Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

tegnapi cikkben egy 70$-oshoz képest ez a +29$ nem bajos, és erről inkább elhiszem hogy 4K képes :)
nem tűnik rossznak
lehet beruházom majd én nyáron valamire :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) azbest


azbest
félisten

a netflix hd vajon megy-e :)
480p-ben nem annyira baba, hiába 4k a kimenet.

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eddig egyáltalán nem is követtem figyelemmel ezeket a médialejátszókat. De ez megtetszett. Ebben van rendes angol nyelv? Mert most azt olvastam, hogy a korábbi verziókkal voltak bajok e téren.

Vagy tudnátok ajánlani valami best buy, vagy különösen ajánlott hasonló szerkezetet? Elsőre sokat nem költenék rá, de légyszi segítsetek, teljesen új nekem ez a terep. :)

Ui: még logout-on se tudok nagyon keresni, mert a márkákkal se vagyok tisztában.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) azbest válasza .LnB (#3) üzenetére


azbest
félisten

Olcsóbb kategóriában a raspberry pi 2 egész jó openelec-cel. Folyamatos hosszútávú support.
Hátrány, hogy hd audio passthrough-t és h265-öt nem szereti.

A wetek-nek van kétféle box-sza, azokra is van hivatalos openelec support. Az újon állítólag a drm-es előfizetés szolgáltatások is tudnak hd-t, mert támogatja.

(#5) kakuk.tamas válasza .LnB (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mivel ezen elvileg a gyári Android TV rendszer lesz, ezért valószínűleg multilangos rendszert kapunk.

De angol nyelv tuti lesz, mivel Amerikában is forgalmazni fogják.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) azbest válasza azbest (#2) üzenetére


azbest
félisten

na a hivatalos oldalon látom
Widevine L1
Szóval tetszik :)

(#7) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Hát én eléggé gyengének érzem azt a hardvert :D

(#8) erer1000 válasza ceripapa (#7) üzenetére


erer1000
őstag

[link]

és ezt? :U

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) ceripapa válasza erer1000 (#8) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Azt is néztem már, nem vagyok 100% biztos abba a 4k powerba :] , de mivel én csak FHD-ba gondolkozom :] nekem a MI is jó lesz :D .

(#10) csabsz13


csabsz13
aktív tag

méret alapján ebbe belső HDD nincs. arról mit tudni, hogy hogyan lehet tartalmat eljuttatni felé? wifi, LAN? milyen sebességgel? csak mert 4K esetében nem mindegy.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#11) erer1000 válasza ceripapa (#9) üzenetére


erer1000
őstag

hát a másikban én semmit nem érzek :D

én is csak FHD-ba gondolkozom, arra ez szerintem bőven baba

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) DoItYourself válasza ceripapa (#9) üzenetére


DoItYourself
addikt

papa érzed vagyse van ezekbe elég powa viszi a 4k-t, itt a sökilencszázöt topikja

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13) darky01


darky01
csendes tag

mali450 mp6?? Régebbit nem találtak? Ha játékra is akarják, hogy jó legyen, azért egy 880mp4-et minimum kellett volna bele rakjanak.

(#14) kakuk.tamas válasza csabsz13 (#10) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Olvasd el a cikket mégegyszer. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) Tejföl


Tejföl
tag

Nem rossz, csak aztán legyen hozzá 4Ks tv is, különben sokat nem ér.

Utorrent appot futtatja? ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) nemlehet válasza Tejföl (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért a Xiaomi nem annyira szokott bullshitelni ezekben. Ha azt mondják vinni fogja szerintem nyugodtan elhihetjük nekik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) azbest


azbest
félisten

Az android 5ös előző változatot már 60 dolcsiért meg lehet venni európai raktárból, kíváncsi leszek, hogy az új mikor és mennyiért kerül fel.

[ Szerkesztve ]

(#18) Bundyta


Bundyta
tag

Halovány púm sincs, honnan lehet letölteni 4k-s filmeket. Döntő többségében a sorozatok max 720p-ben vannak.

Akkor meg mi értelme van ennek a lejátszónak?

