Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122851) deny330 válasza jjeahh (#122811) üzenetére


deny330
aktív tag

Ohh, majd dobj fel képet amikor bringában van! :D :D

(#122852) 6030D válasza jjeahh (#122840) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor én egy gyors olajellenőrzést (feltöltést) csinálnék rajta. Biztos, ami biztos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122853) Runner_fxr válasza jjeahh (#122842) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A psi táblázat egy ajánlás, nem szent írás, a saját felhasználásodhoz kell fújni. Kezdésnek jó az ha a táblázat alapján lövöd be a nyomást. Szerintem inkább hosszabb rugóutas villáknál van értelme az ajánlott nyomás alá menni.

Jópofa kis videó, egy durva csapatással: [link]

(#122854) robee19 válasza Runner_fxr (#122853) üzenetére


robee19
tag

Nem kezdő a srác... :D

(#122855) zoli03 válasza jjeahh (#122842) üzenetére


zoli03
őstag

A gyári táblázat tökéletes kiindulásnak. Utána nézel egy beülést, az alapján tudod korrigálni. Aztán élesben még tudod finomhangolni, de kezdésnek a gyári táblázat tökéletes.

(#122856) deny330 válasza jjeahh (#122842) üzenetére


deny330
aktív tag

Nem tudod magaddal elvinni a pumpát bringázni? Kicsit macerás, nem is teljesen a bringázásról fog szólni az út talán, de sokkal egyszerűbb az elején.

[ Szerkesztve ]

(#122857) jjeahh válasza 6030D (#122852) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt lehet, hogy majd a szervízre bízom :B

Runner_fxr, zoli03, deny330: Ok, kösz, viszek pumpát magammal az első 1-2 túrán.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122858) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Az szerintetek normális, ha a láncvonalam hézagolók nélkül rendben van? Ilyenkor pár hézagolót a baloldalra kell felrakni? Mert mintha nem fekszik tökéletesen a hajtókar a középcsapágyon, van egy kis rés...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122859) pikszel válasza jjeahh (#122858) üzenetére


pikszel
őstag

Igen, nálam 1 van a hajtás oldalán, 2 a másikon. Sehol semmi rés.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#122860) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Maxbike oldalán van néhány (valóban!) akciós kütyü, érdemes lehet ránézni. Cateye lámpák, Cube kulacsok, sityakok, Zefal pumpák, stb.
Debreceni a cég, nem tudom, ott van-e lehetőség személyes átvételre (tudom, hogy vagytok onnan páran), 30k felett ingyen szállítanak.

(#122861) jjeahh válasza pikszel (#122859) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, kösz!

Mindenkihez: És az normális, hogy a telópumpa nyomásmérőjén megy visszafele a mánus amikor leállok a pumpálással? Ezek szerint a pumpa valahol enyhén ereszt, dobjam ki és vegyek rendes RockShox-ot?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122862) bringasisti válasza jjeahh (#122861) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem optimális enyhén szólva

BENEFON DELTA--------N8

(#122863) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122861) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak akkor megy vissza egy hangyányit mikor abbahagyod,vagy ha nem pumpálsz,folyamatosan? Elöbbi elmegy,utóbbi kuka.Súlyodra való tekintettel az ajánlott alsó határra fújnám,és olyan gyorsra a visszaútat,amikor már éppen érzed szisszenni/visszafogni egy picit a visszarúgást.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122864) trialboj válasza jjeahh (#122861) üzenetére


trialboj
őstag

Mikor megállsz a pumpálással, normális hogy csökken egy ideig, de ott meg kell álljon, nem eresztheti ki az összes levegőt.

Ha a tied ezt csinálja ott gond van azzal a kis gombbal, ami pont arra van hogy ha túlfújtad ki tudj ereszteni belőle bármennyit. Mozgasd meg ezt a gombot lehet beakadt v, csak nem tömít rendesen.

Ne dobd ki, de nincs is rá igazán szükséged. ezt 1x kb belövöd és jó lesz, nem kell hetente nézegetni. Újat se vegyél, egy szervizben felfújják amennyire kéred, és megvagy egy évre (v ameddig nem szervizeled.) Egy új teló nem ereszt levegőt, költsd azt a 20+ eurót másra.

