Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121101) StLui


StLui
veterán

BMX-en tudom, hogy van ilyen, és gondolom felszerelhető fully-ra is bár két olajos fékvezeték, minimum egy váltó és ülés bowden? De nem is látom hogy lenne rajtuk, olyan inkább minta egy fordulatot kibírnának, de amúgy meg az is soknak tűnik.

Itt pont nem sikerül neki, de olyan mintha vissza is akarná lökni, megnéztem 0.25-ös sebességgel is, de a következő próba, pár másodperccel később sikeres! Nekem úgy tűnik előre beteker egy fordulatot, és ugráskor kipörgeti.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121102) bringasisti válasza StLui (#121101) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#121103) 6030D válasza StLui (#121101) üzenetére


6030D
Ármester

Állítsd meg 0:19-nél, és nézd meg, mennyire hosszúak azok a fékcsövek. Gondolom direkt ilyen hosszúra hagyják, hogy lehessen vele bohóckodni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121104) Rica


Rica
senior tag

Fek temahoz: Eloszor feltem, hogy az Altus (BR-M315) fekek gagyik lesznek. Nem azok. Dombos kornyeken lakva, folyamatosan kell fekeznem, aszfalton es erdoben is. Ujonckent egyelore nem erzem erosebb (vagy jobban adagolhato) fekek hianyat.
Tapasztalatotok szerint mennyit birnak ezek a fekbetetek intenziv es folyamatos hasznalat mellett?

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#121105) StLui válasza 6030D (#121103) üzenetére


StLui
veterán

Na igen, és pár napja ezért írtam, hogy nem értem minek rövidre vágni a fékcsöveket, ha esel legalább nem feltétlen téped szét ha körbeforog, mert pl az én felső vázcsövem se akasztja meg a kormányt.

Bringasisti: nem értem miiért mutatod, mondtam, hogy azt ismerem, de ezeken nincs. És ezek tuti nem tudnak olajos féken segíteni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121106) 6030D válasza StLui (#121105) üzenetére


6030D
Ármester

Én azt várom, mikor tudják montin is kormányon belül vinni. Milyen szép lenne! :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121107) zoli03 válasza trialboj (#121090) üzenetére


zoli03
őstag

2 haveromnak is van SLX féke. Egyik elég szarul fog, sose takarítja le, pedig néha nem ártana neki a féktisztító. Másik se tartja gyakran karban, neki egy fokkal jobb. Haveromnál volt szervizben egy harmadik, rendbe lett rakva, kipróbáltam, elég más kategória volt az elhanyagoltakhoz képest. Szóval akkor érdemes véleményt alkotni róla, ha ismered az előéletét.
A gyári légtelenítést nem értem, miért féltitek, annál nem nehéz jobbat csinálni.
A Zee egy ujjal fejre állít, ha meghúzom erősebben. Kb 100kg lehetek felöltözve, hátizsákkal, a teló nincs lockolva és 130mm-t mozog. Engem egyáltalán nem zavar használat közben, hogy tovább lehet húzni a fékkart. Gyengébb féknél biztos szar lenne, de a Zee-nél nem veszem észre.

(#121108) StLui válasza 6030D (#121106) üzenetére


StLui
veterán

Iegn, bár elképzelve, nem lenne egyszerű szerelni!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121109) 6030D válasza StLui (#121108) üzenetére


6030D
Ármester

Legyen, nem én szerelem. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121110) Toobee


Toobee
veterán

Srácok van itt olyan, aki olyan anyagi helyzetben van, hogy nem feltétlen engedhet meg magának új dolgokat? Lassan cserélem a gumikat és lenne 2 db 29x2,3" Speci terepgumim, szívesen felajánlom olyannak, akinek TÉNYLEG segítség és nem fogom viszont látni az aprón. Szerintem pár hét, és cserélem. Purgatory, meg Butcher Control.

https://barbieripnk.hu/

(#121111) 6030D válasza Toobee (#121110) üzenetére


6030D
Ármester

Big like! :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121112) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hali.
Adott egy ilyen nyereg.
Az normális, hogy hátul ahol a pálcák csatlakoznak a nyeregtesthez ott mozognak a pálcák a nyereghez képest.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#121113) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#121112) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elképzelhető.A pálca be van akasztva a nyeregtestben kiképzett nyílásba,mozgása benne a nyereg rugózásának része.Olyan,talán Selle Italia nyerget láttam akciósan a Speed Bike boltban,melynek egyik pálcája ki volt akadva a helyéről.Valami bagóért adták,én meg ott lopva visssza is próbáltam akasztani,de nem ment,mert ahhoz nagyon meg kellett volna görbítenem a nyeregtestet,féltem eltöröm. :) Amúgy enyém is BBB,és bár elég passzentosan állnak a pálcák benne,látszik,hogy azok sem voltak beragasztva,vagy másképp rögzítve,mint bepattintva.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121114) Peterhappy válasza Toobee (#121110) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez igen, de jó ilyet látni! :R

