Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121351) Runner_fxr válasza Zsohi (#121339) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem nem tűnik számottevően rosszabbnak, mint egy gimbal-os felvétel. Persze nem vagyok videós szaki, simán lehet, hogy csak az én tudatlanságom mondatja velem, hogy ez jó. Én úgy látom, hogy a hero 7 elég nagy előrelépés az elődhöz képest. Te amúgy akkor mit vennél a Gopro 7 black helyett?

(#121352) StLui válasza emiki6 (#121347) üzenetére


StLui
veterán

Friss esés, ahogy olvasom a hozzászólásokat, lábadozik

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121353) 6030D


6030D
Ármester

Vasárnap nekem is volt két olyan szitu, hogy utána mondtam magamnak, hogy Hülye vagy, vazze! :U Csoportban mentünk, ahol ugye húz a tömeg, meg meg is akarja mutatni az ember... aztán jött egy csikicsuki, amit kiegyenesítettem két 10 cm-es fa között, meg volt egy olyan, hogy egy balos kanyarnál a gumi a 30 cm törzsű fa tövében volt (hely meg kellene a pedálnak, a 71 cm kormánynak, vállnak, szerencsére nem akadt el semmi).

A múlt heti ultrafutós hölgy támadása miatt rakták be a futós fórumba ezt. Ha működik, akkor nem rossz, bár az 5 perc állás utáni segélyhívást kevésnek tartom: enni/inni megáll az ember valahol, elfelejti az appot, asszony meg ráhívja a mentőket. :D

Ha magadnak akarsz segítséget hívni: mi van, ha törik a telefon? Főleg ha okos, annak elég, hogy elszáll a kijelző, lehet az maxra töltve, hívni akkor sem fogsz vele (a régi nyomógombossal meg zsebben is tudtunk sms-t írni :P ). Vannak sportórák, amik tudnak olyat, hogy az otthoniak látják merre vagy, de az plusz költség, amiért nem fognak fizetni sokan.

Gondolkodtam már rajta, hogy ha olyan gondom lenne, hogy nem tudok lejönni a hegyről, én tuti a montis haverokat hívnám, nekik el tudom mondani hol vagyok (pl szegmens alapján).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121354) StLui válasza Runner_fxr (#121351) üzenetére


StLui
veterán

Ő most max azt látja mit csinál YT tömörítés a videóval

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121355) Peterhappy válasza emiki6 (#121350) üzenetére


Peterhappy
őstag

Aztarohadt...

(#121356) StLui válasza 6030D (#121353) üzenetére


StLui
veterán

Én azt tartom, hogy nem szabad egyedül menni, snowboarddal sem megyek egyedül el a pályától látótávolságon kívülre soha (pedig csak pályán kívül szeretek menni)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121357) bringasisti válasza trialboj (#121345) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván első sorban a mentő a lényeg ezért van hogy ha valaki hívja droidról a segélyhívó számot a telefon automatikusan megadja a koordinátát. De nem árt ha van egy cetli amin az esetleges betegségek és elérhetőségek fel vannak jegyezve. Nyilván elsődleges hogy mindenki saját határain belül tekerjen, de fiatal korban ez lehetetlen mert az emberi természet olyan hogy a határokat feszegeti mindenki. Különben minek szenvedjen fel a hegyre mikor van tömegközlekedés

BENEFON DELTA--------N8

(#121358) Hasaggymeg válasza StLui (#121346) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért elgondolkodtató,hogy mennyire (nem) éri meg egy ilyen banális ugratás miatt összetörni a gerinced...és még olcsón megúszta,akár tolószékbe is kényszerülhetett volna. :( Balesetek mindig történnek,de az ilyen elkerülhető,mert ha nem vagy biztos dolgodban egyszerűen nem ugrod meg és kész...bár ahogy bringásisti is mondja,fiatalság,bolondság. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121359) bringasisti válasza Hasaggymeg (#121358) üzenetére


bringasisti
őstag

Felkartörés, nyakcsigolya szétugrás, gerinctörés. Szerencsére egyben megmaradtam.

