Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122651) emiki6 válasza jjeahh (#122649) üzenetére


emiki6
veterán

Juteszembe, kutyariasztónak karikásostor nem lenne jó? (Persze csak medvespré jelenlétében)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122652) Hasaggymeg válasza Dr. Gonzο (#122645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen ám,de ha ezek farkast látnak besza-behu,ha meg medvét akkor az volt az utolsó alkalom,hogy gazdájuk egyáltalán még látta őket.Ott így megy (a zenét ne hallgasd,attól nekem is herótom van ;] )

(#122651) emiki6...hát ha jól félre dobod ne legyen útban mikor a medvesprayt használod,majd futsz,akkor hasznos lehet az ostor is. :DDD Viccet félretéve,talán egy profi ostorforgató,aki orron,szemen,fülön tudná találni a végével,de egy mozgó célpontnál az sem lehetséges. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122653) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122644) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az más,de ha jobban belegondolsz még Székelyföldön sincs több mint...3,max 4 hónapig hó,ami csak az év 1/3-a.Téli bringának,nagy hóban elismerem,hogy célszerűbb mint bármilyen másik.

(#122648) robee19 ...melyikre gondolsz pontosan? Amúgy tudtommal a hetes lánc nem fog menni kilences soron,túl széles,váltási gondjaid lehetnek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122654) jjeahh válasza emiki6 (#122651) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem hiszem. Amúgy érdekesen nézne ki a pumpa konzoljára felpattintva :DDD

Hasaggymeg: 3 napot sem bírok ki tekerés nélkül, nemhogy 3-4 hónapot :DDD . Így néha olyankor is kiviszem a bringát, amikor már igazából tekerni sem lehet rendesen, oszt szenvedek ahelyett, hogy fatbikeoznék fülig érő vigyorral :B . Na jó azért annyira nem szenvedek, mert valamennyi móka szinte mindíg akad a dologban.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122655) Peterhappy válasza trialboj (#122641) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp ma, befelé jövet jutott eszembe, hogy az Isten áldja meg a gyönyörű bringás lányokat, akik a reggeli csípős hideg dacára is képesek oly módon (alá)öltözködni, hogy még értelmet adjanak a korai kelésnek és munkába járásnak :D :R

(#122656) Peterhappy válasza cobranco (#122483) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egészséges mértékű irigység kíséretében jegyezném meg: ez azért nem semmi.
Azt hiszem páran szívesen volnánk/lettünk volna a helyedben.
Na, majd ha kirepültek a Kölkök. Vagy ha kirúgtak, mert munkaidőben PH-n lógok... :)

(#122657) emiki6 válasza Hasaggymeg (#122652) üzenetére


emiki6
veterán

Az karikás azert kell, mert hangos, de közelharci (2 meteren belül történő) fegyvernek alkalmatlan egy 3 méteres ostor. A rövidostor meg hangkeltesre alkalmatlan. Minél hosszabb az ostor, minél jobb a technika és minél erősebb az ember, annál nagyobbat szól.
A hossz az ami limitál, a technika a kulcs, az erő az csak egy keveset tud hozzáadni. Az erő inkább ahhoz kell, hogy az ember hosszabb ostort is tudjon kezelni. (Hogy egy 4-5 méteres ostornál ne savasoj be pillanatok alatt, stb).
Meg ugye a rövidebb ostor gyors és nem lomha, viszont akkor már szablya kell rövidostor helyett, az hatékonyabb.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122658) Ironizer válasza Hasaggymeg (#122653) üzenetére


Ironizer
tag

Nem értem hogy kerülhet a "csak" és az "'1/3" egy mondatba. :D Én már a tavaszt várom. :D

(#122659) Because válasza jjeahh (#122654) üzenetére


Because
őstag

parktoolék csináltak rá megoldást, nyáron csak kereket cserélsz :D videó

(#122660) #07746304 válasza Hasaggymeg (#122638) üzenetére


#07746304
törölt tag

https://www.arukereso.hu/kerekpar-c104/z-tech/zt-87-fatbike-p341973788/

Az ára nem is vészes, szerintem ide Berettyóújfaluba kell nekem egyet vennem :D Persze sárvédőset ;)

(#122661) emiki6 válasza jjeahh (#122654) üzenetére


emiki6
veterán

Csak a vicc kedvéért gyorsan felaplikáltam a bringára... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122662) bringasisti válasza robee19 (#122648) üzenetére


bringasisti
őstag

Más az osztás

BENEFON DELTA--------N8

(#122663) StLui válasza #07746304 (#122660) üzenetére


StLui
veterán

26-32 kg!

emiki6 :C

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#122664) Runner_fxr válasza Redneck (#122635) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Általában minden bikeparkban vannak kezdő, haladó és profi pályák. De ha tempót mész, akkor egy kezdő, haladó pálya is lehet veszélyes.