(#121115) 6030D


6030D
Ármester

jjeahh, azt hiszem megoldódik a kérdésed, baltát kell vinni! :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121116) jjeahh válasza 6030D (#121115) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy nem hülyeség, ide amikor a medveles üzemeltetője kivitt minket, nála is két dolog volt: egy balta meg egy medvespray :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121117) Loboda válasza Mezga Aladár (#121112) üzenetére


Loboda
senior tag

Nekem BBB BSD-76 van, nálam is van egy kis mozgása a pálcáknak.

(#121118) bringasisti


bringasisti
őstag

A pálca terhelés esetén megül ezért becsúszik az ülésbe, de oldalt ha mozog akkor ki van kopva vagy gagyi. Selle nyertem van nézem közepén a rögzítő csavar időnként érinti a nyereg közepét, ami azt jelenti hogy 8 milliméteres mozgása van hála a Budapesti utaknak.

BENEFON DELTA--------N8

(#121119) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#121113) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És (#121117) Loboda

Kösz srácok akkor feature. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#121120) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Használt MTB-t szeretnék vásárolni XL méretben. Semmi extra nem kell csak valami normális márkájú váz, levegős teló, meg Deore+
Tudtok mondani egy-két boltot ahol érdemes lenne körbekérdeznem? Akár priviben is jöhet. Jófogást néztem, tt nincs semmi.

Köszi a ha tudtok segíteni! Üdv.

(#121121) Runner_fxr válasza Gigicuci (#121120) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

maxibike

(#121122) Gigicuci válasza Runner_fxr (#121121) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszi, írtam nekik!

(#121123) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Na végül összejött az mtb vásár, 35k-ért egy egész jó állapotban lévő Magellan Crater-+t sikerült kifognom. Lakatolnám is, így a gyorszár nem maradhat a kerekeknél. Milyen kétcsavaros tengelyt érdemes szerintetek venni? Meg van értelme most elvinni egy nagygenerálra vagy ráér később is, hátha a váltón később jön ki, hogy állítani kell rajta?

[ Szerkesztve ]

(#121124) Zola007 válasza IMIIKE1998 (#121123) üzenetére


Zola007
veterán

Rossz a hozzáállás
Aki kereket akar lopni, annak nem teher egy villáskulcs.
Inkább lakatold oda a vázhoz.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121125) bringasisti válasza Zola007 (#121124) üzenetére


bringasisti
őstag

Sokszor láttam hogy az első kereket a hátsó mellé teszik és egybe lakatolják a vázzal a kerékpár tároló csőhőz

BENEFON DELTA--------N8

(#121126) IMIIKE1998 válasza Zola007 (#121124) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De villáskulcscsal több időbe telik, mint kiengedni a gyorszárat 10 mp alatt.

(#121127) emiki6 válasza IMIIKE1998 (#121126) üzenetére


emiki6
veterán

Jah, 15mp... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121128) trialboj


trialboj
őstag

Használ valaki XT váltókart? sokkal de sokkal, vagy csak sokkal, jobb mint az slx, mert az ára elég sokkal? a dupla leváltás, és főleg az instant holtjáték nélküli felváltás nagyon jól hangzik. Azt esetleg lehet tudni, hogy a 11 sebességes hátsó váltó, működne-e gond nélkül egy 10 sebességes hajtásban, vagy ez felejtős?

(#121127) emiki6
Aki lopni megy annak mindegy, de ha ott a bringán egy gyorszáras cucc, és több hete mondjuk minden nap látod, és tegyük fel, kölyök vagy, aki a haveroknak akar villantani, akkór viccből is előfordulhat hogy lekapják a nyergedet, v az első kereket, és kicsit később eldobják, mert akkor az jó mókának tűnt. Ettől függetlenül, ha munkába jársz vele, és mindig kint van az utcán, érdemes mindenre lakatot tenni, de szerintem okos dolog a gyors zárakat lecserélni a boltba/melóba járós bringáról.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121129) emiki6 válasza trialboj (#121128) üzenetére


emiki6
veterán

Kell venni egy hurokkötelet vagy mit azt átfűzni a kerekeken, ülésen és ráfűzni a lakatra, ami a vázat védi.

