Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#62751) xAttilax válasza KaLeun (#62741) üzenetére


xAttilax
őstag

tényleg magamra ismerek :B IS6-tal sokszor vagyok spottolva, de várom ötleted, hogy mit csináljak vele, hogy ne így legyen :)

[ Szerkesztve ]

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#62752) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Ma ha eltalálnak az ammo rack. Megjavítom még1x ammorack. Ruszki majmok. Egy havernak ma ugyenez a csaták 90%ába.

[ Szerkesztve ]

(#62753) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!
Nagyon szeretnék egy Tiger-t, mennyire szenvedős az ág eleje?

(#62754) Bad Pritt válasza Mclovin (#62753) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha már így kezded, akkor nem akarsz Tigrist. Hidd el. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62755) Mclovin válasza Bad Pritt (#62754) üzenetére


Mclovin
senior tag

Igen halottam a hírhedt PZk-ről, de azért ez mégis csak egy legendás tank... :))

(#62756) scyllarus válasza Mclovin (#62753) üzenetére


scyllarus
veterán

Nehéz megmondani, mert még más volt, amikor itt a többség kifejlesztette... A Schmalturmos Pz4 istenkirály volt, bár most sem lehet rossz, a vk36.01 med volt, de heavynek sem lehet szenvedős.
A legeleje? A 38na jó kis tank (volt), előtte meg olyan mindegy kis tierben nincsenek nagy különbségek.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#62757) Mclovin válasza scyllarus (#62756) üzenetére


Mclovin
senior tag

Vagy esetleg heavy-k közül melyik lenne az duo (tier 7-8) amit ajánlanátok?

(#62758) Bad Pritt válasza Mclovin (#62755) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Inkább keress valami könnyen tanulható legendát, mondjuk egy T29-et. Vagy menj el a Párducig, az szerintem könnyebben játszható egy fokkal és utána Tigris, a modulok nagyrésze úgyis meglesz.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62759) #43783936 válasza Mclovin (#62757) üzenetére


#43783936
törölt tag

Hetesnek T29 - IS-2
Nyolcasnak 110 és KV-4
Ha a KV-4 nem is fog bejönni, de abból lehet kifejleszteni az istenkirály ST-1-et, tehát mindenképp túl kell esni rajta. :)

(#62760) sutyi^ válasza TESCO-Zsömle (#62716) üzenetére


sutyi^
senior tag

Minek játszana vele bárki is, mikor a dpmet leszamitva minden téren lepipalja a Cent. Mk.7/1?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#62761) Bad Pritt válasza sutyi^ (#62760) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rosszabb a tornya (mostmár), lassabb és nagyobb a Centi, meg igazából másra való. Az M46 igazi kis assault med, a 7/1 inkább németes, hátulmaradós aprítós. Tier 9-ben szerintem amúgy nincs rossz med, bár a Type 61-et soha nem próbáltam, a többi viszont eléggé kiegyensúlyozott (lesz, a kövi patch-ben a Leo PTA buffal :D).

Amúgy (#62696) LZs?! és (#62688) Chris0321: pont erről beszélek, hogy nehéz vele rendesen sebezni, legalább 1200-at kéne átlagban kitolni. Inkább csinálok akkor én is 250-300 csatát és utána alkotok véleményt, szóval meglátjuk még. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62762) dfsz34


dfsz34
őstag

Na ezért nem ér lófaxot sem a spot. 9959 spot ! nulla saját dmg. Saját csapattársam kilőtt, pedig lehetett volna 10-11e felett is a spot, mert egy full hp-s wte lapult a fák mögött, de odáig már nem jutottam el... :(((

Minderre adott 2. osztályt. Röhej, hogy ennyire semmit nem ér a spot. A wn8-ról ne is beszéljünk, de azt legalább tudjuk, hogy a spottal nem foglalkozik, mert nincs adat. Na kérem szépen, ezért (is) nem spotol senki.

Vicces azért néha, hogy most is vagy 6-8 ellenfél közvetlen közelségében túléltem a spot kört, pedig mentem egy kanyart a varázserdőben és fent a lerombolható kis ház mögött még fedezékbe is mentem.

