Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121651) nismoka válasza Hasaggymeg (#121648) üzenetére


nismoka
addikt

(#121652) Runner_fxr válasza jjeahh (#121634) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A legjobb lenne csővágóval vágni a nyakat, és a rózsát is egy speciális beütővel lehet szépen és pontosan beütni, de ezeket mondjuk meg lehet oldani házi barkácsba. Viszont arról nem esett szó, hogy a kormánycsapágyad alsó kónuszát is át kell rakni az új villára. Ennek a leütése még menni fog egy lapos csavarhúzóval és egy kalapáccsal, bár ehhez is jobb egy alsó kónusz leszedő. Viszont az új villa nyakra is rá kell ütnöd, lehetőleg úgy, hogy ne sértsd meg az alsó kónuszt. Ehhez meg egy ilyen cucc kell. [link] Bár ez egy prémium, multifunkciós szerszám. Vannak olcsóbban is.

Mivel nyilván nem szándékozol 1 villa miatt venni egy csomó spéci szerszámot, én inkább rábíznám egy szervizre. Nem akkora nagy összeg egy villacsere, és akkor tényleg minőségi munka lesz, nem kendácsolás.

[ Szerkesztve ]

(#121653) Hasaggymeg válasza nismoka (#121651) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,bár az szemtelenül drága,annyiért "bringát" vásárolsz a tízpróbában. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121654) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#121653) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mondjuk ez a kormánycsapágy túlél egy atomtámadást is, azt tegyük hozzá. :)

(#121655) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek nagygenerálra milyen gyakran érdemes egy bringát vinni?
Meg nekem szervizben azt mondták, hogy nem szokták zsírozni a rugós telókat. Ez igaz vagy csak nekem gyanús ez? Meg az is fura, hogy nem vettek észre egy jó eséllyel cserés láncot...

[ Szerkesztve ]

(#121656) Zsohi válasza nismoka (#121651) üzenetére


Zsohi
őstag

Azt tegyük gyorsan hozzá, hogy ha az fejcső átmérője alul 34.1mm nem fog beleilleni sehogy egy kúpos villa.

(#121655) IMIIKE1998 A rugót szokták zsírozni, hogy amennyire meg lehet akadályozni ne karcolja össze a szár belsejét és, mint zajcsökkentő használják.

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#121657) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Ha valószínűleg a vázban vezetett fékcső/váltóbowden rázósabb terepen zajos, zörög a vázban, akkor mit lehet tenni ennek megszüntetésére?
Olvastam szilikonsprayről, szilikongyűrűkről amiket a bowdenházra lehet húzni.
A dolgot nehezíti, hogy a fék hidraulikus, tehát nem lehet csak úgy kikapni a fékcsövet mint egy váltóbowdent.

(#121658) Hasaggymeg válasza kacsyx (#121657) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]Nézz itt pár videót,hátha segít valaki akinek összejött.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121659) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem talán az a vékony elektromos zsugorkábeles megoldás a legrokonszenvesebb,bár azt felhelyezni a fékkábelre nyilván csak fékbontással lehet.Egy biztos,a vázat meg nem tömném semmi hangtompítóval,hisz ha a vázba akár véletlenül is víz kerül,annak ki kell tudni folyni valahol.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121660) 6030D válasza IMIIKE1998 (#121655) üzenetére


6030D
Ármester

Június elején két hetente voltak a bringák. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121661) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Porcerősítő vásárlása előtt állok. Visszaolvastam a kommenteket, de konkrét típust nem találtam.
Tudnátok ajánlani? A cél inkább megelőzés lenne.
Jöhet privátban is.

Előre is köszönöm!

Üdv, Milán

(#121662) lorcsi válasza Milán13 (#121661) üzenetére


lorcsi
veterán

erre kíváncsi vagyok én is..
szar a térdem :(

(#121663) IMIIKE1998 válasza 6030D (#121660) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De te a dagonyában is használod keményen, nem? :)
Én esőben, sárban nem használom általában.