Abban egyetértek, hogy az alkalmi tolvajok ellen véd a csavaros rögzítés.
Aki meg ki akar szurni a tolvajjal, az használjon valami ritka csavartipust, ne hatlapfejűt.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121130) IMIIKE1998 válasza trialboj (#121128) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én is ezt mondom, alapból kétszer meggondolja, mint ha csak egy gyorszár "védené".

(#121131) bunddog válasza trialboj (#121128) üzenetére


bunddog
tag

Nem olcsó de a dupla leváltást még a régi 10-es deore-om is tudja :D : SL-M610 szerintem nem ér ennyit, most melyik slx-ed van amit leváltana?

(#121132) lorcsi


lorcsi
veterán

szerelőket és montikat összerakó hobbisták véleményét kérem

van egy Shimano 9es rendszerem, ami kopott (lánc, sor..és az első tárcsa középső fogaskereke)
ma voltam vele szervizben..a láncnyúlásmérő csúnyát mutatott..szal' ez nem is kérdés
deore és deore xt alkatrészek vannak a rendszerben..és iylen szintűt is szeretnék

a boltban a következő árakat mondták (inkább deore alkatrészeket mondott, szerinte az xt jóval drágább és nem igazán éri meg a felárat)
lánc: 5k
hátsó sor: 12k körül
középső acél fogaskerék 4-5 magassága

a munkadíj 3-4k

reálisak az árak ?

de az is érdekelne, h ha én venném meg valami webshopból, akkor mennyivel lenne olcsóbb ?
mi az ajánlott és honnan?

(#121133) cobranco


cobranco
csendes tag

Még mindig a Francia riviérán nyomjuk a pedált,sőt…most vágunk csak a közepébe.Jön Cannes,aztán megy is,sorba a többi luxushelyszínnel,mondhatnám,hogy a „levesbe”,de nem,oda mi mentünk,már mint a tengerbe,mert az is ott volt…fél Európával együtt.Aki nem szereti a tömeget,az ne kapcsolja be ezt a videót,illetve igen,mert a szöveg és általában az események tálalása még a megszokottnál is „pihentebbre” sikeredett.

Francia Riviéra "újratöltve" 2.rész: "Látványtúra gazdagéknál" 2017. /Cannes-Antibes/ FullHD 1080p

Útvonal:
Recher de Saint-Barthelemy-Antheor-Pnte de L'Observatorie-Pic du Cap Roux-Messiv de L'Esterel-La Trayas-Miramar-Pnte de Escillon-Theule sur Mer-La Napoule-Cannes-Golfe Juan-Juan le Pins-Antibes-Villeneuve Loubet-Cros de Cagnes

Túrabeszámoló:
[link]

Fotóalbum:
[link]

Térkép/Map:
[link]

Jó szórakozást és Kellemes Ünnepeket!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#121134) Zsohi válasza trialboj (#121128) üzenetére


Zsohi
őstag

"instant holtjáték nélküli felváltás" a Shimano-nál nem létezik a tapasztalataim szerint. A jelenlegi gépemen egy ilyen XT váltókar van és max annyit tudok elmondani róla, hogy szódával elmegy. A legjobb Shimano váltó amivel eddig találkoztam az a Saint M820 és az 10 sebességes, és ez is elég messze van a régi X0-as 10-es Sram váltókartól, ami tényleg 0 holtjátékú volt.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#121135) ivana válasza lorcsi (#121132) üzenetére


ivana
Ármester

Láncot 3 ezerért vettem nemrég roseon. Sort sunracet kapsz 5 k körül, egy középső tány3r szerintem 2-3

(#121136) Hasaggymeg válasza lorcsi (#121132) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha tudod a pontos alkatrészeket a gugli a barátod.Shimano alkatrészek itthonról itt és itt olcsóbbak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121137) dunkel válasza ivana (#121135) üzenetére


dunkel
őstag

Xt-t szeretne.

(#121138) bringasisti válasza lorcsi (#121132) üzenetére


bringasisti
őstag

Csere eltart legalább fél órát kávéval együtt. 4 ezerért? Hozd el hozzám féláron megcsinálom!