Murovanka AMX 13 75
Szerzett tapasztalat:980 Szerzett kredit 49 671 (kárpótlás a baráti tűz által okozott sérülésekért: 470)
Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "2. osztály"
Tapasztalat: 1 274 Javitás: 8 071 Lőszer: 109
Bevétel: 41 491 WN8: 261 (14)

(#62763) tigerk


tigerk
tag

Hali
Hát remélem kezdenek valamit a Td-kel mert ez már sok a jóból.......Minden második csatában a csapat fele vagy több td.....De az igazi probléma a borsignál kezdődik mert onnantól olyan OP-k a tankok mint az állat ,érdekes hogy eddig semmi baj nem volt az isu,t28 és társaival mert mindig megfelelő arányban voltak.Ehhez képest az artyk semmik,még hogy az arty miatt megy át a wot ultimate camper simulator 2014-be...Éppen hogy ők az egyik legjobb ellenszerük a td-knek (akik beállnak a bokorba és kész, megállt a tudomány).Az az érdekes hogy van jobban páncélozott tank,van fürgébb tank de az az istenverése rhmnek a páncélján kívül nincs gyenge pontja.....Közepes tankal baromi nehéz jó kört alakítani ilyen feltételek mellett.....
Ne értsetek félre nincs bajom páncélvadászokkal de az rhm egy igazi kis unfair tank de egyszerűen felborították az egyensúlyt mert olyan sokan használják.Mondjuk nem hiszem hogy nagyon ki lesz herélve mert igen sok goldot termel a WG-nek...Vagy csak engem örvendeztet a MM ilyen körökkel?
Üdv
Tigerk

[ Szerkesztve ]

(#62764) Terek


Terek
tag

[link]
[link]

Eddig ez a rekordom az E75-el,mindezt sima lőszerrel(nem goldammo) és premium account nélkül!
Jó kis gép ez,csak rákell érezni :)

[ Szerkesztve ]

(#62765) Terek


Terek
tag

Ez pedig a legjobb Tiger II-es meccsem volt.(5,1k dmg)

(#62767) Terek válasza #40993792 (#62766) üzenetére


Terek
tag

Jó látni rajtam kívül olyat,aki nem használ arany lőszert :) (ami elég ritka)

(#62768) zozyk válasza Terek (#62767) üzenetére


zozyk
addikt

Jelentkezem!
Még az E100-at is alaplőszerrel használom.

(#62769) dfsz34 válasza tigerk (#62763) üzenetére


dfsz34
őstag

Arty mint TD ellenszer? Ahhoz először is valakinek spotolnia kéne, utána tud csak klikkelgetni az arty.

Egyébként is az van, figyeld csak meg, hogy akár a top nehéz tank is megrohanja az első bokrot és ott tekergeti a tornyát nagyon sokáig, ha úgy adódik, akkor szinte a csata végéig. Hatodik zérzék nincs (hogyan lehet úgy eljutni mondjuk egy e75-ig, hogy nincs meg a hatodik zérzék? :F ), úgyhogy ha bekap egy lövést csak akkor tolat.

Pont a borsó az, amivel sokan rambóznak, mennek és támadnak. Bár egy TD végülis bárhol lehet, de vannak tipikus helyeik, azokat mindig szemmel tartom. A térképen látni a felpsotolt ellent, ezek a kemperek nagyon nem mozdulnak onnan, maximum átmegy a másik bokorba. Az xwm mutatja csillaggal a még rejtőzködő sutyerákot, ami tényleg gáz lehet, de ha lőtt már ki csapattársat vagy lőtt olyanra, akinek van lövés irány jelzője (ez a második csak akkor működik, ha megkérdezem vagy magától beírja a chat-be), akkor nagyjából tudom, hogy hol van, mert csata kezdete után megnézem, hogy ki merre megy. Közben persze már nem bírom követni mind a 15 játékost, hogy mit csinál és hol van, de az elején kinagyítom a térképet és megnézem, gyakran segít ez, mert tudom, hogy az én oldalamon indult el, a másikon vagy középen stb.. A másik megoldás, hogy chat-en megkérdezem, meg szokták mondani, az főleg jó, ha valakinek van irány jelzője, akkor már szinte lehet is tudni, hogy melyik bokorban figyel a "mesterlövész".