BENEFON DELTA--------N8

(#121360) gabro0 válasza trialboj (#121345) üzenetére


gabro0
őstag

A Steava Beacon amire gondolsz, fizetős persze :) Korábban volt erről szó. Léteznek ingyenes alkalmazások (hasonló funkcionalitással, mint a Strava), hogy előre kiválasztott emberek követhetnek kvázi élőben és ha gond van, azonnal látják hol. Garmin órákról pedig gombkombinációval lehet ilyen vészjelzést küldeni (telefon mobilnettel ehhez is szükséges [de lehet SMS-t is tud]). Sőt a komolyabbak 520 és felette, azt hiszem érzékelik az esést és automatikusan küldik a vészjelzést.

Én meg úgy vagyok ezzel, hogy nincs kinek szólni, ha gáz van. Szerintem ez még rosszabb. Akik tudnának jönni, azoknak vagy nincs kocsija vagy 50% eséllyel 200km-re vannak tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#121361) Zola007


Zola007
veterán

a legegyszerűbb ha vesztek egy ilyen GPS trackert
[link]
Bele egy prepaid SIM-kártya és ha baj van, akkor 5 másodpercig kell nyomni és küld SMS-t előre beállított 5db számra a legutolsó mentett GPS koordinátátokkal és az SOS!Help! szöveggel

Én jövőre akarok egy ilyet venni anyámnak, mert már elég idős.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121362) Hasaggymeg válasza 6030D (#121353) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha akkorát esel,hogy már törött képernyős okostelóról sem tudsz segítséget kérni,akkor megérdemled...hulljon a férgese! ;]

trialboj..."strava nélkül olyan tekerni, mint terembe lemenni anélkül hogy instara feltolnád"...ez lehetne egy aláírás is. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121363) bringasisti válasza Zola007 (#121361) üzenetére


bringasisti
őstag

Van ilyen telefonos app is bár annak a használata nyilván nem ilyen egyszerű

BENEFON DELTA--------N8

(#121364) StLui válasza Hasaggymeg (#121358) üzenetére


StLui
veterán

Hozzánk képest fiatal, de nem annyira, és elég nyugis srácnak tűnik. Ha megnézed elölről a videót, nagyon stabilan, szépen ugrik. Viszont úgy tűnik nekem, hogy "megijedt" a jobbról belógó ágtól és azért mozdította balra a kormányt, és ebből lett a bukta. EZ a jó a bikeparkokban, mármint az igazikban, hogy nincs ilyen "váratlan" akadály, ami azért itt sem kellett volna az legyen, mert megnézte előtte a terepet.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121365) hegyimorc válasza Zola007 (#121361) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"akkor 5 másodpercig kell nyomni"

Ha tudod 5 másodpercig nyomni ... ha képes vagy rá, illetve - ami szerintem gyakoribb - nem felejted el két hét után az egészet és tényleg nálad van.

A Garmin GPS-ekben van erre automatikus megoldás. Az majdnem biztosan veled van bringázás közben. Persze ennek is megvan a maga baja, hiába tudna SMS-t küldeni a BT-n rákapcsolt telefon ha olyan helyen vagy ahol nincs térerő. (kb az össze hegységünk belseje)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#121366) Zola007 válasza hegyimorc (#121365) üzenetére


Zola007
veterán

ha nem tudod 5 másodpercig nyomni, akkor b...hatod a telefont is :)
egy olyan Garmin óra újonnan többe kerül mint a bringám :)

(#121363) bringasisti: ebben az a jó, hogy 2G hálózattal működik, az pedig gyakorlatilag mindenhol van
Akit érdekel, a túrás topikban kérdezzen rá, ők használnak ilyen GPS loggereket

Egyébként szerintem túrázni érdemes vinni egy olcsó, de strabaíró butatelefont egy prepaid simmel. Elég szezonban hetente tölteni, nem törik olyan könnyen, sőt akár be is lehet zacskózni, hogy víz, eső ne érje és mindig működjön

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121367) bringasisti válasza Zola007 (#121366) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem vagyok ellene, csak említettem egy párhuzamos lehetőséget. Egy biztos hogy valamelyik lehetőségnek rendelkezésre kell állni.

