Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122401) ribarszki


ribarszki
őstag

Kedves Fórumozók!

Vásárlásban szeretnék segítséget kérni.
Anyósomnak (170cm, 55éves) szeretnénk kerképárt vásárolni, aki a Bakony menti faluban lakik. Minden nap kerékpárral jár tanítani ami kb 2km a lakástól, de mivel nincs jogsija, néhány hetente tesz kisebb túrát a szomszéd faluba is, ami 8-10km. Vannak nagyobb emelkedők is az útban.

Tehát nem extra igénybevételre lenne, de ne is essen szét pár év alatt. Terepre nem használná soha.
Fontos, hogy felszerelt legyen, az sem baj ha kosár is van rajta.
Mi túra/trekking kerékpárokat nézegettünk, de sajnos nem jutottunk 1-ről a 2-re. A helyi kerékpárboltos a Csepel Traction 200-as kerékpárt ajánlotta nagyon.
De nyitottak vagyunk másra is.

Mondjuk árban eddig a 130/140.000Ft-ig menjünk el.
Nem gondolnám, hogy sok váltós kerékpár kellene neki, ilehet jobb lenne egy normális agyváltó. Egyszerűbb is kezelni.

Van ebben az árban ilyen célra ajánlott, bestbuy kerékpár?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#122402) Toobee válasza varsam (#122400) üzenetére


Toobee
veterán

Egyszerre csak egyet fog engedni. Ne is próbálkozzatok nagyon a többivel, mert elég hamar elveszi a rendszer a kuponokat.

https://barbieripnk.hu/

(#122403) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122399) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Villás kell 13-as a pedálhoz,imbusz valami kicsi szokott lenni,de az sem mindegyiknél.Nejemé olyan (XLC),hogy nincs fogható rész rajta,csak a pedál végébe mart imbusz lyuk.
Láncvonal...teljes tengelyhossz (tulajdonképp hátsó papucsok közötti távolság) fele a váz hosszanti tengelyének közepe.Az attól mért hátsó sor közepe (kilencesnél a négyes kerék,tízesnél az ötös és hatos közötti rés,stb.) a láncvonalad,amihez az első lánctányért kell hézagolni (egyesnél a közepét,kettesnél a kettő közötti hézag közepét,hármasnál értelemszerűen a középső tányért),amit ugyancsak a váz tengelyének közepétől ugyanannyira kell (vagyis igyexel,mert pontosan nem is mindig lehet) tenni.Én fel szoktam tenni a csapágyakat meghúzás nélkül,rápróbálom a hajtómű lánctányéros/tengelyes darabját és mérek.Hamar kiderül hogyan kell hézagolnod.Sok lehetőség nem lesz,adni szoktak hozzá talán 3 darabot,de oda teszel kettőt ahova kívánja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122404) jjeahh válasza varsam (#122400) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi szépen! :R

Hasaggymeg: Köszi, kapisgálom, remélem amikor csinálom teljesen letisztul a dolog. A pedálom nekem is kicsi imbuszos, azt már többször leszedtem :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122405) parkr válasza ribarszki (#122401) üzenetére


parkr
őstag

csepel budapest? van agyváltós is, és feléből meglenne. ilyen célra simán megfelel.

(#122406) trialboj


trialboj
őstag

Az elmúlt hónapban sokat kóvályogtam nem létező ösvényeken millió tövises ágas bozótos részen, az adatokból esténként osm térképet frissítek.
Csodálkoztam is hogy 1 db defektem nem volt, egy idő után már táskát sem vittem, elég volt a foltkészlet. Pár napja kaptam egy lassú defektet, de elég volt indulás előtt felfújni, 4 órát kitartott úgy is, aztán ma leeresztett teljesen.

Lekaptam a gumit, és leesett az arcom hány tövis volt benne, legalább 4et szedtem ki de lehet volt 5 v 6 is. Mind jó nagy, és erős. Nem létezik hogy ezt mind az utolsó alkalommal szedtem össze, de ha mégis akkor sem értem hogy bírt ki 10km-t aszfalton, hazáig. Ha a tövis beleáll akkor egy ideig tömíti a belsőt?