(#122665) robee19 válasza Hasaggymeg (#122653) üzenetére


robee19
tag

A rose-on nem találtam hirtelen csak 9 sebességhez való integrált hajtást. Azt hiszem Jeahh kolléga is olyat vett. Az én vasam viszont 3x7 sebességes. Tehát a kérdés az ha "integrálódni" szeretnék jó e nekem az az Acera hajtás, amit 3x9 sebességhez ajánlanak, vagy van külön 3x7 sebességhez való?

[ Szerkesztve ]

(#122666) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

na tegnap elvittem a bálnába a vázamat leadni festésre, viszont nem tudtam eldönteni, hogy matt vagy fényes lakkozást kérjek rá... szerintetek ilyen retró országúti vázra, kék szín mellé melyik az előnyösebb? az eladó a mattot ajánlotta, hogy egy fokkal strapabíróbb, néztem képeket neten, de igazából mindkettő tetszik, nem tudok dönteni :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#122667) ivana válasza FireKeeper (#122666) üzenetére


ivana
Ármester

Fényest a mattot sokkal nehezebb takarítani. A fényesről meg lejön minden simán.

(#122668) emiki6 válasza ivana (#122667) üzenetére


emiki6
veterán

+1 A matt jobban néz ki, de nem praktikus.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122669) jjeahh válasza Because (#122659) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Legalább van sárférőhely :DDD

emiki6: gyönyörű :D .
Amúgy ma is megtámadott 3 kutya :( . Mivel csak hegyre fel tudtam menekülni, könnyedén utolértek, így inkább megálltam és elkezdtem ordítani, meg lekaptam a pumpát a bringáról, kihúztam, hogy lássák, valami hosszú veszélyes fegyver van a kezemben, oszt hadonásztam vele. Szerencsére végül békén hagytak és hagytak elgyalogolni... ilyenkor nem merek visszaülni a bringára, mert akkor újra támadnak. Szerintem ezúttal azért volt mázlim, mert messze volt a nyáj, így nem volt amit védjenek, ha a nyáj közel van, akkor nem hagynak békén, csak, ha a pásztor odajön és elviszi őket.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122670) Redneck válasza Runner_fxr (#122664) üzenetére


Redneck
veterán

Ha mennék tavasszal, csak ésszel csapatnám. Ezer éve nem csináltam, és már nem vállalok annyit mint tizenévesen. Előtte persze itthon is tolnék pár gyakorló karikát, szórakozni akarok, nem gyomorszondán nyelni a tejbepapit a kórházban. Amit a videóban toltak, nem volt durva, egészséges tempónak tűnt. Nem tudom mennyit csal a kamera. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#122671) pikszel válasza emiki6 (#122661) üzenetére


pikszel
őstag

:C

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#122672) Massmurderer válasza jjeahh (#122669) üzenetére


Massmurderer
őstag

Tessék :) Venni kell egyet naa :DDD

(#122673) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Rockrider 520 alternatíva, ha valaki belépő olcsó montit keresne: [link]. Picit furán néz ki ennek a szériának a váza az evanscycles képeken, de nem olyan rossz az, csak le kell dobálni róla a fölösleges dolgokat, nyereg felhúz, stucni lefordít és voilá.

Massmurderer: Túl nehéz :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122674) Massmurderer válasza jjeahh (#122673) üzenetére


Massmurderer
őstag

Akkor ilyet :DDD

(#122675) 6030D


6030D
Ármester

Dunaparton találták, nem hiányzik valakinek?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122676) Toobee válasza 6030D (#122675) üzenetére


Toobee
veterán

@emiki6 ;]

https://barbieripnk.hu/

(#122677) emiki6 válasza Toobee (#122676) üzenetére


emiki6
veterán

:DDD
Nem éreztem a lábam, észre sem vettem, hogy mezítláb tekerem az SPD pedált... ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122678) -Mosquito- válasza Hasaggymeg (#122629) üzenetére


-Mosquito-
őstag

+ ivana:

"..csak a tapasztalat hiányzik.."

Ebben egyetértünk! :K Köszönöm a tanácsokat!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#122679) HEAHEA


HEAHEA
tag

A kerékpározás közbeni ostorozásról jut eszembe egy kis történet, melynek pár éve voltam szemtanúja. Az egyik reggel utaztunk valahová vonattal. A vasútállomástól nem messze , feltételezhetően a közeli kiskocsmát meglátogatva, jött a történetünk főhőse.Velünk szemben, az út másik oldalának szélén kerékpárját kurjongva hajtva, ostorát csattogtatva, terelte maga előtt kisebb birkanyáját. Egy szerencsétlen suhintása következtében az ostor vége feltekergőzött a közeli villanykaró oszlopára, majd kerékpárostul magával rántva hősünket a tőle jobbra lévő füves árokba. Szerencsére komolyabb személyi sérülés nem történt, káromkodás annál inkább!
Tanulság: csak óvatosan azzal az ostorozással! :D