BENEFON DELTA--------N8

(#121368) Toobee válasza 6030D (#121353) üzenetére


Toobee
veterán

Én motorral jártam úgy pár évvel ezelőtt, hogy a levegőben megállt alattam a vas, lett is belőle egy szép csőrös. Bordáim még a protektor alatt is elrepedtek, a telefonom pedig betört, így törött kézzel voltam kénytelen hazáig motorozni, természetesen terepen. Bal kézzel húztam a gázt, a jobb tört. Utána nem is motoroztam soha többet egyedül, erre most meg folyton egymagam járok tekerni meló után. Sok eszem van...

https://barbieripnk.hu/

(#121369) hegyimorc válasza Zola007 (#121366) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"ha nem tudod 5 másodpercig nyomni, akkor b...hatod a telefont is :)"

A telefon a hátizsákban van, meglehetősen védett helyen. Nincs rá szükségem túra közben. A GPS pedig kb mindent kibír. Baleset esetén a telefonon keresztül riaszt automatikusan, nem kell se nyomni, se baszni.

De szerintem a gyakorlatban ennek hegyek között kb semmi esélye, mert nincs térerő. Ezen bukik az összes hasonló megoldás.

Nem egyedül kell menni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#121370) flash- válasza trialboj (#121342) üzenetére


flash-
veterán

trialboj:köszi, hát szerencse hogy a telefon a kormányra erősítető fémkeretes (aliról rendelt) tartón volt így esés után(ha zsebben van tuti nem találom meg, esés után olyan csőlátás van hogy alig lát az ember valamit..) mikor felkeltem négykézláb el tudtam menni a bringáig és tudtam telefonálni havernak aki elvitt(telefon 4% -on volt.. további tanulságok ezek is nameg hogy érdemes venni külön pont ezért gps-es kerékpár komputert, hogy strava miatt ne a telefon merüljön..)

straváról pedig látta merre vagyok(illetve messengeren megosztottam a pozicitót), további ötlet (ugyancsak utólag) vannak ilen appok amik folyamatosan osztják meg a pozíciót, de azt hiszem google térkép is tud ilyet..(viszont ez az alapproblémára visszavezet hogy a telefon fog futni, - merülni.)

Áltaában az ember mikor megy kerékpározni, szólni szól hozzátartozójának hogy hova megy merre megy..na most ez pont ilyen spontán tekerés volt megsékelve azzal hogy olyan terepen mentem ahol előtte soha olyan úton ami meghaladta a bringa képességét, nem kellő felszereltséggel(túra gumival)
máskor biztos bejárom azt az utat amerre nem mentem mielőtt nyélen tekernék végig rajta...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#121371) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Pár napja a futás topicban dobta be SwitcX Kolléga úr ezt az APP-ot.

GPS alapon működik, ha öt percig nem változik a jeled, riasztás megy az előre beállított személy(ek)nek.

Nem próbáltam még, de ez nagyon hasznos lehet! Ingyenes iPhone-ra és Androidos készülékekre is.

(#121372) 6030D válasza Hasaggymeg (#121362) üzenetére


6030D
Ármester

Tedd be a hátsó zsebedbe, és bukfencezz egyet a szobában a padlón. Azt se bírja, nem azt, ha kövesre esel vele. Nekem legutóbb a Tax alatt ez volt a mákom, hogy a jobb oldalamra estem, és a balon volt a teló.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121373) SSJmeszes válasza flash- (#121332) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ba**ki total ugyan igy jartam en is fent a pilisben meg aprilisban. Ugyhogy azota ha lefele jovok a hegyrol rajtam van a sisak. Nekem is sz utolso emlekem az hogy kozvetlen elottem van a fa, es probalok fekezni. Aztan kikapcs.. engem fultovon vagott a fa. Azota fajnak a csuklojaim is, mivel valszeg ra is estem testsulyal.