Egyelőre bőven elég nekem az Egreat R6S az ukrán fw-rel.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#19) Patrol


Patrol
tag

Régóta használok már egy 3. generációs Mi Box-ot és nem sok különbség van az újhoz képest.
Konkrétan:

Régi: Amlogic S905 Cortex-A53 64bit Quad Core Új: Quad-core Cortex-A53 2.0GHz
Régi: Mali-450 3+2 Core 750MHz Új: GPU: Mali 450 750MHz
Régi: RAM 1GB DDR3 Új: RAM: 2GB DDR3
Régi: ROM 4GB eMMC5.0 Új: ROM: 8GB eMMC
Régi: Google CTS Certified Android 5.0 system Új: Android TV 6.0

Régi: Encoding formats: H.264 support to 4K @ 30fps, MPEG1/2/4 up to 1080P @ 60 frames / sec; VC-1, WMV, real7/8/9 up to 1080 @ 60 frames / sec;
Video formats: RM, FLV, MOV, AVI, MKV, TS, MP4
Support 3D video output

Új: VP9 Profile-2 up to 4K x 2K @ 60fps
H.265 HEVC MP-10 at L5.1, up to 4K x 2K at 60fps
H.264 AVC HPat L5.1, up to 4K x 2K at 30fps
H.264 MVC, up to 1080P at 60fps
Supports HDR10/HLG HDR processing (software upgrade required)

Mindegyiknek kizárólag WIFI-vel lehet hálót adni.

Nagy kérdés, hogy vajon a régi eszközök (Mi Box 3 és Mi Box 3 enhanced) befrissülnek e az Android TV 6.0-ra vagy sem.
Gyanítom, hogy sajnos nem...
Pedig alkalmasak lennének a régebbiek is az Android TV 6.0 futtatására.
A régiek is rendelkeznek mozgásérzékelős és hangvezérlős távirányítóval.

Sőt a Mi Box 3 enhanced hardvere gyakorlatilag megegyezik az új Mi Box hardverével.

Nem tudom minek kellett kiadni egy új Mi Box-ot, elég lett volna egy frissítést küldeni a régiekre.

[ Szerkesztve ]

(#20) Patrol válasza Bundyta (#18) üzenetére


Patrol
tag

Netflix és az Amazon is tolja a 4k tartalmat...

(#21) Patrol válasza csabsz13 (#10) üzenetére


Patrol
tag

Nincs HDD, de USB2.0-n lehet külső winchestert csatlakoztatni.
Csak WIFI van benne.

[ Szerkesztve ]

(#22) azbest válasza Patrol (#19) üzenetére


azbest
félisten

az 5ös androiddal mit mond a drm info, támogatja az is a widevine level 1-et? [link]

(#23) Patrol válasza azbest (#22) üzenetére


Patrol
tag

Megnéztem. A válasz: nem

(#24) kenand válasza Bundyta (#18) üzenetére


kenand
veterán

Barátom is vett egy 4k-s TV-t beépített lejátszóval egy vagyonért, max Youtube 4k-t tud nézni (azt is minek)
Teljesen feleslegesek ezek, majd ha minden film 4k-ban jön ki, akkor talán érdemes lesz ilyenbe beruházni.
De USB 3.0(3.1) (vagy sata 3.0) és gibabites LAN is nagyon kellene egy 4k-s lejátszónak, Wifi nagyon felejtős fimnézésre...egy LAN 5x stabilabb, mint egy Wifi... (én minden box-hoz TV-hez rendes LAN-t húztam ki, pedig nem 4k max 720p/1080p a cél)

[ Szerkesztve ]

(#25) csongi


csongi
veterán

Ezek a mini Boxok mikor fogjak megnyirbalni a konzol piacot? Mert hogy megfogjak az nem kerdes. Kezdo kis gepnek, 10-13 eves koraig egy gyereknek teljesen jo, foleg kisalnyoknak.
Az glay egyre tobb alap szintu jatekot ad, aminel tobb tartalmat a konzolok sem adnak ennek a korosztalynak.

(#26) Bundyta válasza Patrol (#20) üzenetére


Bundyta
tag

Itthon pláne.