(#62770) Kean_Sorbo válasza zozyk (#62768) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Én még a JagdPz E 100-Obj. 268 párosból is aranyat köpködök, mert sok pénzem van. ;]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#62771) csapee válasza dfsz34 (#62769) üzenetére


csapee
senior tag

Nem kell aggodni a td-k miatt lassan ugyis minden palyabol hullamvasutat csinalnak, csak akkor meg sok lesz a medium. Sose lesz ugy kibalanszolva mint egy Starcraft.

Csapee

(#62772) #43783936 válasza dfsz34 (#62769) üzenetére


#43783936
törölt tag

A játékban elég sok OP vas van, csak meg kell őket találni.
Nemrég megvettem akciósan a Churchill 3-at, mert kell egy orosz legényhúzó vas.
Rátettem mindkét optikát, kapott egy célzásgyorsítót, és a legényeket is elkezdtem a látótávra gyúrni.
Ennek eredményeképp lett egy brutális első vonalbeli spotterem.
Tegnap Sand Rievren lecsalózótt egy űberplayer Hellcates, majd megkérdezte hogy mi a titkom, mert lehetetlen hogy onnan ahol voltam fel tudjam spottolni. :D

(#62773) zsolthee válasza Terek (#62764) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én anno az alap ágyúval raktam fel a TankÁsz pecsétet az E75-re. Jó, mondjuk 10-esek nem voltak abban a csatában. A legjobb heavy abban a tierben. :K

[ Szerkesztve ]

(#62774) sutyi^ válasza Bad Pritt (#62761) üzenetére


sutyi^
senior tag

Semmivel nem lett rosszabb a torony mint volt, a végsebessége több de szinte mindegy, hegyet gyorsabban mászik a Cent, és van rajt használható helyeken páncél. Úgyhogy én most ezt most itt hagyom:

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#62775) pws válasza tigerk (#62763) üzenetére


pws
aktív tag

Előfordul mostanában a 10 TD, 2 arty, 3 tank leosztás. Sok IQ harcos nyomja a TD vonalat. Hátha az alacsony láthatóság, nagy sebzés pótolja ami fejben hiányzik. Vicces mikor a JgPz nyílt terepen felszívódik.
PzIV alvázra épített WT-nek meg 4x HP-je van? Ez már nagyon izzadság-szagú a WG részéről.
OK, hogy arcade játék, de azért nyomokban emlékeztessen egy tankcsatára.

(#62776) #43783936 válasza pws (#62775) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha már kilences szintű, akkor legalább annyi HP-ja legyen, hogy két lövést kibírjon...

(#62777) Chris0321 válasza dfsz34 (#62769) üzenetére


Chris0321
addikt

Én megtartottam a Tigrist a KT-t is persze legényéggel együtt így nem több skill-es legénység került az E-75-be, sőt mivel azt is megtartottam ezért az E-100-ba a TigerP első skill-t tanuló legénysége került ezért azon sincs 6. érzékem. Francia ágon viszont viszem a legénységet végig, az AMX 1945 legénysége került az 50 100-ba és már eleve úgy adtam a skilleket, hogy megy végig tier 10-es tankba mert azon az ágon más tank nem érdekel. Talán az 50 100-at megtartom, de kap másik legénységet.

(#62778) Terek válasza zsolthee (#62773) üzenetére


Terek
tag

nekem is volt tank ászom alap gunnal,de ugye azzal nemsikerült kipaszíroznom 6k damot,csak a 12,8-assal :D

(#62779) pws válasza #43783936 (#62776) üzenetére


pws
aktív tag

Miért nem Tier 20? 5000 HP? Ha már kamfasztikus, lehet bármi.
Szerintem van különbség, hogy tanknak látszó 3D tárgyakkal amőbázunk vagy egy tankcsata 'feeling'-jét akarjuk visszaadni.