(#121664) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#121663) üzenetére


zoli03
őstag

Attól is függ, milyen bicikli, mennyit mész vele és mennyit törődsz vele közben. Tök más egy városi bicikli, amivel mennek évi 1500 km-t, más egy országúti évi 4-6000 km-rel meg más egy trekking, amit havi kétszer kivisznek nyáron, aztán 500 km-t fut egész évben.

(#121665) StLui


StLui
veterán

Hétfőn Hermina bringaparkban voltunk, videóztunk is kicsit, csak hogy lássuk később honnan indultunk és hová fejlődtünk :D Mindig rájövök, hogy túl hosszú a videó, persze csak miután kész vagyok, rendereltem, visszanéztem, feltöltöttem, és újra megnézem, na akkor. Persze ilyenkor már vágja újra tovább a fene :D több mint 10 km-t hoztunk össze a múltkor egy kis pumpapályázással megspékelve (120 méter egy kör kb). Ma is ott voltunk, de ma csak 5km volt bikeparkban, én közben elmentem a Naplás tóig meg vissza egy kis km-t gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121666) Runner_fxr válasza Milán13 (#121661) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A márka majdnem mindegy, gyógyszertárba kell venni. Béres elég megbízható, de most pl elég jó áron van az Innopharm glükosamin plus nevű készítmény. Illetve e mellé érdemes hialuron-t is szedni. Egész jó áron van a Bioco hyaluron forte, illetve az LXR hialuronsav, 200mg-os. Egy ideig gca 2700-at szedtem, az se rossz minőség.

lorcsi: Ha szar a térded, akkor érdemes lenne orvoshoz menni, egyáltalán nem biztos, hogy neked a porcokkal van probléma. Ezerféle probléma lehet. Persze lehet kopásos eredetű is, de ez esetben meg lehet többet érne a hialuron injekció, amit meg az orvossal tudsz megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#121667) inifini válasza Milán13 (#121661) üzenetére


inifini
tag

Arthroxon plus a scitec-től, csak ajánlani tudom.

(#121668) jjeahh válasza Runner_fxr (#121652) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jézus, az utolsó kettőre nem számítottam :DDD . Angolul azokra hogy lehet rákeresni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121669) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Cuccokat felgányolni bringára vele? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121670) 6030D válasza IMIIKE1998 (#121663) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnap lemostam, ma sárosabb lett. Ilyen ez a popszakma. Júniusban nekem amúgy 2 hétig darabokban volt, mert nem volt sürgős, de aki Szilvás után ment Bakonyra, aztán Kovácsiba, nekik újra kellett a szét/össze, csapágy cserékkel.

Milán13: ha nem fáj, akkor figyelj a bemelegítésre, pörgetésre, szélvédelemre (stoplibeállítás, ha van). Ha fáj, akkor bármi jó, amiben MSM van a fájdalomcsillapító hatása miatt. Visszaépülni nem fog semmi. Térdre jó még a hialuron injekció, de az is csak "kenést+távolságot" ad.
Voltam sérvvel pár dokinál, körülöttem 4-5 térdműtétes, mindenkinek ezt mondták.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121671) lorcsi válasza Runner_fxr (#121666) üzenetére


lorcsi
veterán

lehet h az lesz belőle

amúgy csak hidegben vagy 100 km felett érzem

(#121672) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szellő rájd (Stravan több pikcsőr):

Amúgy én nem értem a strava-t, komolyan, vagy nem tom mivel van gond. Haveromnál, akivel ma tekertem 1280m szintkülönbséget mutat, nálam meg 982m-t, pedig hazáig ennyivel többet nem kellett másszon... az is érdekes, hogy a Garminomon 1000m fölötti szintet mutatott amikor hazaértem :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121673) Because válasza jjeahh (#121668) üzenetére


Because
őstag

bejelölöd körbe a villanyakat és vághatod sima fűrésszel a vonalad felett, aztán visszareszeled ha esetleg nem lett egyenes. rózsát beütni én csavarhúzó és kalapács segítségével szoktam, átdugom a rózsán és a nyelét ütöm. kónusz leszedéshez nekem is van spéci szerszámom, ráütni pedig egyszerű pvc csővet használok.

