Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181951) maximilian4 válasza benfolds (#181950) üzenetére


maximilian4
addikt

360 körül van szerintem, de azt megszorozva 1500-zal, még úgy is 540.000.-

Maxi

(#181952) jjeahh válasza Gerr'y (#181945) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem én a Cube bringát vinném, sokkal szebb a váz. Esetleg Planet X London Road?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181953) atti29 válasza jjeahh (#181934) üzenetére


atti29
tag

Megnézem azokat is amit írtál.
A kíváncsiság és furdal,milyen lehet egy ilyen traktor gumi. ;]
Köszönöm a segítséget! :R

(#181954) jjeahh válasza atti29 (#181953) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Látom a Continental TraiL King-et elírtam :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181955) atti29 válasza jjeahh (#181954) üzenetére


atti29
tag

Az a legkevesebb,ezek szerint úgy megy,mint a vonat,akkor már rossz nem lehet. :D

(#181956) szimpláncsak válasza bardi (#181939) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nem jó hozzá :) középen nincs bemélyedés a talpán, szóval sétálgatni benne nem ajánlott :D ingyen kaptam amúgy, pár használat után az első részén alul látszódik, hogy a pedál megnyomja. :/

(#181957) maximilian4 válasza xy.zsolt (#181937) üzenetére


maximilian4
addikt

Mindenképp írok róla, meg a schwalbe boosterről is. Sajna így simán a northwave blaze plus-ban tényleg nem lehet már tekerni. Hiába az alufólia, meg dupla zokni. Amúgy is azt ajánlják a videókban, hogy ne cipő alá öltözködjünk, mert mégjobban lerontja a vérkeringést, hanem ha lehet fölé. A hideg nem játék, kicsit náthás is lettem, a lábujjaim szétfagytak az uccsó tekerésen. Ja meg egyúttal rendeltem waxot is. Arra is nagyon kíváncsi vagyok.
Mindegyik sárga kosaras volt az ebike-nál, úgyhogy szerintem jövőhét vége felé kapom meg a csomagom. Addig pihenő. :(

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#181958) sticky35 válasza Hasaggymeg (#181733) üzenetére


sticky35
tag

Megnéztem a köröd egy röviditett verzióját (véletlenül a vasút után nem fordultam le balra a lankasabb emelkedő felé meg csak egy órám volt amúgy is:D), mondjuk az 5 barra fújt 35-os cx gumival voltak mókás pillanatok lefelé a nedves avaron, de visszamegyek még a teljes körre is, köszi hogy megosztottad. :)

[ Szerkesztve ]

(#181959) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szép.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181960) FRIZ 22 válasza jjeahh (#181959) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Dunakanyar? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#181961) maximilian4 válasza jjeahh (#181959) üzenetére


maximilian4
addikt

Mit lopod az insta fiókomból a vidinyókat? ;]

#181958sticky35

Tegnap próbáltam technikázni, gyakorolni, 40-es gravel gumival. Pillanatok alatt megtelt sárral, arra ráragadt az avar körbe a hátsó kerékre, full olyan volt mintha jégen tekernék. Elindulásnál akkorát estem. Egyik láb becsat, tapos, közben a másik láb is becsat, a probléma csak az volt hogy a bicaj nem indult, csak a hátsó kerék pörgött egy helyben. Én meg eldőltem. Ezek a váltótartó fülek am milyen könnyen hajolnak...Idén ez lett volna a 3. (4000 ft darabja), de inkább sufniban kiegyengettem. Kb. 3x vettem le a váltót, mindig apró erővel feszegettem és tökéletes lett. Ugyanazzal a bowdenfeszességgel mint előtte mindegyik lánckeréken kattogás nélkül szépen fut. :C

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#181962) benfolds válasza maximilian4 (#181951) üzenetére


benfolds
őstag

úgy értettem, hogy 400 ezer alatt, de amúgy igen. :)

nagyon bejön az a cannondale, amit linkeltél...

[ Szerkesztve ]

(#181963) Ringman válasza maximilian4 (#181947) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezen tubeless ready a kerékszett?

(#181964) maximilian4 válasza Ringman (#181963) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen.

Maxi

(#181965) Hasaggymeg válasza sticky35 (#181958) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Örülök,hogy tetszett,jó közeli hely itt a sötét télben bóklászni. :)

maximillian4...én is sokat költöttem volna már ha nem egyengetek,könnyen hajlít6ó anyag az.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181966) bardi válasza szimpláncsak (#181956) üzenetére


bardi
aktív tag

Fenébe... :) Most megtaláltam egy régi bakancsom, ami kb 13 éves lehet alsó hangon, így szobában jónak tűnt a talpa a pedállal, mert nem annyira kemény, mint a másik bakancs, holnap egy tesztkört megér. Ha nem jó, akkor vagy kell keresnem egylapos, puha talpú cipőt, ami viszonylag vastag, vagy ez a kamásli.