Ez amúgy az első gumiról szól, ami igen csak öregecske, de ennek ellenére is alig kopott valamit. Én 3300at tettem bele és ugyan így nézett ki mikor megkaptam.
Hátul könnyen gördülő gumit használok RaceK, tehát oda nem raknám fel, ilyenkor mire lehet használni ? kár lenne kidobni, de nyilván túrázni már nem mennék vele (le is cseréltem egy virgonc x-kingre)

Illetve az érdekelne, hogy az idővel elöregedett abroncs réteg miatt, lehet hogy gyengül a tövis védelem?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#122407) bringasisti válasza Hasaggymeg (#122403) üzenetére


bringasisti
őstag

15 nem jó oda :F

BENEFON DELTA--------N8

(#122408) erh75 válasza BullZeye (#122389) üzenetére


erh75
tag

Mi vettünk 36-ost a 145 cm magas fiunknak , amit majd a feleségem fog megkapni ha kinövi a gyerek.Feleségem 160 cm, ő próbálta ki és neki tökéletes a méret.
Nem vagyok kerékpár szakértő, de mi maximálisan elégedettek vagyunk. Egyedül azt furcsállom , hogy nem harapósabb a tárcsafék...

(#122409) ivana válasza jjeahh (#122399) üzenetére


ivana
Ármester

Nem kell 13-as imbusz (nem tudom egyáltalán létezik-e), négyszöges hajtókarhoz vagy 8-as imbusz kell ha imbuszos, vagy 14-es dugókulcs/csőkulcs.

[ Szerkesztve ]

(#122410) jjeahh válasza ivana (#122409) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyre bonyolultabb :DDD . De szerintem akad minden :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122411) emiki6 válasza emiki6 (#122358) üzenetére


emiki6
veterán

Naa, help me out! Fórumos ajánlás nélkül már nem is veszek semmit... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122412) Ironizer válasza trialboj (#122406) üzenetére


Ironizer
tag

Nekem mostanában volt két olyan tövises defektem is, ami csak 1-2 nap múlva eresztett le, menet közben fel sem tűnt.

(#122413) ivana válasza jjeahh (#122410) üzenetére


ivana
Ármester

Nem nagy cucc. A négyszöges leszedése:
1. Csavarok ki 8-as imbusz vagy a csőkulcs
2. Hajtókaronként lehúzó beteker jó alaposan, utána lehúzod
3. A monoblokk szerszámmal kiszeded a monot, ehhez lehet kell egy bazi nagy 32-es villáskulcs

Integrált beszerelés:
1. Csészéket megzsírozod
2. Csészék be a szerszámmal
3. Jobb hajtókar be
4. Bal hajtókart felrakod és beállítod a cuccot a műanyag csavarral, hogy ne kotyogjon
5. Finoman meghúzod a két csavart a bal hajtókaron, felváltva negyed-fél fordulatonként (először nyilván betekered addig, hogy már szoruljon kicsit és utána kell így)

[ Szerkesztve ]

(#122414) jjeahh válasza emiki6 (#122411) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ha csak látszani akarsz, bármelyik szilikon villogó megteszi, arra figyelj, hogy ha hosszú távokat is mész, inkább elemes legyen. Táskából nekem 1.2 literes Roswheel van.

ivana: :R .

A kompatibilitáshoz valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122415) ivana válasza jjeahh (#122414) üzenetére


ivana
Ármester

Kompatibilis, én konkrétan egy ezer éves exage hajtás helyére dobtam fel egy ugyan ilyet azon is tökéletes. Én roseról kaptam hozzá középcsapit is, de egyeztetés után kiderült, hogy az alapból nem jár.

73mm-es csapágyház esetén (szinte biztos ilyened van, de azért mérd le) egy darab 2.5mm-es hézagoló kell hajtásoldalra.

(#122416) Peterhappy válasza ribarszki (#122401) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csak a lényeget nem írtad. Jóban vagy vele? ;]

(#122417) csubuka válasza 6030D (#122390) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen, ránézek arra akkor! :R

Összeszedem az adatokat és felpakolom hamar majd.

(#122382) bringasisti: Köszönöm szépen!

(#122418) 6030D válasza emiki6 (#122411) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem:
Előre
Hátulra, az első villogó meg elég a kivilágított városban, ahova nem kell a Gaciron. Olyan fénye van, hogy csak az nem vesz észre, aki nem akar. (Konkrétan új elemekkel nem bírsz belenézni).
Táskának meg ha csak kis dolgoknak kell, akkor elég a nyeregtáska. A konzolost könnyű le-, felrakni, de a tépőzáras is megoldás, ha nem sűrűn kell. Most nézem, hogy ez nem is tépőzáras, hanem csatos, még jobb. Kulcsra figyelj, mert összebaxa a táskában a kijelzőt. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122419) ribarszki válasza Peterhappy (#122416) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, jóban vagyok vele. Tehát nem akarom megviccelni ;)

(#122420) emiki6 válasza 6030D (#122418) üzenetére


emiki6
veterán

Elsőnek kellene egy gyenge villogós, ami nagy szögben vilagít megy egy olyan, ami erős, nem vakítja el az autósokat, de elégségesen megvilágítja az utat. Hatulra meg valami olyan, amit nehez nem észrevenni.