@ ugyhogy aki jampiskodik hogy egy kis lejtohoz minek sisak az elobb utobb meguti a bokajat.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#121374) bringasisti


bringasisti
őstag

Én a hátizsák hevederében hordom a telefont a vállam védi.

BENEFON DELTA--------N8

(#121375) Lami66 válasza zoli03 (#121274) üzenetére


Lami66
őstag

"Egy integrált hajtás csapágya mennyit forog szerinted egy négyszögeshez képest?"
Érdekes kérdés! Várom a véleményedet róla, szerinted melyik mit alakít. Aztán elmondom, hogy én mit TAPASZTALOK (tehát nem saját okoskodás), ugyanis van itthon sima négyszögtengelyes hajtás, ipari csapágyas négyszöges, és integrál csapágyas is (Shimano105-ös)

(#121376) ivana


ivana
Ármester

Szerintetek melyik fajta az értelmesebb canti fék aminek menetes pofája van vagy a klasszikus cantis? Van egy szett mindkettőből, mindkettő exage. A kérdés, hogy melyikhez rendeljek pofát. A menetes ilyen [link] A sima ilyen kb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#121377) Jester01 válasza Lami66 (#121375) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem a régi négyszöges jobban forgott terheletlenül. De ugye az okosok azt mondják terhelés alatt jobban torzul és akkor már jobb az integrált.

Amúgy fizikából tudjuk, hogy nyomaték=erő*erőkar és teljesítmény=nyomaték*szögsebesség. A csapágyaknál pedig jellemzően nagyon pici az erőkar tehát összességében nagyon pici lesz a veszteség is. Az ilyen pörgessük meg üresen a kereket kísérletekben persze előjön a különbség mert ott egyéb veszteség nem sok van és így mondjuk számít 1W is. De ha éppen 200W-al tekersz akkor ott már az 1W észrevehetetlen lesz.

Jester

(#121378) MPowerPH válasza Jester01 (#121377) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tartossag teren van ertelme azert. En evente megettem a csapagyakat (kozepcsapagyat), amig meg nem rendeltem az akkor 50% -al dragabb keramiavaltozatat. Eddig nagyon f@sza, hibamentes. Egyeb pozitivuma persze nincs, de tartossaga miatt legalabb az arat visszahozta.

Don't Tread On Me

(#121379) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#121378) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nehéz így összehasonlítani,csapágyakból és felhasználókból is ahány annyi féle is.Nekem xt középcsapágyam van,a második fut (egyelőre hibátlanul) 2015 és 30e km óta...persze magasnyomásút azért nem kapott,a felhasználás meg vegyes,terep/aszfalt,por-homok sok,sár-eső minimális.

(#121376) ivana...egy szavazat az elsőre.Erősebbnek,mokányabbnak tűnik,szerintem a fékerőt is jobban átadja mint a másik kiengedett pofákkal.Tény,hogy pontosabb beállítást is igényel,szépen futó kerekekkel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121380) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

WTF :F

Nagy lánckerék, kis lánckerekek
A teljes bringa
Az cikk, amiben láttam

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121381) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#121380) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fura,innen megesküdnék,hogy az a váltó nem tudja lekezelni azt a különbséget...sem az első,sem a hátsó. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121382) bringasisti válasza Hasaggymeg (#121379) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos a Shimano katalógus is butaságot ír miszerint van a kónuszos és ipari csapágyas megoldás. Az első kerék meghajtású járművek kerékagy csapágya kónuszos csapágy , csak az különbözteti meg a bringás kónusztól hogy a bringás össze van b@szva addig a kocsiba lévő meg van csinálva. Itt az a lényeg a bringás csapágyazásnál hogy mélyhornyú vagy tűgörgős mert más az élettartam.