Nekem olyan id volt hogy mikor lecsavartam a pumpát, akkor eresztett ki mindent, ez azért történt, mert a token cserénél, a telón lévő kupak szelepje elmoccant, és nem mozgott rendesen, kicsit megpiszkáltam és rendbe jött.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#122865) Hasaggymeg válasza emiki6 (#122847) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]Nézz körül valami nem menetes,rövidebb szegecsekkel ellátott darabra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122866) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem pumpálok, folyamatosan... bár az a fura, hogy nem száll el az összes levegő a telóból. Gondolom ha eleresztené az összeset, akkor beülne teljesen.

bringasisti: Ok, kösz!

trialboj: Gondolom, ha lecsavarom róla, mielőtt visszamenne a mánus, akkor nem ereszt el semmi levegőt. Meglátom még, hogy mennyire használható, annyira azért nem sajnálom azt a 20 ajrót, bár tényleg ritkán lenne használva.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122867) nismoka válasza jjeahh (#122866) üzenetére


nismoka
addikt

Nekem is ezt csinálta a Rock Shox Pumpa, kis műszerolajat cseppentettem a pumpa visszaeresztő gombjára, azóta jó.

[ Szerkesztve ]

(#122868) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Egy amatőr kérdésem lenne. A kormányok vége általában 22mm átmérőjű? Arra gondolok ahol a markolat van. Amiatt nem megyek semmire, mert valahol fel van tüntetve, hogy 30mm-es átmérő, na most az külső, vagy belső?. Esetleg valami jó bilincses markolatot tudnátok ajánlani, aminek a belseje 22mm? Igaz nem muszáj bilincses, csak ne forogjon el :W

[ Szerkesztve ]

(#122869) ivana válasza belsodavid (#122868) üzenetére


ivana
Ármester

Egyenes kormányok markolat része 22.2mm szokott lenni. A stucninál változik csak az átmérő.

(#122870) emiki6 válasza Hasaggymeg (#122865) üzenetére


emiki6
veterán

Szóval a jelenlegi wellgo-m lényegében tökéletes városi közlekedésre?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122871) deny330


deny330
aktív tag

Az újabb Sram fékekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Szinte minden nap látok egy-egy új hirdetést eladó Sram Guide fékekről. Ennyire rosszak lennének, vagy miért adja el mindenki? Ráadásul a 4 dugattyús Guide RS potom pénzekért megy, 25-30k körül szoktam látni tárcsákkal együtt komplett első-hátsó szettet.

[ Szerkesztve ]

(#122872) belsodavid válasza ivana (#122869) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Akkor az átlagos mtb kormányok mind 22.2 mm-ek? Mert közben találtam olyan oldalt ahol ugyan arra a markolatra odaírták, hogy a külseje 30 mm.

(#122873) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na megvolt az első tesztrájdocska. A váltókat még állítgatnom kell, mert furán viselkednek, a teleszkóp viszont frankó. Ez sem vasal ki mindent, mint egy S Merci, de mozog... kb állandóan, nagyon finoman és ha kell elnyeli mint a 100mm-t a becsúszókból, nem úgy mint a Tora. Szal ég és föld, így már a guminyomás is sokkal kevésbé számít :D . Kép a rondaságról:

nismoka: már ketten írtátok azt a gombot, így arra rá fogok nézni legközelebb, valamit kezdek vele és is, hátha... :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122874) bringasisti válasza jjeahh (#122873) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha szappanos vizet csepegtesz rá látod hogy ott veszít e a nyomásból

BENEFON DELTA--------N8

(#122875) 6030D válasza deny330 (#122871) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem csak egyre több bringába rakják, ezért is lesz több a használt piacon. De ettől még lehet fos. :)

jjeahh: jól néz ki. Majdnem írtam, hogy a sárga küllőfény nem kellene, de kellemesen harmonizál a Saint bb-vel. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122876) jjeahh válasza 6030D (#122875) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, az nekem sem teccik, de nem akarok büntit kapni és ennél visszafogottabban nem tudom hogy lehetne megoldani :D . Picit fennebb kéne húzni a nyeregcsövet, de sajnos még mindíg nem tudtam kiszedni... ha sikerülne cserélném is azt is valami szebbre, aminek nincs hátranyúlása és akkor visszaraknám a régi lefele néző 90mm stucnit, mert most 0 fokos 70-es van, ami inkább trail-os formájú meg szögű, mint XC-s.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122877) Runner_fxr válasza deny330 (#122871) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sokkal több baj van velük, mint a shimano-val. Én biztos nem vennék sram féket.

jjeahh: Mivel XC villa, nem is elvárható tőle, hogy mindent kimozogjon.

