Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#62651) vhw válasza jr1994 (#62649) üzenetére


vhw
addikt

És a 171 pentől aztán már senki sem lesz biztonságban :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#62652) Bingisz válasza vhw (#62651) üzenetére


Bingisz
addikt

Háhh, megnyertem a magyar tier 10 1v1-et! :DDD :P

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#62653) Bad Pritt válasza vhw (#62651) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Többet ér, mint az IS/IS-2/KV-3 175-ös penje 0,46-os pontossággal meg 3,4 éves célzással. Meglepően használható az az ágyú.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62654) mcwolf79 válasza Bad Pritt (#62653) üzenetére


mcwolf79
veterán

+1 :K :K :K

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#62655) dfsz34 válasza Bingisz (#62652) üzenetére


dfsz34
őstag

grat, mivel mentél?

(#62656) ng0ofy válasza Bingisz (#62652) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Opsz, gratula!

(#62657) Bingisz válasza dfsz34 (#62655) üzenetére


Bingisz
addikt

FV heavy ellen E100-al. Ensk
IS4 ellen E100-al. Ruinberg
IS7 ellen IS7-el. Himmelsdorf
IS7 ellen T110E5-el. Siegfried line
T110E5 ellen T110E5-el. Lakeville
A döntőben IS7 ellen IS7-el. Ensk

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#62658) Clodovicus


Clodovicus
csendes tag

Végre sikerült elérni a Rheinmetall Borsiggal is a tankászt, nem számítottam rá mert csak Tier8-as csata volt, azt hittem 2050xp nem elég rá és korábban sokkal több sebzésre (5797dmg+spot dmg) sem adta meg (most csak 4688dmg volt + némi spot dmg).
Ami még érdekes, hogy a győzelmi arányom ezzel a brutál TD-vel éppen eléri a 45%-ot, nem gondoltam volna hogy ez az OP gép lesz az amelyik erősen húzza lefelé a statomat :-)
Ha már itt tartunk a közkedvelt IS3 is mumus nekem, azzal is 50% alatt vagyok, az összes többi T8 gépemmel (12 db) sokkal jobban megy. Ki érti ezt?

Győzelem!
Csata: Erlenberg
Jármű: Rhm.-Borsig Waffenträger
Szerzett tapasztalat: 6 150 (x3 minden nap az első csatáért)
Szerzett kredit: 67 002
Csatában elért Achievement: Nagy kaliber, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

Légy jó Mindhalalig!

(#62659) Diarmand válasza Bad Pritt (#62653) üzenetére


Diarmand
senior tag

Neki magyarázhatod, mindjárt ezt is kicsavarja egy olyannal, hogy oké, de a Black Prince ettől még nem lesz közkedvelt tank, mint ha eddig erről lett volna szó :DDD

Más. Mivel anno tetszett a Hellcat, gondoltam megnézem mit tud a Type64, mert külsőre is olyan (még szebb is szvsz) és a stílusa is hasonló. Kisebbet lő, de sokkal (3x) gyorsabban, kicsit lassan fordul és az emelkedőket sem veszi annyira jól, de még mindig fényévekkel megelőzi a Macskát agilitásban. Mivel könnyű tank, menet közben sem esik a camoja, spottolni tökéletes. Jah, és veszett gyors is, már kis lejtőn úgy gyűjti a sebességet, mint Gazsi az ott hagyott alumíniumot :DDD
Ahogy néztem az ágyúját, egyedül csak T9-ben kell visszavenni a ragadózó szerepből és előtérbe helyezni a spottolást, addig simán mehet a kettő együtt. Eddig egyet mentem vele, igaz, csak tier hétben, de az ilyen lett :D

[ Szerkesztve ]

(#62660) vhw válasza Bad Pritt (#62653) üzenetére


vhw
addikt

Kár, hogy a gyakorlatban ez nem így működik...
Az alphanak még mindig nagy a szerepe, a mozgékonyságról nem beszélve.