[ Szerkesztve ]

(#121674) 6030D válasza jjeahh (#121672) üzenetére


6030D
Ármester

Haverod mobillal mért vagy olyannal, amiben nincs baromterikus mérő.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121675) trialboj válasza Milán13 (#121661) üzenetére


trialboj
őstag

Ilyen hialuron injekciót én is kaptam, nekem nem fájt a térdem, de nagyon furán éreztem magam, mintha bármikor eleshetnék, mert nem volt meg a komfort érzetem két lábon állva. Az injekció sajnos kb 2 hétig segített, utána visszajött megint, semmi értelme nem volt (nekem). Az orvos azt mondta ennyit tehet, járjak fizióra (az sem ért szrt sem). Nekem a kálcium por segített. Azóta találtam tabletta formában, Khulin K2alciu + D3Forte, ezt pár hetente szedem csak néhány darabot, és rendben van, de ha elfelejtem szedni pár hét után ismét előjön a fura érzés.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121676) jjeahh válasza Because (#121673) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De angolul vajon mi lehet a neve ennek a kónusz leszedőnek?

6030D: És a Garmin miért mutat más mint a Strava, amikor feltöltöm a rájdot? Amúgy haver ilyennel mér, elvileg jó cucc és van benne baromterikus mérő.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121677) Because válasza jjeahh (#121676) üzenetére


Because
őstag

crown race remover :)

én amúgy majdhogynem rátenném a nyakam, hogy 10/9 szervizben csavarhúzóval ütik le :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121678) 6030D válasza jjeahh (#121676) üzenetére


6030D
Ármester

Valamennyit módosít feltöltéskor, challange-eknél oda is írják, hogy menj kicsit többet. Gondolom a cikkcakkok kiegyenesítésére mindegyiknek más van beállítva.
Én itt nem látom, hogy az Ambit3 tud barometrikust, így valszeg ezért. Az M400 sem tud.

szerk: mégis tud, akkor nem értem. Hegyen lakik, vagy nagyon belehelte. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121679) jjeahh válasza Because (#121677) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, valszeg az lesz, hogy megpróbálom leütni csavarhúzóval vagy valami, aztán ha nem megy, akkor berendelek egy ilyen szerszámot :R

6030D: Hm, akkor ezek szerint kisebb eltéréseknél lehet a Strava a ludas.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121680) gabro0 válasza jjeahh (#121679) üzenetére


gabro0
őstag

Magasságkorrekció be van kapcsolva?

#121681: Garmin Connect tud magasságjavítást, alapból ha van barometrikus szenzor a cuccban, akkor ki van kapcsolva. Innen a korrektúrázott GPX-et azt hiszem le lehet tölteni, ezt meg fel Stravara. Az a kérdés hogy töltöd fel az adatokat.

Plusz a Strava is rendelkezik ilyen funkcióval, ha az elevation-ra húzod az egeret, feljön egy buborékmenü, hogy szeretnéd-e javítani az adatokat a Strava magasságadatai alapján.

[ Szerkesztve ]

(#121681) jjeahh válasza gabro0 (#121680) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hol, min? :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121682) Runner_fxr válasza Because (#121677) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól függ, hogy milyen villáról van szó. Egy filléres cucc esetében, nyilván kb mindegy, de mondjuk ha épp egy új Fox-ot építesz be, nem biztos, hogy örülne a tulaj, ha látszana a villa váll szélén a csavarhúzó nyoma. Tehát biztos lehetsz benne, hogy az ilyeneket speciális szerszámmal oldják meg. Egyébként az alsó kónusz leütése a villanyakról még csak csak okés egy csavarhúzóval, a problémásabb a villanyakra való vissza kalapálás. Ez célszerszám nélkül sok problémát okozhat. Pl megsérted az alsó kónuszt, ezáltal nem fog szépen futni a csapágy, vagy kitágul az alsó kónusz és kotyogni fog a villanyakon.

(#121683) Milán13 válasza Runner_fxr (#121666) üzenetére


Milán13
tag

Nagyon köszönöm!

