szemben is), T5-ben közel a duplája kell a saját hp-dnak ehhez, akár T7 ellen is (cirka 6-8 lövés mindegyiknek). Ugye a cél a saját hp-d lesebzése. Hol is könnyebb húzni és mivel?

Persze van ellenpélda is (kiragadva egyet).

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128223) SoulReaver válasza kchryss (#128220) üzenetére


SoulReaver
veterán

és (#128221) DVlad

Köszi :)

Nálam látszik a lövedék pedig, de valóban lejárt az idő, pont a lövés pillanatában.. Olyankor meg már minden szellem.. :D

(#128224) jr1994 válasza stork13 (#128222) üzenetére


jr1994
addikt

Amúgy olvasod is amit írsz? Már ha ugyanez a neved a játékban, a lila szintet csak 5-6-os szintű tankokkal éred el, tier10-ben alig játszol, tier9-ben is éppen csak kék vagy. Ha olyan egyszerű a 10-es medekkel a hp-d 1,3-szorosát meglőni, miért nem megy neked a 9-esekkel sem?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128225) vJokka válasza SoulReaver (#128218) üzenetére


vJokka
aktív tag

Én még csak a jpze100-nál talákoztam ezzel a buggal, úgy néz ki a jt-t is buffolták :DDD

Dez egyik videójában is benne van: [link]

Edit: Akkor még sem buffolták.

[ Szerkesztve ]

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#128226) jano_77


jano_77
nagyúr

Akkora LAG-om volt most ENSK pályán, hogy megállt egy helyben a tankom, majd elkezdett úszni - igen úszni - előre, majd hátra. Lánctalp nélkül mozgott és mire magához tért vége is lett a csatának. Tapasztalt már ilyet vki? :F :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#128227) jr1994 válasza jano_77 (#128226) üzenetére


jr1994
addikt

Ja. lusta vagyok netkábelt venni, így ha laptopról játszok, wifiről teszem, így néha előfordulnak akár másodperces laggok. Ilyenkor néha tényleg csúszkál a tank, a net hibája.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128228) Tarill


Tarill
őstag

amx30-ra a fejlesztett motor kell? vagy azt a 32k-t már tegyem el a 30B-re?

(#128229) jano_77 válasza jr1994 (#128227) üzenetére


jano_77
nagyúr

de nekem kábelen keresztül van az összeköttetés és nem wifin! :F nem is emlékszem mikor volt ilyen utoljára, még régebben a kevesebb netes csomag idején, ha a feleségem épp feltöltött mondjuk képeket

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#128230) jozefgucci1 válasza jano_77 (#128226) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Ezt le tudnád pontosan írni , hogy háton úszott vagy mellből ? :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#128231) SoulReaver válasza Tarill (#128228) üzenetére


SoulReaver
veterán

Medre, fontos a motor...

(#128232) 4580693 válasza jozefgucci1 (#128230) üzenetére


4580693
senior tag

:DDD

(#128233) jano_77 válasza jozefgucci1 (#128230) üzenetére


jano_77
nagyúr

pillangózott baszki ;]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#128234) h1mpi válasza jr1994 (#128227) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Wifin ugyanolyan a játék nekem mint kábelen

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#128235) jr1994 válasza Tarill (#128228) üzenetére


jr1994
addikt

Kisebb eséllyel gyullad tőle, szerintem megéri. Amúgy is egy egész élvezetes tank az a 9-es, nem nagy fáradság kihúzni.

(#128234) h1mpi: nálam lehet hogy a gép wifijével van baj, de ahhoz nem értek, hogy mit lehetne vele kezdeni :D

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128236) Tarill válasza jr1994 (#128235) üzenetére


Tarill
őstag

tetszik nekem is

(#128237) ollie válasza jano_77 (#128229) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, volt már ilyen nekem is. Havonta, 2 havonta egyszer előferdül.

***

(#128238) stork13 válasza jr1994 (#128224) üzenetére


stork13
aktív tag

Mivel nem rólam, hanem unikum statpadderekről volt szó, így kérdésed irreleváns.