Lehet szépítgetni de a BP-n egy med ágyú van miközben annyira mozgékony mint egy bunker - a páncél meg... hát valahogy az se akar működni. El lehet vele hátul szöszölni, utolsóként még gyorsan belepuffogtatni valakibe mielőtt kivégeznek, vagy az aprólékot terrorizálni... de aki szeretné kicsit jobban befolyásolni a csata menetét az kényelmetlenül fogja magát érezni benne.

Diarmand: hogy te milyen aranyos vagy...

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#62661) xAttilax


xAttilax
senior tag

Nem a f*szom FV kéne nerfelni hanem az artykat, most dobta ki az is6-om FULL hp-ről egy M53/55... NA ez mi???

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#62662) dfsz34 válasza vhw (#62660) üzenetére


dfsz34
őstag

Van ebben igazság. A kis alfás pötyögős ágyúk mozgékony tankokra valók. Idegesítő, mikor egy IS belevág 390-t és a BP meg tudja viszonozni 150-el és az IS máris fedezékben van. Nem arról van szó, hogy nem lehet egy lassú nehéz tankon is jól használni adott esetben, csak a legtöbb helyzetben nem praktikus, hátrányban van az ember vele. A lassú, nehéz tankoknak egy nagyot kéne odab...ni, az a leghatékonyabb. Gondoljunk csak arra, milyen sokáig kell kitennie magát pl az arty tűznek, ha ki akar szedni egy 4-500 hp ellenfelet. 15-20 másodperc, ha minden lövés betalál. A leggyengébb tomátó is becéloz azalatt. Persze, egy IS-nek is ennyi kell, de a BP-vel vagy kint marad az ember vagy ha valaki fedezékbe ugrál be, akkor meg kb tripla idő kell, ha nem több, szépen odaér az ellen közben. Ahhoz nagy ügyesség kell, hogy mozogjon is az ember az artyk ellen és lőjön is közben gyorsan, lehetőleg gyenge pontokat vagy belőhető részeket. Megoldható, de ehhez tényleg kell gyakorlat hogy ennyire koordináltan tudjon vki mozogni és lőni.

Nem véletlen, hogy fél-sniper stílusban használják sokan, a pötyögős ágyúk átka, hogy kell nekik a tiszta célpont sokáig. Ezt vagy nagy távolgásból oldják meg (ellenség kimerészkedik nyílt terepre) vagy belemásznak az arcába.

Mondjuk, ha top tank akkor azért át tud gázolni a kicsiken. Tank ászt leginkább akkor lehet vele szerezni.

Messze nem a BP a legrosszabb tank a játékban, de én sem tudnék érte rajongani.

(#62663) TESCO-Zsömle válasza xAttilax (#62661) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

RNG.

Csak azt a 3 másik lövést te nem látod, amit kétezer kreditekért a sziklába meg tőled 20m-re küld a löveg...

dfsz34: szvsz pötyögtető ágyúkkal lopni kell a sebzést. Vagy csordában, vagy hátulról. Nem sebez sokat, de viszonylag pontosan lő. És persze csakis lánckerékre vagy túl nagyképű ellenfelekre, akiket felbátorít a 130-as sebzés és nem számol a ROF-el.

BP után közel azonos alap Cérnával a hajam tépem, mert 10-esek ellen már tényleg nem sokat ér a 170-es pen, ha ráadásként nem is megy... No de majd fullosan biztos jobb lesz, csak addig meg 100k XP...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62664) xAttilax válasza TESCO-Zsömle (#62663) üzenetére


xAttilax
senior tag

Jaa így már más.... Akkor tènyleg nem gáz, buff-ot nekik, így is csak 2-3 van egy mecsben, inkább legyen 5.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#62665) TESCO-Zsömle válasza xAttilax (#62664) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ja-ja. Revolvertárat a T92-be 1 perces töltéssel és 10 lövedékkel, amik 2mp-enként váltanak 0.1-es szórással 1000m-en.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62666) Patrick76496 válasza vhw (#62574) üzenetére


Patrick76496
őstag

Egyrészt az rossz, hogy 120 milis frontpáncéllal rendelkezik, annak viszont lehet örülni, hogy a hasa ott lesz weakspotnak. Annak is örülhetünk, hogy -3° lesz a gun depression-je, csak így meg megvenni nem lesz érdemes (főleg, ha ez is 10 ezer goldba fog kerülni). Bár mindent megtudunk néhány patch múlva.