'92 Honda VFR 750

(#181967) Alg válasza Hasaggymeg (#181965) üzenetére


Alg
veterán

Ismerősnek pont most hullott le a hátsó váltója, szerencsére nem út közben hanem görgőről levételkor. Használtan vette a bringát, a váltótartó fülben gyakorlatilag nincs már menet, a két kis csavar ami a vázhoz fogja simán kihullott belőle... fogalmam sincs eddig hogy maradt egyben, de hétfőn irány a szerviz, és vagy fület cserélnek vagy vágnak bele új menetet...

Nem tudom mit csinálhattak vele, de a váz alu betétjén is látszik hogy valamikor valaki eléggé megerőszakolta egy csavarhúzóval :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#181968) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy rajtam kívül van még valaki, aki a "szabályosnál" kb. 3-4 centivel lentebb engedi a nyerget, mint amit a "szabály" diktálna? Egyszerűen nekem az a beállítás csak aszfalton működik, terepre muszáj lejjebb engednem, mert másképp össze-viszza pattogok a bringát. :D

(#181969) Hasaggymeg válasza Alg (#181967) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó esetben azt sosem kell levenni. :F Metszenek egy nagyobb menetet a vázba, fúrnak egy nagyobb lyukat a fülbe aztán mehet vissza.

IMIKE...erre van az állít6ó nyeregcső (magyarul dropper),meredek terepen lejtőzni jobb ha mélyebben van a súlypont és könnyebben mozogsz a bringa fölött.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181970) INTELligent válasza Hasaggymeg (#181969) üzenetére


INTELligent
senior tag

xy.zsolt: gratula a 10 000 km-hez. Nekem ez az első komolyabb szezonom életemben, most tartok ~3600-nál :DDD .

Külső: na behúztam sarazni egy Nobby-t előre, nyárra meg egy Racing Ralph-ot hátra, köszi mindenkinek a sok tippet! :R

Mechanikus tárcsafék: közben észrevettem, hogy azért "sávosan" kopott a betét, mert a tárcsán egy keskeny köríven valamiért nem kopott annyira a tárcsa (valószínűbb, hogy valami felsértette, mert mondjuk egy kavics beragadt a betéthez). Szóval cserélem.

Téliesítés: egyelőre csak montin, de kipróbáltam a (már nem kapható, legalábbis a dekában nem) dekás neoprén vitorlázó zoknimat. Alapvetően fázós a lábam, de ebben egy órát -1°C-ban kibírtam, szóval alig várom a tesztet outin a nyári cipőmben.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#181971) Alg


Alg
veterán

Fasza, sikerült ma belerúgnom az ágy sarkába, kislábujj melletti 2. ujj gyönyörűen feldagadt, belilult :(
Asszem pár napig nem lesz bringa - nem hiszem hogy tört volna, inkább beakadt és ficamodott, volt már ilyen, biztos ami biztos pihentetem egy darabig, meg kenem nadálytővel. :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#181972) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Ti milyen zsírt vagy olajat használtok ratchet Star-hoz? Meg veszitek az eredetit például DT swiss zsírt vagy amit a mavic ajánl a hubokhoz?

(#181973) Somatom válasza Alg (#181971) üzenetére


Somatom
veterán

Jobbulást és vegyél függőágyat! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#181974) xy.zsolt válasza INTELligent (#181970) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi! Tavaly még 6-7ezer jött össze. Előtte lévő években meg kb annyi mint Neked fog idén. Ami viszont igazán fontos számomra az az avgSpeed 2.5kmh-s növekedés a teljestávon idén. :K És számottevően nem amiatt mert az első és utolsó 3km-t nem mérem :P
Alg: Jobbulást!
J.C.G, ugyanez engem is érdekel.
Somatom, :C