(#62780) GeneraL_XTX válasza Mclovin (#62753) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A Tier3-as Pz3-A és a Tier4-es D.W.2 elég szenvedős, az utána jövők már egész használhatók, főleg a 30.01H (a 7-es Waffe ágyúval, az nagyon faxa)! Az utána jövő 36.01H megint kicsit szenvedős, de azért az is használható. Lassú, és az ágyúja se az igazi még.

Személyes véleményem szerint viszont a Tiger-ért erősen megéri, mert az valami brutálisan jó tank! :K

(#62781) Bad Pritt válasza sutyi^ (#62774) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az M46 egy mindenes, a 7/1 sniper. A tornya érezhetően gyengébb lett. Kedvencem, de vannak gyengéi, pl.: dpm.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62782) KaLeun válasza xAttilax (#62751) üzenetére


KaLeun
senior tag

A topic tetején az összefoglalóban van pár ajánlott olvasmány, plusz a wotreplays-n kereshetsz visszajátszásokat vagy a yt-n videókat. De talán a legegyszerűbb az ha magad is nekiállsz egy tetszőleges arty ágnak és így megtanulod hova tud belőni az arty.

(#62779) pws: Akkor neked a WT való, vagy a Panzer Elite SE.

[ Szerkesztve ]

Cila

(#62783) Angel1981 válasza Jolet (#62675) üzenetére


Angel1981
veterán

"During the Ardennes Offensive several Panthers assigned to Panzerbrigade 150 were disguised as M10 Wolverine tank destroyers."

Ez lenne az M10.

(#62784) dfsz34 válasza Chris0321 (#62777) üzenetére


dfsz34
őstag

ok, többféleképpen is meg lehet közelíteni a témát. Ha valaki megtart több tankot is egy ágon, akkor működhet az is, hogy pl egy hónapig használja az egyiket, felhalmoz annyi xp-t, hogy kredites képzés esetén azonnal 100%-ról induljon, kb 30e xp kell csak. Azokon a szinteken annyira sok xp kell már egy % növeléshez is, hogy össze lehet gyűjteni 30e xp-t simán, amit felhasznál a program a képzésnél és 100%-ról lehet indítani az alap / tankspecifikus tudást az új tankon.

Az a nyilvánvaló hátránya, hogy egy időben csak egy tankkal lehet menni, előnye viszont, hogy erősen kigyúrt legénységem van és csak havi 30e xp-t vesztek, ami elfogadható. A napi duplákkal is több jön be és akkor több tankot tudok használni erősen kigyúrt legénységgel. Amúgy is jó a változatosság kicsit szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#62785) Chris0321 válasza dfsz34 (#62784) üzenetére


Chris0321
addikt

Az én esetemben van amikor van időm játszani és van, hogy hetekig nincs. Ma is annyi időre tudtam belépni, hogy mentem 2 kört a Nashorn-al, egyet egyet az E-50-el, T-43-al és 50 100-al. Hétvégén 12 órázás van, hogy mindkét nap. Örülök ha elérem és megveszem a következő tankot nem, hogy még többet játsszak azzal amivel már nem muszáj.

(#62786) LZs?! válasza Bad Pritt (#62761) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@HáGé

Amúgy (#62696) LZs?! és (#62688) Chris0321: pont erről beszélek, hogy nehéz vele rendesen sebezni, legalább 1200-at kéne átlagban kitolni. Inkább csinálok akkor én is 250-300 csatát és utána alkotok véleményt, szóval meglátjuk még. :)

Igen, kéne...csak nem megy :P

Ami nekem segítene: jobb DPM vagy jobb mobilitás (utóbbit preferálnám); de úgy vagyok vele, hogy ez "munkagép" és nem funtank/statbooster.

Ha vissza lehetne váltani prémium gépet, akkor csak ezt és a Churchill 3-at tartanám meg...

Nevermind...