(#121684) StLui


StLui
veterán

10 Winters MTB Hacks hátha találtok újdonságot, érdekességet

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121685) Because válasza Runner_fxr (#121682) üzenetére


Because
őstag

tudom/tudjuk hogy te alapos és lelkiismeretes vagy :R bár ez lenne minden kollégádra jellemző :U

(#121686) emiki6


emiki6
veterán

Na, vótam premier outletben megnézni van e Hasaggymeg féle Adidas Terrex Swift Solo, nem volt, de volt tavaszi swift solo 10 ropiért :Y sajnos nem az én méretemben (44 2/3 ig és 47). Akinek kell tavaszi platformpedálos cipő és nem akkora a lába, mint nekem, az szerintem húzzon be egyet egy tizesért magának.

Hasaggymeg: milyen zoknit használsz a te terrexed alá?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121687) batagy válasza lorcsi (#121662) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nekem Béres Porcerő Forte-ét rendelt el az reumatológus orvos, mégpedig úgy hogy napi 1200-1500 mg Glucosamin , és napi 600-800 mg condroitin szulfát legyen benne. (Az 2x1 ebből a Forteból.) De nekem komoly porckopás van már a térdemben sajnos.

Egész évben fájt már a térdem a hirtelen jött sokféle terhelés miatt (úszás, bicikli, gyaloglások). Nem maga a gyaloglás, de a rossz járásforma és a rossz cipő miatt , illetve a boka/csipő koordináció szétesése, és a comb/fenék izmok gyengesége miatt is. Néha volt olyan időszak, hogy már nem fájlaltam, és sajnos túl sokat gyalogoltam 1-2 túrázás során, visszaestem. Aztán nem múlt, csináltattam mindkét térdre MR-t, csontvelő ödéma van mindkét sípcsontban. Magyarul a csont szerkezete gyulladt, mert a porc nem veszi át rendesen a terhelést.

Most gyulladáscsökkentőt szedek, meg lidocain-os krémmel kenem, Béres porcerő kell. Kelle tornáztatni is, de úgy hogy a csontot ne nagyon terheljem. A porcnak a mozgás kell, a csontnak viszont a pihenés. Nagyon nehéz ezt megoldani.

Besz*ptam az életet.
Előzd meg, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe.

(#121688) bringasisti válasza batagy (#121687) üzenetére


bringasisti
őstag


A legjobb de vényköteles

BENEFON DELTA--------N8

(#121689) beleriand72 válasza bringasisti (#121688) üzenetére


beleriand72
tag

Csak akkor jó, ha gyulladás van, ha csak terhelésre fáj, akkor nem érdemes ennyire aggresszív cuccal (nagyon sokan allergiások is rá, és akkor nem játék). Érdemes időnként egy jó nagy adag zselét csinálni ( kb 100 forint, úgy izesíted, ahogy akarod). Ja és a legtutibb: kocsonya.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#121690) bringasisti válasza beleriand72 (#121689) üzenetére


bringasisti
őstag

Én egy kicsit másképp látom. Nyilván azért vényköteles mert nem játék

BENEFON DELTA--------N8

(#121691) Milán13 válasza Runner_fxr (#121666) üzenetére


Milán13
tag

Erre rá tudnál még nézni? Mi a véleményed erről a porcerősítőről?

https://www.porcesizom.hu/

Azt látom az összetevők között, hogy nincsen benne Kondroitin. Mennyire fontos összetevő?

Azon vacilálok, hogy ezt szedjem kiegészítve a HIALURONSAV FORTE-val vagy az általad említett InnoPharm Glükózamin Plus + Kálcium + HIALURONSA Forte kombót?

(#121692) lorcsi válasza batagy (#121687) üzenetére


lorcsi
veterán

:R

köszi, igyekszem is időben kezelni a problémát
visszavettem a bicaj menyiségből is..és asszem a téli hidegben sem fogok minden áron
de a doki is tervben van..ahogy az időm engedi

(#121693) Runner_fxr válasza Because (#121685) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Van azért sok jó szerviz, de kétségtelenül vannak kontárok is.