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181975) jjeahh válasza xy.zsolt (#181974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is meglesz a tavalyi táv/szint idén is (5000km/80.000m, mtb), viszont tavaly egész évben tudtam normálisan tekerni, idén meg csak ősszel kezdtem el igazán :( . Ha minden a normális kerékvégásban ment volna idén is, talán meglett volna a 7000km/100.000m (?). Először bebaxott a vírushelyzet, kijárási tilalom volt, aztán a régi montis társak cserben hagytak és felénk ugy-e életveszélyes egyedül terepezni... őszre sikerült megismerkedni új haverokkal, akikkel aztán valamennyire beindult a montizósdi, remélem jövőben is kitartanak és még többet tekerünk együtt. Tavaly óta tervezem azt is, hogy körönként 2000m fölötti szinteket másszak, de sajnos nem volt akivel, jövőre jó lenne, ha összejönne az is. Remélem hamarosan elterjed az a nyamvadt vakcina és fellélegezhetünk, mert aszfaltos tekeréseken nálunk kötelező a maszk és az is nagyon zavar, gyakran emiatt nem megyek alapozni. Ha szemüveget teszek párásodik és nem látok, ha leveszem, minden lejtőn brutálisan könnyezik a szemem a fagyos menetszéltől és azért nem látok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181976) trialboj


trialboj
őstag

Próbált már valaki ilyen manual trainert? Tényleg ez a titka, ha itt meg tudod tartani akkor bringán is menni fog? Mág sosem hallottam erről, ennek a srácnak a csatornáján láttam először, és nem tudom elhinni hogy valóban olyan hasznos-e ahogy mondja, mivel akkor gondolom mindenki azt javasolná hogy építs egyet és azon kezdj el gyakorolni.

Továbbra is lehetetlenül nehéz a manual, szinte semmit nem fejlődtem idén, jövőre lehet ezzel kellene kezdeni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#181977) bardi válasza jjeahh (#181975) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha elindulsz is párásodik? Nekem anno fullface bukóban volt ez, meg most városban, erdőben is, ha megállok bepárásodik a szemüveg, de amint elindulok leviszi a menetszél.

'92 Honda VFR 750

(#181978) jjeahh válasza bardi (#181977) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos igen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181979) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#181972) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt szét szoktátok szedni,kenni?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181981) Ringman válasza jjeahh (#181978) üzenetére


Ringman
nagyúr

koronás topikban a zeiss páramentesítő szettet ajánlották, vagy a lencsék szappanos vízzel való mosását. vagy marad a ragtapasz

egyébként én is küzdök ezzel, főleg hogy a szemüvegkeretem nagy.

(#181982) bardi válasza jjeahh (#181978) üzenetére


bardi
aktív tag

Fura, én szemüveges vagyok, szóval kellően ismerem ezt a kellemes jelenséget, de mindig az van, hogy amint elindulok, lehozza a menetszél.

'92 Honda VFR 750

(#181983) jjeahh válasza bardi (#181982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

-5 fokban is? A másik dolog meg, hogy felénk olyan, hogy sík, szinte egyáltalán nincs és ha mászol vagy belassulsz, vagy még jobban lihegsz.

Ringman: kipróbálom ezeket :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181984) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#181979) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Egyelőre még nem szedtem szét csak egyszer, megnézni belülről a rendszert. De előbb utóbb azt is zsírozni kell, mint minden mást. Ja és látom ott is cserélni lehet a 24-est 40-esre.

(#181985) bardi válasza jjeahh (#181983) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem tudom sok éve hány fokban longboardoztunk télen, de azt tudom, hogy volt hó, jég, meg befagyott a seggünk :D De a pára lejött fullface bukóban is. Az a sebtapaszos megoldás viszont elég jónak tűnik, szerintem megoldja a problémát majd, és mehetsz alapozni köd nélkül :D

Szerk:
Lehet nekem az segít mondjuk, hogy nem sport szemüvegről van szó, és eléggé nyitott, arcra simulós alá kevésbé ver be a szél, és nem tudja leszedni a párát.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#181986) INTELligent válasza xy.zsolt (#181974) üzenetére


INTELligent
senior tag

Wow, az azért nem semmi, rendesen belehúztál idén :).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#181987) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Amíg van sebesség,ergo menetszél addig minden oukéj,de amint 10km/h alá lassulsz,ami általában mászás és fokozott izzadás meg lihegéssel társul,nem segít semmi. :( Nulla körül a lencse mindig hidegebb lesz mint a kilehelt meleg pára,talán valami fűtött lencse segítene.Nekem már a szemem körüli izzadságtól is menthetetlenül párásodik a lassú mászásoknál. :O Néha az orrom hegyére tolás segít picit leszáradni,de már hideg,ködös estéken volt,hogy végül minden szemüveget zsebre kellett tennem. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181988) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#181984) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Oda ha nem olaj,ami talán túl vékony,valami erre gyártott vékony,és hidegre nem nagyon vastagodó zsír kell. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181989) jjeahh válasza Ringman (#181981) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Közben kipróbáltam a szappanos vizet és azzal is párásodik. A ragtapasz meg azért nem opció, mert a bringán télen 10 percenként fújom az orrom és a kulacsból inni is kell.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181990) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#181988) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ez volt a kérdés alapja. Csak az eredeti zsírt vagy mást is használtok? Egy vékonyabb kenéssel növelhető a szabadonfutó hangja. Hallottam egy 54t rendszer hangját és brutális volt. Na abban nem ez a zsír volt, mert azzal halkabb lenne.

