Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#128951) jagada válasza Jadro (#128947) üzenetére


jagada
őstag

Szerintem az IS sokkal használhatóbb, mint az IS-2. A HEAT valahogy nem működik nála, lassan, ívesen repül és mindig láncra megy, az meg benyeli, az APCR meg simán beütné ugyanott.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#128952) kchryss válasza jr1994 (#128950) üzenetére


kchryss
addikt

Azóta csak rosszabb lett, mármint a stílusa. ;]

(#128953) notika77


notika77
senior tag

Lassan fel kéne köszönteni a rosszabb játékosokat, sőt minden csata elején meg kéne nekik köszönni, hogy vannak, hiszen nélkülük nem lehetnének jobb játékosok :)

(#128954) Warton válasza Emu (#128946) üzenetére


Warton
őstag

Akkor skippelem a dolgot, majd csak beteszi a WG a játékba egyzser.

(#128955) csapee válasza notika77 (#128953) üzenetére


csapee
senior tag

Én mindig hálát adok. Igaz csak a jó édes k..... ......dat. formával

Amúgy értem a finom célzást. :D

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#128956) kchryss válasza kchryss (#128732) üzenetére


kchryss
addikt

Egy kis módosítás a fekete és sima is-6 camo teszthez.
Töprengtem, hogy miért térhet el a kétféle is-6 kamója. Majd megakadt a szemem azon, hogy a fekete is-6-nál ahol a festés módosítását kéne írnia 0 van.

Ebből arra következtettem, hogy a fekete is-6-nak nem adtak tulajdonképpen semmilyen álcafestést. Viszont mivel így hátrányban lett volna a sima festett is-6-hoz képest így megemelték a tank alap kamóját kompenzálásként.
Ezt támasztják alá a kliensben szereplő kamó értékek:

1. legénység camo nélkül, is-6 festés nélkül:
is6: 6,95 3,48
is6b: 8,09 4,62

2. legénység 100% camo, is-6 festés nélkül:
is6: 12,60 6,30
is6b: 14,70 8,36

3. legénység camo nélkül, is-6 lefestve:
is6: 8,96 5,48
is6b: 8,09 4,62

4. legénység 100% camo, is-6 lefestve:
is6: 14,60 8,58
is6b: 14,70 8,36

5. legénység 100% camo+pótellátmány, is-6 lefestve:
is6: 15,17 8,30
is6b: 15,30 8,74

A teszteknél mi a 3-as állapotot néztük. Itt jól látható, hogy a kliens szerint jobb a sima is-6 kamója, mint a feketéé és ez be is bizonyosodott a teszten.
Azonban mint látható ha kamó skilles legénységet teszünk a fekete tankba annak nagyobb mértékben nő a kamó értéke tőle, mint a sima is-6-nak. Ez csak úgy magyarázható ha a feketének az 1-es pontnál írt érték nem az alap álca és a festés együtt hanem csak az alap álca és festés nincs. Viszont mivel az alap álcaérték magasabb így minél skillesebb álca szempontjából a legénység, jobban nő a kamó mivel nagyobb a szorzó alapja.
Mint látható 100%-os kamó skillel rendelkező legénységnél már jobb a feket kamója, mint a festett simáé. Pótellátmánnyal ez a különbség tovább nő. BIA-val és ventivel valószínűleg még nagyobb lenne a különbség a fekete javára.

A sima is-6 kamó értékeit a wotinfo camo calculator-ból vettem. Így az értékek picit eltérhetnek attól amit a kliens ír, de szerintem úgy van ahogy gondolom.
Ha valakinek van 100% kamó skillel rendelkező legénysége a festett is-6-hoz az megnézheti az értékeket a kliensben.
Ha valakinek van ilyen legénysége és akar tesztelni akkor letesztelhetjük, hogy tényleg így van-e.

Összegezve:
A fekete is-6-nak nincs kamó festése és nem is lehet rá venni. Ezért megemelték az alap kamóját. Ennek következményeként, skilltelen legénységgel gyengébb a kamója, mint a festett simának, közepesen skilles legénységgel egyforma, skilles legénységgel pedig jobb, mint a simáé.
Ez az egész eltérés valószínűleg azért van, mert a wg programozói lusták és egyszerűbbnek találták letiltani az összes festést, mint berakni 1 fekete festést ...