Milán13: Érdemes olyat választani amiben mind a 3 komponens megvan, Glükozamin, MSM és kondroitin is.

(#121694) flash- válasza Runner_fxr (#121693) üzenetére


flash-
veterán

ártalmasnak legalább nem ártalmas,viszont hogy bármire hogy jó -e..
[link]
de examine-en és ncib.gov-on is utána néztem ott is erre jutottam..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#121695) Runner_fxr válasza flash- (#121694) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, hogy nem csodaszerek, de valami hatásuk azért van, ezt magamon is tapasztaltam. Ha teljesen felesleges lenne, akkor szakorvosok sem ajánlanák. Mondjuk ez egyéni dolig, mert egy komolyabb kopás esetén valóban hatástalan bármilyen porcerősítő tabletta. Ott csak az injekciók tudnak némi tüneti kezelést adni. Egyébkén a hialuron injekció annyira nem vészes árban, mint a cikkben említik. A hyalgan tb támogatott, 5 ezer/injekció. Nekem az egyik könyökömben van egy jelentősebb kopás, de 1-1,5 évig elvagyok a 3 hyalgan-al. Ez évi 15 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#121696) Hasaggymeg válasza emiki6 (#121686) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most éppen nyáron ilyent és ilyent,télen meg valami ilyent,ráhúzva a hosszú nadrág szárára.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121697) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, a Rockshox telópumpák jók? Melyik kell nekem 65kg testsúlyhoz, 20Bar (300psi) vagy 40Bar (600psi)? RS telókon autószelep van?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121698) Hasaggymeg válasza emiki6 (#121686) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most éppen nyáron ilyent és ilyent,télen meg valami ilyent,ráhúzva a hosszú nadrág szárára.

(#121694) flash- ...+1 Nem akarok itt senkit sokkolni térdtöréses képeimmel,és azzal sem...hogy mi volt műtőorvosom véleménye ezekről a készítményekről,(kábé.hogy sz@rt sem ér az egész porcvédő felhozatal)...de nem csak az,hanem a vitaminkészítmények,a paleo-voodoo,az un.antioxidáns gyümölcslevek és még sorolhatnám.Dollármilliárdos üzlet mozgatja az egészet,ők pénzelik a részrehajló kutatásokat és hallgattatják el az amúgy is kevesebb és érdekeltség hiányában alulfinanszírozott ellenkutatásokat.Valahányszor komolyabban beleásom magam egy-egy ilyen témába és körülnézek látszólag megbízhatóbb források után,gyakran bevett,elfogadott orvosi készítményekről,eljárásokról is kiderül,hogy nincs tulajdonképp semmi bizonyíték gyógyító hatásukra.

(#121697) jjeahh...bár nem néztem most utána,nagyon csodálkoznék ha bármelyik első telóba 20barnál is többet kellene fújni. :U...én 80+ kg-ommal 5-5,5bart kell nyomjak Manitoumba.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121699) jjeahh válasza Hasaggymeg (#121698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi :D

Runner_fxr: Köszi! Ja, a topikban már többször olvastam, hogy csak telópumpával szabad fújni, ezért alapból rendelem meg azt is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121700) Runner_fxr válasza jjeahh (#121697) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen jó az RS pumpa. Nekem a 600psi változat van, de még soha nem kellett 300 psi fölé fújni bármit is. Csak azért vettem ezt, mert árban akkor nem sokkal volt drágább mint a 300-as, és nyilván ez egy erősebb, precízebb pumpa. Egyébként méretre a 300-as kisebb, rövidebb.

Minden telón, tagon autószelep van, de csak telópumpával szabad fújni.

Hasaggymeg: Szerintem az igazság valahol a kettő közt lehet, nem hinném, higy csak placebó, de nyilván csodát sem tesz. Azért mert egy szét kopott izűletnek már nem használ, még egy enyhébb panaszon tud segíteni. Az injekció meg kifejezetten hatásos, bár az se gyógyít meg, viszont rengeteget tud javítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.