(#62576) Stigma.HC: Jó nagy fába vágod a fejszédet. Ennyire tetszenek? Nekem az az egy T-62 is bőven elég.

Egyébként ott van a Matilda IV is legénységhúzónak. Hiába kicsi az átütése még golddal is, ennek ellenére az esetek nagy részében meglepően használható. Cserébe kompenzál a -14°-os gun depression és az 1,7s-es célzásidő. Örülök, hogy ezt vettem és nem a BP-t, ehhez képest az jóval lassabb. Ezzel van a legtöbb átlagsebzésem a játszani tudó érámból származó T5-ös medekkel összehasonlítva (M4, Type T-34, Pz 0,75 és Chi-Nu).

(#62598) LobiDrg: A Conqueror-on és a Bélán kívül eddig az összes T9-es heavy megvolt/megvan a garázsban, ezek közül a WZ-111 tetszett a legjobban. Mocsok jó gép ha fullos. A 130 milis cső nélkül nem túl nagy fun, a nagy torony nélkül pedig katasztrófa.

Az utódjával még csak a teszten mentem, eddig az is nagyon bejött. Persze mindjárt jönnek a lejárató kommentek Dzsingisztől és a hozzá hasonlóktól, hogy szar tank, pedig SirFoch-nak sem véletlenül tetszik ez a gép... Lényeg az, hogyha te is szereted a med-heavy hybrideket, és nem zavar a -4°-os gun depression, akkor szeretni fogod. Amúgy még megy a teszt szerver, esetleg ott kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#62667) Chris0321 válasza Bad Pritt (#62646) üzenetére


Chris0321
addikt

Attól, hogy neked nem jön be másnak lehet, hogy tetszik. Pl. én sem tartom szarnak pedig 289 csatát mentem szóval van egy kis tapasztalatom vele. Ugyan az mint a Panther csak nem a szívószál ágyúval és könnyített MM-el.

(#62669) KaLeun válasza #40993792 (#62668) üzenetére


KaLeun
senior tag

Nekem ebben azt tetszik, hogy háborog mert az arty kiszedte full hp-ról, de pont azt a td-t sajnálja amivel minden csatában van egy pár full hp-s killed (akár t10 tankok) és akkor az ilyen 1,8k sebzésekről ne is beszéljünk...

Ez 1shot ill. nagy sebzés artynál totál rng faktor, az FV-nél meg minden csatában van ilyened.

Cila

(#62670) olcsii válasza #40993792 (#62668) üzenetére


olcsii
aktív tag

Nem értek egyet azzal hogy jól vannak igy az artyk. ugyan is az összes lövésüket érzékelem , mivel amíg élek engem lőnek. és bizony többet lövök én mellé mint ők:) de elfogadom hogy ez van. 3 körben egymás után bettel. 2 lövést mozgás közben kaptam be. 1500-1600 egyben áltam ott fullról szedett ki egymás után i körökben. első lövésükre:) és szörnyen éreztem magam mikor láttam hogy 1 lövésük utána csak leszedi a láncomat:)!most el is megyek lemérek egy öntvényt, és valahogy próbálom feldolgozni.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#62671) xAttilax válasza KaLeun (#62669) üzenetére


xAttilax
senior tag

Igazából én az összes arty miatt háborgok :-) fv-t meg nem akarom védeni, csak azt one shoot miatt nerfeltèk és ezért volt példa. Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy az fv egy X-es tank amihez komoly út van és az arany skuló 8k... 8,9,10-es arty meg van bőven ami a sarokból veszi one shoot-ra a tierbeli társait. De nem akarok tovább sírni, csak ahogy Zsolti mondta nehezen érintett :-)