Nem akarok ide írni semmilyen weboldalt, de nekem az a szokásom, ha kijött az évad, legalább a feléig, letöltöm és egyszerre megnézem.

Azért meg kár előfizetni a harci lányra meg a hálófixre, hogy heti egy-egy részt tűélesen megnézzek.

Hozzáteszem, a letöltés - egyelőre - ingyen van, így még elő sem kell fizetni.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#27) Patrol válasza Bundyta (#26) üzenetére


Patrol
tag

Valahol a lopás terjedt el, valahol pedig mások a szokások...
Nincs ezzel semmi probléma.
Ettől még életképes alternatíva csak lehet, hogy nem M.országra, vagy nem mindenkinek.

(#28) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Ahogy néztem Enchanted edition sokkal erősebb mint ez :D és olcsóbb :D most h is van ez ? :D

(#29) azbest


azbest
félisten

Közben olvastam máshol, hogy a soc sem teljesen ugyanaz, mint az előző változatban.

Az előzőben S905-H volt, az újabban S905X-H. A H jelzés a dolby licenszet jelenti. Az X-es változat pedig VP9 hw codec-es, amit megkövetel az Android Tv 6. [link]

(#30) Patrol válasza azbest (#29) üzenetére


Patrol
tag

Akkor így érthető, miért kellett új boxot kidobni és így a régiek biztosan nem kapják meg az Android TV frissítést.

(#31) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Van valakinek ilyen kütyüje esetleg?
Vacillálok a G Chromecast és e között.
Jó lenne 1-2 infó a Mi cuccáról.

(#32) mgutai válasza hgabor19 (#31) üzenetére


mgutai
újonc

Szia,

nekem van 1 ilyen kutyum hasznalaton kivul. Ha erdekel esetleg megegyezhetunk :D
(ajandekba kaptam de htpc miatt nincs ra szuksegem)

koszi,
Misi

(#33) Fujisan válasza mgutai (#32) üzenetére


Fujisan
csendes tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni tőletek, mit érdemesebb venni ? Egy ilyen mi boxot+tv vagy egy smart-os tv-t?

(#34) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok,

Valakinek otlet h honnan lehet ezt a legjobban beszerezni?

Ha nincs mas, ali lesz belole, csak 2-t is rendelek es nem akarok feltetlenul kidobni az afara meg a vamra csomo plusz zsetont.

:R

(#35) alma18


alma18
tag

Sziasztok! Beszereztem egy ilyen masinat es a segitseeteket szeretnem kerni. Egyik oka, hogy megvettem az az hbo go allitolagos tamogatasa. Hiaba bogaraszom a gplayt egyszeruen nem talalom. Tudnatol ebben segiteni? Koszonom!

(#36) alma18 válasza ßrainiac (#34) üzenetére


alma18
tag

Nekem alirol jott, nem allt meg egeszen a hazamig 🙃

(#37) ßrainiac válasza alma18 (#36) üzenetére


ßrainiac
addikt

Koszi.

Kozben mar en is berendeltem onnan ^^

Hogyhogy nem talalod az HBO GO-t? En azt hittem, alapbol rajta van.

Edit: vki irja hogy HBO GO Hungary appot kell pusholni PC-rol Play store-bol a Mi Box-ra. De nem tudom h mukodik-e.

[ Szerkesztve ]

(#38) alma18 válasza ßrainiac (#37) üzenetére


alma18
tag

Uhh, nem vagyok mar a droid nagy ertoje, ez mit is jelent? 🙂

(#39) alma18 válasza ßrainiac (#37) üzenetére


alma18
tag

Közben lehet rájöttem. Ez az lenne, amikor pc-n bejelentkezek play árúházba , kiválasztom a progit és onnan telepítem az eszközömre. Sajna kiírja, hogy a mibox3-al nem kompatibilis. Más megoldást keressek? Nem hiszem el, hogy nem menne a modulon, többek között ezért is vettem meg. Egyébként akit érdekes Synology nass-al jó barátságban van :)

(#40) ßrainiac válasza alma18 (#39) üzenetére


ßrainiac
addikt

Orulet ez az HBO GO mizeria, mindenhol meg asszem a dobozan is ott figyel es azt olvasni csomo helyen h nem mukodik rendesen. Te meg ugy nez ki, meg nem is talalod az appot :Y

Hihetetlen h nem tudnak manapsag semmit megcsinalni rendesen. De a duma meg a reklam az megy nekik (nem csak a xiaomira celzok itt).