(#128957) jr1994 válasza kchryss (#128956) üzenetére


jr1994
addikt

:C

A wg-sek valószínűleg a következő IS klónon dolgoznak, ezért nincs idejük semmi másra. Amúgy mikor kaptunk legutóbb HD tankokat? Lehet hogy én is végzek egy kísérletet és letesztelem a Churchill GC-t, de depis leszek ha nem lesz HD modellje, mire ráveszem magam :))

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#128958) Jolet


Jolet
őstag

nem volt könnyű kezdés, de azért csak legyűrtük őket

replay

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#128959) zola96 válasza Jolet (#128958) üzenetére


zola96
senior tag

Azta még mindig nyomod. :D HHR-A nyomtuk együtt talán? :B

(#128960) Jolet válasza zola96 (#128959) üzenetére


Jolet
őstag

még hiányzik pár tank :DD

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#128961) ballington válasza Jolet (#128958) üzenetére


ballington
addikt

Hogy tudtál 3 skilles legénységet tenni abba az arty-ba? Én nem tudnék annyit játszani velük.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#128962) h1mpi válasza ballington (#128961) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az leFH-ban fun húzni őket :))

(#128963) Jolet válasza ballington (#128961) üzenetére


Jolet
őstag

volt máshonnan, én csak átszaladok a kisebb tankokon nem húzok velük legénységet

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#128964) ballington válasza Jolet (#128963) üzenetére


ballington
addikt

Tier 8-ig hogy tudtál annyi skillt összehozni velük? Eleve a 13 F3 legénysége nem kompatibilis a Lorr 155 50-el.
A BIA mennyit dob a pontosságon?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#128965) h1mpi válasza ballington (#128964) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Arra gondolt szerintem, hogy más tank típusból tette át. Anno pl én is artys 3 skilles legényeket tettem a CDC-be átképzés után

(#128966) ballington válasza h1mpi (#128965) üzenetére


ballington
addikt

Jaaa...az lehet. De másik tankosztályból való átképzés drágább, nem?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#128967) Jolet válasza h1mpi (#128965) üzenetére


Jolet
őstag

igen a TD ágban volt emberem és van személyes tartalék is ami sokat segít

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#128968) h1mpi válasza ballington (#128966) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tankosztály nem számít csak a pozíció. Ha nem stimmel az 500 gold per legény. Nekem ilyen max 2x volt eddig mióta játszom.

(#128969) rlazol


rlazol
addikt

nem tudok bejelentkezni.
másnál van ilyen probléma?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#128970) zodo válasza rlazol (#128969) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam nincs, simán beléptem.

(#128971) jagada válasza rlazol (#128969) üzenetére


jagada
őstag

Esetleg lecsapott a banpöröly tiltott modhasználatért?? ;] ;]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#128972) rlazol válasza jagada (#128971) üzenetére


rlazol
addikt

Arról kaptam volna emailt vagy egyéb jelzést. Rákatt a akapcsolódásra gondolkodik és visszalép ugyanoda, nincs felirat, semmi. A WG oldalán simán belépek.
Aslaint használok, megpróbálom frissíteni, hátha az okozza a bajt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#128973) jagada válasza rlazol (#128972) üzenetére


jagada
őstag

Szerverváltás?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#128974) rlazol válasza jagada (#128973) üzenetére


rlazol
addikt

automatán van, de mindkét szervernél a ping jelző helyett csak egy vízszintes szürke vonal van :s

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#128975) SoulReaver válasza rlazol (#128974) üzenetére


SoulReaver
veterán

Megtelt a szerver, mondom én, hogy sok a bot :D

(#128976) vJokka


vJokka
aktív tag

Két küldi kellene, hogy mehessek a 15-re, persze hogy nem a sebezz 5xHP volt bekapcsolva: [link]

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#128977) GeneraL_XTX válasza kchryss (#128956) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

jó sok időt belefektettél, de egy heavy tanknál nem teljesen tökmind1 az álcaérték? :DDD :U

(#128978) 4580693


4580693
senior tag

Eu2, 130 ping. Kicsit sok.