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#62672) Bad Pritt válasza Chris0321 (#62667) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mennyi az átlag sebzésed vele? Csak mert baromi sok hp-ja van és nagyon rossz dpm-je. Az a baj, hogy ez a tier 7 baromi erős jelenleg és ahhoz képest ez a tank gyenge, nincs semmi előnye, csak a kreditszorzó. És óriási, ez elég zavaró sok esetben.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62673) KaLeun válasza olcsii (#62670) üzenetére


KaLeun
senior tag

Kínai light ágat viszem 59-16-tól és WZ-132-n lassan meglesz a legjobb löveg, de a ~350 csata alatt 2 alkalommal 1shottolt az arty. Mindkét alkalommal egy-egy atomtomato Crusader SP szedett ki, de akkor is beszorultam valahova.

Továbbra sem értem ezt az arty miatti sírást, múlt héten még KV-3-ban is elkerültem az égi áldást. Kicsit már szánalmas, hogy pár napja egy csak t10 td-ből álló csatában többen nekiálltak sírni az oldalankénti 2-2 arty miatt. Mindez egy olyan csatában ahol röpködnek az ezresek, 1shottolnak a halálcsillagok, kitáraz az F-155, a maradék kis szerencsével csak olyan 700-as pofon ad és akkor a WTF-ról ne is beszéljünk....

Engem sokkal jobban zavar az, hogy egy fullosan felszerelt, 4 skilles spotter géppel nem tudom felvillantani az állítólag rossz camóval rendelkező WTF szériát, amikor 50 WN8-as játékosok az orrom előtti bokorban rejtőznek. Vicc, hogy a leghátul levő td-ket és artykat is felderítettem.

(#62671) xAttilax Javaslom, hogy csinálj végig egy francia arty (vagy akármelyiket) ágat t10-ig és akkor megtudod, hogy mi az a komoly út... Ahhoz képest a FV-ig sétagalopp vezet,

[ Szerkesztve ]

Cila

(#62674) TESCO-Zsömle válasza xAttilax (#62671) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

van bőven ami a sarokból veszi one shoot-ra a tierbeli társait.

Bár úgy lenne... Tudod mi kell, hogy egy arti kiszedjen 1 lövésből? Át kell ütnie repesszel... A T92 a legerősebb (és a második legpontatlanabb) arty a játékban, kemény 120mm-es átütéssel bír. 600m-en -ami nem egy egetrengető távolság, optimális esetben még sima tankkal is el lehet lőni ennyit átlósan a térképen- a célzókarika már 11m átmérőjű, amiben igencsak lobognak a tankok. Cserébe kapsz jó nagy splash dmg-t, hogy ha mellé lősz, akkor baktában belevághass az ellenbe páncélozottságától függően is némi sebzést 2500 kreditért. A gold kerül 8k-ba, és annyival tud többet a sima repesznél, hogy a robbanási sugara nem 9, hanem 13 méter.

Viszont ha tényleg artizol, gyakran kell nagyon messzire lőnöd. 1100m-en a célzókör már 20m-es, vagyis ezen a 20m-en belül akárhova tüldheti a golyót. Természetesen a célzókör értékek fullra beszűkülve értendőek, amit ki is kell várni, mert gyorsítókkal is eltart vagy 6-8 másodpercig.

olcsii: Te mindent kitiltanál a játékból a med-eken kívül. :DDD

(#62673) KaLeun: "állítólag rossz camóval rendelkező WTF szériát"

Nem a szériát! Csak a WTF100-ast. A kis WT-knek bitang camo-ja van! Borsig szinte láthatatlan, amin nerfeltek egy keveset, de még mindig az.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62675) Jolet


Jolet
őstag

vicces, hogy a panther M10-et amcsi felségjellel és álcafestéssel adja a tesztszeró...