(#122680) cdl válasza 6030D (#122675) üzenetére


cdl
senior tag

A nyár végén Varbónál sétálgattunk a Zemplénben.
Kis erdei ösvényen tekeregtünk, a szemben lévő dombtetőről ereszkedik egy csóka bringával.
Meztelen talpal hajtja a pedált.
Megkérdeztük miért is, azt mondta így Neki sokkal élvezetesebb.
Lehet, hogy az Övé ez a cipő is:)

(#122681) Runner_fxr válasza Redneck (#122670) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hidd el, hogy az azért élőben komolyabb mint ami itt a videón átjött. Én azt javaslom, hogy előbb gyakorolj itthon, vannak azért jó kis pályák. Bár hozzáteszem, hogy erre a zúzós felhasználásra sajnos a kerékpárod nem alkalmas, mivel egy túrázós XC montid van, alap villával. A bikepark-ba kötelező a fullface sisak, de ajánlott néhány protektor viselése is. Ezeket azért vedd számításba.

[ Szerkesztve ]

(#122682) Redneck válasza Runner_fxr (#122681) üzenetére


Redneck
veterán

Elhiszem, azért van pár trükkös rész, főleg a fékezést tekintve. Természetesen ha megyek, viszem a krosszmotoros szettet, és a sajátom helyett bérlek valami csapatósabb kerékpárt. Előtte itthon is terepeznék kicsit, és nem ezerrel akarok lejönni, csak könnyedebb gurulásról lenne szó. Ennyi év kihagyás után, nem ettem meszet. :N

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#122683) trialboj


trialboj
őstag

Ha jól látom ezekhez a gps eszközökhöz nem is jár semmi egyéb, magán az egységen kívül? Sebesség szenzor nélkül, nem lehet sima km óraként használni? Persze biztos ott a gps adat, de a telefonon az 10 métert is téved, kb sosem rajzolja az aktuális útra a nyomvonalamat, akkor hogy tudná meghatározni a pontos sebességet, pl mikor 8al mászok? ebben pontosabb a gps?

Csak mert nem értem, hogy ha működik a sebességmérés nélküle is, mi a francnak árulják külön? Ráadásul olyan buta csomagolásban, hogy többen azt írják elvesztették mert lesett a kerékről.
Ha párosítva van, és ebből olvassa a sebességet, akkor kevesebbet fogyaszt?

Nincs valakinek elemnt bolt egysége? Az összes videó és teszt outisok által készült, na most aszfaltos úton viszonylag könnyű tájékozódni, sokkal hasznosabb lenne egy igazi erdőben készült teszt, ahol a fák, és a nem egyértelműen kivehető, vagy éppen sűrűn kitaposott ösvények között kell navigáljon, állandó rázkódást kibírjon, és a változó fényviszonyok mellett is olvasható maradjon.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#122684) Hasaggymeg válasza emiki6 (#122677) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A10 fokos víz után nem csodálom. :U Igazi bringásnak amúgy már a mezítlábas talpa is becsatol. ;]

6030D...Jézuska hagyta ott neked,fertőtlenítsd aztán hadd szóljon a Börzsönyben. :C (Remélem gazdája nem a víz alatt van,a kerékpárt meg már elvitték. :Y )

cdl...gondolom nem egy [link]enyémhez hasonlót taposott. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122685) Hasaggymeg válasza emiki6 (#122668) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokféle matt van,ma már majdnem minden kerékpár matt,de nem az a tisztít6atlan matt.Nehéz fényes kerékpárt találni a piacon.

robee19...az integrált és a 7 sebesség együtt necces lesz megtalálni.Tudtommal nincs,de lehet tévedek és mégis van ami működik. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122686) ivana válasza robee19 (#122648) üzenetére


ivana
Ármester

Valószínűleg 8-as lánccal is menne, de tapasztalat, hogy 9-essel jobb a váltás. Drop in replacement, simán kompatibilis az integrált acera a 7 sebi rendszerrel.