[ Szerkesztve ]

(#122878) Hasaggymeg válasza emiki6 (#122870) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:K

jjeahh...adj neki kis időt még új. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122879) emiki6


emiki6
veterán

Komoly kutatómunkán vagyok túl. Feltúrtam az ali hátsó (piros) akkumulátoros kínálatát és a 3 legnépszerűbből kiválasztottam azokat, melyek a legolcsóbbak és megbízhatónak tűnnek. 1000 forintos kategória mindhárom.
500 mAh 100 lumen
500 mAh
600 mAh, 100 lumen
2 modell esetén írták azt, hogy buta az áramköre, ezért nem szabad 1A-esnél nagyobb töltőre rádugni, mert megsülhet a gyorstöltéstől.
Nem tudom melyiket vegyem, szívesen vennék egyet mindháromból és összehasonlítanám, de nekem csak 1 kell, de ha 2 valaki jelentkezik, hogy átvesz (Budapesten) egyet-egyet vagy egyvalaki 2-t, akkor rendelek mindháromból.
Bárkitől valami ellenjavallat?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122880) ivana válasza emiki6 (#122879) üzenetére


ivana
Ármester

Én most ilyet vettem egy marékkal. [link] Hátra bőven elég.

(#122881) emiki6 válasza ivana (#122880) üzenetére


emiki6
veterán

Kicsit felröhögtem, mikor megláttam, hogy a linken nincs semmi... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122882) jjeahh válasza emiki6 (#122879) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Talán az utolsó, a többi nem tűnik valami bizalomgerjesztőnek, az ilyen kínai műanyag konzoloktól már irtózok és szerintem a lámpák is valami sorjás műanyagból lehetnek... az utolsót még be merném vállalni, nem is néz ki rosszul. Nekem most ilyen van csak elemes verzióban, pici, de eddig elégedett vagyok vele, fém és szép vastag gumi tömítőgyűrűk vannak rajta ott, ahol szétcsavarható, szal tényleg vízálló, gondolom az akkus sem lehet rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122883) Jester01 válasza emiki6 (#122881) üzenetére


Jester01
veterán

Feltételezem erre gondolt.

Jester

(#122884) ivana válasza Jester01 (#122883) üzenetére


ivana
Ármester

jaja ez az, sajnos az ali mobil appból döglött link másolódik.

(#122885) Hasaggymeg válasza Jester01 (#122883) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó lehet,mikor mind a hármat,piros,fehér és kéket is,felbigyeszted és sötétben az autósok 15km/h val haladnak el melletted mert azt hiszik rendőr,vagy mentőautó villog. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122886) Jester01 válasza Hasaggymeg (#122885) üzenetére


Jester01
veterán

Úgy nézem a harmadik azt magában is tudja :C

Jester

(#122887) emiki6 válasza ivana (#122884) üzenetére


emiki6
veterán

Nem az volt a baj, hogy döglött, hanem hogy nem másoltad be vagy rosszul. :D

Ha valóban elég egy, az jó, mert olcsóbb (1,39 dolcsi), de 3 db árából már kijön 1 harmadik lámpa...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122888) ivana válasza emiki6 (#122887) üzenetére


ivana
Ármester

Bőven elég egy belőle hátra, rohadt erős. Én konkrétan a legalapabb villogó módban használom ahol egyszerre egy led világít és úgy is brutál. Sokat azért vettem mert sok a bringa.

(#122889) varsam válasza emiki6 (#122887) üzenetére


varsam
őstag

nekem is van ilyen kettő is, szerintem is teljesen jók ennyiért

(#122890) 6030D válasza Jester01 (#122886) üzenetére


6030D
Ármester

Ez de jó! Kellene egy a kocsiba a belső sávozók rendszabályozására. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122891) emiki6 válasza ivana (#122888) üzenetére


emiki6
veterán

:Y

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122892) Because


Because
őstag

patent cipő meg miegymás montihoz mi XD youtube

az egész videót meg nem is jellemzem :))

[ Szerkesztve ]

(#122893) Yahhher válasza jjeahh (#122876) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Jajj, az üléscsővel még mindig cumi van? Nincs satu valahol/valakinél? Ha nem sajnálod a csövet, fogd be azt, aztán tekerd a vázat. Engednie kell...