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#62676) olcsii válasza KaLeun (#62673) üzenetére


olcsii
aktív tag

foch 155 nagyon rossz td:) szerintem a legrosszabb a játékban. hidd el csak tudom van vele pár csatám (935).

zsömi: nem semmit nem tiltanék ki:) még az fv tdt sem:)

[ Szerkesztve ]

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#62677) vhw válasza Jolet (#62675) üzenetére


vhw
addikt

Ez jelenleg is így van az éles szerveren.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#62679) Jolet válasza vhw (#62677) üzenetére


Jolet
őstag

akkor ez a valódi álca :-D

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#62680) TESCO-Zsömle válasza olcsii (#62676) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor lehet az a tesód volt...

... mikor kireccsentette egy FV... :P

Viccet félretéve szerintem az artykat pont eléggé súlytja az RNG ahhoz, hogy elejét lehessen venni a hőzöngésnek. Gyakran álló tanknak is simán mellélőnek teljes szűkület mellett, tehát még ahhoz is kell a szerencse, nemhogy mozgó járműre. És igen. Kék játékosként med-ben ülve fokozottan veszélyeztetett vagy. Arty-val én is azt lövöm elsőnek, akit nagyobb eséllyel átlövök. Jobban segítem a csapatot -és magamat- ha a te med-edbe verek 1600-at, mintha az E100-ra osztok 300-at, mert egy átütő találattól "te" jó eséllyel használhatatlanul megnyomorodsz, ha nincs nagy szerszám+orvosi a talonban. 10-es artival meg át is küldenek a másvilágra, ha eltalálnak. Egy nagy tudású játékossal kevesebb a túloldalon.

A probléma az, hogy ha téged B-C-ben ülve eltalálnak, akkor vagy te csináltál vmit nagyon rosszul, vagy mérhetetlen nagy szerencséje volt a tüzérnek*.

sz: * - A harmadik lehetőség, hogy jóval közelebb volt hozzád az arty, mint azt gondoltad.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62681) olcsii válasza TESCO-Zsömle (#62680) üzenetére


olcsii
aktív tag

ha még egyszer elolvasod a hozzászólásomat akkor rájössz hogy mit chináltam a battal:) ja és amikor áltam a t92 talált telibe.persze 20m körben pont a tankom tetejét találta el.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#62682) TESCO-Zsömle válasza olcsii (#62681) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor bitang nagy szerencséje volt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62683) olcsii


olcsii
aktív tag

Lehet csak te nem tudsz vele lőni zsömi:P mert engem meg az öcsémet elég gyakran kilőnek az artyk.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#62684) TESCO-Zsömle válasza olcsii (#62683) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A kék/lila játékosok sorsa. A csata érdekében elsőnek kell halniuk. Persze azt is meg kell jegyezni, hogy te és a tesód főleg papír tankokkal mentek, ami még csábítóbb célponttá tesz.

Én meg biztos nem tudok vele lőni, mert meg sincs. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62685) Iron Funeral válasza TESCO-Zsömle (#62680) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Csak azért mert artyknál (is) jelentős az RNG attól még nem lesznek balanszírozva. Sőt. Amikor 0.8.6-ban megesett az arty rework úgy gondloltam, hogy jó irányba mozdultak el vele, de mostanra megváltozott a véleményem. Azóta ugyanis rá kellett jönnöm, hogy az ekkora mértékű RNG függőség nem jó senkinek.
Ha most artyzol így néz ki a dolog:
jól célzol: első lövés mellé, második 400dmg, a harmadik 700dmg, a 4. meg oneshotol egy random embert, az ötödik megint mellé megy. meg a hatodik is.
ha viszont...
rosszul célzol: első lövés mellé, második 400dmg, a harmadik 700dmg, a 4. meg oneshotol egy random embert, az ötödik megint mellé megy. meg a hatodik is.

Azelőtt a patch előtt sokkal megbízhatóbb volt az arty dmg (más szavakban OP volt az egész class), azonban most már a sok mellélövéstől érthető módon az arty játékosok is frusztráltak lehetnek, azonban nem változtat azon a tényen, hogy az adott esetben többezer HP-s tankodat oneshotolják, mert tudod, RNG.