Ha nem feltétlen érdemes aliról vagy roseról venni, akkor a biketrade97-hez van kedvezményem, onnan venném.
Velotech ultra 2000? (Annál drágábbat nem vennék...)
Azok a velo szilikonosok megbízhatóak?

Jeahh: szilikonos szarjaim vannak, de nem szeretem őket.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122421) Hasaggymeg válasza bringasisti (#122407) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igaz,15ös lesz az! :B...de van ilyen pedál,melyhez nyolcas imbusz kell.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122422) emiki6 válasza 6030D (#122418) üzenetére


emiki6
veterán

A telefont én amúgy bokazokniba szoktam tenni, ha ömlesztve teszm más dolgokkal. ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122423) StLui válasza erh75 (#122408) üzenetére


StLui
veterán

Én megmásztam a Csóványost a fiam S-es rr520 bringájával, attól még nem jó nekem. Egy rutintalan bringás meg sokszor azt hiszi akkor jó ha ülésén ülve leér a lába.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#122424) bringasisti válasza Hasaggymeg (#122421) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen, bár az én véleményem hogy azért nem gond ha tömör a tengely és nincs ott egy szögletes üreg.

BENEFON DELTA--------N8

(#122425) ivana válasza StLui (#122423) üzenetére


ivana
Ármester

Ja ezt én is hallottam már néhányszor, sose értem ki találta ki, ez soha nem volt igaz, és ráadásul baromi kényelmetlen is.

(#122426) Hasaggymeg válasza bringasisti (#122424) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak a végében van egy 5mm mély lyuk,az sokat nem változtathat teherbírásán...nekem inkább azzal van bajom,hogy az ilyent nem tudod rendesen meghúzni,hisz ahhoz gyenge a nyolcas imbusz és már hajlik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122427) 6030D válasza emiki6 (#122420) üzenetére


6030D
Ármester

A szilikonos 20 %-kal olcsóbb a bringabutiknál, nem tudom mennyi kedvezményed van a másik boltban.
Velotech Ultra 2000... vicces, hogy Solarstorm feliratos lámpa van a képen, legalább mindenki tudja, hogy ugyan az, mint az alis. Szerintem feleslegesek ezek a fotonágyúk, mert aszfaltra minek, kemény terepen meg szétrázkódik az egész berendezés (lásd az előző hsz-ban a linkelt tapasztalatokat). Meg a fényezést is tönkre teheti, meg sz@rul is néz ki. :B
2 éve mennek kb a linkelt villogóim, a hátsóban most fogok elemet cserélni. Szerintem jó, nem ütöttek el, nem jöttek ki elém, világít. Ami előnye egy korábbi villogósomhoz képest, hogy felül rátakar a gumi a ledre, ezért a szemedbe nem világít a kormányról, mint mondjuk ez.

Hasaggymeg: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122428) bringasisti válasza Hasaggymeg (#122426) üzenetére


bringasisti
őstag

+ csavarrögzítő és gond megoldva.

BENEFON DELTA--------N8

(#122429) bringasisti válasza 6030D (#122427) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#122430) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Na akkor én is valamit. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122431) jjeahh válasza ivana (#122415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szétszedés nélkül le lehet mérni? Mert a szerszámokat, amivel szétszedem a hajtást, az új hajtással együtt rendelném... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122432) ivana válasza jjeahh (#122431) üzenetére


ivana
Ármester

Persze, simán leméred a csapágyház szélességét.

Más: végre kész az alpinestars montim [link]

(#122433) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122431) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát hogyne lehetne,mérd meg a csapágyházat amibe belemegy.Lemaradtam... :D

(#122432) ivana...vintidzs.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122434) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122433) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& ivana: Köszi, akárhogy mérem 69mm jön ki, ezek szerint jó lesz nekem a DEORE SM-BB52, amit kinéztem? azt írja, hogy Suitable for housing width 68/73 mm, szal gondolom igen.