(#122687) 6030D válasza Hasaggymeg (#122684) üzenetére


6030D
Ármester

Nem jó a méret, nagyon kicsi. Ez pár évre lefedné a Jézuskát, mert hirtelen rákeresve XXX mtb a típus, itthon rendelésre 100e ft... :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122688) StLui


StLui
veterán

Stoppoltak két bringával és fölvették őket! Ráadásul nem is pickup, vagy teherautó :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#122689) flash-


flash-
veterán

https://bringabuzi.blog.hu/2015/09/28/megavalanche_a_legnagyobb_sportalmom

Szegény srac parszor megprobalta de nem jott neki ossze, azert lelkes tudott maradni, en biztos hogy kikeszulnék..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#122690) Zsohi


Zsohi
őstag

Bringás Lego. :D

K**** boldog vagyok, hogy sikerült megjavítani. A külső és belső lemezeket sikerült kiegyengetnem és több órás keresgélés után rátaláltam arra az aranyszínű kis kallantyúra, aminek a felkutatása teljes rémálom volt. Szerencsére összelegozni már nem volt egy nagy vásziszdász és mondhatni jobb lett, mint újkorában. :D Amúgy tud valaki valami olyan weboldalt ahol kaphatóak cserealkatrészek, legyen az váltó, villa, csapágyak, vagy bármi más? A domb ki és cseréld le opció nem tetszik...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#122691) pc360 válasza Zsohi (#122690) üzenetére


pc360
addikt

Szép munka! Én a nagykert tudom (Paul Lange Hungary), a Shimano cuccokat ott csipegetik össze, már ami kapható. Rendelni is lehetséges, de nem 1-2 nap, mire megérkezik bármi. Ebben a bringaboltosod tud segíteni, ha regisztrált user náluk. De arra ne számíts, hogy minden csavarka külön kapható! Eleve leginkább csak az aktuális alkatrészeikhez van bármi is, plusz pár univerzális dolog, mint pl. váltó görgő.

Más viszont nem fog alkatrészek felvásárlásával, és webshoppá konvertálásával foglalkozni (már az különleges, ha az elérhető bringákat felvezetik az oldalra), úgyhogy a fenti az esélyes, meg a különféle csoportokban utánakérdezősködés. Esetleg az Ebay.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122692) Hasaggymeg válasza StLui (#122688) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A nő azt hihette végre férjhez megy ő is. :DDD

(#122689) flash-...durva ahogy a törött csont kinyomja bőrét. :Y

(#122690) Zsohi...kapott annak a kanálnak az alja rendesen. :DDD Hajnali fél négykor izgalmas lehetett. :U Amúgy itt és itt is elhozzák ha cikkszám szerint megrendeled.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122693) Runner_fxr válasza flash- (#122689) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szar ügy ez a kulcscsont törés, nekem is volt már. Először én sem éreztem, köröztem is egyet a karommal, hogy minden oké e, éreztem némi furcsa kattogást, de úgy gondoltam rendben vagyok. 5 perc múlva a karomat nem bírtam fölemelni és a legkisebb mozdulatra is éreztem, hogy a kulcscsont mozog.

Erre a versenyre mindenképpen érdemes lenne elmenni, hatalmas élmény lehet. Függetlenül attól, hogy milyen eredményt érsz el, ha már végig mész a fő versenyen, az sem kis teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#122694) hm15 válasza Runner_fxr (#122693) üzenetére


hm15
senior tag

Kerékpár Guru-nál akció keretén belül:

Black Friday az év legnagyobb akciója! Válaszd ki milyen kerékpárt szeretnél, hogy Black Friday-n leárazzunk neked!

Akár 40%, egy próbát megérhet néhány kattintás. Lehet megbánom a 29er-t, hogy nem vártam Cube SL Road Pro akcióra. :)

(#122695) robee19


robee19
tag

Segítsetek. Még mindig nem értem, hogy mit jelent az első váltó kapacitása? Az enyémnél 18T-t ír.

(#122696) flash- válasza Runner_fxr (#122693) üzenetére


flash-
veterán

hát jó így elnézni youtube-on, de mivel se versenytapasztalatom se techinaki készségem-semmi trükköt nem tudok, nincs így számomra kizárt,egy kezdő osztrák mtb pályát viszont egyszer kirpóbálnék de gondolom oda is kell tudás..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#122697) FireKeeper válasza robee19 (#122695) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

max különbség a legkisebb és legnagyobb lánctányér fogszáma között?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#122698) Hasaggymeg válasza robee19 (#122695) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ahogy Firekeeper is írja,a legkisebb és legnagyobb első tányér közötti fogszám különbség.Tehát pl. ha a kicsi 22es,akkor a nagy max 40es lehet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122699) dunkel válasza trialboj (#122683) üzenetére


dunkel
őstag

Van. Túl kicsi a kijelző erdei csapatáshoz. Vagy néha improvizálni kell ha mellémegy. Menet közben nem tud újratervezni, ha akarsz azt mobilon tudsz.

(#122700) robee19 válasza Hasaggymeg (#122698) üzenetére


robee19
tag

Köszönöm. És neked is Firekeeper.
Szomorú, mert a 22-32-44-es acera hajtás szimpatikusabb lett volna. Az érdekesség az, hogy a kerékpárom alapból 22-32-42-es lánctányérokkal és 18T-s átdobóval szerelt, ahol ugye a külömbség 20.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.