Szerintem a megoldás az lenne ha 0.8.6 előtti pontosságukat visszakapnák, és emellé lehúznák a HE lövedékek átütését(20-35mm), mert ha AP-val belédrak egy isteneset, hát ez van, éppenséggel le is pattanhatott volna vagy benyeli a lánc, de HE-vel ilyen nincs, ellenben ha betalál akkor könnyen egylövéses mutatvány lehetsz tőle.
Emellett meg maradna a jelenlegi lassú RoF, mert hát mégiscsak free dmg-ről beszélünk, túlzásokba nem kellene esni. Amúgy meg a nem penetráló HE lövedékekkel sokkal egyszerűbb és könnyebb lenne megoldani, hogy az arty hozzávetőlegesen mennyit sebezzen, és nem a 300-2500 tartományban mozogna egy GW Tiger pl.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#62686) TESCO-Zsömle válasza Iron Funeral (#62685) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

de HE-vel ilyen nincs

Nincs a túrót. Kis átütésű HE-vel (tankok) simán lehet tolni a lepattanó meg nodmg telitalálatokat. Az artiknál pont azért nincs, mert elég nagy a HE átütése. Hidd el, percenként odavágni 0-200-at annak a reménye nélkül, hogy foghatsz egy húsosabb falatot még frusztrálóbb lenne.

Persze sima tankban ülve csípi az ember szemét a bokorban ülve ellopott DMG, no de a TD-k ugyanezt csinálják, csak sokkal pontosabb löveggel, nagyobb átütéssel és ROF-el.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62687) 04ahgy válasza Jolet (#62679) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, azt alapból Wolverine-t másoló tanknak szánták, megtévesztésül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#62688) Chris0321 válasza Jolet (#62675) üzenetére


Chris0321
addikt

Gondolom azért mert amerikainak álcázott tank. Hülyén nézne ki ha amcsi álca alatt német felségjellel közlekedne.

HáGé: A WOT oldala szerint 833 damage/ battle. Ha jól nézem. Régebben használtam a Panthert, vissza kellett szoknom és 2 legénységet is felhúztam 75 %-ról vele arról nem is beszélve, hogy nem vagyok egy nagy ász játékos.

[ Szerkesztve ]

(#62689) Iron Funeral válasza TESCO-Zsömle (#62686) üzenetére


Iron Funeral
őstag

A HE átütésnek semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyi sebzést csinál a lövedék. Semmi.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#62690) vhw válasza Iron Funeral (#62685) üzenetére


vhw
addikt

Na most egy T92 úgy "általánosan" eltalálva szemből egy IS7-et sebez 500-600.
25-30 pennel ez lenne vagy 200-300... (lehet sokat mondok... kisebb kaliberű(vagyis egyben átütésű) HE lövedékek jelenleg pattannak minden sebzés nélkül).

Ehhez képest 10es TD-vel bele lehet állni a másik képébe és majdcsaknem autoaimmal lőni 700-1000-et (az FV-vel meg...)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#62691) 04ahgy válasza olcsii (#62681) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tegnapi CW-n én is oneshotoltam egy BatChatet. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#62692) 04ahgy válasza Iron Funeral (#62689) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már hogyne lenne... Ha átüt, teljes sebzés, ha nem üt át, akkor a nominális sebzés fele a max., és kevesebb is lehet még.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#62693) Bad Pritt válasza Chris0321 (#62688) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is meglepődtem ezen, de szerintem rohadt jól néz ki ilyen festèssel. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62694) 04ahgy válasza Kean_Sorbo (#62592) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, közben utánaolvastam, és valóban a löveg a tágabb fogalom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#62695) xAttilax válasza TESCO-Zsömle (#62680) üzenetére


xAttilax
senior tag

na ez a másik dolog amitől kivagyok, "te med-edbe verek 1600-at, mintha az E100-ra osztok 300-at" igenis kell az E100-ba a 300 arty golyó mert sokszor leküzdhetetlen akadály, míg ha a kedves tüzér elkezdené lőni akkor talán mozogna egy belőhetetlen pozícióból. de te inkább megpróbálsz eltalálni egy medet...