(#181991) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#181990) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem a hang másodlagos,a pontos és hosszantartó működés lenne inkább a cél.Én még nem kentem az ID360-ját a Mavic-nak,de ha nehezen beszerezhető nem hiszem ragaszkodnék feltétlenül a gyárihoz,valami erre a célra gyártott minőségi egyéb is megteszi.

jjeahh...izzadságtól a ragtapasz is elválik arcodtól. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181992) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#181991) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nyílván. Emlékeim szerint te így is ezzel idegeled az asszonyt. ;] Meg tettél fel YouTubera videót, azon jó hangos a te rendszered. Az id360 valami olajszerű anyaggal van kenve ha jól vettem ki a videókból, ettől lehet nagyobb a hangja.
De nem ez a lényeg. Ha cserélni szeretném a ratchet Star-t, akkor kell hozzá valami kenés. Ezért gondolkodtam el azon hogy vajon mivel lenne érdemes megkenni, mert most talán még egy Shimano agynál is halkabb az enyém.

(#181993) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma 30km-t tekertem autópályán enyhe hátszélben....szuper feeling volt :))

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181994) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#181993) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az pálya minősége olyan mint az átlagos osztrák főutaké....szóval szuper. Kár, hogy csak napok kérdése és tiltva lesz a bringás közlekedés rajta

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181995) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#181991) üzenetére


xy.zsolt
őstag

17000km után te szétszednéd és újra kennéd a racsnit a mavic-ban? Csapágycsere mindenképpen lesz nálam. Nem azt írtátok itt a napokban, hogy ha egyszer szét van szedve akkor úgy már nem lehet összerakni még egyszer, hogy a rugók ugyanolyan jól funkcionáljanak majd benne?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181996) stefi81


stefi81
tag

Van egy retró görgőm ami fix csavaros tengelyre lett kitalálva. Hogy tudnám ezt gyorszáras kerékkel használni?

(#181997) Ringman válasza jjeahh (#181989) üzenetére


Ringman
nagyúr

hmm.
akkor tanácstalan vagyok.

(#181998) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Király idő volt ma, nagyrészt -3 fok, vittem egy + felsőt, de végül nem kellett felvennem. Kár, hogy nem indultam korábban egy picivel hosszabb körre, no de legközelebb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181999) trialboj válasza jjeahh (#181975) üzenetére


trialboj
őstag

Azta milyen célok, nekem idén a te tavalyi távod, vagy inkább a szinted lett volna a cél, de a karantén után már annak is örültem volna hogy az a saját előző évemet meg tudom közelíteni de esélytelen, főleg hogy idén hamarabb és komolyabban ránk rúgta az ajtót a tél, amit te lehet észre sem veszel, de itt hetek óta olyan hideg van mint Januárban szokott lenni. Tavaly még december közepéig tudtam veretni, de hó nélkül én 5 fok alatt nem megyek semerre.

Biztos vagy te abban hogy kötelező a maszk akkor is ha sportolás céljából tekersz? Nálunk bringán nem kell, még városban sem, pont azért mert eleve nem tudsz közel menni senkihez, illetve értik hogy nem valami vállalható levegő nélkül erőlködni.

A vakcináról meg annyit, hogy mindenki mást mond, és igaz hogy nem virológus, de én sokat adok Zacher Gábor szavára, és tőle hallottam hogy még nagyon messze vagyunk (bocs nem tudom pontosan melyikben és hol) a végleges, tömeggyártásra szánt oltóanyagtól, kb 1 de inkább 1,5 év, és akkor is ott lesz a nagy kérdőjel, hogy milyen hatása lesz a szervezetünkre, 1-3-5-10 évvel később. Mindenki eldönti miben hisz, csak gondoltam megosztom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#182000) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#181995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát nem tudom,ezen nem gondolkodtam. :F ...ugyanakkor ha már csapágycsere van akkor tényleg nem nagy ügy lehúzni azt a kézzel felpattintott kazettatestet,kissé kitakarítani és újrakenni...igen,biztos nem hagynám ki.

J.C.G....kérdés,hogy a csendesség nem jelent-e működésbeli változást is...vagyis ha nem kattog úgy reteszel-e még úgy. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.