BENEFON DELTA--------N8

(#121383) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#121381) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem is eléggé díszítőelem szagúak a kis lánckerekek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121384) pikszel válasza -=RelakS=- (#121380) üzenetére


pikszel
őstag

Ott van egy videó is. Ha jól értelmezem amit mond, akkor 3.00 körül említi is, hogy nem váltásra van, csak a láncot tartja a helyén. A tévedés jogát fenntartom. :D

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#121385) -=RelakS=- válasza pikszel (#121384) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hö, videó... :C

Én is úgy értem, hogy csak a láncot tartja a helyén

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#121386) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#121385) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na azé. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121387) trialboj


trialboj
őstag

Szörnyű lehet kerekes székben leélni az egész életed, még akkor is ha így születtél, és talán nem is tudod igazán hogy mit veszítettél...

De az ilyen projekteket igazán jó látni. Nagyon amatőr a megvalósítás ahhoz képest hogy a csávó, gazdag/van ismeretsége, és ért is a DIY dolgokhoz, de a lényeg itt azon van, hogy érdekes szekeret rakott össze, és lehetőséget adott valakinek, hogy elhagyja a betondzsungelt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121388) emiki6


emiki6
veterán

Ha a bicikli kerekének nem lenne tömege, akkor is egyensúlyban tudna maradni rajta a biciklis tekerés közben vagy eldőlne?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121389) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#121379) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem egy Hope Ceramic bb -van most, elotte ugyan ebben a verzioban az acel csapagyas volt. Rengeteg sar, esoben hasznalva a regi Shimano XT megadta magat par honap alatt.
A mostanival az a gond, hogy mar nem talalni hozza csak cserecsapagyat.

Don't Tread On Me

(#121390) bringasisti válasza MPowerPH (#121389) üzenetére


bringasisti
őstag

Ki van ez találva hogy ne legyen kompatibilis semmilyen más gyártó termékével

BENEFON DELTA--------N8

(#121391) StLui válasza trialboj (#121387) üzenetére


StLui
veterán

Nekem ez túl van a nagyon amatőrön, inkább prototípus, jó alap! Gratula a srácnak!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121392) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki fóliázott már biciklit?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#121393) pc360 válasza emiki6 (#121388) üzenetére


pc360
addikt

Épp annyira, mint lassan gurulva. Megoldható lenne, de pont nagyobb sebességeknél hiányozna azért az a plusz stabilitás.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#121394) #33253120 válasza trialboj (#121387) üzenetére


#33253120
törölt tag

Visszatalálós hsz.

(#121395) Runner_fxr válasza trialboj (#121387) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tényleg elég szörnyű lehet, de van aki túl tud ezen lépni. Egy régi New World Disorder filmben láttam először Stacy Kohut-ot. Állat a fazon, egy speciális MTB kerekes székkel tolja, nem is akárhogy.

[link]
[link]

Illetve van egy Brian Bartlett nevű fickó, ő saját maga készített műlábbal bringázik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#121396) emiki6 válasza pc360 (#121393) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet amúgy azért is para 50-nél elfordítani a kormányt akár kicsit is, mert "másként működik a kerék".

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121397) Hasaggymeg válasza emiki6 (#121388) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minél lassabban pörög a kerék annál inkább egyensúlyodon múlik 2 keréken maradásod.Bepörgetett kerék giroszkópként (talán pörgentyű magyarul) működik,egy elvileg agyonpörgetett kereket szinte lehetetlen lenne kimozdítani pörgésirányából.Ezért nem döl el a kerékpáros a szabad görgőn.Nagy sebességnél meg főleg azért para elforgatni a kormányt,mert kis mozgás is óriási elmozdulást eredményez az adott irányba,ergo hamar eléred kijelölt,biztonságos haladási sávod széleit.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121398) emiki6 válasza Hasaggymeg (#121397) üzenetére


emiki6
veterán

Igen. Mert ha dőlsz, akkor a kormány magától elfordul és más sebességnél ugyanakkora erővel beledőlve más mértékben fog kanyarodni, azaz ugyanahhoz a kanyarodáshoz máshogy kell beledőlni + a centrifugális hatás meg el akar dönteni a másik irányba...

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121399) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#121400) 6030D válasza Mezga Aladár (#121399) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs ezzel baj, ha balról merőlegesen jön a bringaút. Így lehet a legszebben rávinni az autóút szélére a bringást.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.