(#128979) ballington válasza 4580693 (#128978) üzenetére


ballington
addikt

Én mostanában laggolok, 30-40-es ping mellett. EU2

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#128980) zodo válasza SoulReaver (#128975) üzenetére


zodo
nagyúr

még 100k-s mezőny se volt akkor tájt a két szerveren.

(#128977) GeneraL_XTX

Szerintem egyáltalán nem teljesen felesleges mint ahogy a periszkóp is hasznos lehet.

(#128981) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ma is 22% WR és 2300-as Wn8. Úgy látom elhatározta a WG, hogy a WR-emet leviszi, mert soknak találja :DDD Agyhalott botok minden tierben...

[ Szerkesztve ]

(#128982) SoulReaver válasza h1mpi (#128981) üzenetére


SoulReaver
veterán

Már azon is agyaltam, hogy aki sűrűn osztja a csapattársait, azokat fekete listára rakják és csak szar csapatokba kerül... :D

Tegnapi nap kegyetlen volt.... 80-90 csata (Átlagban 5 percesek) 38% wr.

[ Szerkesztve ]

(#128983) h1mpi válasza SoulReaver (#128982) üzenetére


h1mpi
nagyúr

de én szökő évenként osztom őket szóval ez nálam nem lehet az oka :)) :N

az rng-m az viszont nagyon jó volt, alig pattogtam ma és minden bement, aminek be kellett mennie

[ Szerkesztve ]

(#128984) zodo válasza h1mpi (#128981) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem ne mond 50.7 -ről közel 5-600 csata kellett hogy végre 51 legyen erre 100 csata alatt ismét visszaestem a kiindulási szintre persze tudom hogy 1000-es wn8 -al ne csodálkozzak de kezd elegem lenni a 6 napja tartó szériából.
Na meg a hihetetlen (vagy csak én nem találkoztam még ilyennel) esetekből, két arty hazavág az ok de hogy E 3 sarkáról belém vág az FV arty 707-et az má wtf :(((

(#128985) SoulReaver válasza zodo (#128984) üzenetére


SoulReaver
veterán

HA kiment A0 ba akkor simán.... Vagy még közelebbről is akár.

(#128986) h1mpi válasza zodo (#128984) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ne csodálkozz a lorr 155 51-el ma kb. 3000-es wn8-at mentem... Beteg dögök alig lőnek mellé és van, amikor elég komolyat sebeznek, pedig a franciák még nem is jók ebben. Én is ma vágtam tigris I-be 1100-at, IS3-ba, pedig majd 1200-at, a motorját kaptam telibe.

(#128987) Jolet válasza h1mpi (#128986) üzenetére


Jolet
őstag

Az tény hogy ma alig vesztettem vele de amikor igen akkor azt se találtam el ami a cső végére volt szigszalagozva

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#128988) ballington válasza h1mpi (#128986) üzenetére


ballington
addikt

Lorr 50 után az 51 pontosabb?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#128989) GeneraL_XTX válasza zodo (#128980) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Max akkor felesleges, ha bent kempelsz vele egy bokorban, de egy heavy-nél ugye ennek nem kéne szempontnak lennie :U

(#128990) BÁ Nutrition válasza h1mpi (#128986) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerencsetlenek... pfejjj :(
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#128991) lacibacsi válasza GeneraL_XTX (#128989) üzenetére


lacibacsi
addikt

Tegnapelőtt IS-7-tel kaptam Őrjárat medált! :Y Meg három csatában is 3k spot-om volt vele... A többi top tier heavy meg tesztelte hátul a kemper bokrokat, pedig nem valami piroskák voltak, hanem inkább én voltam a total tomato hozzájuk képest... :W

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#128992) kchryss válasza GeneraL_XTX (#128977) üzenetére


kchryss
addikt

IS típusú tankoknak nem rossz az álcájuk. Amúgy ez a pár méter különbség nehéz tankoknál tényleg mindegy. De nem a tankosztályon van a hangsúly. hanem a fekete, nem feketén és az elveken. Van light tank is fekete, az m4190gf, arra sem vehető álcafestés így annál is ugyanez lehet a helyzet, bár annak nincs pontos mása amiről koppintották. Viszont bármikor behozhatnak bármelyik tankhoz fekete verziót ugyanez lesz a helyzet.
Itt a wg tróger, logikátlan megoldásairól és hozzáállásáról van szó.
Ott vannak a cw reward tankok, például a vk7201k. Adtak hozzá egyedi álcafestést amit csak arra lehet feltenni és ugyanannyi bónuszt adnak, mint a többi festés.