Érdekesnek tűnik ez a vintage monti, csak én látom az első gumit durván ducinak? Milyen széles az?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122435) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Aki új bicajt akar venni most 25% kedvezmény van YT jeffsy-re. Kár,hogy nem a capra :O

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#122436) ivana válasza jjeahh (#122434) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor az vagy 68-as vagy 70-es meg olasz menet bár utóbbit nem hiszem. Ha 68-as akkor be kell rakni mindhárom hézagolót hajtásoldalra 2-őt, bal oldalra 1-et.

Sima 2.2-es Xking, mondjuk ebbe a villába szerintem belemenne a 2.4-es is. Hátul 2.0-ás Race King. Ezeknek valamivel keskenyebb még a felnijük ezért szélesebbnek tűnik képen.

(#122437) jjeahh válasza ivana (#122436) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi!
Ja, szerintem azért tűnik öblösnek, mert 26-os bringákon 1.90-max 2.1" gumikhoz szokott a szemem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122438) ivana válasza jjeahh (#122437) üzenetére


ivana
Ármester

Most, hogy kettő montim van valószínűleg még nem is ilyet raknék fel, hanem hátra 2.2-es XKing, előre pedig 2.4-est. A másik montim kicsit régebbi és trekkingesebb abba ezek fértek be (azon most double fighterek vannak), és eredetileg azon voltak.

[ Szerkesztve ]

(#122439) Because


Because
őstag

most felsikítottam ahogy ezt a hirdetést megláttam a marketplace-en, mint bicikli utánfutó :DDD :

ment is az asszociáció :)) :

[ Szerkesztve ]

(#122440) zoli03 válasza jjeahh (#122434) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem vegyél inkább normális középcsapágyat, ez csak pénzkidobás lesz.

(#122441) 6030D


6030D
Ármester

Disznók a jégen :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122442) jjeahh válasza zoli03 (#122440) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm? Már a Deore sem jó? :DDD . Csak azért raktam ezt a kosárba amúgy, mert a hajtókar leírásában ezt ajánlják hozzá. Esetleg ez a SHIMANO XT BB-MT800 jobb? Ennél nem írja, hogy "Incl. spacers", vagy azok a gyűrűk a képen azok?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122443) zoli03 válasza jjeahh (#122442) üzenetére


zoli03
őstag

Elég megnézni az értékeléseket. Én pl Saintet vettem, jónak írják, és tényleg bírja is. Te meg sokat tekersz, mocsokban is, télen is, oda főleg kell a jobb (a végén még árban is jobban jössz ki).

(#122444) jjeahh válasza zoli03 (#122443) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, kösz, Saint bedobva a kosárba... mondjuk alattam szvsz különösen sokáig húzzák az alkatrészek, a jelenlegi monoblokkom gondolom valami legolcsóbb vacak és mégsincs semmi gondom vele. Sokat tekerek, sárban és hóban is, ez igaz, de gondolom az is számít, hogy csak 65kg vagyok, így alattam nem hajlik-törik semmi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122445) zoli03 válasza jjeahh (#122444) üzenetére


zoli03
őstag

A négyszögesek védettebbek, itt kint van a csapágy, az olcsókat meg direkt gyenge porvédelműre csinálják. Itt nem sokat számít a súly, inkább csak a körülmények.

(#122446) bringasisti válasza zoli03 (#122445) üzenetére


bringasisti
őstag


Én most ezt raktam be nagyon szuper

BENEFON DELTA--------N8

(#122447) parkr


parkr
őstag

ha már négyszöges téma.
van valakinek ötlete, miért lazul fel mindig a bal hajtókar?
igaz, filléres szar acél hajtómű (munkábajárós gép), de már nagyon tud idegesíteni.
csavar alá alátét esetleg segíthet?

(#122448) 6030D válasza jjeahh (#122444) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem BB-52 van, az előzőt 3 év után cseréltem le (Szilvásvárad után). Persze ettől még lehet gyenge minőségű.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122449) bringasisti válasza parkr (#122447) üzenetére


bringasisti
őstag

Nincs rendesen meghúzva és nem feszül a négyszögre.

BENEFON DELTA--------N8

(#122450) jjeahh válasza 6030D (#122448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A maratonos videóid alapján gondolom kapott nálad is sarat rendesen. No meglátjuk, lehet bepróbálom, most a paypal egyenlegem úgy áll, hogy ha Saint-et veszek, akkor a fogaskoszorú csere nem fér bele, ha Deore BB-52-őt, akkor igen. Bár végülis mindegy, 2-3 hét múlva újra lesz a paypalemen pínz és akkor megejthetem a fogaskoszorú cserét is. A váltógörgőket érdemes cserélni? Gondolom igen, azok is kopnak...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.