Üdv B.

(#122894) bugizozi


bugizozi
őstag

Mai tekerés :)

Strava

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#122895) 6030D


6030D
Ármester

:W :W :W
Ellenőrzések a turistautak biztonságáért
Én egy mountain bike-os vagyok, aki imádja az erdőt, és szeretek terepkerékpározni itthon is! #fairplay

Egy magánvélemény: 10 emberből 9 elenged. 5 mosolyog. 3 mondja a Hajrát!-t (gyermeki vigyor a bónusz :) ). Mindegyiknek megy a helló/jó napot, és a köszönöm. Az az egy meg kimegy farmerban, fehér cipőben, mobilt nyomkodva (cigizve, szemetelve stb....) a természetbe, és nem tud mással együtt élni.
Aszfalton mi van? Ugyan ez, csak ott tud büntetni az ez EGY, mert erősebb. Tök jó ez a 1,5 méter méter kampány, szerintem van is látszatja (legalább is sokan kerülnek másik sávban), de azért egy Giro, Vuelta, TdF, TdH, XC ha éppen adja a tévé adás közbe ha beraknák, hogy Szerinted ő hol edz az év többi napján??? többet érne. Küldjék ki kibójázott pályán Siófokon a Hosszú Katinkát (vagy a Poór Brigit) a strandon a parttal párhozamosan edzeni naponta. Meg a másik 100-1000 úszót. Lenne puffogás. Ja, hogy nekik vannak uszodák?! :U
Máriuszt meg lehetne kérdezni, hogy ilyen intézkedések mellett mit vár a magyar kerékpársport felvirágozásától? A következő az lesz, hogy az elit outist kiszedi a rendőr, mert nincs prizma a küllőn?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122896) Jester01 válasza 6030D (#122895) üzenetére


Jester01
veterán

A következő az lesz, hogy az elit outist kiszedi a rendőr, mert nincs prizma a küllőn?

Ezért vettem reflexcsíkos gumit mivel az helyettesíti ... na meg hogy ne üssenek el :DDD

Jester

(#122897) jjeahh válasza Yahhher (#122893) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van satu, csak félek, hogy sérül a nyeregcső és benne marad, akkor meg sérült nyeregcsővel kell bringáznom :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122898) SSJmeszes válasza 6030D (#122895) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Gondolom valami nagyfejut megzavartak a setalasban, aki kozel ul a felsokorokben...
Mindig lehet fokozni az orszag szinvonalat meg akor is, ha azt nem hitted volna, hogy lehet meg.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#122899) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122897) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt előbb-utóbb meg kell lépned.

SSJmeszes...vagy valamelyik őrült (őrűltek) úgy csapattak be kirándulók közé,hogy azok szétrebbentek mint a madarak,majd esetleg meg sem köszönték.Nem kell azonnal kormányt,gazdagokat stb.kiáltani.A bunkóság,csakúgy mint a butaság,őrültség stb.,sem csak a gyalogosok,autósok stb.kiváltsága.Amúgy én nem különösen izgulok,hisz egyrészt az erdőt ellenőrizni bringásokat keresve elég hálátlan feladat lehet,másrészt mit csinál ha meglát,leint?! Utánad ered...ööö...gyalog? Esetleg alkalmaznak profi downhilleseket/mászókat elfogóknak? :DDD
Szerk: még annyi,hogy mától nem a csúcs a cél,az ereszkedés akkor kezdődik amikor felbukkan az erdész...azonnal. :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122900) SSJmeszes válasza Hasaggymeg (#122899) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Az igaz, hogy vannak bunkó bicósok is. Ez is lehet amit írsz tulajdonképpen.
Csak én 6030D példájából indultam ki.
"Egy magánvélemény: 10 emberből 9 elenged. 5 mosolyog. 3 mondja a Hajrát!-t (gyermeki vigyor a bónusz :) ). Mindegyiknek megy a helló/jó napot, és a köszönöm. Az az egy meg kimegy farmerban, fehér cipőben, mobilt nyomkodva (cigizve, szemetelve stb....) a természetbe, és nem tud mással együtt élni."
Ha már ebből a 10 emberből 5 nem azzal piszkálja, hogy húzzál innen zavarsz minket, csak is arra tudtam asszociálni én is. De igen, felesleges találgatni, hogy ez hogy fajult el eddig.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.