(#62787) olcsii


olcsii
aktív tag

[link]
eztet tegnap mentem:) a vége nagyon izgalmas lesz:P

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#62788) Iron Funeral válasza Bad Pritt (#62781) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Szerintem tökmindegy hogy 350mm vagy 400mm a lövegpajzs+toronypáncél átfedése, a lövegpajzs közepe meg megint csak mindegy hogy 150 vagy 200mm. Cserébe kicsit jobb lett a döntés a torony tetején plusz az a hull armor buff, nyami.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#62789) Bingisz


Bingisz
addikt

És a Chieftain változatokról mi a véleményük az uraknak?
[link]

Nekem nagyon tetszenek! :B

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#62790) Veatta válasza Bingisz (#62657) üzenetére


Veatta
aktív tag

Gratulálok!

(#62791) nemeth989 válasza Bingisz (#62789) üzenetére


nemeth989
senior tag

Mi helyett van esély, hogy bekerüljön? Amúgy nagyon baba :D

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#62792) Bingisz válasza nemeth989 (#62791) üzenetére


Bingisz
addikt

Az Fv heavy helyett.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#62793) nemeth989 válasza Bingisz (#62792) üzenetére


nemeth989
senior tag

Azt az ágat is elakartam már kezdeni, de ez a low tier, komolyan kiidegel. Matilda is egy kalap fos, 8-asig meg semmi jót nem látok ebben az heavy ágban.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#62794) Enzolord válasza Bingisz (#62789) üzenetére


Enzolord
addikt

Nagyon jól néznek ki, bár ott az adatok igen vékonyka páncélt sejtetnek, de az is igaz, hogy döntve van, mint kocsmába a feles.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#62795) Angel1981 válasza Bad Pritt (#62781) üzenetére


Angel1981
veterán

Erről a Centurion torony nerfről már máshonnan is hallottam, de infót nem emlékszem, hogy láttam volna róla.
Tudnál linkelni légyszi? Megköszönném!

#62789 Bingisz: az, hogy még az is lehet, hogy folytatom a fél éve befagyasztott brit heavy ágamat! ;)
(Mondjuk a WG figyel a játékegyensúlyra, úgyhogy biztos, hogy nem fogja mindenben felülmúlni az FV 215-öt, mert OP lenne....)

[ Szerkesztve ]

(#62796) Bingisz válasza Angel1981 (#62795) üzenetére


Bingisz
addikt

A HD modellnek más a páncélja egy kicsit. Ezért lett nerfelve elméletileg.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#62797) Iron Funeral válasza Angel1981 (#62795) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Annyi történt, hogy a lövegpajzs 200mm helyett 150mm vastag most és egy kicsit keskenyebb is (a toronyhoz viszonyítva), de cserébe jobb a döntés a torony tetején (ami előtte KV-1S meg hasonlók kedvenc célpontja volt :o ), igazából nem lett semmivel sem rosszabb, kivéve ha hagyod, hogy célozzanak a torony szélére, de ha mozogsz vele akkor nem probléma (mert ez igazából nem túl nagy célpont).

Emellé kijavították a homlokpáncél döntöttségét is, előtte ~54° ami kevesebb mint a valós 57°(mondjuk szerintem in game ez több most de nem bánom kivételesen, legalább lepattannak róla dolgok).

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#62798) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

(#62799) Bad Pritt válasza Iron Funeral (#62788) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerinted mindegy, szerintem meg érezhetően gyengébb a tornya. A felső lemezt alig lövik (mondjuk akkor pattannak is), alul ugyanolyan papír.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62800) scyllarus válasza dfsz34 (#62769) üzenetére


scyllarus
veterán

Mivel a Tigert megtartottam, a Tiger II-őt 75%-os srácokkal indítottam. Az E-75-be ők kerültek át, de a 6. érzéket nem tartottam fontosnak, recon+javítással ment át a parancsnok. Ha majd a 3. skill ott tart, akkor lehet 6. érzék, de ezzel a tankkal még T10-ben is illik elöl mászkálni, folyamatosan spot alatt, tehát nem sok értelmét láttam a 6. érzéknek...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.