Esetleg valami értelmes hozzáfűzni valód? :D

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128239) jr1994 válasza stork13 (#128238) üzenetére


jr1994
addikt

A kérdésed ez volt: "Hol is könnyebb húzni és mivel?"
A saját példádon mutattam be, miért nincs igazad. És sokan azért is mondjuk 10-es tankkal játszanak, mert az az állatkert, ami tier8 alatt van, elég undorító. A legváratlanabb tankok jelennek meg teljesen kiszámíthatatlanul, a legváratlanabb helyeken, a józan ész pedig csődöt mond.

Amúgy tessék, itt az én példám. Mondjuk én sem vagyok unikum statpadder, de azért talán bot sem vagyok. A 3 legjobb wn8:

Ja, és a kis accon a két három csillagra húzott tank: link.

Felteszem én is a kérdést: hol könnyebb húzni, és mivel?

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128240) Tarill


Tarill
őstag

help, hogy tudok csatámat lementeni replayként?

(#128241) stork13 válasza jr1994 (#128239) üzenetére


stork13
aktív tag

Továbbra is irreleváns amit felhozol (nem sértésből mondom).

Én tettem be unikum példát a szerintem statpaderre és egy másikat arra, aki nem. Ott szépen megfigyelhető amit írtam.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128242) fradi81 válasza Tarill (#128240) üzenetére


fradi81
veterán

a játék menti a replays mappába, már ha endegélyezve van a beállításokban.

moto g72, Ninebot d28e

(#128243) Tarill válasza fradi81 (#128242) üzenetére


Tarill
őstag

aztaa van itt vagy 2000 vidi :D asszem nem unatkozok egy darabig

(#128244) lacibacsi válasza stork13 (#128241) üzenetére


lacibacsi
addikt

Érvelsz, érvelsz, de a játékosneved még most sem árultad el... ;]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#128245) BÁ Nutrition válasza jr1994 (#128239) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem azert lehet elvezkedni alacsony tierben is csak jo tank kell hozza
[link]
persze ez megint kacsavadaszat volt de ehhez azert kell az is hogy furge gyorsan tolto pontos tankod legyen.
(nekem)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#128246) h1mpi válasza lacibacsi (#128244) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Minden héten jön egy hittérítő mohikán :P ;]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#128247) stork13 válasza lacibacsi (#128244) üzenetére


stork13
aktív tag

Számít a játékosnév bármit is? 500 WN8-cal nem érvelhetek vagy vitázhatok?

Próbálok (értelmes) vitát generálni, hozok fel példákat is rá. :D
Mégis mindenki az ingame statra kíváncsi és teljesen más érvelést hoz fel. :DD

Amúgy a régi az, ami itt. Most változott bármi is?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#128248) Warton


Warton
őstag

Hopp egy Turán ÁSZ tier7-es csatában. Nem gondoltam volna, de azért az utolsó HE lövedék elég sokat hozott a konyhára.

Replay

Kezdem megszeretni ezt a tankot, a kevés lőszer viszont rendszeresen jelent problémát. :(

[ Szerkesztve ]

(#128249) jr1994 válasza stork13 (#128241) üzenetére


jr1994
addikt

Az a baj, hogy embereket nevezel ki statpaddernek, mikor azt sem tudod hogy az hogy működik. Akit linkeltél, Cresp1ks, valami istenség lehet, olyasmi, mint Decha. Próbáltam pár tankkal elért statját összehasonlítani Circonnal, Orzanellel, stb, de fölösleges, ez a ruszki srác még náluk is egy fokkal jobb játékos, a hozzá hasonlók arányát már nem is százalékban hanem ppm-ben mérik baszki :DD Azért BC-vel van a legtöbb csatája, mert az az egyik legélvezetesebb tank a játékban, nekem is az egyik kedvencem, annak ellenére, hogy kb bármelyik 10-es tankkal többet tudok sebezni amivel mostanában játszottam. Ha megnézed wot-lifeon, 10-es tankokkal 4500-5000 körüli wn8-a van, de kisebb szutykokkal pl Comettel 8000 is megvan neki. Na, hogyha azzal játszana a legtöbbet, akkor lenne statpadder.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.