Meg szerencse hogy fogalmam sincs, mi ez az HBO GO es hogy valszeg nem fogom hianyolni :/

Edit: ez a Xiaomi gamepad jo cucc? 20 dodoert nem veszes egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

(#41) alma18 válasza ßrainiac (#40) üzenetére


alma18
tag

Haliho! Elofizetes miatt lett volna praktikus az hbo go, de idovel kiderul, hogy mi lehet a gond. Jaja tele volt az oldala jobbnal jobb appokkal, erre meg... mindegy is mas tobb hasznos reszet tudom hasznalni, nem zuhanok magamba 😄 Gamepadjat nem rendeltem, en is kivancsi lennek ra, hogy mit tud

(#42) GangBAng^


GangBAng^
tag

Megérkezett a Mi Box 3 international gépem.:D Pár perce nyúzom,de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve!

GangBAng^

(#43) ßrainiac válasza GangBAng^ (#42) üzenetére


ßrainiac
addikt

Jol hangzik :C

Honnan rendelted, AFA-t kellett fizetni?

(#44) GangBAng^ válasza ßrainiac (#43) üzenetére


GangBAng^
tag

Aliról jött, nem volt fennakadás. ;) Ajánlom mindenkinek a "Pattogatottkukorica idő" alkalmazást. ;)
Spotify is fajásan megy :D
Gyári launchert lecseréltem másikra, így már lehet kitenni alkalmazásokat a főképernyőre

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#45) GangBAng^


GangBAng^
tag

HBO GO feltelepítve, bár nincs előfizetésem, így nem nagyon tudom használni. [ide klikk] beilleszted a google play linket a böngészőből, letölti az apk filet, azt telepíted a boxra és kész.

GangBAng^

(#46) batmanvaze


batmanvaze
újonc

Sziasztok, nagyon megkoszonnem, ha valaki ki tudna probalni, hogy lehet e tavolrol vezerelni TeamViewer-el. Illetve egy buta kerdes, gondolom elerheto ra valamelyik bongeszo (pld.: Chrome)? Koszi a segitseget!

(#47) ßrainiac válasza batmanvaze (#46) üzenetére


ßrainiac
addikt

Elvileg lehet vezerelni TeamViewer-rel.

Sztem Chrome alapbol rajta van, de ha nem, ott a Play aruhaz.

gangbang1: koszi es arnak mi volt feltuntetve?

[ Szerkesztve ]

(#48) alma18 válasza GangBAng^ (#45) üzenetére


alma18
tag

Uu kiraly, koszi szepen! Rgy kerdesem lenne, hogy kell a boxra egyenileg telepiteni? 🙃

(#49) GangBAng^


GangBAng^
tag

ßrainiac: [link] én fontban fizettem, olcsóbban jött ki.

alma18: 1. Beállítások>Biztonság>Ismeretlen források BE. 2. ES File Explorer vagy valamilyen file böngésző telepítése 3. PC-re letöltöd a kívánt APK -t, rámásolod el pendrivera. 4. Boxba be a pendrive, file böngészőben megnyitod az APK-t telepíted és kész. 5. Alapból nem fogja kidobni a BOX kezdőképernyőjére > Beállítások>Alkalmazások alatt találod meg.
Chrome -ot nem találtam a gépen, Play nem dobja ki, PC-ről jelentkeztem be Play-be és onnen irányítottam a telepítést a BOX-ra.
Egy Bill + Egér kombó jó ha van, a távirányítóval nem mindent lehet vezérelni... PL: Chrome -ban lehetetlen böngészni. Majd rájöttök :)

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#50) sesshou válasza alma18 (#48) üzenetére


sesshou
senior tag

Hali én is a HBO go val szenvedek de eddig sikertelenül. neked sikerült valahogy fetenned végül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.