Fekete tankokhoz is megcsinálhatták volna, hogy adnak egy átlátszó vagy, fekete festést amit alapból feltesznek rá és a többi festés vásárlását tiltják le. De helyette inkább az összes festés vásárlását tiltották és átírtak egy számot. Azért lett eltérő a két ugyanolyannak reklámozott tank kamója, mert 4 sor helyett 2-t írtak át lustaságból ...

[ Szerkesztve ]

(#128993) kchryss válasza zodo (#128984) üzenetére


kchryss
addikt

Egyszer is7-tel álltam ugyanott ahol te a képen. A 10-es francia arty 2x láncolt és ementálit csinált belőlem, alig maradt ép modulom és legénységem. Azóta tudom, hogy az nem arty safe hely és ha veszélyes az ellenfél arty-ja nem állok oda. :)

(#128994) Gyuri27 válasza lacibacsi (#128991) üzenetére


Gyuri27
félisten

Stat húzás. Mennyivel jobb a spotot lőni. Aztán örülni a sok sebzésnek.
Mondjuk miért nem td-ik akkor már?

Amd - Radeon - Ryzen

(#128995) po1son válasza h1mpi (#128986) üzenetére


po1son
addikt

Akkor úgy látszik, hogy csak én vagyok peches, mert nekem egy szerencsekerék az arty. Az esetek többségébe mellé lövök és persze teljesen össze vagyok szűkülve az ellenfélre....
Van egy 10es német (legnagyobb hulladék arty) és egy 10es francia táras és egyszerűen nem juttok tovább obj260 küldetésekbe... Röhejes, mert van még 6 küldetésem artyba a maradék 4 tank típusnál nincsen ennyi összesen... :W

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#128996) h1mpi válasza po1son (#128995) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Próbáld a francia 8 vagy 9-es artyval. A 9-es palpíron jobb mint a 8-as. Én arra megyek a 10-es nem mozgat.

ballington:sokkal pontosabb nagyon jó cucc :))

[ Szerkesztve ]

(#128997) SoulReaver válasza h1mpi (#128996) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én most a 9-es Bc 155 55 -el szopattam magam tegnap. Pontosnak pontos, HA teljesen beszűkült, viszont akkor is lő olyanokat mellé, pedig maxos legénységem van+ BIA, de nem lehet pl ventit berakni nekik, pedig zárt, na mind1.

Puha tankokba veri az 1200-as sebzéseket, de a keményekbe csak 200-600 -ig. Van amiről pattan is... Két löveg van hozzá, a másodiknál csak annyi különbséget láttam, hogy nem 7 sec a célzás, hanem csak 6.5 :W

Általában ammo rack-el ér véget a pályafutása... :D

(#128998) h1mpi válasza SoulReaver (#128997) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Minden arty lő mellé, de ha közelebb mész a bulihoz, akkor nagyon penge kis arty. Messzire pontatlan, de pont azért olyan mobilis, hogy ne a pálya másik feléről lövöldözz. Én teljes szűkülés nélkül nem lövök artyval.
A kis alfa tény, a medeket keresem vele mindig, top tierként meg bele ver mindenbe 500-600-at.

[ Szerkesztve ]

(#128999) SoulReaver válasza h1mpi (#128998) üzenetére


SoulReaver
veterán

NA erre nem is gondoltam. Kipróbálom, csak még nincs meg az erősebb motor, meg a gyorsabb löveg.

Amúgy azt furcsáltam is, hogy az 1km -es pálya egyik sarkából, nem tudok ellőni az átellenes sarkába :D

(#129000) Jadro


Jadro
veterán

Na most összejött a jó kör Libertével. :) Az ilyenekhez mindig kell az ellenség marhasága. A végén 3-an simán körbeautózhattak volna, de nem. Várják a halált és reménykednek hogy belőnek szemből. A kupolát talán nem ismerik. :) 4558 damage lett a vége, mindenféle arany lőszer nélkül. Kár, hogy most éppen nincs prémiumom.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.