BENEFON DELTA--------N8

(#121139) 6030D válasza bringasisti (#121138) üzenetére


6030D
Ármester

A haverok meg ingyen. Csak egyikőtök sem fizet adókat utána, meg nincs egyéb költsége. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121140) bringasisti válasza 6030D (#121139) üzenetére


bringasisti
őstag

Félig komoly félig poén amit írtam. Azért egy autószerelő műhely is fizet adót és vannak üzemeltetési költségek kicsit nagyobb szaktudás szükséges és nem sokkal drágábbak

BENEFON DELTA--------N8

(#121141) ivana válasza dunkel (#121137) üzenetére


ivana
Ármester

Minek? A sunrace sorok teljesen jók, tök fölösleges egy régi 9 sebi rendszerbe valami retek drágát venni. A láncból meg az sram valószínűleg veri az 5k-s shimanot. Na közben megnéztem ebike-on itthon 5 ezer az alap 9 sebi SRAM lánc én azt raknám fel. A sornak a sunrace bőven megteszi. Tányért meg a lehető legolcsóbbat mert az talán még acél.

bringasisti: fél óra alatt én ezt tuti nem csinálom meg pedig elég gyors vagyok. Egy óra alsó hangon, kerék kiszed, sor le, akkor már zsírzás is (akinél lekopik a lánc az tuti nem vitte kis generálra), tengely vissza, új sor fel. Hajtókar le, tányérok le (berohadt csavarok rulez) ezek vissza. Lánc leszed, új lác felrak. És ezután még be kell állítani a váltót. A munkadíj korrekt, sőt inkább olcsó.

Normális autószerelő órás munkadíja nem 4 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#121142) trialboj válasza belsodavid (#121071) üzenetére


trialboj
őstag

Most látom hogy neked 27.5 kell, azért leírom a 29"es mérést is.

X-king 29" 2.4" - valóságban 5.5 cm
Schwalbe Rocket Ron 29" 2.25" - valóságban 5.5cm
Race King 29" 2,2" - valóságban 5cm futófelület - 5.4cm az abroncs valós szélessége

Attól függően honnan veszed, a maxxis akár 2x drágább is lehet a continál. Nekem az xking elöl jól működött, nem volt vele gondom egyáltalán.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121143) IMIIKE1998 válasza 6030D (#120975) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Végre megtaláltan ezt a kommentet. :D

[ Szerkesztve ]

(#121144) Hasaggymeg válasza 6030D (#121139) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1etértek,én kétezerért nem venném fel a telefont,nemhogy beengedjek egy bringát műhelyembe.Míg jobbsorsú nyugaterópaiaknál 50-50% körüli az anyagköltség/munkadíj arány,nálunk alig 10-30%-ot ér el a munkadíj,a többi anyag...de Runner majd megmondja,ő dolgozik itthon,és dolgozott [link]DeGaVi nak is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121145) hm15 válasza flash- (#120923) üzenetére


hm15
senior tag

Végül Cube Analog 29 lett, Marathon MTB gumikkal. Bolt korrekt és segítőkész volt, beszámították a gyári Smart Samokat. 2018-as szürke-piros verzió, szerint szebb is mint az új szürke-zöld. 1 hét múlva lehet csapatni, már alig várom. 😀

188 cm vagyok, eredetileg 21" volt tervezve, de boltban probalva jobbnak tűnt a 19"-es, eladó is egyértelműen a kisebbet ajanlotta.

[ Szerkesztve ]

(#121146) 6030D


6030D
Ármester

Szlovi, Szobtól kb 18 km-re :))

Szob vasútállomásnál meg a sínek mellett fekszik egy kettévágott szar/vas :o

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121147) bringasisti válasza Hasaggymeg (#121144) üzenetére


bringasisti
őstag

A gyerek egy multinacionális cég alvállalkozója. Ilyen kalkulációval dolgozik egy olyan szakmában ahol elég tudni ; elektronika, villanyszerelés, informatika, vasszerkezet szerelés.

BENEFON DELTA--------N8

(#121148) lorcsi válasza bringasisti (#121138) üzenetére


lorcsi
veterán

Ha szegedi vagy semmi akadálya 😊

(#121149) bringasisti válasza lorcsi (#121148) üzenetére


bringasisti
őstag

Poénból írtam nem kívánok munkát vállalni, mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Ha bemegyek egy étterembe nem várom el hogy a pincér leporolja a széket a seggem alatt.

BENEFON DELTA--------N8

(#121150) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ilyen helyről érdemes bringás cuccot rendelni?Én kormányszárt meg kormányt nézegettem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.