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#62696) LZs?! válasza Bad Pritt (#62672) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@HáGé

Mennyi az átlag sebzésed vele? Csak mert baromi sok hp-ja van és nagyon rossz dpm-je. Az a baj, hogy ez a tier 7 baromi erős jelenleg és ahhoz képest ez a tank gyenge, nincs semmi előnye, csak a kreditszorzó. És óriási, ez elég zavaró sok esetben.

Ugyan nem tőlem kérdezted, de:

Avg DMG: ~900 (0.7)

WR: 57%

WN8: ~1800

Battles: 308

Prémium tank, pontosan a kreditszorzó a lényege; + Elit státusz, illetve ebben az esetben MM-light.

...és igazad van, nehéz ügyesen használni; jól használni viszont könnyű. Előbbi nekem sem megy igazán, de ma talán már kicsit jobban tudok villantani vele. A Panther II stílusban vált be; t.i. a P2 ugyanilyen esetlen volt a kezeim között.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#62697) Iron Funeral válasza vhw (#62690) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Nem tudom neked milyen selejtes T92-d van de ha a tier VIII-as lóri arty bele tud lőni 450+-ot az IS-7 elejébe akkor ez kicsit gyenge, (arról nem is beszélve hogy legutoljára amikor játszottam a GW Tigerrel , akkor az 800+ sebzéssel oktatta az IS-7-eket, direkt találat esetén).

(#62692) 04ahgy: Na nem mondod :U Annak amit írtam pont az a lényege, hogy ne legyen full dmg arty lövés. Ellenben nem kellene 35 alkalommal mellélőnie egy mező közepén álló tanknak.

Csak azért, hogy letisztázzuk, a nem penetráló HE lövedék sebzéséhez semmi köze nincs magának a lőszer átütésének.

A sebzés formula így alakul ki:

Tehát magyarán, ha azt akarjuk, hogy ~750-et sebezzen egy arty HE akkor az NULLA mm átütéssel is meg lehet oldani, csak magát a sebzését kell feljebb tolni a lövedéknek(vagy éppen lejjebb állítani). A 20-35mm átütést azért írtam csak, hogy a waffenfaggot tankok ne örüljenek ;]

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#62698) Jolet válasza Bad Pritt (#62693) üzenetére


Jolet
őstag

cserébe tényleg ritka szar pontatlan, alig lehet eltalálni vele valamit
menetközben meg végképp

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#62699) Kean_Sorbo válasza olcsii (#62670) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Én "sokat" arty-zok (majd 900 csatám van). Bizony érdekes dolgok vannak a célzásnál. Sokszor tapasztalom, hogy van valamiféle tűzvezetési eljárás az RNG-től függően.
Pl. áll egy tank, becélzom, majd a lövés pillanatában elindul. Anyázás, és azt veszem észre hogy telitalálat, úgy hogy már az nem is a célkörön belül van. Persze örül ilyenkor az ember, csak nem így kellene lenni. Ilyen lövések után jönnek ide panaszkodni, teljesen jogosan. Amikor engem is így kiszednek, legalább tudom hogyan is történt. Bosszantó de ezzel együtt kell élni. Halkan megjegyezném, hogy szerintem most jobbak az artyk, mint a nagy nerf után.

Máskor meg totál beszűkülve úgy dobálja szét a lövéseket álló tankra, hogy csak nézek.
A kedvencem, mikor csak úgy ráfordulok a célra, elengedek egy kapáslövést. A célkör az egész pályát beteríti, és az ötvennel száguldozó bármit telibe veri.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#62700) Iron Funeral válasza Iron Funeral (#62697) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Hozzátenném, hogy a brit prémlőszereket is így lehetne egyszerűen balanszolni, 0 közeli átütéssel és emellé egy valag sebzés, ugyan nem lennének egylövéses FV csodák, de ha ugyanolyan sebzést okozna a HE mint az AP, a HE minden előnyével akkor semmi oka nem lenne panaszkodásra az FV playereknek, a mostani nerf amit az FV kap megint csak RNG felé tereli a dolgokat, ha olyat lő az ember akkor hopp -1 tank, ha meg nem akkor hopp -600hp.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.